הסופרליג :: יקרה או לא יקרה?

עצוב שבוני והתקשורת הישראלית באופן נדיר לא לבד בעסק הזה. זה כך גם הרבה עיתונאים בחו"ל.

אני מקווה שאופ"א ילמדו, אולי הם הפעם ניצחו אבל חייבים לעשות רפורמה. אבל על מי אני עובד. השיכרון כח שלהם יהיה כל כך גדול. שאני צופה עכשיו שהמצב יהיה יותר גרוע.

מה שכן לאפורטה אצלנו היה חכם. רקד על שתי החתונות. מצד אחד הסכים אבל מצד שני הוסיף סעיף שאומר שההסכם חייב לעבור משאל אצל האוהדים ואם זה לא עובר אז ברצלונה עוזבת ללא קנס. בגלל זה הוא שתק. נראה לי הבין את הסוף

תודה לאל שברתומאו עזב. אם הוא היה נשאר הוא היה חותם על חוזה שאומר שאם ברצלונה מפרה את החוזה היא משלמת לפלורטינו מילארד דולר במזומן וטר שטגן חצי חינם… איזה מזל בחיי.

אלכסנדר צ’פרין נשיא אופ"א: אני שמח לקבל בחזרה את מנצ’סטר סיטי למשפחת הכדורגל האירופית. הם הראו חוכמה גדולה, סיטי היא נכס חשוב מאוד למשחק".

אם זה לא היה עצוב הייתי צוחק בקול. הם לא השעו את סיטי מהצ’מפיונס לשנתיים?

זה מצחיק אותך, הם מינו את היושב ראש של פסז לאיזה ועדה באופ"א באותו זמן שהם חוקרים אותו על פייר פלי.

אם אני לא טועה , נתנו להם איזה באן של רכש ואז ביטלו את זה .

שער של מארקה , מזכיר לי את השער של מונדו דפורטיבו ביום שבו ברתומאו הודח באי אמון…

באמת אופ טופיק :slight_smile:
אני לא באמת יודע להסביר למה, הפוליטיקה הספרדית מעניינת לי אתה יודע את מה… ואין לי מושג איך כילד בסוף שנות ה90 בחרתי דווקא בבארסה, ונמשכתי דווקא לכדורגל הספרדי.
לא היה איזה אירוע ספציפי (סטייל המעבר של פיגו) שגרם לזה. כנראה זה שילוב של פחד/קינאה במפלצת הלבנה שנבנה לאורך זמן.
אלה גם היו שנים לא פשוטות להיות אוהד בארסה, צרות כלכליות, צרות מקצועיות, אתה קוטפים צמפיונס ללא הפסקה ואני חוגג סיום דרמטי במקום הרביעי בליגה.
אגב, הרגע הספורטיבי הכי קשה שלי בפער עצום הוא בכלל לא קשור להפסד/הדחה כואבת שלנו(ובלי עין הרע היו לא מעט השפלות בשנים האחרונות). זה בכלל השער של ראמוס בדקה ה93, תחושת רייקנות חלולה מול הטלויזיה, קשה לתאר.

חבל חבל חבל. הנסיון היה מוצדק לחלוטין אבל כשל בעיקר התנהלות חובבנית של ההנהלה, ובראשה פלורנטינו שצריך להודות שכשל לחלוטין, וכנראה שיהפוך מהאיש החזק ביותר בכדורגל העולמי לסוג של מוקצה שאף אחד לא ירצה להתקרב אליו.

כמו שאמרתי כבר בהתחלה, הבעיה הייתה ונשארה הצורך לשכנע את קהל האוהדים, לא את אופ"א ופיפ"א שיכולות ללכת לחפש. ואת הקהל, מה לעשות, לא משכנעים עם הודעה רשמית באתר. ההודעה הרשמית הייתה צריכה להגיע לאחר שמסע השכנועים בתוך המועדנים ומול הקהל קרה, לא לפני.

פאשלה שענקית שגרמה רק לנזק, דחתה למועד לא ידוע את האפשרות להחליף את אופ"א, ומי יודע מה יהיה היחס מעכשיו של הממסד המסואב לריאל מדריד ולפלורנטינו פרז. במובן מסוים, אפשר להגיד ששאר המועדנים די “דפקו” את ריאל ונתנו לה להידרס מתחת לגלגלים.

