דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

אני לא מאמין שסבאיוס ואודגאר ישחקו הרבה, זידאן שמע מפרז שאין רכש אז הוא מרפד את התחת עם מה שאפשר.

זה גם דיון פנטזיות, אז ראיתם מה עשה ניימאר אתמול כשהוא קצת חלוד? אישית מעדיף אותו על פני אמבפה, אבל אמבפה בגלל הגיל והפציעות של ניימאר(וגם האחות והקרנבאל) כנראה רכישה יותר טובה לקיץ הבא.

כמחליף למירו (:heart:) הדיבור הוא שזידאן רוצה את אדוארדו קמבינגה מרן (Rennes). העניינים מסתבכים הקיץ עקב קיצוצי קורונה ושמועות שעוד מועדונים כמו באיירן בעניין. לזה מצטרפת הידיעה שרן, מקום שלישי בצרפת, כנראה תעפיל אוטומטית לצ׳מפיון ליג כיוון שכל הפינליסטיות של גביע אופ״א (אינטר, יונייטד, סביליה ושחטאר) כבר שם - מה שכמובן יקשה על העסקה.
קמבינגה שנתון 2002, יש מצב שיש פה אנשים שהתחילו לכתוב בפורום לפני שהוא נולד?

קרוס (סבאיוס) קאסמירו (ואלוורדה) מודריץ’ (אודגארד)
הזאר (ויניסיוס) בנזמה (יוביץ’) אסנסיו (רודריגו)

לוקאס, איסקו, חאמס, בייל --> Out

מצד שני, תסריט חלומי כזה פחות אידיאלי לזידאן ולעקרונות שלו, שלהערכתי ידאג לשמור על איסקו ולוקאס קרוב קרוב. מתפלל שהשניים האלה יחליפו את חאמס ובייל בפועל כדוגמנים של אדידס סה טו.

ואז בעצם חוץ מהדוגמנים התורנים, ברהים ומריאנו משלימים את הסגל. הרבה יותר מבטיח ממה שראינו העונה ואני בכלל בונה על ויניסיוס…

תקופה שבה כשדור @Raulito-7 כתב על עונת הקאפלו, הכוונה הייתה עונת 96/97

אחרי הקורונה גם את הזכות לפנטזיות לקחו לנו.

רינייר קרוב לדורטמונד בהשאלה, כנראה לשנתיים כפי שהיה עם אשרף.

והבחור הזה:

עובר לסלטה ויגו. 3 מיליון יורו על 50%, מה שיקל על החזרתו במידת הצורך או לחילופין נעשה עליו קופה נאה (בדומה להרמוסו עליו קיבל המועדון 12.5 מיליון יורו כשעבר לאתלטיקו).

שחקן טוב מאוד. 9 שערים ו-4 בישולים ב26 משחקי ליגה בקסטיליה, קשר עם נוכחות פיזית והצטרפות טובה לרחבה. בסגנון רינייר האמת. קסטיליה של ראוליטו שוב מאבדת את כל נכסיה ונבנית מחדש הקיץ, בנוהל.

כנראה שנלך לעוד עונה של נשיכת שפתיים ותקווה שאחד שניים המצעירים יפרצו. לא בטוח שזה רע בגלל היכולת של בארסה. האליפות עדיין תהיה אפשרית, ועם זאת בליגת האלופות אנחנו לא נזכה ככל הנראה כי במידה ויעשה חריש, יקח זמן עד שהאסופה החדשה תתחבר לכדי קבוצת כדורגל. בנוסף לכך שההכנסות הולכות להיות נמוכות יותר העונה ואתה לא צריך כוכב תורן שימכור לך כרטיסים וידאג לברנבאו מלא. אין טעם להשקיע עכשיו סכומי כסף אסטרונומיים שהם לא השקעה בטוחה.

בואו נראה אם פדה ממשיך את ההתקדמות שלו, לאן ויני רודריגו ומנדי מתפתחים, האם הזאר ואסנסיו התגברו על הפציעות ואיך ישתלב אודגור.

במקרה הגרוע, לא ילך, וקיץ 2021 יהיה הקיץ שלנו. בקיץ הקודם כתבתי פה שזו המטרה. כרגע, אנחנו חיים על הצעירים והשלד הותיק.

הרבה יותר מסקרן אותי לראות מה יקרה עם הברזילאים ואסנסיו מאשר כל העיסוק באודגור (טוב בקצת יותר ממה שיש לנו) ודני סבאיוס שהעונה שלו בארסנל התבזבזה, הוא העלה אותם לשלב הבא בגביע אחרי שהצטרף מעולה מאחור וכבש שער בהארכה אבל זהו. היה סביבו הייפ של חודש וזהו, מה חדש, משהו שלא ידענו? קצת יותר חזק פיזית ומהיר ממה שיש לנו באמצע, הוא מטפל יפה בכדור עם דריבלים חסרי תאכלס. לא מתקל מספיק ולא מאיים על השער מספיק. השאלה היא האם המדד הוא השוואה לחאמס לדוגמא אז וולקאם. אם לא אז אין צורך, אי אפשר למכור אותו ב-20 מיליון?

אני חושב שברגע טוב שלו דווקא - זידאן קירר את רודריגו, סיום העונה שלו גרם לי ליותר אופטימיות ובעיקר המשחק נגד סיטי. הוא עשה התקדמות לכיוון ויניסיוס בקטע של לקחת את הכדור כשקשה ולנסות לעבור שחקנים ולא ללכת על בטוח אבל הרבה פחות מאיים על השער. אסנסיו? בדיוק עברו שלוש שנים מהבומבה שלו בסופרקופה, איזה הבטחה גדולה. הייתי הולך איתו בינתיים כי אין ברירה.

בגדול השמות האלה בקיץ: אודגור - סבאיוס-אודריוסולה-רינייר-קמאבינגה- הכי מדכא חוץ מסטיית התקן ב-2018. באמת שמשעמם.

לגיטימי מאוד מהרבה סיבות לא לשפוך עכשיו סכומי כסף, בראש ובראשונה ההנחה שאנחנו פייבוריטים לאליפות גם ככה. המועדון יכול למכור את חשיבות הצ’מפיונס עד מחר אבל קבוצות ניבנות לליגה. התחרותיות הפחותה בליגה והעדר הקהל גם נותנים תנאים טובים מהרגיל להימורים על הויניסיוסים.

זה כמובן לא צריך למנוע מאיתנו לקטר פה בלי הפסקה במהלך העונה

בעונת מעבר בסגונדה ב’, אין הרבה מקום לבניות מחדש. אחרי הקורונה הליגה גדלה למספר תלת ספרתי של קבוצות, 10 בתים של 10 קבוצות, 4 עולות לליגה השנייה ורק 40 קבוצות יישארו בליגה השלישית המקצועית החדשה. ככה שבעונה הבאה קבוצות ישחקו כדי לא לרדת לקטגוריה הרביעית, כשגם לחמישית אפשר.

הקסטייה מנצחת 3:1 את יובה והדיבור הוא על ההופעה המצויינת של אנטוניו בלאנקו (שם משפחה מחייב).
קשר 25:75 מאד דומיננטי וקבוצתי, בעל יכולות הגנתיות וניהול משחק. לאורך השנים עוד לא הוכיח שהוא שווה מספרים. לא גדול פיזית, אבל ניהיה חיוביים ונסתכל על היתרון שמעניק מרכז כובד נמוך.

מסומן כמחליף אפשרי של קאסמירו לעונה הקרובה. כלומר ייכנס כמחליף במקום פדה שיחליף את קאסמירו במשחקים הראשונים של גביע המלך.

סוסיאדד מודיע על החתמתו של דוד סילבה, מה שמחזק את ההשערה שאודגארד ישחק אצלנו בעונה הבאה.

הם גם רשמו שיש להם 21 חדש (המספר של אודגור)

אומנם ריאל לא הודיעה רשמית אבל זה די ברור שמרטין יהיה איתנו בעונה הבאה.
סוסיאדד גם הוציאה פוסט פרידה ממרטין ואם לא יהיו הפתעות גדולות הוא יהיה חלק מהסגל.

ואייחו רשמית בגראנדה לעונה נוספת.

נראה לי שבמועדון היו שמחים למכור אותו אבל השכר גבוה מידיי בשביל קבוצות כמו גראנדה

רינייר הושאל לדורטמונד לשנתיים, עלה והצלח

https://twitter.com/BVB/status/1296048228224425985?s=20

תענוג של השאלה, נקווה שהוא באמת מספיק טוב בשביל לשחק שם ולפתוח בהרכב (תעלומה מבחינתי למען האמת).
מה שחשוב הוא שתהיה סיבה טובה לראות את המשחקים של דורטמונד בשנה הבאה ולכתוב עליו במדור.

לגבי ואייחו, נו… אני כבר אמרתי את שלי, לא חושב שהוא ברמה הנדרשת לריאל מדריד. גם אני מאמין כי לא באמת הצליחו להיפטר ממנו בגלל שחידשו לו חוזה ל-6 שנים והמשכורת שלו גבוהה בשביל שחקן ברמתו.

אני מניח שהשם של ריינייר נמצא בפנקס של דורטמונד מאז המשחק הזה לפני קצת יותר משנתיים

נקווה שהוא יקבל דקות משמעותיות שם. שחקן הרכב אין לו סיכוי להיות בעונה הקרובה.

לשלוח את רינייר לשנתיים בגרמניה לא יעזור לו להתקדם עם דרכון ספרדי. כרגע, אחרי ההשאלות של קובו ורינייר, אנחנו עומדים בתקן של מקסימום 3 non-EU עם מיליטאו, ויניסיוס ורודריגו, אבל אם בייל ישאר בקבוצה הוא גם צפוי להיכנס לרשימה ב-1 בינואר 2021 בגלל הברקסיט, ואז תהיה לנו בעיה.

תוך שנתיים שלושת הברזילאיים הנ"ל שעדיין בסגל צפויים לקבל דרכון (ויניסיוס כבר בקיץ הבא), אבל אצל קובו זה יותר בעייתי - החוק בספרד יאפשר לו לקבל אזרחות רק אחרי 10 שנים במדינה (אלא אם יתחתן עם ספרדייה לדעתי), כשמנגד, החוק ביפן לא יאפשר לו להחזיק אזרחות כפולה (גם פה, אלא אם יתחתן עם מישהי עם אזרחות ספרדית), כך שגם אם איכשהו הוא יצליח לקבל דרכון בשנים הקרובות - הוא ככה"נ יצטרך לבחור בין ספרד ליפן. בקיצור, אני מאמין שלא נמשיך לקנות עוד ילדים ברזילאיים במחיר מופקע.

מבחינה מקצועית - לאחר ההצטרפות של רינייר יש לדורטמונד כרגע 9 שחקנים על 3-4 עמדות בהתקפה. גם אם הם ימכרו בסוף את סאנצ’ו וישאילו שוב את סרחיו גומז שלהם (כישרון תוצרת לה מאסיה שההתפתחות שלו נקטעה קצת, חוזר אליהם אחרי עונה נחמדה בהעפלה של הואסקה), זה עדיין עומס לא קטן ואני לא בטוח שהוא מגיע עם נקודת פתיחה טובה יותר משאר הכישרונות הצעירים בהתקפה שלהם.