מחזור 25: איכשהו זה נגמר בשלישייה על אלאבס

לקראת אלאבס| ריאל מדריד תקווה להתאושש מתצוגת הנפל בפריז ולשמור על הפער בפסגת כשתארח בשבת (22:00) את הקבוצה של מנדיליבאר שמתחת לקו האדום. אזהרה: כבר נפלנו העונה נגד קבוצות תחתית. אנצ’לוטי לוקח אחריות (חלקית) על מה שהיה ותולה תקוות בבנזמה. הכל לקראת המשחק - כאן.

image

סטטוס ריאל מדריד

ריאל מדריד מגיעה למשחק מחר במצב רוח קודר במיוחד ובכושר קטסטרופלי אחרי ההפסד 1:0 לפריז סן ז’רמן בשמינית הגמר. זה לא ההפסד ולא התוצאה אלא הדרך. קרלו אנצ’לוטי שחטף מכל הכיוונים ובצדק, הודה ששוחח עם הנשיא פלורנטינו פרס (“שוחחתי עם הנשיא ועם כולם, הם עצובים כמוני, התדמית לא הייתה טובה, התמונה הכללית הייתה נוראית, את התוצאה אפשר לשנות”), לקח אחריות חלקית ומנסה להחזיר את הקבוצה למסלול - הרי עוד הרבה לפני הגומלין, בו הבטיח שריאל מדריד תהיה תחרותית ותשתפר - מחכה הליגה, אליפות ספרד, המטרה הריאלית. “אלאבס קבוצה שמשחקת טוב, יש לה זהות, יש לה קצב. ההפסד פגע בנו, אנחנו מודעים למשחק הרע ששיחקנו נגד פ.ס.ז’. בליגה יש לנו יתרון ואנחנו רוצים לשמור עליו”, אמר המאמן. היתרון עומד על ארבע נקודות אחרי הפאנצ’ר נגד ויאריאל, וריאל כבר עשתה לא מעט פאנצ’רים העונה נגד קבוצות תחתית, שלושה מהם בבית והאחרונה - אלצ’ה. “מצב הרוח שלנו היה קשה ביום רביעי, היום הרבה יותר טוב ומחר אנחנו הולכים לנצח”, הבטיח. בשלב הזה שום דבר לא בטוח. ריאל עם ניצחון אחד בארבעת המשחקים האחרונים ושער בודד.

כדי לנצח צריך התקפה, כמובן. ויניסיוס עם שישה משחקים רצופים ללא שער, בנזמה היה פצוע וגם הוא מחכה כבר זמן רב ל-25 שלו העונה. “זו בעיה, אבל החלוץ הבכיר שלנו שכובש ומבשל הרבה - חוזר, וכשהוא טוב - יותר טוב לנו. הוא יעזור לנו”, הבטיח אנצ’לוטי ותולה תקוות כמובן בצרפתי. לגבי הברזילאי הוא אמר שזה לא משהו אישי אלא קולקטיבי. “כל מה שקרה לקבוצה - קרה גם לו. חודש ינואר היה מאוד אינטנסיבי, כעת יש יותר מרווחים בין המשחקים. אני בטוח שהוא יחזור להיות יעיל יותר ומכריע”. זה לא בא לידי ביטוי רק בגולים אלא בפעולות הפשוטות מבחינתו כמו מסירות או הדריבלים שנראים קשים יותר לפתע. מעבר לכך, אנצ’לוטי, שטען שירידה ביכולת נובעת גם ‘מהפרטים הקטנים, לפעמים’, רמז לניסיון לשנות דברים בסגנון המשחק. לא במערך אלא קצת בשיטה עצמה. גם לכם בטח נמאס מהבלוק הנמוך, גם אם זה מתאים לקישור המזדקן שלנו.

“זה נושא שאנחנו מדברים עליו. לפעמים לחץ אינטנסיבי למעלה (ליד שער היריבה) - יכול לתת לך יותר הזדמנויות. זה נכון שצריך להפעיל לחץ בצורה טובה יותר ממה שעשינו בתקופה האחרונה. ואולי שכחנו קצת ללחוץ גבוה ואנחנו נעשה זאת במשחקים הבאים”. הוא הבהיר כי הסגנון הנוכחי היה מעולה עד דצמבר וכעת יש קושי בביצוע ההתקפות המתפרצות. “לא היינו אנכיים ומהירים”. ב-2022 ניצחה ריאל שישה מתוך 11 משחקיה ובארבעה לא כבשה. בספרד דווח הבוקר כי בהנהלה לא מבינים מדוע אנצ’לוטי מעכב את תהליך ההצערה של הקבוצה ודרשו ממנו לשלב יותר את פדה (מדורג במקום ה-11 במספר הדקות עם 1,500) ואדוארדו קמאבינגה (מדורג 17 במספר הדקות עם 878) ואף צפו את העתיד לקרות נגד פ.ס.ז’ (הצורך בקישור פיזי, מהיר ואנרגטי ולא רק שליטה טובה בכדור וחוכמה) מעבר למה שפורסם על הזעם של הנשיא.

אנחנו צופים שינויים, אבל בקטנה, כמו תמיד. קרלו תמיד אוהב לשחק עם עמדת קשר הכנף. אסנסיו קיבל את הקרדיט נגד ויאריאל ופ.ס.ז’ והיה חלש מאוד, בלי איומים לעבר השער, ואל תופתעו אם תראו את רודריגו (לגבי גארת’ בייל בצד ימין או אדן הזאר שזוכה להתעלמות - קשה להאמין). טוני קרוס פתח ב-26 מ-27 המשחקים האחרונים של הקבוצה, נשחק עד תום, ואולי נראה רענון במרכז השדה עם פדה. גם אופציה של לוקאס במקום קרבחאל המאכזב בצד ימין היא אפשרית. “הביקורת? היא קיימת ובצדק כי עשינו את הדברים לא נכון, אני המבקר הראשון ואני לוקח אחריות. עלינו להבין וללמוד. חלק מהביקורת הוגנת וחלק היא שטויות”. אז עוד לא מאוחר לעשות סוויץ’ בראש ולהשתמש בכל הסגל, זה המפתח.

PSG player ratings vs Real Madrid as 9/10 Kylian Mbappe wins it - Futbol on FanNation

זה עדיין לא עבר… אבל זה גם עדיין לא נגמר…

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, פרלאן מנדי| קאסמירו, טוני קרוס (פדה ואלוורדה), לוקה מודריץ’| רודריגו (מרקו אסנסיו), ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב אלאבס?

אלאבס מגיעה למשחק אחרי שסוף סוף נשמה לרווחה, אבל מעתה ואילך זה יהיה עבורה כמו ריאליטי ארוך של הישרדות. היא הייתה בכושר איום ונורא ב-2022 אך הצליחה לקטוע רצף של שלושה הפסדים רצופים עם 1:2 יקר מפז על וולנסיה בבית. היו לה גם 11 משחקים ללא ניצחון ו"העונש" שלה היה קריסה אל מתחת לקו האדום מאז אמצע דצמבר. המאמן חוסה לואיס מנדיליבאר, המאמן השני העונה יקווה להשאיר את הקבוצה בליגה, כשכרגע הפער מחוף מבטחים עומד על ארבע נקודות. לאלאבס, גם בעונות בהן ירדה ליגה, לא היו כל כך מעט נקודות בשלב הזה (20 בלבד). אבל עזבו, השבוע האחרון היה נהדר עבור אלאבס. “חוסלו הראה לאלבס שיש אור בקצה המנהרה”, נכתב במארקה לאחר הניצחון על העטלפים ואין ספק שאם אלאבס תשרוד זה יהיה בעיקר בזכות הספרדי. ואולי גם בזכות זה שהיא רגילה למאבקים האלה. גם הקשר הימני ג’ייסון ומהמאדו לום, ממרכז השדה, היו חשובים בניצחון.

ובחזרה לפיצ’יצ’י שלה – חוסלו, שחווה את חודשיו האחרונים בקבוצה (מסיים חוזה ומתלבט בין ולנסיה לסלטה ויגו) כבש לא פחות מ-12 שערי ליגה (הוא גם שיאן השערים של הקבוצה בליגה הבכירה) – שיפר את שיאו האישי מהשנתיים הקודמות, וזה יותר מאשר כל חבריו לקבוצה יחד. החלוץ בן ה-31 כבש אגב כבר נגד ריאל במחזור הפתיחה. אבל גם הוא לא מספיק לאלאבס כדי שתברח מהטייטל ‘ההתקפה החלשה בליגה’ – עם 19 שערי זכות בלבד. עוד בעיה היא משחקי החוץ, עם ניצחון אחד בלבד מול שמונה הפסדים . מנגד, היא השיגה תוצאות תיקו בקאמפ נואו נגד ברצלונה (1:1) ובפיחואן נגד סביליה (2:2). בבית היא ניצחה את אתלטיקו, כך שנגד הגדולות היא קצת יותר טובה.

הדבר השלילי היחיד מהניצחון האחרון היה הכרטיס הצהוב החמישי שספג הבלם ויקטור לגוארדיה (32), מעמודי התווך של הקבוצה, והוא ייעדר מהמשחק. הבלם, יחד עם השוער פרננדו פאצ’קו, כינסו אסיפה מיוחדת של השחקנים לפני המשחק נגד ולנסיה והוכיחו את מנהיגותם. מאט מיאזגה, שמעמדו בקבוצה דעך לאחרונה, עשוי להחליפו, בזמן שצ’ימו נבארו חזר במפתיע לסגל כי נראה כשיר באימונים. ג’ון גידיטי בחוץ. פלוריאן לחונה (הבלם) שיפתח בוודאות, אמר: “בנזמה הוא החלוץ הטוב בעולם”. יש לציין את הקשר המרכזי מהמאדו לום ששיחק בכל משחקי הליגה למעט הזמן בו שהה באליפות אפריקה. “יש לי מנטאליות אחרת, אני חזק ממש כמו חיה”, מעיד על עצמו הקשר שגם תרם שני שערים העונה – הסגן (“הוא נותן לנו המון בפן הפיזי”, הוסיף מאמנו). לצידו משחק גונסאלו אסקלנטה, אחד מארבעה שחקני רכש בינואר שהפכו לטאבו בהרכב. המסר הברור של הקבוצה הוא ‘להילחם עד המוות’, כפי שאמר החלוץ חוסלו. “היה קשה מאוד לצאת מהדינמיקה השלילית וסוף סוף שברנו אותה נגד ולנסיה בזכות האוהדים שלנו. הנקודות לא הוציאו אותנו מהתחתית אבל נתנו לנו תחושה טובה. נלך משחק אחר משחק ולא נוותר”.

המאמן מנדיליבאר, שחוזר לעמוד על הקווים אחרי שהיה מושעה משני המשחקים האחרונים, עודד את שחקניו לקראת המשחק ודרש מהם להיות תחרותיים גם מחוץ למנדיסורוסה. הוא תיאר את הביקור בברנבאו בצורה יפה: “זה כמו הטיול הקבוע לרופא השיניים, ולראות אם אתה נותר בסוף בלי כאבים. זה לא הולך להיות קל אבל אנחנו חייבים להיות אנחנו. ריאל בוודאי תרצה להמשיך להיות בפסגה. היא משחקת כקבוצה”. הוא משוכנע שמשחק ההגנה של קבוצתו השתפר: “אפשרנו לוולנסיה מעט מאוד מצבים, היינו טובים” ומשוכנע: “הכל ישתנה אם נשיג תוצאה טובה גם בברנבאו. היו הרבה הפסדים בהם שיחקנו טוב והרגשנו אחר כך דפוקים”. כמובן שלנגד עיניו עומד מה שעשו קבוצות תחתית אחרות נגד ריאל השנה

Image

חוסלו. יצליח להשאיר את אלאבס בליגה לפני שעוזב?

אלאבס – הרכב משוער: פרננדו פאנצ’קו|, נהואל טנאגליה, מאט מיאזגה, פלוריאן לחונה, רובן דוארטה| תומאס פינה, מהמאדו לום, גונזאלו אסקאלנטה| ג’ייסון, לואיס ריוחה וחוסלו

היסטוריה ומפגשי עבר:

בשנה שעברה קרה דבר נדיר – אלאבס ניצחה בברנבאו. טוב, לא ממש בברנבאו אבל כן בוולדבבאס ואת ריאל מדריד כאורחת. זו הייתה הפעם השנייה בלבד שהיא עשה זאת ובשאר כל 14 המשחקים הפסידה. זה קרה בחודש נובמבר האיום בו ריאל לא ניצחה בליגה. לוקאס פרס כבש בפנדל אחרי נגיעת יד מטופשת של נאצ’ו, הזאר נפצע וחוסלו כבש שער נוסף. קאסמירו רק צימק במשחק אומלל שלנו (86) בדרך להפסד 2:1. בעונת האליפות האחרונה היה יותר כיף עם 0:2 בזכות פנדל של בנזמה ואחד של אסנסיו במחזור ה-35. שנה קודם לכן זה נגמר ב-0:3 קל כשוויניסיוס מבקיע מהאוויר וגם מריאנו עולה על הלוח. במשך שישה משחקי בית ריאל שמרה על שער נקי נגד אלאבס. ובכלל, אותו הפסד בעונה שעברה קטע רצף של שמונה ניצחונות ביתיים רצופים. בעוד המפגש הראשון בין הקבוצות שריאל מארחת ארע ב-1931 והסתיים בניצחון 0:1 צנוע – ריאל בדרך כלל ‘משתוללת’ נגד אלאבס.

Real Madrid vs Deportivo Alaves: Match Report | La Liga 20/21

בעונה שעברה: מראות קשים

כבר במפגש השני זה נגמר במאניטה, תוצאה ששוחזרה ב-1956 (די סטפאנו וחנטו בין המבקיעים) וגם בעונת 2000-01 במשחק חגיגת האליפות עם חמישייה תוצרת ספרד – פעמיים פיצ’יצ’י ראול, גוטי, היירו והלגרה. אם כבר חמישיות, אז כנראה המשחק הביתי הזכור ביותר נגד אלאבס ארע בעונת 2002-03, אתם יודעים את ההמשך. המחזור החמישי, הופעת הבכורה של רונאלדו-פנומנו שעלה מהספסל ומיד כבש שער אחרי בישול של רוברטו קרלוס כשעצר על החזה ושלח בעיטת יעיף נהדרת. הברזילאי השלים צמד כשגם פיגו כבש צמד וזידאן פתח בבעיטה לחיבורים. ב-2002 זה נגמר ב-1:3 עם שערים של גוטי, ראול והיירו שמחקו פיגור מוקדם. בעונתו האחרונה של כריסטיאנו זה נגמר ב-0:4 עם צמד של הפורטוגלי ושערים של בייל ובנזמה (בפנדל), בחסות ה-B-B-C בקיצור. עונה קודם לכן, 0:3 לריאל בזכות בנזמה, איסקו ונאצ’ו. אז ב-16 משחקי בית ריאל כבשה 49 שערים וספגה תשע פעמים. הניצחון הראשון של אלאבס במקדש היה בעונת 1999-00 כשריאל עם הראש בצ’מפיונס וחצי הגמר נגד באיירן אם כי זה בטח לא תירוץ. בסה"כ משחקי הליגה – 33 משחקים: 4:27 לריאל מדריד בניצחונות ועוד שתי תוצאות תיקו.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת אלאבס:

image

שער המארקה: " מבצע הרמונטדה מתחיל היום" – על רקע תמונה של בנזמה מצביע על הסמל של ריאל| לאחר התמונה האיומה שהציגה נגד פ.ס.ז’, ריאל רוצה להגן על הפער שלה בפסגה כשתפגוש את אלאבס| אנצ’לוטי: “שוחחנו אני והנשיא, כמו כולם, נפגענו והיינו עצובים מהמשחק הזה”| אזכור גם ‘לקלאסיקו החדש’ - למרדף של ריאל מדריד וברצלונה אחרי הולאנד (לפי “בילד” הגרמני, הנורבגי סיכם בעל פה בריאל).

בפריויו למשחק נכתב: “אנצ’לוטי משנה קצב” – ריאל מתחילה כבר היום את ההכנות לגומלין נגד פ.ס.ז’, זו התחנה הראשונה. “הכל אמור להסתדר בכך שריאל תלקק את הפצעים שלה אחרי המשחק הנוראי, נגד יריבה שלא ניצחה שבע פעמים ברציפות בחוץ והפסידה בכל חמשת האחרונים. קרלו מנצל את ההזדמנות לבצע שינויים בהרכב”. שינויים? כנראה שינוי אחד – רודריגו בימין במקום אסנסיו, כך לפי ההרכב המשוער| בכתבה אחרת נכתב כי מנדיליבאר (מאמן אלאבס) השיג כאורח בברנבאו נקודה אחת מתוך 36 אפשריות.

בכתבה אחרת נכתב כי פדה ואלוורדה רוצה עוד דקות. הוא שותק ומשחק אבל לא מסתפק במה שיש. הוא צריך לשחק יותר כדי להמשיך להתקדם, גם אם הוא לא מדבר על זה. פדה פתח ב-15 מ-28 המשחקים בהם שותף העונה, בכל המסגרות. בשנה שעברה היו לו 12 משחקים עם חולצת ההרכב מתוך 20 בשלב הזה, בעוד בעונת הבכורה הוא פתח ב-20 מתוך 28 משחקים. מבחינת הדקות, כ-1,500 – המצב זהה, אך ההנחה הייתה שפדה יעשה את קפיצת המדרגה. העונה הוא היה פצוע בין מחזורים 11-14 אבל מאז רשם רק משחק ליגה אחד מלא – נגד בילבאו בחוץ. היבול שלו הוא שער ובישול.

שער ה-AS על רקע יפה של הסקוררים הבולטים של שתי הקבוצות, בנזמה וחוסלו, נכתב: “מחפשים גול” – ריאל ואלאבס מגיעות לברנבאו עם קושי עצום בהתקפה| אלאבס הקבוצה שכבשה הכי מעט שערי ליגה על אף ה-12 של חוסלו| ריאל עם שער בודד בארבעת המשחקים האחרונים| אנצ’לוטי סומך על החלוץ הצרפתי: “הוא יעזור לנו”.

בפריויו למשחק נכתב שבנזמה וחוסלו (היה יכול להימכר בקיץ ב-15 מיליון יורו) אמורים לחסל את המצוקה ההתקפית כל אחד של קבוצתו. על ריאל נכתב כי בששת המשחקים הראשונים בליגה היא כבשה 21 שערים ולאחר מכן רק 27 ב-18 המחזורים הבאים ומספר האיומים על השער פחת בשליש מהממוצע בארבעת המשחקים האחרונים (שער אחד). ריאל כבר בעטה בדלי נגד יריבות כמו אלאבס – אוססונה, אלצ’ה וקאדיס בבית וחטאפה ואספניול בחוץ. היום, מול קבוצה ען 43% החזקת כדור בלבד – היא תיזהר. ההרכבים? אסנסיו בימין לפי ההערכות, מודריץ’ או קרוס, אחד מהם יסופסל לטובת פדה.

בנושא אחר, טור דעה ב-AS: מדי יום אנחנו שומעים על עוד חוזה עתק שפריז סן ז’רמן הציעה לקיליאן אמבפה כדי שיישאר – אפילו לעוד עונה או שתיים וזהו. “ברור שעתידו הוא ממש עניין של מדינה שלמה (אבל של איזו – צרפת או קטאר?), ברור שהם יכולים לתת לו עוד כמה אפסים בצ’ק וגם חצי מדבר, אבל כדורגל מונע לא רק מכסף”, אומר חואן איגנסיו גאיירדו, ושואל בטור דעה על רקע התמונה שאתם רואים: “אבל מה המחיר שיש לחלומות של ילד?” – קיליאן רצה לחקות את כריסטיאנו רונאלדו, אלילו ולהיות השחקן הכי חשוב בריאל מדריד.

שימו לב עד כמה המצב בהתקפה מדאיג. על כך שריאל כבשה רק שער אחד בארבעת המשחקים האחרונים כבר שמעתם (51 איומים לשער). מעבר לכך, הקבוצה רחוקה משחק אחד נוסף ללא שער מהשוואת הרקורד שלה בכל העונה שעברה. אשתקד ריאל נותרה על האפס - שמונה פעמים, ב-52 משחקים. השנה ב-36 משחקים יש לה שבעה ללא שער. ולריאל נותרו עוד 15 משחקים לפחות - 14 בליגה ואחד בגביע אירופה. “עיוורת ליד השער”, זו הכותרת ב-AS.

• ריאל לא כבשה בשבעה משחקים העונה - 19.44%| כמעט בכל משחק חמישי.
  • בשישה משחקים היא כבשה שער אחד.
  • 13 פעמים היא כבשה שני שערים.
  • ארבע פעמים היא כבשה שלושה שערים.
  • בשישה משחקים היא כבשה ארבעה ומעלה (יתרון ניכר על הקבוצה של זידאן).
    מה שכן, ראוי לציין כי ריאל כבשה בשלושה מששת משחקיה הראשונים העונה ארבעה שערים ומעלה - ב-1:4 על אלאבס במחזור הפתיחה; במשחק הבכורה בברנבאו נגד סלטה (2:5) וכן ב-1:6 על מאיורקה; עובדה בולטת נוספת: ב-25 המשחקים הראשונים כבשו הלבנים 55 שערים (ממוצע של 2.2 שערים למשחק). ב-11 ששיחקו מאז השניים בינואר 2022, ריאל כבשה רק 17 - כלומר 1.54 בממוצע.

למי לא יצא החשק לראות כדורגל אחרי יום שלישי? קונה היום איזה 0:1 שישאיר אותנו עם הפער הזה בצמרת, באמת. יש הבדל גדול בין להגיד משהו במסיבת עיתונאים ולקחת אחריות לבין ליישם בפועל ולזוז מהקבעון (אנצ’לוטי). מעבר לכך זה מרגיש קצת מוזר לנתח לפני משחקים, ולמה? כי הכל חוזר על עצמו:
-אנצ’וטי לא באמת משנה את ההרכבים לעמדת צד ימין - מגן וקשר כנף, אלא אם כן ממש נכפה עליו כמו פציעות\קורונה.
-מלבד אסנסיו, נקודתית בלבד, אף שחקן שהוא לא בנזמה או ויניסיוס לא הוכיח שהוא אמין מספיק ומסוגל לנצח לנו אפילו Partido como hoy או לשמור על יכולת טובה שבועיים ברציפות.
-הקבוצה מאוד-מאוד מתקשה נגד קבוצות התחתית והחזקת הכדור עם 60-70% היא דווקא מתכון לכישלון. אז פעם-פעמיים השוער של היריבה מתעלה על עצמו אבל בגדול אנחנו לא טובים מספיק.

פתיחת המשחק שלנו כמעט מסורתית היא מאוד איטית ומנומנמת ואז נכנסים ללחץ, אין לי בעיה שהברנבאו יהיה עם המטפחות הלבנות וישרוק בוז צורם בעת הצורך. למה שהקבוצה לא תגיע עם רצון לתקן את ‘התמונה האיומה’ מיום שלישי? מקווה שהפעם נראה בנזמה קצת יותר כשיר ו-ויניסיוס קצת יותר טוב בדריבלים. לא יקרה כלום אם קרוס שפתח ב-26 מ-27 המשחקים האחרונים וכמעט תמיד שיחק 80 דקות ומעלה - יקבל מנוחה ופדה האנרג’ייזר יעלה ב-11 ואולי זה יעזור לנו, ממש משאלת לב שלי. משאלת לב יותר גדולה היא הזאר המושמץ, כן, הוא - בצד ימין, אפילו בייל שאני בטח לא מחבב אותו - רק לשם הגיוון. זוכרים שחוסלו שיחק אצלנו פעם? אשתקד הוא הבקיע, וגם בסיבוב הראשון העונה, וגם היום אנחנו נספוג מההתקפה הכי חלשה בליגה.
ומשהו קצת נוסטלגי וכיפי, אם כבר אלאבס בברנבאו - לא אשכח את הופעת הבכורה של רונאלדו-פנומנו. הייתי ילד בכיתה ה’, בספק כמה ידעתי מה זה ‘מארקה’ או AS, אבל כמה דיברו על זה. רק עלה מהספסל וכבש את הראשון מבישול של רוברטו קרלוס ואז השלים צמד. ריאל מדריד 2002/03 :slight_smile:

טוב אז מתנצל שלא נכנסתי לפאניקה לאחר השבוע האחרון, נדמה לי שאנשים איבדו את דעתם, ביחס לכך שהכישלונות מול ויאריאל ופריז היו צפויים מראש.

היום לעומת זאת אנחנו צריכים לנצח. אם לא נקח 3 נקודות הערב אני ככל הנראה אצטרף לחגיגה. האלה מדריד!

אז אחרי תצוגת הנפל בפריז, ואחרי הדברים של אנצ’לוטי במסיבת עיתונאים בסוף יש רק שינוי אחד בהרכב - ואלוורדה במקום קרוס. שינוי מבורך אבל ממש לא מספיק. לפי הפרסומים קרוס הוא זה שביקש מנוחה.

בכל מקרה יש רק 3 משחקים עד הגומלין מול פ.ס.ז’. אנצ’לוטי צריך לנצל אותם כדי למצוא פתרון לחיסרון של קסמירו ומנדי. קמאבינגה היה צריך לפתוח בכל המשחקים האלה כדי להכניס אותו לכושר משחק. בסוף יגיע המשחק מול פ.ס.ז’ וקרלו יזרוק אותו להרכב אחרי ששיחק 5 דקות בחודשיים… על מי אני עובד, בטח קרוס ישחק קשר אחורי.

איזה נפילה המאמן הזה.

אני לא מצליח להבין את אנצ׳לוטי. בעיניי הוא לא נתפס כיהיר או אחד שחושב שהוא יודע טוב יותר מכולם ואז אני רואה את ההרכבים שהוא מעמיד פעם אחר פעם. אפס רוטציה, חילופים מאוחרים, ייבוש של מספר שחקני סגל שיכולים לתרום. הוא אשכרה לא למד כלום מהקדנציה הנוכחית והקודמת?

באמת שלא יודע למה לצפות מהקבוצה. אם ויני או בנזמה לא בשיא שלהם היום אנחנו שוב נתקשה להבקיע. הציפייה היחידה שלי מאנצ׳לוטי היא להריץ את פדה וקאמאבינגה עד הגומלין מול פריז.

מאמן מיושן. המאמן היחיד ברמות הגבוהות שלא עושה התאמות ומנצל את החסרונות של היריבה.
אסנסיו תחילת עונה נתן לך שלושער מהאמצע אחרי שהסבירו לנו שהוא המחליף של די מריה והוא יהפוך לכוכב שם אנצלוטי החזיר אותו לכנף. אז אני מצפה שמול קבוצה עם מומנטום התקפי זוועה תעביר אותו לאמצע ותוסיף שחקן כנף כי אין איום אמיתי ממול אבל העקשנות ממשיכה (כאילו שלא מנסים ללמוד את היריבה, אפילו סקאוט לא צריך, פשוט תפתח גוגל ותסתכל על הסטטיסטיקה האחרונה של היריבה), פשוט באסה שזה היכולות של צוות האימון שלנו.
נקווה למחצית שנייה יותר נועזת מצידו, אבל תאכלס אלאבס יותר מסוכנת מאיתנו אז אין לי ציפיות.
להגנתו אני אגיד שהמשחק, אף שחקן אצלנו לא מרשים.

מתסכל כמה אנחנו גרועים, לא שהיו לי ציפיות - אבל יותר ממה שחשבתי. במקום ‘לזעזע’ אפילו בכאילו ולהריץ כמה שחקנים חדשים (אפילו בייל בכנף, רק כדי להראות לאסנסיו שהוא לא טאבו). אלאבס היא מהקבוצות הכי גרועות בליגה (והיא נתנה לנו הרבה כבוד ואפילו לא שיחקה עם שלושה בלמים, אין צורך) ובמשחק בית הגענו למצב אחד והוא מכדור ארוך. אולי זו השיטה החדשה של אנצ’לוטי? (לחץ גבוה עאלק) ויניסיוס לא מסוגל לעבור קונוס והוא כזה חסר ביטחון, כאילו שכח איזה שחקן היה עד לינואר, בחיי שלא פסול להוציא אותו, נראה שאין ברירה. קצב המשחק מרדים, קרבחאל מנסה קצת וגם פדה אבל זהו-זה. חסרי אונים.
בשנה שעברה הקבוצה כבשה המון שערים בנגיחות של בנזמה, לוקאס היה אחראי על כמה בישולים, אבל לא הגיוני שאין לנו את הטריק הפשוט הזה.
רציתי גם להגן על קאסמירו שחשבתי שהוא במגמת שיפור, אבל בחייאת, מה הוא נרדם ברחבה ולמה הוא לוקח סיכונים? אם ג’ייסון היה כובש שם את ה-1:0 שלהם לא היה לנו סיכוי.

אני לא יודע אם הכתב של המארקה רציני או שהוא צוחק, בכל מקרה הגיוני:

image

אגב, פ.ס.ז’ שנראתה נגדנו כקבוצה שתניף את הגביע עם האזניים הגדולות, בוודאות - בפיגור 3:0 נגד האימפריה של נאנט, במקביל אלינו, משעשע.

אפשר לסכם את כל ההודעות פה ב-ptsd מעונת 2014/2015.

לא יאמן שזה מרגיש כאילו ההיסטוריה חוזרת על עצמה.

אהבתי את הגישה יחסית למשחקים קודמים, אבל אנחנו פשוט חסרי אונים בחלק הקדמי כאשר תלויים בהרמות מיותרות של קרבאחל, ובבידודים של ויניסיוס.
מרוצה מאוד מפדה, מכניס לנו המון אנרגיות שחסרות לנו עם קרוס.

קאסמירו נהדר בהגנה, אבל הוא פשוט מינוס בכל מה שקשור להתקפה, במשחק שאנחנו חייבים בו גול עדיף להוציא אותו תמורת קרוס או קאמבינגה.
בנוסף, בהתחשב בכך שקאסמירו לא ישחק בגומלין כדאי מאוד ששחקן אחר יתורגל שם.

בנזמה עם נגיעות יפות, אבל הוא פשוט לא במשחק.

כשאסנסיו לא נכנס לרחבה, בנזמה עם צו הרחקה מה16 וכל מה שנשאר להגנה שלהם לעשות זה לסגור את ויניסיוס, פלא שאין הזדמנויות או פתרונות בהתקפה?

אם אני המאמן לא הייתי עושה את החילוף הזה בחיים, אבל הזאר במקום קסמירו ואסנסיו שנכנס לקישור במקומו יכול לשנות את המשחק. אסנסיו יוסיף איומים מרחוק והזאר יוסיף יותר תנועה וישבור את השבלוניות.

בפעם הקודמת שהוא טחן את ההרכב דק דק זה היה הרכב היסטורי ששבר שיאים והיה הגיון מסויים להמשיך להריץ אותו, ההרכב הנוכחי הוא פשוט חלש מאוד ואין שום סיבה לא לעשות שינויים.

הזאר, בייל ומרסלו למגרש בבקשה, כמה דיותר מהר.

היית מצפה שהוא יסיק מסקנות אחרי איך שהעונה ההיא נגמרה.

אם יש אשליות כלשהן להצליח ולעבור את פסז בגומלין, צריך להריץ את ההרכב שמתוכנן לעשות את זה. זה אומר למצוא פתרון להרחקה של קאסמירו, להתחיל לשחק עם קישור אתלטי יותר.
קאמאבינגה, ואלורדה, בייל
ההרכב הזה מינוס קשר אחורי לא יכול לעשות כלום גם מול נמושות הליגה

אני מתחיל לחשוב שגם אם הבן של אנצ׳לוטי היה יושב על הספסל הוא לא היה מכניס אותו. פשוט מתסכל.

במשחקים האחרונים ששיחק, קמווינגה בעיקר ץרם איבודי כדור והרס שטף המשחק.

הייתי מעדיף לוותר על הגולים של אסנסיו רק כדי שיפסיק לפתוח בהרכב. כמו לשחק עם אחד פחות.

הוא רחוק מלהבריק אבל השחקן היחיד אצלנו שאשכרה מסוגל לאיים על השער מרחוק ובקבוצה כזו שלא מסוגלת להגיע למצבים זה לא מעט.
כמו שאמרו לפני לדעתי מול הקבוצות הקטנות הוא צריך לשחק כאחד משלישיית הקישור כשעוד שחקן תוקף יהיה מצד ימין.

למה הבנאדם הזה לא עושה חילופים לעולם?

יאללה, ואלוורדה חייב לחזור לספסל במשחק הבא, פשוט הוא שיחק סבבה.