דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לא חושב שצריך רשימה ארוכה בהקשר הזה של בייל, גם אם נחליף את בייל בגלקטיקו אחר שאשכרה משחק זה יהיה שיפור משמעותי.

שם חדש במארקה: סרגיי מילינקוביץ’ סאביץ’. קשר 50/50 עם llegada כמו שאומרים בספרד - יכולת הצטרפות לרחבה מאחור. 9 שערים ו6 בישולים העונה בלאציו בכל המסגרות (32 הופעות). מכוכבי נבחרת סרביה הצעירה המוצלחת שזכתה במונדיאל עד גיל 20 ב2015. הוא יליד ספרד כי אבא שלו שיחק בליידה ואלמריה.

ראיתי אותו כמה פעמים ואת הנתונים היבשים בודאי שיש לו. האופי והעקביות הדרושה למועדון גדול הם תמיד סימן שאלה. אני מניח שאם קשר בסגנון ובגיל הזה יגיע זה יהיה במקום קובאצ’יץ’, שלפי השמועות הציעו לנו הרבה מאוד כסף עליו בקיץ (70 מיליון צפונה). על סבאיוס אני לא מדבר בכלל.

בגדול אני לא חושב שאנחנו צריכים שחקן בפרופיל הזה. פלורטינו צריך לחזור למקורות ולהביא גלקטיקוס, את הצעירים המשלימים יש לנו. בטח במרכז הקישור.

אני לא נגד קניות לא הכרחיות, פשוט שיגיעו בנוסף לקניות ההכרחיות.
אני ממש לא מתנגד לסאביץ, נשמע שחקן נהדר וצעיר מאוד, אך לא רוצה שימכרו לנו אץ הקניה הזו במקום קניית שחקני ההתקפה הכל כך נחוצים לנו ועמדת השוער שגם אשמח לראות בה חיזוק.
יש לנו כל כך הרבה כסף שצריך לשפוך על 2 גלאקטיקוס להתקפה ושוער.
מה שמאוד הגיוני זה שנצליח להביא את סאביץ בפחות כסף משנמכור את קובאציץ כך שאולי מדובר במהלך שיפנה לנו כסף לקניית הגלאקטיקוס.
אני מאוד אוהב את קובא ומאמין בו למרות התקופה הרעה וחושב שהעמדה הנכונה לצד השחקנים הנכונים מדובר בשחקן ענק. העמדה הנכונה היא לא הקשר האחורי ולא המנהל משחק. בין אם זה מעל קשר אחורי מנהל (סטייל אלונסו) ולצד עוד 50 50 או במצב כמו בריאל שבה הוא צריך לשחק מעל קשר אחורי (קאסמירו) ולצד קשר 50 50 מנהל משחק (מודריץ או קרוס).

לא חושב שדחוף לנו שוער.
אם זה לא דה-חאה, אני באמת לא רואה סיבה להחליף את קיילור.
עם המחירים של היום, עדיף לשמור את כל הכסף לשחקני שדה, שיותר דחופים לנו.
זכינו כבר בלא מעט תארים עם קיילור, וחלק גדול מהשערים שהוא סופג זה באשמת הדנא של המועדון, שחייב לספוג בכל משחק.

+2 שערים אתמול בבעיטה מרחוק ובנגיחה. חפשו ביוטיוב.

ידיעה מוזרה היום במארקה על עומר מסקראל, קשר מרכזי שפעם גדל אצלנו ובשנתיים האחרונות משחק בפרנקפורט. אומרים שריאל תנצל את הסעיף לרכוש אותו תמורת 4 מיליון במטרה לעשות עליו קופה בקיץ. פלורנטינו לא נותן לאף יורו לחמוק. קצת מוזר לאור העובדה שרק לאחרונה הוא חזר מפציעה קשה באכילס שמנעה ממנו לשחק מסוף העונה שעברה.

חוץ מלמכור אותו יש סבירות טובה שהוא ישתתף ב-Pretemporada כי רוב הסגל יקבל חופשת מונדיאל ארוכה.

אגב מה עם וויליאן? מוכיח שוב כמה הוא שחקן טוב, ובטח יעלה הרבה פחות מכל שחקן אחר שדובר עליו.

הוא נתן צמד משחקים באמת אדיר נגד בארסה. חוץ מקאנטה האלוהי אני חושב שאולי וויליאן הוא השחקן לשלוף מצ’לסי.
המניות של הזארד ירדו אצלי מאוד.

רק חבל שהוא נושק ל30…

עדיין נראה כמו שחקן שיכול לתת 3-4 שנים טובות.
מאז רונאלדו לא היה לנו כוכב. בהתקפה שנתן יותר (אוזיל די מריה חאמס בייל)

החלום של תומאס רונסרו: כך תיראה ריאל מדריד 2018/19

בכלי התקשורת במדריד ממשיכים עם כדורגל הנבחרות ו’מדד כריסטיאנו’ ולכן כדי לשבור שגרה עד שהליגה תחזור - אפשר להתעסק מדי פעם במלפפונים. תומאס רונסרו, עורך ה-AS, הוא מדרידיסטה ידוע. אפשר להבין זאת לפי הטוויטר והפייסבוק, לפי סגנון הכתיבה שלו וגם סרטוני הוידאו הקבועים ב-AS - כיצד רונסרו הגיב לגול של כריסטיאנו…

אני חולם על ריאל מדריד הזו ב-2018/19

הכתב פותח בהקדמה ידועה שלמרות שריאל מדריד עושה את סיכום העונה האמיתי שלה רק אחרי שברור מה נסגר עם ליגת האלופות, ולמרות השיפור הגדול ביכולתה ב-2018 ושקומת הקרקע של המועדון כוללת ארבע אותיות באופן אובססיבי: ק-י-י-ב[גמר הצ’מפיונס, 2018] - קשה שלא לחשוב כבר על העונה הבאה. בטח בהתחשב לכישלון בליגה, להדחה המביכה מהגביע ולהייפ הקבוע סביב ריאל מדריד בחלון ההעברות. לדבריו, הקבוצה הימרה השנה על קו אחר של צעירים, יותר נכון המשיכה את הדרך שהחלה עם מוראטה ואסנסיו בקיץ שעבר, וצירפה את מרבית הספרדיים הטובים - סבאיוס, יורנטה, בורחה מאיורל, ואייחו, לצד אשרף שקפץ כיתה ותיאו שהגיע מאתלטיקו.

המהפכה הזו נכשלה. הם רוצים לקבל יותר דקות בקבוצה אחרת. בורחה מאיורל יעזוב לקבוצה שתיתן לו לשחק 30 משחקים בעונה למרות שגם הוא מסוגל לכבוש כמו בנזמה. דני סבאיוס הוא שחקן שנהדר לראות אותו בנבחרת אבל לא הצליח לתרום, ומרקוס יורנטה למשל הוא השחקן שחטף הכי הרבה כדורים בשנה שעברה. חלק יעזבו, ככל-הנראה, מבלי שיוכלו אפילו לומר שזידאן ניסה אותם והם איכזבו, עם כל הכבוד לפיאסקו בגביע נגד לגאנס בברנבאו[את תיאו הרננדס הוא היה משאיר כגיבוי למרסלו].

ואז מגיע ‘הבום’: לכן, התוכנית ברורה: מחפשים מחליפים עם הרבה יותר ניסיון. שחקנים מוכחים, ואם תרצו: גלאקטיקוס, לפחות רובם. פנקס הצ’קים של הנשיא פרס שבערך סגר את הברז אשתקד - יהיה נדיב. רונסרו מדבר על השחקנים שהיה מצרף. אודריוזולה, המגן הימני הצעיר של ריאל סוסיאדד שעושה את צעדיו הראשונים גם בנבחרת - הוא החתמה מושלמת כמחליף לקרבאחל. בונוצ’י שלא הצליח במילאן, הוא יהיה הבלם שצריך להגיע, אחרי שלא בדיוק הצליח במילאן. מרכז השדה של ריאל מדריד יישאר זהה פחות או יותר עם קובא כגיבוי לקאסמירו וחבריו. לבאנדובסקי רוצה להגיע לריאל מדריד וברור שהוא או הארי קיין שנראה יקר יותר, כך מסתמן, הם בגדר חובה בשביל הקבוצה, כשאין יותר סליחות על היעדר השערים והבצורת הקבועה של בנזמה(רק שמונה שערים העונה). ההחתמה הגדולה הנוספת היא מוחמד סאלאח. מהיר וחוצפן ולא צפוי, יהיה קשה לו לסרב לריאל מדריד וכדי לרכך ולעדן את ליברפול אפשר לשתף את בייל בעיסקה כדי להחזיר חלק מההשקעה הלא-מוצלחת ב-2013. סאלאח הוא פנטזייה גדולה ואפשרות יותר ריאלית וטובה מניימאר שיעלה כפול, לא יהיה סבלני, ירצה להיות ה-כוכב ולא יהיה אכפתי ומחויב לפרויקט. ‘אני חולם על שלישייה התקפית של סאלאח-לבאנדובסקי-כריסטיאנו’. מה דעתכם?

בכתבה אחרת ב-AS, שעלתה לאוויר יום קודם - למעשה, אתמול, דיברו על ריאל מדריד החדשה. שמות נוספים שעלו שם, פחות בומבסטיים - טימו וורנר החלוץ המצוין של לייפציג שהרשים במדי נבחרת גרמניה נגד ספרד למרות שלא כבש; ויגל מבורוסיה דורטמונד כקשר מרכזי, אמרה צ’אן מליברפול או לאונארדו פארדס מזניט. המשותף לשתי הכתבות: על עמדת השוער כרגע לא מדברים על אף פרסומים ישנים לגבי קורטואה או השם דויד דה-חאה שתמיד עולה.

מישהו שעוקב אחרי ליברפול השנה אשמח לשמוע דעה על סאלח.
אני שומע המון על שלישיות ורביעיות שהוא מבקיע, אך באיזשהו מקום הוא נשמע לי כמו רונאלדו מבלי ההתעלות במשחקים הגדולים ואחרי שנתן שנה גדולה אחת בלבד.
סאלח הוא הימור, ובהתחשב במחיר שיעלה אני כלל לא בטוח שהימור משתלם מאוד.
האזרד שחקן יציב יותר וטוב לא פחות לצורך העניין.

לגבי עמדת החלוץ לבנדובסקי מרגיש לי מבוגר מידי עם כל הכבוד. עדיף להשקיע את ה50 מיליון יותר האלה ולהביא את קיין שצעיר ממנו ב5 שנים אם אני לא טועה. בגילאים האלה הירידה יכולה לבוא בפתאומיות ונקבל חלוץ לשנתיים בלבד וזול הוא בטוח לא יהיה במילא, למה לא להשקיע כבר בשחקן צעיר יותר ולא פחות טוב

ריאל לא תוציא את קיין מטוטנהאם בפחות מ-200 מיליון. אחרי עסקת ניימאר, גם לא בטוח שזה יספיק.

ומה המחיר שמדברים על לבנדובסקי?
לא מאמין שקיין יגיע ל200.
אחרי שנים בטוטנהאם מאמין שקיין כן ירצה להתקדם ולא ירצה שהמועדון ימנע זאת ממנו

השורה האחרונה מראה שאתה פשוט לא מכיר את טוטנהאם, את מדיניות הרכש שלה, את השאיפות של הפרוייקט הנוכחי שלה ובעיקר את העומד בראשה. מדובר באחת מ-5-6 הרכישות הכי קשות לביצוע באירופה (ובהתאם גם יקרות), לא פחות.

סלאח הוא רכישה פוטנציאלית מדהימה. קראק לכל דבר ועניין, סקורר, דריבליסט אמיתי (לא חושב שיש לנו אחד כזה בסגל חוץ ממרסלו בערך) וצעיר. גם עניין ה"עונה האחת" לא ממש נכון - הוא נותן עונה היסטורית לחלוטין, בטח ביחס לעונת בכורה בליגה, ואחרי עונות טובות מאד ברומא ופיורנטינה. בכל מקרה, אני לא רואה אותו מגיע בקיץ, וגם אם כן זה יעלה המון.

לבנדובסקי מבוגר מקיין ב-5 שנים, ההפרש במחירים יהיה בהתאם. בהיסטוריה הקצרה יש כמה העברות חלקות וזולות למדי באופן יחסי בין המועדונים (קרוס, אלונסו, חאמס). מאמין שאם זה מה שלבנדובסקי רוצה באיירן לא יערימו קשיים מיוחדים, מה גם שההעברה, אם תקרה, מגיעה אחרי 4 עונות בהן תרם הרבה מאד למועדון, בתחושת מיצוי מסויימת, ובגיל מבוגר למדי כאמור. ההתקפה שלנו במצב רע ואין ספק שלבנדובסקי יהיה חיזוק, גם אם לטווח הקצר. האלטרנטיבות נראות כרגע בלתי אפשריות או יקרות מאד, אבל בקיץ נהיה חכמים יותר.

אבל הכל ברווזים כרגע…

העסקה האחרונה של ריאל עם טוטנהאם נראתה כך:
בייל הצעיר (23 נדמה לי?), נתן עונה טובה אחרי כמה עונות פוטנציאל, בקבוצה שלא הייתה קרובה לאיים על תואר כלשהו באנגליה מזה עשרות שנים. המחיר - 100 מיליון יורו.

המצב כיום:
קיין הצעיר (24), 3 עונות מלך השערים באנגליה, שלישי במספרים רק לכריסטיאנו ומסי, קפטן משני בקבוצה שהיא חלק מהטופ 4 כבר 3 עונות ברציפות, קרובה לגביע העונה, עם מאמן מצוין שבונה לטווח ארוך, ובעיצומי בניית אצטדיון חדש שיקפיץ את המועדון לשלב הבא.

מסתבר אם כן, שקיין עולה על בייל בכל פרמטר. כובש הרבה יותר, גם בהשוואה לעונות השיא של בייל, ולאורך יותר זמן. הבדל הגילאים זניח. המעמד של קיין כקפטן משני כיום וראשי לעתיד בטוטנהאם גבוה משמעותית מזה של מר גארת’ ‘אני שובת מאימונים כי אני רוצה לעבור לריאל’ בייל.

בנוסף, המצב של טוטנהאם השתנה. היא כבר לא סתם קבוצה סימפטית אלא אחת שעד סיטי 2018 טענה ברצינות לתואר הקבוצה הטובה באנגליה. המועדון בתכנונים להתקדם, עם ניהול מקצועי מעולה ותחזיות כלכליות מצוינות בזכות האצטדיון החדש וההוצאות הנמוכות יחסית בשוק ההעברות. מכירת קיין היא וודאי לא הגיונית מבחינה מקצועית, אך גם מבחינה כלכלית, כי היא תפגע במותג שטוטנהאם מנסה לייצר - קבוצת טופ אירופאית, ולא ספקית כוכבים לריאל מדריד.

כמו כן, השוק השתנה. קוטיניו, שצעיר כמו קיין אך עם מספרים נמוכים בהרבה, נמכר ב-150 מיליון. חשיבותו לליברפול לא התקרבה לחשיבותו של קיין לטוטנהאם, ולו בזכות הזהות האנגלית של קיין. 100 מיליון עבור קיין, מה שאוהדי יונייטד חשבו שכדאי לשים לפני שנתיים, הם סכום מגוחך בימינו.

דבר אחד לא השתנה והוא דניאל לוי. הוא לא ימכור את קיין לפני שיוציא את טיפת הדת האחרונה לקונה, וגם זה רק אחרי שקיין יצהיר באופן מוחלט שהוא לא מעוניין להישאר. אני באמת חושב ש-200 מיליון זה סכום שלא יגרום לו לפתוח את המייל, ובוודאי שלא למכור.

זה תלוי המון בשחקן, אם שחקן באמת ירצה לעזוב הוא יעזוב.
בנוסף כן אני חושב שעם ה5 שנים אקסטרה שהוא יכול לתת והעובדה שזה קיין (שחקן שלטעמי טוב יותר) זה גם יהיה שווה את ה150 מיליון הפרש.

אבל שוב זה חלום, כמו שאמרתם טוטנהאם לא ימכרו אם לא יהיה רצון של השחקן לעזוב ולבנדובסקי פנוי וזמין ויהווה שיפור לטווח המיידי.

אבל גם בייל ממש רצה לעזוב, ובכל זאת לוי הוציא מריאל 100 מיליון, שהיו שיא באותה תקופה. יותר מהמחיר של כריסטיאנו שהיה בלי צל של ספק שחקן הרבה יותר טוב ממה שבייל אי פעם יהיה.

קיין זו רכישה מסוכנת מסלאח. מלבד היותו איטי, הוא לא מאד טכני. לדעתי יש סיכוי טוב שיתקשה להשתלב בספרד.
סלאח, לעומת זאת, נראה השחקן שיכול להוסיף לנו אלמנט של מהירות, שמאד חסר לנו.
לבנדובסקי נראית לי רכישה נהדרת. הוא יציב במספרים לאורך שנים לא מבוטלות. בטח בניגוד להזארד. הבעיה, שאם היינו מקבלים יורו על כל פעם ששמו של לבנדובסקי עלה בתקשורת, היה לנו מספיק להביא את ניימאר במזומן.

וואלה שכנעתם אותי. נקווה שגם את זידאן.

סתם לשם הדיוק, הוא שיחק בצ׳לסי ולכן זוהי לא עונת הבכורה שלו בליגה.

צודק, תודה. אפשר להוריד את “בליגה” ולהחליף ב-“בליברפול”, הפואנטה נשארת דומה.