לה מאסיה- מה העתיד צופן?

זה נשמע שיותר ממה שאתה חושב שקוייאדו הוא, אתה יותר פוחד מתקדים “דאולופאו”. שזה טיבעי. ואולי מובן אבל נראה לי שעדיף לתת לשחקן להוכיח את עצמו ולא לשפוט אותו על אכזבות של אחרים.

תן לי להתאכזב משחקן ולא תמיד לשאול “מה היה קורה אילו”.

אהמ אהמ…
משה תזהר, אתה נשמע אופטימי…
יש לך מוניטין להצדיק והכל…

אל תדאג, האשימו אותי בהרבה דברים בחיים, אופטימיות לא אחד מהם.

אומר זאת כך, אני לא יודע מספיק בשביל לפסול או להגיד שאני בכנות חושב שהוא “הדבר הבא”. בקטע מפתיע, אני לא חושב שמאז מסי שחקנים בפרופיל שלו (הן מבחינת תפקוד, הן מבחינת מעמד בבארסה ב’) הצליחו לעמוד בציפיות מהם. אם היית שואל אותי אותו דבר לגביי שחקנים כמו אלנייה ופוץ’ (שאני עוד לא אומר נואש לגביהם) הייתי אומר שיש להם את מה שצריך בשביל להתקדם בברצלונה בגלל הסגנון ודפוסי האופי שלהם, כי יש בהם את מה שאני רוצה לראות בבארסה. בשחקנים עם הפרופיל של קויאדו זה לא מצליח לקרות.

בכל מקרה הייתי מעדיף להשקיע בו מאשר נגיד טרינקאו שלא מצליח להתקדם אצלינו, ואני הייתי מאוד שמח להיפטר מדמבלה בשביל הצעירים שלנו (גם את קונארד בשמחה הייתי מכניס). נראה מה הולך לקרות בקיץ. יש לי הרגשה שהולך להיות מעניין.

שכחתי לעדכן, ברצלונה ב מודחת בסיבוב הראשון של הפליאוף ולמרות מאבק ועונה טובה שלה, נפרדת באופן טראגי מהפליאוף, אחרי שנקלאו לפיגור מוקדם עשו מהפך ל2-1 רק בשביל לחטוף גול שיויון . ובפנדלים למרות עצירה של שלושה פנדלים באופן שמזכיר את הלוזריות של הקבוצה הראשונה הודחה בסופו של דבר.

לא משנה את העובדה שפימי עושה שם עבודה אדירה.

חדשות אחרות. רפא מרקז קרוב לסיכום בנוער. אמור להצטרף בחודש הבא.

https://twitter.com/LaSenyera/status/1394658218849226762

טוב WTFFFFFFFFFFFF

https://twitter.com/ReshadRahman_/status/1403294327015559175

אין כסף לפטר את קומאן אבל יש כסף לפטר את פימי .

לאפורטה בועט בדלי, מבחינתי כל הקרדיט נגמר. מקווה שיש הסבר לזה.

איך אתה מת על לקפוץ לקיצוניות תוך שנייה, ולהשוות בין אירועים לא רלוונטיים.
מה הקשר בין פימי לקומאן? זה שאפשר לפטר את מאמן בארסה ב’, זה אומר שיש כסף לפטר את המאמן של הקבוצה הבכירה?

בוא ננשום רגע, נבין מה קרה שם ולמה, לפני שחורצים את גורלו של לאפורטה אחרי פחות מחצי שנה.

אין שום הסבר שיניח את הדעת מבחינתי. גם אם יביאו את צאבי ויחליפו אותו איתו.

זה שערוריה.

תזכורת לעבודה שלו : מתוך Barca Story

“זו הייתה מסיבת הסיום של בבטו. 30 אלף אוהדים הגיעו לאצטדיון ריאסור כדי לראות את משחקו האחרון בדפורטיבו לה קורוניה והכוכב הברזילאי לא איכזב עם צמד, אבל דווקא פפ גווארדיולה גנב את ההצגה. מספר 4 שלח כדור חופשי אדיר מ-40 מטרים למשקוף ולרשת כדי לצמק ובסופו של דבר ברצלונה חילצה 2:2 במחזור הסיום של עונת 1995/96.
ויש עוד אחד שזוכר את המשחק הזה היטב: פרנסיסקו גארסיה פימיינטה. רגע אחרי עזיבת יוהאן קרויף והחתמת בובי רובסון (לעונה שאחרי), ועם קרלס רשאק על הקווים, הקשר בן ה-21 קיבל הזדמנות לערוך בכורה במדי קבוצת נעוריו. הוא פתח בהרכב, שיתף פעולה בין היתר עם קרלס בוסקטס, אבלרדו, סרג’י, באקרו, אמור וסלאדס, וקיבל 68 דקות. זה היה המשחק הראשון שלו בבארסה וגם האחרון.
האמת, בתחילת דרכו פימיינטה נראה כמו אחד שהולך בדרכו של פפ, רק כמה שנים אחרי: שחקן בית שמגיע לקבוצת המילואים ומנסה לשאוב השראה מקרויף, או בקיצור: בארסאי בכל רמ"ח איבריו. אבל למעשה קריירת המשחק שלו דומה יותר לזו של טיטו וילאנובה, אם כי קצת פחות מוצלחת.
פימיינטה הגיע לבארסה בגיל 12 (שנתיים לפני שקרויף חזר אליה כמאמן), היה שותף לדאבל ההיסטורי של קבוצת הנוער עם איבן דה לה פנייה ב-1993/94 ובאותה עונה כבר החל לשחק בקבוצת המילואים. אחרי הבכורה בקבוצה הראשונה הוא נשלח לאקסטרמדורה בהשאלה ושיחק בבכורה ההיסטורית שלה בליגה הבכירה, אבל סבל מחוסר מזל ופציעה קשה גמרה לו את העונה כבר בנובמבר. פימיינטה חזר לבארסה ב’ ועזר לה לעלות ליגה, אבל העביר את שארית הקריירה בקבוצות זניחות כמו פיגרס, הוספיטאלט וסנט אנדראו לפני שפרש בגיל 29.
פרק האימון של פימיינטה החל עוד לפני שתלה את הנעליים. בשלהי קריירת המשחק שלו הוא שימש במקביל כעוזר מאמן בקבוצת הקדטים של בארסה, שם הצטלבה דרכו עם אחד, ליאו מסי שמו. גם פיקה וססק שהיו שותפים לדור 1987 המפורסם, היו חלק מהקבוצה ההיא שדרסה כל מה שזז וזכתה בטרבל.
במשך שנתיים פימיינטה החזיק בג’וב ההוא לפני שעזב את בארסה רק כדי לחזור ב-2006 ללה מאסיה, הפעם במשרה מלאה. מאז ועד היום בכל עונה הוא מאמן קבוצה כלשהי במועדון – אם זה במחלקת הנוער או בבארסה ב’ – ועם השנים הפך לאחד המאמנים המבטיחים ביותר כשתחתיו עוברים אינספור בוגרי לה מאסיה. ממסי, ססק ופיקה, דרך תיאגו, סרג’י רוברטו, בארטרה, גיא אסולין, קואנקה, טייו, מוניר, ביירין, סרג’י סאמפר, גרימאלדו וקרלס אלנייה ועד ריקי פוץ’ ואלכס קוייאדו.
ולמען האמת, הם חייבים לו די הרבה: מחצית אחת שבה ראה את מוניר כנער הספיקה לפימיינטה כדי לתת אור ירוק להחתימו בבארסה. לווילפריד קאפטום – קשר שמשחק היום בקבוצה הראשונה של בטיס – הוא מצא את העמדה המתאימה לו כקשר 50:50 אחרי שתיפקדו אותו כקשר אחורי. ולולא פימיינטה, יש סיכוי לא רע שפוץ’ בכלל היה מככב היום בטוטנהאם.
כשהכישרון הצעיר היה במרחק שבועות מסיום חוזהו והדרך לקבוצה הראשונה נראתה רחוקה מתמיד, פימיינטה הוקפץ בשלהי העונה מקבוצת הנוער – אותה הוביל לזכייה בליגת האלופות ביחד עם פוץ’ – לבארסה ב’ ומשהו השתנה. הוא אמנם לא הצליח למנוע ירידת ליגה, אבל הפוקוס בקבוצת המילואים עבר מתוצאות בטווח הקצר לקידום שחקנים, לראשונה מאז – איך לא – ימי פפ ב-2007/08. פוץ’ השתכנע, האריך חוזה והוא לא היה היחיד.
העונה, כשפימיינטה ופוץ’ משתפים פעולה בבארסה ב’, אפשר לומר בבטחה שזו הקבוצה שמשחקת את הכדורגל היפה ביותר מכל אלה של המועדון. כן, גם מהקבוצה הראשונה, זו שיש בה את מסי. זה אולי נשמע קצת מוזר, אבל מי שראה - יודע. החזקת כדור, קישור דומיננטי, חילופי מקום, לחץ על היריב, יצירתיות, אינטנסיביות, כדורגל אטרקטיבי, שיטה, דרך – את כל אלה מציגה קבוצת המילואים. עם שחקנים כמו פוץ’, קוייאדו, מונצ’ו, אקיימה, אראוחו והירוקי אבה, היא אפילו במאבק על הכרטיס לפלייאוף. אבל זה לא העיקר. זה רק בונוס. שחקן בית שעולה לקבוצה הראשונה שווה יותר מ-300 נקודות.
מפה לשם, בגיל 45 ואחרי שהעביר כשני שליש מחייו בבארסה (29 שנים) כשחקן וכמאמן, פימי – כפי שהוא מכונה – מוכן לשלב הבא. “למדתי כל יום ב-18 השנים האחרונות”, הוא אמר בראיון לחג המולד, “אם המאמן של בארסה ב’ לא מוכן לאמן את הקבוצה הראשונה, זה חסר כל היגיון. תמיד הייתי ברור – אני מוכן לכל אתגר. לאמן כוכבים? זה נכון שלא עשיתי את זה עדיין, אבל התמזל מזלי להדריך את מסי, פיקה וסרג’י רוברטו בתחילת דרכם. הם מכירים אותי ואני לא רואה שום בעיה”.
לא ברור איך תסתיים הסערה שבארסה נקלעה אליה בימים האחרונים, בטח אחרי הסירוב של צ’אבי, אבל מכורח הנסיבות יש לה הזדמנות פז לעשות מהלך שמשדר שעדיין יש משמעות לעבודה קשה, התמדה ואמונה בדרך. ויותר מזה, לברתומאו יש גם אפשרות לתקן עוול שהוא בעצמו חתום עליו. פימי היה אמור לקבל את בארסה ב’ כבר באמצע העשור הקודם, אבל הפך לעוזר של ג’רארד לופס, שקיבל את הג’וב ביוזמת נשיא בארסה. רק אחרי שהוא נכשל, פימי חזר מהדלת הראשית כאלוף אירופה עם קבוצת הנוער. “מגן ה-DNA של בארסה”, קוראים לו. ולפחות כרגע, אין מתאים ממנו לאמן אותה.”

תודה על ההעתק הדבק. עכשיו מה הקשר בין הכסף לפיצויים לקומאן לפיטורים של פימי? ואיך אתה קובע, לפני שאתה יודע מה הסיבה, שאין לזה שום הצדקה?

העתק הדבק נועד להסביר לאנשים משהו על העבודה החשובה שלו.

איזה סיבה יכולה להיות שמפטרים מאמן מצליח וממנים מאמן במקומו חסר ניסיון אם אפס הצלחה?

https://twitter.com/Youngcules/status/1403312734926684167

הפסיד יותר משחקים מאשר ניצח אותם. הוא מקורב ללאפורטה

אוקיי. ומה בדיוק ההצלחה של פימיינטה, חוץ מ"משחק בסגנון הרצוי"? הבחור עלה לליגה השנייה בשנתיים שהוא בתפקיד?

חוץ מזה, שים לב שאתה ממשיך להתעלם מהשאלות ששאלתי, שנובעות מההודעה הראשונה שלך בנושא.

השנה למשל , היתה עונה מצוינת שנגמרה בגלל שהשחקנים עשו במכנסיים בבעיטות פנדלים. לא יודע אם אפשר להאשים מאמן ששחקנים מחטיאים בעיטות פנדלים בצורה שלוימאלית.

תפקיד של מאמן ברצלונה ב זה לאו דוקא לעלות ליגה . אלא להכין שחקנים לקבוצה הבוגרת במקרה הטוב או לפחות לשבח אותם על מנת שהיה אפשר למכור אותם לקבוצות אחרות (כמובן מטרה מישנית)

אני חושב שאנסו פאטי מינגזה ארואחאו מוריבה ריקי פוץ כל אלו שחקנים שעלו ולרוב ללא התראה מוקדמת לבוגרת והצליחו . כולם שחקנים שלו.

בשנתיים האחרונות אם הוא מצליח להחזיר אותי לראות את הקבוצה הצעירה ולהנות ממנה אפילו יותר ממה שאני נהנה מהבוגרת זה הישג עצום שלו.

הביקורת על המהלך הזה היא לא רק שלי לבד, זה קונסזוס נדיר שאני שם לב אליו עכשיו . מעיתונאים ואוהדים. אם ברתומאו היה עושה את זה היו באים אליו עם לפידים…

אולי לא. אבל גם אי אפשר להאשים מאמן ששחקנים שלו קורסים תחת הלחץ?

התפקיד של מאמן בבארסה ב’ זה לפתח שחקנים לקבוצה הראשונה. אוקיי. התפקיד שלו הוא גם לנצל את העובדה שיש לו את אחד התקציבים הכי גדולים בליגה השלישית, ו…אמממ…לעלות ליגה. עשה את זה? לא. אז יפה שהוא פיתח את ריקי להיות שחקן שלא נספר על ידי קומאן, ואת מינגסה להיות…מינגסה. שמע, שאיפת הקריירה של כל מאמן.

אגב - פאטי בכלל עבר דרכו, או שהוא קפץ ישר מהנוער?

כנראה שההנאה של משה מישראל היא לא שיקול של לאפורטה. מה כן? לא יודע.
וחוץ מזה, בינינו? לא חוכמה ליהנות ממשחקי בארסה ב’ יותר ממשחקי הקבוצה הבכירה.

כנראה, כי לברתומאו הייתה היסטוריה מסריחה שלא התחילה ונגמרה בהחלטה הזו. אם ברתומאו היה עושה את זה אחרי חצי שנה בתפקיד, זה היה עובר יותר חלק מאשר בסוף הקדנציה.

אני לא יודע מה הסיבות לפיטורים, ומה הצעדים להמשך. בדיוק בגלל זה אני לא שופט את ההחלטה, לא משנה לאיזה כיוון.

נ.ב. אז אני מבין שאין סיכוי לקבל תשובה לשאלה “מה הקשר בין מיליון יורו פיצויים לפימי, לבין 15 מיליון פיצויים לקומאן”, נכון?

ומי אימן את פאטי בנוער?

אין קשר, אבל אותי זה עדיין מעצבן

אז אתה יכול להאשים כל המאמנים הכי טובים בעולם בזה. כולל מוריניו באותו חצי גמר מול באיירן מינכן.

אני רואה את ברצלונה ב משחקת. אני מבין מה הוא שווה. אתה גם מתעלם כמובן מהמחליף שלו. אם הוא היה מחתים במקומו את צאבי , לא הייתי מסכים אבל היתי מבין את השיקול הזה. אבל במקום זה הוא ממנה מקורב שלו מאמן כושל מאלמריה…

לגבי הזילזול שלך במינוגסה ושאר השחקנים שעלו לבוגרת. אבל לדעתי קומאן נהנה מהם, אם לא השחקנים שעלו והצליחו, יכול להיות שאפילו את מה שקומאן השיג הוא לא היה מצליח. אולי הם לא השחקנים הכי טובים בעולם, אבל הם הגיעו מוכנים ומאומנים. זה לא פשוט לשחק בברצלונה ב ולעלות ללא הכנה ופתאום לפגוש למשל ריאל מדריד ולתת משחק לא רע מולם (מינגוסה).

ושוב אני יחזור ויגיד. הוא לא נכשל. מי שצופה במשחקים של ברצלונה ב מבין את זה.

@Eyal

הטענות לגבי זה שפימי לא העלה את בארסה ב לליגה השנייה, כמו גם שיכול להיות שהסטנדרטים שלנו לגבי בארסה ב’ נמוכים הן לא מוחלטות ונתונות לויכוח, אבל הנקודה של הכסף חשובה. אומנם אין קשר בין קומאן לפימי כי פערי הפיצויים עצומים, אבל כן יש פה עיניין של תיעדוף כספים.

הקבוצה במשבר כלכלי, אנחנו משלמים על אמרסון 9 יורו בתשלומים, ומנגד לאפורטה מקצה כסף ממעט המשאבים שיש לו כדי לחתוך את פימי, שעל פניו לא נראה כמו הבעיה הכי גדולה של ברצלונה כרגע.

“הפיכה בלה מאסיה” זו סיסמא גדולה, אבל כן הייתי מצפה להצדקה ממשית ללמה להחליט לקחת מהמעט כסף שיש לנו בשביל להעיף מישהו שאולי אפשר להתווכח לגביי כמה הוא מוצלח לעומת כמה הוא באמת רע ופוגע במועדון.

אני כרגע בעיקר מופתע, אני רק רוצה לשמוע מה לאפורטה אומר.

מסכים. אבל מכיוון שלא קיבלנו פירוט של למה זה קרה, מה המשכורת של המאמן החדש לעומת פימי, מה התוכנית קדימה, האם היה אירוע ששבר את הכלים, או כל דבר אחר שקשור להחלטה - אני לא יכול “לשרוף” את לאפורטה, אחרי החלטה אחת בעייתית ולא הגיונית, בחצי שנה הראשונה שלו בתפקיד.

מגיע לו טיפה טיפה שנזכור לו חסד נעורים. לפחות בינתיים.

לפני כמה חודשיים טיטי קאמרה הופיע פה והאשים אותי ואת רובנו פה שאנחנו פאנבויז של לאפורטה. אז לא.

אם לאפורטה עושה דברים טובים אני ישבח אותו. ואתה אמור לבד להבין ששיבחתי אותו פה מספיק עד עכשיו, כולל ההחלטה היותר מעצבנת מבחינתי שלא לפטר את קומאן. כמה שאני רוצה שיבעטו לו בתחת. הבנתי את ההחלטה של לאפורטה.

שלאפורטה עושה החלטה כל כך גרועה כמו זה, אז אני יבקר אותו. ביקורת מאוד קשה. ודרך אגב, אני עוד עדין לעומת אחרים…

אני לא רוצה שיתלו את לאפורטה. אבל זו החלטה שעורוריתית מבחינתי. ההסבר היחיד שיניח את הדעת, זה שהוא היה מעורב באיזה משהו פלילי או התנהגות לא נאותה. אבל זה ממש נראה לי לא הגיוני.

טוב, אני מבין שאתה שוב נכנס למוד התגוננות. מה הקשר בין מה שטיטי רשם לפני כמה חודשים לבין עכשיו? איך זה רלוונטי לדיון?

תפסיק להינעל בתוך עצמך ותבין שנייה שכמו באינספור דיונים בעבר (רמז: ואלוורדה) - זה שאני שואל שאלות וזה שאני לא חותך דברים לכאן או לכאן בלי לדעת את כל המידע, לא אומר שאני תומך במהלך. אני לא אמור “להבין ששיבחת אותו מספיק פעמים עד עכשיו”. זה לא רלוונטי.

אתה התחלת בטענה של “אין כסף לפטר את קומאן אבל יש כסף לפטר את פימיינטה?”, ואני תהיתי מה לעזאזל הקשר. יכול להיות שיש, אבל אני לא רואה אותו, ואשמח אם אתה או מישהו אחר תאירו את עיניי בנושא.
בנוסף החלטת שאין יותר קרדיט ללאפורטה, ואני תהיתי אם אחרי פחות מחצי שנה בתפקיד (ועם ההיסטוריה שלו בברצלונה) לא מגיע לו קצת קצת ליהנות מהספק לפני שתולים אותו בכיכר העיר.
ואחרי כל זה, הוספתי שפימיינטה אולי פיתח כמה שחקנים, אבל אם התפקיד שלו הסתכם בזה, והוא לא הצליח להעלות את הקבוצה מהליגה השלישית - אז אולי, במקרה, בטעות…פימי לא מושלם.

אבל יודע מה? עזוב. מכיוון שאני יודע ששוב תתעלם מהשאלות האלו, ותתחיל להתגונן ולהעלות דברים לא קשורים לדיון כמו הודעות של משתמש שאוהד קבוצה אחרת מלפני כמה חודשים - פה סיימתי את שאלותיי ואת השתתפותי בדיון. אחכה בסבלנות לקבל את ההסברים למהלך הזה של לאפורטה, לפני שאביע דעה נחרצת נגד.

הבנתי.

בכל מקרה משהו מאוד חשוב להדגיש פה, פימי לטעמי וכל מי שאני עוקב אחריו גם חושב כך, הוא הצלחה . רק בשביל להדגיש את ההצלחה שלו. הוא הגיע לברצלונה ב מפורקת שעמדה לרדת לליגה, קבוצה שהורכבה בזמנו לרוב בשחקנים זרים. (בקבוצה הראשונה היו יותר שחקני בית מאשר ברצלונה ב וזה אומר הכל) תוך זמן קצר הוא עשה סדר בקבוצה קידם כמה שחקנים מאוד טובים ועבד איתם. ספג המון פציעות קיקה סאטיין לקח לו שחקנים בלי להחזיר אותפ לפליאוף, אבל מעולם הוא לא קיטר או התלונן על זה.

השנה, ברצלונה שיחקה טוב עם סגל מגובש ושחקנים שמאוד אוהבים את פימי, הגיעו לפליאוף אפילו עלו ליתרון אבל הקבוצה היריבה עלתה בסופו ולמרות משחק אדיר של השוער עצירה של שלושה פנדלים השחקנים עשו במכנסיים וצורה טראגית הודחה.

אני באמת מחכה להסבר טוב של לאפורטה ויהיה מוכן להודות בטעותי ולאכול את הכובע אם לאפורטה יספק את זה. אני בספק. אבל נראה.

הודעה רישמית של המועדון, עדיין לא מפורטת סיבה.

כנראה שהפיטורים של פימי הם חלק מ"רענון שלם" בלה מאסיה

גיירמו אמור פוטר

https://twitter.com/barcacentre/status/1403382660047716367