אולה גונאר סולשיאר :: הסוף

תהיה לסולשיאר חתיכת משימה עם ואן דר ביק , אחרי ייבוש של עונה שלמה הוא אמור להפוך למחליף ה-1 של פרננדס ( בתקווה שהוא יקבל מנוחה מספקת ).

האמת שאם קאמבינגה יגיע זה יותר על חשבון פוגבה ( שרוצה לפריז ) , הוא שיחק בליל את ה-50-50 לצד נזונזי ששיחק את הקשר האחורי.
יכול להיות אבל ששלישיה של מקטומיניי, קאמבינגה ופרננדס תעבוד הגנתית ותספק מספיק כיסוי להגנה.

לא חושב שסולשיאר ייפרד כל כך מהר משילוב של שני קשרים אחוריים, ובמשחקים גדולים אני די בטוח שנראה את ה4231 שראינו עונה שעברה.
ההבדל הוא שעונה שעברה זה היה המערך היחיד שהקבוצה שיחקה בו מה שהגביל אותנו בהרבה משחקים נגד קבוצות קטנות שבהם איבדנו נקודות מיותרות, עם קשר אחורי שיכול להחזיק לבד את הקישור ההגנתי תהיה אפשרות למערך התקפי יותר יעיל.
עכשיו רק צריך למצוא את הקשר הזה וכמו שאמרו לפניי ההיצע לא נראה גדול כרגע.

סולשיאר מקבל חוזה חדש עד 2024.
נשאלת השאלה מה הפאניקה לחוזה הזה לפני שראינו תוצאות. נכון, בעונה הקודמת ראינו מגמת שיפור מהקבוצה ויש אופטימיות מסויימת לקראת העונה הקרובה (לדעתי אופטימיות מוגזמת, סיטי וצ’לסי עדיפות עלינו וגם ליברפול אם יחזרו לעצמם), האם זה מצדיק את החוזה? לדעתי לא.
בכל מקרה נקווה שלא ניראה איך שנראינו בפעם הקודמת שהוא קיבל חוזה עם סיום עונה מהמביכים שהיו.

אני די מרוצה מסולשיאר עד כה , לא היה לו באמת סיכוי ריאלי לזכות בליגה עם הסגל שקיבל ויכול להיות שהיה יכול להביא גביע אנגלי / ליגה אירופית אבל הגענו עד שלבים מאוחרים בתחרויות האלה ואני לא מתרגש מכך שלא זכינו.
השנה יהיה עליו לחץ מסוג אחר - אם וראן יגיע אז זה אומר ש-2 המטרות העיקריות שלו הושגו וכבר אין תירוצים לגבי איכות הסגל , זה מספיק גם כדי לזכות בפריימרליג.
מבחינתי הקבוצה היחידה שעדיפה עלינו זה סיטי ( בגלל העומק ובגלל המאמן ) , ליברפול וצ’לסי שתיהן ברמה שלנו ואין פה יתרון משמעותי למי מהקבוצות.

למרות הרבה קשיים בדרך, בשלב הזה אני מאוד מרוצה מסולשיאר. כן היינו צריכים לזכות בלפחות תואר אחד (לדעתי פעמיים ליגה אירופית) ולפעמים הכדורגל שלנו נראה חסר מטרה ולא מאורגן, אבל ככלל יש נקודות אור רבות יותר.
קודם כל נראה שסולשיאר פועל על פי תכנית מסודרת, שרלוונטית לא רק לקבוצה הבוגרת אלא למועדון כולו. יש עקביות מסוימת בהתחמות הגדולות (אנגלים לקראת שיא קריירה), ולצידן החתמות קטנות של שחקנים צעירים עם פוטנציאל (ג’יימס, אמאד, פליסטרי) או סותמי חורים עם נסיון (טלס שהוא ההחתמה הכי טובה שלנו בהתחשב בהשפעתו על לוק שואו, וקבאני). במקביל, מעלים שחקני אקדמיה בצורה מסודרת ויעילה, ורק “נזרוק את מקטומיניי למים כדי ללמד את פוגבה לקח” כמו בימים עברו. גרינווד כבר כוכב, אבל גם גארנר, אלנגה, טואנזבה וחניבעל נראים בדרך הנכונה, ויש עוד בקנה כולל החתמות יפות בנוער.
מבחינת הכדורגל נראה שסולשיאר יודע מה הוא רוצה, והשנה באמת לא היו לו המשאבים ליישם. עם הגעתו של סאנצ’ו, וכשראשפורד יחזור מהניתוח, אנחנו אמורים לשחק כדורגל תוקף, מהיר ודינמי. וראן גם אמור להגיע למטרה הזו, כי הוא מסוגל להעלות את משחק הלחץ שלנו רמה או שתיים.
בנוסף, כשיש ליקויים הם מטופלים. לינדלוף בלם אז מנסים להביא את וראן. אין קיצוני ימני אז מביאים את סאנצ’ו. אני לא צריך להזכיר שאנחנו בלי קיצוני ימני מאז פאקינג נאני. אנחנו לא סיטי ולא יכולים להוציא רבע מיליארד על כל עמדה עד שנפגע, ולכן הדברים האלו לוקחים זמן וזה בסדר. ביסאקה, מגווייר, קבאני וכמובן ברונו שכמעט שכחתי כי מבחינתי הוא נולד במנצ’סטר, היו אחלה של רכש נקודתי ונקווה שהמגמה תימשך עם סאנצ’ו ו-וראן.
כמו כן, בעונה שעברה היינו מביכים במצבים נייחים, ולכן הקיץ הוחתם מאמן במיוחד למצבים נייחים. אנחנו אמורים לראות שיפור ניכר בצד ההגנתי, ובתקווה גם נתחיל לאיים בכדורים חופשיים לשם שינוי.

אני עדיין לא חושב שניקח אליפות כי סיטי זה פשוט לא הוגן, במיוחד אם יביאו את קיין. אבל סולשיאר, עם משאביו המוגבלים ביחס לסיטי, קידם אותנו בצורה יפה ואני לא רואה מישהו שיעשה עבודה טובה יותר ממנו. ראיתי איך פוצ’טינו המהולל לא לוקח אליפות עם קבוצה שיש לה תקציב גבוה משל יתר הליגה יחד.

אני מסכים בהרבה דברים עם שאמרתם, ואלה טיעונים מאוד משכנעים למה זה לא רעיון טוב להחליף מאמן הקיץ, אבל האם זה גם מספיק בשביל הארכת חוזה? פה אני כבר לא בטוח.
אין ספק שטיעוני הקיצון השני כאילו מדובר במורה לספורט חסר מושג והשחקנים מאמנים את עצמם לא מחזיקים מים, סולשיאר מאמן עם יתרונות ברורים, בראשם man management ובניית סגל מאוזן, מצד שני גם חסרונות בולטים, בעיקר בהקשרים של ניהול משחק ויכולת לשלוט באירועים תוך כדי תנועה.
זה מספיק לדעתי כדי לתת את המושכות לעוד עונה, שבה לדעתי הציפיות צריכות להיות עונה של 85 נקודות בליגה לפחות גם אם זה לא יספיק לאליפות, והופעה קצת יותר מכובדת באלופות עם לפחות שמינית גמר. מצד שני אהיה מאוכזב אבל לא מופתע אם נקבל עונת נפל שבה נגלה שסולשיאר לא מצליח להשיג את התוצאות עם הכלים שהוא קיבל. איך שלא יהיה לא רואה איך זה מצדיק הארכת חוזה בעיתוי הנוכחי, לא ככלל.

אני מניח שהמחשבה מאחורי הארכת החוזה היא לומר לסולשיאר ‘אהבנו מה שראינו עד כה, המשך כך אנחנו מאחוריך’. בתכלס כולנו יודעים שזה לא אומר כלום, ואם במרץ אנחנו מוצאים את עצמנו במקום 7 מאחורי ארסנל סולשיאר יעוף על טיל עם הארכת חוזה ובלעדיו.
המטרות שלי לעונה הזו הן סביבות 80 נקודות, רבע גמר צ’מפיונס אלא אם ניפול על הגרלה קשוחה בצורה יוצאת דופן (באיירן), אבל בעיקר כדורגל שלא יגרום לי להגיד ‘מה לעזאזל קורה כאן’. בלי 0-0 ביתי מול ברנלי וחילוף התקפי ראשון דקה 80, בלי שחקנים עומדים בהתקפה ומחכים שברונו יעשה קסמים ובלי שחקן אחד (ברונו) עושה לחץ על עשרה יריבים. אם סולשיאר עומד ביעדים האלו אני מרוצה. אליפות הרי לא תקרה, וגביעים זה עניין של יותר מזל משכל.

למה יש הסכמה כל כך גדולה שאליפות לא תהיה?
וראן יאזן את ההגנה, סאנצ׳ו ישלים את מה שחסר בהתקפה.
פוגבה נהנה כשסביבו שחקנים טובים ויחזור שמח יותר (ואם לא הוא אז קאמבינגה שאולי פחות טוב אבל יותר מתאים).

השנה הייתם הקבוצה השניה בטיבה בליגה, ולגמרי עשיתם צעד קדימה הקיץ. דווקא רואה אתכם מסוגלים להתמודד על אליפות.

מנסים לשבור את הנאחס :grin:
וברצינות , התמודדות על האליפות אני מעריך שנראה אבל אליפות תלויה בהרבה גורמים וכל פרט קטן יכול להטות את הכף ( כמו זה שנראה שראשפורד יעבור ניתוח ויעדר עד אוקטובר ) . אצל סיטי אם סטרלינג נפצע ישר נכנס במקומו מאחרז / פודן / טורס .

אני מאוד מרוצה מהקיץ הזה , סולשיאר מקבל סגל מאוד איכותי ועם 2 קפיצות מדרגה ריאליות של מקטומיניי וגרינווד יש כאן הרכב ראשון נפלא ומבחינת עומק גם החלק ההתקפי מכוסה בצורה טובה מאוד .
יש דיבורים על קשר אחורי / מגן ימני , אני בספק שזה יקרה אבל לכו תדעו עם הקיץ הזה .

דעתי האישית אם ואן דייק חוזר אז האליפות תהיה מירוץ צמוד בין סיטי לליברפול, צ’לסי כנראה שלישית והיונייטד למרות השיפור הגדול בסגל יחסית לעונה החולפת תסיים רביעית.

יותר ויותר דיווחים באנגליה ואיטליה על כך שההנהלה שוקלת להחליף את סולשיאר בקונטה, כאשר נראה שקונטה מעוניין בכך בעוד שבהנהלה עדיין מתלבטים כמה הוא באמת המועמד הנכון.
גם הדעות בקרב האוהדים נראות חלוקות. בעוד שאין כבר כמעט תומכים בהישארות של סולשיאר הרבה מטילים ספק בהתאמה של קונטה לסגל.
מצד שני מדובר במאמן עם רזומה מאוד מרשים ועם ניסיון בפרמיירליג וככל הנראה המועמד הפנוי הנוצץ ביותר (למעט אולי זידאן, שלפי השמועות מעדיף את משרת מאמן נבחרת צרפת).

אז סולשיאר בחכמתו מיהר לסדר קונטה עבודה בטוטנהאם. נונו פוטר היום רשמית ולפי הדיווחים כבר השבוע קונטה יחתום סופית.
ההנהלה התמהמהה והיססה, בינתיים קונטה סגר בטוטנהאם, ולא אתפלא אם הם אלה שיחליפו אותנו בטופ 4 בסוף העונה.
אנחנו בינתיים נתקענו עם סולשיאר = עוד עונה בפח.

ובקיץ בסוף נמצא את עצמנו עם איזה עציץ בסגנון סאות’גייט או רודג’רס.

יהיה בסדר, נחכה עד הקיץ כדי שכולם יהיו מועמדים ברצינות, ועד אז קונטה יהיה פנוי שוב. לא מבין איך הוא הולך להסתדר עם הסגל החלש של טוטנהאם והסירוב של דניאל לוי לשדרג אותו.

אז זידאן דחה אותנו , רוג’רס המועמד המוביל - לא ברור אם עכשיו או בקיץ .

Manchester United had the idea of bringing in Zinedine Zidane as their new manager. However, Zidane told the board that he doesn’t feel ready to move to the Premier League at the moment and would prefer to take a break from management until the summer. #MUFC [@cfbayern]

— mufcmpb (@mufcMPB) November 17, 2021

Brendan Rodgers is ready to say ‘yes’ to Manchester United about replacing Solskjær as manager. #MUFC [@GraemeBailey]

— mufcmpb (@mufcMPB) November 17, 2021

רוג’רס אחלה מאמן, הוא מאוד אנדרייטד ויכול לצערי מאוד להצליח ביונייטד

טוב, עוד הופעה עלובה ועכשיו אפילו רונאלדו נראה שעושה סבוטאז’ עם החמצות מזעזעות מול שוער. יאללה הביתה עוד הערב.

טוב גם רומאנו וגם האתלטיק מפרסמים שזה נגמר. פילאן יארוז את המזוודה יחד עם סולשיאר. ככל הנראה פלטשר וקאריק יעמדו על הקווים עד שיימצא פתרון קבוע. לצערי אני לא רואה פתרון קבוע עד הקיץ, אז אולי נוכל להביא את טן האח או איזה מאמן אחר שמעולם לא ראיתי את הקבוצה שלו משחקת אבל אומרים שהוא טוב אז אני זורם כי הייאוש ניצח.

עוד פעם רואים כמה ההנהלה הזו מורכבת מליצנים .
לא היה צריך לחכות לתבוסה מול ווטפורד , אסור היה שימשיך אחרי התבוסה לליברפול - זה היה כבר הקש ששבר את גב הגמל.
מקווה לראות פה מאמן עם שיטה מסודרת , יש פה מספיק כישרון.

רשמי.

שמח שזה נגמר כי הקבוצה נראתה מפורקת לגמרי. עצוב לי על סולשיאר כאדם וכאגדת מועדון.
גם קשה להרגיש אופטימיים במיוחד לאור ההנהלה הבזיונית.

מוזר שהזיכרון האחרון מהקדנציה שלו כל כך שלילי , אחרי תקופת מוריניו הוא הגיע עם כל כך הרבה אופטימיות ושאב את המועדון למעלה : העיף שחקנים שמלכתחילה לא היו אמורים להיות במועדון , הביא רכש ממוקד ואיכותי וכמובן שיחסי האנוש בין השחקנים לגזרה המקצועית השתפרו ( למעט מקרה דוני :unamused: ).
אומר לו תודה על כך שהוא משאיר את המאמן הבא עם סגל הרבה יותר טוב מזה שקיבל ממוריניו ועם הרבה יותר פוטנציאל לזכות בתארים.