הסגל המקצועי :: ראלף רגניק מנג'ר עד סיום העונה

ראשפורד היה פצוע רוב העונה, ומאז שחזר כבש שלושה שערים בארבעת המשחקים הראשונים שלו. רונאלדו לא פוגע בו בכלל. מי שנפגע מבחינת דקות משחק מהגעת רונאלדו אלו קבאני ומרסיאל. קבאני היה ועודנו פצוע, והיה כשיר יחד עם רונאלדו במשך ארבעה משחקים בלבד. מרסיאל היה שרוף אצל סולשיאר בלי קשר ועכשיו חזר לשחק. אתמול הוא אפילו פתח חלוץ כשרונאלדו באגף שמאל. למעשה, בלי רונאלדו יונייטד הייתה צריכה להסתמך על גרינווד שגם בן 20 וגם חטף קורונה, אז מזל גדול שהוא הגיע.

דיבאלה לא ישב על הספסל רק ביובה, אלא גם בנבחרת ארגנטינה, כי גם שם הוא משחק עם בחור די מוכשר. הייבושים שלו גרמו גם לי להרים גבה, אבל אולי דיבאלה פשוט לא שחקן כל כך טוב.

ברור שהוא גובה מחיר. גם ויניסיוס פוגע ברודריגו ובנזמה ביוביץ, ובכל זאת לקבוצה עדיף אותם.

דיבאלה פשוט לא אותו שחקן שהיה, גם בארגנטינה הוא לא משחק כי מסי. כמה אפשר להשתמש בתירוץ הזה? אם הוא לא יכול לשחק לצד כוכבים והוא לא מספיק כוכב בפני עצמו, אז הוא פשוט לא שחקן לרמות הגבוהות. אפילו לא שחקן לקבוצה ששואפת להגיע לשם.

למה בכלל שרונאלדו ישפיע על ספסול של דיבאלה? אפילו לא מדובר באותה עמדה

דניאל - ראית משחקים של מנצ’סטר לאחרונה? נראה שיש לך איזה אימג’ של רונאלדו בראש, וזה פשוט כבר לא המצב. הוא רחוק מאוד מלתקוע התקפות, מהלכריח את עצמו על המשחק, והוא שותף מלא למשחק המסירות - מנסה כל הזמן לייצר דאבל-פסים ומשחק מהיר, בדיוק כמו שכתבת (הגול השני של מנצ’סטר אתמול כדוגמה מייצגת). אגב, אני לא רואה בכלל במה לבנדובסקי יצירתי יותר מרונאלדו - הוא שחקן 9 קלאסי פאר אקסלנס, ולא שחקן יוצר (לא יותר מרונאלדו בכל מקרה).

אני חייב להגיד שאותי רונאלדו הפתיע מאוד - ברמת הבגרות, ההתאמות שעשה, והיכולת להמשיך להיות רלוונטי למרות הגיל המתקדם. מעבר למצב הפיזי הנפלא שהוא נמצא בו כמובן, הודות למקצוענות האדירה שלו, היה ברור שלאורך השנים אחד הכלים המרכזיים שלו ייפגעו - המהירות שלו. רונאלדו מבין את זה, ולכן כבר הרבה פחות מנסה לקבל כדור לשטח ולנצח מגנים במהירות, והרבה יותר מנסה לנצח אותם בכל הדברים הקטנים, אותם הוא שיכלל לרמת שלמות כמעט לאורך השנים - מיקום, תנועה בלי כדור, נחישות וכדו’. וכן - גם משחק מסירות מהיר זה משהו שהוא משתמש בו הרבה יותר היום, דווקא בגלל שהיא לא דורשת ניצחון אתלטי על היריב, אלא מהירות מחשבה וכוונה.

אגב, הדוגמה של בנזמה ושל ריאל פוסט-רונאלדו קצת מצחיקה. אחרי שכריסטיאנו עזב משחק ההתקפה של ריאל לא שטף יותר בשום צורה. בעצם, הפעם היחידה שאפשר להגיד משהו שקרוב לזה - זה עכשיו, וזה בגלל ההתקדמות האדירה של ויניסיוס, לא בגלל שמשחק ההתקפה סובב סביב בנזמה. למעשה, ב-3 השנים האחרונות משחק ההתקפה שלנו היה בנזמה ואין בלתו (בדומה קצת לכריסטיאנו-ואין-בלתו שקדם לו - והתוצאות בהתאם…), לא איזה משחק התקפה שוטף ושוצף שבנזמה עומד במרכזו.
מעבר לזה, אני לא מקבל את המיתוס של בנזמה כובש יותר שערים אחרי עידן רונאלדו. עונת השיא שלו מבחינת כיבוש שערים הייתה דווקא לצד רונאלדו, ובנוסף - חלק מההפרש בין מספר השערים לפני ואחרי מוסבר ע"י מספר המשחקים ששיחק בכל עונה. אחרי שמנקים את זה, מקבלים עונות דומות מאוד להיום מבחינת כיבוש שערים - סביב ה-20 לעונה, לצד עונות נפל של ממש (לדוגמה 5 שערים בעונה האחרונה של רונאלדו). להאשים את רונאלדו בזה… זה פשוט שטויות.
אין ספק שבנזמה העלה את רמת המשחק שלו מאז שרונאלדו עזב, זה ברור לכל מי שראה את ריאל בשנים האלה, אבל: א. זה לא בא לידי ביטוי משמעותי בכמות השערים. ב. זה נובע ממה שהוצג כאן בצדק לגבי כמה כל שחקן לוקח על עצמו כשיש לו כוכב-על בקבוצה. האם זה אומר שעדיף לקבוצה בלי כוכב-על? תשאל את ארון הגביעים של בארסה וריאל ב-15 שנה האחרונות…

אחלה טיעונים, אהבתי (בשיא הרצינות). האמת מצחיק, הגול השני של יונייטד בהחלט ניפץ את המיתוס על רונאלדו. שוב, לא טענתי שהוא אשם בהכל.

אני אאלץ לקבל את דברך ולנסות לשפוט את רונאלדו לפיהם. עד עכשיו לא ראיתי את זה אבל אני שומר על ראש פתוח.

📝 - #mufc will appoint an interim manager as soon as possible from 5-man shortlist featuring Ralf Rangnick, Valverde, Favre, Rudi Garcia & a fifth candidate, also foreign. Hoping for Benitez/Hiddink Chelsea style bounce. Then focus on a permanent [@TelegraphDucker]

— UtdXclusive 🔴 (@UtdXclusive) November 24, 2021

אין לי הרבה ציפיות ממי שיגיע , ראגניק קורץ לי כמי שיכול להביא שיטה מרעננת .

יובנטוס לפני רונאלדו הייתה קבוצה שלאחר תהליך של שנים הגיעה לשיאה. הרבה שחקנים ותיקים בשיאם שהתחברו תחת מאמן שהוא טקטיקן על.
לאט לאט הם ניסו להצעיר את הקבוצה, דיבאלה על משבצת טבז, הביאו את שצסני שיחליף את בופון ועוד. במהלך כל התהליך הזה של הצערת הקבוצה והכנת הדרך לדור הבא הם הביאו את רונאלדו בסכום עתק תוך כדי תשלום משכורת עתק, בעונה הראשונה זה עוד נראה טוב, רונאלדו עצמו היה נהדר והקבוצה שיחקה טוב, אבל מה לעשות, קייליני מבוגר ופציע כנ"ל בונוצ׳י, הם ביצעו כמה עסקאות כושלות כמו הטרייד ההזוי של קאנסלו על דנילו ועוד כמה וכמה השקעות בשחקנים שלא עמדו בציפיות.(דניאלה רוגאני, מכיר?). מאוד קל להגיד שרונאלדו הוא זה שכפה עליהם את המשחק שלו וכו’.
אני לא נמנה על אחד מאוהדיו, אבל כאחד שעוקב אחרי יובנטוס תקופה מאוד ארוכה, כל מה שכתבת פה לא כל כך עומד בקנה מידה עם המציאות. לא יודע מה ראית העונה מיובנטוס. אני יכול להגיד לך שהם משחקים כדורגל מכוער על סף הבלתי ניתן לצפייה. הצורה בה נבנתה הקבוצה(בטח לעונה שעברה, מסכן פירלו) היא מגוחכת, הם קצת מנסים לתקן אבל בגדול אין להם סגל ששווה יותר ממקום 2-4 באיטליה ושמינית גמר אלופות.
בשער יש להם שוער בינוני, בהגנה בלמים שבעים ודה ליכט, מגנים בינוניים כמו דנילו וקואדרדו, קישור מאוד חלש, וההתקפה יש את קייזה ודיבאלה.
דיבאלה לא סופסל בגלל רונאלדו ולמען האמת הוא גם לא סופסל הרבה, דיבאלה נפצע בתדירות מאוד גבוהה, רוב המשחקים שהוא פתח בהם הספסל בשנים האחרונות היו עקב פציעות וכו’.

אמ:לק- אני לא נמנה על אוהדי רונאלדו, אבל להגיד שבגלל צורת המשחק שלו יובנטוס שיחקה כמו שהיא שיחקה ומשחקת כמו שהיא משחקת זה ממש בורות. כן אפשר להגיד אולי שבגלל המחיר(העברה ומשכורת) בתוספת משבר הקורונה(לא סתם יובנטוס היא אחת מהשלוש שלא פרשו עדיין מהסופרליג) הם במצבם. אין שום קשר לסגנון המשחק של רונאלדו.

זה ממש לא מדויק. אני לא צופה הדוק של יובה אבל ההתדרדרות התחילה עוד בעונה לפני כריסטיאנו (והייתה מהטריגרים לעזיבה של אלגרי, אגב להבנתי גם ההגעה של רונאלדו קשורה בזה) ואחרי שהאחרון עזב באו שני מאמנים שלא מתאימים לנהל קבוצה כזו, סארי שלא יודע לנהל אגו ברמה כזו ופירלו שהוא (עוד) לא מאמן.

היום זה ממש לא נראה טוב, מילאן ונאפולי עם סגלים בינונים ועדיין יובה מקום 8(!!) בפער 11 נקודות משתיהן. אינטר קרטעה בתחילת העונה ואיבדה את שני השחקנים הכי חשובים שלה והיא 8 נקודות מעליה.
הסגל של יובה מורכב בעיקר מפנסיונרים ושחקנים לא רלוונטים על שכר גדול, כל מני ראמזי,ראביו, מוראטה, שזני, ארתור, ברנרדסקי ודנילו שנמצאים על התפר בין גרוע לבינוני. קוואדרדו שעבר הסבה למגן הוא כנראה השחקן הכי טוב וחשוב בקבוצה.

כל הכבוד להם על הקבוצתיות אבל כשהם ישחקו בקונפרנס זה לא ממש יעזור.

🚨 BREAKING: Ralf Rangnick has reached an agreement with #mufc to become their interim manager. Rangnick has agreed a six-month deal until the end of May. He will have a further two years in a consultancy role #mufc #mujournal

[@lauriewhitwell / @David_Ornstein] pic.twitter.com/DJWSrcfkzN

— United Journal (@theutdjournal) November 25, 2021

ההחלטה הטובה ביותר שיכלו לקבל במועדון במצב הנוכחי. מביאים אדם שישנה את החשיבה של הקבוצה, וגם אם לא יצליח לייצב - לפחות יתווה דרך. בנוסף, נותנים לו להמשיך במועדון מעבר לחצי השנה הקרובה כדי שבאמת תהיה דרך וחזון ארוך טווח ולא סתם קשקוש.
אני רק מקווה שבאמת יתנו לו סמכויות רחבות, ושבקיץ יהיה מעורב בבחירת המאמן הבא.
כל הכבוד להנהלה שזוכה לקיתונות של בוז מהאוהדים, אבל פעלה בצורה שקולה וראויה (ומנעה מאיתנו את ואלורדה ברוך השם).

מינוי מאוד חזק
מאמן כדורגל מודרני עם חשיבה לעתיד כיועץ

שאפו להנהלת יונייטד עם קו מחשבה מצויין

ספרטק לא עושה בעיות כצפוי , רגניק אמור להיות על הקווים מול ארסנל.

Lokomotiv Moscow have agreed to let Ralf Rangnick go to #mufc. He will sign his contracts at the beginning of next week and will be in charge against Arsenal #mulive [@berger_pj]

— utdreport (@utdreport) November 26, 2021

יביא כמה מהעוזרים שלו ויעריך מה שווה צוות האימון הנותר.

Ralf Rangnick is being allowed to add a couple of his own trusted assistants at #mufc. A video analyst is understood to be one Rangnick request, which aligns with United’s desires anyway #mulive [@TheAthleticUK]

#mufc sources believe Ralf Rangnick will be able to assess the future management credentials of Michael Carrick and Kieran McKenna and assist the development of John Murtough and Darren Fletcher in their executive roles #mulive [@TheAthleticUK]

פייר אני מתרגש , מינוי ראשון מפרישת פרגוסון שמרגישה כמו הצעד הנכון - כמות הבינגואים שיש לו עם שחקני רכש מטורפת.

יונייטד של פעם הייתה משלמת חצי מליארד לאייאקס וחצי מליארד למאמן רק כדי להביא את מי שהם הכי צריכים.

היו מביאים את זידאן כי יש לו קבלות והוא לא היה זוכה בכלום, זוכה להארכת חוזה של שלוש שנים בסיום העונה השניה, ומפוטר בדצמבר.

אני רואה את כל הסרטונים והציטוטים של ראגניק על משחק לחץ, ועם כמה שזה מרגש צריך לשים דברים בפרופורציה. אנחנו לא הולכים לראות שינוי מהותי העונה. הנסיון העיקרי של ראגניק הוא בניהול ולא באימון, ולמרות שיגיעו שני עוזרים מטעמו, אנחנו עדיין עם אותו צוות. נקודה שניה, כמו שקלופ אמר, צריך זמן כדי לגרום לקבוצה להיראות כמו שהוא רוצה, בטח כשמדובר בשינוי של מאה שמונים מעלות מהקבוצה הלא לוחצת שלנו, ואת הזמן הזה אין. אנחנו נכנסים עכשיו לתקופה של 11 משחקים בפחות מ-40 יום. אין זמן להטמיע פילוסופיות חדשות.

מה שאני כן מרשה לעצמי לקוות שיקרה הוא שראגניק יכנס לחדר הלבשה ויאמר שלום אני ראלף ומהיום דוני ואן דה ביק לא יוצא מההרכב. והיתר - אם תשחקו גרוע אתם תשבו בספסל. כן גם אתה מר קפטן.

שינוי מהותי בסגנון המשחק אני מקווה שנראה בעונה הבאה, אבל מאמין שידרשו אפילו שתי עונות לזה. קודם להביא מאמן מתאים, אחר כך לקנות כמה שחקנים מתאימים, למזלנו הסגל טוב וצריך רק תיקונים מאוד נקודתיים, ואז לגרום לכולם לשחק כמו קבוצה. לא תהליך פשוט, אבל נקווה שהחלומות שמגיעים עם המינוי הזה יתגשמו.

שינוי בסגנון זאת לא הבעיה. שינוי בסגנון והישארות בטופ זו הבעיה.
צ׳אבי שינה את הסגנון של ברסה תוך משחק אחד ולא רואה סיבה למה ראדניק לא יצליח. בסוף השחקנים מקצועניים וכנראה יודעים להתאים את עצמם לשיטה חדשה גם בלי ללמוד עליה שנים. פשוט בהתחלה יהיו בה יותר טעויות.

קאריק החליט לעזוב אותנו :cry:

After a lot of thought and deliberation, I have decided that now is the right time for me to leave the club. I am, and will always be, a Manchester United fan and will come to as many matches as possible.

עצוב מאוד. מקווה שימצא מהר עבודה כמאמן ראשי. אחד השחקנים האהובים עליי אי פעם, כנראה בטופ 2.

המחליף של קאריק

Former New York Red Bulls manager Chris Armas set to join Manchester United, confirmed. He’ll be part of Ralf Rangnick coaching staff, as per @TaylorTwellman. 🔴🇺🇸 #MUFC

Agreement in place, already communicated to the team - Armas will ‘replace’ Michael Carrick in Man Utd staff.

— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) December 6, 2021

ישנם גם דיווחים על פסיכולוג ספורט שיצטרף לצוות המקצועי (לא הרפואי).

קודם מאמן אמריקאי, עכשיו פסיכולוג ספורט. ממש טד לאסו.

נשאר לכם רק להביא את דני רוחאס, והסתדרתם.

קבאני?

יש לו את אותה שמחת חיים?