כריסטיאנו רונאלדו :: תם עידן

זה היה זיווג משמיים. הקבוצה הכי מגלומנית והשחקן הכי מגלומן. רכישה שנראתה לא מציאותית והפכה למשתלמת אי פעם. ציפיות שנראו בילתי הגיוניות והוא עמד בכולן ומעבר לכך (אשכרה שבר את שיא השערים של המועדון בחצי מהזמן של ראול).
יש הרבה רגשות בעזיבה הזאת אבל אני חושב ש"מוזר" היא המרכזית שבהן. כמו לצאת מזוגיות אחרי הרבה שנים; אתה כבר לא מכיר את עצמך לבד. איך הסתדרתי פעם? איך זה עבד? קמים בבוקר ואז מה?

לא חסכתי ממנו ביקורת. על הרודנות כלפי הצעירים, על האיבודי כדור, על הראש בקיר, על הפגיעה במשחק הקבוצתי. אבל הוא משאיר אחריו חלל עצום. חלל של 30-40 שערים בעונה, של ווינריות, של ביטחון, של מישהו שיכול לנצח כל קבוצה לבד בכל יום. מישהו שתמיד יהיה שם כשחייבים אותו.

זה פלסתר שהיה חייב להיתלש. אין דרך קלה להיפרד משחקן כזה. הבנייה מחדש שאנחנו מייחלים לה הייתה תלויה בראש ובראשונה בפרידה הזאת. אי אפשר לבנות כלום כשיש לך פיל באמצע החדר. כשכל מצב נייח וכל מצלמה הולכת אליו. זה לא אומר שהחיים שאחרי יהיו יותר טובים אבל הקבוצה הזאת סחטה את הלימון עד הסוף ועם העזיבה של זידאן הרצף המטורף באלופות היה נגדע גם ככה. זה היה חייב לקרות עכשיו, הקץ היה נדחה מקסימום בעוד עונה.

מבחינתו, הוא עשה צעד מצוין. תמיד חשבתי שהוא יעזוב בשלהי הקריירה כדי לעשות חיים בארה"ב. הוא נשאר ברמות הגבוהות, מצטרף לקבוצה גדולה, יקח אליפות, יוסיף שערים לרזומה ולשיא באלופות ואולי יהיה זה שיקח אותם צעד אחד קדימה לעבר זכייה במפעל.

בהצלחה. מכל הלב.

כריסטיאנו נחת במדריד אחרי סיום החופשה במדריד. הוא לוקח כמה חפצים מהבית וגם ייפרד מכמה חברים קרובים. בטח גם אתם שמעתם, כריסטיאנו יוצג במדי יובה ביום שני. לפי העיתונאי אדוארדו גארסיה, והציוץ הבא הוא מהטוויטר RealMadridPlace, השחקן עצמו ביקש לערוך את האירוע בדלתיים סגורות בלי אוהדים, והסיבה: ריספקט לאוהדי ריאל מדריד מהם לא נפרד כראוי עד עכשיו. כריסטיאנו עצמו פירסם את מכתב הפרידה באתר הרישמי אך עדיין לא העלה פוסט לרשתות החברתיות אגב. כריסטיאנו לא ישחק נגדינו במשחק הידידות ב-5 באוגוסט, וכמובן שהוא יקבל את חולצה מס’ 7 ביובה, חואן קוואדראדו אמר שזה כבוד עבורו לוותר על המספר לטובתו.

פיפי אסטרדה מהתוכנית אל צ׳יריגיטו (שג׳וזפ פדרול שלהם דיווח לראשונה על עסקת כריסטיאנו ונחשב מקורב לפרז) טוען שרכשנו את קורטואה עבור 35 מ יורו.
הדרמטיות וזוויות הצילום זה סוג של קומדיה

כריסטיאנו נחת כבר אתמול בטורינו פחות או יותר בזמן של גמר המונדיאל, וטורינו כבר בטירוף. הוא עובר בשעה זו את הבדיקות הרפואיות וכל הפרוצדורה ויוצג רשמית במדי יובה ב-19:30, ללא נוכחות אוהדים כמובן. יובה מפגיזה ברשתות החברתיות עם פוסטים רבים כולל סרטון של המטוס נוחת על אדמת איטליה וכמה אלפי אוהדים של יובה קיבלו את כריסטיאנו בשירה אדירה, ביקשו חתימות וניסו לעשות סלפי למרות המאבטחים. הנה הם גם עושים ‘SSUUII’ ראשון.

https://twitter.com/juventusfc/status/1018793613084393472
הטוויטר של יובה מקבל משמעות חדשה וכמובן יש אינסוף עדכונים.

כמו שהיה בזמנו עם ראול, יש את המטרה הראשית שהיא לכתוב על ריאל מדריד והנה המטרה השנייה בחשיבותה - עדכוני הכריסטיאנו.

כמו שקשה היה לפספס, כריסטיאנו רונאלדו הוצג אתמול רשמית במדי יובה וקיבל את החולצה מס’ 7. אין צורך לתרגם את כל מסיבת העיתונאים, הנה החלקים העיקריים:
“אני לא חושב שהמדרידיסטאס בוכים”
“זו הייתה החלטה פשוטה והגיונית”
“אני מחכה לעוד אתגר גדול בקריירה שלי”.
“אני שוב מאושר”
“שחקנים בגילי הולכים לשחק בסין ואני נשאר בליגה תחרותית ובמועדון גדול כמו יובנטוס”

לאחר מכן כריסטיאנו העלה פוסט לחשבון האינסטגרם שלו עם החולצה החדשה וכתב בפשטות Forza Juve. ז’וזה מוריניו התייחס לעניין ואמר - “זה מאוד ברור: את הליגה הספרדית ייראו בגלל מסי, את הפריימרליג יראו כי זו הליגה הטובה ביותר ואת הסרייהA ייראו בגלל כריסטיאנו רונאלדו”.

מעבר למכתב הפרידה באתר הרישמי, כריסטיאנו לא העלה פוסט ברשתות החברתיות בו הוא נפרד מריאל מדריד וגם אם הוא כועס נניח על המועדון\הנשיא - הוא העביר כאן תשע עונות גדולות וקיבל ים של אהבה וכבוד וריספקט[גם מהנשיא דרך אגב], ומה עם האוהדים או החברים שלו לקבוצה? מעבר לציטוט המעפן שלו במסיבת העיתונאים. אני חולה עליו וברור לכם עד כמה וזו התעסקות בקקה, אבל בכל-זאת כותב את זה. ההתנהגות שלו כביכול ‘מקלה עליי’ את העזיבה בפן הרגשי, כי בפן המקצועי אין לי ספק שהוא ייחסר.

אנסה להפרד מכריסטיאנו באיחור אופנתי.
מודה שהדיון בת’רד ההעברות עושה לי טוב. חיכיתי לדיון הזה בערך שנתיים ועכשיו כשאני קורא אותו זה פשוט כיף. יש קבוצה, אפשר לבנות התקפה נורמלית שלא מקשטת כולה שחקן אחד.

אני חושב שכריסטיאנו רונאלדו הוא אחד הכדורגלנים הגדולים בהיסטוריה. לא הטובים בהיסטוריה. וזה ביג אישיו מבחינתי, לא סמנטיקה. יכול להיות שאני מסבך את הכדורגל שהוא בסוף משחק פשוט, אבל מבחינתי זה יותר מלכבוש יותר מהיריבה, ובזה רונאלדו ענק, אבל רק בזה.

הטיעון הנדוש והמובן מאליו של איכות הבעיטות החופשיות שלו יחסית לאיך שהיא מצטיירת בעיני קהל המונדיאלים הוא אמנם מוגזם, אבל הוא משקף בעיני את הטיעון הרחב יותר. בקצרה, רונאלדו אוברייטד.

כשאני פוגע בקודש הקודשים אז אני מרגיש צורך להסביר - אוברייטד הוא בהגדרה מונח יחסי, הוא יחסי לרייטד. והרייט של רונאלדו הוא של אחד מהכדורגלנים הטובים בהיסטוריה. כך אני שופט כל פעולה שלו.

רונאלדו אוברייטד בעיני כי ביותר מדי משחקים, בכל העונות שלו, לא נהנתי לצפות בו ככדורגלן. מאוד נהנתי כשהכדור היה בשער, איזה אוהד לא? אבל מכל שאר הפעולות שלו אף פעם לא השתכנעתי. השתלטות על כדור, דריבל, מסירה. אלה פעולות נפוצות בהרבה מבעיטה, זה למעשה רובו המכריע של המשחק. בכולן רונאלדו הוא לא עילוי. מגזימים גם בתיאורים על היכולת שלו בשתי הרגליים - הוא בועט בשמאל דיי חזק ולא מדויק, אפילו פחות מדויק מבימין, ועל דריבל בשמאל אין מה לדבר בכלל. וכפי שציינתי, אפילו הבעיטה שלו שבעזרתה הוא מבקיע כ"כ הרבה, גם היא לא נקיה. הניתור שלו מדהים והוא נוגח אדיר, רק פה אני מדרג אותו באמת בין הגדולים שראיתי.
מעבר לדברים הטכניים האלה, אני לא חושב שרונאלדו שחקן חכם בצורה יוצאת דופן. קבלת ההחלטות שלו רחוקה מלהיות מושלמת והוא הולך עם הראש בקיר יותר מדי. בשנים האחרונות זה פחת.

הבעיה בדיון על רונאלדו שזה ממש קשה להתמודד עם הסטטיסטיקה, זה לא משהו שאפשר לא להתייחס אליו. לכבוש מעל שער למשחק זה פסיכי לגמרי.
אני לא באמת יודע להסביר את זה. הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה מעגל קסמים שהזין את עצמו רונאלדו כוכב->משחקים עליו->רונאלדו מתככב יותר ->משחקים עליו יותר… וכן הלאה. מאיפה הרונאלדו כוכב הראשון הגיע? הרבה בזכותו, ברור, אבל גם הרבה מאוד נסיבות. זה כבר סתם ראש קונספירטיבי שלי - אבל בגדול יחצון מאסיבי ומסי אחד. הוא היה שם בזמן נכון ובשלב הזה האופי שלו שיחק תפקיד מפתח. במקום לקרוס כמו רוב השחקנים שהגיעו לכזה סיר לחץ, הוא התפוצץ כל עונה ולא עצר לנוח לרגע, שמר על עצמו מפציעות בעזרת משטר לא אנושי ופשוט המשיך את האגדה והאכיל אותי חצי טון כובעים.

בקיצור, אני חושב שבבחינה קרה עשינו עסקה מצוינת. אני מוכן להסתכן בעוד כמה כובעים אבל בשלב הזה של הקריירה שלו לדעתי גם לא מעט מתומכיו יפחדו להמר עליו. אני אהמר בזהירות שיובה לא תצליח לקחת את ליגת האלופות גם איתו ושבגדול ההעברה הזו לא תשנה את הסטאטוס-קוו בצמרת הכדורגל העולמי. רונאלדו כבר לא שחקן מפתח שם בזכות עצמו. זו ריאל שעוד סחבה את זה כמה שנים.
הגיע הזמן שנזכר קצת איך זה לנחות למציאות שבה יש קבוצה טובה בלי דמות ראשית. הלוואי שנצליח לבנות אחת כזאת העונה, או לפחות להניח יסודות ולהיות מספיק חכמים לחכות בסבלנות. אחרי אירופה המטרה צריכה להיות השתלטות מחודשת על הליגה.

ותודה לרונאלדו על הרבה רגעים יפים.

מארקה: ריאל תערוך פרידה הולמת מכריסטיאנו רונאלדו בקיץ הבא כשביובנטוס תוזמן להיות היריבה בגביע הברנבאו המסורתי. השנה זה היה בלתי-אפשרי גם בגלל הלו"ז ובשל קצת דם רע בין הצדדים מה שהוביל לכך שכריסטיאנו אפילו לא ערך מסיבת עיתונאים קצרה ומאולתרת אלא נפרד במכתב באתר הרישמי וזהו, אפילו לא פוסט ברשתות החברתיות. גם עם ראול עשו ‘תיקון’ מאוחר בשלוש שנים למי שזוכר. אגב, כבר כמה שנים שמנסים לתאם מול פורטו ואיקר אבל זה לא מצליח.

אני מבקש לדון על כריסטיאנו רונאלדו רק כאן. אפשר להחיות את הדיון. הוא לא עוד אקס. כמו שראול הוא לא עוד אקס.

זה בטח לא יהיה פוסט שייחדש הרבה או עם גאונות טקטית, ועדיין, אני חייב להוציא פה, עם חבר’ה שמבינים כדורגל, לא עוד סטורי באינסטגרם.

image

יוצא ממשמרת בחדר כושר והסבתא עם העגלה והקניות מהסופר צועקת ‘כריסטיאנו הבקיע’. אמנם זה לא אמיתי, אבל כל העולם חיכה לזה, בערך. גולים זה מקצוע.
אם הייתי יושב בבית מול המסך אני מאמין שהייתי צועק גם אני את ה-SSUUII הידוע, כאילו מעולם לא עזב.
זה ברור כשמש שעוד יגיעו עוד, המפעל האמיתי שלו מתחיל רק ברביעי ואני בטוח שבולנסיה כבר משקשקים, אבל בטוח שהוקל לו, כפי שהרגיש בעצמו, הוא עדיין לומד את יובה מה שנקרא ולמרות שאיים על השער המון - זה בטח לא על אוטומט, לא מחפשים אותו בכל התקפה.
ואני בדיסוננס: בין אהבה עצומה לשחקן, אני חושב שהכי הערצתי איי-פעם חוץ מראול, לבין הצורה בה עזב והאכזבה. אני חושב שעדיין לא באמת עיכלתי. כשאנחנו נעוף בשמינית הגמר כמו בימים לפני שהגיע, והוא ייתקע עוד פארטידזו בנוק-אאוט - אני אצליח לעכל.
אי-אפשר לשכוח את כל מה שנתן, ואני מתגעגע.

על שני שחקנים הזלתי דמעה בחיי, ואלה הם ראול וכריסטיאנו.

כמה משחקים אחרי תחילת העונה ועדיין קשה לעכל, איך השחקן שעיצב כמעט עשור יפה בחיינו, כבר לא לובש את הלבן של מדריד. במשחק הראשון בכוח חיפשתי את החולצה מספר 7 ברחבה, אך לצערי הוא לא היה שם. רונאלדו היה האח הגדול שמגונן עלינו בליגת האלופות, אחד כזה שגם כשאנחנו חלשים, אומר שהכל יהיה בסדר.

אני לא אשכח את המשחק הראשון שלי בברנבאו, בו בעליית השחקנים לכר הדשא בחימום, כריסטיאנו עבר מצד לצד (בחצי של ריאל) כמו מלך הארמון, וקיבל יחס מיוחד ואהוד כפי שמגיע לו. באותו משחק אי אפשר היה שלא לצחוק מכמה שמעצבן אותו לבזבז הזדמנויות, השחקן פשוט ווינר.
כמובן שזכור לי גם המשחק האחרון שראיתי אותו, בפארק דה פראנס בפאריז, כשהתרומם למעלה כדי לקבור את הפרימדונות מפאריס.

מעולם לא באמת אהדתי נבחרת בכל מובן המילה, אלא תמיד הייתי בעד הנבחרות בעלות ״שליטה מדרידאית״, ועם רונאלדו זה היה שונה, כאילו חצי ריאל מדריד שיחקה שם, העיקר שכריס יחזור מרוצה מפגרת הנבחרות.

פשוט קשה לי לקבל את זה, רונאלדו זה ליגת האלופות ורונאלדו זה ריאל מדריד בשנים האחרונות. אף שחקן לא מעל המועדון, ואף היו תקופות שהייתי בעד למכור אותו ולהצעיר את הקבוצה. אולם עכשיו אחרי עזיבתו, ובמיוחד לאור העובדה שגם כש״הזדקן״ הוא המשיך לספק מספרים מפלצתיים, אני פשוט חושב שזו הייתה שטות למכור אותו, במיוחד במחירים של היום.
כל קבוצה בעולם חושבת על כריס כשאומרים ווינריות ונצחונות, ולא בכדי יובה שילמה עליו 100 מיליון יורו בגיל שלו, כי הם יודעים שמדובר בשחקן בקנה מידה היסטורי, בשובר שיוויון, באדם ממושמע מרמה אחרת, במנהיג, ובלא פחות חשוב, בסקורר מהטובים שידע המשחק.

מרגעי האושר שהניב עבורי כריסטיאנו היה השער בנגיחה נגד פינטו הליצן, ה״תירגעו אני כאן״ בקאמפ נואו, השלושער בדרבי נגד אתלטיקו, הגמר נגד יובנטוס בקארדיף, ואפתיע שגם השלושער נגד וולפסבורג בצ׳מפיונס, כאילו הוציא את המת מהקבר.

כשקאקה נחת בברנבאו שמחתי, אבל לא נפלתי מהכיסא. כשהאתר כאן פירסם על החתמתו של מספר שבע ממנצ׳סטר יונייטד, כולה בן 23 אבל כוכב מלידה, רגליי רעדו, הבנו שהבינוניות של השנים האחרונות תתפוגג בעזרתו של אדם אחד בעיקר, וכך קרה.

רונאלדו בסך הכל בן אדם (זה מה שהרגשתי כשראיתי את הסרט עליו), אבל שחקן גדול, שחקן שמאוהב בהישגים, מחוייב למטרה, ברמה משלו, מצליח גם בגיל 33 להיות שחקן השנה בעולם ולהיות ברמה משלו עם לאו מסי.
כריסטיאנו לא בחר בנוחות של קבוצה אחת, ובכל זאת הצליח לזכות בכל התארים בשתי הקבוצות העיקריות שלו, ואולי גם בשלישית.

רונאלדו הגדיר מחדש מה זה ווינריות, ואף שחקן לעולם לא ישתווה אליו מהבחינה הזו, לא יהיה.

לפי בעז סיטי, זה לא נראה טוב

אתה מדבר על אותו שחקן, שצוטט בימים האחרונים שפרס וריאל עומדים מאחורי פרשת האונס ובעצם רוצים להרוס לו את הקריירה?. שחקן ענק טופ 5 בהיסטוריה קל, בן אדם קטן וילדותי.

איפה הוא “צוטט” בדיוק? ספורט 5?

וגם אם כן, מבחינה מקצועית העזיבה שלו הייתה משמעותית מאוד.
על ראול הזלנו דמעה לא כי הוא היה כזה טוב בסיום תקופתו אצלינו, אלא נטו מתוך הרגש. רונאלדו גם בעונות חלשות היה מביא מספרים שאף חלוץ אי פעם בריאל לא הביא.
על רונאלדו זה יותר להזיל דמעה מבחינה מקצועית, על אף שלפחות אני מאוד התחברתי אליו גם מבחינה אחרת. אל הכוכב הבלתי מעורער של הקבוצה 9 שנים, אל השחקן שהחזיר אותנו לטופ העולמי, אל השחקן שנתן הכל גם כשהכל היה נראה אבוד, וגם כשהגענו לגארבג’ טיים, אל השחקן הכי ווינר שיצא לי לראות.

אז כן, לגיטימי להזיל על רונאלדו דמעה כשעזב, לא פחות מעל ראול.

ה-400 של כריסטיאנו רונאלדו. אמנם יובה השמיטה אתמול את היתרון שהוא סידר מול גנואה ורשמה פאנצ’ר ראשון העונה עם תיקו 1:1, אבל כריסטיאנו רשם עוד שיא. זה היה שער הליגה ה-400 שלו והוא השחקן הראשון שמגיע ל-400 שערים בחמש הליגות הבכירות באירופה, כשיש לו כרגע עשרה יותר מליאו מסי שאת כולם כבש בליגה הספרדית. המאזן של כריסטיאנו: 84 שערים בליגה האנגלית, 311 שערים בספרד(ב-292 הופעות בלבד!) ו-5 שערים בסרייהA. כריסטיאנו היה זקוק ל-499 הופעות כדי לעשות זאת. וביום שלישי: כריסטיאנו מחפש את הסיפתח שלו בצ’מפיונס במדי יובה, נגד האקסית האהובה מנצ’סטר יונייטד באולד-טראפורד.

הערב לא ייתרחש רק אחד המשחקים הגדולים ביותר בשלב הבתים של הצ’מפיונס אלא גם המרגשים שבהם. יובנטוס וכריסטיאנו רונאלדו מתארחים באולד-טראפורד, ועל אף שכריסטיאנו כבר חזר בעבר ל-‘תיאטרון החלומות’ וכבש את שער הניצחון ששלח את ריאל מדריד לרבע הגמר(ניצחון 2:1 ב-2013), זה עדיין מאוד מרגש. עבור כריסטיאנו מדובר בטיימינג נהדר להשיג את הסיפתח שלו בצ’מפיונס במדי יובה אחרי שהורחק נגד ולנסיה והיה מושעה כאמור מהמשחק הקודם. כריסטיאנו העלה פוסט ברשתות החברתיות ודיבר על ההתרגשות.
ז’וזה מוריניו שאימן את הכוכב בריאל מדריד אמר - “אף אחד לא יכול לפקפק בכך שהוא אחד הטובים ביותר בכל הזמנים”. כריסטיאנו עצמו אמר במסיבת העיתונאים אתמול, בחלקים ששייכים לכדורגל - “כאשר שמעתי שנשחק נגד מנצ’סטר יונייטד שמחתי והתרגשתי. נזכרתי בכל הרגעים הגדולים שלנו ובאהבה הגדולה שקיבלתי מהקהל וכמובן שלא שכחתי איש אחד גדול: אלכס פרגוסון”.

עד עכשיו זה היה ככה: ‘יובנטוס ניצחה’. וגם: כריסטיאנו כבש. הפעם לא . נכון שהוא כבש צמד ב-2:1 על ססואלו, אך הפעם כריסטיאנו מביא את הניצחון בכוחות עצמו , עם רמונטדה משלו, כשהוא מוחק פיגור מול אמפולי בזמן שיובה הייתה במצוקה אמיתית. תחילה בשיוויון בפנדל בדקה ה-54 ובהמשך בשער נפלא בדקה ה-70, היפה ביותר שלו במדי יובה. כריסטיאנו עם שבעה שערי ליגה ביובה בתשעה משחקים. אשתקד הוא הגיע לכמות כזו רק בסיבוב השני וזו מפתיחות העונות היותר טובות שלו להוציא את עונת 2014/15 המטורפת. אפשר שתשחק שוב בריאל מדריד, רק ב-90 הדק’ של מחר?

לא מומלץ לכם… הוא יפגע בקבוצתיות של ריאל!

@Niro
touché

אהלן-אהלן [ מתוך ‘וואלה ספורט’] :

כריסטיאנו יתקשה באיטליה? דווקא לא . הצמד שלו בשבת הביא אותו למאזן של שבעה שערים בעשרה מחזורים. הראשון שעושה זאת במדי יובה מאז ג’ון צ’ארלס אי שם ב-1957/8. מיהם החלוצים עליהם רונאלדו התעלה? שלושה שחקנים של יובה פתחו עונה עם שישה שערים ב-10 מחזורים: גונסאלו היגואין (2013/14), קרלוס טבס ב-2013/14 ופיפו אינזאגי ב-2000/01. אלסנדרו דל פיירו, זלאטן איברהימוביץ’ ודויד טרזגה כבשו חמישה שערים בעשרת מחזורי הפתיחה וסיימו את הקמפיין עם 21, 16, ו-14 שערים בהתאמה.

רונאלדו כבר שני בטבלת מלך השערים של הסרייה א’ כשרק קשישטוף פיונטק המפציץ הפולני של גנואה מקדים אותו. אגב, את העונה ההיא ג’ון צ’ארלס סיים עם 28 שערי ליגה. האם רונאלדו יאפיל גם עליו? בקצב הכיבושים שלו לאחרונה, בהחלט נראה שזה אפשרי. השאלה היא אם רונאלדו יצליח לעשות את מה שכולם חולמים ומצפים ממנו במועדון - לסחוף את הגברת הזקנה לזכייה בליגת האלופות לראשונה אחרי 22 שנה.

חלק מההתפתחות והשינוי שכריס עבר זה להיות חלץ רחבה קילר שמסיים בנגיעה.
לפעמים זה נגיחה לפעמים זה דחיקה ולפעמים זה בעיטה בלי לעצור כדור. הוא הביא את הסיומת בנגיעה לרמה שלא נראתה לפני.

הכדורגל באיטליה משחקים עם קו הגנה נמוך ומאוד מאורגן. הוא פחות צריך לנסות לגבור על מגנים בריצה ארוכה כמו שקורה בספרד עם הקו הגבוה של הבלמים, הוא פחות צריך לנסות דריבל ב 1 על 1 מהקו… הוא נמצא איפה שצריך עם כל התנאים שטובים לו, קו נמוך מאפשר לו יותר חופש לבעוט מ 20-25 מטר, יותר מקום להיכנס אליו בקרוסים וכדורי גובה.

הוא מפלצת בתחום הזה, השאלה כמה זמן יקח לכדורגל האיטלקי עד שהוא יתחיל לשנות גישה למשחקים נגד יובה…?
האם שנה הבאה נראה קוי הגנה גבוהים יותר במשחקים נגד רונאלדו ויובה? האם זה יקרה בסיבוב הבא או שמא לא יקרה בכלל והאיטלקים יישמרו על הכדורגל שלהם כמו שהוא…?

ימים יגידו. בנתיים have fun :sunglasses: