ההנהלה של בארסה: צ'אבי כבר לא עד 2025

ברצלונה וריאל עדיין 2 מתוך 3 הקבוצות הפופולריות ביותר בעולם. נחש מי השלישית. רמז - לא קשור להצלחות על המגרש.

הנזק המיידי של פרישה מליגת האלופות ידוע - כ 100 מיליון יורו, פלוס מינוס 20 מיליון.
בארסה , ריאל ויובנטוס יכולות להתארגן על משחקי ראווה בזמן פגרת האלופות ולשקם חלק מהנזק.
יכולות גם לתבוע את אופ"א על נזקים - אני לא עורך דין, אבל יש להם קייס.

בלי קשר, כמו שאייל אמר, ליגת האלופות בלי 3 אלה היא פחות אטרקטיבית. מי שאמור להגן על האינטרסים פה זה חברות הטלויזיה. פחות צופים משמע פחות הכנסות מפרסומות. ולחברות האלה יש הרבה יותר כוח מבארסה, ריאל ויובנטוס ביחד.

נ.ב. בהודעה של צ’פרין, הוא גם אמר שקבוצות אלה צריכות לחשוב גם על השקעה בכדורגל נשים ונוער. הוא כנראה לא יודע מי זכתה בליגת האלופות לנשים השנה ומי זכתה בליגה לנוער בשנה שעברה (ליגת הנוער בוטלה השנה).

כן, ראיתי את המספר הזה, אבל בכתבה לא ברור אם מדובר בברוטו או בנטו.
אצל קומאן זה ברוטו, כי המספר 8 מיליון מוזכר כסכום שבארסה צריכה להוציא מהכיס כדי להיפתר ממנו. אז מדובר בברוטו.
בנוסף, אנצ’לוטי הסכים לרדת במשכורת כדי לקבל חוזה ל 3 שנים במקום שנתיים. וכמו במקרה של קומאן, לריאל אין אופציה להשתחרר מהחוזה במקרה של כישלון.
מבחינתי אלה חוזים באותם סכומים אם אנצ’לוטי מרוויח 6 מיליון ברוטו. אם זה נטו, אז ריאל פריירים.

אתה רק מתעלם מהעובדה שאנצ’לוטי הוא מאמן שזכה 3 פעמים בליגת אלופות בזמן ששיא הקריירה של קומאן זה להיזרק מאברטון כי הוא סתם פח זבל.

כן, אני מתעלם מזה. אני לא מתעלם מזה שהוא הגיע למקום 10 עם אברטון, שהיא קבוצה שאמורה להיאבק על ליגת האלופות לפי התקציב.
אני לא אתווכח מי מאמן יותר טוב, יכול להיות שאתה צודק ואנצ’לוטי יותר טוב.

אני רציתי להבהיר בנושא המשכורת. לפי פבריציו רומאנו
Contract signed until June 2024.

• Salary around €6m/season net.
    אז אנצ’לוטי מרוויח 50% יותר מקומאן.
    ריאל גם משלמת משהו לאברטון, לא ברור כמה.

שמע איך שלא תהפוך את זה, אנצ׳לוטי גדול בהרבה מקומאן.
3 זכיות בליגת האלופות לעומת השיא של קומאן שהוא מקום שני בליגת האומות או מקום שני בברסה.

קל להגיד שכל דבר שהוא לא טופ 4 באברטון הוא נפילה, אבל בסוף מעליו ברשימת התקציבים נמצאות: סיטי, יונייטד, ליברפול, צ׳לסי, טוטנהאם וארסנל. כלומר המקום ה״טבעי״ של אברטון הוא יותר לכיוון ה7.

אני לא מרוצה מהגעת אנצלוטי, בסוף הוא לא מה שאנחנו צריכים. הוא מאמן סטייל זידאן. נוח לכוכבים אך לא יעשה שום שינוי. כמו שכתבתי בדיון אחר - זידאן לעניים.
אבל זה לא כי הוא גרוע, אלא כי כמו שלשחקנים יש עמדות ותפקידים אז גם למאמנים יש יתרונות וחסרונות. יש מאמנים שיהיו נהדרים בקבוצות בינוניות ובקבוצות בבנייה, ויש מאמנים שיהיו נהדרים בקבוצות גדולות. אנצלוטי מהסוג השני. הבעיה היא שריאל היא כרגע מהסוג הראשון.

אתה מכיר את הסגל שאיתו לקח את הגביע השלישי, האם אתה מכיר את הסגל שאיתו לקח את הראשון? כי מדובר באחת מקבוצות הכדורגל החזקות ביותר שראיתי מימיי והרכב מפוצץ בשחקני טופ, דבר שהיה הרבה פחות נפוץ אז מהיום. עם אותו סגל הוא הצליח לזכות באליפות אחת בלבד, שהיתה הראשונה בקריירה הלא קצרה שלו עד אותה נקודה. הזכייה השניה בצ’מפיונס היתה חצי “צ’לסי” וחצי התעלות אדירת מימדים של קאקא שנתן נוקאאוט מהאגדות וסחב חבורה של עגלות ואת מה שנשאר מאינזאגי, פירלו וגאטוזו הקשישים לזכיה. או בקיצור - סיפור דומה מאד לריאל, אנדר-אצ’יבמנט עם סגל מדהים שמשום מה נזכר כהצלחה.

