נבחרת ספרד :: לואיס אנריקה חוזר

איזה שחקן ספרדי שיחק בפנרבחצ’ה שהיו לארגנוס ניגוד אינטרסים? כשלופטגי מאמן את נבחרת ספרד ואת ריאל ששולחת כמות נציגים מכובדת זה בהחלט ניגוד אינטרסים.

הבדל ענק.

אם לפדרו ששיחק עם אינייסטה ובוסקטס בעבר יש עדיין כימיה אז מה יגיד אסנסיו שמשחק עם יותר שחקני סגל היום?
ועם ראיה לעתיד לאסנסיו יש כ3 מונדיאלים לפחות לתת עם השחקנים האלה לעומת 1 של פדרו.
ומבחינת תוצאות, אסנסיו בלט יותר במשחקים הגדולים, בין אם בסופרקופה נגד ברסה או נגד פסז ויובה.
ואם נסתכל מבחינה מקצועית, אסנסיו מביא אלמנט של בעיטות מרחוק, אלמנט אותו נבחרת ספרד שלא מכירה הרבה מעבר ללנסות להכנס עם הכדור לשער תצטרך מאוד. והוא גם מהיר מפדרו, שזה עוד משהו שיעזור לספרד מלאת הקשרים.
אני מסכים עם כל מה שאתה אומר לגבי העניין שזה נראה רע, ותקרא את שאר התגובה שלי, אך אני מסכים עם ההחלטה הזו מבלי קשר להיותי אוהד ריאל.

לגבי ברטרה - נאצ’ו, הראשון נתן חצי עונה לא טובה בדורטמונד והשני נתן עונה מצוינת בריאל בה הוא שיחק ברוב המשחקים הגדולים ובכל עמדה בה היו צריכים.
מדובר בשחקן יציב מברטרה בהרבה, שיכול לשחק גם כמגן בצורה מצוינת. והעונה שיחק טוב גם מול גדולי הכדורגלנים בעולם ותמיד הצטיין. אגב אוהדי ריאל רבים מרגישים איתו יותר בטוחים מעם ראמוס. זה טוב ויפה להצטיין בבטיס, להצטיין בריאל זה פשוט ליגה אחרת.

אתה מנצל את זה שרוב מי שכותב פה לא צופים בבטיס… עד שברטרה לא הגיע לבטיס, בטיס חטפו בצרורות.גם במשחקים שהם כבשו חמישיות… (דוגמה זה המשחק נגד סביליה 5-3) אחרי שהוא הגיע בטיס ספגה בצורה משמעותית פחות. (היה איזה שלב שהם התקרבו לשיא של האי ספיגה שלהם). הוא ייצב את ההגנה שלהם משמעותית, והשתלב מושלם בתוכנית המשחק של המאמן.

ברטרה הוא שחקן מאוד משמעותי בבטיס של החצי השני של העונה. אין שום חילוקי דעות על זה.

אני חושב שנאצו הוא בחירה לגטימית. אין לי בעיה עם זה. הבעיה שלי זה עם זה שסארי שרושם לי:

“הוא לא ברמה” “אני הייתי תולש שערות”. דעה קדומה נטו.
.

לא טענתי שברטרה גרוע, טענתי שלהשוות אותו ואת נאצ’ו מבחינה מקצועית זה שגוי.
האחד הצטיין נגד קבוצות הליגה הספרדית והשני הצטיין נגד אריות היבשת.
ותוסיף לזה את הערך המוסף של נאצ’ו כמגן והכימיה שכבר יש לו עם קרבאחל וראמוס, שזה סופר משמעותי אצל שחקני הגנה

האמת לטעמי לא היה צריך לבחור ביניהם, הייתי מנפה שחקנים אחרים לפני שהייתי מוותר על אסנסיו.
לא באתי לפסול את עניין הכימיה, באתי להגיד שגם לאסנסיו יש כימיה ולטעמי עדיין לא פחות מכיוון שהיא טריה.
סלח לי אך כימיה של לפני 4 שנים לא שווה לכימיה של היום.
קרבאחל אולי שחקן הגנה אך כמגן הוא תוקף הרבה ולכן אל תפסול אותו כשחקן הגנה.
אך לא מעוניין להמשיך את ההשוואות למי יש יותר כימיה, כי שניהם מחוברים לשחקנים ואני לא אובייקטיבי כמו שאתה לא.

דני גוייזה חתם בפנרבחצ’ה כמה ימים אחרי ארגונס, אולי בגלל זה הוא היה בסגל הנבחרת וקיבל דקות ביורו. אם כבר קונספירציות אז עד הסוף.

אגב, מה הם האינטרסים המנוגדים? מה האינטרסים של ריאל מדריד לגבי שחקני הנבחרת? האם מאמן ריאל מדריד רוצה ששחקנים שלו יוזמנו לנבחרת ויתחילו להתכונן לעונה באוגוסט? אם כבר האינטרס שלו הוא לתת לברטרה וקואנקה לשחק, ככה גם אסנסיו ישמור על הרגליים וגם אוהדי בארסה יהיו מרוצים.

אתה שוכח, שהוא קובע את הסגל הוא מאמן ספרד. האינטרס שלו ברור.

ואם זה הרמה של הדיון שאתה רוצה להוביל, אז אני נוטש, שהיה לכם יום טוב.

האינטרס שלו כמאמן ספרד הוא להצליח עם נבחרת ספרד, ועם ריאל מדריד להצליח עם ריאל מדריד. כל השאר - קונספירציה.

לגבי רמת הדיון, אני מעדיף שבכלל לא ננהל דיונים על דברים כאלה:

אומר את זה בזהירות: זה מעמיד באור מעט שלילי חלק מההחלטות הסגל המצומצם והרחב של לופטגי.

לא ברמה נמוכה ולא ברמה גבוהה.

אגב לגבי בארטרה, יותר תמוה שמונראל זומן במקומו ולא נאצ’ו - שהניסיון שלו ברמות הגבוהות ובמעמדים לחוצים, והיכולת שלו לשחק בכל תפקידי ההגנה הופכות אותו לבאנקר של כל מאמן. גם אסנסיו באנקר אגב, לתהות למה הוא בנבחרת זה תמוה ביותר. אם כבר לוקאס ואסקס בסימן שאלה.

אתה משווה את בארטרה לקואנקה ומנסה ל"בטל" את כל הטענות הדי לגטימיות שלנו בדיון הזה. זה בעיני טעות.

אני לא חושב שזה דיון על קונספרציות אבל ההתנהלות של ריאל מדריד ולופטגי זה התנהגות “לא ראויה”. שאתה מאמן נבחרת ספרד אתה לא יכול להיות באותו הזמן המאמן הבא של ריאל מדריד. מה היה קורה, אם לופטגי היה אומר לפלורנטינו לדבר איתו אחרי המונדיאל?

ובטח שאחר שאדון לופטגי מקבל את ההצעה הוא חייב לדווח על זה ליושב ראש ההתאחדות שלו. אותו דבר ריאל, היא היתה חייבת לפנות קודם להתאחדות הספרדית. בעיני זה קונסנזוס.

דרך אגב, באמת שצריך להוריד את זה מסדר היום, אסנסיו עדיף על פדרו ואין על זה שום ספק או שאלה. ואני מאוד אהבתי את פדרו בברצלונה.

יש פה בעיה אתית רצינית של לופטגי עצמו, אין ספק. לריאל מדריד יש את האינטרסים שלה וזכותה לעשות מה שבא לה. המועדון יוצא פה רע כי מדובר בנבחרת ספרד ובמונדיאל - בכל קונסטלציה אחרת של תשלום עבור סעיף שחרור אף אחד לא מתלונן שלא נעשית פניה למועדון. אם הייתי ספרדי הייתי כועס גם על ריאל מדריד, בהחלט.

כתבתי על קוונקה בדיוק בגלל המשפט שציטטתי (שבפירוש רומז על קונספירציה).
לא נכנס לדיון על השחקנים המדוברים עצמם כי באמת שכל הדיעות לגיטימיות בעיניי. צריך לזכור שאנחנו מדברים על שחקני ספסל, אז אם לחזור לתחילת הבלאגן - יש בהחלט קונצנזוס על עמוד השדרה של הנבחרת. על פדרו או לוקאס לא ייפול דבר.

ההנחה שלופטגי יסכן את קריירת האימון שלו כדי להתחבב על כמה שחקנים פשוט תמוהה מאוד בעיני. כמאמן חשוב לו להצליח יותר מכל דבר אחר, ואם יחשוב שזימון של אסנסיו או ואסקז יפגע בכך אז הוא לא היה מזמן אותם.
יש פה מונדיאל על הפרק, מדובר בתואר הגדול מכולם.

המהלך היה לא יפה מסכים.
אבל מה ציפיתם מלופטגי? לצפות שפרז יחכה לו עד אוגוסט? נראה לכם שפרז היה עושה זאת? יש לו קבוצה להעמיד עד אמצע אוגוסט כולל רכישות וכולל הכל.
ומה ציפיתם מפרז? לסמוך על מילה של מאמן לפני מונדיאל? מי יודע מה יקרה אחרי.
בצדק ה2 חתמו על חוזה. הם העריכו לא נכון את ההתאחדות (או שרק לופטגי העריך אותם לא נכון) וקרה מה שקרה.

בלי להיכנס לשאלה האם לופטגי עשה נכון או בסדר או וואטאבר, הזימון של אסנסיו היה עוד כשזידאן היה מאמן ריאל מדריד. הרבה לפני שלופטגי איכשהו היה קשור לריאל.

אסנסיו יהיה אחד השחקנים הכי חשובים של ספרד בטורנירים הבאים וזה הזמן לתת לו ניסיון כשהוא עדיין שחקן משלים. בלי קשר לכך שמדובר בכלי טקטי לא רע בכלל ושחקן שיכול לקום מהספסל ולשנוצ את המשחק בצורה מיידית. בכל מקרה, הוא היה צריך להיות בסגל.

כששלושת החלוצים בסגל הם דייגו קוסטה, אספאס ורודריגו אז אסנסיו מועמד לא רע גם להרכב.

בינתיים עכברי מדריד פישפשו בדפי ההיסטוריה ומצאו תקדים:

https://twitter.com/JLSanchez78/status/1006829105621487616

קובאלה הודיע שהוא הולך לבארסה 3 ימים לפני יורו 80’, אך נשאר לאמן את הנבחרת בטורניר (שבו ספרד נכשלה כישלון גדול כמובן).

אני רוצה לדעת מי הבלם שאתה היית מזמן במקום נאצו,מעניין.

הוא לא בהכרח היה מוציא כל שחקן. הוא טוען שזה מעלה תהיות לגבי שחקנים שהייתה לגביהם התלבטות.
אל תקחו כל דוגמה שהוא נותן לזה שהוא חושב שברטרה ופדרו טובים מנאצו וואסקז.

הוא צודק אבל שאם ואסקז יהיה נוראי המצלמות יצלמו את פדרו ביציע והכתבים יתהו האם ואסקז הגיע לשם בגלל סיבות מעבר לכדורגל נבחרות.
תסמכו על התקשורת שעושה דברים קטנים מזה לכותרות ענק.

אם ואסקז יהיה רע התקשורת תעשה מזה סלט שהוא לא זימן את פדרו מבלי שהוא יהיה מאמן ריאל מדריד,אם החלוצים של ספרד לא יפגעו התקשורת לא תצא נגדו בגלל שלא זימן את מוראטה?
הזימונים של אסנסיו ונאצו תמוהים אבל של מונריאל ואודרסיולה לא תמוהים?

גיאצ’וק, שחרר. לרקוד על שתי חתונות עם אינטרסים שונים ומטרות שונות זה לא אתי, ופוגע בשיקול הדעת. לא יודע אם לטוב או למוטב ואיני מאשים את לופטגי בכלום, אבל אי אפשר לשבת על צמד הכיסאות בו זמנית, בחר בריאל הפסיד באותה השניה את ספרד.

ובלי קשר, אני לא בוכה שהוא זימן/לא זימן שחקני בארסה - נבחרת ספרד פשוט לא מעניינת אותי…

אני דווקא עם גיא. אתה אומר שיש ניגוד עניינים? אתה מוזמן להצביע עליו. לטעון שיש כזה כי מוכרח להיות כזה זה לא טיעון מוצלח במיוחד. אפילו לא מדובר פה על החזקה בשתי המשרות בו-זמנית (שגם זה לא חסר תקדים בכדורגל העולמי).

הרי יש שחקנים שסוגרים חוזה במועדונים מתחרים עוד באמצע עונה לקראת תום חוזה, שם ניגוד העניינים ברור הרבה יותר ואף אחד לא קורא לייבוש של כל שחקן שסוגר חוזה במועדון אחר בינואר. גם עם מאמנים זה קורה (פפ ובאיירן/סיטי). הדרך היחידה שטיעון כזה יישמע הגיוני היא אם המעבר הוא ליריבה ישירה, מה שריאל מדריד ונבחרת ספרד הן בהחלט לא.

אתה יכול להבטיח שלו הוא רואה את ראמוס סוחב פציעה ברבע הגמר (אינשללה שלא יגיעו… אני לא מחבב אותם) ויהיה לו שיקול שלא לעלות אתו כדי לא לסכנו - לא ניגוד? בטח שזה ניגוד אינטרסים, כי ברור שהוא היה עולה אתו גם על רגל אחת בלי האחריות מריאל.

אולי הדוגמה מוזרה קצת, אבל לא ייתכן שיהיה לו חשש מעבר לשבעת משחקי הנבחרת. כמאמן ריאל יהיה לו, אי אפשר להתגבר על זה ולהיות אוביקטיבי כי זה חזק מהמקצוענות שלנו, זה הטבע שלנו.

ואגב, מתפלא בכלל על השאלה. כמה פעמים אנחנו רואים ראשי ממשלה, שרים ועוד אנשים ציבור מושכים ידם מכל מיני עיסוקים כשיש חשש לניגוד אינטרסים כשהחששות הרבה יותר רחוקות?? אני אשכרה לא מאמין שאתם חיים פה במדינה ולא להבין שלהיות מאמן בנבחרת ספרד ובריאל זה לחלוטין נוגד את האינטרסים.

אז שחקן שמשחק בבטיס מול שחקן שמשחק ברמות הכי גבוהות באירופה,שיש לו ניסיון בחצי גמר צמפיונס ליג,באמת תמוהה איך הוא זימן אותו.
אלונסו הוא מגן שמאלי לא בלם, הוא היה צריך להיות בנבחרת על חשבון מונריאל לא נאצו.