זה רשמי :: קרלו אנצ'לוטי שוב איתנו

אם האלאנד נוחת כאן והזאר נותן יורו טוב וחוזר לעצמו לא צריך יוצר מזה, עם אנצ’לוטי נביא אליפות.

הלוואי, אבל קשה לי להאמין מהסיבה הפשוטה שהמאמנים המבוקשים לא ששו להגיע לפה, זה לא מקרי בעיניי. אבל הלוואי שאתה צודק אחי. דרך אגב אחת הסיבות לדעתי להגעה של אנצלוטי זה שפרז לא רצה לשרוף את האזר, דבר שלדעתי לא יעזור לו, השחקן חסר ביטחון ועם הקהל שנה הבאה שיפגין לו מול העיניים לא נראה לי בכלל הוא יחזור לעצמו.

עוד פקטור, ככל הנראה:
ברוך השב קרליטו איש לה דסימה
(שבין השאר ירד מ-14 מיליו יורו לעונה הבאה באברטון לשישה מיליון בריאל)

https://twitter.com/UziDann/status/1399779615351181314

שזה גם פחות מחצי ממה שזידאן קיבל.

איסקו מרוצה.

גם בייל כנראה מרוצה מאוד

איסקו יעזוב בכל מקרה,אבל בייל ומרסלו יהיו איתנו עוד שנה,כנראה גם הזאר.
לפחות יש דיבורים על החתמה אחת גדולה אחרי היורו,קצת אופטימיות…אה וגם קומאן נשאר בברצלונה.

בהתחלה הייתי מאוד אנטי אנצ׳לוטי. אבל יצא לי קצת לחשוב על כך ולהגיע לכמה נקודות:

1. את הכדורגל היפה ביותר שלנו הצגנו תחת אנצ׳לוטי.
  2. השחקנים אהבו אותו.
  3. בסוף את התארים שהפסדנו איתו, הפסדנו עקב פציעות מאוד קריטיות.
  4. אסור לשכוח שהכשלונות שלו היו מול ברסה של הMSN ולא מול ברסה של קומאן/סטיין/וולוורדה. שימו את אותה ברסה מול ריאל של זידאן ואני לא חושב שזידאן היה מוציא יותר.

אז לא אומר שהוא מושלם, ולא שהוא הבחירה הראשונה שלי, אבל אולי זה לא סוף העולם שהוא מגיע.
בסוף בראש ובראשונה הכל תלוי בשחקנים שלנו. בלי רכש משמעותי שום מאמן לא יצליח. אבל לפחות נהנה מכדורגל מהנה יותר. נמאס לי מהכדורגל המשעמם שקיבלנו מאז מינויו של זידאן (כן כן אפילו המינוי הראשון).

אז יאללה קרלו יש לך הרבה כובעים פה להאכיל (כולל את שלי), תחזיר לנו את ההנאה מהכדורגל!

עכשיו ניתוח טקטי יותר:
אם אמבפה יגיע, והזאר טיפה יקבל יציבות תהיה לנו התקפה טובה מאוד אפילו! אמבפה ייקח המון תשומת לב מה שיעזור להזאר להכנס לעניינים, ואפילו אם לא הוא, כל שחקן ישחק טוב יותר כשהוא יקבל פחות שמירה עקב הגעת אמבפה.
עם הגעת אמבפה נוכל לוותר על אחד הילדים שלנו לטובת השאלה שלו. מה שיקדם אותו יותר מבריאל. לטעמי עדיף לשלוח את ויניסיוס להשאלה, יעשה לו טוב.

בקישור מצבינו טוב מאוד עם קאסמירו קרוס וולוורדה, בתקווה שמודריץ יהפוך למחליף ראשון ואודגור מחליף שני. בלאנקו ואלאבה יוכלו לסגור חורים מידי פעם.

בהגנה יש קצת בעיות. אם ראמוס ווראן עוזבים אז נשארנו עם 3 בלמים בסגל (כאשר אלאבה בלם). מאמין שצ׳וסט יהפוך לבלם רביעי בעקבות המצב הכלכלי הלא פשוט שלנו.
הייתי שמח שמיגל יוקפץ לקבוצה הבוגרת גם כן על חשבונו של מרסלו.
בכללי סגל כזה:
הגנה: קרבאחל, ואסקז, צ׳וסט, אלאבה, נאצ׳ו, מיליטאו, מנדי, מיגל. (2 מגנים בכל צד ו4 בלמים כאשר יש המון שחקנים וורסטיליים)
קישור: קאסמירו, בלאנקו, וולוורדה, מודריץ, קרוס, אודגור.
התקפה: הזאר, אמבפה, רודריגו, אסנסיו, בנזמה, מריאנו.

זה מאוד ריאלי ודורש הגעה של שחקן אחד בלבד. הלוואי שנצליח להפטר מבייל, מרסלו, ואיסקו.
אם בייל נשאר אז הייתי שולח גם את רודריגו להשאלה.
אם מרסלו נשאר אז שמיגל ישחק עם הנוער או אפילו יישלח להשאלה, יש לנו שם פוטנציאל ליופי של מגן לדעתי.