מאזן האליפויות של אנצ’לוטי מעיד הרבה יותר על רמתו כמאמן. בעשור רצוף במילאן ויובה הוא לקח אליפות אחת(!). הוא הצליח להפסיד אליפות עם פאריז(!!!). אצלנו בשנתיים עם הסגל הכי טוב בהיסטוריה של המועדון הוא לא הצליח להוציא אליפות אחת, כשב-15 האובדן ממש רשום על שמו. אם קומאן היה מקבל את ההזדמנויות שקיבל אנצ’לוטי הוא היה צריך להתאמץ כדי לסיים עם מאזן גרוע יותר.

8 פוסטים אוחדו לנושא קיים: זה רשמי :: קרלו אנצ’לוטי שוב איתנו

לפני כמה שנים בפורום הישן, כתבתי או עשיתי לייק להודעה (לא זוכר בדיוק ) שקבעה שאנצלוטי הוא “אוברייטד” חלק מאוהדי ריאל לקחו את זה ללב ונעלבו בשמו. עכשיו זה נראה שרובכם חושבים שהוא קומאן 2…

עכשיו נראה שחוץ מטיטי כולכם פסימים. אני מקווה שאתם צודקים וטיטי טועה. עם זידאן הוא צדק. וחלקם צריכים לתת לו קרדיט…

בכל מקרה מציע למנהלים פה לקחת את זה לפורום של אנצלוטי…

גורדי קרויף כרגע חותם על החוזה שלו במשרדים בברצלונה. אני לא יודע אם זה הכינוי המדויק , אבל הוא יקבל את מנהל הטכני בברצלונה.

https://twitter.com/Youngcules/status/1400400420556709888

אני לא יודע אם אלו חדשות טובות או לא.

כלומר, חוץ מזה שהוא ״הבן של…״ יש בו עוד משהו?
אני זוכר שהייתה לו קריירה קצרה במכבי ת״א (אין לי מושג אם טובה או רעה) ויודע שאימן עד היום בסין. לא משהו שמסביר לי מה ההתלהבות סביבו גם מצד לאפורטה וגם מצד פונט.

מישהו יודע לשפוך מעט יותר אור על האיש?

אז אתה מעדיף שנחזיר את פפ סגורה?

אני חושב שמגיע לו להנות מהספק. הוא בא מהמשפחה הטובה מכיר את המועדון ואת לאפורטה ויש לו ידע בכדורגל. והדבר הכי חשוב, בניגוד לחלק מקודמיו, הוא אוהב את ברצלונה . זה לא מובן מאליו.

שאני שומע את השם קרויף אני עומד לדום ואחרי זה שואל שאלות…

אני יודע שהשם ״דוד גויטע״ בטח לא אומר לך כלום, אבל הרבה מאוד שנים הייתי ״הבן של…״.

כן, גדלתי על ערכים טובים ויצא ממני בן-אדם, הרבה תודות לאבא שלי. אבל אני לא הייתי מפיל עליי משרה בתחום שהוא ספץ בו ואני לא מבין בו הרבה. אנחנו אנשים שונים ואני חזק בתחומים שלי, בעוד הוא מעפיל עליי בתחומים שלו. יש קשר ואין קשר…

זו התחלה טובה, אבל תפקיד המנהל הטכני הוא תפקיד שדורש הרבה היכרות עם עולם הכדורגל, אני חושב. אף פעם לא מילאתי את התפקיד הזה ( :stuck_out_tongue_winking_eye: ) אבל נראה לי שהוא דורש הרבה קשרים כדי לבצע אותו בצורה טובה. לקרויף הבן יש את הקשרים הנכונים?

ולא, אני לא מעדיף את פפ סגורה, אבל כמו שאמרנו פה הרבה פעמים - זה לא או או. תמיד אפשר להחתים בן-אדם שאשכרה מוכשר לתפקיד.

תסתכלו אני הייתי מת שמונצי הבחור של סביליה יבוא ויחתום אצלנו. לדעתי הוא הסקאוטר הכי טוב בכדורגל היום.

מקבל את הביקורת, ומתנצל אם יוסי נפגע, לא התכונתי …

אבל אני מניח שאת גורדי קרויף כולנו מכירים, היה בקפריסין, אצלנו במכבי ת"א היה לו איזה פרשיה מביכה באקורודר שהוא היה אמור לאמן שם , לא אימן אימון אחד “עקץ” את האקוודרים וברח עם הכסף לסין.

לדעתי, יש לו את מה שצריך כדי להצליח. הוא מנוסה מספיק , יש לו את השם המשפחתי שיעזור לו, וקשרים הוא לא צריך כי לאפורטה מכיר כל סוכן שחקנים אפשרי בשוק. הוא אוהב כדורגל התקפי, מכיר את המועדון, את הפולטיקה וניסיון הוא כבר צבר.

