הצוות המקצועי בראשות רונאלד קומאן :: פוטר, והיינו כחולמים

למה אין אפשרות לחתימות באמת? זה הדבר שהכי חסר לי פה.

הייתי מחליף את קומאן בכל אחד. בכנות, אין לנו מה להפסיד. במה לארסון יכול להיות רע מקומאן? האנשים מסביב לא טיפשים. הם יודעים למה הוא יפוטר. כל מאמן שיגיע ידע שיש ציפייה ממנו לשתף את הילדים בדגש על ריקי פוץ’, לשחק פתוח ובעיקר לא לחזור על מה שקומאן עשה. זה אפילו יותר קל כי אין ציפיות לתואר.

קומאן הוא מאמן מיושן עם אגו מנופח מימיו כשחקן, הוא כמו האנשים הישנים בכדורגל הישראלי שכל הזמן משווים דברים לזמנים שלהם, מסרבים להבין שהכדורגל שונה והגישות של אז היום לא רלוונטיות ולא מקדמות כלום. אני באמת חושב שלארסון כאחד שצעיר בתחום, ימצא שפה משותפת עם הסגל הקיים יותר ממאובן כמו קומאן.

אחד הדברים הכי חשובים בתפקיד המאמן זה לדעת להתהלך בין טיפות האגו בחדר ההלבשה ולהביא את השחקנים להיות בצד שלו. רייקארד למשל היה אומן בזה, ולא מאמן טקטית מבריק. לפעמים התכונה הזאת חשובה יותר מהכל. מאמנים כמו קומאן לא יצליחו בחיים ברמת המועדונים בגלל זה.

קומאן מאמן לא מבריק בעליל אבל לא חושב שאפשר לתלות את זה בשיטות מיושנות - הוא משחק עם שלושה בלמים לצערכם והטענות הן, בין היתר, על כך שהוא לא מחזיר עטרה ליושנה עם 433.

רק אציין פה שאמרות “לא יכול להיות גרוע יותר” אני שומע מאוהדים רבים פה (לא שביט, אמנם) עוד מימי לוצ’ו, ובפועל אתם רק משתנמכים עם כל פיטורים - בעיקר החלפת סטיין בואלוורדה. וואו איזה ליצן. טר שטגן כפליימייקר ושכונה מוחלטת. ללא קשר לנסיבות הקדנציה שלו, האדם הזה לא ראוי לקבל אף מועדון גדול עד סוף ימיו. אני אפילו נוטה לחשוב שקומאן פחות גרוע. אז נכון, אפשר להגיד שהכל באשמת ברטומאו, אבל בפועל אין מאמנים בקליבר של ברצלונה שזמינים ויכולים לסחוב את הסגל הזה להרבה יותר מקומאן, וכל מיני סמפאולי וביילסה שנשמעים רומנטיים זה התרסקות צפויה מראש עם ההגנה שלכם.

סליחה, אבל הדבר הכי בסיסי (זה בכלל הזוי שצריך לציין אותו) זה שהמאמן לא יחרבן על האוהדים.

להזכירך, וואלורדה אחרי אנפילד החליט להודיע לאוהדים ש"It is what it is". אני לא מעז בכלל לדבר על לקיחת אחריות והתפטרות על המקום, אבל לפחות לבוא ולהתנצל על זה שהוא הרס במו ידיו את אחת העונות הגדולות של כדורגלן אי פעם? משהו?

או אדון קומאן, זה שבא ומספר לאוהדים ש"בזכותו יש לנו עתיד", כשהוא אחת הסיבות שבגללן אין לנו הווה. זה שמרשה לעצמו להתסובב במסדרונות הקאמפ נואו כאילו השמש זורחת לו מהתחת, לדלג על אימונים ולהאשים את הנשיא, הסגל, האוהדים, השופטים, הצוות המקצועי, אלוהים ואלוהים השני על זה שהקבוצה נראית כמו פח זבל.

קומאן הוא איש מאוס ודוחה, ואין אוהד אחד שמסוגל לסבול אותו. אתה רוצה את הפיצויים שאתה חתום עליהם? סבבה יש חוזה, אבל אל תזיין ת’מוח כאילו לא מכבדים אותך. אתה מודע לסיטואציה שאין כסף לפטר אותך, אבל כולם חושבים שאתה כישלון טוטאלי (בוקר טוב לך אדון מאמן שפוטר מקבוצות העל אברטון וולנסיה). לא נאה לך? קח את הכבוד שלך ולך הביתה. אתה אוחז בקנות המזבח? שתוק ואל תתלונן על זה שאתה ברירת מחדל.

סטיין אמנם היה על הפנים בקדנציה שלו אצלנו, אבל לפחות הוא אחלה גבר. במצב שלנו בשנים האחרונות, אני מסתפק בזה.

נראה שזה הולך ומתקרב.

אייל, אתה בעצמך מצטט משהו מהקיץ, שבו קומאן בסופו של דבר נשאר.
גם אז חלק מהמנהלים רצו להיפתר ממנו . אז מה חדש בעצם ואיך הציטוטים האלה מקרבים את סופו?

קומאן זה לא טוב, אני שוב חוזר ואומר - יכול להיות גם יותר גרוע. אפשר להפסיד גם ליאנג בויז, לא רק לבאיירן. להפסיד לכל מיני חטאפה כאלה בליגה.
אין אלטרנטיבה שכמעט בטוח תהיה טובה יותר מקומאן, אני לא מבין מאיפה האוהדים שואבים את האופטימיות שלהם שהחלפת המאמן בטוח תהיה לטובה.

צודק, פספסתי את המילה “הקיץ”. אבל עדיין, זה אולי ציטוט ישן, אבל התדירות של הידיעות/חדשות/דיווחים/ציטוטים האלו רק הולכת וגוברת. לדעתי, נטו לדעתי, אין עשן בלי אש. לא משנה אם האש באה מהצד של קומאן, או לאפורטה, או שניהם.

ולא אמרתי שכל אלטרנטיבה תהיה טובה יותר. להיפך. אני הראשון שיגיד שיש דברים הרבה יותר גרועים מהמצב הנוכחי שלנו, ולא בטוח שכל מאמן חדש שהוא ישפר את המצב.

מועדונים עם קצת יותר כבוד מאיתנו, כמו ולנסיה ואברטון לא היססו

#רקאומר

לצערי אני חושב שאין ברירה ואם לא מחזירים את פימי אז קומאן צריך להשאר . אין פשוט כרגע מאמן יותר טוב בשוק. טאן האח השם הכי לגטימי ברשימה לא יגיע עכשיו.

אבל

זיכרון מאוד קצר. קומאן הפסיד להם. אפילו במשחק שגזר לנו את האליפות שנה שעברה.

הבעיה אצלנו שאכן מפטרים מאמן כושל אחד ומביאים כושל אחר. צריך לבלוע את הרוק. להתכונן להקיא בכל משחק ולהתפלל שהעונה הזאת תגמר כמה שיותר מהר. ואז להביא מחליף. אחרי עבודה הכנה מאוד ארוכה ומקצועית.

ודבר נוסף שפיטרו את ואלורדה כתבתי שהצורה היתה מגעילה וחסרת כבוד. (הפיטורים עצמם היו מהמוצדקים שאי פעם היה) קומאן מבחינתי אין את ההגנה הזאת. לאפורטה מבחינתי יכול לעשות לו מה שהוא רוצה.

סמוך עלי שאם קומאן ישרוד עד דינמו קייב אתה תרצה לחזור ולמחוק את המשפט הזה.

אם ברצלונה פוגשת את יאנג בויז אני לא חושב שהיא פיבורטית במשחק הזה.

אם מחליטים להיפטר מהכתום האפור ויפה שעה אחת קודם, אז יש מאמן מושלם עם סעיף שחרור לבארסה שאני בטוח שיסכים להתחיל ממש בזול כדי לעזור למועדון שלו. אם הוא יבוא עם הרעיונות הנכונים הוא לא יישרף והוא כבר ישב יותר מידיי זמן על הגדר והגיע הזמן שירד אל העם ויצטרף לפרויקט ההצלה של בארסה.

אברטון זאת דוגמא מצוינת. מחליפים מאמן כל שנה, לפעמים פעמיים בשנה. קבוצה מאוד מצליחה שנותנת לכולם בראש.
גם ולנסיה זאת דוגמה מצוינת. נשיא שזורק חצי קבוצה כולל מאמן. מאז שמרסליניו נשרק לפני שנתיים, כבר החליפו 4 מאמנים.
כל הכבוד לנשיאים של הקבוצות האלה, מאוד אסרטיביים, לא כמו לפורטה.

ואיך בדיוק הגענו למצב שמשחק אחד גזר לנו אליפות? לא הסכמנו לפני שהשנה התחילה שלהגיע לליגת האלופות תהיה הצלחה? זה שהיינו בתמונת האליפות כמעט עד הסוף ולקחנו גביע צריך להיות לזכותו של קומאן כמו שמייחסים כל כישלון לגנותו.
אם קומאן היה מפסיד לכל חטאפה, לא היינו מסיימים מקום שלישי וגם לא רביעי.

אם ברצלונה תפסיד לדינאמו קייב, אני אדרוש את ראשו של קומאן באותו היום. אז באמת אין לאן לרדת.

אם אני לא טועה שם הקבוצה היה גרנאדה. ברצלונה הגיעה למשחק הזה שנה שעברה שאם היא מנצחת את המשחק זה היא יכולה אפילו להרשות לעצמה תיקו עם אתלטי ואז האליפות אצלנו, שאנחנו לקראת סוף העונה.

ואז היא הפסידה להם בקאמפ נואו . וקיבלה בראש מעוד קבוצות בינוניות. כולל סלטה ויגו בסוף השנה גם בקאמפ נואו.

אתה רוצה שאני ימשיך? אני יכול.

אתה באמת חושב שברצלונה הפסידה לכל הקבוצות האלה וסיימה במקום השלישי?
תזכיר לי מה היו הציפיות שלך לפני שהעונה הקודמת התחילה.

כן, רק שאין קשר בין ולנסיה של 07-08, בתקופת האימון של קומאן, לוולנסיה של של החל מ-2014, התקופה בה פיטר לים החליט לבוא ולברתם את המועדון.

כן, רק שמשום מה בהנהגת ברצלונה מחליטים שאם הוא לא מקבל את התנאים ש-ב-ד-י-ו-ק מתאימים לו כדי להצליח - שזה אומר סגל מצוין, מספיק כסף בעו"ש, מים בטמפרטורת החדר, והחזרה של תסרוקת המאפרה לאופנה - אז הוא לא מתאים. אני לא יודע על מי זה אומר דברים גרועים יותר: עליהם או על צ’אבי.

אני מדבר איתך על מציאות. ברצלונה הפסידה לקדיס סלטה ויגו וגרנאדה או חאטפה ועוד כמה שמות כאלו… תחזור שנה שעברה ותבדוק אותי.

אולי לא הבנתי אותו. לא קלטתי שהוא התכוון לפיטורים של קומאן מלפני 15 שנה.
לפי הפרשנות שלך, הוא התכוון להגיד שאם קבוצה מפטרת מאמן בשם קומאן, אז ברצלונה צריכה להתנהג כמו הקבוצה הזאת ולפטר אותו גם.
אז הצעד הלוגי הבא, זה להגיד שאם קבוצה כלשהי פיטרה מאמן כלשהו, אפילו לפני 15 שנה, ברצלונה לא יכולה למנות אותו. אם תמנה אותו, היא מייד צריכה לפטר אותו כי קבוצה אחרת כבר פיטרה אותו.

הפרשנות שלי?

ובכל זאת הייתה מקום שלישי, ועד המשחק מול חטאפה התמודדה על האליפות. כלומר בליגה, במצטבר, היא לא הייתה כל כך הרבה יותר גרועה מ-2 המדרידאיות.

לפי הפרשנות שלי אם יש מאמן שנכשל במשך כל הקריירה שלו ופוטר מכל מקום שהוא היה בו אז כן אסור למנות אותו, ואם ממנים אותו והוא נכשל גם אצלנו אז חייבים להיפטר ממנו בהקדם.

אבל מה אני מבין, ברתומיאו הוכיח שהוא יודע לנהל מועדון הרבה יותר טוב ממני.

אני בטוח שאתה צודק. הפסידה לכמה כאלה, אבל את הרוב ניצחה. תבדוק אותי.

הוא לא פוטר מנבחרת הולנד למשל. למעשה היו מרוצים ממנו שם. זאת עובדה, לא פרשנות, אז "פוטר מכל מקום שהוא היה בו " זה שקר.

אייל כל מילה בזנ"ט!

בטח שהם היו מרוצים ממנו, הפסיד בגמר גביע שקר כלשהו. הם עדיין חוגגים את שני ההפסדים שלהם בגמרים של המונדיאל.

אנשים אולי קוראים לנו ארסנל החדשה, אבל אני עדיין לא מתכוון לחגוג הפסדים ומקום שלישי