דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

כאוהד הצד השני של המתרס, אין לי מושג איך ריאל תצליח לשחרר אותו מפריז אבל אם הוא יגיע לריאל אני אשמח.

לדעתי הוא יהרוס את ריאל כמו שהוא עשה בברצלונה ובפריז. מקצועית הוא רחוק מאוד מלהרשים, בטח לא להוביל קבוצה והספיחים שהוא מביא איתו גורמים רק נזק.
בהצלחה עם הפציעות ו/או ההרחקות המתוזמנות היטב ליומולדת של האחות, האבא החמדן, סוללת החברים שהוא מביא איתו וטס במטוס פרטי לברזיל ועוד ועוד.

@matanel ספר את זה לוראטי, אצל פריז ׳יחליט שהוא רוצה לעזוב׳ ממש לא פקטור

לניימאר אין שום כוח על פריז. גם לא לריאל מדריד. הסיבה היחידה שניימאר יעבור לפריז זה אם פריז תרצה לשחרר אותו. הברזילאי ואביו עשו עיסקה עם השטן-לא בגלל שהם לא הוגנים, נהפוכו, כי הם לא סופרים אף אחד. אף שחקן לא יתפוס אותם בבייצים כי יש להם כסף ומעל זה, יש להם אגו אללה יסטור. הם רק שמעו שברצלונה מעוניינת בוראטי והם לקחו לה את ניימאר כאילו הוא היה סוכריה ביד של תינוקת. אני אישית מציע לכם לא להתעסק עם זה, תנו לניימאר לשחק שם שנה שנתיים ואם הוא יראה שהוא לא לוקח גביע אירופה או מבסס את מעמדו ככובש שערים מטורף במספרים של רונלדו ומסי, הוא ירצה לעזוב ואז אולי, אולי, פריז תחליט ללכת על שחקן אחר שישדרג אותם.

בשנתיים הקרובות אני לא רואה את זה קורה-ניימאר לדעתי גם מקצועית נחוש להצליח במקום שאף כוכב עד כה לא הצליח, והכוונה היא כמובן צ’מפיונס כשלזטאן וקבאני “נכשלו” שם, וגם מבחינה כלכלית הוא מרוויח טוב ויותר מזה-הוא מותג גדול מדי בשביל שיוותרו עליו. כשזה נכנס גם לאגו בין הערבים, בכלל זה עניין מסובך. זה מה שגרם להם לשפוך עליו 225 מליון ואני לא יודע מה אתם חושבים, אבל כשאתה משלם סכום כזה, זה לא לסטוץ…

עכשיו כל אלה שהסבירו לנו יפה שניימאר לא יעזוב בחיים את ברצלונה יסבירו לנו יפה למה הוא לא יעזוב את פסז’.

לא רוצה את ניימאר. אם יש משהו שלמדתי מהעונה הזאת, זה שאני מעדיף שחקנים פחות מוכשרים אבל כאלו ששמים את הלב במגרש בכל שניה שהם על הדשא. אני מעדיף שחקנים כמו נאצ’ו על ראמוס, שאולי הוא שחקן יותר טוב, אבל זורק זין במשחקים נגד נמושות הליגה. אני מעדיף את ואסקז על בייל וכן הלאה.

מבחינתי לשחרר את איסקו שמגלה חוסר יציבות מטרידה ולמרות הכישרון העצום, חוץ ממשחק או שניים בעונה הוא לא מביא שום דבר מזה ללוח התוצאות.

השחקנים האידיאלים הם אלו שנותנים מאה אחוז בכל משחק ומביאים אקסטרה ביכולת. לקרבחאל ומודריץ’ למשל היו תקופות פחות טובות העונה אבל הרצון תמיד היה שם. שחקנים מוכשרים שלא מתרכזים רק בכדורגל שלא יגיעו. ניימאר אחד מאלה.

דווקא דוגמא טובה למה כן צריכים את ניימאר. אני מאוד אוהב את נאצ׳ו אבל אין שום סיכוי שאיתו וללא ראמוס לאורך זמן אנחנו משחקים טוב יותר. הפער פשוט גדול מידי.

על ואסקז-בייל אני לא יכול להגיד את זה כמובן, אבל זה מקרה קצת שונה. יש גם את רונאלדו שמספק לנו בהתקפה קצת תכל׳ס וקצת מזל-בלתי-ניתן-להסבר, וגם הפער בין מה שבייל מצליח להוציא מעצמו על המגרש (בד״כ) לבין ואסקז הוא לא כזה גדול. ואני מדבר על דברים שקשורים לכשרון התקפי נטו, בלי להכניס לשקלול עזרה בהגנה, מלחמה ושאר ירקות.

מלחמה זה כיף ונחמד אבל בלי כשרון גולמי קבוצת כדורגל לא תגיע לשום מקום מלבד תואר מקרי פעם בכמה שנים. לא שבצד של המלחמה והמחויביות אנחנו במצב מדהים, אבל יש לנו קצת שחקנים כאלו. בצד של הכשרון ההתקפי אנחנו במצב בו אנחנו סוחטים את כריסטיאנו עד טיפת המיץ האחרונה ולאף אחד אין מושג מתי זה ייגמר.

אני גם בצד שקשה לי להאמין שאפשר להביא את ניימאר, אבל לצורך הדיון אני יוצא מנקודת הנחה שאפשר ובמחיר שהוא פחות מ250 מיליון. אם אני מניח שזה המצב, ובמיוחד עם הקולות שברצלונה מצרפת גם את גרייזמן אליהם, אנחנו חייבים תוספת של שחקן התקפה מוכח. וניימאר הוא האופציה הטובה והמוכחת ביותר.

יש הבדל קטנטן.
בברצלונה זה היה בידיים של ניימאר. הוא רצה לעזוב ומישהו שם את סעיף השחרור שלו ולברצלונה לא היה מה לעשות.

פה אין סעיף שחרור ופריז יכולה לסרב גם למיליארד יורו והרצון שלו לא ממש מעניין.

מבחינתי שישאר בפריז. חוסר המקצועיות שלו פשוט מוריד לי כל רצון לראות אותו אצלינו. אבל מעבר לזה, ריאל חייבת שני שחקני התקפה ושוער, כולם חייבים להיות מהאופנה ואני לא רואה אותנו מוציאים 300 מיליון על שחקן אחד.

מצד שני בשביל שלושה שחקנים כאלו נצטרך להוציא סכום של 500 מיליון לפחות וגם את זה אני לא רואה קורה. מרגיש לי שזידאן הולך עם הסגל הנוכחי עד הסוף ואם זה אכן יקרה הוא גוזר על עצמו מוות ספורטיבי לדעתי.

לא מבין איך פספסנו את מבאפה.
לא יכלנו לעשות כמו פאריס ו’להשאיל’ אותו לקראת קניה?
רק לדמיין אותו חובר לאסנסיו.

מה הסיכוי שהפייר פליי יפיל אותם הקיץ?..

אל תשכחו שבמחירים של היום בנזמה + בייל + נבאס גם ישאירו לנו מעל 100 מיליון לרכש (לדעתי גם מעל 150) תוסיפו לכך את העובדה שלא עשינו כבר כמה שנים רכש משמעותי (האחרון חאמס ב75 לפני 4 שנים) ותקבלו שיש סיכוי לא קטן שהשנה נתפוצץ ברכש.
פרז מבין שאלה המחירים ושהם רק יעלו או לפחות לא ירדו בזמן הקרוב.
לדעתי השמועות על לבנדובסקי אשר מבוגר יותר ופחות כוכב הן מאוד הגיוניות. לבנדובסקי לא יעלה סכום מטורף, לא יעבור את ה60 מיליון לדעתי. גם הגיל וגם העובדה שאלה תמיד הסכומים בהסכמים בין הקבוצות (חאמס ב50, קרוס ב25, ואלונסו בחינם).
תוסיפו לכך שוער שזו לא עמדה יקרה ולטעמי נוכל להביא את מי שנרצה באיזור ה60 מיליון.
ברסה אחרי ההשתוללות בשוק אמרה שהיא מוכנה הקיץ להשקיע 60 מיליון (60 יותר מההכנסות) וברסה קנתה שחקנים בשנים האחרונות בהרבה יותר כסף מריאל, ובטח שבשנה האחרונה.
אז סהתאם לכך אני בהחלט רואה את ריאל פותחת את הארנק, פרז לא יכול לשבת בשקט בזמן שברסה מנחיתה ללא שום תגובה מצידו את דמבלה, קוטיניו, וגרייזמן ככל הנראה.

הבעיה עם אמבאפה לא היתה סכום ההעברה (שהמועדון מוכן היה לשלם) אלא דרישות המשכורת.

גם אני לא מתלהב מהחיזור הגורלי אחר ניימאר. אני מודע היטב לכשרון הענק ומסכים שכרגע מבחינה מקצועית הוא עומד ברמה אחת מעל יתר המועמדים, ועדיין, כשרון הוא לא הפרמטר היחידי, בעיקר אם מתכוונים לשלם סכומים כה נכבדים (שמצמצמים כמובן את היכולת לרכש משמעותי נוסף). עם כל הסיפורים שכרוכים בו, המריבות עם קבאני וההתנהלות במעבר מברצלונה (מעבר מקבוצה כמו ברצלונה לקבוצה נחותה יותר, כשלא היתה שם שום בעיה מבחינת ההשתלבות המקצועית שלו, היא מלכתחילה בעייתית בעיניי), כל אלה לא מבשרים טובות מבחינתי. עושה רושם שהוא נמנה על זן הברזילאים בעלי “חיי מדף” קצרים ברמה המקצוענית, משלל סיבות ומסיבות. מעדיף ללכת בכל הכוח על סלאח ולבנדובסקי.

לא משהו קונקרטי. הוא אמור להגיע בקיץ הבא, אבל במהלך השנה היו דיבורים פה ושם להקדים את ההגעה.

לגבי הבעייתיות של ניימאר, אני אישית פחות חושש ממנה בגלל האיש על הקווים אצלנו. הוא לא עשה חשבון לאף כוכב ולא נכנע לשום לחץ, לטוב ולרע. חאמס, בייל (זוכרים שהוא הלך לבכות לפלורנטינו על כך שהוא לא משחק במרכז, לפני שבכלל העלה את הנושא מול אנצ’לוטי?)
ואפילו בנזמה לאחרונה (וזה ה"לרע". פתאום אחרי שהוא סופסל קצת ראינו ממנו משהו שדומה לכדורגל).

מדריד לא צריכה את ניימאר בשביל יח"צ וגם לא חייבת אותו מקצועית (בינתיים). חושב שהוא יבין היכן הוא נמצא. מה גם שאחרת הוא יהיה שרוף בברצלונה ובמדריד, ומפה יהיה לו רק לאן לרדת- יונייטד. (כי פפ "לא קונה שחקן בודד במעל 100 מיליון).

את זה כבר אתה החלטת. על מה ביססת את זה אני לא יודע.

זה לא שלנאצ’ו אין כישרון, יש אבל לא כמו ראמוס. לעומת זאת ראמוס עולה לנו לא פעם בשערים מטומטמים, דפיקות לב מיותרות וכן הלאה. אני מעדיף את השחקן היציב אבל פחות מוכשר.

כישרון זה סבבה אבל בלי רצון ומוטיבציה זה לא שווה יותר מדיי. מי היה מוכשר יותר, רונאלדו הברזילאי או הפורטוגלי? מי היה מוכשר יותר, ראול או רונאלדיניו? ומי השיג יותר בקריירה? אני מעדיף את השחקן שיתן את המאה אחוז שלו בכל רגע נתון. אלא אם כן קוראים לו מסי.

אני חושב שכן אפשר להביא את ניימאר דווקא כי בפסז’ קלטו עם מי יש להם עסק. אני לא רוצה אותו אבל. אני רוצה מקצוענים ולא כוכבים או פרימדונות שיחשבו שהם עושים לנו טובה שמשחקים בריאל מדריד.

ניימאר בתעסק במסיבות, בבחורות, ביומולדת של אחותו ובכל החרא מסביב. לא רוצה את זה. שישאר בפסז’, עדיף.

זה גרף של כישרון אל מול השקעה.
אי אףשר להשוות באמת מה יותר חשוב כי שניהם חשובים.
להגיד שרונאלדו הפוריוגזי לא כשרוני אלא נטו השקעה זה שקר.
הסיבה שכולנו כל כך אוהבים את ראמוס היא גם בגלל כמה שהוא משקיע, פשוט לא כל המשחקים. וכן אני אעדיף אותו כי ברגע האמת הוא יגיע, על אף כמה שערים שחטפנו עליו.
אתם חושבים שאם נאצ’ו ישחק כל משחק הוא לא יעשה טעויות?

שוב, לא אמרתי שאני רוצה שחקנים לא כישרוניים אבל נלחמים. אמרתי שאני מעדיף את השחקנים הפחות כישרוניים אבל יותר נלחמים.
ניימאר הוא מהשחקנים המאוד מוכשרים שלא מפוקסים נטו בכדורגל. רונאלדו מאוד מוכשר אבל לא כמו ניימאר, ועדיין הוא יזכר כאחד משני השחקנים הכי גדולים ששיחקו את המשחק הזה.

אנחנו לא צריכים שניימאר יהיה רונאלדו. אין עוד רונאלדו. הדבר שהכי חסר לנו זה שחקני התקפה, בעיקר יצירתיים, וניימאר מעולה בזה על המגרש. מי שחושב שניימאר לא טרם לבארסה מאד מקצועית או שהרכישה שלו לא השתלמה פשוט משוחד או שלא ראה אותו משחק.

אם הוא לא “נטו מפוקס בכדורגל” וזה לא הפריע לו להיות שני רק למסי ורונאלדו (במקרה הגרוע) במשך שלוש שנים, זה רק עוד תמריץ לרכוש אותו. ריאל זו לא פריז והוא לא יביא לפה את הפמליה (כמו שלא עשה בארסה).

בכל מקרה - לא ריאלי בעליל וחבל לשפוך על זה כל כך הרבה דיו וירטואלי.

זה נהדר.

גם אני נגד ההגעה של ניימאר. משיקולי עלות תועלת אני מעדיף שחקן פחות טוב אבל גם פחות רעיל. אני חושב שאחרי עידן מסי-רונאלדו זו טעות לבנות על שחקני על מהזן שלהם כי רוב הסיכויים שפשוט לא יהיו כאלה. עדיף לבנות קבוצה.

למה זו אקסיומה שניימאר רעיל? עד כמה שאני מכיר לכל חבריו לסגל בבארסה יש רק דברים טובים להגיד עליו, וגם את לוצ’ו לא שמעתי מלכלך. זה הרבה יותר משמעותי לקבוצתיות, ועל המגרש, על אף שהוא חוטא באגואיזם לא מעט, ניימאר שחקן נהדר ברמה הקבוצתית ומוסר יותר טוב מכל שחקן שיש לנו בסגל כרגע (וגם מהאזארד, לצורך העניין).

אם לניימאר חשוב להרגיש שהוא “סוחב” קבוצה זה לא אומר שאי אפשר להקיף אותו בכוכבים. שחקן טוב ממנו כנראה לא יהיה לנו בסגל, ואין סיבה לשעבד את הקבוצה סביבו באותו אופן שהתבצע עם כריסטיאנו, בין היתר כי הוא שחקן יותר מגוון.

אין לי באמת יכולת לחזות מה יקרה ואני כמובן לא מכיר את ניימאר אישית, אבל אני בצורה אינסטינקטיבית סולד מצוללנים ושחקנים דרמטיים מדי. ניימאר שחקן כדורגל אדיר, אני לא חולק על זה בכלל, אבל אי אפשר להתכחש למה שהוא מביא איתו.
אני לאו דווקא מדבר על היחס לחברים בקבוצה, יכול להיות שהוא גבר על, אבל גם גבר על שחותך לחתונה של אחותו בכל מחיר ועל חשבון כל משחק זה דבר בעייתי. לא בגלל המעשה עצמו אלא בגלל מה שהוא מעיד על האדם.

יש מצב שהוא יגיע לריאל, יעשה סוויץ’ בראש, ויסחוף אותנו לתקופה זוהרת מאוד, אבל יש גם סיכוי שיקרה בדיוק הפוך והוא לא מבוטל לדעתי.

לכל החרא עם אבא שלו אני לא נכנס בכלל כי אין לי מספיק ידע בנושא.

אני דווקא חושב שניימאר בפן המקצועי הוא נכס. אני לא יכול להגיד עליו טענה אחת שהיא מקצועית-כשהוא היה על המגרש, הוא נתן 100%. הוא לא היה אגואיסט לפחות בברסה, אבל לדעתי ניימאר יתכן כבוד לשחקנים שהוא תופס מהם, כמו למשל מסי או צ’אבי שהוא העריץ עוד לפני והיה אפשר לראות איזה כבוד הוא חולק להם בגמר אליפות העולם לקבוצות דאז שנפגשנו מול סנטוס, אבל צריך גם לזכור-ניימאר עזב את ברסה בשביל להיות מס’ 1. הוא לא יגיע לריאל מדריד לקבל פקודות מרונלדו או להיות הבועט השני. הוא הבהיר את זה היטב בפריז כשדרש לבעוט פנדלים ולקבל את המושכות. הוא הפסיק להיות מס’ 2, ובצדק.

אם ניימאר מגיע לריאל, זה רק בתור השחקן המוביל. כלומר, ללא רונלדו.

הרבה לא אוהבים את הקטע עם אחותו. לא יודע, אני לא נותן לזה יותר מדי חשיבות. לכל שחקן יש את הפאקים שלו, אם לניימאר יש את הקטע הזה שהוא חייב להיות בחגיגות יומהולדת של אחותו אז זה בקטנה. יומיים שלוש בשנה…

אני לא יודע מה נחשב אצלך אגואיסט.
הוא בהחלט לא היה סופר אגואיסט אבל כן סבל מחוסר פרגון לשחקנים שהם לא מסי.
למעשה הוא מסר כמעט רק למסי גם אם שחקנים אחרים היו במצב טוב וקורץ יותר. אני לא יודע אם זה בגלל אגואיסטיות או סתם קבלת החלטות רעה.