קורונה :: הדיון של הקוביד

וואו נשמע מדעי ממש

מומחים: הסימפטום העיקרי של לונג קוביד: טמטום

כמה צריך עוד כדי להבין שהם משתינים עלינו ואומרים “תשתו, זה אורגני”?

https://twitter.com/ClayTravis/status/1503081530356375552?t=JYfHCgOHwPjAXxqFgu-ptw&s=19

אז אירווינג לא יכול לשחק (כי כמו באיטליה, בניו יורק צריך חיסון כדי לעבוד) אבל כן יכול לשבת על הקהל מטר מהשחקנים ובלי מסכה כי הם מסירים מגבלות.
בזה הם מודים שזו סחיטה.
זה בכלל חוקי עכשיו שזה ברור לכולם שאין פה שום היגיון אפידמיולוגי?? (אף פעם לא היה היגיון, אבל לפחות הם ניסו להסתיר את זה)

אשכרה תיאטרון בלהות, אשכרה הם מראים לנו איך הם יכולים לעשות מה שבא להם וכולם משתתפים במשחק בשקט.

אהה, וגם זה:

אז, הם מודים שמספרי האשפוזים מנופחים, הם מודים שבדיקת הPCR לא מדויקת (את זה ידענו במחלקה מהיום הראשון אבל לאף אחד לא היה אכפת) ולא אופתע אם בקרוב יודו שגם מספרי המתים נופחו לחלוטין… ועדיין ממשיכים עם המשחק הזה?
הם מודים שכל מה שהם השתמשו בו כדי להרוס חיי אנשים לא היה מדויק והעולם לא מתפוצץ…

בנתיים אני סופר 6 חודשים בלי עבודה, ולא נראה שהם מעוניינים לוותר, הם דווקא מתעקשים. כי הם עלו על עץ כל כך גבוה עד שמפה הם לא יכולים לרדת, מקסימום להתרסק. אז הם מתעקשים להמשיך עם הטירוף.

כל מי שלא מבין את העמדה שלנו. מוזמן לראות איך הם עכשיו מבשלים בתנור את הגל השישי…

עד שלא נגיד זהו , אנחנו לא משתפים פעולה עם החרא הזה יותר. זה היה הלימבו הניצחי שלנו גל -סיום גל והתאוששות- גל חדש וכך זה היה הנוהל הרגיל. יש להם עיתונאים שהם קנו. הממשלות בכיסים שלהם . היחידים שיכולים לעצור אותם. זה אנחנו הציבור.

do not comply

“טעות”

היום, אצל עודד בן עמי, שיחה בינוי לבין טל ברוש, מרכז הצוות לטיפול במגיפות של משרד הבריאות:

עודד: עד היום חוסנו קצת פחות מ750,000 ישראלים ארבע פעמים. אני רוצה לשאול אותך אם אתה לא חושב שהיה צריך לדרבן עוד ישראלים להמשיך ולהתחסן, למשל צעירים מבני 60?

טל: אז אני רוצה מאוד מאוד להדגיש את החשיבות של החיסון הרביעי לאנשים שהם בסיכון, כלומר אנשים שהם מעל גיל 60 או אנשים צעירים שיש להם מחלות רקע: סכרתיים, מעשנים כבדים, וכן הלאה, אנשים עם השמנת יתר, כי אלה הם האנשים שבסוף מסיימים את הקורונה בבית חולים, וגם חלילה מתים.

בהמשך הראיון:

טל: האם אנשים צעירים ובריאים לחלוטין, יש להם טעם להתחסן? אני חושב שזה עניין של שיקול אישי. האנשים האלה, הסיכון שלהם להגיע לבית חולים מאוד מאוד נמוך, התרומה של החיסון למניעת הדבקה ומניעת התפשטות המגיפה היא לא תרומה מאוד מאוד משמעותית, לכן אני חושב שזה עניין של החלטה אישית של אותו בן אדם. אני לא חושב שצריך לצאת באיזה קמפיין לחסן חיילים בני 20 במנה הרביעית.

לפי ההגדרה של משרד הבריאות, משרד הבריאות הם מכחישי קורונה, לא?

לא צריך סתם לתקוף אנשי קש. יש סיבה שאין עדיין עידוד התחסנות (רביעי) מתחת לגיל 60 וברור לכולם שהנסיבות השתנו.

הנסיבות הן אותן נסיבות כבר קרוב לחצי שנה, ועדיין כפו על אנשים (אפילו כאלה מפה) להתחסן בחיסון שלישי.

עד כמה שאני זוכר החיסון השלישי התחיל עוד לפני עידן האומיקרון. בנוסף, הראיות לתרומתו של החיסון השלישי גדולות משמעותית מזה הרביעי (באופן טבעי).

אני מהמר שבזמן הגל תיהיה קריאה לחיסון רביעי של כלל הציבור

המסקנה שלי היא שמלחמות מתחילות לשעמם אחרי 3 שבועות בערך.

אני מתנזר מאקטואליה בחודשים האחרונים ושמתי לב שמלחמות וקורונה מעניינות רק את מי שבביצה המעגלית של התקשורת. המלחמה באוקראינה עניינה אותי פחות משלושה שבועות. היא עניינה אותי בקושי שלוש דקות. הגל הבא של הקורונה מוזמן גם הוא לעבור מעליי. בינתיים כל המטומטמים ממשיכים ללכת עם מסיכות באויר הפתוח.

לפני חודשיים, כשעוד הייתי מחויב לעשות בדיקת קורונה פעמיים בשבוע, קיבלתי תוצאה חיובית. לא ממש עניין אותי אם זה פולס פוזיטיב, או שזכיתי ואני אסימפטומטי לחלוטין. הפכתי מ"לא מחוסן" למחוסן-מחלים, וזה מה שחשוב. חודשיים לאחר מכן, ואני לא מרגיש טוב כבר כמה ימים. השתעשעתי במחשבה שאולי יש לי קורונה, ועשיתי בדיקה ביתית. חיובי. אבל הבדיקות הביתיות לא אמינות, אז הלכתי היום לעשות בדיקה מוסדית. חיובי.

התקשרתי למוקד קול הבריאות (כדי לשאול על משהו אחר בכלל) והבחורה שם הסבירה לי שהבדיקה החיובית שלי לא תקפה, ושאני לא צריך להיכנס לבידוד. היא הסבירה שלי שמהרגע שמקבלים תוצאה חיובית, יש 60 יום בהם תוצאה חיובית נוספת לא נחשבת. והיום? היום יום מס’ 60 מאז התוצאה החיובית הקודמת.

היא הוסיפה ואמרה שלפי ההנחיות אין לי שום סיבה להיבדק מחר שוב, ושאני צריך לקחת בחשבון שבדיקה מחר תכניס אותי ל-5 ימי בידוד החל ממחר, למרות שיש לי שתי תוצאות חיוביות מהיום ואתמול. ניסיתי להסביר לה שאני חולה כבר כמה ימים, ושאני עלול להדביק אנשים היום, אתמול ושלשום, לא מחר כשאני ארגיש יותר טוב (היום אני בהחלט מרגיש טוב יותר מאתמול) או בעוד שישה ימים, אחרי שכבר אחלים לחלוטין. היא השיבה שזה מוגדר בצורה מאוד חד משמעית. היום אין לי קורונה. רק מחר יכולה להיות לי קורונה.

עכשיו ההחלטה אצלי, האזרח הפשוט. האם להיבדק מחר ולגזור על עצמי 5 ימי בידוד, או ללכת לעבודה ולהדביק את כולם.

סתם פקידה מטומטמת… תישאר בבית עד שאתה מרגיש טוב, מניח שזה לא שונה הרבה מכל מחלה אחרת בהקשר זה… לא רואה טעם שתבדוק את עצמך שוב, בטח לא בבדיקה מהירה שאין לה הרבה אמינות…

רק אל תקשיב לפקידה חבל שתדביק אחרים.

שמקריאה מדף הנחיות מטומטם. מעניין מי רשם לה את ההנחיות…

זה תמיד דפוק כשאתה על הגבול.
חוק הנבדל נועד למנוע יצרון לא הוגן של שחקן ההתקפה, אבל יש איזשהו קו שסנטימטר אחריו זה לא הוגן וסנטימטר לפניו זה כן. גם זה דפוק?
בחורה בת 17 ו364 היא לא ילדה ואם תמשך אתה פדופיל, אבל יום אחר כך היא כבר בוגרת לגמרי ואתה אדם נורמטיבי.
תמיד כשתסתכל על קו הגבול זה מאוד טיפשי. אבל צריך לקבוע איזשהו קו גבול כזה.
איפה אתה היית קובע אותו? אחרי 30 יום? ואז אותו מקרה יהיה אצל בן אדם ביום ה30 ולא ה60…

ההנחיות טיפשיות לגמרי, אבל בסוף לא הפקידה שמקריאה לך אותן היא הטיפשה פה.
תעמוד בהנחיות והכל טוב. אם אתה מרגיש שכדאי תעשה בדיקת קורונה מחר, זה כל כך פשוט בימים האלה. אין מה לעשות, זה לא יהיה 100% אף פעם, צריך לחיות לצד זה.

מבחינה חוקית נטו אין שום הגבלה, כל עוד זה בהסכמה של שתי הצדדים כמובן…

גיל ההסכמה בישראל עומד על 16

אז תשנה את מה שכתבתי ל16 ול15 ו364 ימים…
גם בנגיעת יד בכדורגל יש איזשהו סנטימטר שהוא ההבדל בין כתף לנגיעת יד.
תמיד הגבול ייראה מאוד סתמי כשתעמוד עליו.

לא הייתי מוריד את זה, אבל אם בן אדם אחרי 60 יום עשה 2 בדיקות ויצא חיובי, אז ראבק - תתייחסו בהתאם. לא מדובר פה על נבדל שמחשב אמור לחשב, או על מקרה של בעילת קטינה שאסור שיהיה בו תחום אפור. מדובר על ביולוגיה, התחום המדעי עם הכי הרבה אפור שיש.

איך תעשה את זה?
תמיד כשתחליט מה זה קטינה יהיה לך יום אחד בו מישהי קטינה ויום למחרת בו היא בוגרת.

אז לגבי ה60 יום הם יתייחסו כמו שאמרת. מה יקרה אחרי 30 יום כשזה יקרה?
הרי כנראה שיש לכך סיבה שלא מתייחסים לבדיקות חיוביות בטווח כלשהו. כנראה שאתה מלא בנוגדנים שזה תמיד יראה שאצה חיובי, למרות שבתכלס אתה אפילו בריא יותר מאנשים שליליים או לא יודע מה, אני לא ביולוג. אבל יש לכך כנראה סיבה והם בחרו את הגבול להיות ב60 יום. הדיון פשוט היה עובר ליום אחר ולמקרה אחר.