דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

כן? אלאבה הוא בלם בסדר גודל של ראמוס? מסוגל לייצב לנו את ההגנה שמאבדת את הראש כל פעם?
בלי קשר, אנחנו גם זקוקים למגן שמאלי, לא עדיף שיגיע בתור מגן ושראמוס ישאר כבלם?
ההפרש בין אלאבה לראמוס הוא 5 מיליון לעונה, נראה לך זה באמת ההפרש בין שניהם? בין הקפטן שמייצב לך את ההגנה לבין בלם טוב.
בנוסף הויכוח הוא על 10% שכר. הויכוח של ראמוס ופרז הוא על 3 מיליון, רק אומר. ככה שלא רואה סיבה שבשביל 3 מיליון נכשיל הכל

הכסף לא נשפך על גולפאי, כשחתמו איתו על חוזה הוא היה אחד השחקנים הטובים בעולם, שחקן של מעל 20 שערים בעונה, שחקן שהביא גביעים, רק אחר כך פרש מכדורגל, בייל של העונות האחרונות לא היה מקבל חוזה בגובה שליש מהחוזה הנוכחי.

אני אישית מעדיף את אלאבה יותר מראמוס בשיאו. אבל בלי קשר כיום אלאבה הוא בלם מצויין והכי חשוב שמאלי שיכול אף לשפר את ההגנה שלנו אחרי ראמוס.

אבל ראמוס כנראה עוזב, אם לא יעזוב ויקבל את ההצעה של פרז המצב ישתנה.

כשחתמו איתו חוזה הוא כבר היה אחרי שנתיים מאכזבות משהו, במיוחד העונה השלישית. מסכים שזה לא טעות שהייתה 100% ברורה בזמן אמת, אבל כבר אז היו ספקות. הטעות האמיתית הייתה לא למכור אותו לפני שנתיים ליונייטד (לפי השמועות) ובעיקר להשאיר אותו בשנה שעברה ולא לשלוח אותו לסין. סתם פאניקה אחרי הפציעה של אסנסיו, למרות שהיה ברור שהוא וזידאן לא סובלים אחד את השני ולזה התכוונתי בעיקר. איסקו למשל, זה באמת חכמה בדיעבד ולכן לא הזכרתי אותו (גם טעות יקרה פחות).

אני לא יודע אם זו טעות, אלא תהליך טבעי. הקבוצה זוכה בתארים, כל אחד רוצה יותר (ובצדק), ואז המועדון מוצא את עצמו משלם יותר על אותו דבר אם לא פחות. קרה גם בבארסה. מתישהו מגיע הרגע שצריך לחתוך את זה, ולדעתי גם פרז מבין שאנחנו שם.

ולמה שאלאבה, שבא בחינם, ירוויח פחות מראמוס? ועוד כשהוא בגיל שכדורגלן בדרך כלל חותם על החוזה השמן של הקריירה שלו (או אחד לפניו…).

אני חולה על ראמוס, אבל הגיע הזמן שיגבה במעשים את הקלישאות שלו. אתה רוצה למות מדרידיסטה? תתחשב במצב. זה באמת כבר לא ממש משתלם למועדון, הרי ברור מאד שעשוי להגיע רגע שהוא גם מרוויח המון וגם נוכחותו עושה נזק. אני לא אומר שזה המצב כרגע, אבל בגילו זה יכול להידרדר לשם די בקלות והחוזה שלו צריך לגלם את זה.

ראמוס לא עוזב עדיין, אתה יכול להשאיר אותו בהשקעה לא גדולה מידי (ביחס למה שפרז מוכן לשלם).
אם ראמוס ישאר אז פתרת גם את הבעיות בצד שמאל בהגנה.
לדעתי זה חכם לשמור את קניית הבלם הבא לעתיד כי כרגע המצב הכלכלי של כל הקבוצות קשה.
אני חושב שכולנו נעדיף שהקיץ נשקיע באמבפה וקאמבינגה, לטעמי עם 3 הרכישות האלה (ספרתי את אלאבה) אז נהיה במצב טוב פלאים כשפתרנו 2 מהבעיות העיקריות של ההרכב הראשון, והכנסנו דם חדש לקישור העייף שלנו. תוסיפו לזה קצת פחות לחץ על הזאר ואולי נראה שוב קבוצה שמתחרה על כל התארים.
תורידו מזה את ראמוס, תשימו את אלאבה בעמדה בה הוא פחות טוב ותחזירו את מנדי להרכב ותקבלו שוב משמעותית טובה פחות

בשורות מעניינות- לוקה יוביץ’ חוזר לפרנקפורט הקבוצה ממנה הגיע והפעם כמושאל עד לסוף העונה.
ברור כי זידאן והצוות המקצועי לא בונים עליו ונקווה שיצליח לתת חצי עונה טובה כך שנוכל להרוויח עליו משהו (זה שנצא בהפסד מהעסקה זה ברור).

דיווחים שונים שאינטר נמצאת בקשיים כלכליים רציניים ולראיה טרם שילמה משכורות החודש. מדווח שהכסף על חכימי, 40 מ’ יורו, טרם שולם. לא ידוע מתי זה יקרה, אם בכלל. בהחלט יש מצב שנראה אותו במדריד בקרוב

image

דבר ראשון: המטרות שלנו עד סוף העונה לפי דעתי (בימי קדם הייתי סופר גולים ומשחקים לראוליטו או שערים לכריסטיאנו, היום גם זה לא) - לא להתבזות בליגה כלומר להבטיח את המקום השני ולהשלים דאבל היסטורי על ברצלונה בקלאסיקוס (לא קרה מאז עונת הפאסיו) ואשמח גם אם נגד אתלטיקו מדריד (לא קרה מאז 12/13, אלה ימים אחרים היו). ואם נסבול קצת פחות בעיניים זה נחמד. הייתי רוצה לראות קצת שינויים של זידאן - עוד מרסלו, עוד ואלוורדה.

דבר שני: למה שמתי תמונה של תומאס גראבסן? זוכרים אותו? הגיע מליגה אחרת בגיל לא צעיר ולקח פיקוד במרכז השדה. לפעמים מגיע שחקן בחורף ומשנה את העונה. נותן לך דחיפה גדולה לחודשים הקרובים ואולי גורם לשחקנים להבין שהמעמד שלהם הוא לא מובן מאליו. הוא לא צריך להיות כוכב גדול או להישאר בברנבאו חמש שנים. לא מצפה שייקרה עוד מקרה מרסלו או היגואין. גם לאס דיארה היה בסדר גמור, הונטלאר לא הצליח אך היה ניסיון מבורך. לא ברור למה הקבוצה לא מרעננת את הסגל אפילו בבחירה בינונית. כן, מדבר על חלוץ למען השם, משהו כמו אדבאיור. גם שחקן כנף כי יש לנו הרבה אבל בעצם אין לנו כלום.

“אלאבה יחתום בקיץ לארבע עונות בריאל”

ה"מארקה" מפרסם כי עסקת הגעתו של דויד אלאבה לריאל למדריד נסגרה(done deal). כאמור, אלאבה יעבור בקיץ לריאל מדריד ויחתום לארבע עונות - בשכר של כמעט 11 מיליון אירו לעונה.

כזכור, אלאבה בן ה-28, מסיים את חוזהו בבאיירן מינכן ב-30 ביוני, ואם יגיע- יגיע בהעברה חופשית.

סוף סוף רכש של שחקן מוכח, זה לא קרה מאז… אדן הזאר.
בכל מקרה אני מקווה ומצפה מאלאבה להוסיף לקבוצה המון, כמו גם לסגור חורים בכמה עמדות נחוצות.

אין ספק שמדובר ברכש איכותי- נקווה שלא יעשה לנו הזאר. אני חייב להגיד שהייתי שמח יותר אם היה מגיע חיזוק להתקפה. אבל רכישת שחקן הרכב היא כבר התקדמות בריאל הנוכחית.

תחושה שלי שאחד הגורמים להחתמה היא להראות לראמוס שנסתדר גם בלעדיו. הלוואי וגם בנזמה יבקש חוזה לשנתיים ופרס ינחית לו על הראש חלוץ על.

עריכה:
במארקה מכנים את ההחתמה #החתמה אסטרטגית#.

