דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

נראה שהדבר החשוב ביותר עבור זידאן הוא לתת גב לשחקנים הנוכחיים שלו ולשמור על שקט ויציבות, שזה יכול להיות נפלא אבל הוא שוכח שקבוצה גדולה ובטח מדריד היא לא מערכת סגורה. לפעמים צריך לחתוך ולהחליט החלטות לא נעימות כדי להתקדם. אחרון האוהדים שם לב לחסך ההתקפי, גם זידאן רואה ואני בטוח שאם היה משחק בפרו אבולושן הוא אכן היה מחליף את החלוצים שלו בהזארדים וקיינים (ואפילו מוראטאים)

לצערי זידאן קצת שקע בדברים שהביאו לו את ההצלחה - השקט בחדר הלבשה והגב לשחקנים. כשהולך זה מצויין וגם כשקצת פחות הולך והדברים לקראת התדרדרות זה בסדר גמור, אבל בקבוצת כדורגל צריכים לעשות רענון. עם פוטנציאלים לא מביאים תארים וכשברור כשמש שרונאלדו לא נהיה צעיר ובנזמה זה לא הדבר האמיתי. הבעיות שלנו הן ידועות והן נטחנו כאן בפורום עד העצם, כבר אין לי כוח לקרוא ולשמוע את אותם הדברים כל הזמן.

השאלה היא כמה אלטרנטיבות ריאליות יש בשוק עכשיו, כמה פרז מתכנן להוציא ואיך לעזאזל אחרי שהוא שדרג חוזים לחצי סגל (ורובם מעל גיל 30, WTF?) הוא יוכל להנחית כאן שני שחקנים בקאליבר מספיק גדול כדי להתמודד עם מסע ההתחמשות של הקטאלונים.
לזרוק את השם הזארד באויר זה נחמד וזה יפה, השאלה היא האם צ’לסי, קבוצה שלא חסר לה כסף, תשחרר את הכוכב מס’ 1 שלה? לי קשה לראות את זה קורה, וגם אם קורה, אז המחיר יהיה כבד מאוד. לא רואה סינריו שבו גם הזארד וגם חלוץ מגיעים בלי שנמכר כוכב רציני.

עכשיו לגבי ההצהרות של זידאן: אני באמת חושב שהוא מאמין בשחקנים שלו ונותן להם גב, אלו לא סתם הצהרות. פרז ידוע בגחמות שלו וזידאן עושה רושם מרסן אותו. דווקא עכשיו כשצריכים את ההתערבות של פרז יותר מאי-פעם, הוא בוחר לשים את עצמו בצד. חבל.
מהצד השני - אחרי שני גביעי אירופה ואליפות, טבעי שתהיה ירידת מתח מסויימת והיה ברור שזה יגיע, התקווה היחידה היא לקוות ולצפות שזה יפתח את העיניים שם למעלה להבין שצריכים, או יותר נכון חייבים לעשות את השינויים האלה ולהביא ‘ספרדים צעירים סקסיים’ זה לא מספיק, בייחוד כשהם מחלקים ביניהם את הדק’ בין הספסל ליציע.

זידאן, שוב, כשנשאל על החתמת חלוץ: “אני לא צריך אף אחד, וזהו זה. לא רוצה אף אחד, לא רוצה שום דבר. יש לנו סגל ואני מאמין בו”.

נראה לי שהייתי רוצה את מרסיאל.

עד עכשיו הדיונים כאן התמקדו באיזה שחקן מביאים תוך שרונאלדו הוא עובדה מוגמרת. לאור הדיבורים, זה כבר ממש לא בטוח. יתכן מאד שהוא ילך בקיץ הקרוב. כולי תקווה שהאגו שלו לא יאפשר לו לשאת מצב שהוא כבר לא הטוב בעולם. כבר עכשיו די ברור ששכרו לא יושווה לזה של מסי, מה שבטח לא משמח אותו. אם זה אכן מתרחש, זה פותח מגוון רחב של סוגי שחקנים שיכולים להתאים לנו.

מרסיאל הוא שחקן פיזי אבל בעל טכניקה. אפקטיבי כמעט בכל מקום שבו הוא מקבל את הכדור. פינישר טוב. מסוגל לתת פצצה לשער מטווח בינוני (כרגע בקבוצה רק אסנסיו וקאסמירו מסוגלים לבעוט מחצי מרחק). נראה שהראש שלו מסודר יחסית.

לא בטוח בכלל שאני לוקח את הזארד או דיבאלה (למשל) לפניו.

שחקן גדול אבל גם מוריניו כבר מבין מה יש לו ביד.
מצד שני, הוא עם חוזה רק עד הקיץ הבא (2019) עם אופציה לעונה נוספת שאין לי מושג מה משמעותה.

מארקה (וגם ASS) אומרים היום שלקפה נמאס לחכות והוא הולך להאריך את החוזה בביבלאו.
כלומר, הסוכן מנסה להפעיל לחץ. הוא לא הבין שכשעושים לזידאן דווקא הוא מתבצר עוד יותר בקיבעון. בסוף קיילור יקבל חוזה ארוך טווח.

זה רשמי, אפשר לשכוח מקפה:

https://twitter.com/AthleticClub/status/955381143246966784

קאדנה סר טוענים שבקיץ יוחלפו שני השוערים שלנו, ויגיע שוער גלקטי (בשאיפה לדה חאה) ועוד שוער צעיר כמחליף.
התקשורת מתכננת תוכניות וקיילור נאבאס מצחקק צחוקיות עד שיפרוש פה…

מעניין מה יהיה המחיר של דה חאה כשיש לו עוד שנה בחוזה. בטח באזור ה 70 מ יורו (ליונייטד אין ממש בעיה של כסף). לדעתי, בזמנו פספסנו את ההזדמנות להביא אותו. שוערים שהם מאד מבוססי רפלקסים נגמרים מוקדם יחסית, אני מניח שיש לו עוד 2-3 כשוער ברמה הזו.
כדאי להתמקד בשוער צעיר, שמעתי שלבילבאו יש אחד טוב.

לא בדיוק פספסנו, הייתה כאן סוג של תחבולה מצד מאניו.
לא יודע עד כמה דה חאה רלוונטי כבר - שחקן שהיה מוכן לעזוב הכל למעננו ואנחנו די עמדנו מהצד, דומה למקרה עכשיו עם קפה.

תחבולה? יונייטד אמרה ביולי שיש לדה חאה מחיר, רוצים - תשלמו, לא רוצים - לא צריך. אף אחד לא הכריח את ריאל לשלוח פקסים ב23:50 בדד ליין דיי, עם אותו סכום שיונייטד ביקשה חודשיים לפני כן. אין לריאל את מי להאשים מלבד את עצמה, על כך שנרדמה כל הקיץ וציפתה שהמועדון הכי עשיר בעולם יתקפל או שדה חאה יעשה בלאגן. לא זה ולא זה קרו, וריאל התעוררה מאוחר מדי, באמצע הלילה.

אם יונייטד תמכור את דה חאה ב-70 מיליון זו תהיה מציאה לריאל. הבחור מביא נקודות כמו חלוץ, אין סיבה שיעלה פחות מלוקאקו. יונייטד גם בכלל לא צריכה כסף והחוזה שלו מסתיים עוד שנתיים (מסתיים בקיץ 2019 וליונייטד אופציית הארכה). אין שום לחץ על יונייטד, ואם דה חאה לא מרד אצל לואי, הוא לא ימרוד גם אצל מוריניו. כל סכום שריאל תציע לו, יונייטד תציע יותר.

עזוב, כשרוצים אפשר הכל תאמין לי. זו לא ההעברה הראשונה ולא האחרונה שמתבצעת בדקות האחרונות של חלון ההעברות וזה שזה נפל דקה אחרי בגלל פקס במיוחד שזה ממשרדי יונייטד אומר משהו.
אבל זה נחלת העבר, אין טעם להתעסק בזה יותר מדי.

אין ספק שהחבר’ה במשרדים של יונייטד מצאו את התקרה מעניינת במיוחד באותו לילה. אבל כפי שאמרת, כשרוצים הכל אפשרי, ומי שרצתה במקרה ההוא הייתה ריאל, לא יונייטד.

ופה בדיוק הנקודה שלי. בריאל רצו, ביונייטד לא כ’'כ. ואיזה פלא, מישהו התרשל עם הפקס.

אף אחד לא התרשל עם שום פקס, אל תהיו מצחיקים. באמת נראה לכם שהעברות בכדורגל במאות מליונים נעשות באמצעות פקסים?

שמע, שני המועדונים דיברו על פקס, ולשניהם אין אינטרס לתאם סיפור. הסיפורים אכן היו שונים - במדריד טענו שהפקס במנצ’סטר עשה בעיות, ובמנצ’סטר טענו שהפקס במדריד אשם. השימוש נשמע לי מגוחך, אבל המכונה הזו עדיין קיימת משום מה.

נחמד להיזכר

סגן הנשיא של מונאקו אמר השבוע שריאל מדריד הציעה את אותו סכום שהציעה פס"ז עבור אמבפה, והבחירה הייתה של השחקן (חוזה/מקום בהרכב/מפרום של אמא/וואטאבר).

זה חשוב לכל מי שתוהה האם ריאל מדריד מוכנה לשלם את הסכומים המדוברים על כוכבים בהווה. אז היא מוכנה.

אבל לא מוכנה לשלם משכורות כמו פסז׳. זה לא משנה באיזה סעיף הכסף יוצא, בקיץ קיבלנו הוכחה לזה שהם ישלמו יותר מאיתנו.

מוכנה לשלם גם משכורות באופן עקרוני, רק לא לאמבפה. השכר שלו לא גבוה מהשכר של בייל.

אנחנו משלמים לגלקטיקוס הלא נכונים, אבל אני לא חושב שלמועדון יש בעיה להיות תחרותי בשוק העכשווי. גם לא מול פס"ז.

הבעיה הייתה לא כמה אתה משלם לאמבפה, אלא כמה שתצטרך להעלות את השכר של עוד שחקנים בעקבות כך. אלה כבר סכומים שהמועדון כנראה לא יכול לעמוד בהם. לפריז לא רק שיש יותר כסף, אלא שאכפת לה מהפייר פליי והקנסות בערך כמו שלטביב אכפת מעונש ההשעייה, אז זו התוצאה.