דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

בהחלט. מישהו איי פעם טען שקאסמירו שולט בכדור כמו מודריץ’ או מוסר כמו קרוס? שהוא אולי ישתפר כי הוא צעיר בן 28?

מכאן זאת שאלה של trade offs ומה האלטרנטיבות בתוך הסגל או בשוק. מנדי אחלה, עברו פה מספיק נפלים בעמדות המגינים כדי להעריך אותו. הוא גם עלה בהתאם אגב. אבל לא צריך להפוך אותו למשהו שהוא לא ואני מניח שההודעות שלי כלפיו הן באווירת אנטי כי חוסר ההערכה שיש פה למרסלו חורה לי. הם לא שחקנים באותו סדר גודל.

מנצ’סטר יונייטד הייתה בחצי העונה האחרונה אחלה קבוצה התקפית בזכות שלישיית הראשפורדים שלה

שלישיית ראשפורדים ושניים מקשרי האמצע ההתקפיים הכי טובים בעולם. זה חצי קבוצה, כל החלק הקדמי. ועדיין זו לא קבוצה שמתחרה על אליפות בחיים. אין קבוצות איכותיות בעשרים השנים האחרונות בלי לפחות מגן אחד יוצא דופן. בדיוק כמו קשר, בלם וחלוץ.

לגבי אלפונסו דיווידס - בעיניי הוא טכני ממנדי וגם מהיר יותר אבל צריך לראות אותו עוד קצת. ולהבדיל ממנדי, הוא באמת צעיר.

יש מישהו שעשה כאן את ההשוואה הזאת? אני כתבתי בעד מנדי אבל ההבדל בינו לבין מרסלו תהומי. בעיני מרסלו המגן השמאלי הכי טוב שראיתי, וזה כולל גם את רוברטו קרלוס.

דווקא בגלל שמרסלו הוא מרסלו אי אפשר להשוות אותו למנדי. זה כמו להשוות שחקן התקפה לרונאלדו או מסי. זה לא פייר ולא נכון.

ברונו ו? פוגבה הפרימדונה שלא רלוונטי כבר ארבע שנים, למעט הבלחות בודדות ביותר?

זה קצת דמגוגי כי ליברפול הפסיקה לשחק ב-2020, אבל מאז שהפורטוגלי חתם אצל יונייטד היא הקבוצה שהשיגה הכי הרבה נקודות בפרמייר ליג, מאז פגרת הקורונה הכי הרבה יחד עם סיטי (שאיזה מגן התקפי יוצא דופן יש להם? קייל ווקר או קאנסלו שלא ראה דקות?). בהתחשב באפרוריות היחסית של ראשפורד ומרסיאל בשנים שלפני ברונו, לך תדע איך ויניסיוס ורודריגו/אסנסיו ייראו כשיש את אודגור לצידם (צוחק כמובן).

דיוויס קצת יותר רגוע עם הכדור אבל כמו מנדי הוא מתבסס כמעט רק על אתלטיות ופחות על טכניקה אישית. הוא אכן מהיר יותר אבל אני מניח שאתה תסכים שאין טעם לדון על המהירות של מנדי. הכוונה שלי הייתה ששניהם מאוד דומים לטעמי בסגנון המשחק שלהם, והקנדי הוא דוגמה טובה לכך שאתה לא חייב להיות עילוי טכני עם כדור דבוק לרגל כדי להיות מגן התקפי טוב ברמות הגבוהות, גם אם הוא לא עושה משחק קלאסי.

יש סביב הצרפתי כמה סימני שאלה והוא בחיים לא יהיה מרסלו, קרוס על אוטומט תמיד מחפש את המגן השמאלי הפליימייקר בהתקפה וזה היה קצת בעוכריו של מנדי. למרות זאת, היה מרענן העונה לראות לשם שינוי חומה יציבה (רוב הזמן) בצד שמאל של ההגנה אחרי בערך עשור עם מרסלו. לגבי הגיל, בהחלט יכול להיות שמנדי כבר בשלב של what you see is what you get אבל אם ימשיך להיות סלע בהגנה עוד 5-6 שנים אין לי בעיה שהוא ישחק כמו סלע בהתקפה, כל עוד הפיתרון יגיע ממקומות אחרים. אמנם התרגלנו לכך שהמגן השמאלי עושה הכל בהתקפה שלנו אבל עם הכלים המתאימים אפשר לשחק אחרת.

דיוויס מהיר יותר, טכני יותר ובגיל 19 סיפק מספרים שמנדי בקושי נתן בכל שלוש שנות הקריירה שלו ברמות הגבוהות - ביחד. את דיוויס עוד נצטרך לבחון בעתיד אבל כבר עכשיו אפשר לראות דיי בבירור שהם לא באותה ליגה. דיוויס יותר קרוב לווינגר שהוסט למגן לעומת מנדי שהתכונות שלו מאפיינות בלם. הוא לא ברמה ממוצעת מבחינה התקפית אלא מתחת לכך. ביום שבו הוא קצת יגמגם בהגנה או יירד במהירות מקומו חד משמעית לא יהיה בריאל מדריד. בדיוק כמו קאסמירו שהזכרת קודם.

לגבי הפיסקה האחרונה אני מסכים.

עונת 19-20 סוכמה ברווח זעום אבל בהתחשב בתקופה ובאובדן ההכנסות ממשחקים המצב מצויין. בפיסקה האחרונה מדגישים, למקרה שיש ספק, שהנתונים לא משנים את מדיניות האין רכש של המועדון.

בטיימס בטוחים שהצב הודיע לפסז’ על כוונתו לעזוב בסוף העונה.

קצת הגזמת לגבי פוגבה, אני לא אגיד שהוא מהטובים בעולם והוא עדיין לא מימש את הפוטנציאל שראו בו אבל ברוב העונות ביונייטד נתן מספרית עונות יפות ( עבר את העשרה שערים או את העשרה בישולים ) ובטח שאי אפשר להגיד עליו שהוא לא רלוונטי, אם היו מביאים לידו את ברונו לפני כמה שנים זה היה נראה אחרת לגמרי.

לגמרי עם טיטי, לא חושב שמנדי ברמת מגן פותח בריאל. מנדי שלנו התברך באתלטיות ומהירות וזהו בעצם. אז הוא יכול לעשות הסבה לבלם(נתונים מצויינים) או לנעול את ההגנה כשצריך, אבל מגן בקבוצת צמרת מבלה את רוב הזמן בקו הקדמי ולכן צריך להיות מגן תוקף ברמה גבוהה.

הייתי לוקח בעירבון מוגבל אבל יש לו הרבה עוקבים.
כל מי שתקח את הסוס המת הזה עוד תצטער.

Exclusive: Daniel Levy & Ed Woodward have both spoken to Gareth Bale this morning.

If BOTH clubs match his wage demands.. He will move to @SpursOfficial.

Manchester United hoping #THFC walk away from the transfer. #MUFC pic.twitter.com/5NCNRuenTt

— indykaila News (@indykaila) September 14, 2020

פישפשתי לי בטוויטר ומצאתי לנו העברות להרגעת הקריז:

אדריאן דה לה פואנטה, בלם מחליף בקסטיליה בעונה החולפת ששיאו היה ישיבה על הספסל של זיזו בהפסד לפס"ז בתחילת העונה, עבר לויאריאל ב’.

https://twitter.com/ReaIMadridOnly/status/1305566680135938053?s=20

בכיוון ההפוך החתמנו את אדם ארבלו, קיצוני שמאלי בן 15 שנחשב לאחד הכישרונות הגדולים בספרד בגילאים הללו. ישחק בקאדטים א.

לוקאס ואסקס קיבל הצעה מפתה מקטאר והמועדון נתן לו את האופציה לבחור מה לעשות. בינתיים הוא בחר להישאר לעונה נוספת. החוזה שלו יפוג בקיץ הבא כשימלאו לו 30, ומסתמן שבמועדון לא מתכוונים להציע לו חוזה חדש כך שהוא יעזוב ללא תמורה בקיץ הבא. עשוי לחתום על חוזה אישי מול זידאן ולהצטרף אליו הבייתה.

יפה

דרך אגב מצאתי לך מחליף לקרוס לאמצע שמאל. מקווה שלא תעדיף לי איזה דה בריינה

בהחלט שחקן מהזן האהוב עליי, ובצ’לסי עוד הגדילו לעשות והזיזו את קאנטה ל50-50 בשביל שהג’ורג’יניו הזה יוכל למסור את עצמו לדעת. שתי הברקות במחיר אחד

לפני כמה ימים האלגוריתם החכם של יוטיוב הכיר בינינו.
נראה שחקן מאוד מאוד מוכשר.
הלוואי וימשיך להתפתח נכון.

זה עוד עשוי לקרות.

Gareth Bale closer to coming back to Premier League than at any time since he left for Real. Now talking to @SpursOfficial who are also closing in on Reguilon. Man Utd weren't keen on Reguilon buyback. Not clear if that is part of Spurs deal.

— Simon Stone (@sistoney67) September 15, 2020

נראה שהכיוון הוא למכור את רגילון ועל הדרך להכריח את הקבוצה הקונה לקחת את בייל.
יונייטד הפילו את העסקה, נקווה שנצליח לעבוד על טוטנהאם.

עדכון מפריבציו רומאנו:
העברת רגילון לטוטנהאם אכן יוצאת לדרך, המחיר: 30 מליון יורו.
לא צוין לגבי אופצית קניה חזרה אבל גורמים אחרים ציינו כי נוכל לרגוש אותו חזרה בשנתיים שלאחר מכן ב-40 מליון יורו.
טוב עכשיו פבריציו מעדכן שטוטנהאם הסכימו ל-2 הסעיפים של ריאל, סעיף קנייה חזרה וסעיף השוואת מחיר לכל הצעה אחרת שטוטנהאם תקבל.

נשמע כמו אחלה אחלה עסקה, שיהיה בהצלחה!

מוריניו כנראה זוכר לריאל חסד נעורים כי הוא עושה לריאל פה 2 עסקאות מדהימות - במקרה של רגילון זו פשוט השאלה יקרה ( סעיף שחרור של 35-40 מיליון יורו, אם הוא יפרוץ בגדול פשוט יחזירו אותו ועוד עם ניסיון פריימרליג ).
במקרה של בייל זה בכלל שוד לאור יום, שחקן בן 31 שנפצע כל יום שני ויושב על משכורת הזויה ( אפילו חצי מהשכר שלו יהווה מעמסה ) - אם זו תהיה העברה ולא השאלה אני מוריד את הכובע בפני פרז.

לגבי בייל - עד שזה לא יהיה אמיתי אני עדיין לא אאמין. אני בספק עד כמה הוא מסוגל לחזור לשחק כדורגל טוב גם אם מדובר ברמת מוטיבציית אחרת לגמרי.
בנוגע לרגילון האמת אני די מתוסכל, מאוד מחבב אותו, עשה קפיצת מדרגה מדהימה בסביליה והוא טוב גם התקפית. זה מרגיש שמרסלו בעוד עונה גומר את הסוס אבל רגילון לא יכול להמתין. אבל מעבר לזה, למה מוכרים כל כך בזול? המחירים היום כל כך גבוהים על אף עידן הקורונה, יש קבוצות שכן משתוללות, זה לא שרגילון מסיים חוזה ב-2021. אלא אם כן אנחנו לארג’ים כי הם מסכימים לקחת את בייל. למה בן צ’ילוול יעלה כפול מרגילון לדוגמא?

הסכום יהיה 30 מיליון יורו + משתנים, ריאל הכניסה buyback של 45 מיליון (יכול להיות פחות,תלוי במשתני העסקה ) - בטח בעוד שנה שנתיים תוכלו לקבל שחקן מוכח עם ניסיון פריימרליג ב-10 מיליון פלוס מינוס ממה שמכרתם.

לגבי צ’ילוול, שחקני הגנה בריטיים הם תמיד אוברייטד וגם נמכרים בין קבוצות באנגליה במחירים הזויים ( אקה ב-40 , מגוויר ב-80 ). הוא ממש לא שחקן יותר טוב מרגילון אבל תעודת הזהות שלו משנה את הסיפור.

כתבתי את זה בפורום המקביל של ברצלונה, מרגיש לי שבתוך אנגליה המחירים פשוט הזויים.
קבוצות בינוניות קונות שחקנים בינוניים מקבוצות קטנות ב 40-50 מליון פאונד בלי למצמץ בכלל, אבל שזה נוגע לרכישות של שחקנים מליגות בספרד/ גרמניה וכו… המחירים מתיישרים למחירים הגיוניים בשוק.

סה"כ אני חושב שהעסקה עם רגילון די טובה, מהסיבה שמצד אחד הקבוצה צריכה כסף ולא רוצה להשאיל אותו לעונה נוספת ומצד שני שומרת לעצמה את האופציה לרכוש אותו בשנה הבאה או בעוד שנתיים (בדיוק בזמן לאחר שמרסלו יפרד מאיתנו בצורה יפה). אני מאמין שהמחיר היה גבוה יותר במידה ועסקת הרכישה בחזרה לא הייתה קיימת.
בנוגע לאשרף, אני חושב שהמחיר היה זול מדי.