דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

במקרה של אמבפה, ילד אחרי עונה אחת בבוגרים, ההשלכות על תקציב השכר הכללי עשויות להיות משמעותיות (אם כי לא בטווח המיידי). אבל אם הזארד יחליף מחר את בייל ויקבל את ה-350K בשבוע שלו אני לא חושב שתהיה בעיה.

גם אם לפס"ז יש באר נפט אינסופי, גם שם יש היררכיה והם לא יכולים להחזיק בכל כוכבי העולם. מעבר לעניין חוסר האטרקטיביות הספורטיבי.

מעניין, בדקתי טיפה יותר לעומק. משכורות שלנו ושל פסז׳.
המסקנה היא שכרגע ישנה היררכיית שכר דומה מאד.
סך המשכורות: הם משלמים 2,650,000 יורו לשבוע, ואנחנו 11,000 יורו פחות. גם השונות מאד דומה (מקווה שעשיתי את זה נכון, לשמחתי יש פה מספיק כלכלנים שיבדקו אותי :stuck_out_tongue:)

כל זה אומר:

1. ברור שהם מוציאים הרבה יותר כסף, כי הם קנו הרבה שחקנים בסכומים גבוהים משמעותית בשנים האחרונות
  2. להביא את מבאפה היה אומר ׳להרגיז׳ בעיקר את ראמוס, קרוס, מודריץ׳, בנזמה ומרסלו. אצלם זה אלבס, די מאריה, סילבה ווראטי. אכן היינו בעמדה הרבה פחות טובה לעשות את זה, בטח אחרי הזכייה בצ׳מפיונס
  3. עד שלא נשתחרר מהחוזים של רונאלדו ובייל, יהיה לנו קשה לעשות את הרענון המיוחל

אני מסכים איתך לגבי זה שהזארד יעורר פחות בעיות ממבאפה. מעניין כמה דוגמאות כאלה יש, מניח שלא המון, ושהם שחקנים יקרים. תוסיף לזה את העובדה שאני חושב שמאד כדאי לנו להביא יותר משחקן אחד, מסביר למה אני אפילו יותר פסימי אחרי ההשוואה הזו.

השכר בסוף משקף את המעמד המקצועי, מי שעומד בראש ההיררכיה אמור להיות זה שתורם הכי הרבה מקצועית כשהתקפה באופן מסורתי “שווה” יותר מהגנה. אם נביא שני כוכבים להרכב שני כוכבים אחרים יהיו צריכים לעזוב יחד עם המשכורת שלהם. אם בייל וכריסטיאנו נשארים אז ברור שאנחנו תקועים. אבל לפחות בשלב זה הבעיה היא לא היכולת להיפטר מהחוזים שלהם, אלא ברצון. ועוד לפני כן - ברצון להחליף את בנזמה בחלוץ של 200k-300k בשבוע. את זה אפשר היה לעשות כבר לפני שנים.

לגבי סעיף 2, לטובת מי שספקטי בעניין: ראמוס נתן דוגמה לבעיה כזאת בסאגת החוזה האחרון שלו (המעבר ליונייטד וכו’) כשברקע החוזה הגבוה של בייל. קרוס עשה אותו דבר בבאיירן אחרי שגצה נרכש - דרש השוואת שכר. אצל שחקנים פחות משמעותיים או יותר מבוגרים הדברים האלה עושים פחות רעש, אבל כשיש עליית שכר במועדון בפרט ובעולם הכדורגל בכלל כל מו"מ מקבל דחיפה קטנה למעלה.

כולי ציפייה לכוכב התורן של מונדיאל 18, בין אם היה ופשוט קיבל הכרה ובין אם נולד במהלך הטורניר.
בנוסף, 500 מיליון יורו פלוס-מינוס ישפכו אם נרצה או לא, ובניגוד לכל קיץ בו הייתי נגד במשך שנים, חוששני שהגיע הרגע לגבות מהלך שכזה.
2 וורלד קלאס התקפיים (איקרדי, קיין, ניימאר, הזאר, זהבי יו ניים איט) ושוער על במהירות הבזק (דויד דה חאה, דה חאה דויד, DDG). אני לא זוכר ריאל מדריד יותר משוועת לכך - מזו.
את צמצום ההפסדים אפשר לעשות על הגב של תיאו יורנטה המאכזבים ושות’.

יאללה כבר, תביאו אותו אלינו. איזה שחקן

https://twitter.com/LeCoqueliin/status/960216741963091969

טוב אז בטח גם אתם שמתם לב לשער המארקה היום עם לבאנדובסקי ולדיבורים והאיתותים מצד טיבו קורטואה והעניין המשפחתי. אם יש משהו שהתקשורת במדריד הכי אוהבת מעבר לליגת האלופות - הגלאקטיקוס.

האמת שאני רעב לגלאקטיקוס, פחות עפתי על חאמס רודריגס שהגיע בקיץ 2014 כך שהבומבה האחרונה הייתה הקיץ בו הגיע בייל. הימים האחרונים של השירות בצבא, זוכר את עצמי נכנס לאתר אחרי שמירת לילה ארורה ומבסוט שהעסקה חתומה, ופתאום, הופ: אוזיל בחוץ.

קיילור עשה את שלו, עונה אחת מעולה, עוד חצי שנה בסדר וזהו-זה, אני לא סומך עליו במאה אחוז. הוא היה בסיטואציה קשה מאוד לאורך כל הדרך ואני גאה בו ואוהב את המלחמה והתשוקה שלו ואיך הוא מנטרל את רעשי הרקע, אבל למרות שעדיין לא הפסיד לנו משחק חשוב באמת - זה אוטוטו קורה ואנחנו צריכים שוער חדש וצעיר. האמת שאם אני משווה בין דה-חאה לקורטואה נניח - השוער הספרדי הוא מצוין כבר כמה שנים בעוד קורטואה לא חתום על פאשלות גדולות ובטח לא היה חלש, אבל לדעתי באתלטיקו הוא היה טוב ויציב יותר מאשר צ’לסי, אבל כמובן שאקבל אותו בזרועות פתוחות.
לגבי לבאנדובסקי - חלוץ מפלצתי, התפללתי שיגיע אלינו ולא לבאיירן(לדורטמונד לא היה כל-כך מה לעשות בנושא), אבל הייתי מעדיף שחקן מהסוג של אגווארו. הוא מפלצת רחבה אבל יש לנו בעייה ביצירת מצבים לדעתי וכריסטיאנו ולבאנדובסקי יחד זה לא יעבוד. הייתי מעדיף שחקן כמו דיבאלה. מעבר לכך גם הפולני לא צעיר, בן 30. אבל לא באמת כתבתי כאן דברים נגד לבאנדובסקי…

קורטואה שוער טוב אבל יש כמה שמות יותר מלהיבים ממנו, לא בטוח עד כמה הם ריאליים. חבל שסעיף השחרור של אובלק הוא 100 מיליון יורו, היה יכול להיות נחמד לגנוב אותו מאתלטיקו. כנראה שפ.ס.ז’ תקנה אותו בקיץ. הגיוני גם שאתלטיקו תחזיר את קורטואה עם חצי מהכסף שהיא תקבל עבור אובלק. אליסון השוער של רומא גם אופציה שכדאי לבדוק, הוא נותן עונה אדירה. דה חאה האופציה המועדפת אבל כנראה שפיספסנו את הרכבת לתמיד איתו.

בסופו של דבר יש כמה מועמדים שיהיו שדרוג על פני נבאס אבל יש לנו בעיות הרבה יותר בוערות מעמדת השוער.

לבנדובסקי יכול להיות מין רוד ואן ניסטלרוי שני עבורנו רק שבניגוד להולנדי הוא יעלה הון תועפות. לא רואה את פלורנטינו מוציא סכום עתק על שחקן שעבר את ה-30. קיין לא אופציה ריאלית ולא הייתי רוצה לראות אותנו מוציאים 200 מיליון יורו על שחקן אחד, בטח לא על שחקן אנגלי שלך תדע איך יתאקלם בספרד. כנראה שהפור ייפול על איקרדי. העיקר לא בנזמה. איך פספסנו את אמבפה איך… בכייה לדורות.

מה שבטוח הקיץ הזה אנחנו הולכים לקראת מהפכה. נקווה שנשקיע בחוכמה ולא סתם נביא שמות מפוצצים או את השחקן התורן שיתעלה במונדיאל.

מעבר לפנטזיות על רכש אני יותר מפנטז על לראות את בנזמה וקרוס עוזבים. גם אחד מרונאלדו או בייל צריך לעזוב. רק ברור שזה לא יקרה וחבל.

החבר קרלוס קארפיו מפרסם שבריאל מדריד נפל הפור ובייל יעזוב בקיץ. הפציעות והניתוק שלו מהעולם הכריעו לדבריו.
עוד הוא טוען שריאל הייתה מוכנה למכור גם בקיץ הקודם אבל לא קיבלה הצעות במחיר בו העריכה אותו (90 מיליון).

לא ידוע עד כמה זה נכון כמובן, אבל דיבורים יש וגם זה משהו.

על קארימון פורסם אתמול שפס"ז, ליון, מונאקו ומארסיי תשמחנה לקלוט אותו אם הוא יעזוב יום אחד את ריאל מדריד.

בהתחשב בתוחלת הכשירות שלו זה צעד חכם. אסל מפה לשם הוא כבר תקופה ארוכה משחק ברצף, ומשחק טוב, והיחיד אצלנו עם יכולת אישית גלאקטית. קצת באסה אם נקבל מקרה רובן 2.

אלא אם כן יש לפלורנטינו רשימת קניות ארוכה להתקפה.

לא חושב שצריך רשימה ארוכה בהקשר הזה של בייל, גם אם נחליף את בייל בגלקטיקו אחר שאשכרה משחק זה יהיה שיפור משמעותי.

שם חדש במארקה: סרגיי מילינקוביץ’ סאביץ’. קשר 50/50 עם llegada כמו שאומרים בספרד - יכולת הצטרפות לרחבה מאחור. 9 שערים ו6 בישולים העונה בלאציו בכל המסגרות (32 הופעות). מכוכבי נבחרת סרביה הצעירה המוצלחת שזכתה במונדיאל עד גיל 20 ב2015. הוא יליד ספרד כי אבא שלו שיחק בליידה ואלמריה.

ראיתי אותו כמה פעמים ואת הנתונים היבשים בודאי שיש לו. האופי והעקביות הדרושה למועדון גדול הם תמיד סימן שאלה. אני מניח שאם קשר בסגנון ובגיל הזה יגיע זה יהיה במקום קובאצ’יץ’, שלפי השמועות הציעו לנו הרבה מאוד כסף עליו בקיץ (70 מיליון צפונה). על סבאיוס אני לא מדבר בכלל.

בגדול אני לא חושב שאנחנו צריכים שחקן בפרופיל הזה. פלורטינו צריך לחזור למקורות ולהביא גלקטיקוס, את הצעירים המשלימים יש לנו. בטח במרכז הקישור.

אני לא נגד קניות לא הכרחיות, פשוט שיגיעו בנוסף לקניות ההכרחיות.
אני ממש לא מתנגד לסאביץ, נשמע שחקן נהדר וצעיר מאוד, אך לא רוצה שימכרו לנו אץ הקניה הזו במקום קניית שחקני ההתקפה הכל כך נחוצים לנו ועמדת השוער שגם אשמח לראות בה חיזוק.
יש לנו כל כך הרבה כסף שצריך לשפוך על 2 גלאקטיקוס להתקפה ושוער.
מה שמאוד הגיוני זה שנצליח להביא את סאביץ בפחות כסף משנמכור את קובאציץ כך שאולי מדובר במהלך שיפנה לנו כסף לקניית הגלאקטיקוס.
אני מאוד אוהב את קובא ומאמין בו למרות התקופה הרעה וחושב שהעמדה הנכונה לצד השחקנים הנכונים מדובר בשחקן ענק. העמדה הנכונה היא לא הקשר האחורי ולא המנהל משחק. בין אם זה מעל קשר אחורי מנהל (סטייל אלונסו) ולצד עוד 50 50 או במצב כמו בריאל שבה הוא צריך לשחק מעל קשר אחורי (קאסמירו) ולצד קשר 50 50 מנהל משחק (מודריץ או קרוס).

לא חושב שדחוף לנו שוער.
אם זה לא דה-חאה, אני באמת לא רואה סיבה להחליף את קיילור.
עם המחירים של היום, עדיף לשמור את כל הכסף לשחקני שדה, שיותר דחופים לנו.
זכינו כבר בלא מעט תארים עם קיילור, וחלק גדול מהשערים שהוא סופג זה באשמת הדנא של המועדון, שחייב לספוג בכל משחק.

+2 שערים אתמול בבעיטה מרחוק ובנגיחה. חפשו ביוטיוב.

ידיעה מוזרה היום במארקה על עומר מסקראל, קשר מרכזי שפעם גדל אצלנו ובשנתיים האחרונות משחק בפרנקפורט. אומרים שריאל תנצל את הסעיף לרכוש אותו תמורת 4 מיליון במטרה לעשות עליו קופה בקיץ. פלורנטינו לא נותן לאף יורו לחמוק. קצת מוזר לאור העובדה שרק לאחרונה הוא חזר מפציעה קשה באכילס שמנעה ממנו לשחק מסוף העונה שעברה.

חוץ מלמכור אותו יש סבירות טובה שהוא ישתתף ב-Pretemporada כי רוב הסגל יקבל חופשת מונדיאל ארוכה.

אגב מה עם וויליאן? מוכיח שוב כמה הוא שחקן טוב, ובטח יעלה הרבה פחות מכל שחקן אחר שדובר עליו.

הוא נתן צמד משחקים באמת אדיר נגד בארסה. חוץ מקאנטה האלוהי אני חושב שאולי וויליאן הוא השחקן לשלוף מצ’לסי.
המניות של הזארד ירדו אצלי מאוד.

רק חבל שהוא נושק ל30…

עדיין נראה כמו שחקן שיכול לתת 3-4 שנים טובות.
מאז רונאלדו לא היה לנו כוכב. בהתקפה שנתן יותר (אוזיל די מריה חאמס בייל)

החלום של תומאס רונסרו: כך תיראה ריאל מדריד 2018/19

בכלי התקשורת במדריד ממשיכים עם כדורגל הנבחרות ו’מדד כריסטיאנו’ ולכן כדי לשבור שגרה עד שהליגה תחזור - אפשר להתעסק מדי פעם במלפפונים. תומאס רונסרו, עורך ה-AS, הוא מדרידיסטה ידוע. אפשר להבין זאת לפי הטוויטר והפייסבוק, לפי סגנון הכתיבה שלו וגם סרטוני הוידאו הקבועים ב-AS - כיצד רונסרו הגיב לגול של כריסטיאנו…

אני חולם על ריאל מדריד הזו ב-2018/19

הכתב פותח בהקדמה ידועה שלמרות שריאל מדריד עושה את סיכום העונה האמיתי שלה רק אחרי שברור מה נסגר עם ליגת האלופות, ולמרות השיפור הגדול ביכולתה ב-2018 ושקומת הקרקע של המועדון כוללת ארבע אותיות באופן אובססיבי: ק-י-י-ב[גמר הצ’מפיונס, 2018] - קשה שלא לחשוב כבר על העונה הבאה. בטח בהתחשב לכישלון בליגה, להדחה המביכה מהגביע ולהייפ הקבוע סביב ריאל מדריד בחלון ההעברות. לדבריו, הקבוצה הימרה השנה על קו אחר של צעירים, יותר נכון המשיכה את הדרך שהחלה עם מוראטה ואסנסיו בקיץ שעבר, וצירפה את מרבית הספרדיים הטובים - סבאיוס, יורנטה, בורחה מאיורל, ואייחו, לצד אשרף שקפץ כיתה ותיאו שהגיע מאתלטיקו.

המהפכה הזו נכשלה. הם רוצים לקבל יותר דקות בקבוצה אחרת. בורחה מאיורל יעזוב לקבוצה שתיתן לו לשחק 30 משחקים בעונה למרות שגם הוא מסוגל לכבוש כמו בנזמה. דני סבאיוס הוא שחקן שנהדר לראות אותו בנבחרת אבל לא הצליח לתרום, ומרקוס יורנטה למשל הוא השחקן שחטף הכי הרבה כדורים בשנה שעברה. חלק יעזבו, ככל-הנראה, מבלי שיוכלו אפילו לומר שזידאן ניסה אותם והם איכזבו, עם כל הכבוד לפיאסקו בגביע נגד לגאנס בברנבאו[את תיאו הרננדס הוא היה משאיר כגיבוי למרסלו].

ואז מגיע ‘הבום’: לכן, התוכנית ברורה: מחפשים מחליפים עם הרבה יותר ניסיון. שחקנים מוכחים, ואם תרצו: גלאקטיקוס, לפחות רובם. פנקס הצ’קים של הנשיא פרס שבערך סגר את הברז אשתקד - יהיה נדיב. רונסרו מדבר על השחקנים שהיה מצרף. אודריוזולה, המגן הימני הצעיר של ריאל סוסיאדד שעושה את צעדיו הראשונים גם בנבחרת - הוא החתמה מושלמת כמחליף לקרבאחל. בונוצ’י שלא הצליח במילאן, הוא יהיה הבלם שצריך להגיע, אחרי שלא בדיוק הצליח במילאן. מרכז השדה של ריאל מדריד יישאר זהה פחות או יותר עם קובא כגיבוי לקאסמירו וחבריו. לבאנדובסקי רוצה להגיע לריאל מדריד וברור שהוא או הארי קיין שנראה יקר יותר, כך מסתמן, הם בגדר חובה בשביל הקבוצה, כשאין יותר סליחות על היעדר השערים והבצורת הקבועה של בנזמה(רק שמונה שערים העונה). ההחתמה הגדולה הנוספת היא מוחמד סאלאח. מהיר וחוצפן ולא צפוי, יהיה קשה לו לסרב לריאל מדריד וכדי לרכך ולעדן את ליברפול אפשר לשתף את בייל בעיסקה כדי להחזיר חלק מההשקעה הלא-מוצלחת ב-2013. סאלאח הוא פנטזייה גדולה ואפשרות יותר ריאלית וטובה מניימאר שיעלה כפול, לא יהיה סבלני, ירצה להיות ה-כוכב ולא יהיה אכפתי ומחויב לפרויקט. ‘אני חולם על שלישייה התקפית של סאלאח-לבאנדובסקי-כריסטיאנו’. מה דעתכם?

בכתבה אחרת ב-AS, שעלתה לאוויר יום קודם - למעשה, אתמול, דיברו על ריאל מדריד החדשה. שמות נוספים שעלו שם, פחות בומבסטיים - טימו וורנר החלוץ המצוין של לייפציג שהרשים במדי נבחרת גרמניה נגד ספרד למרות שלא כבש; ויגל מבורוסיה דורטמונד כקשר מרכזי, אמרה צ’אן מליברפול או לאונארדו פארדס מזניט. המשותף לשתי הכתבות: על עמדת השוער כרגע לא מדברים על אף פרסומים ישנים לגבי קורטואה או השם דויד דה-חאה שתמיד עולה.

מישהו שעוקב אחרי ליברפול השנה אשמח לשמוע דעה על סאלח.
אני שומע המון על שלישיות ורביעיות שהוא מבקיע, אך באיזשהו מקום הוא נשמע לי כמו רונאלדו מבלי ההתעלות במשחקים הגדולים ואחרי שנתן שנה גדולה אחת בלבד.
סאלח הוא הימור, ובהתחשב במחיר שיעלה אני כלל לא בטוח שהימור משתלם מאוד.
האזרד שחקן יציב יותר וטוב לא פחות לצורך העניין.

לגבי עמדת החלוץ לבנדובסקי מרגיש לי מבוגר מידי עם כל הכבוד. עדיף להשקיע את ה50 מיליון יותר האלה ולהביא את קיין שצעיר ממנו ב5 שנים אם אני לא טועה. בגילאים האלה הירידה יכולה לבוא בפתאומיות ונקבל חלוץ לשנתיים בלבד וזול הוא בטוח לא יהיה במילא, למה לא להשקיע כבר בשחקן צעיר יותר ולא פחות טוב

ריאל לא תוציא את קיין מטוטנהאם בפחות מ-200 מיליון. אחרי עסקת ניימאר, גם לא בטוח שזה יספיק.