דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לא רואה שום היגיון בלהביא את לבנדובסקי או כל שחקן בן 30 להתקפה. היינו צריכים לחטוף אותו אחרי הרביעיה שדפק לנו במדי דורטמונד. לבנדובסקי זה שחקן אחרי השיא שרק ילך וידעך. הוא מבוגר כבר.
לא כל יום רונלדו

איך זה מסתדר עם כמות הבישולים הגדולה למדי שהוא סיפק בכלל ולסוארז בפרט? יש כאן גם עניין של שיטה, ב-3 מ-4 העונות של ניימאר ההתקפה כולה היתה ה-MSN בפועל. למי עוד הוא אמור היה לבשל?

מודה שלא בדקתי מספרים.
כמה הוא בישל לסוארס?

אני אשנה טיפה את ההודעה, לדעתי קבלת ההחלטות שלו לוקה מאוד בחסר והוא לא איזה דמבלה שאתה אומר שהוא עוד יגדל וילמד.
דריבל כשצריך מסירה, מסירה כשצריך בעיטה וכו׳

אין לי בעיה עם קבלת ההחלטות שלו. אם אני אצטרך להסביר מה הבעיה שלי עם ניימאר, זה שהוא לא ישחק מול אוסאסונה במחזור 13 באותה השקעה שהוא ישחק מול באיירן מינכן בחצי גמר ליגת האלופות. במחזור 13 נגד אוסאסונה הוא ירשה לעצמו לעשות תרגילים ושטויות על המגרש.

אני רוצה שחקנים שישקיעו 100% בכל משחק. כמו סוארז (בלי קשר לכושר הרע שהוא נמצא בה), כמו נאצ’ו, כמו השחקנים האלו שאתה יודע שהם יעלו למגרש ויתאבדו על כל כדור גם במשחק אימון.
השחקן היחיד ש"זורק זין" שהייתי רוצה לראות בקבוצה שלי זה מסי פשוט כי הוא כל כך יותר טוב. כל השאר - לא.

אלו סתם קלישאות, לעשות טריקים ולזרוק זין זה לא אותו דבר (אלא אם גם רונאלדיניו זרק זין כל משחק). ניימאר הציג יכולת גבוהה בכל המפעלים במדי בארסה, כולל לסחוב אותה על הגב בליגה מול אוסאסונות כשמסי היה פצוע. חוץ מזה שלפי הקריטריון הזה 80% מהסגל הנוכחי לפחות צריך ללכת הביתה. וזה רק כשאני מדבר על שחקנים עקביים פי כמה פחות מניימאר בליגה בשנים האחרונות כמו קרוס, ראמוס, מרסלו וכל ההתקפה שלנו.

בלי קשר לכל זה - נאצ’ו ב-3000% מאמץ לא מעלה את הסיכויים שלנו לנצח משחק כמו ניימאר ב-20%. הפסקה הזו נכונה לרובם המכריע של השחקנים בעולם, כולל שחקנים בקליבר של סוארז. כוונות ונשמה זה יפה, אבל אנחנו צריכים להביא את השחקנים שיעזרו לנו לנצח משחקי כדורגל, ובשביל זה צריך גם יכולת.

בכמה וכמה הודעות פה ניימאר נשפט על סמך הסטיגמה שלו/של כל שחקן התקפה ברזילאי “הולל” ופחות לפי המציאות וההיסטוריה. ענייני האחות אכן מסריחים אבל את הטענות על הכדורגל שלו אני באמת לא מצליח להבין.

הרעיון הזה נבע בדיוק בגלל הסגל הנוכחי. איזה עוד הסבר יש לעונה הזאת בדיוק? שחקנים שלא מסוגלים לנצח משחקי בית פשוטים בליגה אבל שוברים שיאים היסטוריים בליגת האלופות. ראמוס, מרסלו, קרוס, בנזמה, בייל, ועוד מספר שחקנים בסגל שלנו (אסנסיו אני מסתכל עליך), שמסוגלים אבל פשוט זורקים זין במשחקי ליגה פשוטים, הם אלו שבגללם אנחנו כבר בינואר מחוץ למאבק האליפות.

לא אומר שצריך לזרוק אותם אבל בהחלט לחשוב הלאה מבחינת מה אנחנו צריכים. חלק מהשחקנים הללו צריכים מישהו על המשבצת שלהם כדי להרגיש שהם צריכים להוכיח משהו למישהו.

אני מעדיף את ואסקז במשחק ליגה, מאשר את בייל. בייל עם כל היכולות שלו יעמוד על המגרש, ואסקז עם חצי מהיכולת יתן יותר תפוקה פשוט בגלל ההשקעה. אותו דבר אפשר לומר על בנזמה ומאיורל (למרות שהאחרון לא לליגה של ריאל מדריד).

קלישאות או לא. הסגל הנוכחי שלנו סגל שבע וכבר לא צריך להוכיח כלום לאף אחד, וככה גם נראיתה העונה שלנו. אני לא צריך עוד שחקן שיחשוב שהליגה קטנה עליו.

אתה אומר שניימאר לא כזה? סבבה, אולי אני טועה במקרה הספציפי של ניימאר (למרות שלדעתי הוא כן כזה, אבל דעתי לא חשובה יותר מדעתך). אבל העיקרון אותו עיקרון. אני רוצה פייטרים ולא כאלו שעומדים על המגרש ובטוחים שהשם ‘ריאל מדריד’ ינצח משחקים עבורם.

העונה הזו נובעת בראש ובראשונה בהיעדר שחקנים שישימו גול.
כשהחלוץ הפותח של הקבוצה הכי טובה בספרד לא עובר את ה10 שערים בכל המסגרות.
כשהשחקן הכי יקר שלנו לא מופיע לכל משחק בו שומרים עליו.
כש"השחקן הצעיר הטוב בעולם" מוכיח שהוא אוברייטד ועוד רחוק מהטופ העולמי.
אז בעצם כל מה שנשאר לנו למכור זה כוכב מזדקן בן 33. ובעצם כל העונה אנו תלויים ביכולת הכיבוש של רונאלדו.

בתחילת העונה רונאלדו הושעה מ5 משחקים ואחריהם היה בכושר נוראי, זה כל הסיפור של העונה.
עונה שעברה היה לנו את חאמס, שנגיד מה שנגיד אך היה מדובר בשחקן שיצר מצבים וכבש שערים יותר מכל קשר אחר (שלא תבינו לא נכון, היה צריך לעזוב), ואת מוראטה. שאולי היה פחות טוב מבנזמה בכשרון אך היה סקורר וכבש יותר ממנו במחצית מהזמן.
במקום 2 אלה לא הגיע רכש, והיה חייב להגיע (שחקן 1 להתקפה במקום שניהם).

היכולת בהתקפה השפיעה על כולם. עונה שעברה גם מרסלו וקרבאחל היו בכושר מפלצתי והיו טובים מהשנה ומהם בעצם באו רוב המצבים שלנו (בטח שלא מהקישור).
אה וגם כן היה לנו יותר אופי ומזל, תזכרו כמה פעמים ראמוס הציל אותנו עם הראש שנה שעברה לעומת השנה וכמה שערי שיוויון או ניצחון כבשנו בדקות הסיום

אני לא חולק על זה, אבל עם זאת יש לנו שחקנים שעל הנייר מסוגלים לשים גול ובפועל הם לא שמו. כשגם רונאלדו שמר על הרגליים והכוחות כי מה לעשות, הוא לא בן 20 יותר, אז אכן לא הבקענו.
אך לא ניתן להאשים רק את ההתקפה. הקישור זרק זין בהרבה משחקים. ההגנה ספגה בכמויות של קבוצת תחתית. כמות הפעמים שראמוס עלה להתקפה וקיבלנו במתפרצת גול או כמעט קיבלנו גול עברה כל היגיון. מרסלו לא פעם החליט שהוא פשוט לא חוזר להגנה, ומול סלטה כמדומני חטפנו גול על האגף שלו, ולאחר מכן התוקף של סלטה אמר שהוא פשוט התכונן לכך שמרסלו לא חוזר להגנה.

כמות הפעמים שדיברו כאן על הרכות במשחק של קרוס, שלפעמים אחרי משחקים חשובים אתה תוהה איפה לעזאזל היה הקרוס הזה; על היכולת הגרועה של נבאס שבמשחקים קריטיים גורם לך להזכיר אותו עם הגדולים ביותר בעולם; על אסנסיו שבמשחקים מול נמושות הליגה לא עושה כלום ואז מגיע פסז’ והוא מפרק אותם בתוך רבע שעה.

אז כן, אנחנו מוגבלים התקפית אבל חסרים גם בהגנה וגם בקישור. אבל היי, כל הנכות הזאת לא הגבילה אותנו מול באיירן כשכבשנו רביעייה, מול יובה ופסז’ ורק לפני פחות משבוע כבשנו צמד בקאמפ נואו, שיכל להיות גם שלישייה ורביעייה לולא…

ההישיגים של הקבוצה הזאת אלו האויב הכי גדול שלה. לא הפסדנו את האליפות לקבוצה שלקחה את התואר מאיתנו במחזור האחרון, אלא הפסדנו את התואר בזכות עצמינו כבר בינואר.

בייל במהלך העונה שעברה אמר שבליגה הספרדית הם (השחקנים) יכולים לתת מחצית אחת נגד קבוצות הליגה ובמחצית השנייה ללכת לישון. זו המנטליות שאני סולד ממנה.

הייתה לי תחושה שהנושא הזה של ניימאר רץ כאן חזק בת’רד, אחלה אפשרות כדי לשנות אווירה מהפיחואן ולקחת אוויר לפני שנתחיל להתכונן לגמר הצ’מפיונס.
הפייסבוק הוא פלטפורמה די זולה בניגוד לפורום, יש שם הרבה לייקים אבל לרוב לא מתפתח דיון ברמה גבוהה על כדורגל. אתמול פירסמתי בפייסבוק של האתר את נושא ניימאר וביקשתי מהאוהדים לנמק והאמת שהתפתח דיון טוב.

כותב כרגע ממש בקצרה ואולי ארחיב בהמשך. אם ניימאר היה מגיע ישירות מבארסה וכביכול ‘דורך’ עליה זה היה עושה את זה יותר סקסי עבורי. אני נגד העסקה הזו. האוהדים כתבו על כך שלא בטוח שהוא וכריסטיאנו יכולים לשחק ביחד(לא יודע עד כמה זה נכון), אבל עזבו רגע. מפריעה לי ההתנהלות שלו, גם אם בריאל הוא לא יוכל להיות מעל המועדון כמו פאריס; מעבר לכך האם הוא באמת הדבר הכי קרוב למסי או כריסטיאנו, האם הוא רמה אחת מעל שחקנים כמו האזרד, אמבפה, דיבאלה, נניח, והאם לא כדאי בסכום המטורף שעתידים להשקיע עליו - לרכוש שני כוכבים אחרים?

אם מדובר בניימאר או 2 כוכבים (נניח סלאח ולבנדובסקי) אז כמובן שאלך על ה2 כוכבים.
מבחינתי חובה הקיץ להביא שוער חלוץ וקיצוני. בין אם ניימאר אחד מהם או לא

זכייה שלישית בצ’מפיונס תגדיר את העונה הזו כמצוינת, אבל היא לא אמורה בשום צורה להשפיע על הקיץ, ואני מקווה בהחלט שיש ירידה במעמדם של בייל ובנזמה וניפרד יפה. לא אשפוט את לבאנדובסקי על 180 דק’ בנוק-אאוט אבל הוא היה נוראי נגד ריאל מדריד ואני חושב שריאל לא צריכה חלוץ ‘9’ שהוא בעיקר רגל מסיימת, כי יש לנו את כריסטיאנו ועליו אני לא מוותר. לכן זה פוסל את איקרדי שהוא גם ילד חרא, וגם את הארי קיין. הבעיות שלנו ברוב העונה היו הנעת כדור חסרת ת’אכלס. קרוס מבשל את רוב הגולים שלו בנייחים וכובש בגארבץ’-טיים, לדוגמא. השחקנים שהכי תרמו לנו בהתקפה בבנייה הם קרבחאל ומרסלו והתלות בהם היא גדולה מידי. סאלאח לדעתי לא ריאלי.
השאלה היא למשל האם לא עדיף להביא שני שחקנים במקום להביא ניימאר אחד במחיר של טריליון יורו. ניימאר לא יהיה מס’ 1 בריאל לצד רונאלדו… זה נשמע טיעון ילדותי אבל אולי זה משהו שצריך לחשוב עליו.

בכל מקרה הדילמה הזאת לא רלוונטית לקיץ הקרוב כי ניימאר וקיין (שאני לא מבין איך אתה פוסל אותו, רכישה מדהימה וממש לא “דוחק” כמו איקרדי. גם לבנדובסקי לא בדיוק עונה לפרופיל הזה) לא יגיעו. אני מרשה לעצמי להמר שגם סלאח על סמך ההתבטאויות האחרונות שלו, המחיר שיידרש להוציא אותו אם בכלל והנזק שהרכישה הזו תגרום לליברפול. אני מאמין שלמועדון אין בעיה של מזומן להעברות כי לא ביצענו רכישות יקרות מאז 2014 בערך, ועברו מאז כמה שנים מאד מוצלחות מבחינת הכנסות. המשכורות הן העניין העיקרי וכדי לפנות מקום בתקציב לקראקים צריך לשחרר “קראקים”.

על רונאלדו, עם כל הצער, אני לא בונה למרבית העונה (=הליגה, שחייבת להיות המטרה הראשית). כנראה שמכאן והלאה המקסימום שנראה ממנו זה מה שראינו בשתי העונות האחרונות - התעוררות מאוחרת באזור ינואר. אנחנו חייבים שחקני התקפה שיסחבו אותנו לשם וכל שחקן וורלד-קלאס שיגיע ישדרג אותנו לזמן הקצר. לבנדובסקי הוא בהחלט כזה.

לא שאני מאחל לבארסה שניימאר יינחת אצלכם (ומבחינתכם לא הייתי גם מאתחל את יצר התחרותיות עם מסי שוב מחדש), אבל הדבר האחרון שאפשר להגיד על ניימאר שהשם מדריד ינצח משחק עבורו. הוא ממש לא צריך סיבות בכדי להניע את עצמו במגרש, אומנם עושה את זה בסגנון שלו, אבל הוא לוחם ושכיר חרב עקשן ביותר.

כמעט תמיד עדיף להביא שחקן אחד מצוין על שניים טובים. אנשים משום מה שוכחים שניימאר לא נכנס להרכב במקום שני שחקנים. אם זה סאלח ולבנדובסקי אז מדובר בניימאר ועוד שחקן. גם אם מדובר בבנזמה הייתי מעדיף את הברזילאי על פני סאלח ולבנדובסקי.

ריאל לדעתי עומדת בפני צומת דרכים. למרות קצב הכיבושים המטורף של רונאלדו בחודשים האחרונים קשה שלא להבחין שהירידה שלו ברמה נעשית רצינית יותר ויותר.
על בייל אי אפשר לבנות ועל בנזמה אין מה להרחיב.

ריאל חייבת שני שחקני התקפה טופ קלאס. ניימאר הוא כמובן בלבל אחר, אך לא בטוח שנוכל להביאו.
השחקנים שהכי קרובים אליו כיום הם דיבאלה והזאר.

ריאל חייבת לפתוח את הארנק הקיץ.

אני באמת לא מבין את הדיבורים על הטרייד-אוף בין שחקן אחד לשניים\יותר. זה המועדון וזה הנשיא שהביאו באותו קיץ את רונאלדו, קאקה, אלונסו ובנזמה. תקציב ההעברות בשנים האחרונות היה אפסי. המגבלה בלהביא את ניימאר היא לא כלכלית ולא קשורה להחתמה של שחקנים אחרים (פרט לשיקולים מקצועיים כמובן).

ב2010 לא היה את הפייר פליי.
ריאל חייבת כמו שאמרת 2 שחקני טופ, בהנחה שרונאלדו כבר לא באמת כזה (ורק ימשיך להדרדר) ובייל ובנזמה לא פקטור (ולא שחקני טופ) ואסנסיו גם עוד לא שם אז כן עדיף לשחק עם סלאח והזארד לדוגמה מאשר עם ניימאר ובנזמה.
הלוואי שנראה את ניימאר וקיין ואפילו את אמבפה אבל בואו נהיה ריאלים.

אגב, אל תשכחו שהמחירים השתנו ולא בהתאם לכלכלה העולמית, כלומר ב2010 ריאל הוציאה סכום שיא של 200 מיליון נגיד והיום זה מחיר של שחקן אחד, ואנחנו רוצים להוסיף אליו עוד אחד כמותו ושוער מהטופ העולמי, כלומר הוצאה הגדולה פי 2 מ2010 אם לא יותר

1. הפיירפליי מגביל הוצאות מול הכנסות על תקופה של 5 שנים. לריאל יש סביב 600 מיליון יורו פדיון בשנה.
  2. מחירי השחקנים עלו כי הכנסות המועדונים עולות, וזה כולל (בלשון המעטה) את ריאל מדריד. במילים אחרות - הפסקה השניה שלך היא קשקוש.

אתה רוצה להגיד לי שהקבוצות בין 2016 ל2017 הרוויחו פי 2? עד השנה ההעברה הכי יקרה הייתה פוגבה ב110 והשנה זה היה ניימאר ב220.

אז אולי כל השנים השקטות היו בעצם פרז שמכין אותנו לקיץ מפלצתי

• קבוצות לא הרוויחו פי 2, אבל לא כל ההעברות עלו פי 2. העברת השיא היא רק אחת מיני רבות.

• הוצאות של קבוצת כדורגל הן לא רק רכישת שחקנים, ולכן היחס בין רווחים להוצאות רכש לא לינארי. העליה במשכורות השחקנים רלוונטיות לא פחות ואף יותר לחשבון.

• אם עושים מהפכה בסגל אז גם מוכרים שחקנים במחירים גבוהים יותר מאשר בעבר. בקיץ 2009 הגדול נמכרו שחקנים ששווים יותר מנזיד עדשים (רובן, סניידר, הונטלאר, נגרדו) בסכום כולל של כ90 מיליון יורו בלבד. בנזמה, בייל, קיילור או כל אחד אחר שיעזוב יימכר בסכומים גבוהים מאשר שחקנים ברמתם בעבר. ואפשר להוסיף מכירות שכבר ביצענו לאחר עליית המחירים כמו מוראטה.

אנסה לסהביר.
נניח קיץ 2010 קנינו ב200 ומכרנו ב50 (יחס של 1:4)
קיץ הזה הכל יהיה פי 2, נקנה ב400 נמכור ב100 (יחס של 1:4 עדיין)
בקיץ 2010 בזבזנו 150 מיליון לעומת 300 מיליון בנוכחי.
אם אתם אומרים שהכנסות נוספות כיסו את ההפרש הזה גם ובסך הכל זה יותר מאוזן אז מה טוב, לא מבין בזה מספיק