הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

sport והרבה חשבונות טוויטר של עיתונאים אומרים עתידו של קומאן יוחלט ב 3 משחקי ליגה הבאים.
הייתה פגישה בין לפורטה, יוסטה, קומאן ואלמאני אחרי המשחק מול באיירן, ולפורטה דרש סגנון אחר. קומאן תירץ את היכולת העלובה בכך שיש הרבה פצועים מקדימה. אז הוא מקבל 3 משחקים מול יריבות נוחות ופאטי וקוטיניו כשירים כדי להוכיח משהו.
אני גם רוצה להזכיר שהפיצוים של קומאן קטנים עם הזמן. אם ביוני זאת הייתה משכורת של שנה, עכשיו זה משכורת של 9 חודשים. אני לא חושב שה 6M האלה הם הבעיה עכשיו, במיוחד כשבארסה ניסתה לרכוש את דני אולמו ביום האחרון ב 60M (אולמו עצמו אישר את זה).

אני מניח שהבעיה של לפורטה זה האלטרנטיבה לקומאן. אני יודע שכל אחד מאיתנו יכול לזרוק שמות, אבל כנראה לפורטה לא סומך עלינו.

חיכיתי לזה.
מה כבר יכול להיות יותר גרוע? אפשר להפסיד ליאנג בויז של אוקרינה ולעוף בשלב הבתים. בינתיים הפסדנו למפלצת כדורגל, לא ליאנג בויז.

אני נתתי אמון בקיקה ויש לו הרבה נסיבות מקילות. אבל גם שהיה לו הזדמנות הוא איכזב. ודרך אגב , ברצלונה עדיין חיבת לשלם לו פיצוים. זה גם שיקול שאני חושב שמקשה על ברצלונה לפטר עכשיו את קומאן. אנחנו עדיין משלמים או חייבים לשלם לשתי מאמנים קודמים פיצוים.

אם לאפורטה היה בלי אגו ומבין שהוא טעה. הוא היה מרים טלפון לפימי ומסכם איתו על עד סוף השנה ואפשרות הארכה .

אבל הוא בעל אגו. אפילו לא בפנטזיה. פימי עכשיו זה מועמד טוב . מכיר את המערכת את השחקנים, אין יותר מפלצות אגו במועדון . הציפיות בתחת ויותר גרוע מקומאן הוא לא. חבל.

במועדונים כאלה אתה מקבל הזדמנות אחת. קיקה אם היה לו עמוד שידרה לא היה מגיע מההתחלה. למה לוצ’ו כן יכול להעמיד שחקנים במקומם ולבחור בדרך שלו? קיקה שיגדל פרות, שלא יחזור לברסה. אנחנו צריכים להתקדם הלאה לא לחזור אחורה. מאוד נחמד הטיקי טאקה שלו בבטיס, אבל בברצלונה אתה צריך מכלול של הכל. זה המועדון אולי הכי לחוץ בעולם, והבנאדם אכל 8 חתיכות.

משה, בשום מקום בעולם אין לשחקן say בנוגע לאם הוא יכול לשחק או לא כאשר יש ספקות. המילה האחרונה של הצוות הרפואי, זה הכל. אתה חושב שבתקופת פפ שחקן לא כשיר היה עולה לשחק? אצל פפ כן טורה עלה לשחק עם זריקות וכאלה ורק לגמר נגד מנצ’סטר כי לא היו שחקנים, אבל כדרך קבע שחקנים מחליטים אם לשחק או לא? בשום עולם. גם פה, זה עניין של היררכיה ברורה שהמאמן צריך להכתיב. במקרה שלנו, אני חושב שאין בכלל אמון בין אף אחד מהצדדים. בין השחקנים למאמן, המאמן לשחקנים, השחקנים לצוות הרפואי. כל אחד עושה מה ב*** שלו.

לפני בילבאו הצוות המקצועי ייעץ לפיקה לא לעלות לשחק. הוא התעלם ונפצע. בריטויט ניסה ללחוץ על עצמו והתאמן לפני הזמן ונפצע.

אני לא חולק על מה שאתה כותב. בברצלונה זה לא נראה שזה עובד כך…

אם אני לא טועה העיתונאי הזה נחשב אמין והוא היה מאלו שדיוח על ניימאר ומסי אז אוקי . התחלנו:

https://twitter.com/barcacentre/status/1438503542164111366

Barcelona’s board is addressing the possible immediate dismissal of Koeman at a meeting right now. Firing him would cost €12M and some are in favor of doing it now. Other board members prefer to wait a few weeks and see if the team evolves.

הלואי שמוצאי יום כיפור יהיה גם היום האחרון של ההולנדי בברצלונה. בכל מקרה גם אם לא, ברגע שמתחיל הדיבור אז הימים שלו ספורים פה.

מפתיע מאוד גם העיתוי, אחרי שלפורטה גיבה את קומאן פומבית, וגם הסכום, שהרבה יותר גבוה ממה שדווח בקיץ.
אגב, בחשבון שלו העיתונאי אומר “לפי TV3”.

בכדורגל הישראלי שאתה שומע נשיא של קבוצה , שהקבוצה במשבר, אומר שהוא תומך במאמן, באותו רגע אותו מאמן כבר יודע שהוא צריך לחפש קבוצה חדשה…

גם אם זה לא יקרה היום או השבוע לדעתי זה כבר הסוף. רק עניין של זמן.

ברגע שהמאמן מחליט לבקר את הנשיא ככה בפומבי כאילו הוא בעל הבית ולחלק לו ציונים במה הוא טעה ומה לא באיך שהוא מדבר, זה נגמר.

בכלל הגישה של קומאן באה לי ברע. קצת כמו מוריניו-כל מה שרע לא קשור אליו, קשור לפציעות ולמצב הכלכלי, ומצד שני הוא מברבר שהוא הציל אותנו ובזכותו יש לנו עתיד. יאללה סע.

רק חבל שהוא לא חשב על זה בפגרת הנבחרות. היה פגרה מורחבת והיה אפשר לחשוב יותר לעומק על מחליף. אני מפחד שהוא יפול חזק פה.

ההסטוריה תמיד חוזרת, התמיכה הפומבית היא ההתחלה של הסוף. בכללי אני לא מקבל את הרושם שיש ביניהם יחסים טובים. חבל שהפיטורים הללו לא קרו מראש, יהיה קשה לייצר משהו חדש בזמן האפסי שיש בקבוצה כמו בארסה ממשחק למשחק.

לא בדיוק. באופן אידאלי היית צודק, אבל כל עוד אין איסור מוחלט (קונטרה אינדיקציה) לזה שהשחקן יחזור לשחק, יש תחום אפור מאוד גדול לגביי האם השחקן יכול לחזור לשחק כן או לא. דוגמא קלאסית היא פציעה כמו של ארואוחו. שחקן עם נקע בקרסול יכול לחזור על פניו בתווך של בין 3-4ימים עד לשבועיים, וכל זה שאין אלמנט נוסף כמו שבר, טראומה שרירית (קורה ב 15% מהמקרים אם זכרוני אינו מטעה אותי) וכ’ו. אם באמת היה שבר, קרע שרירי מלא או לחילויפן השחקן לא מצליח לדרוך על הרגל אין מקום לפרשנות, ברגע שנראה שהשחקן מתפקד ועולה שאלה אם הוא יכול לחזור לשחק (קיים טווח גדול בין תפקודי יומיום לכושר משחק), אז בחלק מהמקומות מופעל לחץ על הצוות הרפואי לתת את האור הירוק מצידם. אפשר לדבר על כמה מבדקים שאפשר לעשות (בדיקות של יציבות, פרופריוספציה ושינויי כיוון), אפשר לדבר על עלייה הדרגתית באימונים וכמובן על עלייה הדרגתית בדקות משחק. לצערי לא כל מקום פועל באופן אידאלי (גם ברמות הללו), ומהר מאוד נהיה לחץ מצד השחקן (שרוצה לשחק כדי להוכיח את עצמו, ולעיתים מופעל עליו גם לחץ חוזי) ההנהלה והצוות המקצועי (שרוצים שהשחקן ישחק) מול הצוות הרפואי שמצפים מהם לעשות ניסים בזמן אפס כי אין לאף אחד זמן או סבלנות לקדם החלמה.

