הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

כן, חד משמעית.

ברור שאופא יאבקו, אבל היה להם הרבה פחות בסיס לטענות הנגד שלהם.
הרי מה הייתה הטענה הכללית שלהם? לי זכורה הסיסמה “הכדורגל שייך לכולם”. כל העוקץ של הטיעון הזה היה יוצא ברגע שהכדורגל באמת היה נשאר אצל כולם גם בהצעה של הסופרליג.

ברור שאופא הייתה מחריפה את המאבק, אבל הם היו חותכים את ענף עליו הם יושבים. הרי הקבוצות הגדולות הן אלה שמחזיקות את הליגות המקומיות. הליגה הספרדית לא שווה חצי ממה שהיא שווה אם תוריד את ריאל וברסה למשל. לזה תוסיף את אתלטיקו והליגה עצמה תצטרך להיות מאוד עיוורת כדי לא לסרב לאופא ולהחזיר את הקבוצות הללו.
ברגע שהאוהדים לא היו יוצאים בהמוניהם למאבק נגד הסופרליג, אז המועדונים הגדולים היו יכולים להסתכל לאופ"א בעיניים ולהגיד להם Bring it on.

המועדונים הגדולים בתאוריה מחזיקים את אופ"א בביצים. הקהל הוא מי שמנע מהם להלחם. את הקהל היה צריך לשכנע בצורה טובה יותר.
להגיד לאוהד סביליה שהוא יקבל יותר משחקי מילאן-אינטר אבל הקבוצה שלו תשחק נגד קבוצות קטנות בלבד זה לא טיעון משכנע עבורו.
מנגד, להגיד לו שהקבוצה שלו תשחק הרבה יותר משחקים גדולים גם כן זה כן.

זה בדיוק הכוונה בכך שהסופרליג לא באמת מתה, היא הפסידה בקרב אבל לא במלחמה. בסוף זה יקרה לדעתי, פשוט לא השנה אלא עוד עשור אולי. אני מאמין שזה יקרה מתישהו (ולא מדבר על 40 שנה מהיום, אלא על ה10 שנים הקרובות).

בום

אני מאוד מקווה שאם כל המהלך יצלח בסופו של דבר, את פסז ישאירו בחוץ.

מה? מה חדש? הרי כבר היינו בסרט הזה לפני כמה זמן, לא? כבר התקבל פסק דין כזה ממה שאני זוכר, זה פשוט היה בבית משפט אחר?

בנוסף, להחלטה הזו אין ממש חידוש מעניין. לא יכולים להעיף את ריאל ובארסה מליגת האלופות ומהאירופית, אבל זה בערך זה, לא?
כלומר, מעבר לזה שאין סופר-ליג (בתאכל׳ס) ואין סנקציות (שממילא אפשר להטיל רק וירטואלית כי אין טורניר), יש עוד השלכות להחלטה הזו?

נראה לי שגם הוא יעדיף,ככה סוף סוף יביא לאמיר הקטארי את גביע האלופות.

הסופרליג בדרך, בערך :white_check_mark:

בית הדין האירופאי קבע שיש מונופול של אופ״א על תחרויות באירופה.

״יש ניצול לרעה של הכוח של אופ״א באיום על מועדונים שרוצים לקיים תחרויות בנפרד״.

״הדברים האלה נוגדים את תקנון האיחוד האירופאי״.

״הפסיקה לא אומרת בהכרח שפרויקט כמו הסופרליג צריך להיות מאושר, הפסיקה מתייחסת לכוח המופרז שיש לפיפ״א ואופ״א בארגון תחרויות ללא שקיפות אמיתית ורצון טוב״.

זה כן אומר שבארסה ומדריד לא יכולות לקבל באן מאופ״א אם הן ירצו לפתוח פרויקט נפרד וכן נותן פתח לקיום תחרות כזאת.

ברנד ריייכרט, נשיא A22, הגוף המנהל של הסופרליג: ״אנחנו קוראים לכל המועדונים להגיע, הכנסות קבועות וטובות יהיו מובטחות״.

״ניצחנו בזכות לקיים תחרות, המונופול של אופ״א נגמר. המועדונים לא יכולים לפחד יותר מסנקציות נגדם ויכולים לקבוע את עתידם בנפרד״.

שאלה הכי חשובה אם פיפא או אופ"א יכולים לערער על זה? או לגרור את זה בהליך משפטי.

אם זה סופי, אפשר אולי להיות אופטימי. אני תמיד חושב שיש קאטצ…

המכשול הכי קריטי, זה האוהדים המטוטמים שיצאו פעם שעברה להפגין נגד. אם הם ימשיכו להיות האדיוטים השימושים של פיפא אז אני לא מוציא את השמפניה עדיין.

פסז לא סתם נלחמה נגד הסופרליג. הם יודעים שבסופר ליג כל היתרון שלהם על השאר וזה הכספי שוחד שהם מעבירים , פשוט יעלמו.

למעשה מועדני נפט זה אחת הסיבות שהסופר ליג קמה ונחוצה.

החידוש הוא שאם קבוצה משתתפת בסופרליג, אופ"א לא יכולה לזרוק אותה מליגת האלופות. צ’פרין אמר במפורש שזה מה שיקרה אם וכאשר, ובית המשפט קבע שזה לא חוקי.
זה פותח דרך לתחרות נוספת בפורמט כלשהו, מבלי שקבוצות יחששו מסנקציות מהצד של אופ"א או פיפ"א.

אין לי כוח לקרוא את המסמך עכשיו, אבל מי שרוצה כאן באנגלית

וואללה? לא הייתה כבר פסיקה כזו קודם?

הייתה של בית משפט בספרד, הם עירערו, הסופרליג עירערה, ובכל הזמן הזה צ’פרין איים לזרוק את הקבוצות מהצ’מפיונס.
ההחלטה הזאת התקבלה על ידי בית המשפט של האיחוד האירופי. אני לא יודע אם יש לאופ"א למי עוד לערער.

הבנתי, תודה :pray:t2: :slight_smile:

ככל שהזמן עובר המלחמה מתחילה לחזור.

קבוצות מהליגה הספרדית וביניהן ולנסיה וויאריאל דוחות את הסופר ליג.

לא מצליח להבין למה אבל שיהיה. נראה אם יצליחו להרים את הפרוייקט הפעם.

https://x.com/madridxtra/status/1737787543381221852?s=46&t=R2lcA26gQA8WZ4TiG_SfKQ

איך ממשיכים מכאן?

*למה אי אפשר להטמיע פה ציוצים כבר?

בישראל הפועל פ"ת הודיעה שהיא גם דוחה את הסופרליג :joy:

את הפועל פ"ת של שנות ה-90 תחילת המילניום אני שם קל בסופרליג
ביום טוב מנור חסן, אלי אברנבל ומוטי קקון מסוגלים לנצח כל אחד

להחלטה היום של בית המשפט אין הרבה משמעות מעבר לאולי להוות זרז להחייאת התהליך, איזו יצירת מומנטום. היה ברור לנו כבר קודם לכן שאין סיכוי שיהיה מותר להשעות קבוצות או שחקנים בעקבות הצטרפות לסופר ליג ולכן שום דבר מהותי לא השתנה.

אם פלורנטינו באמת רוצה שהמיזם יקרה הוא צריך בעיקר לשכנע את אוהדי הקבוצות הגדולות שזה טוב להם. זה מה שהפיל את המיזם בפעם הקודמת וכל עוד זה לא יקרה עכשיו, אין לזה סיכוי.

נטו מהלך של טבאס שחייב קבוצות להגיב. היום במשחקים של הליגה תהיה גם מחאה על הדשא ועל המסך נגד הסופרליג. יהיה מעניין לראות את שחקני ריאל.

בתכלס אם ולנסיה תקבל הצעה היא תאשר אותה בלי לחשוב פעמיים.

ואתה יכול להסביר את האינטרס של טבאס? אני לא מצליח להבין, אלא אם הוא על איזה פיירול של אופ"א.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1737805826272686573

אם אתם חושבים שהם ירימו דגל לבן אז אתם טועים

JUST IN: The British Government official communication on the Super League.

“We will shortly be introducing legislation that will prevent clubs from joining similar competitions in the future.”