בואו נשים את פלורנטינו ואניילי בצד. הם אולי הפנים של הסופרליג, אבל מה שבאמת עומד מאחורי הרעיון הזה זה כל מה שקשור לארה"ב.

התרבות האמריקקית מבחינתי זה כל מה שרע. בין אם במוזיקה (כמה לחיצות כפתור במקום כלי נגינה, עיוות קול של זמרים שלא יודעים לשיר, העיקר כדי למכור), ובין אם בספורט (כל הליגות האמריקאיות למינהן בעלי 3 אותיות שאין בהן עולות ואין יורדות, יש מקום רק לעשירות שיהיו עשירות גם אם ייכשלו).

ג’ון הנרי, גלייזר, קרונקה - 3 אנשי עסקים אמריקאים, אחד בליברפול, אחד ביונייטד ואחד בארסנל. המשותף לשלושתם - ניהול ביזיוני על סף חוסר ההשקעה במשך שנים, שלא נדבר על ניתוק מהאוהדים (ג’ון הנרי אפילו לא יודע באיזה צבע משחקת ליברפול). ואל תתנו לאליפות ולצ’מפיונס של ליברפול להטעות אתכם - הרכש המשמעותי שביצעה ליברפול בשנים האחרונות הגיע אך ורק בזכות מכירת שחקנים כמו קוטיניו והימצאות מאמן על כמו קלופ.

הם מאמינים שהמועדונים שלהם צריכים לקבל הרבה כסף גם בלי להשקיע. לא סתם הם עמדו בראש הצעה להקטין את הפרמייירליג כדי לקבל יותר כסף. הם, ובנק השקעות אמריקאי, עמדו מאחורי הרעיון של הסופרליג, במטרה להפוך את הכדורגל האירופי למכבסת עסקים אמריקאית כמו שכל המדינה הזאת.

אז המנכ"ל הגרוע שגלייזר מינה ליונייטד, וודוורד, הלך, ועכשיו גלייזר והנרי יודעים שאין להם מה לעשות במועדון כדורגל תחרותי שלא יבטיח להם לטבוע בבריכת כסף. יש כבר דיווחים והשערות על כך שהם יודיעו בקרוב על ניסיון למכור את המועדון. על קרונקה בארסנל אין כבר מילים.

לא סתם אלה שפרשו ראשונים הם צ’לסי וסיטי, אין להם אינטרס אמריקאי, לסיטי אין בעיות של כסף.

אני מאמין שהכדורגל משתנה, גם בלי הסופרליג. הוא ישתנה כי זה לא רק עזיבה של אנשים, אני בטוח במאה אחוז שהצורך בסופרליג זעזע מספיק את העולם. קול האופוזיציה לאופ"א חזק יותר כיום.

אגב, אופ"א הצליחה למצוא מקור השקעה חדש על סך 7 מיליארד אירו. אני מקווה שזה ישנה את התמונה, ואם זה אומר שגם הפיירפליי יימחק ונראה התחזקות של מועדוני דרג ב’ מהכסף החדש, אני מרוצה.

הדיווחים מגלים שאופ"א הציעה כסף לאנגליות כדי שיעזבו את הסופרליג.

אין שום קשר למחאת האוהדים. אין קשר לרומנטיקה. סולידריות? האנגליות מצאו דרך לאכול את העוגה, ולקבל עלייה כסף מאופא, אז הם השאירו את המועדונים הספרדיים והאיטלקיים שלא נהנים מזכויות שידור עתק ולא קיבלו שוחד מאופא עם ספינה טובעת ועם חובות.

כל מי ששמח - אופא עשתה עליכם סיבוב, ויצאתם האנשים הכי פתיים בעולם. אנחנו מדברים פה על קרטל רצחני שישחט כל מי שיתנגד לו. התגובה הראשונה הייתה לנסות להמריד את השחקנים - איימו להשעות אותם מהנבחרות שלהם. התגובה השנייה הייתה לנסות להמריד את האוהדים - איימו להשעות את הקבוצות מהליגות שלהם. ואז בזמן האיומים העבריניים, הם מינו את חליפי לתפקיד טוב באופא, רמזו לאנגליות שמי שיבגוד בפרויקט החדש יזכה לקבל מהם שוחד. וכשהלחץ המירבי מצד האוהדים והשחקנים הגיע (חבורה של סתומים, בחיי) וההוכחה שהשוחד שהם מציעים הוא אמיתי (ע"ע חליפי) הם הלכו לקבוצות העשירות מאנגליה והציעו להן שוחד כספי.

הכדורגל הפסיד אתמול. אם פלורנטינו לא ימשיך עם המיזם בכל מחיר, אופא תחזק את המעמד שלהם בצורה בלתי מעורערת.

הנה הדיוח בקיצור אופ"א שיחדה את האנגליות ואנגליות תקעו סכין בגב לספרדיות וליובה.

תחגגו את “ניצחון” הכדורגל שלכם. הדבר שלמדתי שאיך קל בעזרת קמפיין וספינים לגייס את האוהדים המטומטים בשטיפת מח . במידה מסוימת זה חומר שצריך ללמוד אותו.

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1384631603029282817

האנגליות פשוט ירו בראש של הקבוצות הספרדיות ו איטלקיות וזרקה אותם למתחת לאוטובוס,הקבוצות הגדולות איבדו במהלך הזה את הקלף מיקוח היחיד שהיה להם מול אופא ופיפא במטרה להשיג תנאים טובים יותר לשיפור הכדורגל ושבירת המונופול שלהם.
אני מקווה שלא יוכרז בקרוב מונדיאל של 60 נבחרות בצפון קוריאה.
כולנו הפסדנו,כל מי שאוהב את המשחק הזה, גם האנגליות שחושבות שהן יצאו נקיות,עכשיו המשחק בידיים של פוליטיקאים מושחתים וצינים,ואין לקבוצות שום קלף מולם,נקווה לטוב.

דרך אגב,אוהדי כדורגל זה עם ממש מטומטם שכל כך קל לשחק לו בראש,עצוב.

ההמונים הם מטומטמים, בכל מקום, לא רק פה.
פוליטיקאים אלופים בלייצר ספינים ולסחוף את ההמונים, זה לא משהו חדש.

אני מקווה שהרעיון לא מת, ובקרוב ינסו שוב והפעם בפורמט יותר אטרקטיבי.
אני תומך בכל דבר שלא מנוהל על ידי אופ"א.
לא יתכן שאופ"א תיקח 70% מהגדולות כשהן נמצאות במצב פיננסי קטסטרופלי. הרי הן אלו שמביאות את כל הכסף, ובמקום לתמוך בהן, אופ"א לוקחת נתח שמן לעצמה והיתר מחלקת בין קבוצות קיקיוניות תחת סיסמאות פופוליסטיות של כדורגל לכולם. כאילו שהכסף שהקבוצות הקטנות מקבלות הולך היישר למחלקת הילדים ולציוד.

טור מעולה

בשביל מה צריך סופרליג אם היא כבר קיימת באנגליה.
קפיטליזם לא בסדר אבל קבוצות נפט כן.
בא לי להקיא מכל המעורבים, משני צדי המתרס.
כולי תקווה שיום יבוא ותוקם תנועת אוהדים חזקה
ברמת BLM או MeTwo (להבדיל) שאף אחד לא יעז להתעסק ותשים סוף לריקבון שמניע את הכדורגל המודרני.

כמו שיש קבוצות אוהדים, צריכה להיות פעילות ארגונית יבשתית/בין יבשתית המנוהלת על ידם בה הנציגים שינהלו את כל העסק יבחרו בהליך דמוקרטי.תהיה שקיפות פיננסית מלאה, תקרות שכר ברורות , אכיפה אגרסיבית של עבירות פיירפליי וכמובן חלוקה הוגנת של הכנסות מזכויות שידור.
מצב שיוויוני אמיתי הוא כיבוי שואב האבק כוכבים (בNBA לכל קבוצה יש כוכב על כזה או אחר) שייצור יותר עניין ויוביל למשחקים אטרקטיביים.
על מי אני עובד, לא יקרה אף פעם אבל לפנטז לא עולה כסף כמו המקדונלדס האקסלוסיבי התורן של פיפ’'א באצדיוני טורנירים בין לאומיים.

הייתי די באמצע שהכל התחיל, אם ביצוע יותר טוב ושקט יותר וניסיון לעשות את זה בשיתוף פעולה , אולי זה היה עובד. אבל מי שחושב שהרעיון לא “מת” עכשיו ושבקרוב אופ"א תעשה רפורמה אמיתית , חי בסרט כל כך חזק. אופ"א עכשיו חזקה מאי פעם, מי יגע בהם עכשיו?

