דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

הוא יכול, אבל לצערי כנראה שגב צודק והקשר שיגיע (אריקסן, פוגבה או ואן דר ביק) יחליף בהרכב את פדה ולא את ה-untouchable.

לגבי המספרים, אף קבוצה לא משחקת בדיוק באותה שיטה. לומר שאריקסן קשר התקפי וקרוס לא זה לחטוא לאמת. קרוס לא עושה הגנה ושני קשרים עובדים בשבילו, זה שהוא גרוע כקשר התקפי לא אומר שהוא לא קשר התקפי. ואם נניח שהוא לא קשר התקפי, ופדה בטוח לא קשר התקפי, אז התשובה שלי היא שריאל מדריד לא יכולה לשחק בלי קשרים התקפיים ולכן צריך לרכוש.

חוץ מזה: חאמס נתן מספרים כאלה אצל אנצ’לוטי, ואריקסן-פוגבה-VDB נותנים מספרים כאלה בקבוצות פחות טובות ו/או בליגות יותר קשות. לא במקרה שלושתם מועמדים, זה ברור גם במועדון שיש מחסור במספרים. לגבי קצב ההבקעה של קרוס: יש לנו נתונים של חמש שנים, זה מדגם קצת יותר אמין מהחודשיים האחרונים.

גם אם נטען שקרוס העונה ואריקסן בטוטנהאם משחקים פחות או יותר על אותה עמדה עדיין הממוצעים שלהם יהיו כמעט דומים(בהנחה שקרוס ימשיך להבקיע 1 כל 5 משחקים), ולקרוס אין שערים מכדורים חופשיים.
VDB שיעבור לטונהאם ויתן מספרים כמו שהוא נותן בהולנד ואז נדבר, נשארים עם פוגבה שהוא היחיד בפונטנציאל שכן יכול לתת מספרים מאותה עמדה(ממוצע הקריירה שלו הוא 8 שערים לעונה, וקרוס יכול להגיע לזה העונה).
חאמס בעונה הכי טובה שלו אצלנו הוא נתן כשבייל היה רוב הזמן פצוע והוא שיחק בכנף ימין בהתקפה עם חופש להיכנס למרכז, ממש לא היה קשר אם זיכרוני אינו מטעה אותי.

אני לא נגד קשרים התקפיים, לא נגד אריקסן לדוגמא, גם את פוגבה אקבל למרות החששות והפציעות המרובות שלו בשריר החשק, אבל קרוס ומספרים לא מסכים, נחכה עד לסיום העונה הזאת כשהוא מקבל הרבה יותר חופש בחלק ההתקפי ונראה מה הוא באמת יכול לתרום, אם אהמר הוא יתן עונה עם מספרים כמו ממוצעי קריירה של כל אלה שהוזכרו כאן.

נו באמת, טריקים של סטטיסטיקה? ממוצע לעונה בקריירה מול מה שקרוס אולי יעשה בעתיד, ולא עשה בחמש שנים? עזוב נו. גם 7 שערים בעונה זה לא מספיק. איפה פס לגול שלא ממצב נייח? משהו שדומה לדריבל? בעיטה שלא מכינים לו והוא בא בתנופה מאחורה? יש דברים שקרוס עושה הכי טוב בעולם ובעקביות, יכולת בשליש האחרון היא לא אחד מהם. לא עם פדה ולא לצד ארבעה פדה.

ואגב, דה בריינה. וג’רארד ולאמפרד וסניידר בעבר. ודלה עלי היום ב4-2-3-1. וריאל של מוריניו שיחקה עם אלונסו וחדיירה כקשרים אחוריים וארבעה שחקני התקפה. לא המערך הנוכחי אבל מראה שאפשר לשחק רק עם שני קשרים כמו קאסמירו ופדה ועדיין להיות מאוזנים.

אני לא איכנס עכשיו איזה טריקים של סטטיסטיקה אני עושה ואיזה טריקים אחרים אתה כן עושה(בעיטה שלא מכינים לו?). לא יתרום לנו כרגע.

קרוס שיחק עד עכשיו בתפקיד של קשר 50-50 בצד שמאל כשבצד השני שיחק מודריץ’, זה לא תפקיד שמצפים לקבל ממנו שערים, אבל בתפקיד הזה הוא הביא יחד עם הקבוצה 4 צ’מפיונס, אי אפשר לבוא בטענות.

העונה התפקיד שלו השתנה, הוא משחק יותר קדימה עם חומה מאחורה בפעם הראשונה בריאל, נראה מה יעשה בסוף העונה, אי אפשר לקחת את העונות הקודמות שהוא שיחק תפקיד מסויים ולהשוות לשחקנים אחרים ששיחקו תפקידים אחרים, תשובות יותר טובות נקבל רק בסיום העונה הזאת, ועד עכשיו קרוס מתפקד מצויין ונותן מספרים מספיק טובים בתפקיד החדש.

לא מבין איך זה קשור לקרוס, אשמח אם תסביר.
בכל מקרה מסכים עם מה שכתוב בפסקה הזאת. רק שכל הקבוצות שציינת היו מאוזנות ומצויינות אחרי שכבר הריצו את ההרכב, אנחנו רק בתחילת הדרך.

אנחנו לא בתחילת הדרך, אנחנו עם אותו הרכב 5 שנים מינוס רונאלדו. שום דבר מהותי לא השתנה בחודש האחרון עם כל הכבוד לפדה, לא העמדה של קרוס ולא הסגנון של הקבוצה. ואם העמדה של קרוס אכן השתנתה לקשר התקפי, ה7 שערים שהוא לא יגיע אליהם בסוף העונה לא מספקים. ובטח לא תרומה התקפית באספקטים אחרים שציינתי למעלה (לא טריקים סטטיסטיים, עיניים. מתי קרוס השתחרר לבעיטה בעצמו והבקיע?).

זה תפקיד שאתה לא מצפה לקבל ממנו שערים, וריאל מדריד הרגילה אותנו שלא, אבל בכל העולם קשרי 50/50 בהחלט מספקים שערים, ישירות ובעקיפין, וללא רונאלדו הבעיה הזאת מהותית בריאל מדריד פי כמה.

4 צ’מפיונס, שהם בעצם רק 3 כי קרוס לא היה בדסימה, הושגו ביהלום עם עוד שחקן שעובד בשביל קרוס. זה רק מדגיש עוד יותר את הבלוף. בליגה ולמעשה בכל הזדמנות שלישיית הקישור של קאסמירו-מודריץ’-קרוס הייתה בינונית וחד גונית.

לטעמי פיצול אישיות קליל. אתה מתעב בכל רמ"ח איבריך את הרעיון הטקטי האמיתי היחיד בעידן זידאן, זה שגם הביא לנו תארים. בתור חסיד של מבחן התוצאה אני חושב שהשיפוט שלך מוטה. לא מצפה שתהנה מזה כמוני, אבל בכל זאת… ⁦⁩😉

אנחנו בתחילת הדרך, התקופה של רונאלדו נגמרה ואנחנו בדרך חדשה, עונה שעברה הכל נהרס העונה נבנה מחדש עם שחקנים חדשים, לא צריך להחליף את כל ההרכב כדי לצאת לדרך חדשה.
עם כל הכבוד לפדה הוא לא העניין, שחקן נחמד שרק מדגיש את הבעיות שלנו, התפקיד של פדה משנה את התפקוד של קרוס, אפשר לדון בזה כמה שרוצים אבל אני לא חושב שאפשר להגיע למסכנה אחרת, קרוס העונה מקבל הרבה יותר חופש ומעורב הרבה יותר התקפית.
אתה טוען שה 7 שערים שקרוס יגיע אליהם לא מספקים, כשביקשתי ממך לתת שחקנים שיתנו 15 ו15 מאותה עמדה הבאת שחקנים עם ממוצע קריירה של 8 שערים, כשטענתי שקרוס יגיע לזה בסוף העונה ובלי שערים מכדורים חופשיים האשמת אותי שאני עושה טריקים של סטטיסטיקה.
אם חלוץ יבקיע 30 שערים בעונה אתה תאשים אותו שהוא לא מבקיע מספיק עם הראש או עם רגל שמאל ? אז קרוס לא משתחרר לבד לבעיטה, או הדריבל שלו לא מדהים, אבל יש לו נקודת חוזקה שבהם הוא מתעלה על כל שאר השחקנים שציינת, כל שחקן והסגנון שלו, האם זה מספיק לתפקיד החדש נראה בסוף העונה, ועד עכשיו רואים את שיפור ניכר.

ריאל מדריד שיחקה בשיטה שהדרישות מקרוס ומודריץ’ דברים מסויימים ושערים נחשבו לבונוס, הם עשות את העבודה שלהם על הצד הטוב ביותר, התעלו מתי שצריך, שלטו בקצב המשחקים והביאו את הבלאנס והכינו את הקרקע להתקפות שלנו שהתבססו העיקר על מגינים ורונאלדו, אי אפשר לבוא אליהם בטענות.
אני אשמח לשמות של שחקני 50-50 עם מספרים, ובבקשה לא כמו שמישהו הגיב פעם ונתת לי רשימה של שחקני התקפה, שחקני 50-50 עם מספרים שבבירור יותר טובים מאלה שלנו ושלא יכלול פנדלים וכדורים חופשיים, דוגמא מובהקת הוא פיאניץ’ עם העונה הכי חלשה שלו מספרית אחרי שרונאלדו הצטרף.

לטעון שאיסקו וחאמס עבדו הגנתית בשביל קרוס לא מחזיק מים לדעתי, ועם חאמס לא שיחקנו יהלום.

איזה שחקנים חדשים? רודריגו ויוביץ’? חוץ מהזאר וקצת פדה זאת אותה קבוצה בדיוק. מול פס"ז שיחק אותו הרכב מכל הגמרים למעט הזאר במקום רונאלדו ופדה במקום מודריץ’. במידה רבה שני שנמוכים.

כשביקשתי ממך לתת שחקנים שיתנו 15 ו15 מאותה עמדה הבאת שחקנים עם ממוצע קריירה של 8 שערים

הבאתי לך רשימה של שמונה שחקנים בשליפה, בלי לבדוק אפילו. טענת שהם “לא משחקים בעמדה של קרוס” כי… ככה. כי אנחנו משחקים 4-2-1-2-3 וקבוצות אחרות -4-1-1-2-1. דיי נו, אפילו הסוגדים הגדולים לקרוס לא טוענים שהוא שחקן-על מבחינת מספרים או בכלל בשליש האחרון.

לגבי השורה האחרונה - דיברתי רק על איסקו, שכל היהלום הזה הומצא כדי לתת לקבוצה בדיוק מה שקשר 50/50 אמור לתת: עזרה להגנה במקומות שצריך (ואיסקו בפירוש מגן בצד שמאל של קרוס), להסתנן בין הקישור להגנה ולתוך הרחבה כמו שקרוס עושה פעמיים בעונה (והעונה יעשה 7 לכאורה).

בין רעיון טקטי יפה במסגרת הסגל הקיים, ל״קרוס הביא לנו שלושה צ׳מפיונס״ ולדיון על בניית סגל - יש הבדל גדול. המודל לשאוף אליו בכל קיץ הוא הקבוצות הטובות ביותר שהיו לנו, לא הקבוצה של קאפלו. אם ריאל מדריד תשחק ביהלום הזה בכל משחק ליגה מול חטאפה - אבוי לנו. מול פס"ז אני בהחלט מעדיף כל תעלול טקטי על פני תבוסה.

הבאת שחקנים של 8 שערים בממוצע קריירה (ג’רארד ולאמפרד לא קשורים לכאן בכלום, זה דור אחר וכדורגל אחר) וכן ומדובר בשחקנים בתפקידים שונים, רוב המשחקים של קרוס היו 433 כשהוא שחקן 50-50, רק העונה הוא מקבל חופש התקפי שלא היה לו כל התקופה שלו כאן, אז אי אפשר להשוות את אריקסן שהוא קשר התקפי לכל דבר לקרוס שעד עכשיו תפקידו היה שליש מרכזי.
אכן אף אחד לא טוען שקרוס הוא שחקן של מספרים או שליש אחרון מהסיבה הפשוטה שהוא שיחק עד עכשיו 50-50 בריאל ונמדד לפי הדרישות של התפקיד הזה, העונה הוא משחק הרבה יותר בשליש הקדמי, אז ההגיון אומר לחכות עד לסיום העונה ולראות אם הוא יבקיע את ה 7-8 שערים שהקשרים ההתקפיים האחרים שרשמת את שמם כאן מבקיעים.

היהלום הזה הומצא כי בייל נפצע המון והשחקן הכי טוב על הספסל היה איסקו, מה שקשר 50-50 אמור לתת קרוס עשה על הצד הטוב ביותר, הקישור אף פעם לא היה הבעיה של ריאל, הבעיה הייתה התקפה מוגבלת עם שני שחקנים שלא מתאימים למשחק של צירופי מסירות ובלי יכולת לייצר לעצמם מצבים מתוך שטח צפוף, הכניסה של איסקו עזרה לנו לשמור על הכדור ולעשות דברים שאנחנו לא מצליחים עם ה 433 הקלאסי שלנו, מה שבטוח זה שאי אפשר לטעון שאיסקו עבד בשביל קרוס, אם כבר צריך מישהו שיעבוד בשביל איסקו.

כשבקבוצה שלך משחק כריסטיאנו רונאלדו, שמבקיע בממוצע גול למשחק (אפילו קצת יותר מזה), אתה יכול להרשות לעצמך לא לקבל מספיק שערים מהקישור. זאת הסיבה העיקרית שזכינו ב- 4 צ’מפיונס עם קשרים שלא נותנים מספרים.

כשבהתקפה שלך משחקים בני אדם ולא חייזרים- אתה חייב לקבל גם שערים מהקשרים.

כן, וגם שערים מההגנה, וזה לא בגלל שאתה יכול להרשות לעצמך, זה בגלל שאתה חייב שהקבוצה תעבוד כדי להוציא המקסימום מרונאלדו, וכך היה, אבל אי אפשר מצד שני לבוא ולקבוע שהקשרים ו/או ההגנה לא תבקיע מספיק עכשיו כשרונאלדו לא כאן כי היא לא הבקיעה מספיק כשרונאלדו היה כאן.
יש לחכות עד לסיום העונה ולראות איזה מספרים אתה מקבל מהקשרים וההגנה עכשיו כשרונאלדו לא כאן, עד עכשיו הם תורמים מספרים מאוד יפים.

אתה נותן לקרוס הנחות בצדק, אבל גם לפוגבה שהוא שחקן הטופ שמשחק בקבוצה החלשה ביותר מבין קבוצות הטופ מגיעה הנחה על כך.
כשרונית אין בכלל ספק מי טוב יותר, השאלה היחידה היא שאלת ההתאמה וההשתלבות. פוגבה אחרי זמן ארוך מידי מחוץ לאור הזרקורים יבוא מחויב מאי פעם, ומבחינת התאמה, הוא יודע להגן לטעמי לא הרבה פחות טוב מקרוס

לפוגבה לא מגיע שום הנחות ! יש לו הכל והוא מתעקש לעשות עם זה כ"כ מעט !

לדוגמא אנחנו כ"כ מתלהבים מפדה, פוגבה יותר פיזי ויותר אתלט מוואלורדה, הוא יכול לעשות את מה שפדה עושה יותר טוב ובנוסף להיות הרבה יותר מבריק בהתקפה, הוא יכול לשלוט במרכז נגד כל קבוצה וגם לספק שערים ובישולים, הוא יכול להיות הקשר הכי טוב בעולם בפער ובמקום זה הוא מתעסק בשטויות.

אין שום סימני שאלה סביב היכולת של פוגבה להשתלב ולתרום המון מבחינה מקצועית, הוא אחד השחקנים היחידים בעולם שאין סביבם שום סימני שאלה מקצועיים, הבעיה שלו זה רק בראש.

פדה משחק לצד קאסמירו, פוגבה לצד מאטיץ.
מוגבה ציפו להחזיר מועדון בינוני לגדולות, מפדה רק שלא יתלונן על הספסל.
כל הזמן אוהדי יונייטד טענו שאם רק לפוגבה היה עם מי לשחק זה היה נראה מעולה.
פוגבה יכול לעשות את התפקיד הנוכחי של קרוס טוב יותר

לא משנה ליד מי הוא משחק, גם אם ישחק ליד נטע לביא פדה ירוץ כאילו אין מחר, פוגבה גם ליד קאסמירו יעשה טובה כשיזיז את התחת.

פוגבה מראה בד"כ רק 40% מהיכולת שלו, ולא משנה איפה ועם מי הוא משחק זה לא אמור למנוע ממנו לתת 100% במיוחד שהוא מקבל טריליון פאונד כל שבוע.

פוגבה יכול להיות הקשר הטוב בעולם ולא רק יותר טוב מקרוס, הבעיה שהוא לא עושה זאת.

פוגבה שחקן נפלא נפלא, רק תנו לו צ’אנס והוא יוכיח לכם את זה.

תקרא מה שכתבתי, לדעתי הוא יכול להיות הקשר הטוב בעולם בפער, יש לו טונות של כישרון, יכול להיות מפלצת, הוא לא צריך להוכיח שהוא טוב הוא צריך להוכיח רק שהוא רוצה. ובגלל זה לא מגיע לו שום הנחה, כי הוא לא תלוי באחרים, הוא רק צריך לרצות והוא יהיה, הוא לא צריך קבוצה מתאימה ושחקנים מתאימים, הוא תלוי רק בעצמו אבל הוא ממשיך להתעסק בשטויות.

טיטי מסכים איתך שפוגבה יכול להיות הקשר הטוב בעולם אם רק ירצה ושכל הבעיה היא בראש, אבל אתה מפחית מחומרת הבעיה שלו. הבעיה שלו בראש לא תיעלם אם הוא יגיע לריאל מדריד, ולא יירד לו האגו פתאום בגלל שמזג האוויר ישתנה.

הראש זה חלק מהחסרונות שלו, זה שהוא משחק על הילוך שני כשהקבוצה חייבת גול זה גם חלק מהבעיות שלו. לשחק בריאל מדריד לא אומר להיות מחוייב, אולי אפילו ההיפך, עד לאחרונה היתה לנו את הקבוצה הכי זחוחה ולא מחוייבת בליגה.

בעיניי עצמו הוא כוכב גדול שכבר לא צריך להוכיח שום דבר לאף אדם. במידה והוא יגיע, ובמידה והוא יגיע ויהיה מחוייב, אין לי ספק שנרוויח את הקשר הטוב בעולם.

אני ממש לא מפחית מחומרת הבעיה שלו, זה גב שמאמין שאם פוגבה יגיע לקבוצה הנכונה עם השחקנים הנכונים אז הוא יצליח בענק, כל פעם שפוגבה הוזכר בהקשר של ריאל אני אישית לא הייתי נלהב מהרעיון.
בעיה בראש היא הבעיה הכי גדולה שכדורגלן יכול לסבול ממנה.

אבל, זידאן כ"כ מאמין בו וחושב שיכול להפוך אותו לקשר הטוב בעולם, אני מאמין בזידאן.

בדיון קודם בין טיטי לגיא, אני לגמרי עם טיטי.

@KB9, שמתי לב שאתה נוטה לזרוק פעמים רבות את הנושא הזה של שחקני קישור עם דאבל פיגורס (הפעם הגדלת עם 15-15), אבל בפועל זה דבר די נדיר. שחקן קישור שייתן עונת 15-15 לרוב מדובר יהיה בעונת שיא שלו, ממש לא מדובר בנורמה גם מהכוכבים הגדולים ביותר.

להגיד שמשחקן בעמדה כמו קרוס מצפים ל 15-15 זה פשוט מופרך. כן, קרוס לא שחקן של מספרים יותר מדי, אבל הוא מעולם לא תופקד בריאל מדריד על תקן קשר התקפי, וכמה קשרים התקפיים כבר יש בעולם שנותנים כאלה מספרים באופן קבוע? לא כל שכן קשרי 50-50 שזה אכן התפקיד של קרוס בקבוצה.

גם לי לא ברור מה בדיוק השתנה העונה, וקצת קשה להסביר שפדה במקום מודריץ’ זה האישיו, אבל העובדה היא שקרוס תורם יותר בחלק המגרש האחרון ונראה לי שקשה מאוד יהיה להכחיש את זה. זה בא לידי ביטוי לא רק במספרים אלא גם במה שאתה כ"כ אוהב לשלוף, “מבחן העין”.