דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

רק מזכיר שאודגור התעקש להשלים שנתיים השאלה וזידאן שיכנע אותו לבוא אחרי שנה. התחלנו את העונה הפיננסית הנוספת הזאת עם תקווה צנועה בדמות אודגור ואשראף, והנה אנחנו במינוס יוביץ’.

נורא ואיום מה שזידאן גורם לשחקנים להרגיש. אני לא בא להגיד שאודוגארד, יוביץ, אשראף, רגילון, פדה, וכ"ו שווים הרכב ישר, אבל הבנאדם מחבל בכל שחקן שהוא לא וותיק. אני לא כל כך זוכר תקדים לזה.

בכנות, אתם לא חושבים שזידאן עושה קצת משחקי אגו/דווקא? את מי שהוא הביא (מנדי) הוא יישתף לא משנה מה, אפילו אם היכולת לא משהו. מי שהוא לא הביא (יוביץ’) יתייבש כל החיים. ומי שהוא מבקש שיחזור לא משחק.

האם אני כפוי טובה כשאני מרגיש שבא לי להיפרד מזידאן?

ובמציאות: אודגור פתח חמש פעמים בהרכב העונה ולא הראה שום דבר שאיסקו הפנסיונר - שמיובש בעצמו - לא עושה גם בכושרו הנוכחי. לצפות שיקבל שניה על המגרש במקום מודריץ’ שמצטיין השנה זאת הזיה. הוא פשוט לא מספיק טוב כרגע.

מצד שני, איסקו מראה יכולת כזו כבר שנתיים ואפשר להגיד שמפה הוא לא ישתפר.
אודגור מצד שני מראה יכולת כזו 5 משחקים. אם תמכנו בצאנסים לאיסקו למה לא לאודגור? או במינימום למה לא לתת את הדקות של איסקו לאודגור שעוד יכול לצאת ממנו משהו?

חוץ מזה, לא רואים איזושהי המשכיות של חוסר היכולת לשלב שחקנים חדשים בתקופת זידאן? אולי ורק אולי זה לא רק אשמת השחקנים?

זה לא חוסר יכולת לשלב שחקנים חדשים אלא חוסר רצון. בסגל מלא יש לנו 10 שחקנים שהם באנקר בהרכב של כל מאמן בעולם. השאר שחקני ספסל בהגדרה וכל שחקן שרוצה לקבל דקות משמעותיות צריך להיות מאוד מאוד טוב, כמו פדה.

לגבי אודגור - הוא היה ואולי עודנו לפני איסקו בהיררכיה בדיוק בגלל תקוות השווא שייצא ממנו כוכב גדול. פתח פעמיים בהרכב בתחילת העונה, לא תרם כלום ואז נפצע. כשחזר מהפציעה פתח שלוש פעמים נוספות בהרכב (ויאריאל, אינטר, שחטיור), לא תרם כלום ושוב נפצע. מה בדיוק הטענה? כשהוא חזר מהפציעה השניה הקבוצה הייתה בפורמה טובה אחרי כמה ניצחונות רצופים עם ההרכב הראשון. בשלושה משחקים האחרונים יש דעיכה ואם היא תימשך סביר להניח שאודגור או פדה שוב ישחקו יותר.

איסקו בעצמו לא משחק בתקופה הזאת אז הניסיון לקשור בינהם לא ממש רלוונטי. כרגיל בדיונים כאן קל להסתובב מסביב לנקודה ולדבר בסיסמאות - זידאן עם האגו, איסקו ולוקאס הגרועים, צעירים שלא משתתפים למרות שבפועל כמות הדקות של הויניסיוסים תחת זידאן בלתי נתפסת ביחס לתרומתם ולרמה של המועדון. הנקודה העיקרית סביב אודגור היא שהוא לא מספיק טוב, לא לקח את הצ’אנסים שקיבל ולצערו על הבלטה שלו יושב לוקה מודריץ’ - שחקן שיהיה גדול עליו בכמה רמות גם בגיל 50.

לא הייתי פה מאלה שהריעו על חזרתו של אודגור, אני פשוט לא מחזיק ממנו יותר מדי על אף עונה יפה בריאל סוסיאדד שגם עליה לטעמי יש ויכוח עד כמה היא גדולה מבחינת בישולים במצבים נייחים וכן הלאה. אני חושש שגם פדה ואלוורדה נדחק הצידה יותר מדי וחבל כי הוא בהחלט תורם משהו שאין לנו. איסקו היה טוב לפרקים בעונה שעברה, הוא הגיע משום מקום בערך חזרה מהפריזר היישר ל-11 נגד פ.ס.ז’ לדוגמא והיה טוב גם בסופרקופה ובקלאסיקו בברנבאו, אפילו כבש נגד סיטי אבל בגדול זה לא זה.

אני חושב בכל מקרה שיש פה הצטברות של הרבה מקרים, שחקנים שפורחים היטב במקומות זרים. אם אודגור היה משחק את אותו מספר הדקות בקבוצה בסדר הגודל שלנו אתה חושב שהוא לא היה נראה אפילו קצת יותר טוב? אם זידאן אומר “קל להאשים את המאמן - שחקנים צריכים להוכיח” אז גם הוא בורח במידה מסוימת מאחריות. מה הגישה שלך לגבי יוביץ’ לדוגמא? @KB9 זו עמדה שאנחנו סובלים ממנה המון. ברור ששאלקה קבוצה “מתה” והבונדסליגה היא לא ריאל מדריד וביקרתי את יוביץ’ לא פעם אבל זה ממש היה מגיע לנו שזה מה שיקרה. מה אתה חושב על אדר מיליטאו? הגיע ב-50 מיליון יורו ולא שיחק מאז אוקטובר. הנה גרף הדקות אגב, גם במארקה כתבו על זה ש"השומר הישן" חוסם את הדרך לריאל החדשה.

הבאנקרים בהרכב של כל קבוצה בעולם? קורטואה, קרבחאל, ראמוס, ואראן, קאסמירו, מודריץ’, קרוס, הזאר, וליד הזאר אולי הייתי שם כוכבית אפילו. אם היה על הספסל שלנו סאנה או גנאברי אז אדן היה בחוץ.
עוד בעיה של זידאן היא שהוא מייבש שחקנים חודש-חודשיים ואז בדקה ה-85 במשחק מחורבן נגד אלאבס ששום דבר לא הולך פתאום איסקו ומריאנו עולים כדי להציל את המולדת והדקות האלה נספרות ב-Transfermarkt…

הסיבה לכמות הדקות הפסיכית של הויניסיוסים היא שיש לנו חרא שחקני כנף, ואם איסקו היה קצת יותר מהצל של עברו כנראה שהיינו רואים יותר את היהלום על חשבונם.

מודריץ’ באנקר בצדק אבל אתה וזידאן מגזימים. אודגור הראה שיש פוטנציאל שנה שעברה שמצדיק מעט יות סבלנות. חודשיים שהוא אפילו לא מתחמם, כשהשיא הוא ספסול אפילו בסופרקאפ המטופש.

חלאס לא קונה את זה. אם 10 שחקנים היו באנקר בהרכב של כל קבוצה בעולם אז אנחנו היינו באנקר בטופ של הכדורגל העולמי.
אז או שאין לנו 10 שחקנים באנקרים בכל קבוצה בעולם או שזידאן המאמן הכי גרוע שקיים שלא מצליח להפוך 10 באנקרים עולמיים לקבוצה שנאמין שיש לה סיכוי בכלל להגיע לשלבים המאוחרים באירופה.
או שהתכוונת לכתוב באנקרים בשיאם. אבל כולם לא בשיאם מאז 2018 (חוץ מבנזמה).

ברור שאודגור לא צריך לפתוח, אבל יש לנו 2 עמדות 50:50 שאחת מאוישת על ידי שחקן שלא יכול לשחק 2 משחקים בשבוע ובקושי לשחק מעל 70 דקות באחד. אז יש די והותר הזדמנויות שהוא ופדה ישחקו גם אם רק כמחליפים.
בנוסף יש פעמים שניתן לפתוח ב442, במיוחד בהתחשב באין שחקני אגף שלנו. ויש כרטיסים, וקשר אחורי שגם צריך מנוחה אחת לתקופה.

אני גם מנסה להגיע פה לנקודה אחרת.
איך זה שתמיד אצל זידאן הצעירים לא מרשימים?
כשזה חד פעמי אני אאשים את השחקן, כשעל בסיס קבוע אף שחקן לא מצליח להשתלב ולשחק טוב תחת זידאן אז אני מתחיל לחשוד שזידאן לא יודע לפתח שחקנים, ולא יודע לשלב אותם.

אחד הקשרים המצטיינים של הליגה, עונה שעברה היה טוב גם מקרוס וגם ממודריץ, מגיע לכאן ונראה כל כך גרוע. ודי עם ה״להצליח בריאל זה קשה יותר״ כי כשמגיע שחקן כזה לקלופ/פפ הם עושים ממנו כוכב. אני גם לא שופט אותו רק באירופה או מול קבוצות טובות אלא גם באותה ליגה מול קבוצות חלשות ולצד שחקנים טובים יותר על הנייר.

אגב, גם זה לא שכולם עוזבים ונהיים שחקנים חלשים בקבוצות קטנות, חלקם מצליחים בקבוצות גדולות.
יורנטה באתלטיקו
חאכימי באינטר
תיאו במילאן
רגילון בטוטנהאם

כמובן שזה לא אומר הרבה, אבל זה עוד נקודה שגם אלה שמגיעים לקבוצות גדולות מצליחים גם שם (וכרגע כל הקבוצות האלה די בסדר גודל של ריאל)

הערה קטנה לגבי שחקנים ש׳פורחים במקומות אחרים׳.
מי שמשתמש באמרה, רק שיחליט בבקשה אם זו או ׳לא בטוח שהוא יכול להצליח בריאל מדריד׳. אי אפשר לאחוז את המקל משני קצוותיו.

אגב חוסה רודריגז מאד מצליח במכבי חיפה בינתיים. איפה היית מוריניו איפה

כשמדברים על שחקנים שמצליחים מדברים על יורנטה באתלטיקו, לא על חוסה רודריגז בחיפה.
לא אומר שכל מי שזידאן לא רוצה הוא כוכב, אומר שזידאן לא רוצה גם את אלה שכן יכולים להיות כוכבים. וזה לא שמישהו חושב שיש לנו 11 מדהימים, אלא הרכב צולע שמורכב מויניסיוסים, ואסקזים, ומנדים.

אתה לא יכול לחשוד בי בחוסר הערכה ליורנטה, אבל הוא היוצא מהכלל ומשחק בקבוצה גדולה לכל דבר. העונה של אודגארד בסוסיאדד פתחה לו את הדלת לריאל מדריד, ומשם זה כבר תלוי בו. במקומו לא הייתי מתייאש, אבל כמו שציין גיא מכאן ועד להאשים את זידאן…

אם זידאן מגיע למצב שהוא פוחד לגעת בבאנקרים שלו לפני הדקה ה85 אז הדבר הראשון שאפשר ללמוד זה שהוא נכשל בבניית הסגל.
אבל למעשה זאת הבעיה הקטנה. הקבוצה הזאת אולי יעילה (וגם זה כבר לא ככ נכון) אבל משעממת ואפרורית להחריד.
אני מוצא את עצמי יותר ויותר מזפזפ בין ערוצים ולעיתים אף מוותר על משחקים. זה מעולם לא קרה לי.

ככל שעובר הזמן אני נוטה לראות בו בעיה ולא פיתרון.

מרטין אודאגור היה בעונה שעברה אחד השחקנים הטובים ביותר בליגה הספרדית, מסוג השחקנים שאם לא היו אצלנו היינו רוצים לרכוש.
אפשר היה לחשוב שאני מגזים אבל הוא נבחר בכל מקום אפשרי ל11 של העונה ככה שכנראה זו לא סתם דעה.
ואודאגור לא לבד- תיאו לא היה משהו אז נמכר למילאן והיום הוא ב4 דרגות טוב ממנדי שנקנה ב50 מיליון, ברהים גם על פניו לא הרשים בעונה שעברה ועכשיו מצויין במילאן ויוביץ הבקיע ב20 דקות את הכמות שהבקיע בעונה וחצי אצלנו.
הטענה היא לא שאודאגור, מיליטאו או יוביץ אמורים להחליף את בנזמה, לוקה או ראמוס לצמיתות אלא שהם כן אמורים לקבל צ’אנסים ולשחק ובינינו כל ה3 לא ממש קיבלו הזדמנות, בטח ובטח עם איך שאנחנו נראים ועם העובדה שאנחנו לא בדיוק מנצחים כל משחק.
אם 3 משחקים הם הלימיט של שחקן צעיר להצליח או לא אז לא יהיה כאן לעולם סיכוי לאף אחד וכל המדיניות הזו צריכה ללכת לפח.
אני אוהב את זידאן, הוא היה גיבור ילדות שלי ואני חושב שהוא בסך הכל אחלה מאמן אבל אי אפשר להתעלם מזה שהוא עדיין שקוע אי שם ב2017, לא יכול להיות שאין שחקן צעיר אחד שנמצא בכושר משחק ראוי ובטח שלא הגיוני שבשנת 2021 אנחנו עם אותה שלישיית קישור, ראמוס ובנזמה.
אגב למי שחושב שאודאגור קיבל הזדמנות אמיתית- על פי זה מודריץ לא היה אמור להיות פה היום, הוא הרי קיבל עונה שלמה והיה חלש ורק בעונה השנייה התחיל להיראות טוב, והוא הגיע בגיל 26 ולא 21…

מילה לגבי אודגארד.
אני מאלו שמאוד אהבו אותו והתרשמו ממנו בעונה הקודמת, אבל יש משהו שראוי לציון.
מדובר בשחקן שונה לגמרי מאז הפציעה הטורדנית שלו באמצע העונה שעברה. כאמור מדובר בפציעה שאין ממש כיצד להתמודד איתה וצריך ללמוד לחיות איתה בשלום.

לצערי מרטין לא מראה 50% מהיכולת שלו בתחילת העונה שעברה מאז אותה הפציעה ופעמים תכופות לא נמנה בסגל מסיבות רפואיות.

זידאן ירש שלד מאנצ’לוטי ומאז ביצע בו שינויים קוסמטיים בלבד שהפך עם השנים לבוטוקס לא מוצלח.

אני לא מבין איך בכל קבוצה אחרת המושאלים והאקסים שלנו מצליחים יחסית ובריאל נפילה.
בליגה הספרדית אין קבוצות פח עם הגנה גרועה בה יוביץ’ היה יכול להרשים מולן?
רגילון ואשרף בעידן הנוכחי שקרבאחל פציע מאד ומנדי לא קשור לענף , הראשונים באמת ובתמים פחות טובים מהאחרונים כדי לעזוב?
אודאגור באמת קיבל המשכיות בסגל , רודריגו קיבל המשכיות?
שלא לדבר על פדה שהחוסר המשכיות, להוציא כמובן את הפציעה , מוציאה אותי מדעתי.

זו הבעיה המרכזית שלנו , השלד הזה לא עובד טוב בשביל להזרים בו דם חדש. חלוץ 9 לא יכול להיות החלוץ המוביל בקבוצה, מודריץ’ קרוס וקאסמירו בצוותא לא יכולים לספק מספרים והאין אגפים שלנו זו שערוריה בפני עצמה ואחת הסיבות הבולטות ,לעניות דעתי ,שהזארד לא מוצא פה את עצמו. והופ הבנתי פתאום הבנתי איך המושאלים והאקסים שלנו מצליחים יותר בכל מקום אחר.

זידאן אשם בכך, הוא משחק בשביל לשרוד משחקים ולא בשביל לבנות באמת קבוצה ואת האומץ לקבור את השלד. אין מה לעשות, הזמן עשה את שלו.עידן האולטרה סטאר הנדיר והחריג של רונאלדו פס מן העולם( טמן והסתיר עמוק עמוק את המספרים של הקישור)
ושלא בטעות תחשבו שאמבאפה באמת יצליח פה ויושיע את הקבוצה, כנ’'ל גנאברי וסאנה.

יורנטה הוא דוגמה לשחקן שלא קיבל צאנס ואז פרח.
כמוהו גם חאכימי, תיאו רגילון.
אתם מצפים ששחקן יראה יכולת טובה מהדקה הראשונה שלו לקבוצה, אבל שחקנים אחרים לא נשפטים ככה.
בנזמה היה נראה טוב יותר מיוביץ בעונתו הראשונה?

לפי הדיבור אפשר לחשוב שקרוס זה דה בריינה. הוא משחק לא רע, אבל בהחלט לא ברמה של שחקן טופ עולמי ולא יקרה כלום (ולטעמי אפילו עדיף) שהוא יהיה מחליף של מודריץ (שצריך הרבה מנוחה) ופדה יפתח במקומו. אודגור יהיה מחליף של פדה.

כן אודגור צריך לקחת את הצאנס בשתי ידיים… איך לוקחים צאנס אם לא מקבלים אחד?
למה הזאר זוכה להנחות של חוזר מפציעה וצריך לתת לו זמן להשתפשף בעוד שחקנים אחרים מקבלים אחת.

מכאן ועד להאשים את זידאן…
כן בהחלט זידאן הוא בין האשמים בזה.
התלונות הרציניות כאן:
אין גולים מהקישור:
השחקן ששנה שעברה כבש ובישל יותר מכל הקישור שלנו יחדיו מיובש על הספסל. ושחקן אחר שכובש יותר מכל הקישור שלנו יחדיו מככב באתלטיקו.

אין מנוחה לבלמים ויש תלות גדולה מידי בראמוס:
בלם ב50 מיליון מגיע, משחק כמה משחקים טובים ואחרי משחק רע ראשון מסופסל עד היום.

אין מגן שמאלי:
רגילון שיותר טוב מכל המגנים שלנו הועזב. (לא אזכיר את תיאו כי פה באמת מדובר בהצלחה מאוד מפתיעה ולפני שתקפצו ותגידו שגם יורנטה מפתיע, הוא היה מספיק נחוץ לנו כקשר אחורי מחליף).

אין חלוץ מחליף:
צריך להוסיף מה קרה לכל שחקן שהגיע לעמדת המחליף של בנזמה?

משחק שבלוני ומשעמם:
שיטת המשחק היא האטת קצת והימנעות ממתפרצות. ממש נראה כמו הוראה מלמעלה.

העיקר אחרי משחק טוב של רודריגו הוא יספסל אותו וינסה להכניס בכוח כל שחקן אחר. מעניין אם זה כי הוא מאמין ברוטציות רק בעמדה של בקיצוני או שזה קשור לכך שהוא לא נוגע בהרכב הפותח.

יש בעיית עומק שלא קשורה ספציפית לאודגור, הוא רק הסימפטום. הכיסא המתנדנד של מאמן בריאל מדריד מונע או לפחות מצמצם במידה ניכרת את הרצון לבנות לטווח הרחוק, ובין השאר לטפח צעירים ולקחת סיכונים, כי את הפירות כנראה שיקטוף מישהו אחר. מפעם לפעם הם מקבלים הזדמנויות, אבל אם הם לא פוגעים בול (כי מה לעשות ובד"כ צריך המשכיות וביטחון כדי לספק את הסחורה), או שהמשבצת שלהם לא ריקה בשל פציעה וכדומה, הם חוזרים לספסל עם הזנב בין הרגליים.

אפילו זידאן, עם מעמד העל שלו, הרגיש היטב את טלטלות הכיסא רק לפני חודשיים, אז הוא הולך “על בטוח”, עם שלישיית הקשרים הנצחית שלו (שאני באופן אישי כבר לא מסוגל לראות). בדרך כלל הבעיה הזאת מטויחת באמצעות רכש גרנדיוזי, אבל הצרה היא שבשנים האחרונות גם הרכש גרוע/לא קיים, וכך השחקנים המובילים נסחטים עד כלות כדי לחלץ 1:0, אפילו משחקים “פשוטים” נגד יריבות קטנות לא מוכרעים בשלב מוקדם באופן שהיה מאפשר לחלק פירורים קצת יותר בנדיבות, ורוב הצעירים מתייבשים ולא ממצים את הפוטנציאל.

בסוף השאלה היא מה הציפייה מהקבוצה.
האם המטרה היא להוציא 100% ולנסות לעשות את המקסימום האפשרי, או להניע תהליך מהפכה בקבוצה למען העתיד.

כרגע אני חושב שרוב האוהדים ציפו למהפכה ושינוי השלד ולעומת זאת, מה שקורה בפועל זה ניסיון לסחוט עוד קצת מיץ מהשלד הותיק.

בסופו של דבר אם מסתכלים אחורה, למעט קאסמירו ופדה, לא זכור לי שחקן צעיר ומבטיח שעשה קפיצת מדרגה תחת זידאן. וגם במקרה של קאסמירו, מדובר אך ורק במהלך שכלל הכנסה שלו להרכב על חשבון חאמס/איסקו ולא בהכרח קפיצת מדרגה שבוצעה.
בנוגע לפדה אני חושב שתהיה פה הסכמה שעל כל צעד קדימה הוא עושה שניים אחורה.

יש דפוס חוזר באי ההתקדמות של שחקנים צעירים תחת זידאן, בין אם זה קובאצ׳יץ׳ ותאו ובין אם זה אשרף ורגיליון, או אפילו ויני שנראה ברגרסיה גדולה או רודריגו שמסופסל אחרי משחקים טובים.

השורה התחתונה היא שהצעירים תחתיו אינם מתקדמים בכלל. השאלה רק היא האם המועדון באמת פונה לכיוון של מתיחת פנים או שמא, סחיטת הלימון עוד יותר.

השורה התחתונה היא שאף אחד פה לא הציע בשום שלב למכור את מודריץ’ או קרוס כדי לשלב במקומם את קובאצ’יץ’ ואודגור. כל היתר דיבורים בעלמא. בהרכב עולים 11 ולרוטציות - שזידאן אגב עושה יותר מרוב המאמנים בעולם - יש גבול. בשביל ששחקן אחד ישחק שחקן אחר צריך לא לשחק. בינתיים השחקן היחיד שהוצע פה להוריד בדקות המשחק שלו הוא איסקו, שבעצמו לא משחק.

מבין כל המושאלים והאקסים היחידים שהוכיחו משהו בקבוצה/רמה רלוונטית הם אשרף ורגילון. אחד על המשבצת של קרבחאל, באנקר מוצדק בהרכב שלנו וגם לא מבוגר במיוחד. רגילון בדיעבד היה בעיניי יכול להיות פה במקום מנדי אבל זה לא שדרוג מהותי למרות סלידתי ממנדי.

כשמודריץ’ לא היה טוב בעונה שעברה ופדה הוכיח את עצמו הוא שיחק לפניו. אפילו העונה בקלאסיקו.

תוריד את אסנסיו, הזאר וכל קיצוני ששיחק אצלנו בשנתיים האחרונות ותביא אחרים.
תוריד את בנזמה ותביא האלאנד.
אל תחדש לראמוס ותביא את אלאבה(כבר נעשה כנראה).

הקישור זאת הבעיה האחרונה שלנו כרגע.