דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

וניסיוס מצויין בשטחים קטנים, יכול לעבור 2-3 שחקנים בתוך הרחבה, גם סלאח מצטיין בשטחים צפופים מאוד, אמבפה קצת פחות. מול בונקר טיפוסי בליגה הספרדית היום אני כלל לא בטוח שאעדיף את אמבפה על פני וניסיוס בצד שמאל, אני גם מאוד מופתע מעצמי שאני כותב משפט כזה. ולפני כמה חודשים הייתי חושב שזה הזוי אפילו לחשוב לכתוב משפט כזה.
וחייב לציין כאן שאני מתחיל להאמין ש @SantiagoBernabeu צדק בעניין הזה, והוא שכתב מה שכתבתי עכשיו לפני כולם.

הוא לא רלוונטי לקו ימין,תוציא את זה מהראש שלך,אמבפה לא ישחק באגף הימני בשביל להעביר קרוסים לבנזמה,ממש לא,הוא ידרוש את העמדה בצד שמאל/באמצע.
בצד שמאל יש לנו את ויניסיוס שהופך לשחקן על ורק משתפר,להביא עליו שחקן ב 100 מיליון מינימום זה טמטום.
כחלוץ אני מעדיף עליו את הלאנד,מה הבעיה? מה כל כך תלוש?

בנוגע לכל הכותרות והשמועות-זה לא מעניין אותי,ראיתי סרטונים שהוא מתנהג כמו ילד חרא כי לא מסרו לו ומפסיק לרוץ כאילו המועדון שייך לאבא שלו,שיישאר שם במועדון הרקוב שלו.

אני מציע את רודריגו כתחליף כי אמבפה לא מעוניין לשחק בעמדה שאתה מייעד לו בדימיון שלך,רודריגו כן וגם עושה את זה מעולה לאחרונה.

האמת שאני חייב לומר שהקצנתי אז, מעולם לא חשבתי שויני אשכרה עדיף על אמבפה. גם לא היום. עם זאת אני חושב שויני צריך להישאר בהרכב גם אם אמבפה משחק בקבוצה. התרומה שלו גדולה מדיי בשביל להוציא אותו ראשון מההרכב.

למה אם השחקן הזה הרבה יותר טוב?

אני אומר שוב, אני לא חושב שיש סתירה בין ויניסיוס לאמבפה. אבל גם אם יש סתירה כזו אני בחדווה מוכר את ויניסיוס ומביא את אמבפה.

האלנד ישאר בסיטי, אמפבה ירקב בפסז. אנחנו נקבל את בלינגהאם+הנריק ונמצא איזה קיצוני ימני להביא לימין.

גם אני, וכתבתי את זה :man_shrugging:

סלח לי, קצת בחרתי להתעלם מדיוני ה"ילד קקי" מרגיש שעניתי עליהם מספיק ושאנחנו טוחנים מים. אני כבר אהדתי את הקבוצה לא מעט למרות שחקן שכועס כשלא מוסרים לו ושלא מוכן לפרגן לחבריו בפנדלים וחופשיות. קיבלתי פיצוי לא רע בכלל לסבל הכרוך בכך ואני מוכן לקחת את הסיכון בשנית.

כי אמבפה כבר פאקינג שיחק שם!
בבקשה, קצת נתונים של אמבפה מאגף ימין.
עונת 17-18, (גיל 18) - 21 שערים ו16 בישולים.
עונת 18-19, (גיל 19) - 39 שערים ו17 בישולים.
לאחר מכן אמבפה עבר יותר שמאלה. אפשר לראות שבשנתיים האחרונות המספרים שלו בצד שמאל השתפרו פלאים, כלומר שהוא שחקן טוב יותר היום משהיה בגיל 20 (כשעבר שמאלה) ולכן אני מאמין שגם אם ישחק בימין המספרים שלו יהיו יותר טובים מכשהיו בגיל 18 ו19.

רודריגו בגיל 21 לא קרוב למספרים הללו. הוא אפילו לא תמיד מספיק דומיננטי כדי להפריע ליריבות לשים שמירה כפולה ומשולשת על ויניסיוס.

אני גם לא מבין למה ויניסיוס לא יהיה מסוגל לעבור ימינה? הוא לא נוסה שם כלל אבל בתאוריה לא רואה הרבה סיבה שזה לא יעבוד בכלל. זה לא שויניסיוס הוא שחקן בסגנון רובן שצורך המשחק שלו סובבת סביב דריבל למרכז ובעיטה עם הרגל החזקה. הוא ממש ההפך הגמור מכך וזה מהלך שהוא בקושי עושה (כי כולם יודעים לסגור לו את הכיוון הזה). באגף ימין ויניסיוס יהיה הרבה פחות צפוי, כי דריבל לשני הצדדים יהיה מסוכן במידה דומה ולכן יהיה קשה הרבה יותר לעצור אותו. לזה אפשר להוסיף פחות שמירות כפולות ומשולשות כשבאגף השני יהיה אמבפה.
אני אפילו ארחיב ואומר שכבר היום אני חושב ששווה לשקול לנסות לתת לרודריגו מידי פעם את אגף שמאל ולויניסיוס את ימין. שיחליפו קצת מקומות וישגעו את היריבה.

בקיצור, לא רואה שום סיבה שאמבפה וויניסיוס צריכים לבוא האחד על חשבון השני.
לא רואה סיבה שוויניסיוס ייכשל בימין.
לא רואה סיבה שאמבפה לא יצליח בימין.

גם אף אחד לא מבטיח שהאלאנד יירצה ריאל, גם כשהיו דיווחים שהוא רצה ספרד אז חצי מהדיווחים בכלל דיברו על ברצלונה, וזה למרות החובות. במצב הסביר בהחלט בו האלאנד לא מגיע, להחזיק בשחקן כמו אמבפה בקבוצה יכול לאפשר לנו המון גמישות משום שהוא גם חלוץ נהדר (גם אם הוא לא האלאנד) גם פה מבחינת מספרים הוא הצליח לא רע בכלל כCF כששיחק שם.

מבלי להיכנס לשאלה מי טוב יותר אמבפה או הלאנד חשוב לזכור ששיטת משחק הבנויה על מערך בו אמבפה משחק בשפיץ באמצע איננו דומה לשיטה בה הלאנד משחק באמצע.
בקבוצתו הנוכחית אמבפה משחק כחלוץ לכל דבר. זה שהוא אוהב ללכת יותר לצד שמאל לא אומר שהוא לא חלוץ אמצע. גם בנזמה ככה.

ושוב, השאלה מי מביניהם עדיף היא שאלה אחרת.

עם הצטרפותם של צ’ומה וקמא, ההתקדמות של פדה, חיזוק ההגנה וההתקדמות של רודריגו העונה ווניסיוס עונה שעברה אני מאמין שאנחנו נחזור להיות קבוצה מפחידה גם אם האלאנד ואמבפה לא יגיעו עוד שנתיים, יש לנו קבוצה סופר אתלטית ומוכשרת, עם רכישות חכמות וטובות מאמין שנחזור להיות הקבוצה הטובה בעולם.

כמעט כל השחקנים שגמרו את הסוס וגרמו לנו להיראות כמו קבוצה נכה בשנים האחרונות עזבו, ראמוס, וראן, מרסלו, בייל, איסקו וגם קאסמירו, מאמין שגם קרוס כבר לא יהיה איתנו עונה הבאה וקרבחאל ירד עוד מעט לספסל, יש לנו קבוצה צעירה סופר מוכשרת שיכולה להתמודד מבחינת קצב מול כל קבוצה בעולם.

קרוס הוא החלק האחרון מהפאזל הישן שיש לוותר עליו כדי שהטרנפורמציה תושלם במלואה.

בקיצור, עד לפני כמה חודשים האמנתי שאנחנו חייבים את האלאנד/אמבפה אחרי מה שראיתי מתחילת העונה אני כבר לא כ"כ מבואס שהם לא הגיעו/יגיעו

השיטה של פרז לאסוף כל ילד תועה מדרום אמריקה ולהביא אותו לספרד מתבררת כשיטה הכי טובה.

בעונת 18-19 קיליאן שיחק בקבוצה שלו בעיקר כחלוץ מרכזי שנע המון שמאלה (לפי טרנספרמרקט ומפות חום).

אם כבר הסטטיסטיקה שאתה מביא פה מראה שככל שמרחיקים אותו מימין לעבר העמדה הנוחה שלו הוא מנצל טוב יותר את האיכויות שלו ומספק יותר מספרים.

מה יותר סביר? שככל שהוא משחק חלוץ/שמאל לעומת בימין המספרים שלו משתפרים? או שהמספרים שלו פשוט משתפרים והוא ייתן את אותה תפוקה מכל עמדה?
אתה מוזמן לחשוב מה שאתה רוצה כמובן, אני מאמין שהסנריו הראשון הרבה יותר סביר.

אם יבוא לשחק חלוץ הוא עדיין לא ישחק בתוך הרחבה אלא יצא המון שמאלה מה שיבוא על חשבון ויני (זוכר את רונאלדו? שהיה צריך את בנזמה באמצע כדי שלהיות החלוץ המרכזי שהיה?)

אם ישחק בתוך הרחבה (סטייל אלהנד) נאבד המון מהיכולות שלו ואישית אני לא יודע כמה הוא עדיף שם על חלוצי רחבה טבעיים יותר (יכול להיות שכן ויכול להיות שלא… זה סיכון שאתה היית מוכן לקחת ב200 מליון יורו מינימום?)

המאמן הנוכחי שלו התבטא בנושא כבר כמה פעמים.
אמר שויני שחקן בשמאל ואם יבוא הצרפתי יאלץ לשחק בעמדה שונה (לא אידאלי אפילו במידה ואמבפה יסכים לזה).
גם אמר ש"כל שחקני ההתקפה שלו מסוגלים לשחק בכל עמדה חוץ מויני שיכול לשחק בשמאל".
אז יכול להיות שהוא פוליטיקאי ומשקר ויכול להיות שזה מה שהוא מאמין בו, כרגע יש לנו רק להסתמך על מה שאמר בפועל.

קודם כל, נכון. מצד שני אתה לא חושב שבשביל השחקן הנכון (רונאלדו) זה היה טוב להרוויח תפוקה קטנה יותר מבנזמה?
אם ויניסיוס יבקיע 10 שערים פחות, זו סיבה טובה כדי לקבל את ה40 של אמבפה?

לפי מפת החום הוא שיחק בעיקר כחלוץ מרכזי ולאחר מכן כקיצוני ימני. כלומר שיחק יותר כקיצוני ימני מאשר כשמאלי.
בכל אופן באתי להוכיח שהוא כבר תפקד בצד הימני, ועשה זאת בהצלחה מרובה. בניגוד לטענה שהייתה פה שהוא לא יכול או מוכן.
ב17-18 הוא תפקד בעיקר בצד ימין.
הוא לעולם לא באמת היה רק בעמדה אחת. גם העונה אם נסתכל על הנתונים הוא משחק בעיקר CF לעומת LW, כך עשה גם עונה שעברה. זה רק מחזק את הטענה שהוא וויני בהחלט מסוגלים לשחק יחד.

למה 200? לפי מה שפרסמו החוזה שלו נגמר ב2024 ויוארך רק במידה ויבחר בכך, כלומר אם ירצה הוא יכול להגיע בחינם.

יאללה הימורים, מי חושב שעוד שנתיים אנצ’לוטי עדיין יישאר מאמן ריאל?

לפי מה שאנצ’לוטי אמר הוא גם בונה על קאסמירו העונה, אסנסיו שחקן סגל חשוב, והזאר חזר לעצמו. אנחנו באמת מאמינים לכל דבר שהמאמן אומר על שחקניו בתקשורת?

למה לא? כבר הבאתי נתונים של אמבפה בימין בגיל 18-19 ומדובר במשהו שאין כרגע בשוק.
חוץ מזה שהנתונים שלו גם בשמאל ובאמצע השתפרו פלאים בעונות האחרונות, לכן ניתן להסיק שגם המספרים שלו בימין ישתפרו במידה וישחק שם.

אני לא השתכנעתי כלל שלא אפשרי לשחק עם ויניסיוס ואמבפה יחד. לדעתי השילוב בין השניים יהיה מפחיד.

כאילו לא מספיק מבלבל השני טיטי קאמארה שמסתובבים לנו בפורום, עכשיו גם התחלתם להסכים אחד עם השני?

אני התחלתי להסכים איתו רק אחרי שהחליף את התמונה :joy:

זה רק לשבוע. בכל מקרה על הטיטי שלי כתוב אוברייטד, כך שאתה יכול להבדיל בקלות.:smile::smile:

זה לא היה ההסכם אבל אני מוותר על הכיתוב כי לפי מה שהבנתי ברצלונה הייתה טובה ולא כפי שכתבתי שבאיירון תהיה עדיפה בהרבה, זה וכמובן גם בגלל שכמעט ולא רואים את הכיתוב :rofl:

אני בסוף שלי של הדיון הזה כי אץ הנקודה הכללית שלי אני מרגיש שכבר העברתי ונמאס לי לחזור על עצמי.
אני אנסה להבהיר לך את הנקודה שוב כמו שאתה מגיב אולי זה יעזור…

זה לא יהיה ויני כי הוא לא מסוגל לשחק את התפקיד של בנזמה.

זה לא נכון, אתה אונס את המציאות כדי שתתאים לנרטיב שלך.
את הרב הגדול של העונה הזאת הוא שיחק כחלוץ מרכזי שמבצע את רוב הפעולות שלו לכיוון האגף השמאלי.

והצלחת רק להוכיח שהוא שיחק בעמדה ימנית בעונה הראשונה שלו בבוגרים וניפק שם מספרים נמוכים יותר מעמדות אחרות. משם יצאת במסקנות מרחיקות לכת על איך הוא יתפקד בימין והאם הוא יהיה מוכן להקריב טקטית למען הקבוצה בגיל 24 כשהוא נחשב השחקן הטוב בעולם.

אבל באופן פליי הוא משחק ותוקף בעיקר משמאל.
אתה חושב שרונאלדו וויני יכלו לשחק ביחד?

רואה איך אתה אונס את המציאות?.. אני יודע שאתה יודע שזה שטויות מה שכתבת ושהעברה שלו לא תסתכם ב"חינם".

זה לא קשור. אולי אם אתה זה שיחליף אותו (ושים את קרוס קשר אחורי גם) אז זה איכשהו קשור לשיחה, בנתיים ויני אצל כל מאמן שיחק אך ורק בשמאל.

הוא לא אמר שהאזר חזר לעצמו וכל השאר נכון. לא מבין מה אתה רוצה פה.

ביחד עם כל המשתנים שיש סביב המעבר הזה, זה לגמרי לא אידאלי להביא את השחקן הכי טוב בעולם בשמאל ולשחק איתו בעמדה אחרת, לא לנו ולא לאמבפה (על הסיכוי שיסכים בכלל).

אם לא השתכנעת עד עכשיו לא תשתכנע לעולם. העניין הוא שאני לא חושב שזה יקרה כדי שתיהיה לנו הוכחה לכל כיוון. נחיה ונראה.

לפני כמה חודשים הוא סחט כמעט 200 מיליון מענק חתימה.
לא נראה לי שהוא יגיע לשחק במשכורת חייל ואין לי ספק שמעניק החתימה יהיה בסדרי הגודל האלה.

לא הייתי רוצה לשבור את היררכית השכר במועדון (וזה יקרה).
לא הייתי רוצה לפגוע במרקם החברתי הבריא שיש היום (וגם זה כנראה יקרה).

אם לפלורנטינו יש פרויקט אחר (ילדים ברזילאים חדשים) בראש, אני בעד ובכל מקרה עדיף את האלאנד

אחי, זו הייתה הדוגמה שלך!

אני רק המשכתי את הדוגמה כדי להראות שהמקרה שהבאת רק מחזק את הטענה שלי.

עונה 17-18: image
עונה 18-19: image

ב2 העונות האלה הוא שיחק יותר בימין מאשר בשמאל.
כתבתי כבר שבעונה השניה הוא ששיחק יותר במרכז, אתה טענת שלמרות הכל בשמאל יותר מבימין והנה ההוכחה שזה לא רק שלא נכון אלא שהוא היה בפי 4 יותר משחקים בצד ימין מבשמאל.
זה שכחלוץ הוא זז לצדדים לא אמור להפריע, אם כבר להפך, גם בנזמה היה חלוץ שזז המון לצדדים ואני לא זוכר שזה הפריע אי פעם לרונאלדו, אם כבר להפך. דווקא ניתן לבנות ככה קבוצה מאוד ניידת עם חילופי מקומות תכופים.

כן, זה ידרוש כמובן תפקוד מעט שונה אבל כן.

ברור שלא. הכוונה הייתה שהוא יהיה ללא חוזה. גם אלאבה ורודיגר לא עברו בחינם, ועדיין משום מה לא הפריע לאיש פה כשכתבו שהם הגיעו בחינם…
בנתיים אני טענתי שלפי מה שפורסם החוזה ייגמר ולכן יוכל להגיע ללא דמי העברה (הנחתי שזה מובן שהכוונה לדמי העברה). אתה זה שכתבת פה את המספר 200 ככה משום מקום. אפילו העונה פריז הציעו לו “רק” 100 מיליון מענק חתימה, וזה הסכום של פריז לא שלנו. מהזכרון שלי מענק החתימה שדובר מהצד שלנו היה כ50 מיליון, אבל אל תתפוס אותי במילה. פרז לא הציע ולא יציע לו כמו בפריז, בריאל אנחנו מציעים לו מועדון גדול ותחרותי יותר, לא נתחרה בסכומים של פריז וזה ממש לא מה שאני מצפה שנעשה.

להראות שלא כל מה שהמאמן אומר לתקשורת בנוגע לסגל שלו הוא כנה.

קודם כל, גם הנתונים שלו בגיל 18 בימין יותר טובים מכל שאר השמות שעולים פה (29 שערים ובישולים ב31 משחקים)
שנית, זו הנחה מאוד טריוויאלית ששחקן בגיל 18.
אבל בשבילך אביא קצת מספרים של אמבפה רק משמאל כדי שתראה את ההתקדמות שעשה עם השנים:
עונת 17-18: 0 שערים ובישולים ב2 משחקים
עונת 18-19: 3 שערים ובישולים ב2 משחקים
עונת 19-20: 8 שערים ובישולים ב12 משחקים (0.66 למשחק)
עונת 20-21: 26 שערים ובישולים ב20 משחקים (1.3 למשחק)
עונת 21-22: 20 שערים ובישולים ב13 משחקים (1.53 למשחק)

כלומר לפי היכולת שלו בשמאל אפשר לראות מגמת שיפור עם ההתבגרות שלו.
אין לי כוח לכתוב גם לגבי תפקודו כחלוץ, אך מבדיקה מהירה גם שם אפשר לראות מגמת שיפור במספרים הללו.
כלומר, קל לראות שהוא פשוט שחקן טוב יותר מכפי שהיה בגיל 18, ולכן אני מניח שגם מספריו בימין ישתפרו מהמספרים שהיו לו בגיל 18.

היו לו 29 שערים ובישולים ב31 משחקים בצד ימין בגיל 18! אפילו אם אתה לא מקבל את הטענה שלי שהוא השתפר עם הגיל (לא הגיוני), זה נתון מרשים יותר משל ויניסיוס אם נסתכל על זה לפי משחקים או דקות. (ויניסיוס עם 42 ב51 משחקים). רק כדי שנשים את “מספריו הנמוכים” בקנה מידה.

אולי המידע שלי לא נכון כי לא התאמצתי יותר מידי כדי למצוא אותו, אבל:

כלומר 100 מיליון ולא 200.
למען הסר ספר אני לא חושב שהיינו צריכים להמשיך את קרב ההצעות עם הפריזאים. בריאל אנחנו נציע לו מועדון גדול ותחרותי, לא יותר כסף.
ההנחה שלי הייתה שאולי עוד שנתיים הוא ירצה לדאוג למורשת שלו יותר מלכסף ולכן יהיה מוכן להרוויח פחות.
אז אם בזמנו למשל הצענו לו 50, לא מצפה שנציע לו 100. לדעתי גם אחרי עוד שנתיים שבהן יעשה ים כסף הוא יסכים ל50 בשביל האתגר המקצועי והמורשת.

אני רוצה לרגע להתייחס לעניין אמבפה ולשים בצד את הרגשות. בסוף, מעבר לזה שמדובר בכדורגל ומעורב שם הרבה רגש, בשורה התחתונה ישנם שיקולים כלכליים, עסקיים ומסתבר שגם פוליטיים שיש לקחת בחשבון, ובסוגיות כאלה בד"כ מתנהלים באופן קר וענייני.

אמבפה רצה ריאל, ולטעמי עדיין רוצה ריאל. אני חושב שההתנהגות שלו לאחרונה חלקה נובעת מכך שהוא לא בהכרח נמצא במקום שהוא רוצה, וזה בנוסף לשדרוג המעמד שקיבל בפריז. לטעמי, צריך לזכור את המאמצים האדירים שעשו בפריז כדי להשאיר אותו במועדון, אשר הביאו למצב שנשיא צרפת בעצמו (!) מעורב בשכנוע השחקן להישאר (כך לפי דיווחים ולדברי אמבפה עצמו). הוא נמצא בסוג של כלא, כשהקטארים מסרבים בכל תוקף לתת לו להשתחרר ממנו.

לא יודע אם הייתי מעדיף אותו על ויני. ויני עושה פה דרך מדהימה, מוכיח לנו שהוא מקצוען ושהוא מסור למועדון, ומקריב מעצמו המון כל משחק. אני אישית מצליח להרגיש את החיבור שלו למועדון ומבחינתי זה דבר שאינו מבוטל, גם אם בנתונים היבשים אמבפה שחקן יותר טוב כרגע. עם זאת, במחיר שפוי ובירידה מוסכמת במעמד ובשכר, אין ספק שהייתי מנחית אותו כאן, אך עם חששות לגבי הגישה איתה הוא יגיע, מעצם המעמד שהוא נמצא בו כרגע ועשוי להתרגל אליו. אני מעדיף שחקנים מקצוענים ומחויבים למועדון ב-100%. לא רוצה פה פרימדונות.

אין סיכוי שפיגו וזידאן יוכלו לשחק ביחד יצטרכו 2 כדורים, גם לא ראול ורונאלדו, בטח שלא מסי ניימאר וסוארז ובייל בנזמה וקארים? איך זה יעבוד?
יש מקרים שזה מצליח יותר ויש מקרים שזה מצליח פחות אבל בשורה התחתונה שחקנים גדולים יודעים לשחק עם שחקנים גדולים אחרים, מה גם שפה הבעיה ממש לא כזו גדולה אמבפה הוא החלוץ של פאריס השנה יחד עם מסי וניימאר שמשחקים איתו, גם אם הוא לא 9 קלאסי הוא בהחלט יכול לעשות את ההתאמות ולזוז מעט ימינה ולאמצע ומאמן טוב יפיק מטעמים משלישייה של ויני אמבפה ורודריגו.
ועכשיו אם נחזור למציאות- לא רואה לא את אמבפה ולא את האלנד אצלנו, פלורנטינו ילך על אנדריק או ילד ברזילאי אחר ולא יכנס למלחמת חפירות מול כל אירופה.