דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ומה המחיר שמדברים על לבנדובסקי?
לא מאמין שקיין יגיע ל200.
אחרי שנים בטוטנהאם מאמין שקיין כן ירצה להתקדם ולא ירצה שהמועדון ימנע זאת ממנו

השורה האחרונה מראה שאתה פשוט לא מכיר את טוטנהאם, את מדיניות הרכש שלה, את השאיפות של הפרוייקט הנוכחי שלה ובעיקר את העומד בראשה. מדובר באחת מ-5-6 הרכישות הכי קשות לביצוע באירופה (ובהתאם גם יקרות), לא פחות.

סלאח הוא רכישה פוטנציאלית מדהימה. קראק לכל דבר ועניין, סקורר, דריבליסט אמיתי (לא חושב שיש לנו אחד כזה בסגל חוץ ממרסלו בערך) וצעיר. גם עניין ה"עונה האחת" לא ממש נכון - הוא נותן עונה היסטורית לחלוטין, בטח ביחס לעונת בכורה בליגה, ואחרי עונות טובות מאד ברומא ופיורנטינה. בכל מקרה, אני לא רואה אותו מגיע בקיץ, וגם אם כן זה יעלה המון.

לבנדובסקי מבוגר מקיין ב-5 שנים, ההפרש במחירים יהיה בהתאם. בהיסטוריה הקצרה יש כמה העברות חלקות וזולות למדי באופן יחסי בין המועדונים (קרוס, אלונסו, חאמס). מאמין שאם זה מה שלבנדובסקי רוצה באיירן לא יערימו קשיים מיוחדים, מה גם שההעברה, אם תקרה, מגיעה אחרי 4 עונות בהן תרם הרבה מאד למועדון, בתחושת מיצוי מסויימת, ובגיל מבוגר למדי כאמור. ההתקפה שלנו במצב רע ואין ספק שלבנדובסקי יהיה חיזוק, גם אם לטווח הקצר. האלטרנטיבות נראות כרגע בלתי אפשריות או יקרות מאד, אבל בקיץ נהיה חכמים יותר.

אבל הכל ברווזים כרגע…

העסקה האחרונה של ריאל עם טוטנהאם נראתה כך:
בייל הצעיר (23 נדמה לי?), נתן עונה טובה אחרי כמה עונות פוטנציאל, בקבוצה שלא הייתה קרובה לאיים על תואר כלשהו באנגליה מזה עשרות שנים. המחיר - 100 מיליון יורו.

המצב כיום:
קיין הצעיר (24), 3 עונות מלך השערים באנגליה, שלישי במספרים רק לכריסטיאנו ומסי, קפטן משני בקבוצה שהיא חלק מהטופ 4 כבר 3 עונות ברציפות, קרובה לגביע העונה, עם מאמן מצוין שבונה לטווח ארוך, ובעיצומי בניית אצטדיון חדש שיקפיץ את המועדון לשלב הבא.

מסתבר אם כן, שקיין עולה על בייל בכל פרמטר. כובש הרבה יותר, גם בהשוואה לעונות השיא של בייל, ולאורך יותר זמן. הבדל הגילאים זניח. המעמד של קיין כקפטן משני כיום וראשי לעתיד בטוטנהאם גבוה משמעותית מזה של מר גארת’ ‘אני שובת מאימונים כי אני רוצה לעבור לריאל’ בייל.

בנוסף, המצב של טוטנהאם השתנה. היא כבר לא סתם קבוצה סימפטית אלא אחת שעד סיטי 2018 טענה ברצינות לתואר הקבוצה הטובה באנגליה. המועדון בתכנונים להתקדם, עם ניהול מקצועי מעולה ותחזיות כלכליות מצוינות בזכות האצטדיון החדש וההוצאות הנמוכות יחסית בשוק ההעברות. מכירת קיין היא וודאי לא הגיונית מבחינה מקצועית, אך גם מבחינה כלכלית, כי היא תפגע במותג שטוטנהאם מנסה לייצר - קבוצת טופ אירופאית, ולא ספקית כוכבים לריאל מדריד.

כמו כן, השוק השתנה. קוטיניו, שצעיר כמו קיין אך עם מספרים נמוכים בהרבה, נמכר ב-150 מיליון. חשיבותו לליברפול לא התקרבה לחשיבותו של קיין לטוטנהאם, ולו בזכות הזהות האנגלית של קיין. 100 מיליון עבור קיין, מה שאוהדי יונייטד חשבו שכדאי לשים לפני שנתיים, הם סכום מגוחך בימינו.

דבר אחד לא השתנה והוא דניאל לוי. הוא לא ימכור את קיין לפני שיוציא את טיפת הדת האחרונה לקונה, וגם זה רק אחרי שקיין יצהיר באופן מוחלט שהוא לא מעוניין להישאר. אני באמת חושב ש-200 מיליון זה סכום שלא יגרום לו לפתוח את המייל, ובוודאי שלא למכור.

זה תלוי המון בשחקן, אם שחקן באמת ירצה לעזוב הוא יעזוב.
בנוסף כן אני חושב שעם ה5 שנים אקסטרה שהוא יכול לתת והעובדה שזה קיין (שחקן שלטעמי טוב יותר) זה גם יהיה שווה את ה150 מיליון הפרש.

אבל שוב זה חלום, כמו שאמרתם טוטנהאם לא ימכרו אם לא יהיה רצון של השחקן לעזוב ולבנדובסקי פנוי וזמין ויהווה שיפור לטווח המיידי.

אבל גם בייל ממש רצה לעזוב, ובכל זאת לוי הוציא מריאל 100 מיליון, שהיו שיא באותה תקופה. יותר מהמחיר של כריסטיאנו שהיה בלי צל של ספק שחקן הרבה יותר טוב ממה שבייל אי פעם יהיה.

קיין זו רכישה מסוכנת מסלאח. מלבד היותו איטי, הוא לא מאד טכני. לדעתי יש סיכוי טוב שיתקשה להשתלב בספרד.
סלאח, לעומת זאת, נראה השחקן שיכול להוסיף לנו אלמנט של מהירות, שמאד חסר לנו.
לבנדובסקי נראית לי רכישה נהדרת. הוא יציב במספרים לאורך שנים לא מבוטלות. בטח בניגוד להזארד. הבעיה, שאם היינו מקבלים יורו על כל פעם ששמו של לבנדובסקי עלה בתקשורת, היה לנו מספיק להביא את ניימאר במזומן.

וואלה שכנעתם אותי. נקווה שגם את זידאן.

סתם לשם הדיוק, הוא שיחק בצ׳לסי ולכן זוהי לא עונת הבכורה שלו בליגה.

צודק, תודה. אפשר להוריד את “בליגה” ולהחליף ב-“בליברפול”, הפואנטה נשארת דומה.

אפשר, בבקשה?
זה להביא ולהיות שקט 15 שנה מעכשיו.

https://twitter.com/RealTlkFootball/status/985539094540374017

גם את נבאס ראיתי מבצע עצירות כאלה.
עם הזמן הבנתי שבסיס של שוערות הרבה יותר חשוב לי מאשר אינסטינקטים חתוליים ככל שיהיו.
לא עוקב אחרי דונארומה או הסריה א יותר מדי אבל אם אין לו כבר עכשיו משחק רגל ורחבה יותר טוב משל נבאס הייתי מעדיף ללכת על פרוספקט אחר.
נ.ב
הפסקה הנ"ל לא כוללת את קסיאס בשיאו.

על הרבה דברים אפשר לעבוד.
שליטה ברחבה ובכדורי גובה זה בהחלט אספק שניתן לשפר ולא משהו מולד.

הבחור צעיר, בן 19 אם אני זוכר נכון והוא ישתפר.

לצורך העניין מעניין אותי אם מישהו זוכר איך דה חאה היה בגיל הזה.
הזכרון שלי מבוסס על הרמה שלו בפיפא 2010 (אז במקרה היה בן 19) ונתנו לו ציון של איזור ה70 כשוער שני באתלטיקו.
אז לא כמובן שזו לא דרך הביסוס שלי, אך אם דה חאה, השוער הטוב בעולם היום, היה בגילו של דונארומה שוער שני לסרחיו אסנחו באתלטיקו אז לדונארומה יש בהחלט לאן להתקדם.

אז מסתבר שניימאר החל לעקוב אחר ראמוס.
כמו שכולם שמים לב בחודשים האחרונים לא עוברים יותר מכמה ימים בלי דיווח כלשהו על ניימאר וריאל מדריד. שחקני ריאל שמדברים על כך, מקורבים לניימאר, שחקני עבר שממליצים לו וכל שמועה הכי קטנה מקשרת בין השניים.

לפני שנה בדיוק, עוד לפני המגעים עם פאריס, אמרתי לחבר שפלורנטינו יהיה מבריק אם יפעיל את סכום השחרור של הברזילאי. הוא טען שהוא מודע לכך, אך שמעבר ישיר לריאל הוא דבר בלתי אפשרי.
לא יודע אם זה נכון או לא, אבל אין ספק שהיום כשהוא עבר דרך קבוצה שלישית המצב אמור להיות נוח יותר.
אני חושב שהפלירטוטים ההדדיים חשובים ומכשירים את הקרקע מבחינה “אתית”.

אם אכן פלורנטינו ינסה להביאו אנחנו נהיה עדים ככל הנראה לעסקה הגדולה והמסובכת בתולדות המשחק.
אבל אם יש מישהו שמסוגל לעשות זאת זה הבוס שלנו.

אין היום שובר שוויון כמו ניימאר. מסי כבר ב31 תכף והגיל לאט לאט מתחיל להשפיע גם עליו. בעולם של פוסט-מסי/רונאלדו לניימאר אין מתחרים.
מעבר שלו אלינו ישדרג אותנו משמעותית. יותר מסאלח, לבנדובסקי וקיין ביחד.

אולי מבחינת השפעה על המשחק הוא שלישי לרונאלדו ומסי, אך הבעיה איתו היא כל מה שסביב…קשה לי לדמיין אותו באותו חדר הלבשה עם רונאלדו. כמובן בלי לשכוח את העניין הקטן שלפאריז לא חסר כסף ולניימאר עצמו כרגע יש את אחד החוזים הכי משומנים בכדורגל האירופי. בקיצור, לא יודע כמה שווה לשבור את השוק בשבילו עוד פעם, אפילו אחרי עידן רונאלדו/מסי.

לרונאלדו אין עוד הרבה זמן בטופ. הוא כבר כמה שנים בעיקר גולר, אבל לא מעבר. ריאל לא יכולה להמשיך לבנות עליו.

בנוסף, ניימאר מבין שרונאלדו הוא לא קבאני. הוא יגיע להיות שותף שלו. והוא גם יודע שתוך עונה הוא הופך להיות בעל הבית בברנבאו.

לפאריס אכן יש כספים בלי סוף, אך מעל הכל עומד רצונו של השחקן.
בכל אופן, יהיה מעניין.

להוציא מעל 220 מיליון יורו על ניימאר נשמע לי בעייתי מאוד. אנחנו לא פ.ס.ז’ ואין לנו עתודות גז בקטאר, צריך להתנהל נכון.
אנחנו צריכים להביא שחקן-על בקיץ אבל הוא לא חייב להיות ניימאר ולא חייב לעלות סכום כזה.

האמת ש- 180 מיליון על אמבפה שיש לו עוד 15 שנה לשחק כדורגל הייתי מוכן לקבל, אבל ניימאר עלול להיות מסוג השחקנים שיימאס לו מכדורגל מקצועני בגיל 30. הוא אוהב את החיים הטובים יותר מידי, לא נראה לי שיש לו את הדרייב המטורף של רונאלדו. אני לא אופתע אם הוא ירצה לחזור לליגה הברזילאית אחרי 3-4 עונות ופשוט להנות מכדורגל והחיים. את הכסף שלו הוא כבר עשה. זה סיכון ענק.

ניימאר בן 26. להביא שחקן שכזה, גם אם ל5 עונות בטופ, זה מעולה ודי והותר. צריך להפסיק לחשוב על שחקנים ורכישות במונחי רונאלדו. רכישה מושלמת שכזו מתרחשת פעם ב… ובכן, 50 שנה.

אמבפה לא אופציה ריאלית לדעתי. לא רואה תמריץ עבורו לצאת מהבית שלו לאור שיקוליו בקיץ הקודם, ועוד יותר לא רואה את פאריז מוותרת עליו.

צריך לציין גם שניימאר הוא ברמה אחרת לגמרי מכל ההזארדים והדיבאלות, שהמחיר שלהם הוא בסביבות ה150 אלף כנראה. אין מנוס מלשלם סכומים כאלו במצב השוק כיום. אנחנו צריכים לאייש מחדש את שתי העמדות בהתקפה. ניימאר יבוא על המשבצת של בנזמה/בייל. עם העמדה בחוד, התחליף של רונאלדו, אפשר פחות להשתגע לדעתי. יש לפחות עוד שנה שנתיים חפיפה עם רונאלדו.

עם ההגעה (כנראה) גם של ויסיניוס שנה הבאה, ודילול הסגל מהחלוצים המאכזבים, זה אמור להספיק.

אני מבין שריאל יכולה להיעזר בניימאר, אבל שמישהו יסביר למה שפאריז תשחרר אותו לעזאזל? איזה תמריץ כבר אפשר לתת לה?

אם ניימאר יחליט שהוא רוצה לעזוב.

אפשר הרחבה?

ולגבי ניימאר, אני גם פחות מתלהב. מעדיף שחקן צעיר יותר כמו אמבפה אשר יש לו פוטנציאל לא פחות גדול.
בכללי מאוד התלהבתי מאמבפה השנה, התכונה הכי חשובה שלו היא שאין לו אגו בעייתי ולא אכפת לו לשחק ככינור שני. הוא יעשה את הפעולה הנכונה גם אם היא פחות מרשימה.
לא מדבר על חוכמה אלא על סדר עדיפויות נכון יותר אשר שם את הקבוצה מעל עצמו.

האמת לא כזה משנה לי אישית כמה ריאל תוציא, זה לא מהכיס שלי ויגידו עלינו שאנחנו בזבזנים מושחטים גם אם נביא ב150 וגם אם ב300.
לי חשוב שנביא 2 קראקים להתקפה, במקום בייל ובנזמה, ושזה יהיה ניימאר וקיין מבחינתי שיעלו יחד 400 מיליון בערך. הבעיה היא שזה כנראה לא יקרה והחשש שלי מהבאת ניימאר היא שזה יבוא על חשבון של הבאת חלוץ אשר אנו זקוקים לו נואשות.

סיכום לקיץ מבחינתי:
IN
שוער
חלוץ
קיצוני
תחליפים על עזיבות

OUT
סבאיוס (השאלה)
נבאס
בייל
בנזמה (אשמח שישאר כמחליף)