דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מועדון כדורגל זה לא גנון,בטח לא המועדון הגדול בעולם,צריך לשמור על היררכיה מסויימת אבל אי אפשר שכל פעם שרוצים להחתים שחקן יעלו שכר לחצי מהסגל רק כדי לשמור על היררכיה.
כשקרבחאל וקאסמירו יחדשו חוזה,הם יקבלו שכר שתואם למעמדם,אני בטוח שהם מקבלים גם הבטחות בעל פה מפלורנטינו וזה לא מבוסס רק על אמונה…

כמה נקודות בדיון אלאבה שעלה פה לאחרונה:
נשמע לי הזוי שיש אופציה להחתים שחקן ברמה הגבוהה ביותר בחינם ואנחנו מזיזים את האף, לשלם לו או לא לשלם לו. כל עוד השכר שהוא דורש לא מוגזם לגמרי, להחתים!

הוא מגיע כשחקן חופשי וברור שהשכר ומענק החתימה יושפעו מכך. זה אמור להיות ברור לכל שחקן ואם זו בעיה מבחינת היררכיית השכר, שיורידו מהשכר ויוסיפו למענק החתימה.

לגבי התשלום עליו ושכרו והסיכוי שיעמדו בדרך להבאת האלנד/אמבפה/כוכב נחוץ אחר - תמיד אפשר למכור איזה ויניסיוס ב40/50 מיל’ ולסגור את הפינה.

מוזר לי שהדיון הזה מתקיים בכלל כאילו יש לנו רוסטר של מנצ’סטר סיטי.

ואגב, הבחור בן 28 ויכול לשחק גם כבלם (מהרמה הגבוהה ביותר). זו לא החתמה ל2-3 שנים אלא ל-5 שנים בכיף. אורך מלא של חוזה ואז תמיד אפשר פשוט לא לחדש.

לא מבין איפה ההתלבטות בכלל.

מסכים איתך בגדול שככה זה אמור להיות. אבל נניח חידשו למישהו לפני שנה על סכום X, ובא עכשיו שחקן חדש עם יכולת דומה ומקבל 2*X. אני הייתי מתעצבן.
מה קשור גנון? נראה אותך בסיטואציה דומה בעבודה שלך.
אם לקרבאחל רוצים לחדש חוזה עכשיו, והוא קורא את מה שרשום במארקה, זה יכול להעלות את הדרישות שלו. הגיוני בסה"כ. לזה אני קורא אינפלציית שכר.

10 מיליון, 12 מיליון, 15 מיליון? האם 15 מיליון נטו לעונה זה בסדר לשחקן הגנה מצוין, או מוגזם לגמרי?

משכורת של שחקן זה גם תפקיד והיצע של השוק לאותו תפקיד, בלם בצד שמאל מהרמה הכי גבוה זה מצרך מאוד מבוקש ויחסית נדיר ויקבל הרבה יותר ממגן ימני.
כך גם קסמירו למרות שהוא שחקן ענק ובין הכי חשובים בקבוצה לא יקבל משכורת של חלוץ או קיצוני וורלד קלאס.

ההבדל בין חיסרון של קרבחאל והחלפתו במגן ימני מזדמן לא שווה ערך כמו חיסרון בבלם צד שמאל ברמה של אלאבה והחלפתו בנאצ’ו או מיליטאו.

בקיצור, להביא את אלאבה במשכורת יותר גבוה מקסמירו וקרבחאל, אין בעיה. גם אם היה עולה כסף בהעברה עדיין היה מקבל יותר משכורת.

בלם מצד שמאלי מהרמה הכי גבוה שיש, בשיא הקריירה, תפקיד שבין הכי קשים לאייש אותם בכדורגל המקצועני, ועוד בחינם !

התשובה שלי היא שזה לא משנה. אנשים פה דיברו רק בסכומי העברות עד שהעירו להם שיש גם את עניין המשכורת ועכשיו השיח הלך לצד השני, כאילו רק המשכורת היא פאקטור, כאילו אנחנו חיים בעולם שבו על שחקנים לא משלמים דמי העברה. אם שחקן עולה 50 מ’ ומקבל 10 מ’ לשנה למשך 5 שנים, עלותו היא 100 מ’, והיא מורכבת משניהם. אלאבה מגיע בחינם ויהווה גם קשר מצוין, גם בלם מעולה וגם מגן שמאלי פותח. מעבר לכך שהוא ברמה הגבוהה ביותר בשלושתם, תראה איזו חשיבות גדולה מקבל לוקאס ואסקז על הורסטיליות שלו בעמדות, כשהוא עצמו שחקן הרבה יותר חלש מאלאבה.

