דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

עשה מה? העונה הטובה הראשונה של רונאלדו באנגליה הייתה בגיל 21-22.

כריסטיאנו לא בטופ הטינייג’רים הגדולים בהיסטוריה. רוני למשל הרבה מעליו, שלא לדבר על אמבפה.

מה בידיוק היה במונדיאל חוץ ממשחק ענק מול ארגנטינה. תסלח לי אבל המונדיאל פחות רלוונטי בשבילי. בטורניר של פעם ב4 שנים גם צ’רישב נראה כמו מסי. שלא נדבר שצרפת הגדולה פגשה נבחרות בכמה רמות מתחתיה.

לגבי מונאקו, מאוד מרשים אבל לא משהו מיוחד שלא ראינו כבר. גם המספרים המדהימים שלו הם בליגת החקלאים. כן, הגזמתי עם ההשוואה לגנברי, וכן, הייתי רוצה לראות אותו אצלנו. אבל לא חושב שבכל מחיר (200 מיליון יורו).

אתה יכול לקרוא לזה קלישאות אבל בכל המשחקים הגדולים שראיתי אותו בין אם זה ארבעת המשחקים נגדינו, ההתמודדות מול מנצ’סטר, דורטמונד בשמינית (בישול מזליקי) ובאיירן בכולם הוא היה סביר ולפעמים אף סביר מינוס. השליטה בכדור שלו ניראת לעיתים מסורבלת והוא מרבה להתעסק בשואו מאשר בתאכלס סטייל האליל כריס בימי מנצ’סטר. בגלל זה הוא גם מאבד המון כדורים. גם קבלת ההחלטות לא להיט.
הנשק העיקרי שלו הוא המהירות כוח המתפרץ והקור רוח שלו שהם מאוד מאוד מרשימים.

שוב, אני עדיין מאוד רוצה אותו אצלנו, אמרתי שהוא שחקן מצויין. אבל בשנתיים האחרונות ציפיתי ליותר.

הביקורת שלך לגיטימית, הוא רחוק מלהיות שחקן מושלם ובמשחקים שכתבת הוא באמת לא הרשים מדי. חשבתי שאתה רומז שהוא מקבל איזה פיק ברכיים במשחקים גדולים או משהו בסגנון ואם לכך הכוונה אז אני ממש לא מסכים וזו בעיניי קלישאה.

הדבר השני שהפריע זו ההשוואה לשחקנים בסדר גודל של גנאברי. אני מסכים שהוא לא עילוי שלא נראה כמותו כפי שאמרתי, אבל הוא הכי קרוב לבאנקר מהדור החדש. היחידים שלדעתי הם רכישות בערך באותו סדר גודל הם סאנצ’ו והלאנד.

אם אנחנו לא נשלם עליו 200 מיליון קבוצה אחרת תעשה את זה ואז אנחנו מפספסים את השחקן הכי טוב שיהיה פה כנראה לעשור הקרוב,מקווה מאוד שפלורנטינו לא לקח את הגמר הזה רחוק מידי,אני לא רואה שחקנים בגילו של אמבפה שמציגים יכולת כמו שלו ובטח שלא בעקביות כזו,זו תהיה בכייה לדור לפספס אותו (במיוחד כשהוא אף פעם לא הכחיש את רצונו לשחק אצלנו בלשון המעטה).
דרך אגב,מתי כבר מסתיים החוזה הארור שלו בפאריז? 21/22? אולי בסוף נוציא אותו משם בפחות מ 200 מיליון.

מבחינתי כשאני חושב על שחקן התקפי שהוא בין הגדולים בהיסטוריה קודם כל אני חושב על קסם ברגליים, על שחקן מלהיב ווירטואוז עם טכניקה עילאית.
שחקנים כאלה הם רונאלדו נזאריו, מראדונה, קרוייף, פלה, מסי, זידאן גארינצ’ה, לאמבפה אין את הקסם, הטכניקה, ראיית המשחק והכישרון הטהור שיש לשחקנים ברשימה הזאת, אפילו לא קרוב, לכן אני אהיה מאוד מופתע אם הוא יצליח להגיע לשם.
שחקני התקפה עם יכולות כמו של אמבפה לא בנויים להיות מהגדולים בהיסטוריה בתפקידם, רק אחד כזה הצליח, ואם אמבפה יבקיע מעל 50 שערים כל עונה למשך 7 שנים ברציפות אז הוא יהיה השני, אבל לדעתי כרסטיאנו היה תופעה חד פעמית.

מה שכן, יחד עם אמבפה משחק שחקן עם כישרון שכן יכול היה להפוך אותו לאחד הגדולים בהיסטוריה, רק שהוא ילד קקה שהשתן עלה לו לראש. וגם היום אני עדיין מעדיף לקבל את המושתן לריאל במקום אמבפה היותר סולידי.

ההודעה הזאת ממש מתכבת עם ההודעה של @Niro, כשרונאלדו עזב את ריאל(מצטט רק חלק,ממליץ לקרוא הכל):

אני אישית גם פחות אוהב/מתחבר לשחקנים שחסר להם את הניצוץ הזה שיש לגדולים ביותר.

22, יש לו עוד שתי עונות מלאות

אני רק אעיר שאפשר לשכוח מסאנצ’ו, כי ריאל זה לא מועדון ששופך כסף על שחקנים לא מוכחים ברמות הגבוהות.
אם כבר להיפך - לעיתים נראה שמחכים לגילאים מבוגרים מידי.

פבריציו רומאנו האמין מצייץ שריאל מדריד במשא ומתן מתקדם על העברתו של חאמס לאברטון של אנצ’לוטי.
לא רוצים את בייל במבצע 1+1?

הרכש הכי טוב שלנו בעשור האחרון,מי אמר שפלורנטינו קונה רק ילדים ברזילאים?

ועכשיו ברצינות,אם לא היו סיכויים גבוהים לרכש בקיץ הנוכחי עכשיו אפשר לשכוח מזה לגמרי (וזה גם מובן ומקובל).
נתראה ביוני 2021.

גם זה וגם הזכיה של הילדים בצ’מפיונס. לא יהיו פה רכש עוד הרבה זמן, ממליץ לנעול את הת’רד.

שמישהי תאהב אותי כמו שאנצ’לוטי אוהב את חאמס

“פבריציו” זה השם שדור משתמש בו כשהוא רוצה להישמע בינלאומי?

טוב, אז לא נראה כאן כדורגל בקרוב אבל אולי נתחיל לקחת אליפויות בתדירות יותר גבוהה מליקוי חמה.

הורג אותי שאוהדי בארסה חושבים שבעונה הבאה הם מועמדים לירידה. צריך לגלות להם שבליגה הזו לוקחים מקום שני גם עם באפטיסטה קשר 50/50 וקסאנו כסופר-סאב.

מועמדים לירידה זו קצת הגזמה אבל כן חושבים שיש סיכון לאבד את המקום בצמפיונס.
בסוף העונה הקבוצה התקשתה לכבוש גם עם מסי.
כשהיא כן כבשה, כמעט הכל היה קשור אליו.
קראתי נתון שמסי מעורב ב95%(!!) מהשערים של בארסה.
אני לא רואה מישהו אחר שכרגע ימלא את החלל.

כמובן שייתכן שפתאום יהיה חיבור מטורף, ופאטי יתגלה כמסי הבא או שיגיע איזה רכש שישתלב מושלם מDay One רק שאין לנו באמת על מי לסמוך שידאגו לבנות אחרי מסי בצורה נכונה.

אומנם לא כל החסר ימולא, אבל איך פיני גרשון אומר? “אין ואקום”. מסי מעורב ב-95 מ-100 שערים של ברצלונה? זה לא שבשנה הבאה תכבוש רק 5.
מסי כבר נעדר לכמה חודשים, פה ושם כשהשפעת הסמים פגה או כשרצו לטשטש ראיות, והקבוצה תיפקדה לא רע בכלל. שחקנים אחרים, תקופות אחרות, מאמנים אחרים - אבל זה אפשרי.

אני עם @Niro פה. הידרדרות מקצועית, ביחס לקבוצה שכוללת את שחקן הגדול בהיסטוריה? אין ספק. אבל לא ניאבק פה עם ואידוליד על המקום ה-12.

אני מקווה.

גריזמן, קוטיניו, דמבלה, פאטי והרכש שיבוא במקום סווארז ומסי, לא נראה לי שתהיה לכם בעיה לקחת מקום שני עונה הבאה.
הייתם נאבקים גם על האליפות עם הסגל הקיים אבל קומאן הוא המאמן, אז אני לא באמת חושב שיש סיכוי לאליפות(אלא אם כן מסי איכשהו נשאר). אבל מקום שני מובטח.

אני מאוד אוהב לקרוא את ההודעות של @Niro גם פה וגם בפורום הישן, לדעתי הוא i @Uriah הכותבים הכי טובים בפורום פה ובדרך כלל אני לא מגיב פה, אבל הוא עושה לנו עוול , אין שום אוהד ברצלונה רציני שטוען שאנחנו שנה הבאה נירד ליגה.

הטענה שלנו שנדרדר מבחינה מקצועית .מיקום שלנו בטבלה הוא לחלוטין תלוי חוזק של הליגה הספרדית. אם הליגה הספרדית תמשיך להחלש אז כן מקום שני מובטח.

דרך אגב , אין לי ספק שזה גם ישפיע עליכם. ולא לטובה.

אל תשכחו גם שמסי “ישב” על העמדות של גריזמן וקוטיניו, כך שלכל הפחות תרוויחו שני שחקנים מצויינים. כשמסי היה פצוע לתקופה לפני כשנתיים, בארסה נתנה כמה משחקים ממש טובים ומאוזנים. בסופו של יום, הקישור וההתקפה של בארסה לא נופלים מאלו של מדריד ואם היה ניתן להעלים ברגע את כל הרעל מסביב, הסיכויים לאליפות שווים גם בלי מסי.

אני עדיין קצת בשוק. תקראו לי דרמטי אבל אני חושב שלעזיבה הצפויה של מסי יהיה מחיר מאוד כבד לליגה הספרדית ולמעט ברצלונה כמובן, על ריאל מדריד בפרט. אנחנו במודע משלימים עם איזושהי בינוניות. אמנם אני כבר שנתיים מדבר על הרעיון של סגירת הכיס ושינוי הפרוייקט, ומראש טענתי שרכישות גדולות לא יהיו ממילא אבל ההתפרקות הזאת של ברצלונה לא יכולה לגרום לריאל מדריד טוב בשום צורה.

קיץ 21 יהיה הקיץ שלנו, כך חשבתי לפני עונה שתיים, אחרי שיתברר מה קורה עם הצעירים. אבל עם הקורונה, ההתפרקות הטוטאלית של בארסה וחוסר האופציות אני מתחיל לחשוש שגם ב21 שהיה כביכול הזמן האידיאלי לחרוש את הסגל, היכולת והמוטיבציה לעשות את זה תהיה קטנה.

מאוד מקווה שלא נקלע לבינוניות. מאוד מקווה שברתומאו יעוף כבר ובארסה תחזור לגדולתה, חיינו על היריבות הזאת.