טניס :: טורניר ארה"ב 2024

רביע היקר, שיאים ומספרים זה לאמריקאים, או לכאלו שלא רואים בעיניים ולא מבינים מה הם רואים.

מסי הוא עצום, אבל בשבילי רונאלדיניו ה GOAT. הרגש שלנו קובע מי ה GOAT, כי הדיון הזה - שאני אישית בצעירותי השתתפתי בהרבה ענפים - הוא אמציונלי ורגשי עם קצת תמיכה במציאות (ערן לוי ה GOAT של טוחני הלאפה שווארמה), אין מה להביא סטטיסטיקה מתוחכמת יותר ופחות.

דן המשפט הראשון שלך זה כל כך נכון, לגבי רונאלדיניו . טוב טעם וריח אין מה להתוכח.

לברון יכול לזכות גם בעוד 100000000000000000000000 אליפויות זה לא ישנה את זהות goat. אני ראיתי את גורדן משחק זה מספיק לי לדעת מי יותר טוב.

גם אני ראיתי את ג’רדון משחק, לדעתי לברון יותר טוב.
לברון היה הספורטאי השנוא עליי מאז ומעולם, צפיתי בסדרות שלו רק כדי לראות אותו מפסיד, אבל הוא כל כך טוב והיסטורי שממשחק למשחק השנאה פשוט התהפכה לאהבה, ככה פתאום, זה לא קרה לי אף פעם עם שחקנים אחרים.

מסכים עם טיטי ברעיון.

אני אפילו כיום מבין אנשים שרונאלדו בזמנו יותר עשה להם את זה ממסי. בשיאם של שניהם הנוכחות של רונאלדו ברחבה הייתה פנומנלית, ובהחלט יש אנשים שזה מה שעושה להם את זה.

כמו שתתווכח עם אנשים אם גאטוסו היה קשר אחורי טוב או לא. מכיר כאלו ששמים אותו בטופ 5 של הקשרים האחוריים הטובים בעולם כששיחק.

בסוף שנה הם כבר שווים כלומר אין לפדרר שיא. דווקא בזה מרשים אותי יותר המרחק בשנים בין הזכיות כי זה מלמד על דומיננטיות לקחת את התואר 14 שנים אחרי שלקחת לראשונה.
ווימבלדון וארה"ב בהחלט מסכים אם כי בארה"ב לא יהיה לנובאק רצף 5 כמו של פדרר.
שיא אחר הוא חצי פאתטי לגבי מספר זכיות של פדרר בטורנירים (103 מול נובאק) אבל ברור שזה שיא “חלש” כי הוא מתאר הרבה טורנירים קטנים (הרי בגדולים נובאק מוביל בגדול, ובכלל השיאן הוא קונורס עם 109 כולל האחרון באיזו מדינה איזוטרית).

מסכים שתארים אינם “הכול”.
עם זאת שחקנים לא משחקים בשביל איך שהם נתפסים אצל האוהדים אלא בשביל הנצחון והזכיה. זה הדלק שמניע אותם. דוגמה מוחצת היא נדאל, שאפילו הודה ששיחק עם זריקות ישירות לברך, בידיעה שזה עלול לפגוע בו בהמשך, מתוך מטרה מיידית לזכות בעוד טורניר.
אני מבין שלרוב האוהדים חלק מהעניין הוא ההנאה בצפיה, אבל מצד שני עם יד על הלב- באותו גמר סימבולי של 2019 בווימבלדון - האם אוהדי פדרר שמחו על הצגה נפלאה מצטברת של פדרר שלמיטב זכרוני הוביל בכל פרמטר סטטיסטי אפשרי על דג’וקו למעט אחד זניח שהוא מי המנצח?

את זה פחות אהבתי, בסיום המשחק עם שלטון, כי זה מסמל התייחסות ספציפית ליריב שחוגג נצחונות עם שיחת טלפון, ומהווה סוג של “trash talk”

אני לא מבין בטניס. לא הופך את עצמי למומחה מין הסתם ומשאיר לרביע ולכם את מלחמות היהודים בקשר למי הכי טוב בטניס.

אבל אם תשאלו אותי מי זה באמת goat זה נובאק וזה הסיבה למה. יכולים ללמוד ממנו הרבה.

https://twitter.com/i/status/1701930732145516947

אם אתה חושב שזה טראש טולק או לא מכובד. לא היית שורד את goldan age בnba , לך תשאל את היריבים של איזאה תומאס מייקל גורדן ולארי בירד ורגי מילר ויש עוד הרבה (אחד מהגוט בכדורסל אבל אולי goat of trash talk ) מה זה באמת טראש טולק …

אני מתגעגע לזמנים ההם…

אני חושב שאני מכיר את השחקנים שכתבת לא פחות ממך. בכל מקרה ב NBA המטרה היא להוציא את היריב מאיזון. כאן מדובר בשחקן הטוב מכולם, מתייחס לילד בעונתו הראשונה בטורניר שנכון להיום הוא המוצלח ביותר שלו (וכל הקריירה זה רק טורניר שני שבו הוא מצליח לעבור יותר מסיבוב אחד!). וזו התייחסות שכולם רואים ומבינים. מה בדיוק זה משרת? זה ממש לא האופי של נובאק להשפיל, וזו כמעט פרשנות יחידה הגיונית.
מציע לך לראות את מסיבת העיתונאים של שלטון בסוף המשחק, לזכרוני זו השאלה האחרונה שנשאלה- לגבי זה שנובאק ניתק את השיחה. שלטון היה נבוך, לא רצה לצאת על נובאק או להגיד משהו לא הולם, אז רק אמר שאם מישהו מתייחס/מעתיק מה שאתה עושה זה מסמל פרגון.
having said that - אני לבטח אחד מגדולי המעריצים של נובאק.

אני נגד ערבוב הספורט והפוליטיקה.
כלומר, לגיטימי מאוד שמסיבות פוליטיות תאהבו את נובאק, אבל הוא הgoat בגלל המספרים שרביע העלה, לא בגלל שהוא נלחם בחיסון לקורונה, טבעוני, סרבי או לא משנה מה.
מאותה סיבה, מסי הוא הgoat בכדורגל לא בגלל מה שהוא, אלא בגלל מה שהוא עשה על המגרש.
לצורך העניין, נובאק היה נשאר הgoat בעיני גם אם היה ימני, קרניבור, רוסי, גיי ותומך בחיסון.

כמובן שאפשר לאהוב אותו בגלל הסיבות הללו, אבל הסיבות ללמה הוא הטוב בעולם לא קשורות לנושאים האלה.

אגב, שאלה כנה לתומכיו, את רוב התארים שלו הוא השיג לאחר ההזדקנות של פדרר והפציעות של נדאל, יכול להיות שהוא פשוט נהנה מתזמון טוב של השיא שלו בקריירה? קצת כמו שאם רונאלדו היה נולד כמה שנים מוקדם יותר הוא כנראה שהיה זוכה בעוד כמה כדורי זהב? (להתחרות בקאקה, קאנברו, רונאלדיניו, שבצ’נקו ונדבד זו משימה קלה יותר מתחרות מול מסי)

אני לא מבין גדול בטניס, וגם לא בא מפוזיציה, אני מאוד נהנה לראות את ההצלחה של האנטי גיבור הזה. כי כל הילדות שלי הזכון הוא שהעולם נחלק לשניים, פדרר ונדאל, ולראות את נובאק בשקט בשקט עובר את שניהם אחרי שלא באמת ספרו אותו זה בהחלט סיפור מרגש ששווה דוקו של נטפליקס לא פחות מהסיפור על ג’ורדן.

אבל אז מסי גם היה זוכה ביותר כדורי זהב, לא ?

ומצד שני אם שניהם לא היו נולדים באותו דור אולי לא היו דוחפים אחד את השני לשיאים, אי אפשר לדעת.

המזל שלנו זה שנפלנו לתקופה הכי גדולה של הספורט העולמי, בכדורגל מסי נגד רונאלדו, בטניס פדרר נגד נדאל נגד נובאק, שיאים נשברו אחד אחרי השני.

אולי, אי אפשר לדעת.
פשוט העליתי תהיה מסוימת, אני ממש לא מתבאס על היותו של נובאק בטופ, להפך, זה סיפור מדהים על האנדרדוג שהפך למלך! סתם מעוניין מעט לתקוף את הדעה הרווחת כאן.
רביע למשל הגדיל ואמר שהתזמון של העליה שלו הפך את ההישג שלו לגדול יותר, ולדעתי זה אם כבר להפך, לנדאל היה הכי קשה מבחינת התזמון, שבכל שלב בקריירה שלו היה לו את אחד מ2 המפלצות הללו, אני חושב שכמעט חצי מ2 הקריירות של פדרר ונובאק לא חפפו למשל. הפריצה של נובאק הייתה לגמרי לצד הדעיפה של פדרר, נובאק היה עם 0 זכיות כשפדרר היה עם 17 למשל (סיים עם 20).

זהירות, חפירה אינקומינג:

כולנו נגד זה. אבל מכריחים אותנו.
הם זורקים עלינו פוליטיקה בספורט אם זה בדברים הגדולים כמו החרמת הטיניסאים הרוסים ומחיקת הדגל שלהם (קרינג’י ומביך ברמות), השעיית הקבוצות והנבחרת הרוסית (דבר שלא עשו לאמריקאים כמובן במלחמות שלהם) או בדברים הקטנים יותר אבל הלא פחות מביכים ומיותרים כמו כריעת הברך של האנגלים העלובים והפתטים, סרטי הקפטן המכילים והאינקלוזביים (ד"ש ענק מהקפטן לשעבר של ליברפול) או אם זה בפרסומות נגד “גזענות” (אני שם את זה בגרשיים כי זה גזענות לפי הליברלים והשמאל, שזה למשל לא לרצות הגירה בלתי חוקית ומשוללת רסן ומחיקת הזהות המקומית).

אז אם נרצה או לא הם ידחפו לנו את הפוליטיקה ה"נכונה" בכל הזדמנות שהם יכולים.

שתי נקודות בקשר לזה:
עלי היה ענק בלי קשר לפוליטיקה אבל מזכירים את ההתנגדות שלו למלחמה בווינטנאם כחלק מהגדולה שלו ומה שעושה אותו ענק מעבר לספורט.
וכמה פעמים הכתבים יפי הנפש מזכירים את לברון ואחרים (בדרך כלל שחורים או מקבוצות ‘מיעוט’ אחרות) והמאבקים ה"חשובים" שלהם מחוץ למגרש ומהללים אותם על זה כחלק מהלגאסי שלהם?

דבר אחר שהוא לא פחות קריטי: ההתערבות הבוטה בתחרות הזאת היא דבר שהיה יכול להשפיע על הדירוג הסופי.
נולה היה יכול לזכות בקלות באחד או שניים מהסלמים מהם נעדר. נולה גם לא שיחק בכמה מסטרס שפגעו בסרגל המאמצים שלו והשפיעו על כושר משחק.
לחזור מהשעייה כזו ולמעוך את הסבב? רק אם יש לך מנטליות ג’ורדנית תהיה מסגול לזה.
(קצת כמו ג’ורדון שחזר מההפסקה מבחירה שלו, אבל זו של נולה הרבה יותר קשה ומשמעותית)

בזמן הפסיכוזה העולמית כל כתבה על נולה דאגה להכפיש אותו בזה שהזכירו שהוא בן אדם נוראי כי הוא לא מחוסן. אנשים בתקופה האפלה השתמשו בזה כדי להראות שהוא לא ברמת ה"קלאס" של שני החבר’ה האחרים (שאף פעם לא אומרים משהו מסוכן שיכול לפגוע להם בבראנד חלילה).

אז על אותו משקל עכשיו זה קריטי להזכיר שנולה עשה מאבק הרבה הרבה יותר חשוב מכל האחרים ולהלל אותו על הערכים והstand האצילי שלו בזמן שכל העולם הפך לפחדן.
ואחרי כל הדרמה הוא חוזר ומרסק כל שיא למרות ההתערבות הבוטה בתחרות.
החזרה האגדית שלו הפכה אותו לגדול הספורטאים אי פעם.

תראה את זה:

ולקחתי על עצמי לכתוב באיזה גיל היו כל שנה:

2003: Federer (22) - 01
2004: Federer (23) - 04
2005: Federer (24) - 06/ Nadal (19) - 01
2006: Federer (25) - 09/ Nadal (20) - 02
2007: Federer (26) - 12/ Nadal (21) - 03

2008: Federer (27) - 13/ Nadal (22) - 05/ Nole (21) - 01
2009: Federer (28) - 15/ Nadal (23) - 06/ Nole (22) - 01
2010: Federer (29) - 16/ Nadal (24) - 09/ Nole (23) - 01

2011: Federer (30) - 16/ Nadal (25) - 10/ Nole (24) - 04
2012: Federer (31) - 17/ Nadal (26) - 11/ Nole (25) - 05
2013: Federer (32) - 17/ Nadal (27) - 13/ Nole (26) - 06
2014: Federer (33) - 17/ Nadal (28) - 14/ Nole (27) - 07
2015: Federer (34) - 17/ Nadal (29) - 14/ Nole (28) - 10
2016: Federer (35) - 17/ Nadal (30) - 14/ Nole (29) - 12

2017: Federer (36) - 19/ Nadal (31) - 16/ Nole (30) - 12
2018: Federer (37) - 20/ Nadal (32) - 17/ Nole (31) - 14
2019: Federer (38) - 20/ Nadal (33) - 19/ Nole (32) - 16
2020: Federer (39) - 20/ Nadal (34) - 20/ Nole (33) - 17
2021: Federer (40) - 20/ Nadal (35) - 20/ Nole (34) - 20
2022: Federer (41) - 20/ Nadal (36) - 22/ Nole (35) - 21
2023: Federer (42) - 20/ Nadal (37) - 22/ Nole (36) - 24
2024: Federer (43) - 20/ Nadal (38) - ??/ Nole (37) - ??

מה אפשר ללמוד מזה?

• זה ידוע שפדרר זכה ב12 הסלמים הראשונים שלו בסבב חלש יחסית לעומת מה שבא אחרי.
    הוא היה בן 26 עם 12 סלמים והתקרב לשיא הפיזי שלו.

• נדאל היווה היריב היחיד עד 2009 עם 6 סלמים, 5 מהם על חימאר ואחרי זה נתן 2010 אדירה

• נולה זכה ב2008 בסלאם הראשון שלו ואז נכנס לתקופה שחסר לו הגרוש ללירה. אני זוכר את אותה התקופה טוב מאוד. בזמן אמת חשבתי שיש לו את זה אבל משהו לא מסתדר. ואז הוא גילה את הבעיה עם הגלוטן, שינה את הדייטה שלו והתפוצץ ב2011.

• נדאל מבוגר ממנו רק בשנה.

• אנשים אומרים שנדאל נפצע המון. גם נולה נפצע ולמד לשנות סגנון חיים. הוא גם עבר ניתוח ולא היה בסבב מספיק זמן. רק שהוא ידע לחזור.
    הפציעות של נדאל הם חלק מהמשחק ומהסגנון שלו. רק תראה איך נולה למד לקצר נקודות כי אין לו כוח למרתונים מהקו האחורי.

• פדרר זכה בסלאם ה16 בגיל 29. לא יודע ממתי זה נחשב אחרי השיא. או שפשוט סוף סוף הייתה לו תחרות בדמות נדאל ונולה.

• פדרר עד גיל 29: 16 סלמים (נולה 12)
    אחרי 29: 4 סלמים (נולה 12 אנד קאונטינג למרות שגנבו לו כמה)

• נולה מאז 2011 כשפתר את בעיית הגלוטן: 23 סלמים למרות מה שעשו לו בזמן הקורונה.
    פדרר + נדאל מאז 2011: 17 סלמים ביחד!
    *לנולה יש כמעט כל שיא אפשרי וקצרה היריעה מלכתוב הכל, ממספר השבועות בראש, המסטרס, אחוזי הניצחונות בסלמים, חצאי גמר, מספר הגמרים, מאזן הראש בראש ועוד ועוד. וכל מה שחסר לו הוא יכול להשיג בעוד 2-3 עונות.

אפילו תומכיהם הגדולים ביותר של פדרר ונדאל לא מעיזים להגיד את זה כי:

• זה מוריד משני הענקים האחרים
  • זה פשוט לא נכון.
    נולה נלחם בהכי טובים כשהם בשיא שלהם. נקודה.

אחת הסיבות שהוא כל כך שנוא. בכל טורניר כולם חיכו לגמר ביניהם ואז בא הסרבי ושלח אותם להילחם על המקומות 2 ו3. אנשים לא סולחים בקלות על זה. נולה כמעט תמיד נלחם בקהל עוין בצורה בוטה. איש נפלא עם עצבי ברזל.

השנה נולה שיחק מול מפלצות. זו לא תקופה חלשה. לשחק בגיל 36 מול ספורטאי על בשיא כושרם ולנצח בצורה כל כך ברורה? נולה היה רחוק טייבריק אחד מלזכות ב4 סלמים העונה.
לחשוב שפדרר נחשב לזקן בגיל 29 ואילו נולה הבאמת זקן מנצח את אלקרז הממש אדיר למרות הפער העצום של 16 שנים… בלתי נתפס.
אלקרז זכה רק בתואר אחד יותר מנולה למרות שהשתתף ב3 טורנירים יותר ממנו.
נולה גם זכה ב3 סלמים לעומת אחד של המפלצת הספרדית.
שוב: פדרר לא יכל על נולה הצעיר ממנו ב5 שנים בזמן שנולה… ובכן, רואים בבירור פה.

בקשר לקטע עם האמריקאי: נולה תמיד כיבד את היריבים שלו ואם הוא עשה את זה כי האמריקאי כנראה עיצבן אותו עם היהירות הטיפוסית.
הילד היה מאוד מאוד חסר כבוד כלפי נולה וחשב שהוא בסרט הוליוודי או משהו כזה. שמעתי כמה חילופי דברים עם הספסל שלו שממש עצבנו אותי כי הם פשוט חסרי כבוד וקלאס. וכנראה גם נולה שמע ולימד אותם מי הבוס.
:telephone_receiver:

תגובה שבעצם אומרת הכל. אוהדי פדרר (בעיקר) ונדאל תמיד השתמשו בטענת הכמות (סלאמים, שבועות בטופ, מאסטרס וכו’), וכשהפערים הצטמצמו, השתוו והתהפכו, המיקוד עבר לאלגנטיות, חבטות מרהיבות ואמירות של הטניסאים.
לטעון שנובאק מנצל תקופה לא תחרותית, יותר משפדרר ניצל זו טענה לא מבוססת במקרה הטוב ודמגוגיה במקרה הרע. מה שימחיש הוא שיא של פדרר שלא ימחק כנראה בעשורים הקרובים, ואני מדבר על 237 שבועות ברצף כמספר אחד (כמעט 5 שנים). מדהים. אבל הצד השני של זה הוא שאין לך יריב באמת. גם כשאתה נכשל, נפצע או סתם מפסיד כמה טורנירים - אף אחד לא באמת קרוב אליך כדי לעקוף אותך וזה במשך 5 שנים!

@Aragones תגובה נהדרת.
היה חשוב לי להתחיל באמירה שאני לא מגיע מפוזיציה כלשהי כי טניס זה ממש לא הספורט שלי. סתם הרגיש לי שחלק מהניתוחים שעשית לטובת נובאק יכולים היו באותה מידה להיות מנותחים באופן שונה לרעתו (כמו עניין התזמון) ולכן רציתי להקשות עליך בשאלות.
למשל כתבת שנואק עשה את כל זה למרות התזמון הקשה יותר בהשוואה ל2 האחרים, ודווקא איך שאני רואה את זה, לנדאל היה דווקא את התזמון הקשה ביותר (מקסימום שנות חפיפה עם השניים האחרים). בכל אופן, הסברת לי יפה למה גם אני אני צודק, ההבדל הוא בסוף של שנה אחת בין נובאק לנדאל כך שזה זניח, ובקשר לכך שאי אפשר לתרץ על פדרר בגיל 32 ולהתעלם מכך שנובאק בן 37…

כפי שכתבתי, לא רק שאין לי משהו נגד נובאק, אני אפילו חושב שהסיפור שלו הרבה יותר מרשים. זה לא עוד סיפור של גיבור שמקבל את כל התמיכה והדחיפה מהקהל והתקקשורת, אלא של האנטי גיבור שכל הקריירה רק מחכים שייכשל. בין אם זה מהסיבות של הרצון לקרב טיטאנים של פדרר ונדאל, ובין אם בגלל אמירות פוליטיות.

אם נרצה, הוא מה שניימאר היה אם היה משאיר אבק למסי ורונאלדו.

בקיצור, תודה על ההסבר :slight_smile:

בתאוריה אני מסכים, אסור לערכבב ספורט עם פוליטיקה. במציאות, פולטיקה מעורבבת בספורט נרצה או לא נרצה בזה. מי שחושב שאם הוא יקבור את הראש בחול הפולטיקה תצא מהספורט צריך להחזיר את הסרט שהוא נמצא בו לבלוקבסטאר כי בלוקסטאר מוסרים שהם צריכים אותו בחזרה.

מי ששתק שמסיבות פוליטיות בלבד ניסו להרוס את הקרירה של נובאק אז עכשיו מוזמן לגלות צניעות.

@Aragones

אם זה היה הדיון על מסי מול דיניו… אתה עושה לי טריגר :rage:

הכל טוב גב, התגובה לא הייתה מכוונת אליך אלא יותר כללית ובטוח לא עניתי עם עצבנות :sweat_smile:

אני עצבני על מי שדוחף פוליטיקה בכל הזדמנות והורס לנו את האסקפיזם.
אני עצבני על ההתערבות הבוטה במירוץ הכי גדול בהיסטוריה של הספורט. רק תאר לעצמך שנולה לא היה עובר את שני הענקים האחרים בגלל ההשעייה. זה היה פוגע גם בלגאסי שלהם כי תמיד תהיה שמה כוכבית.

ואני חושב שאנחנו מסתכלים על סיפור כפיית החיסון מהצד הלא נכון:
נולה לא ענק בגלל שהוא התנגד לכפייה, אלא שהוא התנגד לכפייה כי הוא ענק.
זה מתבטא בזה שהוא תמיד היה בן אדם אמיתי שנלחם גם בשביל הקולגות שלו ולא פחד להתלכלך.
אני חי באירופה ושם המשחק פה זו צביעות וקונפורמוטי. נולה תמיד היה בן אדם אמיתי, לטוב ולרע, ובגלל זה שנאו אותו.

בקשר לתזמון, אני חושב שלנדאל היה תזמון לא פחות קשה מזה של נולה אם לא יותר. הוא התחיל את הקריירה מול פדרר בשיאו (גם אם זה היה שיא קצר) ואז כשסוף סוף למד לנצח אותו מולה פתר את בעיית הגלוטן שלו והפך למפלצת.
מה שמדהים זה שנולה דומיננטי למשך תקופה דימיונית.
התמונה הזו ממחישה את זה:

וגם זו, אם כי הומוריסטית:

מתי ראינו דומיננטיות כזו ארוכה? בלתי נתפס.

נכון, נולה לא ישבור את שיא השבועות הרצופים בראש הדירוג. אז אולי זה קרה בגלל חולשת היריבים או הפיק האדיר של פדרר או שילוב של שניהם, אבל זה לא משנה עכשיו כשנולה בן ה36 שולט בסבב כאילו היה בן 27 ובשיא הפיזי שלו.
אף אחד חוץ מ @Cockroach_Crazy לא יטען ברצינות שדיניו הוא הגוט לעומת מסי אבל אולי באמת הפיק שלו היה גדול מזה של מסי. טענה לגיטימית לחלוטין, ואולי זו הטענה היחידה של אוהדי פדרר שיכולה להיות נכונה, אבל זה כבר לא רלוונטי. לא עכשיו שנולה ממשיך להגדיל את הפער.

עוד סיבה לאהוב סרבים:

כי נולה עוקב אחריה באינסטוש כמובן.

שנה טובה!

מסתבר שאני אפילו מסכים לכל מילה שלך בניתוחים מעלה Aragones.
שמעתי ניתוח שהפרשן המועדף עלי (גיל גרוס האמריקאי) עושה 4 פעמים בשנה עם אחד המוחות המבריקים בטניס (סטיב פלינק) כשבוע לאחר הגמר של כל מייג’ור. והשאלה האחרונה התייחסה להתנהגות של שלטון במהלך משחק. מסתבר ששלטון ממשיך לעשות מה שנהוג בסביבה של טניס מכללות (שחצנות מופגנת, חגיגה מוגזמת של נקודות) שאפיל הרגיזה את הח’ברה המקומיים שהפסידו לשלטון בשני הסיבובים לפני החצי (טיאפו ופול). פלינק שראה את זה ניתח ואמר שנובאק תמיד מברך את היריב בחמימות, נצחון או הפסד, והפעם זו הייתה לחיצת יד קרירה. הוא גם “המליץ” המליץ לשלטון להתנהג באופן שיותר הולם את זה שהוא היום בסבב המקצועני ולא ברמת מכללות

נובאק פורש מטורניר מאסטרס בסין (שנחאי) ולא ראיתי שהוא נותן סיבה.
לדעתי הוא במצב שבו יבחר טורנירים בפינצטה, במטרה לשמור על איזון בין שמירה על תחרותיות, צבירת נקודות דירוג וטורנירים “גדולים” (בעקרון- גראנד סלאם + מאסטרס + סוף עונה) לעומת שהייה מה שיותר ארוכה עם המשפחה והארכת הקריירה. במקרה הזה מדובר בטורניר בודד במזרח אסיה מה עוד שהשנה הוא הוארך לשבוע וחצי, ולכן קורץ לו יותר לא להגיע למרות שזה יפעל להקטנת הפער בצמרת הדירוג (אלקראס צפוי להשתתף גם בשנחאי וגם בטורניר 500 בבייגין).
עד סוף ינואר 2024 נראה אותה לכל היותר בשלושה טורנירים- פאריס (מאסטרס), תל-אביב (התחייב למארגנים למיטב ידיעתי) וסוף עונה (טורינו).
שנאמר- הגיל (סופסוף) עושה את שלו…

נובאק שיחק עם בייל בטורניר גולף וכמובן זכה בזה.
וכמובן קינח עם מחווה לכריסטיאנו אחרי כדור אדיר:

https://twitter.com/totalcristiano/status/1707046523563900957?t=gvEBdnZItk6PBbWIgdYbUg&s=19

וכמובן נדאל בתגובה:

יש משהו שהגוט הוא לא הכי טוב בו?