יורו 2021:: הקהל חוזר. עדכונים והימורים

יש פירוט על ההחלטה בטרד שפתחתי על העונה הבאה של ליגת האלופות

בטח שמתם לב שאתמול מול אוסטריה השחקנים האיטלקים לא כרעו ברך… ובכן היה עליהום יפה מאוד מצד העם האיטלקי שהרגיש בושה עמוקה מהמחווה המיותרת, סאלביני חברנו היקר יצא נגד זה ובסוף הקפטן קייליני אמר שאף אחד לא יכרע ברך.
כמובן רק מרקיזיו ההזוי יצא נגדם כי לאחרונה הוא למד את הטריק שכדי להיות מוגן מביקורת וכו הוא חייב להיות בצד הנכון והנאור בכל סוגיה פוליטית וחברתית, אבל חוץ ממנו כולם היו בעד השחקנים.

על מה בדיוק קורעים ברך? לא ראיתי דיווח על זה באתרי הספורט אז אני לא מבין על מה המהומה.

אני הבנתי שמדובר על עיניין של חוסר שיוויון על רקע של race. השאלה שלי מי האנשים על האוניות ש @Aragones מדבר עליהם? אפריקאים? מוסלמים? על מי מדובר פה?

לגבי הצביעות של המונדיאל בקטאר לעומת מחוות הלייק בקהילה הגאה אני מסכים. נראה מישהו מהם אומר משהו על הקטארים.

זה התחיל עם קופרניק בפוטבול בזמנו, (לפחות בעידן שלנו) קופרניק עשה מזה סטאר טאפ לטיפוח חשבון הבנק שלו, הרי אם לא היה את זה אף אחד לא היה מכיר אותו (בעיקר על חשבון הסינים ומחנות הריכוז למוסלמים בסין) לברון גיימס שם לב לזה, ואמר לעצמו הפלא ופלא, אפשר לעשות מזה טונות של כסף, הצטרף לחגיגה (ובדרך עזר לרסק את הרייטינג של האנ בי אי לקרשים).

וכמובן שעם הרצח של פלויד בארה"ב וBLM זה התפשט כמו שדה קוצים.

וינדלאום זה דוגמה נפלאה. הוא עשה virtue signaling נפלא לעצמו ושם את הקפטן בצבע של הקהילה הגאה. אני מת שהוא יעשה את זה עם פסז, שכולנו יודעים מי עומדת מאחוריה (רמז הם אלו שזורקים את הקהילה הגאה מהגגות במזרח התיכון) אני מת לראות עם יש לו ביצים לנסות ולהטיף מוסר לחאליפי…

.

אני מתכוון לאנשים שקוראים להם בשפת הפיסי הטהורה “פליטים”.
בגלל קרבת איטליה לצפון אפריקה יש לנו פה פלישה רצינית של גברים צעירים. כמישהו שעבד פה בכמה בתי כלא אני יכול להעיד שרוב האסירים הם מהפולשים האלה. אחלה אנשים סך הכל.

פעם היה אפשר לעזוב את הבית בסיינה והסביבה בלי לנעול אותו אפילו, לא היינו שומעים על מקרי אונס כמעט ובטח לא מכות ברחובות. עכשיו?? שאני יוצא מהתחנה המרכזית בפרינצה או פיזה אני רק רואה מרוקאים, אלג’ראים ואפריקאים מסביב לתחנה, אנשים מהסוג שמעשיר לך את המדינה ברמת מיקלאנג’לו לפחות, סתם יושבים שמה במקרה הטוב עם האייפון שלהם (שבטח קיבלו כשהגיעו חסרי כל לאיטליה) או הולכים מכות במקרה הרע.

יש יותר מדי אלימות פה וכמובן הפולשים מעורבים בהמון חרא שהם מייבאים מהמדינות הנפלאות שלהם ומהתרבויות העיליוניות שבהן גדלו.

ובאיטליה ,כמו בכל המערב, זה פשע נגד האנושות לתמוך במדינה שלך ולרצות בטובתה, אז יש התעלמות מוחלטת מהפולשים וכל הבעיות שהם מביאים.
רק סאליבני הנפלא באמת מדבר נגד זה ומפרסם המון מידע באינסטגם שלו. הוא אמור להיות ראש הממשלה הבא של איטליה וכמובן שהאיחוד האירופי נלחם בו בכל הכוח ועזר בהקמת ממשלה איטלקית שלא נבחרה אפילו, רק כדי להרחיק את סאלבני.

