דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

שמח מאוד שמגיע.
שחקן מוכח, מצוין, סוגר לנו כמה עמדות שחסרות לנו.

אם זה זה או עוד ברזילאי לא מוכח ב40 מליון, אני לוקח את אלאבה בלי לחשוב פעמיים.

הדיווחים מדברים על עסקה סגורה,10 מיליון שכר,יצטרף בקיץ.
מעניין איך בסוף התפשר על שכר יחסית נמוך למה שדרש מבאיירן,אם זה אכן יהיה השכר בסוף.

image

לפי המארקה, לוקאס ואסקס דחה את ההצעה הראשונית של המועדון לחידוש חוזהו. אין יותר מדי פרטים נוספים בעניין מעבר למה שאנחנו יודעים - הקשר שבמהלך העונה הפך למגן, החל את 2020/21 כשחקן שולי לחלוטין שהמשך דרכו נראה מופרך לחלוטין אך כמובן שהכל השתנה. “הספקות הפכו לשבחים מצד המועדון, לא רק המאמן זידאן שתמיד האמין בו, וראשי המועדון הגיעו לביצועיו המרשימים עם הצעה שלא שכנעה לא את סוכנו ולא את לוקאס”, נכתב. כמובן שלוקאס מעדיף להמשיך אך כפי שאמר: “זה עניין של שניים”

בנוסף, סוכנו של ראמוס שהוא ‘במקרה’ גם אחיו, רנה ראמוס, גרם למיני-סערה אתמול כשצייץ מחדש את דעתו של אחד העיתונאים בספרד. בפוסט נכתב: "“מישהו יצטרך להסביר לי כיצד ומדוע הגענו לנקודה הזו בה הקפטן שלך, אחד האגדות הגדולות של המועדון איי פעם - יכול להופיע בכל מיני הרכבים אבסורדיים של שחקנים שיכולים לחתום היום בחופשיות במועדון אחר”.

אפשר להגיד עליי שאני רומנטי אבל הייתי רוצה לראות את לוקאס ממשיך וגם את ראמוס, אני חושב שגם אם אסנסיו יישחק טוב יותר אחרי שהוריד איזה קוף מהגב - הוא לא יעמוד בציפיות שלנו כבר ואותו אפשר למכור בהרבה כסף, לוקאס עקרונית מסכים להיות 14-15 בהיררכיה והוא יכול לעשות כמו חסוס נבאס, להאריך את הקריירה בזכות ההסבה הזו. אני מדבר על חוזה לעונה אחת כמובן ולא מעבר.
אולי במקרה נתקלתי באיזה קטע של “הבורר” ולקחתי איזה משפט מהארסנל, אבל דויד אלאבה? רכש מבורך, לא במקום ראמוס! אלא בנוסף. בואו “נעשה מהלך על הכתר” - מנדי יהיה מחליף (גם טורהאם עבר הסבה לבלם, בערך) וניפרד מהאגדה מרסלו לפני שזה יהיה לא נעים. אם בקיץ הזה לא נוחת שחקן התקפה אמיתי - אני עובר לטניס :slight_smile:

לוקאס בן ה-29 וחצי, נמצא בפורמה מצויינת ועם הזדמנות אחרונה לחוזה ארוך טווח. פחות מחוזה ל 3 שנים הוא לא יסכים. הייתי משאיר כמחליף לדני וסוגר את העמדה ל3-4 שנים הבאות ומעיף את אודרי שימצא עצמו באיזה קבוצת בטן.

בקשר לאלאבה, למרות שאני לא אוהב להביא שחקנים בגילו, הייתי מביא לאור הסיטואציה. גם אם ראמוס נשאר. לצערי, אני מסכים עם הרוב בקשר למרסלו, אם שחקן מוגבל כמו מנדי התגבר עליו בקרב על ההרכב במשך שנה וחצי, כנראה שמרסלו לא מתאים יותר לריאל מדריד.

לפי הדיווחים, פלורנטינו וסרחיו נפגשו במלון לאחר המשחק מול אלצ׳ה ובאופן כללי וחריג מנהלים את המו״מ ישירות וללא סוכנים או אנשים מטעמו של הנשיא. כזכור, ראמוס הוא גם הסנדק של קיצוץ הקורונה כשהוא האיש שדאג שהעניין יעבור חלק בחדר ההלבשה. את ההצעה של פלורנטינו לעונה אחת שמוערכת ב-10 מ׳ יורו נטו, ראמוס דחה. בגילו ומעמדו מצפה הקפטן לחוזה ארוך ומתגמל יותר. זאת למרות מדיניות המועדון לפיה אחרי גיל 30 מחדשים חוזה לשנה אחת בלבד.

בצ׳רינגיטו ׳חשפו׳ אתמול שראמוס אמר לפלורנטינו שבפריז מתכננים לבנות קבוצה סביבו וסביב מסי. נשמע כמו משהו שיש סבירות שהוא הדלפה מכוונת, כי בפריז נמצאים בקשרים מצויינים עם פרס ולא סביר שהם יפנו ישירות לראמוס בלי לדבר איתו קודם כל. מצד המועדון, מתגברות ההערכות שהנשיא מבין שאולי זה הזמן להתחיל פרוייקט חדש ולכן לא ישלם כל מחיר. בטח שלא כשההכנסות נפגעו מאד עקב הקורונה.

ראמוס, בקיץ 19 אחרי סאגת סין: “אני אשחק פה גם בחינם” :smirk:

יש לי הרגשה שהשער המארקה היום עם הפרצוף של פאו טורס הוא מסר מהמועדון לרמזים של ראמוס.
אני אישית עם המועדון. נמאס כבר מהמשחקים האלה שלו כל שנה ואולי זה יהיה באמת הצעד הראשון לקראת המהפכה המיוחלת. עם כל הצער שבדבר.

לטוב ולרע ראמוס הוא האלוהים האחרון במדריד. אין אף שחקן אחר בסגל שאפילו מדגדג את המעמד והעוצמה שיש לו בחדר ההלבשה, בהנהלה ועם האוהדים כמובן. עזיבה שלו בהחלט תהיה סימבולית לדרך חדשה שהמועדון יוצא אליה.

מעניין מה יהיה. אשמח מאוד אם ישאר אך גם אצליח לראות את היתרונות בעזיבתו.

קשה לי להביע דעה אמיתית כי זה סוג של משחק כוחות כרגע. ראמוס רוצה להשאר ומנסה להוציא מפרז כמה שיותר ופרז מנסה להשאיר את ראמוס במינימום שכר.
אני חושב שראמוס שווה השקעה. לא אומר לתת לו חוזה משודרג ל3 שנים, אבל ממה שקראתי פרז מציע לו אחד מה2 הבאים:
חוזה לעונה במשכורת הנוכחית
חוזה ל2 עונות עם קיצוץ של 10%
לא חושב שזה יהיה סוף העולם להפוך את הקיצוץ ל5% ובסופו של דבר גם לתת לו חוזה ל2 עונות כמו הנוכחי.

מדובר פה במשא ומתן. ראמוס נלחם על המיליונים האחרונים שיעשה כשחקן כדורגל וריאל מנסה לחסוך. אין פה רע בסיפור וזה לגיטימי.

בכללי אנשים מצפים משחקן לפרגן למועדון או למועדון לפרגן לשחקן, אנשים שוכחים שהיחסים תרמו ל2 הצדדים.
ראמוס נתן המון לריאל אבל גם ריאל נתנה המון לראמוס.

אני חושב שמדובר בעניין של זמן, ראמוס לא יעזוב לשום מקום ופרז לא יוותר על ראמוס.
השאלה היא מי יתפשר יותר.

אגב, למישהו יש מושג מה ראמוס דורש? לא מה פסז מציעה אלא מה הוא דורש (אלא אם הוא דורש את מה שפסז מציעה). מבחינת מענק חתימה, שכר ואורך חוזה.

בתור אחד שחולה על ראמוס הוא כבר עשה לנו פעמיים את המשחקים האלה, בקיץ 2015 בין אם השתמש ביונייטד ובין אם לא וכמובן ב-2019 עם סין והדרישה הדי חצופה שלו. אני חושב שהפעם הוא באמת ייעזוב. למיטב הבנתי הוא דורש חוזה לשנתיים ולא שנה ושנה עם אופציה בהתאם למספר משחקים וכאלה, יחד עם שכרו הנוכחי - בלי קיצוץ בכלל בלי קשר לזה שהסגל התבקש לוותר על 10% בגלל הקורונה.

אגב זה לא כלכך נורא שבכל מועדון יש חריגים. רונאלדו היה צריך להיות חריג כזה וגם ראמוס צריך להיות כזה, שחקנים אגדיים וכן הלאה. לא מדובר פה בפפה [מבלי לזלזל בו כמובן]. מדובר גם בשני שחקנים שבגילם נראו מעולה, לא מקרי קסיאס-ראול.

מופתע מכך שלוקאס סירב לקצץ ומבחינתו במצב הנוכחי דווקא יש אור בקצה המנהרה מבחינת חשיבותו בסגל - אסנסיו או הברזילאים לא נראים ככאלה שיעשו את קפיצת המדרגה, שלא נדבר על הזאר שלא בריא, גלאקטיקוס באופק? לא בטוח. אולי הוא רוצה תוכנית ביטוח, לגביו אני לא חושב שזה כלכלי. הוא מעדיף לעשות קאייחון או לעבור לארסנל.

ראמוס קצת תופס את המועדון בביצים אפשר לומר.
למה תופס?
כי במצב הנוכחי אף בלם לא הראה שהוא מסוגל לתפוס את ההובלה בהגנה. לא וראן שכל פעם שראמוס לא משחק לידו מקבל פיק ברכיים, ולא מיליטאו שמשום מה זידאן ממש לא סומך עליו (לא שהראה שהוא בלם מטורף, אבל לדעתי שווה עוד הזדמנויות).
נאצ׳ו הכי מרשים אבל גם זה רק ביחס לציפיות ממנו.
נוצר מצב בו אם ראמוס עוזב אנחנו צריכים לא סתם בלם חדש, אלא את המנהיג הבא בהגנה, צריכים ואן דייק ולא אופמקנו.
אז נכון שכל ואן דייק מתחיל בתור אופמקנו, אבל כמה מהם באמת מממשים את הפוטנציאל? ריאל עונה הבאה אם תביא את אמבפה לא תוכל להרשות לעצמה להמשיך להתבזות ולהגיע לעונה הבאה עם כזה חוסר במנהיגות ובורות בהגנה.
התירוצים שלנו עכשיו לא יתפסו עונה הבאה עם אמבפה וקאמבינגה (התקווה הריאלית שלי לקיץ).

מצד שני, מבחינה כלכלית נטו, עם איך שברסה נראית לא צריך הרבה כדי לקחת אליפות, וגם עם פרויקט גלאקטיקוס אני לא מאמין שראמוס יהיה ההבדל בין זכיה באלופות לכשלון. אז אולי לא יקרה כלום אם נתחיל מיד בחילופי דורות.
לגבי אתלטיקו אני לא חושב שזה ימשך, בטח אם נתחזק בהתקפה.

עדיין אעדיף שראמוס ישאר ולא משנה מה, עדיין אעדיף שניתן את המקסימום תמיד, והמקסימום שלנו כולל את ראמוס לצד הפרויקט שבא עלינו לטובה (אני מקווה).

לאתלטיקו יש חומר שחקנים טוב בשביל לקחת אליפות השנה וגם בשנה הבאה, ברצלונה כבר לא היחידה שבמשחק.

עד לפני שנה הייתי אומר שילך. אפשר למצוא פה מאותת הודעות שבהן לא הפסקתי ללכלך עליו. כתבתי שהשתן עולה לו למוח, הוא קריזיונר ורואה את עצמו כמינימום אלוהים. אבל מאז הוא מעט נרגע והוריד דרסטית את טעויות הזחיחות שלו, והוכח לא פעם שהנוכחות שלו חשובה להגנה ולקבוצה בכלל.

אני חושב שהוא צריך להישאר. אין לנו תחליף הולם עבורו.

הויכוח הוא כרגע על המחיר.

האם הוא הרוויח את זכותו לפרוש בלבן? בטח
האם בכל מחיר? לא

Cristiano-Ronaldo-Juventus-Real-Madrid-Sergio-Ramos-1347110

תומאס רונסרו מה-AS חד כהרגלו: הנה מקרה כריסטיאנו 2. ל"קרע" לכאורה בין פלורנטינו והקפטן ראמוס יהיו מפסידים ברורים: אנחנו, אוהדי ריאל מדריד. אולי החור הספורטיבי ייסגר על ידי דויד אלאבה אבל לא מעבר. “אופרת הסבון של ראמוס היא עוד סבל גדול בשנת הקורונה. אני קורא לשני הצדדים להתגמש. פרס צודק שריאל מעל הכל, כמוסד ואימפריה, אבל המיתוס הענק הזה נכתב על ידי אנשים, אגדות, סמלים, החל מסנטיאגו ברנבאו, די סטפאנו, חנטו, ראול, כריסטיאנו…וראמוס”. הוא כותב שחשבו שרונאלדו בירידה - והוא ממשיך. וכמובן המנהיגות בחדר ההלבשה ומאזן האימה בליגת האלופות. “אם ראמוס יעזוב הוא ירוויח יותר אבל בסיטי או פ.ס.ז’ לא יהיה אגדה כמו בריאל ויחמיץ הזדמנות לסוף טוב, סוף ענק מהאגדות”.

עדיין עם הקפטן שמעסיק את התקשורת ללא הרף: במארקה העלו סקר אוהדים ענק עם שבע שאלות לגבי עתידו של ראמוס, 700 אלף הצביעו, זה מטורף. 29% חושבים שראמוס יאריך את חוזהו ליותר מעונה אחת. 34% חושבים שימשיך לשנה נוספת. 37% חושבים שזהו-זה והוא עוזב…

שער המארקה קודר: “מתח גבוה” . סרחיו ראמוס וריאל מדריד לא מבינים זה את זה והפערים גבוהים. הם לא מוצאים פיתרון. מסתבר שהקפטן נפגש עם הנשיא פלורנטינו פרס גם לפני המשחק נגד סלטה בשבת. הפגישה הסתיימה ללא הסכמה. לאחר מכן הם נתקלו זה בזה במנהרה בחדר ההלבשה רגע לפני שהשחקנים עזבו את המגרש, כשהם מרירים. המועדון מציע לו חוזה לעונה נוספת באותו השכר שמקבל השחקן העונה - 12 מיליון יורו לעונה נטו - המשכורת הגבוהה בסגל, אך עליו לקצץ עשרה אחוז לאור משבר הקורונה, כמו כל אחד מחבריו. ראמוס רוצה חוזה לשנתיים ושהפחתת השכר לא תופיע כהנחתה מלמעלה אלא כהסכם ג’נטלמני ויוזמה שלו (ראמוס הוא זה שמנהל את העניינים לגבי הקיצוץ בקבוצה מול ההנהלה לאור משבר הקורונה). ראמוס סירב להצעה, הוא יכול להקשיב להצעות וריאל יכולה לחפש חיזוק. נכתב שזידאן חושש שזה יגרום לבעיות ויקלקל את האווירה הטובה בחדר ההלבשה לקראת השלבים המכריעים של העונה. “השקט לא נראה אפשרי”, נכתב. “ביצועי הקפטן הם ללא ספק אך הרעיון של המועדון הוא להמשיך בניהול הארכת החוזים משנה לשנה לאחר גיל מסוים, משהו שאפשר להכיל עליו נוסחאות שונות, אך כרגע לא מצאו כאלה”.

אני קורא את רונסרו ומרגיש שאנחנו אותו בן אדם חוץ מהספרדית שטעונה שיפור והשרירים שלי. וואו.

בעונה מאוד רעה של ברסה וריאל אתלטיקו בפסגה בקצת צבירת נקודות שנחשב משוגע מבחינתם.
תן לריאל את החיזוקים המדוברים (אמבפה וקמבינגה) פלוס הבאת בלם כמו אוקמפנו במקומו של ראמוס ואני לא חושב שאתלטיקו יהיו פייבוריטים שנה הבאה.

רוב הסיכויים שאופמקנו לא יהפוך למנהיג בין רגע, ושוראן לא יהפוך לאחד אחרי שבמשך שנים לא היה אחד, כך שרוב הסיכויים שהחלפת ראמוס באופמקנו תחליש אותנו. אבל בהחלט נהיה פייבוריטים לאליפות עונה הבאה אם ישימו אותנו מול אתלטיקו הנוכחית.

כמובן שיש איפשהו גבול (ואני מניח שלא לזה התכוונת כי זה ברור מאליו) אבל אם מגבילים את הדיון לסדרי גודל סבירים, כלומר פלוס מינוס מה ששחקני על אחרים שהם לא רונאלדו/מסי מרוויחים, אז עבורי כן בכל מחיר. מדברים על אותו שכר כמו עכשיו לשנתיים - לצורך העניין גם אם היה מבקש העלאה של 15% הייתי מעקם את האף אבל מודה בסוף שעדיף לשלם לו ושיישאר. עדיף לשלם לו ולוותר על אודריזולה2 הבא שיגיע לחמם את הספסל.

ואז מודריץ׳ יבוא ויגיד אבל למה לי מחדשים רק לשנה ובפחות כסף בזמן שלסרחיו מעלים ועוד בתקופת קורונה? מה אתה עונה?

שלמודריץ יש מחליפים טובים, לראמוס לא.
שמודריץ לא יכול לשחק 90 דקות כל משחק, וראמוס כן.

שם המשחק הוא היצע וביקוש. מודריץ לא במצב של ראמוס בנושא הזה.

לראמוס יש כרגע פנוי בלי דמי ההעברה המחליף הכי טוב שאפשר לחשוב עליו, בן 28 בשיא הקריירה.

בגדול ורק כדי לתת תשובה ולא להתחמק - שעם כל האהבה למודריץ וגם עם העונה הטובה שהוא עובר החשיבות של ראמוס למועדון מקצועית כרגע גדולה יותר, וגם ההיסטוריה ארוכה יותר. אם אתה מכריח אותי לחתוך ולתת לאחד, אז כן ראמוס נמצא מעל הרף הזה ומודריץ קצת מתחת. אם וראן היה מפגין יכולת גבוהה יותר אולי הייתי חושב אחרת.

ברמה הפרקטית יותר ראמוס לא מבקש העלאה, וחוזה חדש לעוד שנה גם לראמוס וגם למודריץ’ אם צריך עולה פחות מיוביץ’ אחד.

שזה מתקשר לנקודה הבאה, אם אני נכנס לראש של השחקנים ומסתכל מנקודת מבטם - צריך איזשהי רמה מסויימת של הגינות מצד ההנהלה. טעויות זה חלק מהמשחק אבל התחושה שהיו לנו יותר מדי פספוסים ברכש ובהתנהלות עם חוזים בשנים האחרונות (בוא נקרא לילד/גולפאי בשמו - בייל). אני יכול להבין שחקנים שרוצים לקבל את הערך שלהם אחרי שהם רואים כסף נשפך על שחקני ספסל שלא עושים כלום.