נתת את פפ לדוגמא, אבל הוא מהמאנים הבודדים שהכל אצלו חייב לשאוף לאידיאל. תמיד הוא יאפשר זמן החלמה, תמיד יהיה לו סגל רחב ככל האפשר כדי לאפשר רוטציה ומנוחה, ותמיד הוא מקבל יד חופשית מההנהלה שמעליו. אין הרבה קבוצות בהן זה מתנהל ככה, גם לא בדרגים הללו.

יש לי הרבה טענות לצוות המקצועי, אין מקריות בכמות כזאת של פציעות, אבל חלק מהבעיה טמונה בדינמיקה בין כל הגורמים בעלי משקל בעיניין.

בהרגשה שלי, קומאן מנסה לדחוף את לאפורטה לפינה, כמובן בתיבול האגו הידוע והמוכר שלו. משהו בסגנון של: “או שתתנו לי לאמן, לפחות עד שכל מיני פצועים בהתקפה יחזרו, או שחשבון הבנק שלי יהנה”. העניין הוא שאני לא משוכנע שלאפורטה לא עושה את אותו הדבר מהצד השני, ומנסה לגרום לקומאן להרים ידיים וללכת בלי פיצויים.

כל עוד לא ניכנס לשרשרת הפסדים, בטח מול קבוצות “קטנות”, או שקומאן לא יגזים לגמרי ביציאות שלו - לא נראה שינוי בקרוב.

אני כבר פחות לחוץ ועצבני, הפור כבר נפל, העונה הזאת כבר גמורה. הנזק כבר נגרם. כל עוד האפשרות הקלושה של הארכת החוזה שלו נגנזה באופן סופי אז אני מקבל את הדין.
יפטרו אותו? מעולה, ימשוך עד ינואר או סוף השנה, מה זה כבר בשבילי הצלחתי לשרוד 10 שנים של צמד פרעה הקטלאנים ברתו ורוסיי אז מה זה בשבילי עוד שנה של סבל מקומאן?

יאללה צ’אבי 2022

פנטזיה שטיפה נפתחה בשבועות האחרונים, פפ קאמבק . לא יזכה גם השנה האלופות ואז הכל יכול להיות… פאקינג לחלום תמיד מותר…

זה לכאורה רשימת המועמדים:
• Jordi Cruyff
• Sergi Barjuán
• Henrik Larsson
• Xavi
• Ten Hag

אני מוכן לקבל את כולם חוץ מהשני. אם השני הוא המועמד הריאלי היחידי, אז צריך להמשיך עם קומאן עד סוף השנה.

דרך אגב, לא חושב שיפטרו את קומאן בימים הקרובים. לדעתי החלון הבא שזה יצוץ זה לקראת ינואר. אבל סתם ספקולציה שלי.

https://twitter.com/BarcaUniversal/status/1438545254223908867

אתם שוכחים שמעבר ל13 מיליון שקומאן מרוויח לעונה, יש סעיף בחוזה מול ההתאחדות ההולנדית שאם הוא לא מסיים את החוזה אצלנו הם מקבלים מאיתנו עוד 5 מיליון אירו. הקללות לברתומיאו.

לאפורטה רצה להיפטר מקומאן מרגע הראשון והוא לא הסתיר את זה. אבל במצב הכלכלי הרגיש של המועדון אם הוא מוציא כמעט 20 מיליון אירו, הוא רוצה להביא מאמן טוב ולא וואלורדה 4.0.

הטעות של לאפורטה הייתה שהוא לא נתן לפימי את המושכות. הוא חשב שאפשר יהיה למשוך עם הפח זבל הבלונדיני עד סוף העונה, ובמקביל כן נפטר מהמאמן הכי טוב שהיה לנו במאסיה.

אני לא מבין מה זה משנה, בכל מקרה הוא צריך לשלם סכום כסף גדול לקומאן.

הפיטורים של פימי אכן היה טעות.

ואכן צריך להזהר מאוד מלפטר את קומאן א ולהביא קומאן ב. אני מקווה שהוא יודה בטעות ויחזיר את פימי השנה, אם לא שימשוך עם קומאן עוד טיפה. קשה נורא אבל שלא נחזור שוב על הסאגה של מאמן רע הולך ומאמן רע נכנס.

אם הוא מסיים את החוזה ולא מפוטר באמצע, אנחנו חוסכים 5 מיליון אירו פיצויים אפשריים להתאחדות ההולנדית.

באמת שברתומיאו עשה כל מה שהוא יכול כדי לדפוק את המועדון ביום שאחרי. אין אפילו פעולה אחת שהוא יכל לעשות שהייתה גורמת למצב להיות גרוע יותר ממה שהוא.

אתה מוכן לקבל את לארסון? על סמך מה?

לא שוכחים. אבל זה סכום קבוע, שלפי הדיווח הזה יישאר קבוע גם אם קומאן יפוטר יום לפני סיום חוזהו. לכל שאר התשלום יש יחס ישר לכמות הזמן שתישאר לקומאן בחוזה, בעת פיטוריו. מאז התחלת הדיבורים, באיזור מאי, עברו 5 חודשים. מה שאומר - הפיצויים עכשיו קטנים יותר.

אני משוכנע שאם ללאפורטה היה מועמד טוב (מתאים, שם נורמלי, אוטוריטה לפחות אופציונלית, מחיר הגיוני וכו’) בקנה, להגעה מיידית, הוא היה מגיע בתקופה הזו, כשהעניינים מתחממים מחוץ לדשא, והמצב הכלכלי לאט לאט לאט לאט משתפר. יכול להיות (מאוד) שזה רק עניין של כסף, אבל גם יכול להיות שזה עניין של למשוך כמה שאפשר, כדי לבחון את המצב יותר לעומק, ולא להביא ואלוורדה/סטיין/קומאן 2, רק כדי להגיד “הנה, החלפנו”, ואז להיתקע עם עוד מאמן שבמקרה הטוב יהיה מיותר.

לא מסכים. הוא היה יכול להחתים אותו ל-3 שנים.

לא ראיתי את לארסון האמת. בכל מקרה אני חושב שקומאן ישאר רק בגלל שאין מחליף.

עדיף לותר על השנה ולהתחיל משהו חדש שנה הבאה.

אני איתך, פשוט חושב שלמרות המצב הכלכלי הבלתי אפשרי, קומאן לא יכול להישאר פה גם עוד דקה. פימי היה צירך לקבל את ההזדמנות. ולקבל אותה עד שיהיה מאמן בקליבר שאנחנו רוצים.

אז זהו, שאם הוא היה מחתים ל3 קואמן כבר היה בחוץ. המצב שאנחנו מצאים בו הוא רק בגלל שזה שנתיים, וזה נראה כאילו זה אוטוטו הולך להיגמר ולא נהיה חייבים עוד פיצויים.

אז הוא היה משלם לו יותר משכורת. אל תהיה קטנוני. תמיד יש דרך בה ברתומאו יכל לדפוק אותנו יותר. אל תזלזל ביכולות שלו.

אם היה חתימות כמו בפורום הישן הייתי שם את זה :sob: