הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

פרס מתכוון להמשיך לקדם את הסופרליג.

פלורנטינו לא מוותר.

אני עדיין מאמין שהפרוייקט יקרה, ויכול לקרות גם כבר בשנה הבאה אם רק יתקנו את כל מה שהיה רע בפעם הקודמת. יש להם שנה שלמה, והדבר החשוב ביותר להתחיל איתו זה יחסי הציבור.

נראה שקראת רק את הכותרת. אין שום דבר חדש בתוכן של המכתב.
מברכים על החלטת בית המשפט שאומר לאופ"א לא לנקוט צעדים נגד ריאל בארסה ויובנטוס. אבל זה כבר ידוע.

בלי קשר, אני איתך לגבי הקמת הסופרליג.

טוענים גם שאף קבוצה לא באמת עזבה וכולן עדיין מחוייבות להסכם שנחתם.
אני מאמין שבקרוב יהיו התפתחויות רציניות…

Ganjo

"חוץ מ…מאלמו…

הסופרליג בטח שלא יפגע בארגנטינה… הוא יפגע בכל הקבוצות שהן לא בטופ 15 בנקודת זמן מאוד מסויימת של ההיסטוריה. הוא יעמיק את אי השוויון בליגות המקומיות ויקטין את האפשרות לסינדרלות."

חבל לקלקל את הדיון המשמח שם. אז אני חייב לשאול לפני שאני מתחיל.

ליאור תן לי דוגמה (חוץ מלסטר לסינדרלה מקומית בליגות החזקות בעשור האחרון…)

אני באמת חייב להבין למה.
מה ברעיון הסופרליג (כרעיון, אני מסכים שיש מקומות לשיפור) יפגע בזה?
הליגות יכולות להתקיים לצד סופרליג.
טורנירים בינלאומיים יכולים להתקיים לצד הסופרליג.
הטורניר היחיד שאמור ״להפגע״ הוא ליגת האלופות. שמתי את המרכאות כי לטעמי להפוך מפגש בין ריאל למאלמו למפגש בין ריאל לבאיירן לא אמור לפגוע באף אחד אלא להפך.

פיפא והליגות הם אלה שמאיימים בסנקציות שמי שישחק בסופרליג לא ישחק בנבחרות או בליגות.

הסופרליג חייב לתקן את עצמו, לבנות תחליף אמיתי לליגת האלופות ללא שום קביעות ועם עולות ויורדות. העדפה שלי שהסופרליג תהיה מורכבת ממספר בתים (2 בתים של 10 או 4 בתים של 6-8) כשמכל בית יש מספר עולות לפליאוף עליון ויורדות לפליאוף תחתון (מאבק על הישארות בליגה הראשונה).

אבל להפיל את הסנקציות של פיפא בסופרליג זה האשמת קורבן קלאסית. בוא נלחם במאיים ולא במאוים!

אני באמת שמתקשה להבין איך הסופרליג יפגע בקהל הארגנטיני באיזושהי צורה…

חוץ מ…מאלמו…

הסופרליג בטח שלא יפגע בארגנטינה… הוא יפגע בכל הקבוצות שהן לא בטופ 15 בנקודת זמן מאוד מסויימת של ההיסטוריה. הוא יעמיק את אי השוויון בליגות המקומיות ויקטין את האפשרות לסינדרלות.

מאלמו תהיה קבוצת דרג 2 שתתחרה בכאלה. היא תנסה לזכות בסגונדה של הסופרליג בשביל לעלות לסופליג הראשונה.

מצד שני השיטה הזו תיטיב עם ווסטהאם שלה אין סיכוי להעפיל לאלופות. תיטיב עם קבוצות שנבנות נכון ולא רק זוכות באליפות בליגת שקר כלשהו.

בכל אופן, לא על ״סופרליג בעד או נגד״ הדיון הזה. הוא פשוט כתגובה לאמירה שכתבת שניסיתי להבין.

אם תשאל אותי, הסופרליג צריך להיות מעין גרסה משופרת של ליגת האלופות. לא מועדון סגור של 20 קבוצות אלא תחרות שלא רק לוקחת את האלופות אלא את הקבוצות הטובות ביותר. זה לא יגדיל את הפערים בצורה מטורפת ואנחנו כאוהדים נהנה מכדורגל משובח יותר

איך מחליטים מי הטובות ביותר?

ליגה שכוללת את כל הקבוצות באירופה שמדורגת לפי ליגות. בדיוק כמו שקובעים מי הטובה בספרד.
האם יכול להיות בתאוריה שאלופת הסגונדה תהיה טוסה מריאל? כן. אבל זה הכי טוב שאפשר לעשות.
אם קבוצה x תהיה הכי טובה אז תוך עונה היא תעלה לליגה הראשונה או תזכה.

:blush:

גם לא בתאוריה, היו כבר אלקורקוניות בעבר.

גב לא הבנתי…

הוא מתכוון שאם הסופרליג באה להחליף את ליגת האלופות אז צריכה להיות גם שמופרליג שתחליף את הליגה האירופית ו2-3 הקבוצות הטובות ביותר יעלו לסופרליג בסוף העונה, בדיוק כמו בכל ליגה אחרת.

עניתי לגבי השאלה איך קובעים מי הטובה ביותר.
שזה כמו בכל ליגה.
כנראה בשנה שנתיים הראשונות זה יהיה מעט שרירותי

השאלה היא בסופו של דבר מה המטרה של הכדורגל. אני חושב שברור לכולם שמדובר בבידור. ככזה הוא משלב צורך בתחרותיות, איכות, ורגש. אין לי ספק שהסופרליג תספק את זה בצורה הרבה הרבה יותר טובה מאשר ליגת האלופות.

אין שום מניעה לשנות את המבנה כך שיהיו עולות ויורדות בקונספט דומה לליגות הקיימות ואפילו לליגת האלופות. בשנים הראשונות זה אכן יהיה קצת שרירותי אבל עם הזמן יסתדר.

באמת שאני לא יכול להבין אוהד כדורגל שמתנגד לסופרליג.

הדיון על הסופרליג חייב להיות מוגבל לסופרליג המוצע ולא על איזה רעיון של טורניר אחר שמחליף את הצ’מפיונס. כל עוד למייסדות יש מקום מובטח ואחרות צריכות להילחם על מקומן מול המון קבוצות זה לא ספורטיבי לא שוויוני וזה מעמיק פערים בליגות הרגילות.

מי יעמוד בראשות הסופרליג? פלורנטינו? איך זה הגיוני? ומה פתאום ש12-15 קבוצות יש להן מעבר חפשי והחמש הנותרות נלחמות עם מאה קבוצות? בקיצור אם רוצים לעשות תיקונים בצ’מפיונס אני בעד אבל הסופרליג והרעיון שעומד מאחוריו הוא רע יותר.

בינתיים נשמע שרובכם כאן תומכים בסופרליג דמיוני שלא הוצע ולא עומד על הפרק.

בגלל זה התחלתי עם הסופרליג כרעיון ולא הביצוע הכושל שהיה.
בכל מקרה אתה צודק בזה, אם מדובר בקביעות אז זה מיותר. יהפוך את הליגה ללא מעניינת עם פערים גדולים מאוד ויהיה מעיק מהר מאוד.
הסיבה שאני אוהב את הרעיון של הבתים הוא כי אני כן חושב שלא צריך לוותר על הליגות וכן צריך עולות יורדות ופליאוף פשוט מותח יותר.
אבל המצב הנוכחי שלקבוצה שזוכה יש בדרך כלל 3-4 מפגשים מעניינים הוא פשוט פספוס של הפוטנציאל הקיים.
בא לי להכפיל את מספר המפגשים המעניינים.
במקום 8 בתים של 4 לעשות 4 של 8 כבר ישפר את המצב עם עוד 2 מפגשים מעניינים.
במקום כל המאלמויות לשים את טוטנהאם לסטר וקבוצות כאלה ישדרג גם כן.

אני תומך בסופרליג כרעיון. רעיון שאומר שיש המון פוטנציאל לא ממומש שם ואני כאוהד ארצה לראות אותו מתממש.

בכנות לא אכפת לי איך זה יתבצע. אבל הנה מצאתי כמה פתרונות עדיפים על הקיים.
יצווספו משחקים, אבל זה לא נורא כי פשוט אפשר להתחיל את העונה של ליגת האלופות/סופרליג מוקדם יותר ושהמשחקים יהיו רציפים יותר עם פחות פגרות.
לא חושב שנורא לדרוש יותר זמנים בעונה של 2 משחקים בשבוע

זה עובד יופי ביורוליג. אותו יורוליג שמחזיק את הכדורסל האירופי בחיים.

בפורמט של ליגת אלופות כמו בכדורגל, הכדורסל האירופי היה מחוסל טוטאלית וליגת הפיתוח של הNBA הייתה מחליפה את מקומו.

שלא יהיה לא ברור, אני תומך בסופרליג גם במצע הנוכחי. זה שאני חושב שאפשר לעשות בו תיקונים שישפרו אותו או יגרמו לו להתקבל יפה יותר בקרב הקהל הרחב (עוד לא בטוח איזה מהם) לא סותר את התמיכה המלאה שלי בסופרליג גם במבנה הנוכחי שלו ללא אף שינוי.

אין הכרח שליגות יהיו פתוחות בספורט, וזה שהתרגלנו לזה בעולם הכדורגל לא אומר שזה בהכרח טוב. מי שטוען אחרת צריך להסתכל על ה-NBA, ללא ספק ליגת מוצלחת בהרבה מכל ליגה שיש לעולם הכדורגל להציע, ועליו מוטלת הראיה להסביר היכן בדיוק ההבדל. מעבר להרגלים שלו.

אני לא מתמצא ב-NBA כך שאני לא יודע להסביר מהם הפגמים בשיטה הנהוגה… מה אני כן יכול להגיד על ה-NBA? שאני לא מכיר אדם בישראל שמגיב אל אחת מהקבוצות שמשחקות בNBA בצורה הרגשית בה הוא מגיב לאחת הקבוצות שמשחקת בליגת האלופות.