עכשיו כבר קראתי הכל… העובדה שאתה שמח על הגעתו של אנצ’לוטי בגלל שאתה מתגעגע לכדורגל שמח זה אחד הדברים הכי מצחיקים unintentionally שראיתי בחיים שלי. כנראה שאתה לא מכיר את הנפש הפועלת, עד היום יש אנשים ביציעים של הסאן סירו שלא התעוררו מקרבות החפירות שלו מול ליפי, בניטז וקאפלו.

מה הלאה? נביא את פפ כי אנחנו מפשלים בנוקאאוט של הצ’מפיונס? את ביילסה כדי לפטור את הבעיות בהגנה? את מוריניו כדי להציל את הדינמיקה החברתית?

איפה ההזוי?
ריאל של אנצלוטי לא שיחקה יפה יותר מריאל של זידאן? או מריאל של בניטז? (לשלושתם היה סגל דומה מאוד)

קרבות החפירות שלו עם מילאן קרו מתי? הוא עזב את מילאן בסיום עונת 2008-9, לא שנה שעברה. עברו 13 שנה! מאז הוא אימן שנתיים בריאל והציג כדורגל התקפי ויפה.

לא אמרתי שאני מתגעגע לכדורגל התקפי ובגלל זה אנצ׳לוטי הוא המאמן המושלם! אמרתי שאנצ׳לוטי מגיע אז לפחות נקבל כדורגל יפה יותר משל זידאן!

עכשיו איפה טעיתי? לא שיחקנו יפה יותר תחת אנצ׳לוטי מאשר תחת זידאן? היכולת שלנו לא תושפע יותר מהרכש מאשר עמדת המאמן?
אשמח גם לגבות במספרים של מספר השערים:
אנצ׳לוטי: 104, 118 כלומר ממוצע של 111 שערים לעונה.
זידאן (קדנציה ראשונה): 110, 106, 94. כלומר ממוצע של 103 שערים לעונה.
לזה נוסיף שאנצ׳לוטי התחרה מול ברסה חזקה הרבה יותר.
אני אוסיף לזה גם את מבחן העין, נהניתי לצפות בכדורגל שלנו תחת אנצ׳לוטי יותר מאשר תחת זידאן.

אז כן, אני חושב שאנצ׳לוטי מאמן התקפי יותר מהצרפתי.
אבל מה זה משנה אם אתה חושב שזו בדיחה.

אגב, מתוך 8 שנים בהן קומאן היה בקבוצה שהתמודדה על אליפות (אייאקס, בנפיקה, איינדהובן וברצלונה) הוא זכה ב3 אליפויות בלבד. לא מאזן שמוכיח שהוא טוב ממאמן כמו אנצ׳לוטי.

אחי איפה השחקנים שהיו לנו אז ואיפה מה שיש לנו היום, אין קשר למה שאנצ’לוטי מסוגל לעשות היום עם הסגל לעומת מה שהיה פעם

שמע הוכחה חד משמעית שאנצ׳לוטי מאמן התקפי אין לי. גם לא יודע להעריך את זה כי עם מי ההשוואה? יש יותר מידי משתנים.
מה אני כן יכול?
להשוות אותו מול זידאן! גם כמו ששמת לב אם אני מסתכל על אנצלוטי מול זידאן אני משווה לקדנציה הראשונה המטורפת של זידאן ולא לכדורגל ששיחקנו ב3 השנים האחרונות.

זידאן קיבל סגל דומה מאוד לשל אנצ׳לוטי ושיחק כדורגל הגנתי בהרבה משל קרלו. ריאל של אנצ׳לוטי הייתה הרבה יותר מעניינת ואטרקטיבית.
אני מגבה את זה בכמות השערים שריאל של אנצלוטי כבשה, לאנצלוטי ממוצע גבוה ב8 שערים משל זידאן. לא משמעותי מאוד אבל כן משהו.

אז כן אני עומד מאחורי הטיעון שהוא מאמן התקפי מזידאן!

קשה לי לשמוע כבר את הדבר הזה כדורגל התקפי, גם אם תביא לפה את היינקס בשיא החומר שחקנים שיש לך בהתקפה הוא עלוב.

ברור, לא בא להפוך אותו למאמן הטוב בעולם. רק בא להגיד שלהשוות לקומאן זה לא במקום.

גם פפ להוציא את ברסה הוא ממש אנדר אצ׳יבר. קומאן גם כנראה היה לוקח אליפות עם באיירן של פפ ועם סיטי של פפ. האם אפשרי להשוות בין פפ לקומאן?

כמובן שאני אומר משהו מגוחך, אבל המטרה שלי להראות כמה הטיעון הזה לא תקף.

למען ההוגנות הוא הפסיד אליפות עם פריז של לפני ניימאר ואמבפה.
הוא הפסיד אליפות בעונה בה הגיע באמצע. לא יודע מה היה המצב בטבלה, אך אם המאמן השני פוטר באמצע העונה כנראה שלא מזהיר. בעונתו המלאה בפריז הוא כן זכה באליפות.
יותר מביך איבוד האליפות של פפ עם סיטי ללסטר למשל. (בעונה מלאה, עונה בה רכש לא מעט שחקנים, עונה בה היריבה לתואר הייתה לסטר!).

אז תסלח לי, אבל אני עומד מאחורי השעה שאנצלוטי מאמן טוב מקומאן עד שקומאן יוכיח אחרת.

הוא קיבל את פריז במקום הראשון. לא הבנתי מה הקשר לניימאר ואמבאפה, הראשון היה בסנטוס והשני היה בן 13. זו כן היתה פאריז של השייחים שהחזיקה בתקציב הכי גדול ובסגל הכי טוב בליגה בפער אדיר. באמת כל הכבוד לאנצ’לוטי שהצליח לא להפסיד את האליפות עונה אח"כ עם זלאטן.

ההתייחסות לאליפות של לסטר בכלל הזויה (עריכה - של קונטה. פיספסתי את הטעות העובדתית, תודה @shum22). אצל פפ זו אנקדוטה בקריירה שיש בה יותר עונות אליפות מעונות ללא אליפות, אצל אנצ’לוטי המאזן בפאריז הוא הטוב שלו בקריירה באופן יחסי.

כמו שכתבתי, ההשוואה לפפ באה להראות איזה מגוחך להשוות משהו כזה.
לפפ יש יותר אליפויות כי גם בכל הקבוצות אליהן הגיע היה פייבוריט ברור!
סיטי הייתה הקבוצה הטובה באנגליה, לא סתם מועמדת.
באיירן הייתה המועמדת היחידה לתואר באופן קיצוני הרבה יותר מפסז של 2011-2012.
מילאן של אנצלוטי לא הייתה קבוצה טובה מיובה, וריאל לא טובה מברסה, וצ׳לסי הייתה פחות טובה מיונייטד ההיא.
אז אולי אפשר ורצוי להתייחס לקבוצה אליה הגיע?
פפ הגיע תמיד לקבוצה הטובה בפער (למעט ברסה) ואנצ׳לוטי לא! (למעט פריז, אשר בה בעונה המלאה היחידה שלו הוא זכה באליפות).

ושוב ההשוואה לפפ באה להראות את המגוכחות של ההשוואה. בכוונה לקחתי את פפ שלדעת רבים נחשב למאמן הטוב בעולם לעומת אנצ׳לוטי שבשום דיון כזה השם שלו לא יעלה.

בוא אהפוך את ההשוואה. שים את אנצ׳לוטי בבאיירן, לא ייקח 3 אליפויות? (הוא בנתיים שם עם 1/1).
שים אותו בסיטי עד תקופת ליברפול של קלופ, הוא לא היה זוכה בכמות האליפויות של פפ?

הנקודה התחתונה היא לא פפ בכל אופן. אני לא טוען שאנצלוטי טוב כמו פפ.
אני טוען שאנצלוטי טוב מקומאן. המספרים לטובתי.

נוטים לדבר על באיירן וסיטי של פפ כפייבוריטיות ברורות, אבל הן היו ככה בגללו.

עם יופ היינקס המלך הם הפסידו אליפות 2 עונות רצוף לפני הטרבל ההוא. זה לא שהם היו בלתי מנוצחים.

רק עונה שעברה ראינו את ההבדל בין באיירן של קובאץ’ לבאיירן של פליק.

בכל אופן, אנצ’לוטי הוא לא הנקודה פה. אני יכול לקבוע בוודאות שקומאן לא היה לוקח אליפות אחת עם באיירן או סיטי שפפ קיבל. אפילו לא אחת. בניגוד אלינו, הם מועדונים שמכבדים את עצמם והיו מפטרים אותו.

פפ הגיע אחרי טרבל מטורף שהפך את באיירן לקבוצה הטובה בעולם, ולא רק זה אלא שקלופ שהיה הסיבה העיקרית לאיבוד האליפויות של באיירן עזב את דורטמונד. אז כן הוא היה פייבוריט ברור.

בכל אופן זה אופ טופיק לדיון המרכזי פה של אנצלוטי מול קומאן.
למען הסר ספק פפ מאמן טוב בהרבה משניהם.

פפ לא הפסיד את האליפות ללסטר.
ב-5 עונות באנגליה הוא הפסיד פעם אחת את האליפות לקונטה וצ’לסי ואחרי 3 עונות לליברפול

אני יכול לנסות, אבל בכל הודעה אתה כותב 3 משפטים חדשים שמנוגדים למציאות ב-180 מעלות. צ’לסי סבבה, אבל הסגל של מילאן היה הכי טוב בעולם ב-2002-2005, כנ"ל של ריאל ב-2013-14 ועל הקווים מולו עמד טאטא מרטינו (ואתלטיקו עם סגל נחות בבירור לקחה אליפות). ב-2015 האליפות כבר היתה אצלו בכיס. זה נכון שהיו לו אתגרים גדולים, זה מה שקורה כשמאמנים בטופ האירופאי, אבל הוא נכשל כמעט בכל עונה שלו כמאמן. אני לא מבין על מה הדיון בכלל.