הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

הביזיון הוא שכולם ידעו שימיו של הנבל ספורים ואיכשהו הוא בכל זאת החתים את קומאן לשנתיים. כאילו רצה לוודא שהוא דופק את היורש. וקומאן נבלה כי הוא ידע שלברתומיאו אין מנדט וזכות מוסרית לעשטת את זה. לפחות היה ג’נטלמן והולך ברגע שלאפורטה נבחר.

אני נותן בו אמון, אני מהתומכים הכי גדולים של לפורטה פה.
אבל יש דברים שאני לא מבין. הגיבוי הפומבי שהוא נותן לקומאן יותר גדול ממה שנדרש כדי לשמור על המוטיבציה של קומאן. היה מספיק להגיד שההמשך של קומאן ישקל בסוף העונה, לפי ההישגים והדרך, אבל לפורטה מנהל מגעים להערכת חוזה כבר עכשיו. הוא אמר את זה בפומבי וגם קומאן אמר את זה אחריו.
אם תהיה הערכה לקומאן, אני אופתע. אבל לא אפול מהכיסא.

לא רואה פה התנהגות של נבלה מצד קומאן. מה שאתה רוצה ממנו, אתה צריך לדרוש גם מהשחקנים וגם מכל עובדי המועדון. כל מי שחתם על חוזה או הערכת חוזה עם ברטומיאו, צריך להיות ג’נטלמן ולעזוב.
מה גם שקומאן קיבל אישור פומבי מצד לפורטה, אז מבחינתו הוא מתאים לתפקיד גם אצל הנשיא החדש.

נשיא צריך לתמוך במאמן במבלך העונה. עם הבלאגנים אפשר לחכות, הם יגיעו ואין סיבה שזה יקרה במחזור הרביעי

אם ברצלונה תזכה באליפות, אז מה לעשות הוא יאריך לו את החוזה. אבל לא רואה שום סרט שמאריכים לו את החוזה בלי תואר.

יותר מזה, אם הוא ימשיך להתראיין ולהתגרות בלאפורטה, יכול להיות שאני יקבל את מבוקשי גם לפני סוף העונה.

אני מפחד שבעוד יומים הגרמנים יבואו להוכיח שאפשר לתקוע לנו שוב שמיניה. אני שונא גרמנים. ואז הכיסא של קומאן יתחיל להתנדנד…

יש הבדל גדול בין מאמן שנאמר לו במפורש שלא רוצים אותו לבין אביב לוי מנהל הדיגיטל.
כידוע לך, מאמן זה אחת הדמויות הכי קריטיות במועדון כדורגל ולא היה לו אמון מלאפורטה בהתחלה (עד שלא היתה ברירה)

אם אני מניח רגע לצד שלי / שלנו של הסיפור, ומסתכל מהצד של קומאן, אז…

הוא עזב את הנבחרת בשביל לאמן את ברצלונה. יש לזה מחיר הגיוני שהוא ירצה שיעמדו בו. במקרה הזה - חוזה לשנתיים. ולמה לא? למה לעזוב תפקיד טוב לטובת תפקיד זמני? איפה השדרוג?

אומרים פה הרבה שהשחקנים הם שכירי חרב ולא באו לעבוד בגלל העיניים היפות של האוהדים. גם לגבי מאמנים זה זהה.

אישית, אני מת שיעיפו את קומאן על טיל, אבל!
אבל בתנאי שיש מאמן טוב ברמה גבוהה שיכול לבוא במקומו. אם מקומאן נעבור לוואלוורדה 4.0 אז עזבו ותשאירו לי פה את קומאן. חבל על כסף הפיצויים.

קומאן בהתנהלות מול בארסה הוא הכי בסדר שבעולם. קיצץ בשכר בין הראשונים כשהמועדון הודיע שנקלע לבעיות כלכליות. בא להציל ספינה טובעת מלאה בחורים והנהלה רקובה. עזב את נבחרת הולנד רגע לפני היורו. וכן, יש לו פה גדול ותמיד היה לו ואני מעריך אותו על זה. ייצג את המועדון בתקופת החושך של טוסקטס בצורה יפה וטובה.

מצקועית הוא חושך, אבל לא יותר מהתואר וואלוורדה 3.0.
זה שיש לו פה וביצים, זה כבר קצת יותר טוב משני הליצנים שהיו פה לפניו.

שהוא עזב את נבחרת הולנד לא נראה לי שהוא ציפה שזה מה שהוא יקבל.

למה באיירן מינכן למשל יכולים למצוא מאמן מתאים . למה צלסי מצליחה, למה קבוצות אחרות מצליחות ,אבל שזה מגיע לברצלונה אני תמיד ישמע את הבעיה הזאת:

“בתנאי שיש מאמן ברמה הגבוהה”

כאילו שהצליחו באופן סופי להטביע בנו את הבינוניות הזאת. זה נכנס לדי אנ אי שלנו. פאקינג סאטיין ואלורדה וקומאן שלושת הליצנים האחרונים שאימנו את ברצלונה. שיקום אוהד באיירן מינכן יוניטד ריאל יובנטוס (בשיאה) ועוד שיגידו לאחד מהם יש מקום אצלם.

אני בטוח שיש מאמנים יותר טובים מהם.

לא ידוע לי. תזכיר לי במה מדובר.
כל מה שאני זוכר זה כבוד כלפי קומאן מצד לפורטה. אולי לא בימים הראשונים כשנכנס לתפקיד, אבל זמן קצר אחרי זה.

דימטרי בקיץ לאפורטה לא הסתיר ובצדק שהוא מחפש לו מחליף. עשה את זה מתחת לכל עץ רענן. אני לא מדבר על הדלפות ושמועות אלא על זה שהוא פשוט שם אותו ובצדק בתור ברירת מחדל שאין ברירה אלא לקיים איתו את החוזה.

קומאן יודע את זה . לאפורטה יודע את זה ואנחנו יודעים את זה.

מה שהציל את התחת של קומאן זה חוסר במזומנים.

אני בטוח שאתה לא רוצה פה את אנצ׳לוטי או קאפלו.
ומה שאמרתי היה - תביא לי מאמן טוב ופנוי ואני לוקח. לא אמרתי שאין כאלה.

חוץ מזה שלא כל מאמן טוב צריך לבוא לבארסה. אני לא חזק במאמנים, אבל כשמוריניו היה בשיאו והיו שמועות להביא אותו לבארסה אני הייתי ממש נגד. לא כי הייתה לי נבואה שפפ ייתן לו בראש והוא עצמו יהפוך למאמן עבר כושל עם בעיות יחסים קשות - באותו זמן הוא היה נחשב ל״מיוחד״ ובצדק. אבל הסגנון שלו היה קקי ולא חשבתי שהוא מתאים בכלל לברצלונה.

אז הזכרת פה כמה קבוצות שהצליחו להביא מאמנים טובים. מודה, לא רואה אותן ולא מכיר. אבל, האם כל אחד מהמאמנים האלה היה מוצא אצלך מקום על הקווים שלנו? אני כמעט בטוח שלא. גם לך יש דרישות בנוגע לסגנון. ופה בעצם העניין, לא?

״סגנון מעל לתוצאות.״
אנחנו משלמים על האמירה הזו מחיר גבוה לאורך השנים. בין אם מקיימים אותה ובין אם לא.

אז למה לפורטה מדבר על מגעים להערכת חוזה? הוא לא חייב לקומאן כסף אחרי העונה הזאת.

יש לי 2 בעיות עם מה שכתבת.

1. זה לא ברצלונה באופן כללי, זה ברצלונה של ברטומיאו. אני מאמין שברצלונה של לפורטה תוכל למשוך מאמנים טובים יותר, ולפורטה עצמו הוכיח בעבר שיש לו עין מצוינת למאמנים.
  2. גם קבוצות אחרות נכשלות עם המאמנים. קובאץ’ בבאיירן, טוכל ב PSG שהצליח להפסיד אליפות למרות המיליונים, ליברפול לפני קלופ, יונייטד מאז פרגוסון, ריאל עם סולארי ולופטגי (ואינשאללה גם אנצ’לוטי). לא חסר.

בנוסף, הרקורד של וולוורדה לא היה גרוע לפני שהגיע לבארסה. אתה מוזמן לבדוק. הוא לא היה מאמן גדול, אבל בטח לא כושל.

ואז הוא נכנס לתפקיד, בדק מה עניינים והשאיר אותו. אם הייתי הפאןבוי של קומאן הייתי אומר שזאת הוכחה שהוא טוב.
גם עניין הכסף כבר לא תופס. יש למועדון 8 מיליון עכשיו לשלם לו. אפילו פחות, כי העונה כבר החלה.

אני לא מצליח להבין את הזילזול הזה . במיוחד בקאפלו. בכל הכבוד, אני לוקח את שתיהם בעינים עצומות על קומאן. למה? כי שתיהם אוטריטות בכדורגל פי מיליון יותר מאשר קומאן.

איזה סגנון הביאו לך המאמנים האחרונים שהיו פה כולל המאמן הנוכחי.? הייתי יכול לקבל את זה . אם אנחנו בתור אוהדים היינו באמת חיים ומתים על פי המשפט הזה. אבל זה פשוט שקר אחד גדול. אתה רוצה שאני יביא לך איך כתבו בפורום פה ובפורום הקודם על ואלורדה? כל עוד הוא ניצח והביא תוצאות, אני זוכר טוב מאוד איזה “צבא אמת של ואלורדה” היה לו בקרב אוהדי ברצלונה. גם שהוא שיחק אם שתי קשרי אמצע פיזים ( שמוריניו עשה את זה הוא היה אויב הכדורגל על פי אוהדי ברצלונה) בחייאת מספיק לשקר לעצמנו ולאחרים עם המשפטים האלו.

ברצלונה מזמן כבר לא מה שהיא משווקת לאחרים. מזמן לא טיקי טאקה או טוטאל פוטבול או קרויפסטה זה הכל שקרים שנועדו למשוך תיירים. הלב שלי נשבר שאני כותב את זה אבל זה אמת. שיקרנו לכל העולם ולעצמנו, ואנחנו עדיין מאמינים בזה. שיסלח לי אלוהים על המשפט שאני כותב עכשיו, אבל אני הנחמה היחידה שלי שקרויף לא בין החיים שיראה לאן המועדון שלו הגיע. ובמיוחד האוהדים הותיקים שלו.

דימטרי נטל ההוכחה על לאפורטה. עד שהוא לא יפטר מקומאן ויביא מאמן נורמלי. הדרך ארוכה בשבילי.

(זה לא נגד יוסי. אני מצטער אם אתה נפגע. אבל פשוט נמאס לי לשמוע את השקר הזה)

משה, אתה כל כך צודק וזה אכן עצוב.

אבל יש לי הסגה.
קטנה.
לאפורטה היה האיש שנתן לקרויף את תואר נשיא הכבוד של המועדון.
לאפורטה היה האיש שקרויף לחש על אוזנו.
לאפורטה היה האיש שהימר על פפ לפי עצת מורו ורבו כשאחרים הציעו את ״המיוחד״.

המועדון התדרדר לתהומות שהגענו אליהם בתקופת רוסיי וברתומיאו. אבל היום זו תקופה אחרת. אם זה לא היה לאפורטה אלא פונט או בנדיטו, הייתי פחות נחרץ. אבל אצל לאפורטה, במיוחד לאור ניסיון העבר והקבלות מהקיץ הנוכחי, אני מצפה ליותר. הרבה יותר. אני מצפה שנחזור להיות ״יותר ממעודון״. גם אם זה לזמן מוגבל של עד עשר שנים. כל עוד אני יכול ליהנות מהברצלונה שהתאהבתי בה, אני קונה בשתי ידיים.

זה התשובה שלי גם אליך

למדתי מזמן לא לתת אמון יותר מידי בפולטיקאים… בנט זה המורה הכי טוב לזה.

אבל זה קל ובצדק להגיד ברתואמו ורוסי אשמים (והם באמת אשמים*). אבל אנחנו בתור אוהדים שותפים לזה גם.

ההבדל בין קומאן לואלורדה זה מסי.

ברצלונה הנוכחית זה תהליך שלא רק קומאן אשם בו לבדו. יותר מזה, הייתי שם אותו בתחתית הרשימה. אני רק יכול לציין את המשתמש crowin אם אני זוכר את שמו נכון. הוא כבר הבין לאן הכל זורם . אחרי שהפסדנו עם לואיס אנריקה 3-2 לבאיירן. אז הוא הזהיר את כולנו. וכולנו צעקנו עליו. צדק במאה אחוז.

והוא עשה את זה בתקופה הכי “קשה” להיות בו נביא זעם. רגע אחד לפני שזכינו בטראבל… לפעמים נביאי זעם זה כל מה שצריכים.

אבל זה היה תלוש אז כי ברצלונה לקחה מלא תארים עם לואיס אנריקה.

אנחנו משלמים על האמירה הזאת כי רוסל ואז ברתומיאו החליטו שהם עושים הכל כדי שלא נקבל את שניהם.

איזה סגנון יש פה מאז טיטו? איזה תוצאות יש פה מאז טיטו? לאיזו קבוצה היה את השחקן הטוב בהיסטוריה ובעשור הביאה רק צ’מפיונס אחד מסכן? איזו קבוצה אי פעם קיבלה ככ הרבה תבוסות בליגת האלופות? הסגנון היחיד שיש לנו בעשור האחרון זה ברתופתטיזם.

הוא לקח מלא תארים זה נכון. והוא היה בליגה אחרת מכל שלושת הליצנים שהחליפו אותו. אבל את התהליך שאנחנו קוצרים היום החל איתו, טוב החל עם טאטה אבל אני לא מחשיב אותו כל כך כי הוא סתם על תואר “מאמן זמני”.

החליש את הקישור ושם את כל התפוחים שלו בMSN שיחק עם שתי קשרי אמצע דוגמת גומש וראקיטיץ על חשבון קשרים יותר אטרקטבים. ייבש שחקנים צעירים לטובת שחקנים כמו מתייה טוראן וגומש … דש מגרימאלדו.

מה שהחל איתו אנחנו קוצרים היום.

והכי גרוע זה נוסטלגיה מזויפת. הוא התאמת עם מסי כמו חובבן במשחק נגד סוסידאד ואחרי שיחה קשה עם צאבי לא העיז יותר לגעת בפרות הקדושות עד סוף הקדנציה שלו.

וזה בדיוק מה שהתכונתי בהודעה הכועסת שלי, זכה בתארים אז הכל נשכח. אתה זוכר מה crowin אמר?

הנבואה שלו התגשמה. ודרך אגב. אני כבר יודע שאם קומאן (רק בתאוריה אני כותב את זה ומתקשה לשמור על פרצוף רציני) יזכה באליפות בסגנון כדורגל הנוכחי. יתחילו לכתוב לי שאני מגזים ומגיע לקומאן עוד שנה.

הגיע הזמן שנפסיק לספר לעצמנו סיפורים על סגנון וזהות. אנחנו כמו כל קבוצה רגילה אחרת. היה יכול להיות אחרת ולרגע היינו גם קבוצה “אחרת” אבל אז הגיעו רוסל וברתומאו ימח שימם וזיכרם.

כל מילה.

זה מה שהכי מגוחך כל אלו שהפקירו את הסגנון שלנו בשביל התוצאות, לא קיבלו שום דבר בסופו של דבר.

"היה עליכם לבחור בין חרפה למלחמה. בחרתם בחרפה, אך מן המלחמה לא תימלטו. " וינסטון צרציל ונשנה את זה:

“היה עליכם לבחור בין מה יותר חשוב, תוצאות או סגנון בחרתם בתוצאות. אך מן החרפה לא תימלטו”

חחח צרציל גאון :slight_smile:

טוב, זה מתחיל להיות הזוי. או שהוא איבד לחלוטין קשר עם המציאות או שהוא פשוט מבין שהעסק גדול עליו והוא מחפש שלאפורטה יפטר אותו.

https://twitter.com/LaSenyera/status/1437165775379382273

אם הוא גודל הכישרון שלו היה שווה לגודל האגו שלו הוא היה המאמן הכי גדול בכל הזמנים…

או שהוא מבין את מה שטבאס הבין… שלאפורטה כל כך חלש שאפשר להשתין עליו בקשת.

מה שכן תמיד חלמנו להביא את ברצלונה לישראל? אז הצלחנו, ברצלונה כרגע מתנהלת כמו קרית שמונה של איזי שרצקי…

ליאור החולשה היא זמנית בלבד, כל שבת יש מוצאי שבת , זה מה שהרס"פ אהב לומר לי בטירונות שיריון שעשיתי… ותמיד מוצאי שבת הגיע במוקדם או במאוחר וכמה שזה כאב לי… קומאן היה כנראה גובניק ולא למד את זה :wink: