הסגל המקצועי :: ראלף רגניק מנג'ר עד סיום העונה

סולשיאר פוטר, אך כרגע כל הצוות מלבדו נשאר ועל הקווים יעמוד מייקל קאריק. המועדון הצהיר שהוא מתכוון לחפש מאמן זמני עד לסוף העונה (מה שהופך את מייקל קאריק למאמן ממש-זמני, אני מניח).
השמות שנזרקו לאוויר הם מיודענו לורן בלאן, לופטגי (WTF?!) וכמובן זידאן כמאמן קבוע. ראלף רגניק זרק את שמו לקלחת עם פרסומים בבילד בשבועות האחרונים, אך כרגע אין דיווחים על קשר כלשהו בינו לבין יונייטד. ברנדן רוג’רס עסוק בלהרוס את לסטר, ולכן לא פנוי להרוס אותנו כרגע (אם כי הוא ודאי יפוטר בקרוב ואז מי יודע). שם פנוי נוסף שהועלה אך ורק על ידי אוהדים עם חוש הומור חריג במיוחד או עם ייאוש מרקיע שחקים הוא סטיב ברוס, אבל היי - גם הוא כבש עבורנו שער חשוב בעבר ואימן קבוצות תחתית בפרמייר ליג, אז למה לא בעצם.

אני מסכים עם ההחלטה של המועדון לחכות לקיץ עם מינוי מאמן קבוע. אין שם פנוי שמאוד מתאים, וגם אם היה - עדיף שיגיע בקיץ אחרי רכש נקודתי, מחנה אימונים מסודר ולא למצב חירום עם קבוצה שבורה. עם זאת, לי אין מושג מה עושים הלאה. אז הנה סקר כדי לשמוע מה אחרים חושבים (גם אם אתם לא אוהדי יונייטד).

מאמן זמני
  • קאריק עד סוף העונה
  • לורן בלאן
  • ראלף רגניק
  • לופטגי
  • סטיב ברוס
  • אחר

0 מצביעים

מאמן קבוע
  • זידאן
  • פוצ’טינו
  • טן האח
  • ראלף רגניק
  • ברנדן רוג’רס
  • אחר

0 מצביעים

מבחינה מקצועית כאמור אני לא סגור. מבחינה קומית החלום שלי הוא שסטיבן ג’רארד ירשים בוילה, יגיע אלינו בקיץ, ובעונה הבאה אוהדי ליברפול ישירו לנו Have you ever seen Gerrard win the League. ואז הוא יזכה. בפרמייר ליג. עם מנצ’סטר יונייטד. אם זו לא קומדיה, מה כן?

האמת שלופטגי יכול להצליח. הוא סך הכל מאמן טוב בעיני כאשר בריאל הוא פשוט הגיע למצב בלתי אפשרי.
ספרד תחתיו נראתה טוב ביחס למה שהציגה לפניו ואחריו ובסביליה הוא מאוד מצליח.
יחזיר לכם את הדומיננטיות לקישור.
האמת? מאמן בסגנון ספרדי כאשר יש לו כאלה מוציאים לפועל יכול להצליח ממש.

הוא ריאלי? ואם כן אז ריאלי לפרק זמן קצר? כי כמובן שלא הייתי מביא אותו על חשבון זידאן או טן האח.

אולי תחכו עוד קצת ותביאו את פוצ׳טינו.

למה אין קומאן באפשרויות?

אל תהיה בטוח שאין…

ואלורדה גם חופשי :slight_smile:

בנימה רצינית יותר. טן האח זה מאמן שאני הייתי בוחר. כל מילה נוספת מיותרת פשוט תצפו באיאקס משחקת.

ומספיק עם החילטורים. לופטגי הוא מאמן של קבוצה בליגה אירופאית. לא נמאס מהסוג מאמנים האלו?

נ.ב זידאן במקום השני, הוא ורונאלדו זה שידוך משמיים…

יש כל מיני דיווחים, בינתיים בעיקר ממקורות לא אמינים במיוחד, על מין עסקה סיבובית שבמסגרתה פוצ’טינו שקצת מקרטע בפסז’ יעבור ליונייטד וזידאן יחליף אותו בפסז’.
לדעתי עסקה גרועה. אם לא זידאן אז עדיף מאמן אחר שהתקרה שלו היא תארים. לא פוצ’טינו שהתקרה שלו היא מחמאות.

נשמע לי כמו משהו ממש הגיוני. שני המועדונים יעדיפו את זידאן על הפטוצ’יני מן הסתם, אבל אין לזידאן ולו סיבה אחת להעדיף את היונייטד על פני פריז.

לופטגי ברשימת הממלאי מקום לעונה.
הוא מתחרה עם קאריק ולורן בלאן בסקר פה, לא עם זידאן או טן האח.

זידאן לפי כל הדיווחים הוציא את עצמו מהמשוואה , המועמדים לקיץ לפי דיווחים אמינים הם פוצ’טינו וטן האח.

🚨 JUST IN:

Mauricio Pochettino is open to becoming #MUFC manager and it is not out of the question they could get him now. @sistoney67 🇦🇷🤝

— UtdPlug (@UtdPlug) November 22, 2021

🚨 According to sources, Eric Ten Hag would be happy to take over at Old Trafford, but not until the end of the season #mufc #mujournal

[@TimesSport]

— United Journal (@theutdjournal) November 21, 2021

מצחיק כמה העיתונאים, כולל פבריציו והחבר’ה של האתלטיק שנחשבים אמינים, לא יודעים כלום. כל הדיווחים מתעסקים ב’פלוני יהיה מוכן’ או ‘אלמוני מעוניין במשרה’. אף אחד לא יודע במי יונייטד עצמה מעוניינת, ובטח שלא למי פנתה, וזו לא הפעם הראשונה שלא יודעים כלום בנוגע ליונייטד. עבודה יפה של המועדון בפן הזה.

שאלה כנה לאוהדי יונייטד,

לפני רונאלדו ואחרי רונאלדו: האם אתם מרגישים שינוי? האם היה צעד נכון? חסרונות יתרונות? בבקשה תפרטו.

ממש מעניין אותי מה דעתכם.

אתחיל ואומר שלמרות שאני לא אוהד יונייטד אני צופה באופן קבוע במשחקים שלה.

גם אני חשבתי ככה עקב סטיגמות מסויימות שקיימות אצלי בראש, ואפילו אפשר למצוא כאן בפורום הודעות שלי שנכתבו לפני לא הרבה זמן, שקושרות את רונאלדו עם מגבלות של ההתקפה של יונייטד. עם זאת, אני חייב לומר שמכשהתחלתי להפנות אליו יותר תשומת לב דעתי השתנתה. הוא ממש לא הבעיה של יונייטד, הוא נע ויוצר וממש לא מכריח את שאר השחקנים לשים לו כדור על הראש.

אפילו מעבר לכך, אני לא חושב שההתקפה של היונייטד היא הבעיה שלה. להפך, ההתקפה, ביחד עם רונאלדו, היא החלק החזק של הקבוצה הזאת. מה כן הבעיה? כל מה שקשור לשחקני קישור האמצע וחוליית ההגנה.

עקב זאת אני לא רואה למה רונאלדו לא שידוך טוב עבור מנצ’סטר יונייטד, בעיקר בפן הכלכלי. אם זה היה שידוך טוב לרונאלדו? אני לא בטוח.

רומאנו מדווח שיונייטד פנתה ל…
ארנסטו ואלורדה! (משרה זמנית בלבד)

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1463185424143327236

שאלוהים יעזור לכם.

הוא כבר מנוסה בלהיות מוקרב כקורבן ככיסוי לסגל בעייתי ומלא כוכבים. יכול להתאים.

אני כביכול מסכים איתך, אבל אני לא יכול להתעלם ממספר דברים:

יובנטוס של לפני / אחרי רונאלדו. נראו הרבה יותר טוב לפניו, שהגיע נראו על הפנים, ועכשיו קצת קצת חוזר הניצוץ. נניח שאין קשר כרגע. ריאל מדריד עם רונאלדו (בשנים האחרונות שלו פה) מאוד הזכירה את יובה האפורה עם רונאלדו וקצת מיונייטד בכל הקשור לאימפוטנטיות, לא הפתאטיות שיונייטד שקעה אליה. אני לא אומר שיונייטד הייתה תותחית לפני רונאלדו, אבל ממה שצפיתי היה נראה שדברים הלכו להם טוב.

קשה לי שלא לקחת את שלושת הקבוצת האלה ולא לנסות לקשר את זה איכשהו לרונאלדו. אני חלילה לא מפריז ויוצא בהצהרה מוגזמת שרונאלדו הוא האשם פה או משהו, אבל זה משהו מאחורי הקלעים, דינאמיקה של קבוצה. משהו ברונאלדו פוגע בדינאמיקה של הקבוצות שבהן הוא משחק - אני לא יכול שלא לחשוב אחרת.

קנאברו התראיין לאחרונה ואמר שהכדורגל של פעם היה מאוד אינדיבידואליסטי. שחקנים כמו זידאן היו משנים משחק בעצם. הוא אמר שהכדורגל של היום הוא שונה, יותר קבוצתי, ואז אמר שרונאלדו ימשיך לכבוש את השערים שלו אבל כנראה לא ייזכה בתארים בלי קבוצה.

אתה טוען שרונאלדו לא תוקע את המשחק או כופה את משחק ההתקפה עליו. אני טוען שיכול להיות שזה נכון, אבל השאלה איזה ׳נכון׳ זה והאם זה טוב? לדעתי, רונאלדו לא יצירתי ומכיוון שהוא כזה, חלק גדול ממשחק ההתקפה של יונייטד לא יצירתי ושבלוני.

בא לי להעלות את בנזמה פה. כמה אנחנו לא סובלים אותו נכון? אבל שמע/שמעו, קשה שלא להתחיל לאהוב אותו לאחרונה. תמיד היה מדובר בשחקן מאוד יצירתי וכישרוני. א׳, בלי רונאלדו הוא פתאום כובש יותר (אני אכלתי את הכובע, כמו שאתה אוהב להגיד סנטיאגו, כי חשבתי שבנזמה לא ישפר את המספרים) וב׳ ההתקפה של ריאל מדריד קצת יותר ׳חיה׳ בעיניי.

זו עוד נקודה שאני פשוט לא יכול שלא להתעלם ממנה. תחשוב על חלוץ יצירתי (נגיד סוארז או לבנדובסקי) עושה משולשים בהתקפה עם השותפים שלו: משחק מהיר, נגיעה שתיים, חותכים הגנות, מציבים שחקנים מול שוער = יוצרים מהלכים! עכשיו במקום החלוץ הזה תשים את רונאלדו. לא יהיה לך את אותו משחק ההתקפה.

נחזור ליובה, אולי לא קטלנית כמו רונאלדו, אולי לא כזו חזקה, אבל למי שצפה בהם לאחרונה רואה שיש להם משחק הרבה יותר קבוצתי. שילוב של שחקנים מוכשרים, הרבה יותר חופש וסדר התקפי. כנ״ל ריאל הכביכול צולעת שלנו (פחות רלוונטי העונה).

אז אחרי כל זה, קשה לי שלא לראות קורולציה. תגידו שאני מגזים, זו התחושה שלי.

אשמח לדיון פורה על זה.

בונוצ’י התראיין לא מזמן ואמר שכשרונאלדו היה ביובנטוס, השחקנים חשבו שעצם הנוכחות שלו על המגרש תנצח להם את המשחק ולכן התאמצו פחות. לא בכוונה כמובן, אלא השפעה של התת-מודע כשאתה משחק לצד אחד משני השחקנים הגדולים בהיסטוריה.

מהבחינה הזו, יכול להיות שרונאלדו כן משפיע ‘לרעה’. הוא שם, הוא יבקיע, הוא מבקיע, הוא תמיד מבקיע, אז בשביל מה להתאמץ ולירוק דם? המחשבה הזו לא מוצהרת אבל הגיוני שהיא יושבת שם מאחורה.
מהבחינה הזו, ולפי דבריו של בונוצ’י, רונאלדו פוגם בקבוצות בגלל שהוא טוב מדי. איתו שחקנים נותנים 90 אחוז כי הוא משלים להם ל-200, ובלעדיו הם נותנים 100 והמשחק נראה שוטף ובעיקר קבוצתי יותר.

לטעמי, כאן המאמן חייב להיכנס לתמונה. פירלו לכולי עלמא היה מאמן גרוע, אבל גם סארי קודם לכן - אתה חייב לשים לב לכתחילה לדברים שבונוצ’י ביטא בדיעבד. אתה חייב לרתום את היכולות הפנומנליות של רונאלדו לטובת ההצלחה של הקבוצה שלך. זה אפשרי, הוא לא שחקן אנוכי בצורה מוגזמת, הוא לא בן אדם חרא, הוא לא מעדיף להפסיד העיקר לכבוש. הוא רוצה לנצח והוא שחקן מאוד קבוצתי (אני בעצמי מופתע כל משחק מחדש מכמה שהוא לא אגואיסט). הוא רחוק מלכפות את עצמו או סגנון מסויים על קבוצה. הנה היום יונייטד הבקיעה במתפרצת סטייל 2008 כשרונאלדו מעורב בה. הבקיע אצלנו משהו כמו 10 שערים כבר ורק אחד מהם בראש. הוא משחק בנגיעה כמעט כל הזמן. אם השחקנים סביבו כבויים כי הוא טוב מדי - תן להם סטירה. זאת העבודה שלך.

לקבל את רונאלדו לקבוצה שלך זה אתגר גדול כמאמן. כמו שלקבל את מסי זה אתגר גדול (הנה פוצ’טינו מחפש לברוח), וכמו שלקבל את לברון זה אתגר גדול (תשאלו את בלאט. אבל לברון גם ילד חרא בניגוד לשני הקודמים). אבל כמו שמשחקנים מצופה לעמוד באתגרים, יש ציפייה זהה גם עבור מאמנים.

האמירה של קנאברו (שאני סופר מעריך) היא שטותית ברמה העובדתית. תבדוק כמה תארי אליפות ואלופות יש לרונאלדו ומסי לעומת זידאן ורונאלדו פנומאנו.
ברמה הכללית, לדעתי רונאלדו זה שחקן של פעם בדור לאוו דווקא בגלל המספרים אלא בגלל המקצועניות שילדים היום חייבים ללמוד (תשמעו את הסיפורים של אברה ופרגי לצורך העניין, תמיד מגיע ראשון ויוצא אחרון, וזה בלי לדבר על התזונה וסגנון החיים הכללי).
לסיום, הסגל של יונייטד שווה בפריים שלו אלופות, זה נטו כישלון של מאמן ששחקנים כאלה לא מצליחים להפיק כלום מעצמם, דרך אגב למרות כל הסתאלבט אני חושב שוואלורדה ולופטאגי מאמנים מצוינים שיצליחו להשיג מהסגל הזה הרבה יותר מסולשיאר (אני יודע שאני טיפה מאוהב בכדורגל הספרדי, ועדיין אני עומד מאחוריי המשפט).

יש כל כך הרבה משתנים נוספים.
מאמנים למשל:
יובה לפני רונאלדו נהנתנה מאלגרי שטוב פי כמה מסארי ופירלו.
ביונייטד הוא הגיע לסולשיאר שראיתם בעצמכם כמה הוא טוב.

זה כמו שפתאום צ׳אבי יביא את ברסה למעבר השמינית באלופות, האם מסי פגע בברסה? או שפשוט היו משתנים נוספים.

בנוסף בואו נדבר על הסגל של יובה. לפני רונאלדו היה שם חתיכת קישור, לא ראמזי ובנטנקור. הגנת ברזל לעומת פנסיונרים היום. מגנים תוקפים לעומת מה שלא יהיה להם היום.
גם דיבאלה שהיה נראה כמו הדבר הגדול הבא החליט לפרוש יחד עם אסנסיו.

ראינו גם בריאל איך הוא השפיע ברגע שעזב. אז אין פה שום כלל שאפשר להתבסס עליו.

בקיצור, הבעיה היא שהקבוצות חושבות שיביאו את רונאלדו ויהיה בסדר. אפילו בפריז הבינו שלהביא כוכב גדול ככל שיהיה זה לא מספיק והביאו הרבה יותר, וזה עדיין לא מספיק.

אני פשוט מרגיש שאנשים מסרבים לקבל את האפשרות שרונאלדו הוא לא פחות בעייתי מעמדת המאמן. לא יודע כמה סולשיאר מאמן טוב או לא, אין לי מספיק נתונים לשפוט אותו.

דיבאלה לא נהפך לאסנסיו ביובה. דיבאלה היה תותח לפני רונאלדו ואז רונאלדו הגיע ודיבאלה בילה לא מעט זמן על הספסל ועכשיו הוא מראה קצת ניצוצות. זה שווה ערך לראשפורד-רונאלדו ביונייטד רק שראשפורד לא מתקרב לדיבאלה ולא מהווה שום ערך מוסף כרגע, לפחות לטעמי. במילים אחרות, הבאת רונאלדו = מישהו אחר יישב על הספסל. זה לא בהכרח משהו רע, אבל עם שערים בלבד לא מנצחים בכדורגל (חכו שניה לפני שאתם תופסים את הראש). כדורגל מנצחים עם שערים כשמגיעים להזדמנות לכבוש שערים - כלומר שיש יצירת מצבים ושטף משחק.

אני לא יודע אם אפשר להיות מאמן כל כך טוב כדי להצליח לאמן קבוצה מצליחה עם שחקן כמו רונאלדו בה. לרתום את הקבוצה ליכולת של רונאלדו ומי שהוא זה אומר לוותר על משחק התקפה. בואו, רונאלדו הוא לא מוליך כדור או שחקן יוצר שאפשר לבנות משחק התקפה איתו. ההיפך הוא הנכון: משחק ההתקפה יהיה סביבו. סגרת את רונאלדו מעולה כל המשחק? סוג של הבטחת שלא ייקרה הרבה חוץ מהרמות בלתי פוסקות לרחבה ונסיונות לבעוט מרחוק.

על מה מאמן יעבוד עם שחקנים באימון? אם רונאלדו הוא כל כך קילר שכל מה שמאמנים ושחקנים עושים זה להסתמך על רונאלדו (ע״י בונוצי), איך מאמנים ינחילו שיטה? לבנות משחק התקפה נקי, מסודר, מהיר, יעיל, והתקפי עם רונאלדו? הוא הרי כבר לא כזה. לדוגמא, בעונת האליפות של ריאל עם מוריניו היה לנו את אחד ממשחקי ההתקפה (ומתפרצות) הכי יעילים שיצאו לי לראות מקבוצת כדורגל. אם יונייטד מסוגלת להנחיל שיטה כזו תפאדל. אני פשוט לא חושב שזה יעבוד עם רונאלדו הנוכחי.

אני שוב חוזר על עצמי שרונאלדו הוא לא האשם הבלעדי פה, אבל הוא גובה מחיר כבד מכל קבוצה שיילך אלייה.