הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

היה עדיף שלא יגיב. האמת שאני מנסה להיזכר אם איי פעם עלינו עם שלושה שוערים בסגל בגמר הגביע. ניחוש שלי שלא.

מדובר בהופעה ה-50 של רונאלד קומאן כמאמן ברצלונה ותחתיו בארסה השיגה 32 ניצחונות, 7 תוצאות תיקו ו-10 הפסדים, פחות מפפ גווארדיולה (37 ניצחונות), טיטו וילאנובה (36), חרארדו ‘טטה’ מרטינו (37), לואיס אנריקה (42) וארנסטו ואלוורדה (36). אגב, קיקה סטיין רשם 25 משחקים על הקווים והוביל את ברצלונה ל-16 ניצחונות.

מדובר בנתונים הגרועים ביותר של מאמן בברצלונה אחרי 50 משחקים מאז הולנדי נוסף, פרנק רייקארד שרשם 28 ניצחונות בעונת 2003/04. רק לואיס ארגונייס, שרשם 23 ניצחונות בלבד ב-50 משחקיו הראשונים כמאמן ברצלונה בעונה 1987/88 ולורנץ סרה פרר, שהסתפק ב-24 ניצחונות ב-2002/03 רשמו פתיחות גרועים יותר.

בסוף עוד יתברר שטוב שהרחיקו אותו נגד ולנסיה ואתלטיקו.

ראיון העזיבה של פיאניץ’ -

״קומאן זלזל בי, הוא צלב אותי מהרגע הראשון, הוא מאמן מאוד מאוד מאוד מוזר, זו הפעם הראשונה אי פעם שאני נתקל בניהול כזה״

״קומאן בחיים לא אמר לי מה לעשות בדיוק, אני שאלתי אותו! בחיים לא היו לי בעיות, באף קבוצה, עם אף מאמן. ככל שהזמן עבר, המצב רק החמיר, בלי שום הסברים. תמיד הייתי מקצוען״

״אני לא היחיד שלא שיחק מלא זמן, אבל אני אתן לאחרים לדבר בשם עצמם, יכולתי להגיד שלא אכפת לי ושיש לי חוזה ל3 שנים, אבל זה לא מי שאני, זה לא מתאים לי״

״קיצצתי בשכר כי רציתי לעזור למועדון, וגם כי רציתי לשחק, אני כדורגלן ואני אוהב לשחק. אני רוצה שהמועדון יחזור למצב כלכלי טוב, כדי שהוא יוכל לזכות בתארים״

״ניצחנו בטורינו 2-0, היה לי משחק מעולה, ואז לא שיחקתי בליגה, בכלל. אני תוהה מה הוא רוצה״

חואקין היה שם כדי להזהיר…

יש גם ראיון מעניין עם אומטיטי במונדו דפורטיבו.
אומטיטי ביקש להיפגש עם הבכירים באמצע אוגוסט כדי להציג את עמדתו. לפורטה עצמו היה נוכח בפגישה.
אומטיטי האשים את הצוות הרפואי במצבו והציג את הכושר הפיזי הנוכחי שלו בתור הוכחה שמגיע לו עוד צ’אנס.
לפורטה השתכנע, אומטיטי בכה, ולפורטה חיבק אותו. הקהל ברקע - אווווווווו

תוספת שלי:
התגובה האוטומטית שלי לכל הסיפור - העלוקה הזה חושב רק על המשכורת ומוכן לשבת שנתיים ביציע כדי לקבל את מלוא שכרו. ככה אומטיטי נתפס אצלי.
מצד שני, למה לו בכלל לבקש פגישה? והטענות שלו לא לגמרי מומצאות. פאטי עבר 3 או 4 ניתוחים, רוברטו ופיקה סבלו מציעות חוזרות באותו מקום שהשביתו אותם לזמן ארוך, הפציעות של דמבלה לא כולן באשמתו, והיה גם משהו מוזר עם הנקע של אראוחו.
אני לא פוסל לגמרי שאומטיטי איפשהו צודק. יכול להיות שהוא גם גרידי וגם לא האשם הבלעדי במצבו.
לשיפוטכם, אבל שווה לקרוא.

הצוות הרפואי לא אשם בהכל. הוא לא אשם שהוא מעדיף לשבת ביציע ולא לחפש קבוצה חדשה. לא אשם שכל פעם שהוא נכנס לשחק הוא לא רוצה לחזור להגנה כי זה קשה מידי ואני יכול להמשיך…

אני באמת גם לא מבין מה ציפית לקרוא? שהוא יקח אחריות? גם מוריבה אמר שהוא לא עזב בגלל כסף. נו וזה אמת? אני זוכר משהו שכנראה נשכח, אחרי המונדיאל הצוות הרפואי דרש ממנו לעבור ניתוח ובתגובה הוא רץ לקטאר לקבל “טיפול רפואי” ממכשף… גם בזה כולם אשמים רק לא הוא?

וזה לא סותר אם הצוות הרפואי שלנו חרא או לא. יכול להיות. אני לא מבין גדול בתחום. אז אני לא נוקט פה עמדה אבל גם אם זה נכון, זה לא סותר את זה שהוא כבר לא רואה בעצמו כדורגלן פעיל.

למה לו לבקש פגישה? כי הוא רוצה שלאפורטה ילחץ על קומאן לתת לו דקות. או שלאפורטה הוא זה שמונע מקומאן בכלל מלשחק איתו.

בקשר למה שפיאניץ אמר על קומאן. מפתיע מישהו? כל פעם שאני חושב שיש לנו את המאמן הכי גרוע בתחום ברתומאו בתגובה : hold my beer

זה תחרות מי ישרוד את מי אני את קומאן או קומאן אותי.

נ.ב בקשר לאומטיטי והצוות הרפואי, אתם זוכרים את ורמלאן? למה נגדו לא היה לי טענות? מבחינה רפואית היה אותו דבר, אבל בניגוד לאומטיטי. הוא עשה כל מה שהוא יכול בשביל לצאת מהמעגל הזה של הפציעות. לא סירב לשום ניתוח ושמר על אורח חיים מקצועני. הפציעות שלו היו ביש מזל רציני כי שהוא שיחק הוא היה אחלה בלם. שום תלונה לא היתה לי נגדו באופן אישי. ויש את ההפך ממנו שזה אומטיטי.

אתה לא צריך לשכנע אותי, אני לא מצדד בצד שלו.
הראיון שלו מעניין, אני לא ידעתי שהייתה פגישה ושלפורטה בכבודו ובעצמו נכח שם. זה לא ברור מאליו.
מה שהוא אמר על הצוות הרפואי - הבאתי דוגמאות נוספות לפאשלות שלהם. ככל הנראה זה גם וגם - גם צוות רפואי גרוע וגם שחקן בטלן.

לגבי פיאניץ’, גם אני לא מבין מדוע לא שיחק יותר. ולא מבין מדוע לא קיבל הסבר.
הוא גם אמר משהו על כך שירד במשכורת כדי להגיע לבארסה, מה שמנוגד לכל מה שקראתי עד עכשיו.

אני מניח שהאמת, כמו תמיד, איפשהו באמצע. אין לי ספק שאומטיטי שמח שהוא מרוויח כאלה סכומים והוא יכול לשבת בחוץ בכיף ולא להתאמץ יותר מדי.
מצד שני, אי אפשר להתעלם מהצוות הרפואי שלנו שיש לנו כל כך הרבה פציעות ופאשלות. פאטי ודמבלה זה דוגמה לכך.

מה שאותי מעצבן שהוא החליט על דעת עצמו לא לעשות ניתוח. זה מה שמרגיז אותי.

קומאן מדבר על התקרית עם לאפורטה: "נפגשנו לפני שבועיים וגם דיברנו על הארכת חוזה אפשרית. שום דבר לא הודלף עד שהוא נפגש עם כמה עיתונאים. למחרת אני קורא בעיתון שקומאן יוכל להאריך חוזה בתנאי שיעמוד בכמה בתנאים וחשבתי לעצמי ׳זה לא יכול לקרות, התחום הספורטיבי צריך להיות בשליטה שלי׳.

אני לא יודע אם הוא ממש מפגר, או שהוא עושה את עצמו.

זה לא טיפשות. זה תחושה של UNTOUCBLE. הוא יודע כמו כולנו שאין ללאפורטה כסף והוא בסוף השנה לא יהיה מאמן יותר של ברצלונה.

הוא לא טיפש הוא פשוט מנסה לשחק עם הכלים שהוא יכול בתקשורת.
כמו שמוש אמר קומאן יודע שאם המועדון היה במצב יותר טוב הוא כבר לא היה פה וכל מה שנשאר לו זה לנצל את המילים שלו בשנה האחרונה כדי לצאת קצת יותר טוב מהעונה הזאת לקראת הג’וב הבא בעתיד

הג’וב הבא שלו יהיה כהופך המבורגרים במקדולנדס, וגם שם לא יתנו לו להיות אחמש כי הוא ישבץ את הפדרי התורן ל7 משמרות בשבוע.

אני באמת לא מבין את זה, זה על גבול המביך. מה הוא חושב שקבוצה שתרצה לקחת אותו תסתכל על הראיון בעיתון ותתעלם מהניהול הכושל שלו? כמה ברתומואואים כבר קיימים בעולם?

מעבר לזה שאם אתה בעלים של קבוצה בינונית, למה שתרצה מאמן כזה שיוצא נגד הנשיא של המועדון שהוא עובד בו? להיפך, זה רק ירתיע כל מעסיק מלהעסיק יצור כזה.

לא, הוא רוצה לייצר את הנרטיב שהוא לא הצליח בברצלונה בגלל שלאפורטה הכשיל אותו.

זה לא אומר שזה יעבוד לו. כי אני מניח שריאל מדריד והשאר אין איזה ברתומאו שיקח אותו לעבודה אצלם, אבל זה בטח לא יזיק לו לנסות.

הגוב הבא בפיינורד או ביתר ירושלים מחכה לו.

אני רוצה לראות את הפרצופים של כולכם כשלפורטה יחדש לו.

אותו פרצוף שהיה לי למשל עם ואלורדה שנה אחרי שנה … למעשה זה אותו פרצוף שאני כבר כמה שנים סוחב שאני רואה את הקבוצה שפעם הייתה הקבוצה הטובה בעולם והיום זה צל של עצמה משחקת…

דיי נו, אתה באמת חושב שאחד כמו לאפורטה יחדש לקומאן את החוזה? לאפורטה זה הדבר האמיתי, תן בו קצת אמון.

אני יגיד יותר מזה, תבוסה לבאיירן ואחרי השטויות שהוא פלט בראיון. הכל פתוח. נכנס קצת כסף מאז הקיץ האחרון…

המזל שלו שדחו את סביליה.

אני האמת הייתי שם מאמן מהלה מאסיה. אחד כזה שאשכרה מכיר את האידיאולוגיה ואת השחקנים הצעירים. אחד בלי אגו מטורף, שאשכרה יקדם צעירים ולא ינסה לחנך אותם כל הזמן.

הבעיה שבדיוק פיטרו את המאמן הזה…
לא רואה איך מחזירים אותו ב דלת הראשית לקבוצה הראשונה :frowning:

https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1436636381619625984

הייתי רוצה לצחוק אם זה לא היה כל כך עצוב. וצאבי טורס נחשב אחד העיתונאים היותר אמינים.