עדיין מונצי עדיף עליו . אבל כתבתי פה, בתור קרויפסטה זקן, השם קרויף וברצלונה תמיד ירגש אותי.

הנה אני מקווה שזה יפצה על ההודעה הטיפשית שלי מלמעלה:

https://twitter.com/navidjaaan/status/1400408701446594564

נ.ב לאפורטה וקוריף

מה אני יגיד, אני מתרגש מזה.

בתפקיד של מונצ’י אצלינו נמצא ראמון פלאנס, לא?
התפקיד של ג’ורדי לא ברור לי.
מה שהוא עשה לאקוודורים זאת בושה. היה צריך להחזיר את הכסף. מבחינתי זה כתם לכל החיים.

אכן פרשייה מביכה, אבל אין לי את הגירסה של קרויף זה מה שקראתי פה בארץ

בערב היה מסיבת עיתונאים, נדע יותר פרטים אז.

לא אכפת לי איך תקרא לתפקיד שלו. מה שהוא עושה ועשה בסביליה בתחום של הרכש והסקאוטינג זה ללמד בבתי ספר לניהול קבוצות כדורגל .

רישמי קומאן ממשיך לסיים את החוזה . מאכזב אבל צפוי תודה לברתומאו…

תתנחם בזה שלא העריכו לו את החוזה, בניגוד לשמועות לפני כן.

לא יצאנו מזה עדיין, לאפורטה לא היה ברור 100 אחוז על זה.

היום, מתפרסם שבמהלך הסדר שלאפורטה עושה במועדון, התגלה שחלק מהלוואה מגולדן סאקס בעונת 2019-2020 שהיה אמור במקור להגיע לפרויקט של השיפוץ מועדון עבר למקומות אחרים לא ברורים, מעניין לאן הכסף נעלם?

https://twitter.com/LaSenyera/status/1400532805398970371

ג’ורדי נחת בארץ בקיץ 2012, אחרי שנתיים מוצלחות בלרנקה. שלוש השנים הראשונות שלו היו מוצלחות, ומכבי זכתה בהן באליפות, הכבה בזכות ההימור שלו על ערן זהבי ובחירת זרים טובה.

בשנה הרביעית מכבי הפסידה את האליפות להפועל ב"ש, כנראה בגלל ההעפלה לליגת האלופות (אף קבוצה ישראלית לא הצליחה להעפיל לליגת האלופות ולקחת אליפות באותה עונה. זה שוחק אותן מדי).

בסוף השנה הרביעית זהבי עזב את מכבי, ובמשך השנתיים האחרונות של קרויף, מכבי לא הייתה קרובה לתת פייט לבאר שבע. בעונה האחרונה הוא כבר אימן את מכבי.

אחרי שקרויף עזב מכבי הצליחה לזכות בעוד שתי אליפויות רצופות, אבל קשה לזקוף את זה לזכותו של קרויף, אלא יותר למאמן שבא אחריו ולקח המון סמכויות בפן המקצועי והטכני של המועדון.

סה"כ אי אפשר להגיד על ג’ורדי שהוא איזו הברקה. הוא היה טוב בחלק הראשון, אבל היה נראה חסר אונים בחלק השני ושום דבר שניסה לא הצליח לו. אם הוא לא היה הבן של יוהאן, היינו מדברים על החתמה ברמת הברתומיאו.

האמת שגם לי יש הרגשה שלאפורטה עושה את זה יותר בשביל דעת קהל. כמו שגם משה אמר: “לקרוא את השם קרוייף מעביר בי צמרמורת” (סליחה אם לא דייקתי).

לפחות יש לו אנשים יותר רציניים ברמה המקצועית כמו אלאמן או אפילו פלאנס.

לגביי התפקיד של מונצ’י:

המטרה של תפקיד מהסוג הזה זה לשמור על עקביות והסתכלות קדימה בפרוייקט של בארסה למרות שמאמנים מתחלפים. מנהלים מקצועיים מהסוג הזה אמורים להיות עמוד תווך במועדון בעולם בו שחקנים ומאמנים נוטים להתחלף לא מעט. הבעיה בברצלונה שגם בתפקיד הזה לא היתה המון סבלנות וגם שם שינויים קרו לא מעט בשנים האחרונות.

לאפורטה שם דגש על העתיד יותר המהווה כרגע. הקבוצה כרגע מנוהלת באותה דרך שבארסה ב’ בעבר: הצעירים המוכשרים כן חשובים, אבל יש צורך גם בשחקנים ותיקים כדי להוריד מהם את הלחץ. ההבדל הוא שהוא מנסה לעשות תחלופה אצל כל “שכירי החרב” המבוגרים כדי שכל מי ישאר יחתום עם משכורת נמוכה יחסית כדי לשמור ולשפר את המאזן של המועדון.

אני האחרון שישמח מהישארות של קומאן, אבל נראה שכל החלטה שנעשתה עד כה קרתה בתהליך רציני של תכנון. אין לי המון ציפיות לעונה הבאה, אבל לאפורטה חייב מעכשיו לחשוב גם על העונה שאחריה.