לדעתי וזה רק השערה שלי כל עוד פלורנטינו נשיא של ריאל, ריאל תסבול. הם יעשו ממנו “דוגמה” לאחרים. הם לא יתנו לו אפילו הזדמנות להרים עכשיו את ה"אף" . הספין שהם עכשיו מיצרים, פלורנטינו הוא האיש הרע . העשיר החמדן שרצה להרוס לכולם את החגיגה (בחיים שלי לא חשבתי שאני יגיע למצב שאני שואל את עצמי אם אני מרחם על פאפא פרז)

בקיצור אין יותר "כדורים חמים " :stuck_out_tongue_winking_eye:

הדבר הכי מגעיל מכוער וצבוע שאני ראיתי בתקופה האחרונה שאנשים תכלס חושבים שפסז נשארו עם אופ"א בגלל שהם “בעד העניים ונגד העשירים” זה אמיתי לגמרי ,

אופא צריכה לנשק את הרגליים של בריטניה, בזמן שהם התעסקו עם בכיינות והטלת רפש בריטניה הפגינה על פי הפרסומים איומים קונקרטיים. העבירו מסרים לרומן ואבו דאבי שהם יעבירו את החוק שקיים בגרמניה, השניים האלה בכלל לא מתייחסים לכדןרגל בתור עסק לאחד זה צעצוע אישי ולשני יש מטרה יותר גדולה (יח"צ). ברגע שזה הגיע הם היו הראשונים להתקפל ואחריהם כל השאר היו חייבים לרצות את האוהדים. פרז הופך לפרסונה נון גרטה ולצערי הוא כבר הוכיח שכשהוא חושב שהוא מזיק למועדון אז הוא עוזב, לטעמי עניין של זמן עד שהוא יודיע על פרישה. אופא תיהנה משכרון הכוח המדומה שלה ועכשיו תלך עוד יותר נגד המועדונים הגדולים בטענה שזה מה שהאוהדים רוצים.

הגיעו הימים בהם ריאל תהיה המייצגת של התחרות כנגד הכסף.
אחרית הימים

טוב בוא באמת לא נגזים. אין פה צדיקים.

אולי זו רק משאלת לב שלי, אבל אני לא חושב שפלורנטינו יוותר כל כך מהר.

אם הוא ימשיך עם זה הלאה, יוניייטד וליברפול עם הבעלות האמריקאית יצטרפו, ובפועל הם שני המותגים הכי גדולים באנגליה. אני לא צריך להזכיר לאף אחד שברצלונה וריאל הם שני המותגים הכי גדולים בכדורגל העולמי, ואת 4 הפורשות אפשר להחליף עם קבוצות כמו רומא, אייאקס, מארסיי, סביליה, פורטו ושחטאר.

את הפורמט יהיו חייבים לשנות, כדי לרכך את ההתנגדות של האוהדים.

לדעתי ליגה שבה המקום האחרון יורד ומוחלף בזוכת הצ’מפיונס ליג, והמקום הלפני האחרון הולך לפליי-אוף מול הפיינליסטית תמתג את הסופרליג לא כ"ליגה סגורה" אלא כ-“מפעל שמעל הצ’מפיונס”. שזה הרי מה שכולם רוצים.

אז אם קבוצה וחצי יתחלפו כולם יהיו מרוצים, ובלי לדבר בכלל על זה שלמה שאופא תסכים לשלוח נציגה שלה, לפי דעתי הדרך הירידה שיכולה לשנות את המבנה מחייבת אופא תהיה חלק פעיל בארגון. מעבר לזה שיש לה כבר את כל המבנה הארגוני המתאים, הכסף הגדול ויח"צ מפה עד הודעה חדשה, יש לה את כל הקשרים הפוליטיים הנכונים בשביל למנוע התנגדות רבתי.
עדיין לא נאמרה המילה האחרונה מפני שכמו שזה נראה הספרדיות מלוכדות, ואם ריאל ובארסה יגידו שהם שנה הבאה לא מצטרפות לליגת האלופות ולא מעניין אותם שאין תחלופה (לא מאמין שזה ייקרה) , זה גיים ציינגר רציני שאף אחד גם לא יוכל להתעלם ממנו.