סאלביני אגב הוא פרו ישראלי מוצהר שהיה המון פעמים בישראל והניף את דגל ישראל בזמן הסיבוב האחרון מול חמאס

כמובן הם לא סולחים לו על זה וזו עוד סיבה לכל השינאה כלפיו.

והנאורים פה, כמו כל הנאורים בעולם, שרוצים להרגיש שייכים לעולם הגדול ולאליטה האינטלקטואלית חייבים להביע את הדעות הנכונות והטרנדיות (ולהכריח את כל העם להתיישר לפי הדעום שלהם):
לבוז לערכי המשפחה המסרתיים, לבוז לתרבות היודונוצרית, לחבק את האיסלם ולהצדיק את כל מה שהוא עושה (או פשוט להתעלם מכל מה שהוא עושה כשזה לא נוח במיוחד), להניף את דגל צבע הקשת (אבל רק בסביבה בטוחה ומחבקת כמובן… הם לא היו עושים את זה במשחק של זמאלק ואל-אהלי) ולבסוף לחבק את כככככל הפולשים ולבקש להביא עוד ועוד ולבסוף לכרוע ברך כדי לעמוד לצד ארגון הטרור הפשיסטי BLACK LIES MATTER בשם הINTERSECTIONALITY.

העם האיטלקי שמתחיל להרגיש את כל היופי והעושר שמביאות התרבויות הנפלאות שהמרקסיסטים המטורללים מייבאים לפה לא אהב, נגיד בעדינות, את ההתרפסות של השחקנים שלהם. ולפחות עכשיו עצרו את הביזיון.

נו למה אתה מערב פוליטיקה ישראלית… חחחח היתי חייב

אני חושב שצריך פשוט להחליט שבכדורגל אין מקום לפוליטיקה.
מצד אחד אני מגדיר את עצמי כאדם הגיוני שיודע להבדיל בין תמיכה שאינה נגד איש (לשים סרט גאווה על היד). לבין קריאות נגד אחרים. אבל קל לראות שהדעות בעולם כל כך מגוונות ואנשים אחרים פחות מבינים את זה ויקדמו את האג׳נדות שלהם.
כנראה שגם אני לא אהיה 100 אחוז אובייקטיבי. אז עדיף פשוט לא לתת לזה שום פתח.

בגלל זה לדעתי פשוט צריך לשים לזה סוף.

העולם יחיה בלי משחק עם סרט על היד, ושאם זה חשוב למישהו אז שיפרסם בטוויטר.
אף אחד לא יחזור לחיים בגלל דקת דומיה כלשהי או כריעת ברך.

בסוף לפעמים יותר קל לשים את המעצור בהתחלה וששחקנים ידעו שלתוך המגרש של תחרות בין לאומית אסור להכניס פוליטיקה, ומי שיכניס ייקנס ויורחק.

אני הכי תומך בזכויות להטב וממש לא מפריע לי שוינאלדום עלה עם זה.
אבל אחר כך מישהו יעלה עם קריאה לזכר נפגעי משהו באירוע שכבר לא כל כך חד צדדי (לזכר קורבנות הטיל של צהל למשל) ושם תכנס גם פוליטיקה.
במקום להגיע למקום של לבחור מה עובר צנזורה ומה לא עדיף כבר להחליט ששום דבר פוליטי לא עובר צנזורה.

אם פוגבה רוצה לכתוב מוות לישראל הוא יכול. אבל בבית שלו.

פעם פעמיים יהיה כעס נגד הנושא ואז אנשים יבינו שזה לא נגד דעה כלשהי אלא נגד כך אמירה פוליטית. שכמו שאין מקום לקרוא מוות ליהודים גם אין מקום למוות לערבים. שספורט זה מקום סטרילי מפוליטיקה.
לדעתי זה יעשה טוב לכולם. בסוף פוגבה מקבל כסף כדי לשחק כדורגל ולא בשביל במה על המגרש. אם הוא השיג קהל מעריצים אז אין מה לעשות נגד זה כשהוא בבית שלו וזו זכותו, במגרש זה ניצול ציני של אופא.

מייקל גורדן פעם התבדח ואמר ש"גם רפובלקאנים קונים נעליים".

לא חושב שאפשר לדרוש מספורטאי או אישיות ציבורית אחרת, לא להתבטא מבחינה פוליטית . אבל אי אפשר לדבר על זכויות שחורים אבל אחרי זה ללכת לקבל משכורת מאלו ששמים מוסלמים במחנות ריכוז ולעשות מעצמך איזה מגדלור של מוסר לכל העולם. ואם אתה בוחר לנצל את חופש הביטוי שמוקנה לך בגלל שאתה חי במערב המופלא ,אתה לא יכול לתמוך במשטר ששולל את חופש הביטוי (וזה אחד הדברים הפחות נוראים שהוא עושה) מאחרים. ובטח שאתה לא יכול לתקוף אנשי ציבור אחרים שמנצלים את חופש הביטוי בשביל לתמוך למשל, במפגינים של הונג קונג שסין מדכאת אותם בצורה מאוד קשה. אני מדבר בין היתר על האפס לברון.

מציע להעביר את הדיון הזה למקום אחר . ממש חרגנו מהנושא פה

כבר מזמן החליטו שאין מקום לפוליטיקה בכדורגל. מה זה עזר?
אני עוד זוכר עונשים לשחקנים סרביים ב 1992 כשהמדינה שלהם הופצצה על ידי נאטו, והם חשפו גופיה עם הכיתוב stop the bombs. מיאטוביץ מריאל למשל עשה את זה. כבר אז אמרו שספורט מחוץ לפוליטיקה.
אבל סרביה נתפסת כמדינה טרוריסטית, אז היה פוליטיקאלי קורקט להשתיק את הסרבים.
היום למשל אסור להכניס דגל קטאלוניה למשחקים של ברצלונה, אבל מותר להכניס דגלי פלסטין במשחקים נגד קבוצות ישראליות.
שאקירי, שחקן נבחרת שוויץ ויליד קוסובו חגג גול נגד אותה סרביה בתנועה פוליטית, ולא מקבל שום עונש.
כל עניין ההומוסקסואליות והמונדיאל בקטאר זה בכלל מגוחך. אני מת שאיזה אנרכיסט יניף דגל הגאווה בשידור ישיר והשוטרים ירביצו לו מול כל העולם.

האמת שמאוד קשה לי עם הנושא הזה כי ברוב המקרים ה- INFLUENCERS שרואים לנכון לדבר על מצבים רגישים פוליטית הינם בורים חסרי מושג ומייצרים הד תקשורתי על ריק. הסיפור לדעתי היה ונשאר ה- קונטקסט. כשקרוייף החרים טורניר כלשהו זה גם העלה כמה דעות, אבל הוא עשה את זה מתוך רצון אישי לשנות משהות או כשאולגר פעל למען הזכויות של קטאטלוניה זה הביא הרבה שריקות בוז, אבל הוא התעסק עם זה כי אשכרה זה היה משמעותי עבורו. הספורטאים בעידן הנוכחי הם סמרטוטים של אג’נדות ובורות ועל כן עוד יותר ראוי שלא ידברו על פוליטיקה.

יש איזה קטע שרוצים שב- NBA יתבטאו בלי בעיה על פוליטיקה, אבל יש גבול לכמה לספורטאי הממוצע יש מושג על מה נעשה סביבו, ובטח במקומות רחוקים ממנו שהוא רחוק מלתפוס מה קורה שם.

מאוד חבל שהתרבות היא כזאת שמאוד קשה להיות באמצע בלי איזו דעה קיצונית לשום כיוון. מאוד חשוב לעזור לפליטים ומי שמחפש מפלט, אבל מה שנהיה באירופה והקושי של השלטונות להתמודד עם הפשיעה והעלמת העין מצד המשטרים היא פשוט מטופשת ומקוממת.

לא אמרתי לאף אחד לא להתבטא, רק לא להתבטא על המגרש!
סלח לי, אם אפשר להגיד את זה למורה, שחלק מהעבודה שלו זה לדבר על נושאים קשורים, אז בטח שלכדורגלן.

שיתנו עונשים!
ברגע שמחאה פוליטית תגרור חודשיים בחוץ שחקנים לא יעשו את זה יותר.
כשמדובר בקנס של כמה אלפים זה לא מרתיע, הם כנראה שמקבלים יותר מהפרסום שזה יתן להם.

זה לא כזה קשה.
להחליט שמותר לעלות עם הדגל שלך או של המדייה של הקבוצה שלך (נניח ספרד/צרפת אם אתה וראן) בלבד במשחקים בין לאומיים.
להחליט שסרט הקפטן הוא סרט מסוים ולא מה שרוצים.
להחליט שמי שחושף חולצה עם כיתוב מפר את החוקים, ומספיק שמישהו יתלונן ובעיה שלו, ואנשים לא יעלו עם חולצות שכתוב יותר מ״אני אוהב אותך״ או משהו מחשש לפגוע.

לא אמרתי שלאדם אסור להביע דעה פוליטית, רק להחליט שעל המגרש אסור. יש הרבה דברים בעולם שאסור במקומות מסוימים, מדובר בשעה וחצי בשבוע, הם יתגברו על זה.

אפשר להחליט שלכל מדינה חוקים משלה, שספרדים יעשו דקת דומיה כשקורה משהו בספרד אם הם רוצים, אבל באירועים בין לאומיים צריך אחידות.

גב אני מסכים איתך. הבעיה שאני לא קובע. רק מכיר את המציאות.

יודע שאני סופר קטנוני, אבל במחזור ה-37 בליגה הצרפתית העונה כל הקבוצות (כולל פסז’) עלו עם תלבושות מיוחדות כהזדהות עם הקהילה הגאה - המספרים מאחורה בצבע הקשת וכך גם סרט הקפטן. האם אל חלאיפי באמת תמך בזה? אולי לא, אבל אצלו הפוליטיקה היא הרבה מעל “המוסר והעקרונות” וזה מה שחשוב.

הולנד תהיה במונדיאל בקטאר. בוא נראה אם ונילדאום ישים שם את הסרט במחאה על אפליה של קטאר (לשון המעטה). אתה כנראה לא הבנת מה הכונה פה.

לא אכפת להם להטיף מוסר למערב. אבל אצלם בבית הם לא יאפשרו שום זכויות כאלו. למחות נגד הונגריה זה קל. למחות נגד מדינות מסוימות במזרח התיכון וסין זה יכול לעלות להם במשכורת שלהם. אתה יודע מה, שאל את אוזיל בתור דוגמה. אני לא סובל אותו, אבל הוא ניסה לדבר נגד היחס של סין למוסלמים. מהספורטאים היחידים שאמרו מילה בהקשר הזה, אתה יודע מה הסינים עשו בתגובה? מחקו את אוזיל מפיפא (משחק שנמכר שם).

ברור שלא חח, כל הדיון הוא מה דעתינו.

בסוף קשה לי לחשוב על דרך שתפתור את הבעיות למעט ניתוק הפוליטיקה לחלוטין. אין מה לעשות יש בעולם הרבה עות, עם חלקן נסכים ועם חלקן לא. קל להגיד ״אני יודע מה נכון ומה לא״ אבל תאמין לי שגם לברון, גם קטאר וגם שאקירי אומרים את זה. בגלל זה במקום להחליט החלטות לא הוגנות על אילו סוגיות פוליטיות אפשר להציף במשחקים ואילו לא, הפתרון הוא לאסור הכל.

זה כדורגל, לא חדשות ולא שום דבר שאמור להיות פוליטי.
זה לא בסדר מה שקורה בסין בעיני, אבל בעיני מישהו אחר זה לא בסדר מה שקורה בישראל ואדם שלישי ימחה נגד היחס של האיטלקים כלפי עגבניות. בסוף כל אחד חושב שהמחאה שלו הגיונית ושאחרים לא מבינים או גזענים, אז מה ההבדל בין למחות נגד היחס לשחורים או נגד היחס לעזה?

אז אולי נבין שכל הספורטאים לא הגיעו למעמד הזה בגלל שלמישהו בא לשמוע אותם מדברים, אלא כדי לראות אותם משחקים, ולכן אופא לא צריכה לתת במה לדיבורים שלהם. יש מספיק פלטפורמות אחרות כדי לדבר וכבר שם יש להם הרבה יותר מידי עוקבים ביחס לידע שלהם בנושא.

לא חושב שזה אומר שהוא צבוע. רק שהוא תומך מתי שנוח. תכלס כמו כולנו.

חתיחת הפתעה (שלא קשורה למניפסט פוליטי של מגיבים)

ורמאלן עדיין חי.

מי היה מאמין .

מישהו יודע מה המצב של פציעה של דה ברוינה?

אין לבלגיה בלמים יותר טובים מבלם בן 35 מהליגה היפנית?

זהו המרוץ לכדור הזהב הסתיים. יש לנו זוכה!

שחקן אדיר.

מקווה שיש פה אנשים בעלי חוש הומור :slight_smile: