קפיטרייה- לפעמים הכתיבה משחררת

היי דניאל
אני אסכם את כל מה שאמרת בכך שכל מושג ה"אחת" ולמצוא אותה הוא מוטעה מהשורש.
אין דבר כזה לחכות לאחת או למצוא אותה.

אתה צריך להיות בשלב בחיים שאתה רוצה להתקדם הלאה ואז מי שאתה נמצא איתה או מי שאתה מתחיל לצאת איתה יכולה להפוך לכזאת כי אתה בשלב בחיים שהפכת אותה לכזאת.

כל עוד אתה בשלב בחיים (והגיל בכלל לא משנה) שאתה רוצה “לראות עולם” ולחוות דברים אז כל העניין של קשר רציני כרגע פחות מתאים לך.

לא אומר שאתה צריך לרוץ ולעזוב אותה, לדעתי חשוב שתדברו על זה ותבינו באיזה מצב בסטאטוס אתם.
אם הסטאטוס ומה קורה בו מתאים לשניכם מצויין, אם אתם לא באותה משוואה אז חבל לשניכם על הזמן.

אל תרגיש לא נעים מאף אחד בשום סיטואציה, אף אחד לא חי את החיים של דניאל ואחראי לחיים של דניאל, חוץ מדניאל.

מקווה שעזרתי

זה משהו שלא קשור לאף אחת. הבעיה לא בבחורה. חשוב שתבין, זה לא זה לא בגלל הבחורה, אלא בגלל שאתה לא בטוח שמיצית את עצמך.

עכשיו שלא תבין לא נכון, כל גבר עובר את זה. לחלקנו יש “מכסה” שאחריו הם מרגישים סבבה, מספיק. השגתי מה שרציתי בתחום הבחורות, טעמתי נהנתי ראיתי מכל העולמות, ועכשיו אני בוחר את האחת שתתאים לכולם שלי לאורך זמן. אם אתה לא בשלב הזה של המיציתי, טעמתי הוכחתי לעצמי מספיק, זה פשוט לא קשור לבחורה וכל מי שתגיע תרגיש אחרי זמן מסויים שזה לא זה.

ותשחרר את הלא נעים לי. אתה לא עושה לה טובה. אני חשתי ככה עם האקסית שלי, היום היא מאורסת למישהו והיא נראת הכי מאושרת בעולם ואני שמח בשבילה ובטח שמח שלא נשארתי איתה כי “היא בחורה ממש טובה”. מגיע לה יותר ממישהו שישאר איתה כי היא אחלה בחורה…

אשאל שאלה אחרת: אתה מעוניין באופן כללי בחיי זוגיות כאלו?

במידה וכן וזה לא איתה אז שחרר, זה לא יקדם אותך לשום מקום, אלא אם הרגשות שלך בעיניין ישתנו. במידה ולא, תבדוק בכנות עם חברה שלך מה היא רוצה מהקשר, אם אתה לא רואה את הקשר בתור משהו רציני, אבל היא כן, ובכן עדיף לשחרר כי אז אתה סתם מחזיק אותה באוויר.

אם אתה חושב עליה בתור מי שעשוי להיפגע, ככל שאתה תמשוך את זה אתה רק תפגע בה יותר. תחליט מה אתה רוצה זריז ותפעל בהתאם. בסוף זה רק לטובה.

וואלה אני כותב לפעמים למחברת, חלק מהסיפורים מומצאים חלק באמת היו, חלק פשוט בהשראה. בוא נראה מה דעתכם, יש פה רוב גברי אז זה מעניין. לרוב הייתי מראה את זה לחברות טובות.

מהשניה שנכנסתי לבר של ההוסטל ראיתי אותה. היא בהמשך תמציא שזה היה הפוך, אבל אני עד היום לא מאמין לה. זה היה ערב קריוקי וכל כך רציתי שהיא תבחין בנוכחותי, שתראה שאני מיוחד בין כל האירופאים הבנאליים האלה, שאשכרה הייתי מוכן לשיר עם קול העורב שלי. לא החזקתי מיקרופון מאז שאבא התימני שלי היה עושה חאפלות כשהייתי בן 10.
בין משפט למשפט בשיר אני מגניב מבט אליה, היא הבחינה. אני מזהה שם חיוך נוזל לה מהשפתים.

אני הולך לשירותים, פותח את הדלת ואני רואה אותה שם עם איזה בחור איטלקי מאוד נואש שמנסה לפלרטט איתה באנגלית עילגת. בשניה אחת ליבי התמלא רחמים. היא מסתכלת עלי במין מבט של “עזור לי” עם חיוך מבויש, אבל אני מגניב חיוך של נוכל בחזרה ונכנס לתא הפנוי. עכשיו אני בטוח שהיא תחפש את העיניים שלי בחוץ. היא תרצה לסגור חשבון.

אז יצאתי החוצה, הבנתי שהקריוקי עומד להיגמר והבחורה נעלמה מהאיזור. הלב שלי התחיל לצרוח לי לעשות משהו כי אין שום סיכוי שאני לא מדבר עם הבחורה הזאת, היא נראת כמו דמות אלוהית משר הטבעות, עכשיו אתה כבר לא תמצא אותה, אידיוט. ואז קופידון החליט לעזור לי.
יצאתי החוצה בתקווה לראות אותה במסדרון ולהגיד משהו, אני חייב. היא לא שם. איבדתי אותה לנצח. ואז…ואז אני שומע מישהי מדברת עם מרטין, הארגנטינאי שמעמיס כל חתיכה בהוסטל. תוך שניה אני מסתובב אליהם, הם 5 מטר ממני, ולפני שמרטין מקסים אותה אני מתערב להם בשיחה עם החוצפה הישראלית המוכרת. זורק בדיחה מטומטמות על היטלר. זה הכי טוב שיצא לי! הייתי דיי נואש!
תוך שניה היא התקדמה אלי בהליכה הכי סקסית שראיתי, עם בקבוק אלכוהול קטן ביד כמו של המבוגרים, כאילו היא רק חיכתה שאגיד לה משהו. זה התחיל להרגיש כאילו שהיא צדה אותי, ולא אני אותה. היא ידעה בדיוק מה קורה ומה אני מנסה לעשות. היא יותר חכמה ממני הבחורה הזאת.
אני לא זוכר מה אמרתי ברגע שהיא הסתכלה לי בעיניים ובחנה אותי, ניסיתי להישמע מגניב ואדיש ולא בחור מאוהב, למרות שהייתי שלה כבר שנכנסתי לבר. הייתי פשוט בהלם שהיא עומדת חצי סנטימטר ממני, עיניים לעיניים שלא בורחות לשום מקום. כמו שתי מגנטים.
אחרי דקה של שיחה חברה שלה נדחפת ואומרת שמתארגנים למסיבה, בספק אם היא ניסתה לנפנף אותי הנאחסית הזאת. האלילה מסתכלת עלי, אני מסתכל עליה. היא מחייכת, אני מחייך. התקבלה ההחלטה.

“אני הולכת רגע לחדר שלי למלא את הבקבוק בעוד אלכוהול” ומחייכת את החיוך הנוכל שלי, חתיכת מעתיקנית. אני אבוא איתך, את לא צריכה לבקש פעמיים.
נכנסנו לחדר שלה, היא אמרה משהו על גודל החדר ופשוט נישקתי אותה. משום מקום. לא היה אכפת לי מגודל החדר, היה אכפת לי מהשפתיים שלה. בחיים שלי לא נישקתי מישהי בכזאת מהירות עם 0 פחד שהיא תביא לי את הלחי. אני הרגשתי את החצים של קופידון כבר בגב, ברגל, בראש ובעיקר בלב. אין שום סיכוי שזאת טעות ואני לא באמת יכול לחכות עם זה, אפילו לא שנייה אחת. אחרי הנשיקה אני מזיז את הראש אחורה, מסתכל עליה בשביל לבחון את המצב, מה לעזאזל עשיתי. היא מחייכת חיוך קצת עקום ונותנת לי מבט של “אני שמה זין עליך ועל הנשיקה שלך”. אני יודע שבתוך תוכה כבשתי אותה בנקודה הזאת. הצייד שלה הצליח.
הייתי חייב להגיד משהו, וברגע של כנות זה יצא “בחיים לא חשבתי שזה יצליח לי, לנשק מישהי אחרי 10 דקות” היא כבר התפוצצה מצחוק. זה נגמר, היא שלי.

הלכנו למסיבה. אנחנו רוקדים כל הלילה ביחד, אלוהים יודע שאני לא יודע לרקוד, אבל הוא המציא אותה והיא רוקדת לא פחות רע ממני, ההבדל הוא שהיא פשוט באמת לא שמה קצוץ. אני מרגיש כל כך חופשי איתה, מאיפה היא נפלה עליי, זה הלילה האחרון שלי ביבשת ראבאק.

בדרך חזרה להוסטל, בשעות הבוקר המוקדמות, היא טוענת שהיא תנצח אותי בפינג פונג. המוח היהודי שלי כבר סידר את ההתערבות. אם אני מנצח את ואני הולכים לישון באותה מיטה. היא לא מתקפלת, אני מת על זה שהיא לא מתרגשת ממני. אני בספק אם היא בכלל רוצה לנצח…
בשעה 06:00 אנחנו מתחילים משחק. בשעה 06:15 הוא נגמר בתוצאה 21-1 לי. היא האשימה את האלכוהול, אבל לא היה לה סיכוי מההתחלה. באותו לילה שאני שיכור ולא מאלכוהול, הייתי מנצח גם את הסיני הכי טוב בעולם בשביל לישון איתה.

נכנסנו למיטה…

בכיתה ב’ סבתא שלי הביאה לי מתנה משהו שנראה כמו מחברת ואמרתי לה שיש לי מיליון כאלה, היא אפילו הייתה צהובה ואני כאוהד הפועל תל אביב ‘פחות התחברתי’. ואז היא אמרה לי ‘דור זו לא ממש מחברת אלא יומן’. זו הייתה הפעם הראשונה שכתבתי. אמנם ילד בכיתה ב’ או ג’ כותב על חוג כדורגל מוצלח ושהחבר הזה מהכיתה, דן לצורך העניין - בא אליו ושהיה כיף בקייטנה ואולי ביקשתי מחק מילדה בשם לנה והיה מאוד נחמד לשבת לידה פעם ראשונה. אבל לאט לאט זה הפך לרציני.

אני זוכר שבזמן השירות הצבאי שלי חזרתי לכתוב. כמעט כל היום ישבתי על התחת והמפקדת הייתה מבסוטית שדור עובד. היא לא ידעה שחצי מהדפים שאני מדפיס ורץ לקחת - אלה ‘החוויות האישיות שלי’. על ההתמודדות בצבא, החלומות ‘מה יהיה כשאשתחרר’, הדלקות בחדר כושר שהתחילו, הגעגועים לחברי הילדות, אהבה נכזבת ובכלל ועוד.

עד היום אני כותב, אבל זה בפיקים. מינואר 2022 הוצאתי את המחברת פעם אחת. לפעמים אני כותב גם במחשב או תזכירים בטלפון. לפעמים נוח לי לכתוב ‘מה הייתי אומר לה’. במקום לשלוח לה.

אבל אני חייב לדעת, זה סיפור אמיתי או לא? איך זה נגמר? שואל גם בשביל החברים כאן כי נראה לי שאני כן מעודכן במצב הזוגי שלך.
“רגע השיא” שלי הרבה יותר צנוע. המכללה למנהל, בחורה אחת שמאז לא התנגשנו בחיים באותן השעות בלימודים. בלונדינית, עיניים כחולות, פרצוף שאין בסרטים אפילו. היה תרגול מעצבן במימון, השעה הייתה 16:45 והלחץ חדר כושר החל לי - הרי יש נסיעה הביתה בפקקים. אמרתי למתרגל שירשום את השם שלי ותודה וסאלאמת. ואז יצאתי והיא באה. “אני רואה שאני ממורמר שאני הולך הביתה רק עכשיו אבל יש כאן כאלה שיש להן יום לימודים ארוך”, אמרתי, זרקתי לאוויר, קרצתי לכיוון שלה, היא חייכה. נכנסה לכיתה ואחרי דקה יצאה. הייתי חייב לדבר איתה וחברות שלה הסתומות - ככה היא כתבה לי אחר כך - לא הבינו את המסר ולא התנדפו משם.

פעם ראשונה שאני משתף ‘בפרהסיה’. היא ממש לא שווה את זה והחלטתי הפעם לא “להתייעץ” או “לעדכן” את החברים הקרובים כמו בדרך כלל, אבל הכתיבה ממש משחררת.

אחרי כמה חודשים של חלודה והלקאה עצמית – ניגשתי אליה בים. וואלה התחלתי איתה ‘כמו גבר’. מסתכל כמה פעמים, מתלבט, מיליון מחשבות בראש, כרגיל. זרקתי לה “לא רוצה להיכנס קצת למים? מים מדהימים”. היא עצרה לשנייה, עשתה פרצוף כאילו מה כבר אמרתי, ואז אמרה בחיוך: “האמת שכן, אשמח – תודה”. חיכיתי שתחזור, שמתי לה עין על הדברים. חזרה, לא התייחסה, ואחרי שתי דקות שאלה אם יש לי אש. אמרתי לה ‘מחילה – לא מעשן. מאמן כושר’. אחרי כמה דקות של שקט:

“את יודעת, יש לך עיניים ממש יפות – חבל שאת לא מחייכת יותר. תנסי רגע”. ואז היא אמרה (ואני יודע שנדיר שאנשים בימינו מחייכים ‘סתם’ ובטח לאנשים שהם לא מכירים) – "אני מחייכת שיש לי סיבה טובה לחייך. אמרתי לה: “בואי נראה, בואי נחשוב ביחד. יום שבת, את בים, מלא אנשים יפים מסביב, המים מדהימים, את לוקחת פסק זמן מהשבוע המטורף שעבר עלייך”. היא אמרה לי – ‘וואלה, אתה צודק’ וחייכה. אמרתי לה “עכשיו זה הרבה-הרבה יותר טוב”.

לא כל כך זוכר ולא משנה מה נאמר אחר כך, כאילו באיזה סדר. התחלנו להכיר, שיחה ממש טובה, גם היא הייתה מאמנת כושר בעבר, גרה בגבעתיים. אחרי עשר דקות-רבע שעה, “טוב, שאלת מיליון הדולר: תגידי, את רווקה”. אמרה שכן, התקרבתי קצת. ממשיכים לדבר – “בוא, רוצה ניכנס הפעם ביחד?”, אמרתי לה בטח. הכרחתי אותה להיכנס באמת ולא כמו קודם שהיא הרטיבה קצת את הגוף ויצאה – השפרצתי עליה.

היינו ביחד שעה וחצי בסוף, הייתה צריכה ללכת ללמוד, אני נשארתי. “היה לי ממש כיף להכיר אותך”, אמרה לי. ‘נתראה בשבוע הבא’, החזרתי. יש טלפון.

דיברתי איתה בוואטספ בעדינות, קבענו לצאת ברביעי, שאאסוף אותה ונלך ‘לאיזור שלי’. מה שאהבתי אצלה זה שבניגוד לרוב הבחורות – קבענו יחסית מהר, היא ענתה מהר, היא לא הייתה יבשה, היא לא הוציאה לי את המיץ. אמרתי לה שאגלה לה בשלישי לאן הולכים. שלחה לי בבוקר ‘עדיין לא גילית לי’. בחרנו בבר יין, מסתבר שעבדה שם חמש משמרות ופרשה. שאלתי אותה אם רוצה להחליף ואמרה לי ‘לא, ממש לא, בחירה מעולה’.

אתמול באמצע היום מקבל הודעה שהיא קצת לא מרגישה טוב ואולי צריך לדחות ושתעדכן אם משהו ישתנה. אמרתי לה ‘היי מאמי, תרגישי טוב, תעדכני אותי איך את בכל מקרה’. ומה עושים במקרה כזה אם היא לא מעדכנת – לשלוח הודעה באותו יום? למחרת? לדבר רגיל ולחכות שהיא תיזום דיט במקום? קבענו ב-22:00, התקשרה ב-20:56 כשאני רחוק מהבית בכלל ואמרה שיאללה – יוצאים.

סליחה על ההקדמה הארוכה. הגענו על הקשקש (מקום שמור), הזמנו קצת יין. הייתה הרבה בטלפון, שמתי לב לזה, אבל לא הערתי, חייכתי. “אני ממש מתנצלת”, אמרה והמציאה איזה סיפור. ב-22:47 היא אומרת – “אני אצא מגעילה אבל אנחנו חייבים לעצור כאן. אני לא פנויה רגשית”. סיפרה שהיא לא שיקרה והיא רווקה, גם לא ממש רציתי לחטט, אבל “ממש יומיים לפני שהיה לי מדהים לדבר איתך בים – הכרתי מישהו בעבודה”. היא מסתמסת איתו.

מצד אחד אהבתי את הכנות עם כמה שזה היה ‘בום’, עדיף על הודעה ב-SMS למחרת – “אתה מקסים, אבל”. מצד שני – וואלה, דבר כזה לא קרה לי. וזה לא הכי גרוע. חלק מפרטי השיחה אני מתבייש לספר. בכל מקרה התקדמנו, עברנו שוב דרך המזרקה האגדית בדיזינגוף. “אני נשארת כאן”. חשבתי שלא נעים לה שאחזיר אותה באוטו כי היה דייט של חצי שעה. בסוף, היא אשכרה נפגשה עם המישהו הזה מהעבודה שלה. כלומר דור היה טוב לכסף ולמכונית ולחיזורים, הסעות בע"מ. כמעט כמו הסצנה של יהודלה.

לפחות לפי העיניים שלה היא ידעה שזה מגעיל. היא אמרה לי ‘בא לי לחבק אותך, זה לא אתה, יצאתי ביצ’ית, לא משנה מה אני אגיד – זה לא בסדר’. מה ייתן לי להגיד לה שהיא מגעילה ודוחה? להעביר עליה ביקורת…אמרתי לה שכל אחד סוחב את הדייטים והכישלונות שלו, אבל שדבר כזה בחיים לא היה לי, ובטח שלא הגיע לי בגלל ההתנהגות שלי.

זה היה אמור להיות דייט חשוב מאוד בשבילי. בסוף הלכתי לישון עם הרגשה ממש-ממש חרא כאילו אני דפוק ומשהו אצלי לא בסדר, למרות שאני מניח שלא, שזה “שלה”. ואני לא רוצה לכתוב מילים גדולות ומפוצצות יותר. למה זה תמיד כלכך קשה…

מהצד שלי אני יכול להגיד שהבנתי שאני לא צריך להתבאס מכישלון צורם כזה, אלא להתבאס למה חיבור כזה לא קורה יותר. הרי זה מרגיש מיוחד כי זה נדיר, אבל מה שמבאס באמת זה למה זה נדיר שחיבור כזה מצליח כמו שהצליח בהתחלה?

בסופו של דבר, המסר האופטימי שלי אחרי התחלה מוצלחת וסוף פחות, הוא שלא צריך להסתכל אחורה על כישלונות העבר, אלא על ההצלחה האחרונה. אולי בפעם הבאה השיטה החדשה תעבוד שוב, אבל גם עד הסוף? ברגע ששינית גישה, והיא עבדה טוב, תמשיך בה, היא לא נכשלה.

וואלה אור צודק, אי אפשר לקלוע כל הזמן ולפעמים צריך להמשיך לנסות עד שזה עובד. אני בכללי פחות הבנתי את הקטע של השורות פתיחה וכל זה, אולי בגלל זה תמיד היה לי קל בעבודה, לימודים או דרך חברים.

אז אני אשתמש במילים דוחות-היא שרמוטה וזבל של בחורה וניצלת מכלבה. תגיד תודה, ואני חייב להגיד שאתה גבר על. כל בחורה מתה שגברים יתחילו איתה ככה, ואם אתה הטעם שלהן אז בכלל. אל תתן לאף אחת כזאת להוריד לך את הראש או לחשוב שעשית משהו לא בסדר, היית ג’נטלמן וגבר אמיתי וצריכים כמוך יותר. תמשיך לדבר עם בחורות פנים מול פנים, ומבחורות כאלה תשמח-הן מצילות אותך לפני שזה מתקדם מעבר והיית אוכל את הכאפה כשאתה כבר יותר עמוק.

-כבר היו הרבה דייטים שהרגשתי שלא נתנו לי הזדמנות באמת, חיפשו משהו מושלם שאולי לא באמת קיים. ולמחרת לקחתי ללב. זה אפילו לא בקטגוריה של ‘דייט לא מוצלח’. אני לא ממש יכול להאמין כבר למה שיצא לה מהפה לאור השתלשלות העניינים אז אולי לא באמת היה חיבור?
שחזרתי אחורה את מה שקרה, היא כתבה לי ב-16:15 בערך ש"יש מצב שדוחים היום - אני כבר בבית אחרי עבודה, לא מרגישה טובה, אודיע לך אם ישתנה משהו". היא סימסה לי רק בכמה דקות ל-21:00 שאני רחוק מהבית ש’יאללה - יוצאים’ והסתבר…אחרי אחד ועוד אחד די פשוט - שזה היה מתוכנן. היא תכננה לדעתי לקבוע איתי, לחתוך אחרי חצי שעה ואז את הדייט האמיתי שלה. זה ממש הזכיר לי תמונה של אסקימולימון ועצוב לי. “בשביל הכסף, המכונית והמסיבות אני מספיק טוב”.

-היו הרבה מקרים שאני מודה שאמרתי ‘וואלה אולי יעבור קצת זמן והיא תשנה את דעתה’ ולעתים גם נפלתי ושלחתי עוד הודעות, הפעם זה ממש לא המקרה. אבל אם היא הייתה קצת יותר אנושית ואפילו שולחת הודעה היום ‘אני מתנצלת, אתה אחלה בחור’, זה היה מוריד טיפ-טיפה ממה שקרה.

-אני לא באמת מאמין במשפט פתיחה סטייל ‘את באה לפה הרבה’. זרקתי לה משהו סתם כדי ‘להתאמן’ ואמרתי נראה מה ייצא מזה. לרוב נוח לי משהו תלוי סיטואציה ולא ‘לגשת’ במטרה ברורה מאה אחוז נניח בבר ללכת מהשולחן שלי כמה מטרים עד אליה. פעם אמרתי למישהי ‘טוב, אחרי שאת מקבלת את הבירה שלך את נשארת פה איתי, הבושם שלך משגע’ או משהו כזה והיא עפה על זה. חד משמעית זה לא כדי לעוף על עצמי.

-זה קצת עלוב להגיד, אבל אני באמת חושב שאני אחלה בן אדם עם לב רחב וכן הלאה, אובר-רגיש, פשוט לא הגיע לי יחס כזה. אפילו אם הייתה נפגשת איתו למחרת או ליד האיזור שלה ואחרי זה - זה היה פחות אכזרי ומאנייקי מצידה.

שמע אובייקטיבית היא יצאה ביץ’. באסה רק שאתה לוקח לכיוון של ניתוח יתר כשיש אנשים שאין טעם לעשות את זה בשבילם. אין מה לעשות זה בגדול משחק של סטטיסטיקה, אתה יכול להמשיך לנסות עד שמשהו יתפוס.

לא יודע איך המוח של דור פועל, אבל יש כאלו שזה לא עובד ככה אצלם. גם אם אתה יודע בוודאות שמדובר בבת-אדם שאין טעם להשקיע מיליארדית מחשבה בשבילה, עניין האובר חשיבה קורה גם שם, ובפול ווליום. וזה רלוונטי וקורה גם בנושאים ובתחומים אחרים לחלוטין.
זה אכן מבאס, אבל לא תמיד יש מה לעשות בנידון, לפחות עד הסחת הדעת הבאה, או הדבר הבא שייכנס לאיזור אובר החשיבה.

זה לא עלוב להגיד רומנו, אתה אחלה בנאדם ויש לך לב זהב. כבר אמרתי לך מה דעתי עליך, מה אתה עושה נכון ולא נכון עם בחורות. בשורה התחתונה אל תחשוב שאתה שווה פחות, אתה לרוב תיפול רק על חיצוניות כי מבחינת אופי המון בחורות ירצו גבר כמוך שיש לו שאיפות בחיים, הוא רציני ורגיש. גם בחורות מעדיפות גבר שמתחיל איתן פנים מול פנים.
אין לך מה לנתח דברים יותר מידי. בתור מישהו שהיה ב3 מערכות יחסים (אני רווק אגב לשאלתך, נפרדנו לפני חודש) ויצא ליותר מדי דייטים, אין לך מה לנתח. אתה יכול לבוא להן בטוב, אתה יכול לחשוב שבאת בטוב ולא באת בטוב, אתה יכול לחשוב שבאת לה הכי ברע והיא מתה להכניס אותך למיטה, הכל יכול להיות. אתה לא יכול לדעת מה עבר לה בראש, או לכל אחת אחרת. תזרום עם זה, תהנה, אני היום מגיע לדייטים או “מפגשים” עם החלטה בראש שאני באתי להנות. וזה עובד.

רק תפסיק לזיין ת’מוח על ריאל מדריד ומכון כושר ואולי אפילו תוכל להיות פרפר :wink:

חנקת אותי. האמת שאני לא יודע מה הייתי עושה אם בת הזוג שלי לא הייתה אוהבת כדורגל :smiley:

ועכשיו באמת, אני שונא את הטיפ הבנאלי של “תהיה אתה”, אבל אחד הדברים הכי מציקים ששנאתי בדייטים זה זה שלפעמים מצפים ממני להיות עם אופי מסויים, או עם פרסונה כזאת או אחרת. אל תיתן לאיזו בחורה לגרום לך להרגיש רע עם עצמך כי בנקודה הזאת בחיים שלה מתאים לה להתנהג כמו ביץ’ לבחורים. יותר מידי בנות שהכרתי שנהנו מהוייב הזה מוצאות את עצמן לבד ומבינות שיש גבול לכמה הן יכולות לסחוב את הפוזה שלהן במרוצות השנים.

כשאתה מכיר מישהי עם חיבור מדהים, קשר טוב, דיבורים, הכל נראה טוב ואז פתאום יש הידרדרות ביחס שלה עד כדי פיצוץ, אתה מרגיש שאיבדת את האמון באנושות, שגם חיבור משמיים התקלקל והנחית אותך לקרקע…מהשמיים.

אבל זה לגיטימי. אני מת על התקופות שאני מרגיש שאין לי כח לאף אחד. ככה אני מרוכז רק בעצמי ובדברים שאני רוצה לעשות כדי להעביר את הזמן. בלי לחץ, בלי להיות תלוי באף אחד ושאף אחד לא יהיה תלוי בי. התקופות האלה של שקט רק עושות טוב, הן מתדלקות.

בפעם הבאה שאתה עושה צעד, אל תנסה למצוא אחת כמוה. אל תצפה שתהיה אחת כמוה. רק שיהיה חיבור מינימלי ברמה שלה. קשה לי להאמין שעוד מקרה כזה יקרה. הברק לא יכה פעמיים, אולי אחת ל…

אני בהחלט זוכר את הפעם הראשונה בה ניגשתי למישהי בבר, עד אז תמיד הייתי איש של מסגרות - הייתה לי אהבת נעורים בבית ספר, אחת שיא הייתה בת של חברה של הורים, כמה מהצבא כמובן, מהקורס חדר כושר, מהקורס תקשורת ספורט וכן הלאה. אז הבנתי כמה כל עוד רואה תמונה אחת בראש.

תמיד הייתי מי שאני, רק פעם אחת ‘שיחקתי’ וזה היה מול ילדה די צעירה, שכמה שהייתה יפה - הייתה רעה, ועצוב כמה שזה היה עבד. היא יזמה את הדייט השני למשל, מבול של הודעות וכן הלאה. לא מיהרתי לשתף שאני בתקופה מבלבלת וקשה של חוסר וודאות.

אממ אני יודע מה אני שווה אבל לא מחזיק מעצמי איזה סופרסטאר, רחוק מזה, איש צנוע. האמת שפעם בדיזינגוף ישבתי והתחלתי עם בחורה בדיזי, חיכיתי לזמן הנכון, ישבנו ודיברנו. היא אמרה שאני חתיך אבל די נבהלה - כי היא שמעה שאני תל אביבי כל החיים, אוהב לצאת פה קרוב לאיזור, מאמן כושר, ראתה שיש לי שרירים. היא פלטה משהו כמו “בטחה מעמיס כל ערב”, ו"אתה פלייר". וזה לא שהיא נראתה לא טוב. ממשיך לדבר איתה ואומר לה - ‘טוב, מור, מה, אני אחכה עוד הרבה זמן לטלפון שלך?’. וממש לקח לי כמה דקות לשכנעאותה רק תמונה שקרית מבחוץ. שאני רק נראה קצת ערס עם תספורת מדורגת עדינה ושרשרת ושרירים. “אל תסיקי מסקנות, נשב איזה ערב לבירה ותראי במי מדובר”.

או.קיי, אז יצאנו לראשל"צ, גרה שם, היה אחלה דייט, לקחתי אותה מקום שמישהי הציעה שבועיים קודם - אבל לא מקבלתי מעולם, אגב. באמת דייט סבבה וזורם ואז מחזיר אותה באוטו. ואז היא אומרת ‘תגיד, מה אתה רוצה שיקרה עכשיו?’, כולה מחייכת. אמרתי לה ‘שאלה יפה’, חיכיתי שנייה ואז היא קפצה עליי ונישקה אותי חחח. בואו נסיים את זה בטוב.

אגב, כמו שאמרתי לך בשיחה שלנו - במכללה למנהל שני דברים שמעולם לא פיתחתי שיחה עליהם - דור וריאל מדריד ודור כמאמן כושר. באו להתייעץ איתי על אימונים הרבה חבר’ה וגם בנות מהתואר, כי אני מבין, עלו כתבות שלי ב-‘וואלה ספורט’ מיד עם התחלת התואר וכתבתי בבלוג של המכללה, אבל היה לי סופר-חשוב להראות שיש בי עוד הרבה צדדים. מן הסתם כשאני בדייט או מדבר עם בחורה אז כן, העיסוק לכדורגל עולה מיד. הבחורה האחרונה ‘הרעה’ אגב גם כן מאמנת. אני לא מחפש אוהדת או משהו קרוב לזה, רק שתבין את הכמיהה שלי לכדורגל.

@Oleguer23, יש לי בהזדמנות סיפור כאילו מעניין לספר לך סגירת מעגל, ומישהי שאתה מכיר גם שכנה שלי יחסית, מסתבר. אני מקווה שהבנתי את הכיוון, אבל אני אפילו לא יכול לדבר על ‘חיבור טוב’ או לא, לא בסיפור הזה. כאילו בים דיברנו והיא אמרה לי שאני חתיך ושיש משיכה (לא אני העלתי את זה) ושהיה לה כיף מאוד לדבר איתי. אני כן יכול להגיד שרוב הבנות נהנות להתיש אותך בוואטספ ועד שקובעים. אז התבגרתי, אני שומר על פאסון, אני לא רודף. אבל אני כן לא ממש יודע להתנהל. פעם הייתי מתייעץ עם חברים, היום אני כותב למגירה. גם הרבה פעמים חשוב לי שאהיה שלם עם עצמי

קודם כל השאלה היא מהי הצלחה?
אם המטרה היא להגיע עם מישהי למיטה אז להיות עצמינו בלא מעט מקרים לא יהיה הדבר הנכון.
אם המטרה היא לפתח איזשהו קשר משמעותי יותר אז כדאי מאוד שתהיה עצמך. גם אם הצגה תשיג אחוזים גבוהים יותר, הם לא יחזיקו לאורך זמן כי במוקדם או במאוחר ההצגה תפסק.

גם יש קסם שמדליק בנות כשהן רואות מישהו שלא משחק אותה, שהוא עצמו, שהוא שונה מכל האחרים שבאים עם פוזות.

יכול לספר עליי אישית שמרגע שאני התחלתי להיות אני אז הלך לי הרבה יותר טוב עם בנות.
כמובן שהכל תלוי מי האדם שמולך, אבל לפחות לטייפ הבנות שמשכו אותי זה מאוד התאים ואפילו הדליק. בסוף תתפלא אבל לא כולן רוצות את אותו טייפ, ולרוב לדעתי תהיה איזושהי התאמה בין האופי שלך לאופי שאתה מחפש וההפך. (התאמה לאו דווקא אומרת אופי דומה, אלא שהאופי שלך יהיה מה שהיא מחפשת ולהפך).
בשיחה עצמה מהר מאוד בנות שהן לא הטייפ שלי הבינו בעצמן (או שאני הבנתי) שזה לא זה. ובמקום לבזבז זמן עליהן בזבזתי אותו על בנות שכן הייתה בינינו התאמה טובה יותר וכן היה איזשהו עניין מעבר למשהו פיזי.
גם דברים שלא התפתחו למשהו רציני מידי היו מהנים יותר ככה (לפחות בעיני).

אגב, אם כמו שאתה מספר אתה רוצה מאוד להכיר אז למה לא לנסות אפליקציות?
אציג פה דעה קצת שונה מהמיינסטרים. אני אחד שמאוד נהנה מאפליקציות היכרויות בעברו (את בת זוגי מזה כמעט שנתיים הכרתי בקיופיד).
לדעתי זה בהחלט שווה ניסיון, במיוחד לאחר הקורונה שחצי מהמדינה נכנסה לשם וזו בהחלט פלטפורמה שמגדילה את סך ההכרויות שלך.
צריך להזהר מאשליית השפע, וכמובן שצריך לא להתרגש מכל התאמה או ביטול התאמה, אבל הרווח הפוטנציאלי שווה את זה לדעתי.
האפליקציה גם נותנת צ׳אנס לנשים ביישניות יותר לבוא לידי ביטוי, נשים שאולי היית בטוח שהן לא בעניין כי הן לא ידעו להתבטא נכון בסיטואציה בה נפגשתם.
באפליקציה גם ההיכרות שלך פחות תלויה בסיטואציה ויותר בך ובה.

צריך להזהר לא להתמכר ולא ליפול לאשליית השפע, כי זה באמת קשה, אבל בסוף אני בזוגיות הכי טובה בחיים שלי (ובפער) בזכות האפליקציה.

נקודה יפה מאוד, אני יכול ‘לשחק אותה’ שבועיים-שלושה-חודש, אבל במוקדם (בעיקר) או מאוחר - דור רומנו האמיתי יופיע. מעבר לכך אני לא חושב שאפשר לעשות שינוי מהותי בגיל הזה. אני יכול לזוז קצת ימינה, קצת שמאלה, אני אשאר במהות אחד שלא רוצה לשחק משחקים, בחור כן יחסית, נותן כבוד, לא הולך להיעלם לה אחרי דייט ראשון מוצלח או סקס וכן הלאה.

אני כן באפליקציות, הכרתי שתי בחורות למשל באינסטגרם (לא ממש ככה סתם לשלוח הודעה, זה מורכב מזה), והיו לי שתי הפתעות טובות מבחינת המראה. בחורה שאתה חושב ‘נראית סבבה’ - ופתאום נכנסה לי לאוטו מלכת יופי כמעט, באמת. אין כמו הריגוש של לראות מישהי פנים אל פנים, אפילו בחדר כושר פתאום שהמבט קופא ואתה אומר לעצמך ‘אני חייב לדעת מי זו’. לא מזלזל באפליקציות, חבר טוב שלי התחתן מהטינדר וחבר הכי טוב הכיר באינסטגרם את ארוסתו. אני כן מחפש את ‘הביישניות’ יותר, השקטות יותר.
אגב הרבה מאוד דייטים התמסמסו בגלל הצד השני. קיבלתי תחושה שאני רוצה יותר, שהצד השני ‘עסוק’. פעם היא לומדת למבחן, פעם קורונה שזה בסדר, לא יודע. וכשהיו מסננות הייתי פעם מתרגז.

“הצלחה” היא מונח יחסית. גם ‘המשחק’ שלי היה מאוד עדין, לא הגבר המצוי. כמובן לא מכרתי לה אשליות. היא פשוט הייתה כל כך יפה אבל משהו הרגיש שהיא רעה. כן דיברה איתי בבר, כאילו סימנה לי קודם עם העיניים לגשת אליה. אבל עשתה קצת פוזות. הביאה לי טלפון ואחרי יומיים אני מסמס לה ולא ממש זוכרת במי מדובר, מסתבר שלא הייתה פנויה עד הסוף, עקצה. “ממש רציתי להכיר אותך בכל זאת”, היא כתבה לי, לא ממש הבנתי, “הבאת לי את המספר, מה חשבת שאני אעשה אותו, נשחק פוקימון ביחד?”, זרקתי לה. ואחרי איזה שבועיים שהמשכנו פה ושם לעקוץ, אמרתי לה - “אני לא אהיה הידיד ההומו שלך” (סליחה על הבוטות), יעני אם נפרדו סופית לא ממש אבוא לנחם אותה. ואז היא זרקה לי “אולי…תהיה אמיץ כבר…אתה לא רוצה להיפגש איתי?”. אז יצאנו, ואמרתי לעצמי שאם בדייט היא גם כן עושה עליי פוזות - אני שם שטר של 200 שקל על השולחן, אומר לה ‘תודה רבה’ ושתחזור במונית ואני משלם. היה סבבה, התנשקנו, בדרך חזרה לא ממש הייתה שיא החמה. ואז נעלמתי ליומיים, בחנתי אותה. מקבל הודעה: “נו מה, אתה בוחן אותי?”. אמרתי לה שלא, שהיה לי כיף איתה ואשמח שנצא שוב, ואמרתי לה את זה כבר באוטו (דברים כאלה אני כבר לא עושה). היא יזמה את הדייט השני. דיברתי איתה למחרת ואז נעלם לה ליומיים ומבול הודעות, עונה יבש וזה הטריף אותה, היא כאילו הייתה צריכה בד בוי. עפה עליי גם בדייט השני.

בגדול גם בגיל 20 לא הייתי ‘פלייר’. אני כן בעד להשקיע, לחזר, לתת יחס, אני הטיפוס היוזם, צריך להיות אמיץ, אבל יש גבול.

אף פעם לא אהבתי את הפוזאיסטיות שחושבות שהן מינימום בר רפאלי. הבעיה שכולם מרימים להן ושברוב המקרים הן באמת פשוט נראות מעולה ++. שיחות עם בנות כאלה זה מלחמת ההתשה #2. ברוב המקרים לא שווה את ההשקעה אלא אם אתה בונה על קשר רציני.

פעלת לדעתי יפה מאוד בסיטואציה שתיארת.

צריך לדעת קצת לשחק את המשחק וזה בסדר גמור, צריך לא להגזים ושזה יהיה בטעם טוב כמובן (לדעתי צריך משחק מאוד מינימלי אבל פה זה כבר תלוי אדם).
בנות כנראה תמיד יגידו לך שהן נגד משחקים, אבל בסוף כמו שאומרים ״אל תבקש מדג שילמד אותך לדוג״. אז כמובן שהמשפט יותר הומוריסטי ממדויק אבל יש בו מין האמת.
כנראה שכל אדם שתשאל יגיד לך שהוא שונא משחקים, וכולם גם יגידו שזה עובד על הצד השני ושזה מה שהצד השני מחפש הרבה פעמים. אז או שלכולנו יש מדגם מאוד מאוד מקרי, או שפשוט אנחנו לא קולטים כמה שזה עובד עלינו.
לדעתי זה השני.

שמע בסוף ברגע שהבנתי שהמטרה שלי היא קשר רציני אני פשוט הפסקתי לרדוף אחרי בחורה רק כי היא יפה, כי המטרה שלי לא הייתה להשכיב אלא להכיר מישהי לחיים, וכמובן שכשהיא עצבנה אותי או ביאסה אותי אז ירד לי ממנה ואמרתי לעצמי שמה אני צריך את זה, והמשכתי הלאה.
אתה לא פספסת אף אחת, היא אולי פספסה אותך. בשיא הרצינות היא נשמעת לא אבידה גדולה, וכמה שזה מבאס זה בטח יותר מכה לאגו מבאסה אמיתית.
וממשיכים לנסות. בהכרויות אתה לא צריך אחוזים גבוהים או הרבה פגיעות, אתה צריך אחת.