מחזור 32: רמונטדה של אלופה בפיחואן (רודריגו, נאצ'ו ובנזמה)

לקראת סביליה| אחרי הטירוף ברבע גמר נגד צ’לסי, ריאל מדריד, לה היה מספיק זמן להתאושש - רוצה לעשות צעד גדול אל עבר אליפות מספר 35. בדרך עומד הפיחואן של האנדלוסים, מגרש בו אנו מתקשים מסורתית. קאסמירו ומנדי בחוץ, מיליטאו חוזר ומי יפתח - קמאבינגה או רודריגו? הכל לקראת המשחק - רק כאן

image

סטטוס ריאל מדריד:

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי שהעפילה בשן ועין לחצי גמר ליגת האלופות עם ההפסד 3:2 לצ’לסי בגומלין בסנטיאגו ברנבאו. כעת היא שמה בצד כל מחשבה עתידית על חצי הגמר נגד מנצ’סטר סיטי ורוצה לעשות צעד גדול אל עבר אליפות מספר 35 עם המשחק ברמון סאנצ’ס פיחואן, זה שמסומן גם בכל שנה באדום בלוח השנה. ריאל ניצחה בשני המפגשים האחרונים אך היא מתקשה שם מסורתית. קרלו אנצ’לוטי חווה על בשרו איך ההפסד ב-2014 הרחיק את ריאל משמעותית מהכתר. מעבר לכך, אולי, ישנו רצון “לנקום” בסביליה על ה-2:2 המתסכל בשלהי העונה שעברה, המשחק עם טעות השיפוט. כמובן שעייפות לא תהווה תירוץ, בטח לא כשלריאל היה מספיק זמן לנוח מאז יום שלישי. הביקורות גם כן לא ממש מעניינות את קרלו. בשבעת המחזורים שנותרו, ריאל זקוקה ל-13 נקודות כדי להבטיח את האליפות. “הליגה לא גמורה. אנחנו צריכים לשחק טוב. כולם מחכים לפאנצ’ר שלנו ונקווה שהוא לא יגיע”, אמר אנצ’לוטי. “כל משחק הוא מלכודת. אנחנו ערוכים לכך, סביליה מסוכנת”. ריאל קבוצת החוץ הטובה בליגה עם 35 נק’ מתוך 15 מחזורים, והיא ניצחה את כל קבוצות הצמרת בחוץ פרט לוויאריאל.

בשלבי ההכרעה של העונה כל שחקן צריך להשתמש ברזרבות שלו. אין דבר כזה עייפות. כל שחקן רוצה לקחת חלק במשחקים האלה. “יש לנו אנרגיה. נגיע לסוף במצב טוב. הספקנו להתאושש, אנחנו בסדר. ראו גם בהארכה נגד צ’לסי שהקבוצה במצב טוב מאוד. אנחנו רוצים לשחק משחק אנרגטי עם אינטנסיביות בדיוק כמו שהפיחואן דורש”, הוסיף המאמן. אז עייפות אין אבל פציעות וחיסורים בהחלט יש. קאסמירו שכעס על עצמו על כך שספג כרטיס צהוב נגד חטאפה בשל ויכוח מטופש עם השופט - ייעדר בשל השעייה. גם פרלאן מנדי שבחוץ לשבועיים - לא ישחק וכמוהו מרסלו. נאצ’ו יפתח כמגן שמאלי ואדר מיליטאו ישוב לאחר השעייה (“הוא הפתיע אותי מאוד ביכולת שלו, הוא צריך להיות יותר מרוכז אבל הוא שחקן טופ”, החמיא המאמן). מי עוד בחוץ? אדן הזאר (יחזור לפני סוף העונה אם כי קרלו העדיף לשמור על חיסיון רפואי), לוקה יוביץ’ ודני סבאיוס וחסוס ואייחו מוכי הקורונה - ייעדרו. הרבה יותר חשוב מזה - קארים בנזמה התאמן כרגיל וישחק. בספרד כבר מפנטזים על צמד שלו והגעה ל-40 שערים העונה בכל המסגרות.

היכולת של הקבוצה לא מזהירה לעתים אבל אנצ’לוטי חושב שנחצה גבול מבחינת הביקורת. בין אם חוסר הכבוד הגיע ממטורלל כמו אנטוניו קסאנו (“כולכם מכירים אותו”) ובין אם זה חוסר כבוד מצד צ’אבי (לו כבר ענה חורחה ואלדאנו). שום דבר לא יסיט את הפוקוס של ריאל. “יש לנו מטרה מאוד חשובה ואנחנו מתמקדים בה. הקבוצה צריכה להתחרות עד הסוף ולזכות בתארים. לא אכפת לי מה יגידו. מה זה אומר לשחק טוב? צריך לעשות את זה עם ובלי הכדור, לתקוף ולהגן. אפשר לעשות את זה בכל מיני דרכים”, אמר ושיבח את אתלטיקו מדריד על משחקה נגד מנצ’סטר סיטי. מי שקובע לא מעט לגבי איך ריאל מדריד תשחק הוא לוקה מודריץ’, שחקן השבוע בליגת האלופות והאיש שכל המדרידיסטאס מחכים שיאריכו לו חוזה. המאמן שיבח: “הוא אגדה, כמו פאולו מאלדיני שבגיל 40 זכה בליגת האלופות. אין לי ספק שהוא יפרוש בריאל מדריד. זה מה שהוא רוצה ומה שהמועדון רוצה. לא תהיה בעיה”. מי שקצת כעס השבוע היה טוני קרוס שלא אהב את החלפתו אבל קרלו מחליק את זה כמובן.

ההתלבטות הגדולה של אנצ’לוטי היא בין שניים. קמאבינגה או רודריגו. הבחירה של קרלו תשפיע כמובן על ואלוורדה שמקומו בהרכב די מובטח - או כקשר בצד ימין, מה שלא ממש עבד בגומלין - או במרכז השדה. קמאבינגה הוסיף לריאל המון פיזיות והיה מעורב בשער השני והיקר מפז כאשר חילץ כדור מאנגולו קאנטה. “הוא היה המפתח נגד צ’לסי ונגד פ.ס.ז’. יש לו הרבה איכות והוא השתפר ותרם המון. לפעמים היה קשה לו כשחקן הרכב, אבל כעת יש לו יותר איכות וביטחון והוא מספק את כל מה שהקבוצה צריכה”. הצרפתי ניצח בכל שבע הפעמים האחרונות בהן פתח בהרכב. אבל גם זה וגם דבריו של קרלו - לא אומרים כלום. רודריגו לא כבש בליגה העונה עדיין. בצ’מפיונס הוא זורח עם שמונה שערים ב-24 משחקים ואילו נראה כי הליגה לא ממש ברשימת ‘אנשי הקשר’ שלו, וזה לא מהעונה - עם שלושה שערים בלבד ב-67 הופעות. רודריגו מאוד רוצה את ההזדמנות לפתח מומנטום ולשבור את הבצורת המקומית מאז מאי. הוא יוכל להוסיף גם נוכחות של שחקן קו אמיתי. האם דין הפיחואן כדין צ’לסי? בכל מקרה מי שאיבד מהמומנטום או מרקו אסנסיו. אסור שזה יקרה גם לקבוצה. גם אם זה אומר להשיג ניצחון סופר-קשה כמו בסיבוב הקודם, עם הברקה של ויניסיוס.

Revolución en la Champions: así funcionan las 'wildcards'

צ’לסי מאחורינו, ועכשיו: בדרך ל"משחק עונה" בליגה

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, אדר מיליטאו, דויד אלאבה, נאצ’ו פרננדס| טוני קרוס, לוקה מודריץ’, פדה ואלוורדה| רודריגו (אדוארדו קמאבינגה), ויניסיוס ג’וניור וקארים בנזמה

מה המצב סביליה?

סביליה מגיעה למשחק כשקטעה רצף רע של ארבעה משחקים ללא ניצחון עם 2:4 ביתי על גרנאדה, ניצחון לו הייתה זקוקה כמו אוויר לנשימה. האנדלוסים עשו ‘עדכון מחדש’ לגבי המטרות העונה. סביליה החזיקה במקום השני מאז המחזור ה-16 ובשלב מסוים הייתה כאילו במאבק האליפות אך נקלעה לסחרור וכעת היא רוצה רק להבטיח את המקום בליגת האלופות כשהיא במקום השלישי. חודש מרץ השחור, בו לא ניצחה בליגה והודחה מהליגה האירופית מול ווסטהאם - ריסק את הקבוצה. “סביליה מספקת תשובה ומוסיפה את שלוש הנקודות הכי חשובות של השנה. היא הייתה נואשת לניצחון”, נכתב במארקה על ה-2:4 האחרון, כאשר היריבה גרנאדה כבשה שער שיוויון בדקה ה-88 אך אז הגיעו שערים של רפא מיר ופאפו גומס. שבע תוצאות תיקו רשמה סביליה ב-13 משחקי הליגה שלה ב-2022, אינסוף בעיטות בדלי, אך המאמן ז’ולן לופטגי הבהיר כי אף אחד בקבוצה לא חושב על ‘מה היה קורה אם’.

עבור המאמן, שלא נוטר טינה על פרק הזמן הקצר, קצר מדי, על הקווים בסנטיאגו ברנבאו - חשוב לנצח מחר כמובן. “אנחנו מציגים את אותה הנחישות בכל משחק, רוצים לנצח את מוליכת הליגה ואחת הקבוצות הטובות בעולם. אנחנו רוצים להציג משחק מצוין ולהשיג שלוש נקודות. כשאתה מתמודד עם ריאל מדריד זה שווה הכל. זה יהיה משחק תובעני וקשה לשתי הקבוצות ועלינו להגיע לקצב גבול היכולת”. לופטגי ירצה להתגבר על ‘החומה’ הפרטית שלו. כמאמן האנדלוסים בקצת פחות משלוש שנים - הוא התגבר על כל הקבוצות בליגה, כולל ברצלונה (אותה ניצח בגביע המלך גם אם זה לא הספיק לו) - אך לא את ריאל. בחמשת המשחקים נגדה עד עתה הוא הפסיד ארבע פעמים ורשם תיקו בודד - אשתקד. לופטגי מחמיא לבנזמה שיהווה את האיום הגדול על הקבוצה שחו: “הוא שחקן יוצא דופן עם קריירה מבריקה. הוא החלטי מול השער. ננסה לעצור אותו ואת כל הקבוצה”. המאמן מבטיח שהקבוצה שלו נרגשת מאוד לקראת המשחק הזה.

זה היה השבוע הקדוש בסביליה מה שעוד יותר מוסיף למוטיבצייה הגבוהה גם כך אצל האנדלוסים. “התרבות של העיר נפלאה”, אמר המאמן שקרא כמובן גם לאוהדים בפיחואן לתת את שלהם. סביליה אולי פישלה לא מעט לאחרונה גם במשחקי הבית אך היא הקבוצה היחידה שלא ירדה מנוצחת לעיני הקהל הביתי. יש לה מאזן של 11 ניצחונות וארבע תוצאות תיקו ואותו מספר נקודות כמו ריאל במאזן הבית, אך במשחק אחד פחות. היא הצליחה לנצח את אתלטיקו מדריד ו-ויאריאל אך סיימה רק ב-1:1 נגד ברצלונה ולא מזמן בתיקו מאופס עם ריאל סוסיאדד. סביליה, תהיו בטוחים, תהיה סופר-נמרצת, סופר-מסוכנת ועם הגנת ברזל: זו שספגה רק 22 שערים העונה בליגה. השוער יאסין בונו מקדים את טיבו קורטואה במירוץ לזאמורה וספג 0.64 שערים בממוצע למשחק (16 ספיגות ב-25 משחקים). מעבר לכך הסגל של הקבוצה מתמלא משמעותית. “הפעם באמת לופטגי יכול לבחור סוף סוף. הוא מעביר את האימון ומשפשף את עיניו”, נכתב במארקה. מרקוס אקוניה ותומאס דילייני כשירים. מנגד, פרננדו ורקיק לא יחזרו לשחק העונה. סוסו שפצוע מאזן דצמבר עשוי להיכלל בסגל ברגע האחרון.

ההערכה היא שמיר, שכבש נגדנו בברנבאו בנגיחה והוא המבקיע הבכיר בקבוצתו עם 12 כיבושים - יחזור לחוד על חשבון יוסף אן נסירי שרושם עונה מאכזבת (מיר שולב רק לחצי שעה במצטבר בהפסד לברצלונה ובניצחון על גרנאדה ולפניכן לא שיחק כלל). מי שעוד מאכזב יחסית הוא שחקן הרכש בחורף, אנתוני מרסיאל, שיש לו שער ובישול ב-600 דקות. מיר לא יהיה השינוי היחיד. גם מקומו של לוקאס אוקמפוס מובטח (תשעה שערים העונה) ופאפו גומס ישוב לכנף ימין. “זה נראה שריאל מדריד לא במשחק ואז בעשר דקות היא יכולה להרוס אותך”, אמר קשר הכנף בזמן שז’ול קונדה, שהוא מצד אחד חלק מהגנת הברזל ומצד שני יודע עליות ומורדות - מוכן לאתגר לשמור על בנזמה. אקוניה שהוזכר קודם עשוי לפתוח כמגן שמאלי וטקאטיטו קורונה יעבה את האמצע. “זה משחק שאתה חולם עליו מאז שאתה ילד”, אמר קורונה. קצת לפני המשחק, הנשיא חוסה קסטרו העביר ביקורת על השיפוט המוטה לטובתו לריאל מדריד ואמר: “אני משוכנע שנוכל לנצח אותה”. ב-17 המשחקים האחרונים שלה בליגה, סביליה נכנעה רק פעם אחת.

Varios jugadores del Sevilla aplauden a la grada tras la victoria...

היחידה שלא הפסידה העונה בבית. שחקני סביליה

סביליה – הרכב משוער: יאסין בונו| חסוס נבאס, ז’ול קונדה, דייגו קרלוס, מרקוס אקוניה| יואן ז’ורדן, איבן ראקיטיץ’, מנואל קורונה| לוקאס אוקמפוס, פאפו גומס, רפא מיר

היסטוריה ומפגשי עבר::

לאורך ההיסטוריה הראמון סאנצ’ס פיחואן היה מוקש ענק עבור ריאל מדריד. מעבר לכך שמדובר באחד המגרשים הבודדים בו לריאל מדריד יש מאזן שלילי - הרי שהקבוצה ניצחה שם בשנתיים האחרונות. וזה הרצף השני הכי גבוה שלה בהיסטוריה. רק באמצע-סוף שנות ה-90 היה לריאל רצף טוב יותר ודי נדיר: ארבעה ניצחונות רצופים בין 1993/94 (0:1 קטן ומאוחר בחסות איבן זאמורנו) ועד 1:3 עם פאביו קאפלו על הקווים בעונת 1996/97 (צמד של פדג’ה מיאטוביץ’ הגדול), כשבאמצע היה גם 1:4 אדיר במחזור הפתיחה של 94/95 (זאמורנו כבש את אחד השערים המהירים בהיסטוריה שלנו, אחרי פחות מדקה, והשלים צמד בדקה הרביעית). ובחזרה לימים אלה. בעונת האליפות 2019/20, במחזור החמישי ובירוק מזעזע - קרבחאל הרים, בנזמה נגח מכל הלב וריאל השיגה 0:1 יקר. בעונה שעברה גם כן ניצחון דחוק, כשוויניסיוס גלש אל עבר הכדור שפגע בשוער בונו ונכנס לרשת. 0:1 ושלום על ישראל.

Real Madrid saved by 8/10 Vinicius Jr to beat Sevilla

המאזן של ריאל ב-77 משחקים בפיחואן הוא בכי רע – 25 ניצחונות בלבד (32%), 15 תוצאות תיקו (19%) ו-37 הפסדים (48%), יחס שערים 130:115 לרעתנו. ההפסד האחרון היה עם לופטגי על הקווים שלנו, 0:3 ללא רחמים של סביליה בעונת 2018-19. זה היה ניצחון רביעי ברציפות של סביליה על ריאל, כולל 1:2 דרמטי בעונת הדאבל 2016-17 עם שער ניצחון מאוחר של יובטיץ’. בעונת 15-16 מספרת של ראמוס לא עזרה לריאל שאיבדה יתרון ונכנעה 3:2. בעידן אנצ’לוטי, בעוד ריאל נכנעה 2:1 ורשמה הפסד שני ברציפות אחרי הקלאסיקו בעונת הדסימה – בעונה השנייה שלו כריסטיאנו כבש שלושער אדיר (2:3) והשאיר אותנו בחיים. מה שמדהים לא פחות הוא שהתיקו האחרון בין הקבוצות בפיחואן היה בעונת 2004/05, כשילד בשם סרחיו ראמוס כבש גולאסו ענק לרשת של איקר קסיאס. עם ז’וזה מוריניו הגיעו שני הניצחונות הכי גדולים של ריאל מדריד בפיחואן בעידן הנוכחי - פעמיים 2:6. בעונת 2010/11 רונאלדו השתולל עם רביעייה אדירה ולא הותיר סיכוי לאנדלוסים. כעבור שנה, ריאל ‘באדום’, נהנתה משלושער שלו כשגם קאייחון, אלטינטופ ודי מאריה מבקיעים (ואיקר רושם הצלה מדהימה מול מאנו דל מוראל). עוד משחקים אגדיים: השלושער של ראול בפיחואן בעונת 2008/09 - השלושער האחרון שלו; משחק הפרידה של זינדין זידאן ב-2005/06 כשריאל הוליכה מצמד של דיוויד בקהאם אך הפסידה 4:3 (הצרפתי כבש). משחק שפחות נרצה לזכור הוא התבוסה 4:1 עם קרלוס קיירוש, סביליה התעללה בהגנה החסרה שלנו ורונאלדו רק כבש שער מצמק.

במשחק הראשון בין הקבוצות באנדלוסיה, בעונת 1934-35 – ריאל דווקא ניצחה 1:3. לאחר מכן היא הפסידה שלוש פעמים ברציפות והניצחון הבא יגיע רק במפגש השמיני. שנתיים אחרי תבוסה לא נעימה בפיחואן, ריאל נקמה עם מאניטה משלה בעונת 1948-49 - ניצחון 1:5. בעונת 1962-63 נרשם הניצחון הכי גדול של ריאל בפיחואן עם מאניטה מהדהדת של 0:5, כאשר עד לשער של אמנסיו בדקה ה-56 התוצאה הייתה מאופסת (נציין כי פרנץ פושקאש כבש צמד). בין שנות ה-70 לשנות ה-80 היה לריאל רצף שחור של 11 משחקים ללא ניצחון בפיחואן, הגרוע ביותר מבחינתה. במבט על שנות ה-2000 בלבד, ריאל ניצחה שמונה פעמים וספגה 11 הפסדים. אחד הניצחונות היה 0:1 דחוק בעונת 2001/02 כשמקאללה כבש את שער הליגה היחיד שלו במדי ריאל מדריד. אותו 0:1 בטח לא הולם את תוצאות המפגשים בין הקבוצות. ובסה"כ משחקי הליגה מה יש לנו? ב-155 משחקים: 45:83 לריאל מדריד בניצחונות.

איך כל פעם שמנדי פצוע ובחוץ לתקופה מרסלו מצליח גם להיפצע בדיוק לאותה התקופה ?

מישהו יכול לשפוך אור על מצבו של מיגל גוטיירס? הבחור נמחק לגמריי העונה. אני זוכר ממנו כמה הופעות סולידיות תחת זידאן אשתקד.

ניצחון שלנו מחר והאליפות סגורה, מצד שני הפסד ואני כבר רואה את פיקה רץ לטוויטר. מקווה שלא נמעד מולם כמו שנה שעברה.

מיגל גוטיירס, (מיגל טורס זה שחקן לרמת אלמריה) לפי הבנתי נפצע וגמר את העונה.
כבר כתבתי פה בעבר שהוא חייב היה כבר להיתקדם לקבוצה הבכירה.
כישרון שדובר עליו בתוך המועדון ברמת חכימי, שנה הבאה אמור לתפוס את המקום הקבוע של מרסלו בסגל.

תודה על התיקון.
מצער מאוד הפציעה שלו. זכור לי שהיה שחקן לא רע בכלל שיכול היה לרוץ כמחליף של מנדי. נאצ׳ו וקארבחל בצדדים = אפס תרומה התקפית.

כותרות העיתונים הבוקר לקראת המשחק נגד סביליה:

image

שער המארקה על רקע התמונות של קארים בנזמה מצד אחד ולוקאס אוקמפוס מן הצד השני: “חצי ליגה על כף המאזניים” – ריאל מדריד עומדת היו בפני המבחן הסופי בפיחואן| ריאל מגיעה במצב נוח אך ללא קאסמירו המושעה| קרב גדול בין קורטואה לבונו על המירוץ לזכייה בזאמורה| בצד שמאל הזכירו כי ריאל היא הקבוצה היחידה אותה לופטגי טרם ניצח מאז הגיע לסביליה לפני שלוש שנים.

בפריויו במארקה נכתב: "סביליה - ריאל מדריד: גמר הסאנצ’ס פיחואן. ניצחון של ריאל ישאיר את רודפיה ללא תקווה, בעוד שהאנדלוסים מבקשים להילחם על משהו יותר מאשר המקום ליגת האלופות. “בריאל מבינים שאם יעברו את המבחן הזה - שום דבר לא יעצור אותם”. אזכורים כמובן לנעדרים מנדי וקאסמירו (סה"כ שבעה בחוץ) ולמוטיבצייה של סביליה. ההרכב המשוער שם? ואלוורדה בכנף ימין שוב.

“בקרב על הזאמורה אין חברים”: במארקה מתכוננים למשחק הגדול בפיחואן הערב ושמים את שני השוערים באור הזרקורים. טיבו קורטואה חולם על זאמורה שני במדי ריאל. כרגע הוא מוליך את הטבלה כשספג 26 שערים ב-31 משחקים – 0.84 שערים למשחק. אבל זה רק משום שיאסין בונו מסביליה עדיין לא הגיע למספר המשחקים הנדרש (מינימום 28). בינתיים הוא ספג 16 שערים ב-25 משחקים – 0.64 שערים למשחק. בסופו של דבר טיבו עלול לשלם מחיר על ההתבזות שלנו בקלאסיקו. בכל מקרה, יש לו 82 הצלות העונה מול 57 של בונו. השוער של האנדלוסים צבר משקל בחדר ההלבשה (בזכותו של ז’ולן לופטגי שהאמין בו) ותמיד אמר שהבלגי הוא המודל לחיקוי שלו. הערב יפגשו גם שתי ההגנות החזקות בליגה. מי ימצמץ ראשון?

image

שער ה-AS עם תמונה מהאימון המסכם – בנזמה, ויניסיוס ומודריץ’: “קרב חצי ליגה בפיחואן”| ריאל מגיעה לסביליה במטרה להכריע כמעט עד הסוף את מאבק האליפות| נאצ’ו יהיה המגן השמאלי של אנצ’לוטי| בסביליה, מרקוס אקוניה שחוזר לסגל הוא ההתלבטות היחידה (האם יפתח כמגן שמאלי או לא).

בפריויו ב-AS נכתב: "הפיחואן יכריע הערב האם ריאל מדריד תסיים את סיפור האליפות במחזור ה-32 או שתתחיל באמת לסבול. נאצ’ו ופדה ויחליפו את מנדי וקאסמירו. אקוניה הוא הספק של לופטגי. “זה היה אמור להיות הקרב על התואר, כך חשבנו לפני חודשיים. עכשיו המשקל שלו נמוך יותר אבל עדיין בעל חשיבות”, נכתב. ריאל רוצה לא לתת סיכוי לברצלונה בעוד סביליה עדכנה את המטרות – להגיע לצ’מפיונס. נכתב כי לוםטגי זוכר היטב את הקדנציה הקצרה והעצובה והריקה שלו בריאל אבל סביליה הייתה פיצוי הולם. נכתב על המשבר של סביליה אך לצד זה האנדלוסים הפסידו רק שלוש פעמים בליגה. ואצלנו? בנזמה עם 14 שערים בחודשיים, לעומת 12 לרפא מיר, הכובש הבכיר של סביליה – בכל העונה. עוד נכתב על יתר מצטייני העונה שלנו – ויניסיוס, מודריץ’ וקורטואה. גם ב-AS לא יודעים אם ישחק רודריגו או קמאבינגה.

ביחס לזה שהאליפות היחידה שלה הייתה לפני מיליון שנה בניגוד לוולנסיה, לא סיימה במקום השני כמעט 60 שנה ובטח שהיא לא אתלטיקו מדריד או ברצלונה - זה מפתיע כד כמה הפיחואן תמיד היה מגרש אימים עבורי כאוהד. תמיד היינו קצת איטיים מדי ולא פיזיים כמוהם, נלחצים וסופגים גולים מטופשים. בשנות ה-2000 יש לנו מאזן של שמונה ניצחונות מול 11 הפסדים ו’התרגלתי’ כמעט תמיד שמפסידים שם וחבל מאוד. אני עדיין כואב את ה"ההפסד" 2:2 בשנה שעברה בשלהי העונה, דווקא במשחק בית, מהלך שיפוט אחד שגזל מאיתנו אליפות, אבל אני לא רוצה לפתוח תיבת פנדורה. אני גם זוכר את ראקיטיץ’ עושה לנו סחרחורת יחד עם באקה ב-2013/14, הפסד שני ברציפות, רגע אחרי הקלאסיקו, במקום להגיב - וטראח, יורדים למקום השלישי, אין אליפות. אלופים בלהפסיד אליפויות. שזה לא יקרה היום, דיר באלאק.

ניצחון ובאמת שהכל יהיה רגוע יותר, כמעט המכשול האחרון, ואם ננצח אז אולי אנצ’לוטי אפילו יתחיל לשלב עוד קצת שחקני ספסל. אם רוב העונה היו 12-13 שחקנים אז כעת יש נניח 15-16. סביליה קבוצה עם קהל אדיר, כל שרשרת המשחקים הלא מחמיאים שלה ב-2022 לא רלוונטיים מבחינתי. אבל אני מצפה שננצח, היה מספיק זמן להתאושש מצ’לסי, וניתן אמירה: הליגה שלנו, אליפות מספר 35 מתקרבת. כמובן שנצטרך להציג משחק טוב יותר מרוב ההופעות שלנו העונה ומעניין מי ייקח על עצמו לעצור את המתפרצות בהעדר קאסמירו. לנאצ’ו יש בעצם ‘מועד ב’ אחרי שכשל מול עוסמאן דמבלה.

אני חושב שאנצ’לוטי חייב להחזיר את פדה לאמצע ולהרוויח פעמיים - קודם כל פדה הוא קשר מרכזי, בתקווה שבשנה הבאה במעמדים האלה ברבע וחצי הגמר - לא נצטרך לאלתר אלא יהיה לנו מרכז שדה חזק ואימתני וקבוצה אתלטית יותר. פדה צריך לקחת על עצמו יותר, לאיים על השער כמו בנבחרת. מעבר לכך, אחרי שרודריגו נתן גול כל כך גדול ואולי קצת לחץ ירד ממנו - צריך לנסות לרכוב על זה ולהוציא ממנו משהו (המהירות והדריבל בכנף). קשה לי לרשום שהוא גולר בפוטנציה כשלא הבקיע העונה בליגה והוא ישן בעמידה, אבל כן הייתי ממשיך איתו בתקווה למשחק אגפים ומהירות כשסבא קארים מוקף בברזילאים צעירים וחסרי מנוח. קמאבינגה בהחלט אפשרות למחצית השנייה - הייתי רוצה שיפתח במקום קרוס אבל זה לא יקרה. בכל מקרה הגרמני צריך להתעורר. .אפשר להתבאס שהחליפו אותך אבל הבעיה היא שהוא לא טוב כבר חודש בערך, להוציא אולי את המשחק בסטמפורד ברידג’. לסביליה יש הגנת ברזל, טובה יותר משלנו (הן משחק ההגנה של הרביעייה האחורית והן כאינדיבידואלים - קונדה ודייגו קרלוס), כשאצלנו קורטואה מציל אותנו שוב ושוב ושוב כך שיהיה בכלל לא פשוט. אבל צריך לגרד את הניצחון הזה עם הציפורניים, אין לי בעיה להעתק-הדבק מהמשחק בברנבאו בסיבוב הקודם עם הברקה של ויניסיוס. לא ניצחנו שלוש פעמים ברציפות בפיחואן מאז אמצע-סוף שנות ה-90. הגיע הזמן. תנו לנו את זה. תוכיחו שריאל מדריד יודעת לתת אקסטרה גם בליגה ולא צריך לשים לכם את המנון ליגת האלופות עם העלייה למגרש. האללה מדריד!

דווקא ממה שאני קורא, בספרד אומרים שריאל תנסה להחזיר את פראן גרסיה המגן השמאלי של ראיו.(שהוא היה לא רע בכלל נגד ריאל במשחק האחרון)

אין לי משהו חכם להגיד לך על זה אחי. יכול להיות שהם רוצים גם וגם. ויכול להיות שפרז רוצה לעשות נגרדו ולקנות אותו רק בשביל למכור באותו קיץ ביותר. הכול כרגע ספקולציות.
בנימה אישית, החלום שלי שבמקום כל האיסקואים על הספסל שעולים יקר הייתי שמח לראות את הילדים שלנו בסגל. כשאני רואה את כמות הדקות שהילדים הספרדים מקבלים אצלנו לעומת ברצלונה אני מתקשה להבין למה הם בוחרים אותנו על פניהם.

מיגל אחלה והכל אבל בגיל שלו חקימי היה שחקן לגיטימי בדורטמונד ושנתיים לפני כן הוא עוד חילטר מהספסל אצלנו. אני גם הייתי רוצה לראות אותו במקום מרסלו אבל הוא ואשרף לא באותו הלבל.

אגב שחקנים מוכשרים שלא מקבלים הרבה הזדמנויות, כל פעם שראיתי את אריבאס די עפתי עליו. מסתבר שהוא מעורב השני ב18 שערים בקסטיליה, חבל שהוא לא מקבל קרדיט פה ושם. מאוד זריז\אנרגטי וחסרים לנו שחקנים כאלה בחלק הקדמי, במיוחד כשבכנף הימנית משחקים שני זומבים.

פראן גרסיה במעט שראיתי אותו גם חמוד, סולידי כזה. כאופציה שניה\שלישית זה לא רע. אבל מיגל הרבה יותר מיוחד.

הבעיה שלו היא שהוא קשר.
בקישור כבר יש לנו 2 ילדים שמקבלים את כל הדקות ולא סבלנו מפציעות.
לא יודע מה עם קרוס ומודריץ׳ עונה הבאה (מאמין ששניהם ימשיכו). אבל לא חושב שיש סיבה שיישאר פה על תקן איסקו. עדיף להשאיל אותו לאיזו חטאפה לעונה ושיחזור כשקרוס/מודריץ יעזבו.
על אחת כמה וכמה כשמסתמן שטשואמני יגיע.

גם את בלאנקו צריך להשאיל כי אין סיבה שימשיך לשחק ברמות האלה.

אף אחד לא תומך בכל האיסקואים על הספסל. כשהם קיבלו חוזה הם לא היו ״איסקואים״ אלא שחקני סגל לגיטימיים ואפילו טובים מאוד.
בכל מקרה, לא רואה שום סיבה להקפיא קריירה של צעיר בשביל 400 דקות בעונה. שיושאלו לאנשהו. על תקן איסקו אני מעדיף להביא איזה קשר ליגה זקן שמוכן לשבת על הספסל של ריאל בשביל קצת תארים לרפרטואר.

יש הרכב למשחק נגד סביליה בפיחואן!| מתחילים ב-22:00! מעניין מאוד איך זה יהיה בפועל. נראה כי אנצ’לוטי ממשיך עם פדה בצד ימין של הקישור - מוד צ’לסי מה שנקרא. על כן, קמאבינגה ממלא את מקומו של קאסמירו המורחק. היות ונאצ’ו על הספסל ייתכן וקרבחאל במרכז ההגנה ואלאבה כמגן שמאלי (לפי הטוויטרים זה אחרת וקרבחאל מגן שמאלי), לוקאס גם כן ב-11. רודריגו בצד המאוכזב שכן הגול הנפלא שלו נגד האנגלים לא העניק לו את חולצת ההרכב. גם אסנסיו על הספסל וגם בייל ומריאנו. האללה מדריד!

בסקר אוהדים במארקה בו הצביעו למעלה מ-5,000 - נראה שהחבר’ה מבסוטים. 61% אוהבים את ההרכב לנוכח ההיעדרויות הקריטיות; 28% לא מבינים מה אנצ’לוטי עשה בכנפיים (המגנים). היתר התאכזבו שאחרי השער הגדול של רודריגו נגד צ’לסי הוא לא מקבל את הקרדיט (11%)| ב-AS נכתב: “מהפכה ב-11 של ריאל”. תומאס רונסרו ניתח: “הפתעה בהרכב, זה משאיר אותי מבולבל שלוקאס במקום נאצ’ו. אבל הוא ביטוח חיים בכל עמדה שהוא משחק”| לואיס נייטו מבסוט מהשילוב של פדה וקמאבינגה: “הגיע זמן הריאות – הם יתנו חמצן למודריץ’ וקרוס”. מנגד הוא מזכיר שריאל הפסידה 2:1 לאספניול במשחק נוראי בדיוק עם ארבעת הקשרים האלה. הוא חושב שזה סיכון בלי נאצ’ו וחושד שזה עניין בריאותי ומשער שקרבחאל יהיה מגן שמאלי.

ההרכב: קורטואה| לוקאס, מיליטאו, קרבחאל, אלאבה| קרוס, מודריץ’, קמאבינגה| ואלוורדה, ויניסיוס ובנזמה.

מקבל את זה שאנצ’לוטי מטיל ספק ולא משחק התקפי לאור היעדרותם של קאסמירו ומנדי, אפשר לחיות עם זה גם אם לדעתי אנחנו נותנים להם יותר מדי כבוד. לא אוהב את הספסול של נאצ’ו. לא רוצה לראות את קרבחאל בלם לדוגמא. מקווה שלא באו לשחק על תיקו ולהעיף לי כדורים ו’לשרוד’. אנחנו ריאל מדריד.

אוקאמפוס בספסל, לופטגי עולה עם הרכב סילונים, הוא בונה על מתפרצות. מרסיאל קורונה ולמלה כולם עם יכולות מהירות ודריבל.
נשמע מפחיד על הנייר אבל סביליה על הפנים בתקופה האחרונה, מקווה שזה לא יתהפך דווקא היום.

ההגנה של סביליה היא ההרכב הראשון, זה לא קורה הרבה, תמיד מישהו חסר שם, בעיקר באגף ימין. יש להם את ההגנה הטובה בליגה ביחד איתנו לטעמי. נצטרך את התוקפים שלנו חדים היום.

יש לנו נטייה לספוג שערים מהירים מולם, מקווה שהיום זה לא יקרה. צריך להרגיע את הפיחואן בעשרים הדקות הראשונות ואז להשתלט על המשחק.

לא מקבל את זה שזה לא הרכב התקפי, זה הרכב התקפי, יותר התקפי מההרכב הרגיל שלנו זה בטוח.
עוד קיצוני במקום קשר( רודריגו במקום פדה) לא הופך הרכב להתקפי יותר, זה איך עומדים על המגרש ומה עושים.
ההרכב הזה יכול ללחוץ אותם חזק וגבוה ופעם אחר פעם לזכות מהר בחזרה בכדור ולהמשיך ללחץ ההתקפי, ככה יווצרו יותר מצבים, ההרכב הזה אתלטי ומהיר ויכול להפתיע לשבור קווי הגנה ולייצר מצבים, מודריץ’ יקבל יותר חופש התקפי.

לדעתי הרכב מצויין, רק חבל שמרסלו פצוע.

טיפה אירוני שאתה רוצה במקום איסקו קשר ליגה מבוגר (אז מה זה איסקו בעצם).
בכל מקרה, יש אפשרות לפנות את הסגל שנה הבאה מהרבה שומן עודף, מקווה לראות במקומם את פיטר ואריבאס למשל.

אני חושב שמדובר בחילופים פשוטים של קמא במקום קסמירו, ופדה במקום אסנסיו או רודריגו.
מעניין מי ישחק את האחורי מבין קמא וקרוס. קמא יכול לעשות בלגאן בין הקווים אבל אין לו את המסירה של קרוס, הייתי מעדיף אותו בעמדת ה5050 ולא את קרוס. מצד שני לקרוס אין את היכולות ההגנתיות של קמא. חבל שאין שני קמא.
לגבי פדה במקום אסנסיו או רודריגו, רודריגו גם ככה פרווה ואסנסיו כנראה עסוק בלחפש קבוצה לעונה הבאה, לפחות לפי הדיווחים. לא נורא בכלל שהוא פותח בימין.

הרכב מעולה, אני רק לא מבין למה לא נאצ’ו בשמאל בלי לסבך את החיים. נראה במשחק.

וואו אנצ׳לוטי הפתיע אותי ממש, לא ציפיתי להרכב כזה ממנו, יהיה מעניין.
די ציפיתי ממנו לשעמום ברמת השנים עם זידאן ושישים את אסנסיו/רודריגו ונאצ׳ו בשמאל(מעניין אותי מי יהיה שם, אולי ואסקז בכל זאת?)
בכל מקרה זה הרכב שמנסה כמה שיותר ללחוץ וליצור התקפות מהירות מול ההגנה של סביליה שהיא מעולה שזה הדבר הנכון לעשות כי במשחק עומד יהיה לנו קשה מאוד ליצור מצבים וככה היה גם במשחק בברנבאו

מרמת הקישור זה ההרכב הכי חזק שיש לנו לדעתי (בהתחשב בזה שקאסמירו מורחק)
אני לא מצפה כבר מרודריגו שיפתח ויתן משחק טוב ויהיה דומיננטי, עם כל הכבוד לפיניש המעולה מול צ׳לסי…לדעתי הוא לא לרמה של ריאל, אולי הוא יתפתח להיות אחלה שחקן בעתיד, אבל לא כשהוא אצלינו ואנחנו צריכים לשלוח אותו ולהרוויח עליו כמה מליונים כל עוד יש לנו את ההזדמנות בשביל החיזוקים שאנחנו צריכים - בכסף שלו אפשר להביא את אנתוני שיותר טוב ממנו/קשר/מגן ימני

איסקו הוא קשר גרוע מבוגר בשכר גבוה.
מהקשר השישי בהיררכיה (חמישי כרגע ושישי אחרי שיגיע טשואמני) אני לא מצפה להרבה. כמו שאתה רואה לאיסקו לא הייתה תרומה אמיתית העונה וחבל לבזבז שכר או עונות קריטיות לפיתוח עבור שחקן ממש טוב או צעיר (לבזבז שכר על שחקן טוב או לבזבז שנים קריטיות מהקריירה של אריבאס).

אין לי התנגדות לראות את הילדים משחקים יותר.
אבל העונה איסקו שיחק 342 דקות כשהוא החמישי בהיררכיה. אני לא חושב שלקשר צעיר שחייב דקות, ה342 דקות האלה יועילו לפיתוח.

אני מקווה שאריבאס יקבל צ׳אנס בקבוצה גדולה יותר. כמובן שאם הוא יישאר בקאסטיליה אז אשמח מאוד שהוא יקבל מידי פעם דקות בבוגרת (שלא יבואו על חשבון דקות בקאסטיליה), אבל ממש לא אצפה שהקריירה שלו תעצר כדי להיות קשר שישי בהיררכיה תחת מאמן שלא מאמין לא ברוטציות ולא בצעירים.

גול הזוי

מישהו יכול להסביר למה היד של דייגו קרלוס זה לא פנדל?

אפילו בליגה ג’ בישראל יודעים להעמיד חומה.

אנצ’לוטי חייב לקחת את זה צעד אחד קדימה… למה קרוס קשר אחורי ולא קמאבינגה?

עריכה, זה מהמשחקים האלה שמיליטאו מגיע שתוי.