אולה גונאר סולשיאר :: הסוף

למרות פתיחת עונה הפכפכה , המעמד של סולשיאר נראה איתן - הגרדיאן הספיק לדווח זאת.

🚨 | #MUFC executives are disappointed to be in the Europa League but Solskjær's win ratio and ongoing rebuild of the squad means he retains the club's full support [Guardian]

— UtdXclusive 🔴 (@UtdXclusive) December 9, 2020

אם באמת יש לו עד סוף העונה ,סביר שפוצ’טינו יתמנה בקיץ אלא אם יקרה משהו מטורף שלא יאפשר החלפת
מאמן ( רק אליפות ). הסגל הזה שווה טופ 4 - יש לנו את אחד משני השחקנים הטובים בליגה ויש טונות של כישרון ואיכות מקדימה ( שממש לא מתורגמת העונה לשערים ) .
חסר פה קשר אחורי רציני שיאפשר לשחק עם 2 יצירתיים באמצע ( דוני ופרננדס ) ובלם מהיר שאפשר לסמוך עליו.

📝 | Mauricio Pochettino would definitely take the #MUFC job if it was offered to him [The Athletic] pic.twitter.com/gEvPXv8hF6

— UtdXclusive 🔴 (@UtdXclusive) December 10, 2020

וואלה? לא ידעתי.
אז מאיפה תגיע האקסטרה קבוצה לצ׳מפיונס במצב כזה?

שוב, זה תלוי במצב של הקבוצה. יונייטד לא נראית טוב ביחס לקבוצת טופ, אך יונייטד לא הייתה קבוצת טופ מאז ימי פרגוסון, למעט הבלחה אחת של מוריניו. (שנהנה יותר מהשנה האחרונה של ליגה חלשה)
אך מוריניו כמו מוריניו מסיים תמיד ברע, ולכן לפני שמוריניו עוזב זה אחרי שהוא לקח איתו את הקבוצה למטה. בגלל זה סולשיאר הגיע ותיקן מצב בעייתי.
היום מצבכם לא רע בכלל, הכי טוב שהיה מאז פרגוסון בעיני, פשוט גם היריבות התחזקו.

בנוסף, האם זה שווה את הפיצויים? מדובר בעוד כמה מיליונים שיזרקו לפח

אם יונייטד מסיימת מחוץ לטופ4 וזוכה בליגה האירופית היא תשחק בצ’מפיונס ולאנגליה יהיו 5 נציגות.
אם יונייטד זוכה באירופית ומסיימת בטופ4 לאנגליה יהיו 4 נציגות בצ’מפיונס

התכוונתי שבמצב כזה יש קבוצה אחת פחות בצמפיונס, מאיפה הקבוצה הזו תגיע אם ככה? איזו ליגה מקבלת אקסטרה נציגה? או שעוד אחת עולה מהמוקדמות?

עוד קבוצה עולה מהמוקדמות.

פוצ’טינו יורד מהפרק , טוכל יפוטר מפריז ויוחלף על ידו.

Thomas Tuchel has been sacked by PSG board, confirmed. Game over and new manager is coming. Official announcement expected soon. 🇫🇷🔴 @cfbayern #PSG #Tuchel

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) December 24, 2020

Mauricio Pochettino [with his lawyers] and PSG board are in contact by 24 hours to reach the agreement.

‘Poch’ is expected to become the new PSG manager on next hours when every detail will be sorted.

Here we go is coming... 🇫🇷🔴🔵 #Pochettino https://t.co/VVEGCphwBB

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) December 24, 2020

מה שפריז צריכה יותר מהכל זה מאמן ווינר, טוכל בוודאי לא היה כזה. כמה פוצ’טינו כזה? לא נראה שהרבה האמת, בסוף הוא אמנם קידם את טוטנהאם מאוד ואין ספק שהוא מאמן מעולה אבל נשאר עם 0 עגול של תארים בארון מהתקופה שלו בלונדון.
מי שהכי עונה על הדרישה זה זידאן, אבל הוא תפוס כרגע. פוצ’טינו הוא הכי טוב ממה שיש בשוק אבל אני לא יודע כמה הוא יפתור את הבעיות של פריז.

מצד שני, פוצ׳טינו בחיים לא אימן בקבוצה בסדר גודל כזה. אז מי יודע…

מעניין איך היה נראה עכשיו הדיון על מעמדו של סולשיאר.

דעתי היא שללא קשר ליכולות האימון שלו - מה שחשוב הוא שבונים קבוצה ויודעים בדיוק איפה צריך לחזק. אחרי שתסתיים מלאכת הבנייה ואם יתברר שאולה טוב אבל לא טוב מספיק - כדאי יהיה להחליף. עד שתיהיה הגנה זה לא משנה גם ככה, עדיף לטעמי להמשיך באותה דרך.

ההחתמה של דיאלו היא החתמה של מועדון שכבר יש לו התקפה טובה וחושב קדימה. זה בטח מעמדת כוח וממקום טוב.

אולה עשה מהפך נהדר מאז שהגיע בבניית הסגל- העיף כמה שיותר מהר שחקנים עם אופי לא מתאים שלא רצו להיות פה ( אלכסיס , לוקאקו, פוגבה בקיץ הבא ) והביא שחקנים שמוכנים לעבוד קשה עם פוטנציאל השתפרות.
נשאר לו למכור כמה שחקנים לא ברמה ( רוחו , ג’ונס, לינגארד ) אבל קשה להעביר שחקנים כל כך גרועים שיושבים על משכורות עתק.
מה שמרענן הוא החשיבה על הטווח הארוך , אין יותר קניות פאניקה סטייל די מאריה ויש מחשבה על מי מתאים לסגנון המשחק.
מבחינת איכויות , לסולשיאר יש עוד הרבה מה ללמוד בעיקר טקטית ובעניין החילופים ( מאחר כל משחק ) אבל עם הניסיון גם זה יכול לבוא.

פרגוסון גם לא היה כוכב טקטי. היה מספיק מודע והקיף את עצמו בקירושים. בתקווה מבחינת יונייטד שקאריק חכם כמאמן כמו שהיה כשחקן ויצליח לעזור לאולה. אני באמת מאד אוהב לדבר על טקטיקה בכדורגל, אבל לפעמים שוכחים שזה אספקט אחד מבין הרבה מאד.

אני מסכים איתך וכנראה שאחזיק באותה דעה גם אם יונייטד תסיים מחוץ לצ׳מפיונס. מישהו היה צריך להרגיע את המועדון הזה וכדאי שיתנו לו לעבוד לפחות עד שזה יהיה 90 אחוז מקבוצה אלופה

דארן פלטשר מצטרף לצוות האימון.

Official: Manchester United is pleased to announce that Darren Fletcher will join the first-team coaching staff. #MUFC

— mufcmpb (@mufcMPB) January 4, 2021

לפי espn, סולשיאר מעוניין לשנות מערך בעונה הבאה ל 4-3-3 ולשחק עם קשר אחורי אחד במקום 4-2-3-1 ששיחקנו רוב העונה שעברה עם מקטומיניי ופרד.
אם וראן יצטרף העורף אמור להתחזק משמעותית וזה שווה ניסוי.
אמור להיראות כך:
הנדרסון
שואו-וראן-מגוויר-ביסאקה
מקטומיניי-פוגבה-פרננדס
ראשפורד-קבאני-סאנצ’ו

- Solskjær has discussed with players and staff about the possibility of using one defensive midfielder behind two more forward-thinking players.

- #mufc expect Paul Pogba and Donny Van de Beek to stay.

— Vishy (@vishy_united) July 16, 2021

איפה הימים שפלאייני פתח כחלוץ בתור עמוד חשמל :rofl:

במצב כזה האם קשר אחורי להרכב הראשון הוא חובה או שאתם רואים את מקטומיניי/פרד מסתדרים עם עזרה של פרננדס וקצת פוגבה?

מאיך שאני רואה את זה קשר אחורי ברמה גבוהה זה חובה להרכב אבל לא רואה את זה קורה הקיץ. מקטומיניי יצטרך לתת קפיצת מדרגה רצינית כדי להחזיק הגנתית לבד את הקישור ( פוגבה לא יעזור יותר מדי ) ופרד ממזמן הבנו שלא יהיה קשר אחורי ראשון.
וראן זה שידרוג רציני על לינדלוף ויחד עם מגוויר זו כבר הגנה אחרת אבל סיטי עמוקה מאוד ועדיין הסגל שלה מפחיד.

במידה והקיץ בוודאות לא יגיע קשר נוסף, הייתי מנסה לשחק במשחקים הקלים יותר (בהם שריר החשק של פוגבה גם נוטה להיתפס) עם ואן דה ביק לצד פרנדדס, שני קשרים בעלי אוריינטציה התקפית אך מספקים חיפויים ולחץ.

העונה ואן דר ביק לא ממש נספר על ידי סולשיאר, היה לו את עניין ההסתגלות לפיזיות בליגה אבל זה לא תירוץ למספר המשחקים המועט שקיבל .
הוא יכול לעשות עבודה הגנתית טובה מפוגבה ואני מאמין שכמו שאמרת הוא יקבל דקות במשחקים הקלים לצד מקטומיניי .
במשחקים הגדולים לסולשיאר תהיה בעיה , הוא ירצה לפתוח עם ההרכב הכי חזק ( פוגבה ופרננדס ) אבל הגנתית זה לא יעבוד ואם הוא יפתח עם פרד ומקטומיניי על חשבון פוגבה זה יפגע בהתקפה וביצירתיות ( למרות שהגעת סאנצ’ו מוסיפה עוד כח אש מקדימה ).

למרות שזה החלום שלי, סקוטי לא ברמה של לשחק קשר אחורי בודד בקבוצה אלופה. אם רוצים לשחק עם שני פנטזיונרים כמו פוגבה וברונו צריך קשר אחורי ברמת מאוד גבוהה שיחפה עליהם. לא סתם פוגבה מככב רק עם קאנטה. אני לא רואה אותנו משחקים במערך הנ"ל רוב העונה למעט משחקי בית קטנים, גם אם וראן יגיע. ברוב המשחקים מאמין שנמשיך לראות מקפרד או יהלום.

יהלום אני מקווה שפחות נראה העונה , רק במקרים ספציפיים - יש לנו כח אש רציני בעמדות הקיצוניים ואין סיבה שנראה את פוגבה מחלטר שם.
לגבי קשר אחורי, סטייל קאנטה/קאסמירו אין כמעט היצע בשוק הכי קרוב שאני מוצא לזה זה נדידי מלסטר שאני לא רואה מצב שישוחרר.
גם רובן נבס אופציה טובה , השאלה אם הוא מספיק מוכן לתפקיד כזה.

לפעמים זריקה למים העמוקים זה כל מה שחסר לשחקן כדי להפוך לוורלד קלאס. זה קרה עם קאסמירו בריאל למשל שעד 2016 אף אחד לא באמת ספר.

יהלום עם ראשפורד וסאנצ׳ו מקדימה יכול להיות מערך מעולה. מאוד זהיר ויכול להיות יעיל נגד קבוצות כמו סיטי, אך מצד שני מערך מאוד מהיר עם מוסרים נהדרים והרבה שחקנים שיודעים לתת שער מכלום.
אגב, מבחינתי יהלום יכלול את ואן דה ביק לפני פרד/מקטומיניי (מי מביניהם שלא ישחק אחורי).

עצם העובדה שבאגף אחד יש לכם מגן הגנתי מצוין תפנה המון עבודה הגנתית מהקישור, הרבה יקום ויפול על שואו במערך הזה, לראות איך הוא מסתדר כשאין קשר אחורי טופ שיכסה עליו.

442 יהלום עם ראשפורד וסאנצ׳ו
433 עם פוגבה
433 בלי פוגבה

אני מאמין שאלה יהיו המערכים העיקריים שלכם העונה. סולשיאר יהיה חייב ללמוד לעשות יותר רוטציות, הוא חייב לשמור על ואן דה ביק חם כי עוד תצטרכו אותו.

בנוסף, אם לשפוט את ברונו, מדהים ככל שיהיה זה נראה שהעייפות שלו זו אחת המגבלות שלכם. בין אם זו בעית כושר או שהוא פשוט עובד מאוד קשה, בכל מקרה תהיו חייבים לשמור אותו רענן, במיוחד לסוף העונה כאשר בתקווה יונייטד תלחם עד הסוף ביותר ממפעל אחד זניח.

בכל אופן הדבר הטוב ביותר שיכול לקרות ליונייטד זה שקאמבינגה יחתום, זה בצקווה יפתור את הבעיות בקישור האחורי