ת'רד היריבות: יוחזר ברתומאו לאלתר!

ליברפול שואפים לחזור לגמר האלופות עונה הבאה, אתם מקווים להצליח הפעם לעבור את שלב הבתים ואולי לגנוב ניצחון בקלאסיקו כדי שיהיה מה לחגוג, הסדר חזר על כנו.

להתבסס על משהו ? הסכמנו שהיסטוריה חשובה, קבוצה עם 6 זכיות בצ’מפיונס, הסכמנו שקבוצה גדולה ומצליחה זה חשוב, ליברפול הטובה בעולם כיום.

אתה זה שמתבסס על גוגל וכמות לייקים שילדים מחלקים בטיקטוק כדי לקבוע שמועדון מסויים גדול מהשני.

טוב, כנראה שלא נגיע להסכמה. כמישהו אובייקטיבי אני רואה את ליברפול כמועדון בדרג נמוך יותר מאשר יונייטד, באיירן או בארסה. פחות או יותר כמו יובה או מילאן (כשלאחרונה יש גם היסטוריה אדירה אבל גם היא איבדה לדעתי המון).

ואגב, מספר הזכיות באירופה זה לא מהות הכל. ריאל מדריד לא מועדון חזק פי שלושה מבארסה רק בגלל שהוא זכה (כמעט) פי שלושה מהם. אמנם חזק יותר, לא נכנס כרגע לסיבות למה וזה דיון אחר לגמרי, אבל לא פי שלושה בכל מקרה.

באמת באמת שואל, איפה מילאן מדורגת לדעתך בין המועדונים הגדולים?

הליגה האיטלקית בקנטים, אם חוזרים לעצמם תרשום אותם ליד ליברפול, מעל ברצלונה.

אני לא חושב שיש עניין בלהתווכח מי מועדון יותר גדול ליברפול או יונייטד או בארסה או ריאל. יש דרג די ברור של מועדוני העל, משהו כמו 8, לא באיזשהו סדר:
ריאל מדריד, ברצלונה, באיירן, יונייטד, ליברפול, מילאן, יובנטוס, אינטר.

כל זה לא משנה את העובדה שלעשות מצעד ראוותני כזה יום לאחר הפסד בגמר ליגת האלופות, הוא לא רק בושה למועדון הגדול הזה, אלא בושה ספורטיבית בכלל. זה לא נאמר ממקום צבוע או מתנשא, כי באותה מידה הייתי מובך מאוד אם זה היה הפוך.
שיהיה ברור שהבעיה היא לא עצם החגיגה של זכיה בגביע הליגה (או בגביע המלך), או אפילו סתם לתת כבוד לשחקנים על עונה מצויינת. זה עצם חגיגה ראוותנית לאחר הפסד, כישלון ספורטיבי. או במילים אחרות - המועדון השקיע כסף במצעד זכיה באליפות אירופה, הם הפסידו, אז קיימו את המצעד בדיוק כמתוכנן אפילו עם הכיתוב winners על האוטובוס כשרק השמיטו את הציור של הגביע עם האוזניים הגדולות.
במקרה הזה הייתי מצפה ממוסד ספורטיבי מכובד לבטל את שיירת האוטובוס עם הזיקוקים והדיג’יי, ולארגן אירוע צנוע על במה בו הקהל מודה לקבוצה על עונה מצויינת וגם על זכיה בגביע הליגה.

כחלק מאותה מנטאליות, ארנולד, פחות מ24 שעות לאחר שכשל לסגור את ויניסיוס, מעלה סלפי רוקד עם הכיתוב ‘champion in my city’.

פשוט התנהגות גרוטסקית ומבישה בעיניי. קשה לי לדמיין את ג’ורדן, פדרר, כריסטיאנו, פויול או כל ספורטאי מכובד אחר מתנהג ככה יום אחרי כישלון ספורטיבי.

סתם תארו לכם שאתלטיקו הייתה עושה 2014 או 2016 את מה שעשתה ליברפול עכשיו, איזה מביך זה היה :joy::joy:

תגובה שכתבתי תמיד בוויכוחים עם אוהדי ברצלונה: אם ריאל מדריד זוכה בגביע המלך אחרי ניצחון על ברצלונה בגמר, זה מקבל אפקט אחר מאשר לנצח את סביליה או בטיס שאלה רוב הזכיות שלהם וזה בסדר גמור כי לרוב אנחנו מפשלים במעמד הזה. הזכייה עם מוריניו הייתה הראשונה מאז 1993 - תחשב לבד כמה שנים בלי גביע. היה גמר גביע מטורף לחלוטין בין שתי קבוצות על. זה גם היה תואר ראשון שלנו אחרי שנתיים. באמת לא כזה נורא. היינו קבוצה לא הישגית אז. לגבי ליברפול לדעתי זה משהו אחר והיה עדיף שיבטלו.

מתי אמגליה תתחיל לכבוש את אפריקה ואת אסיה אולי אפילו את מדינת ישראל כדי שהסדר ישוב על כנו?

אי אפשר בלעדיך טיטי. שמחת את ליבי.

ולא ענית, בן כמה אתה? למעט את האליפות האחרונה פלוס צמד הצמפיונס, אלו תארים אתה זוכר ובן כמה היית?

זוכר רק את 2 הצ’מפיונס האחרונים והאליפות האחרונה, אבל איך זה קשור ? מה שאני לא זוכר לא נחשב ?

וגם אתה לא ענית .איך קבוצה עם אותו מספר צ’מפיונס כמו מרסלו יכולה לטעון שקבוצה עם 6 צ’מפיונס היא לוזרית ?

טיטי ידידי, קבוצה היא התהוות בהווה. מועדון זה משהו שהתחיל ונמשך לאורך כל ההיסטוריה. כמועדון ליברפול היא ענקית, כקבוצה (כיום, אתמול, עונה אחרונה וכ’'ו) היא *אולי יצאה לוזרית.

*אני אומר אולי כי ליברפול סה’'כ באמת קבוצה גדולה. לכן גם רשמתי למעלה שאני חושב שזו בעיה פרדיגמית. קצת לא הבינו אותי (ואולי בצדק לא מתווכח) אבל הנה - לראות את השחקנים של ליברפול, החגיגות, והסטטוסים דיי מאשש את המחשבה עליהם כקצת לוזרים. הם חוגגים כאילו מכבי תל אביב הפסידה 90 - 1 בגמר ליגת האלופות לריאל מדריד. וואלה…אחרי הכל כן מדובר בליברפול.

הבעיה של ליברפול היא מנצ’סטר סיטי. אבל ממה שאני קורא ומבין לליברפול לא חסר כסף והיא אחת העשירות בעולם. ולכן אני חושב שהם צריכים להחתים כוכבים מוכחים ולא שחקנים שיהפכו להיות כוכבים.

אני פשוט תמה, איך אתה נקשר לקבוצה כשכל המשענת על היותה קבוצה גדולה קראת בספר/רשת/שמעת סיפורים. לא חווית כלום על הקבוצה הזו למעט האליפות וצמד הצ’מפיונס ב 30+ שנה האחרונות שזה יבול די דל כדי לקרוא לקבוצה גדולה יותר ממנצ’סטר יונייטד ובארסה.

תראה טיטי, יוון היא לא מעצמה למרות שהיא שלטה על חצי עולם, וגם ספרד כבר איננה מעצמה, מה שהיה פעם - שייך לפעם.

אממה, מסורת זה דבר גדול כשהוא מתכתב עם יציבות של קבוצה טובה. לא תמיד הכי טובה אבל בסך הכל טובה לאורך זמן.

ליברפול היא קבוצה מעולה, וזה בדיוק מה שהופך אותה ללוזרית, לוזר זה לא זה שעף בבתים לוזר זה כשמחלקים ארטיקים הארטיק האחרון הולך לילד שהיה לפניו בתור. לוזר זה האחד שמגיע עד לבאר פעם אחר פעם ולא מצליח לשתות, זה לא קשור לכמה פעמים כן לקחתם ואין קשר לסך הזכיות, כמות הפעמים שהייתם מרחק נגיעה כפייבוריטים כמו גם כמות הפעמים שהעמדתם קבוצה מפלצתית ועדיין לא זכיתם בליגה ובאלופות היא מטורפת. לא משנה כמה אתם טובים אתם לוזרים. זה כמו ריאל רק בהפוך - לא משנה כמה היא משחקת רע ו/או בעונה רעה, באלופות היא תרים את הרמה שלה פי 100. ווינרים.

שחרר את ההשוואות המגוחכות על יש יותר למרסלו, תיכף תגיד שריאל מדריד יותר טובה מכל אנגליה כי יש לה כמעט כמו כל האנגליות ביחד? שחרר. זו לא הרמת טיעון שאתה בדר"כ נותן.

לפי ההיגיון כאן עדיף לסיים מקום 8 ולעוף בבתים מאשר לסיים סגנית ולהגיע לגמר. העיקר לא לצאת ״לוזר״.

כאן אתה טועה. זה בדיוק רמת הטיעונים. מתי שנוח לו הוא סופר תארים כאילו שזה מעיד על משהו. למעשה, איסקו יותר גדול מצ’אבי, וואן דייק שני לוראן.

אני רק מציין עובדה, לשחקן אחד בריאל מדריד יש בקריירה את אותה כמות זכיות באלופות כמו לכל ברצלונה בכל ההיסטוריה שלה.

אבל בסדר, עונה הבאה נדאג לעוף בבתים, להפסיד לפרנקפורט בבית גם על המגרש וגם ביציעים, נוותר על הליגה בנובמבר, הכל רק כדי לא להיות לוזר.

תוציא דברים מהקשרם. בארסה לא לוזרית, היא קבוצת פח כי ברתומאו החריב אותה. כן, אתם טובים מאוד, ובגלל שאתם לא מצליחים לתרגם את זה לתארים שווים - אתם לוזרים. ריאל עם קבוצה כזו הייתה לוקחת יותר אליפויות, אפילו בארסה עם כזו קבוצה מהפנטת הייתה לוקחת יותר, ליברפול לא. תתנחם שקלופ עדיין מאמן אותה ועדיין תשחקו כדורגל טוב. תתפלל שזה יביא יותר תארים שנה הבאה…

לדעתי זה חוסר הבנה של תרבות הכדורגל האנגלית בכלל וליברפול בפרט

מה זה פאקינג אומר? לנאצ’ו יש יותר גביעי אירופה מאינטר/יונייטד, מה זה אומר? לנוטיגאהם פורסט יש יותר גביעי אירופה מרונלדו הברזילאי, מה זה אומר? מה הקשר בין מחט לתחת? מה זה הדמגוגיה המשעממת הזאת? תחדש לנו, קצת עניין.

טיטי איך עוד לא שלפת את קלף הרמונטדה מ 2019?

הם רגילים להשפלות כאלה בשנים האחרונות, לא יודע כמה אמפקט יהיה להזכיר השפלה אחת מיני רבים.

לא יודע מה זה אומר, רק מציין עובדה שלקוסם הברזילאי שלנו יש בקריירה אחת בריאל זכיות בצ’מפיונס כמו ברצלונה כולה בכל ההיסטוריה בת יותר מ 100 שנים שלה.
מה זה אומר ? אני לא יודע, אבל זה לבטח לא אומר שלאוהדי קבוצה שזכתה בצ’מפיונס כמו מרסלו יש זכות לקרוא לקבוצה אחרת לוזרים.