דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

האמת שרעיון של טרייד הוא רעיון חכם מאוד. ללא שום קשר אני חושב שנראה בזמן הקרוב יותר טריידים של שחקנים מבעבר בעקבות הקורונה והמצב הכלכלי של מועדונים. השאלה עד כמה הפריזאים צריכים את הכסף שלנו (הם לא) ומה האזר יכול לתת להם על חשבון אמבפה (סביר להניח שכלום). גם אם פריז השלימה עם המכירה העתידית של אמבפה אני מאמין שהם יעדיפו כמה שיותר כסף במקום מעט כסף והאזר אחד פצוע.

למכור את האזר יהיה קשה כמו למכור את בייל. העולם ראה מה הבלגי נתן ב(כמעט) שנתיים. כלום ושום דבר. לאף קבוצה לא אכפת ממה הגרמה הפציעה שלו. השחקן לא השלים יותר מ4-5 משחקים רצופים ועכשיו כשיש אקסטרה עומס בגלל לוז צפוף וכל השחקנים מועדים לפציעות, זה השחקן האחרון שהייתי פוזל לכיוונו. לצערי הרב אני לא רואה דרך להיפטר מהשחקן אלא אם כן הוא נותן חצי עונה לפנתיאון ואז תעלה שאלה נוספת- האם צריך למכור אותו?

לי זה לא ממש נראה כמו משהו מכוון, הוא עבר 2 ניתוחים באותה קרסול, זכור לי שאחד לא עבר טוב, היה צריך לטוס במיוחד לארה"ב לניתוח השני, ממה שאני זוכר תקנו אותי אם אני טועה.

יש סוגים לפציעות, פציעות של מפרקים ורצועות (אשר לא מתאחים אלא מצתלקים) קשה מאוד להחזיר את המצב לקדמותו, בייחוד שאתה צריך להתחיל להתרגל לברגים ורצועות חדשות שיש לך בגוף, לא פשוט לחזור מהם, גם לא בטוח שאפשר לחזור לאותו כושר.

אני לא חושב שהזאר חווה פציעה כזאת בצ’לסי, אם בכלל, בטח שלהתמודד עם פציעה כזו לקראת גיל 30 זה לא פשוט.

שורה תחתונה אני לא חושב שזה מגיע מזריקת זין או חוסר רצון או איזה דלקת בדרכי החשק בסגנון בייל. אני הרגשתי בזמנים שהוא היה כשיר העונה שהוא חזר יותר טוב ולדעתי גם רעב יותר לכדורגל.

אני עדיין חושב שיש לו מה לתת לנו, בתקווה שיחזור לכשירות מלאה.

דווקא אתמול הוא נראה היה חד

https://twitter.com/realmadridfra/status/1343306627559149569?s=20

גריליש אנדרייטד רציני.
לא מצליח להבין איך הוא לא משחק באחת הגדולות של אירופה.
הבחור עם טכניקה מעולה, מסירה מצוינת, חכמת משחק ובעיקר גולר.

במארקה(ועוד מספר מקורות) מפרסמים שדויד אלאבה צפוי לעבור לריאל מדריד.
אלאבה בן ה-28, יכול לשחק במגוון תפקידים בהגנה ובקישור, מסיים את חוזהו בבאיירן מינכן ב-30 ביוני וכבר סירב להצעה של הבווארים להאריך את ההתקשרות איתו.

הבעיה כרגיל בתג המחיר של השחקנים האנגלים .
וילה הייתה קרובה מאוד בשנה שעברה לרדת ליגה ואם הייתה יורדת הוא היה עובר בסביבות 40-50 מיליון פאונד.
מרגע שהם נשארו בליגה , תג המחיר הוא 80 מיליון פאונד ( סכום שמעט מאוד קבוצות ישלמו).
בכללי , אני חושב שהקבוצות הספרדית צריכות לחקור יותר את השוק האנגלי - לאו דווקא שחקנים מוכנים ( שיקרים מדי ) אלא שחקנים צעירים עם פוטנציאל .

מה החבר’ה פה חושבים על החתמה של אלאבה?
לי הוא זכור בעיקר כילד שעולה ונותן הופעות מדהימות בעמדת המגן השמאלי.
מאז פחות עקבתי אחריו.

אם יגיע אלינו הוא יהיה המגן השמאלי הכי טוב בסגל,הבלם השני בטיבו בסגל והקשר האחורי השני בטיבו בסגל,בחינם(כן שכר גבוה,ידוע),לא מבוגר,לא רואה סיבה לא לקפוץ על המציאה.

אני קצת אמביוולנטי לגביו.
הוא יפגע בהיררכיית השכר, וזה משהו שמאוד חשוב. בלי היררכיית שכר כל אחד יבוא לשולחן וידרוש סכומים הזויים. היררכיית השכר זה הקלף הכי טוב שיש למועדון במשא ומתן. בזמנו איבדנו את די מריה למשל בגלל שהוא דרש יותר ממי שעליו בהיררכיה.

אני עוד לא סגור מה קורה עם מנדי. הייתי אומר לשלוח אותו לעזאזל, אבל זה שחקן של 50 מיליון יורו. וכמה אפשר לזרוק כסף לפח…

לגבי היכולת המקצועית לא אני אשפוט אבל הוא לא מרסלו או רוברטו קרלוס בשיאם בכל מקרה.

אני מאמין שבמועדון יקבלו את ההחלטה הנכונה בכל מקרה.

זו יכולה להתברר כמו גניבה. אם מבחינת שכר זה מתאים אז אני מאד בעד. הוא הטופ של הטופ בעמדה כבר הרבה שנים (נכון שבשנה שעברה הוזז), ולא בליגה של מנדי בשום צורה.

אני לא מבין בכלל מה ההתלבטות, לחטוף בלי לחשוב פעמיים. מרסלו כבר שחקן עבר ומנדי, כמה שהוא טוב (ולדעתי הוא טוב), מגיע עם הבעיות שלו. יש מקום לשניהם בקבוצה, ועם הורסיטיליות של אלאבה יש מקום לשניהם בקבוצה אפילו אם יחליטו להחזיר את רגילון.

היררכית השכר היא דבר חשוב אבל אני מניח שניתן לפתור את זה די בקלות עם בונוס חתימה. לאלאבה זה לא אמור לשנות יותר מדי וזה כבר סתם עניין של סמנטיקה.

אני חושב שאתה עושה את זה ליותר פשוט ממה שזה. אני כמובן ניזון מהתקשורת, ולפחות על פיה - פשוט זה לא. לבקש מהקפטן שלך להוריד בשכר ולהציע לו רק שנה בחוזה, לקצץ לכולם ערב הקורונה ואז להביא שחקן יקר זה משהו שמצריך תמרון. לא אומר שזה בלתי אפשרי ומסכים איתך כמובן שהלוואי וזה יקרה

בדיוק שאלתי על היררכית השכר בהקשר של אלאבה לפני 21-22 ימים. אז כל מי שהגיב לי, אמר שהוא שווה את זה.
למה עכשיו יש ספקות כאן בפורום? בגלל שאני אוהד ברצלונה וזאת הדרך להגחד לי “תכפף”, או שמשהו השתנה?

אגב, ראמוס עדיין לא האריך חוזה. אם הוא לא נשאר אז זה אפילו יותר No Brainer. כל זה בכפוף לענייני תקרת השכר כמובן.

עקרונית אתה צודק רק שאני לא חושב שיש מישהו שבאמת חושב שהוא לא יאריך

שום דבר לא השתנה,אני התווכחתי איתך ואני באותה דעה.
אני לא חושב שזה עשוי לעשות בעיות כי מועדון כדורגל ״זה לא גנון״ כמו שאמרתי בויכוח הקודם,וגם אם כן אז יש דרכים לעקוף את הבעיה עם מענק חתימה שמן כמו שאמרו פה כבר…(למשל קח 15 מיליון מענק חתימה במקום עוד כמה מיליונים לשכר כל שנה).

אגב, לדעתי, מבחינה “מוסרית”, אין בעיה לקצץ בשכר של השחקנים ואז להנחית שחקן יקר. חוזה הוא חוזה וזכותם של השחקנים לסרב לקיצוץ, אבל הם קיבלו את החוזים מקבוצה במצב מסויים ואף אחד לא יכל לחזות כח עליון כח ייחודי שייאפשר את המשך הליגות רק ללא קהל. אז לגיטימי לתת להם גם לספוג את עלויות האסון, וגם להשאיר את הקבוצה תחרותית עם רכש נחוץ.

מה גם שכל אחד יכול להבין לבד שהעובדה שאלבה נכנס למשא ומתן כשחקן חופשי, שם אותו בעמדה חזקה יותר.
מציאה שצריך לקפוץ עליה.

קובו יעבור מויאריאל לחטאפה עד סוף העונה. נקווה שיצליח יותר למרות שהסגנון של חטאפה די הגנתי

גם עכשיו אומרים שהוא שווה את זה, חוץ ממני ומwhykds שבספקות לגביו. לא הגבתי אז כי דבר ראשון לא היה לי משהו חכם להוסיף לדיון, הכל כבר נאמר, ושנית, לא חשבתי שזה קונקרטי באמת בזמנו, אלא יותר קשקושים של התקשרות.

לא יכול לדבר בשביל כולם אבל זה שהכותרת היא ריאל מדריד, לא אומר שאוהדי קבוצות אחרות לא שייכים לכאן אלא שפשוט פה דנים על ריאל מדריד, ולרוב אוהדי ריאל מדריד הם אלו שמגיבים. זו רק דעתי כמובן ואני יודע שלפחות חלק מהמנהלים מחזיקים בה. אתה וכל אוהדי ברצלונה רצויים פה!

אני כתבתי שזו עסקה לא קלה בגלל שהוא ידרוש הרבה. מבחינת יכולת - שיבוא - ציינתי גם בפעם הקודמת שזה עלה ואמרתי שזה מזכיר את המקרה של קרוס