לטענתם, ריאל מדריד עוקבת אחר שוק הבלמים מזה זמן, כולל פאו טורס מוויאריאל וג’ולס קונדה ודייגו קרלוס מסביליה. וזאת בתהחשב בכך, שסרחיו ראמוס בן 34 ומתמודד עם חוסר וודאות לגבי עתידו, ומחכה לראות אם הוא מקבל הצעה של עונה אחת על 13 מיליון יורו נטו, או שתי עונות ב -10 אחוז פחות. זה הופך את אלאבה להחתמת מפתח, במיוחד עם שהחוזים של וראן ונאצ’ו מסתיימים ביוני 2022. בנוסף, 50 מיליון יורו שהוצאו על אדר מיליטאו בשנת 2019 עדיין לא הצודקו, והם מחזקים את את הכיוון שיש צורך בהשקעה בשחקן מוכח כמו אלאבה.

המניעים הללו הפכו את אלאבה בראש סדר העדיפויות של המועדון להתחזק במרכז ההגנה וגם מצד שמאל בו מרסלו נמצא בירידה ורק פרלנד מנדי מספק כיסוי.

כשהמאמן הוא זידאן ועל העמדה שלו יש צרפתים וקפטן (מנדי,וראן וראמוס) לא הייתי ממהר להגדיר אותו כרכש להרכב,סמוך על זידאן שייבש אותו לפחות בתחילת העונה אם לא יהיו פציעות/הרחקות/עזיבות בלתי צפויות.

בגדול אני מבין את הכוונה שלך. אבל יש הבדל בין רכישה של יוביצים וויניסיוסים, לבין רכישה של אלאבה.
ראשית, אלאבה מגיע כשחקן הרכב מוכח באלופת אירופה. שנית, השכר אותו הוא יקבל, לא מתיישב עם הההנחה שהוא יהיה שחקן ספסל. במילים אחרות חבל על הכסף. שלישית, כששחקן בסדר גודל הזה עובר קבוצה בדרכ הוא מבקש הבהרות לגבי מעמדו בקבוצת היעד. תוסיף לזה את העובדה שיש עוד כמה קבוצות באירופה שצריכות בלם בכיר ויכולות לשלם- אין לו סיבה להגיע לקבוצה שלא תעניק לו את חולצת ההרכב.

אין שום תסריט שבו אלאבה לא באנקר בהרכב.

ראמוס או מרסלו, אחד מהם לא ימשיך איתנו.
אני רוצה להאמין שזה יהיה מרסלו. עם כל החיבה אליו, ראמוס זה משהו אחר לגמרי.
מה אתם חושבים?

עד שיש לנו בקבוצה מנהיג שמכיר בזה שירד ביכולת ומצליח לקבל ישיבה על הספסל, תוך כדי שמשקיע מאמצים כבירים כדי לחזור להרכב(על פי הדיווחים), לא הייתי מוותר עליו לעולם.
מרסלו אכבר גבר, מוביל בפן החברתי, משמש דוגמא לכל הצעירים ואינו פוגע בתהליך שהקבוצה עוברת.
שיישאר כל עוד הוא מעוניין בכך.

מעניין. אודגור לא בסגל למשחק מחר. גם הוא בדרך החוצה?

לגבי אלאבה, לא ראיתי משחקים של באיירן אז אני לא יודע באיזה כושר הוא נמצא. מה שכן ראיתי בשנה האחרונה זה הודעות של אוהדי באיירן שמאוכזבים מהיכולת שלו, ואומרים שהוא לא שווה את השכר שהוא דורש. בדרך כלל אוהדים מלכלכים על שחקן שבוחר לעזוב את הקבוצה שלהם כי הם חשים נבגדים. במקרה הזה ההודעות האלה נכתבו הרבה זמן לפני שאלאבה בחר לעזוב. קצת מדאיג.

גם אנחנו מלכלכלים על כל השחקנים שלנו כל הזמן, הוא ירגיש פה כמו בבית.

דיווחים רבים כי לאודגארד נמאס מהמחסור בדקות והוא ביקש לצאת בהשאלה ASAP. יכול להסביר בנוגע לאי הכללתו בסגל מחר ולא אתפלא אם נקבל דיווח על השאלה זריזה כמו במקרה יוביץ’.

עדכון: היעד המסתמן- חזרה לסוסיאדד.