אולה גונאר סולשיאר :: הסוף

Solskjaer’s position is currently under review. United remain in touch with Mauricio Pochettino’s representatives and other options #muzone [@TransferPodcast]

— United Zone (@ManUnitedZone_) October 6, 2020

Manchester United have been interested in hiring Mauricio Pochettino for years. He was someone they talked to before hiring Jose Mourinho. There’s been conversations subsequently. #muzone [@TransferPodcast]

Solskjaer pushed #mufc for Dembele and buy the player - the price was negotiated down from what was €100m to €70-80m then €60m to buy but the deal fell through as United were not prepared to spend that amount #muzone [@TransferPodcast]

הדיבורים כבר מתחילים אחרי התבוסה הגדולה, פוצ’טינו מובטל כבר מעל שנה והמעמד של אולה די בתחתית.
דעתי היא שתמיד ידענו שאולה יהיה כאן לבניית הקבוצה , קידום צעירים אבל לא יהיה המנג’ר שיקצור את הפירות ויראה את התארים הגדולים מקסימום גביע אנגלי / גביע הליגה.
פוצ’טינו מאמן מבריק - מקדם שחקנים ללא היכר, בעל יחסי אנוש טובים וטקטיקן לא רע בכלל - הייתי שמח שנביא אותו.
אני לא קונה את הדברים על דמבלה, צריך להיות דביל אמיתי בשביל לרצות לקנות שחקן שרמת הכשירות שלו דומה לזו של ג’ונס/ בייל.

קודם כל, בהקשר להחלפת מאמן והבאת פוטצ’ינו.
לא ייתכן שמוריניו מפוטר מיונייטד כי הוא לא מספיק טוב, וחותם בטוטנהאם שפיטרה את פוצ’טינו שלא מספיק טוב, ופוטצ’ינו יחתום ביונייטד כי פתאום הוא מספיק טוב.
גלגל המאמנים הזה מעיד על מצב לא בריא, ועל כך שהמאמנים לא תמיד אשמים במצב של הקבוצה שלהם. למה שמוריניו יצליח בטוטנהאם אם כשל ביונייטד? למה שפוצ’טינו יצליח ביונייטד אם כשל בטוטנהאם (ובלי סיפורים על הצלחות עבר, 0 עגול בטור התארים)? זו הצעה מצחיקה, שלא ברור לי איך האירוניה הנוטפת ממנה חומקת מעיני המציעים.

בנוגע לסולשיאר. כולנו רוצים שיצליח. אוהבים אותו, זוכרים לו חסד נעורים, מאמינים שההצלחה של המועדון חשובה לו באמת ובתמים, לעומת קודמו בתפקיד. אני אישית לא בעד לפטר אף אחד, כי כפי שאמרתי לעיל, זה לא משנה כלום. לדעתי האישית, כשלמאמן מעמד גבוה משל כל שחקן אחר, עצם הידיעה של השחקנים שהמאמן לא יפוטר לא משנה מה, ולהם אין לאן לברוח ועל מי להטיל את האחריות, גורמת להם לתת את הכל. לדעתי המעמד מאוד עזר לפרגי (להבדיל אלף הבדלות בינו לכל מאמן אחר כמובן) לנהל סגל, להתמודד עם ‘כשלונות’ ובעיקר להימנע מהם.

מבחינת בניית הקבוצה, סולשיאר בכיוון טוב. הוא מנסה להעיף את כל אלו שרצינו להעיף אבל ואן חאל ומוריניו סירבו. הוא כושל בכך לא מעט כי וודוורד אידיוט, אבל רוחו, סמולינג (שאני אישית בעדו אבל לא משנה), פלאייני, לוקאקו, אלכסיס ועוד כבר לא כאן, וזה בזכותו. מנגד, הגיעו שחקנים צעירים ומוכחים כמו ביסאקה ומגווייר ששיפרו את ההגנה דרסטית בעונה שעברה (והשנה כנראה לקחו LSD), לצד שחקנים צעירים חסרי נסיון כמו ג’יימס, פלסטרי וטראורה, כשמעל כל שחקני הרכש ניצב, כמובן, ברונו. לצד זאת, ראינו אמון מוחלט במייסון גרינווד, שפרע שטרות ונראה כשחקן שהדבר היחיד שיכול למנוע ממנו להצליח בענק זה הראש המטומטם שלו.

אם כך, מבחינת הסגל - יש שיפור עצום לעומת תקופות קודמות. אפשר להתבכיין עד מחר שסאנצ’ו לא בא, ושאין בלם, וחלק מההתבכיינויות מוצדקות, אבל זו כמעט לא אשמתו של סולשיאר, וביחס למה שהיה כאן לפני שהגיע - חל שיפור עצום. מה שכן אשמתו הוא עניין הבלם, שהוא בפירוש לא חיפש הקיץ, כי סמך על הצמד חמאה ומרגרינה, לינדלוף הרך ובאיי הפציע להחריד.

אבל, על המגרש נראה שלא התקדמנו בשום דבר. ההגנה השתפרה בשנה שעברה, ושוב חזרה לסורה. הקישור שלנו לא מניע כדור בצורה הגיונית, אין שום תיאום בין שחקנים כלשהם, לא משנה כמה זמן שיחקו יחד. פוגבה או מאטיץ’ הולכים לקבל כדור מהבלם, מוסרים הצידה, מקבלים חזרה, מוסרים לצד השני, עד שברונו בא ומנסה לסדר את העניינים בעצמו.
ההתקפה לא השתפרה בכלום למרות שיש על המגרש ועל הספסל תותחי על בתחום ההבקעות והבישולים - מרסיאל, ראשפורד, גרינווד, ברונו, פוגבה, דוני, ג’סי לינגארד (סתם). לא כמות הכיבושים היא שמטרידה, אלא היעדר השיטה. מקווים להבקיע שערים אחרי חטיפות בלחץ גבוה? אולי, אבל אנחנו בכלל לא מצליחים לחטוף כדורים בלחץ גבוה כי שחקנים סתם רצים בלי מטרה. מתפרצות? מנצחות לנו משחקים מאוד ספציפיים מול מנצ’סטר סיטי. נראה שהשיטה היא תנו לברונו, ראשפורד ירוץ לאנשהו ונראה מה יהיה.

זו הנקודה המרכזית שמפריעה לי. אם לא היו לנו כשרונות התקפיים, הייתי אומר מילא. אם היה לנו מאמן בונקריסט כמו מוריניו, הייתי אומר מילא (בהנחה שההגנה הייתה טובה). אבל יש לנו שחקני קישור והתקפה ברמה די גבוהה, בוודאי ביחס למה שהתרגלנו מאז 2014, מאמן שדוגל בהתקפה ומחזיק ברקורד בתחום, ובכל זאת אנחנו נראים כמו חרא. אתלטיקו מדריד תוקפת טוב מאיתנו והיא בכלל לא מנסה. ולא צריך ללכת רחוק, קריסטל פאלאס וברייטון יותר טובות מאיתנו. שום טענה לוודוורד לא מצדיקה את זה בעיניי. השחקנים הנוכחיים של מנצ’סטר יונייטד חייבים להיראות יותר טוב ממה שהם נראים עכשיו. בזה, אפשר להאשים רק את סולשיאר.

בכל אופן, לדעתי ולצערי הוא לא מסיים את העונה. נראה שהשחקנים איבדו את זה לגמרי, וכשזה קורה, ואין למאמן גיבוי מוחלט מההנהלה (בחזרה לנקודה איתה פתחתי), אין הרבה ברירות. קרה למויס, קרה לואן חאל, קרה למוריניו ויקרה גם לסולשיאר ופוטצ’ינו.

אני באמת לא חושב שטור התארים של פוצ’טינו מסביר את הסיפור שלו בטוטנהאם, לדעתי הוא הצליח מאוד ואשכרה הצליח להביא קבוצה עם בעלים כמו לוי לגמר ליגת האלופות. הפיטורים הגיעו כתוצאה ממיצוי הדדי (אחרי כמה שנים שלו שם) ואני לא חושב שזה קשור ליכולת המקצועית שלו.
לוי השקיע מעט מאוד ברכש ופוצ’טינו קידם אינספור שחקנים כמו קיין, סון , עלי ועוד.
למרות שאני מאוד מחבב אותו והייתי רוצה לראות אותו במועדון, לקהל האוהדים עדיף שסולשיאר ישאר כי אם נעיף אותו שוב נחזור לרכבת המאמנים כמו שכתבת וכרגיל האשמה של וודוורד והגלייזרים תרד מסדר היום.
ברור לכולם שהוא רוצה רק בטובת הקבוצה (בניגוד למוריניו ) ואם יפוטר לא נתקדם הרבה הלאה.

מסיבת עיתונאים היום לפני צ’לסי :

• ואן דר ביק עוד יקבל את ההזדמנות שלו , הרשים באימונים ובאופי.

Solskjaer on Van de Beek chances

“Donny’s fit enough but of course it’s competition for places, it’s giving him time to settle in and adjust to his new teammates, it’s a new league.

“he’s an absolutely top footballer and personality, so humble and hard-working but also, of course, eager to play more. You’ll see him throughout the season, it’s going to be a long, long season and he’s impressed me. You’ll see him.”

• מבטל את השמועות שגרינווד איחר לאימונים , ומשבח אותו.

“We have a great record and tradition of bringing our players through, that means from early on you get good habits, you express yourselves, Mason’s come through this programme, done fantastic and will be kicking on I’m sure, he’s a very exciting boy to work with.

“You do [make a target for yourself] when you play well and I’m not concerned at all with Mason making a target for himself. He came in, played fantastic, he made his first start against Tottenham last season, was brilliant, kicked on.

“He made a mistake for England and suddenly the English press go after him.

“I have to disappoint you… he’s never ever late for training. I’ve seen some ex United players talking about him and they don’t know what they’re talking about and they can see every day. I don’t know where these stories have come from.

“He’s got a good family behind him, academy and he’s a good trainer and I cannot believe all these stories about him not being professional, that’s something we have to deal with many players, many other players at United have had that.”

• גרינווד , מגוויר וקבאני כשירים לצ’לסי.

“I hope and expect all three of them to be available for selection. Of course we’ve got a training session this morning which is the last chance of preparation, but they’ve all got a chance, all of them.

“Edinson needs to tick all the boxes that he’s gone through in his programme to be ready and make an impact. I’ll have a discussion with him today, as well as with Mason and Harry.”

למרות פתיחת העונה הנוראית בליגה מעמדו של סולשיאר יציב בקרב ההנהלה, ינתן לו זמן ואין מחשבה על מנג’ר אחר.

#mufc are happy with Solskjær's work and are convinced that the season will improve. The club are not thinking about changing manager and are planning their future with Ole #mulive [@FabrizioRomano, @podcastherewego]

— utdreport (@utdreport) November 4, 2020

לא רואה אותו נשאר מעבר לעונה , גם אם ישאר תבוא עוד איזה פארסת רכש בקיץ הבא שלא תעזור לו.

מסתבר ששיטת “זרוק זין בקיץ, בחורף כולם ישכחו ממך וילכו על הראש של המנג’ר” ממשיכה לעבוד לוודוורד נהדר.

זה היה חייב להגיע , בטח אחרי תצוגה הזויה כזו.

#mufc have made contact with Mauricio Pochettino's representatives #muzone [men]

— United Zone (@ManUnitedZone_) November 5, 2020

Pochettino wants to take over as #mufc manager and his stance on the role is not believed to have changed since last December #muzone [men]

Mauricio Pochettino had an offer from Barcelona late last year, but turned them down. He has been waiting for Manchester United #muzone [@sampilger]

Manchester United board told Solskjær that he retains the support of #mufc and for now (3 games)

According to our sources, Ed Woodward met Mauricio Pochettino on Monday midnight in ENGLAND to discuss tactics & transfer targets! Wow! #MUFC #THFC pic.twitter.com/gcyGQdkUJA

— indykaila News (@indykaila) November 5, 2020

האמת, נכון שסולשיאר לא מיצה את היכולת של יונייטד, אך בהחלט קידם אתכם כמה צעדים בדרך חזרה לטופ. הבעיה היא ששאר הליגה התקדמה גם כן.
אולי פוצטינו יבנה לכם אשכרה דרך.
כל זה לא משנה אם הבלמים שלכם עדיין יראו ככה.
לטעמי אתם מרחק בלם וקשר אחורי מהטופ בשביל להיות קבוצה תחרותית שוב. אם ישאר כסף אז גם קשר אמצע במקום פוגבה (איזה סאביץ יתאים לכם יותר)

מסכים מאוד, קידם המון שחקנים צעירים: וויליאמס , גרינווד , הנדרסון , טאונזבה ( כשהיה כשיר ) ועזר לשחקנים שהיו צריכים את הבטחון כמו מרסיאל וראשפורד.
הוא לא מאמן טופ ( כושל טקטית ) ולצערנו אין את הגיבוי הנדרש מהבעלים בנושא הרכש אז גם לא עוזרים לו יותר מדי.
הטענה היחידה שלי בנוגע לרכש שעשה הוא הקנייה של מגוויר - זה כבר פלופ ברמת קוטניו.

לא יודע, כל בלם יראה נוראי לצד בלמים כמו שיש לכם.
מבחינתי בכדורגל יש 2 סוגי בלמים טובים:
הסוג המארגן, האחד שמשרה רוגע ולא משנה מה עושה.
הסוג היותר אתלטי. הוא האחד שירוץ יותר ויראה יכולות אחרות, יתקל יותר ויתקוף את הכדור.
לעתים בלם יכול להיות שניהם כמובן.
מגווייר הוא הסוג הראשון, זה נחוץ מאוד כי בלמים מעולים מאבדים את הראש כשאין אחד כזה. (וראן ומיליטאו בריאל)
אם לצידו ישחק בלם טוב נוסף, אתלט, הם ישלימו זה את זה ותראו את ההגנה עובדת טוב בהרבה.

אני מסכים שעם בלם אתלטי זה יכול להראות טוב יותר אבל מגוויר הוא ממש לא בלם שמשרה רוגע , רק מספיק לראות את הפאשלה שלו מול טוטנהאם ( וזה לא היה נקודתי , היו לו פאשלות רבות ) ולהבין שהוא הכי רחוק מאיך שקפטן של יונייטד צריך להיראות.
ב-80 מיליון פאונד אני מצפה לקבל משהו אחר לגמרי - אנחנו קיבלנו בלם אנגלי טיפוסי במחיר מופרז.

כשכתבתי בלם שמשרה רוגע זה לא אחד שלא טועה, זה מנהיג בהגנה.
המצב בריאל הוא דוגמה קלאסית:
וראן אתלטי, מהיר, גבוה. יש לו הכל, אבל ללא ראמוס הוא מאבד את הראש.
מנגד, ראמוס, כבר מבוגר, מרבה לטעות, אבל עדיין הוא האחראי. הוא לא האחראי כי הוא טועה פחות, פשוט כי הוא שומר על השאר מפוקסים.
בסופו של דבר כל וראן צריך ראמוס לא פחות משכל ראמוס צריך וראן.

כל בלם צריך בלם נוסף לצידו. יש סיבה שאין בכדורגל מערך של בלם אחד, זה כי חייבים שניים, הבלמים תלויים זה בזה, אם לא יהיה חיבור, ותהיה שם חוליה חלשה הכל יתפרק.

אני מבין את הנקודה שלך , גם מנהיג הוא לא - לא זוכר מתי ראיתי אותו מסדר את ההגנה , צורח על שחקן לא בעמדה .
יש לו בעיה רצינית במהירות ( שיכולה להיפטר על ידי ציוות רכש טוב ) אבל הוא לא מספיק מחפה על כך בשאר התכונות שלו .

סולשיאר עם הסיכויים הכי גבוהים להיות מפוטר לפי אתר ההימורים betfair

Ole Gunnar Solskjaer is now the 2/1 favourite to be the next Premier League manager to lose his job following United’s exit from the Champions League.

• Ole Gunnar Solskjaer 2/1
  • Chris Wilder 11/4
  • Slaven Bilic 4/1
  • Mikel Arteta 11/2
  • Scott Parker 15/2
  • Steve Bruce 10/1
  • Sean Dyche, Roy Hodgson 12/1
  • David Moyes 16/1

האמת שאני מופתע שכבר יום חמישי ועוד לא פיטרו אותו. היום קראתי שהחוזה של אולה נגמר בסוף העונה. מהעונה הזו אני לא רואה מישהו אחר שיצליח להוציא משהו (אמנם קרובים לצמרת אבל לא זכור לי שמאמן שהגיע באמצע עונה לקח אליפות באותה עונה), אז אני מעדיף שיסיים את העונה והחוזה בצורה מכובדת. באמת חבל, יש המון דברים חיוביים בקבוצה, אבל כבר נגמרו התירוצים לכל הנפילות האלה. יש לנו סגל יותר טוב מליברפול הנוכחית (הפצועה), ואנחנו נראים כמו ווסט ברומיץ’. אין ברירה מלבד לחפש מישהו שיוציא משהו מהסגל הטוב שאולה בנה.

אולי לא אליפות, אבל זידאן הגיע ולקח אלופות.
בליגה הוא השיג 11/11 וכמעט לקח את האליפות, אך הגיע כשהפער היה כבר גדול מידי.

בכל אופן, אין לכם לדעתי שום סיבה להחליף מאמן באמצע עונה. אתם חזק בתמונה על מאבק האליפות בנתיים, ובטח שעל הטופ 4. החלפת מאמן רק תסכן את זה, ואי הגעה לליגת האלופות תפגע לכם בתכניות לעונה הבאה, גם כלכלית וגם מקצועית (שחקנים פחות ירצו להגיע למועדון שלא משחק באירופה)

כרגע כשכבר כמעט שליש עונה מאחורינו אנחנו לא נראים פייבוריטים לטופ 4 בלי שיפור דרמטי ביכולת.
ליברפול טוטנהאם וצ’לסי נראות משמעותית יותר טוב כרגע וגם סיטי אמנם קצת מקרטעת אבל יותר טובה מאיתנו ותתפוס קצב מתישהו.
אנחנו אמנם בתמונה אבל קל זה לא יהיה בכלל.

כרגע אתם 5 נקודות ממקום ראשון ו2 ממקום רביעי, כשיש לכם משחק חסר.
אין לכם כבר את ליגת האלופות על הראש, כבר זה משחרר אתכם מלחץ מיותר.
יש לכם גם אופציה להגיע לאלופות דרך הליגה האירופית כי לטעמי כרגע לכם או לטוטנהאם הסיכוי הרב ביותר לזכות. במצב כזה גם למקום החמישי יש חשיבות (בהנחה שטוטנהאם נניח תזכה).

החלפת מאמן באמצע עונה לרוב לא עושה טוב לטווח הקצר, אלא אם המצב ממש רע, אצלכם הוא פשוט לא כזה. אתם לא נראים פחות טוב משנה שעברה או מלפני שנתיים או מאף שנה שלאחר עזיבת פרגוסון.

עם איך שאני רואה את זה, כרגע עדיף לכם לפעול בדרך שתעזור לכם בטווח הקצר, אם תבינו שהגעה לליגת האלופות עונה הבאה אבודה אז תחליפו מאמן, כרגע כל עוד זה אפשרי אני הייתי משאיר את סולשיאר ולא יוצר בלאגן מיותר

דווקא בטווח הקצר הגעת סולשיאר עשתה שינוי מדהים עם 11 נצחונות רצופים. אולי נפטר אותו עכשיו, נקבל איזה רצף קטן מפוצ’טינו ונחזיר במרץ כדי לקבל עוד 11 רצוף ואליפות.

אם קבוצה מהטופ4 זוכה בליגה האירופאית אז מקום 5 לא משתתף בצ’מפיונס, רק אם קבוצה מחוץ לטופ4 זוכה באירופאית אז היא משתתפת בצ’ מפיונס.