שיקבל 15 מ’ ושיקבל גם 20 מבחינתי. תמיד אפשר לגלם אותם במענק החתימה ו"לשלם" לו 7. החשיבות של זה, במימדים הסבירים של התשלום, היא מינורית. הסגל שלנו השנה כבר מספר פעמים הזדקק לשחקן ברמה הגבוהה ביותר בכל אחת משלושת העמדות בהן הוא משחק. לדון על כמה לשלם לשחקן שיחפה בכל אחת מהעמדות הללו לגמרי בחינם ולרוב גם יפתח בהרכב זה מצחיק בעיני.

אגב, מזכיר לך שאנו לא דנים פה בברצלונה והמצב הפיננסי שלנו בהחלט מאפשר גמישות מסויימת. המצב של הסגל שלנו לעומת זאת, מצריך שיפור באופן בהול.

חלוץ או קיצוני עם מספרים של ריאל מדריד אולי לא, אבל אם קאסמירו יעמיד את עצמו למבחן השוק יהיו לא מעט קבוצות באירופה שיהיו מוכנות לשלם לו הרבה מאד כסף. אולי השחקן שלנו עם הפער הכי גדול בין מה שהוא מרוויח למה שהוא שווה

גם ריאל תשלם לו הרבה מאוד כסף(יותר ממה שהוא מרוויח עכשיו), אבל עדיין זה יהיה פחות מקיצוני או חלוץ מהרמה שלו.

אני רואה שכולכם פה מסכימים שצריך לתת לאלאבה את מה שהוא מבקש.
בסדר, עניתם לי על השאלות, תודה.

בברצלונה זה יותר קל. אין כסף אז אין דיון.

אחרי כמה שנים של חוסר רכש (בין לבין היה רכש של שחקני ספסל ויציע) תאמין לי שלא אכפת לי מהשכר,העיקר שיחתימו כבר שחקני טופ,סומך על פלורנטינו שיידע להתנהל כלכלית.

ההתכנסות השנתית של ה-Socios Compromisarios - סוג של מרכז הליכוד במועדון שכולל 2000 סוסיוס נבחרים - מתקיימת היום בזום. פלורנטינו דיבר על הפגיעה בהכנסות ועל רפורמות שמועדוני הכדורגל צריכים לעבור, אבל בחלק המעניין יותר אמר שאין שום קשר בין השיפוצים בברנבאו למאזן הנוכחי. עלות העבודות - 525 מיליון יורו - ממומנות בהלוואה ל30 שנה אותה המועדון יתחיל לשלם ביוני 2023. הגידול הצפוי בהכנסות שיביאו השיפוצים אמור להחזיר את ההשקעה.

יש עדכון לגבי רודריגו?

המארקה אומרים שלושה חודשים בחוץ. השם ישמור

שמועה על פודן מסיטי, שחקן סופר מוכשר אבל אם אני ריאל הייתי מביא את גריליש - הכי רחוק משחקן אנגלי טיפוסי , טכני בטירוף ועם נגיעות של קוסם.

לא עוקב מספיק אחרי סיטי, אבל הוא מסוגל לשחק כקשר 50:50 ולא רק התקפי? ליום שאחרי קרוס ומודריץ׳ הוא יהיה מסוגל להשתלט על הקישור כשמאחוריו קשר אחורי אחד בלבד? או שמדובר בעוד 10 שלא יהיה לו מקום אצלינו?

אם אני לא טועה הוא כבר שיחק כמה פעמים 50-50 אבל יהיה בזבוז לשים אותו שם עם היכולות ההתקפיות שלו.
אני דווקא חושב שריאל נואשת ל-10 ( איסקו בדרך החוצה, אודוגור לא מרשים ) מהסוג של גריליש.

שאלה למי שמבין קצת בחוזים (@KB9 @Raulito-7 אולי?): אני מרגיש שהסיטואציה עם הזארד היא לא נטו ביש מזל, אלא יותר בסגנון של זריקת זין. קשה לי להאמין שהזארד, שבקושי היה נפצע בצ’לסי, מגיע אלינו ומפספס כל כך הרבה משחקים בשל פציעות כאלו ואחרות.

לי זה מרגיש שהזארד קצת התבלבל מהתג מחיר שלו. בואו נהיה כנים, אמנם מדובר במקצוענים אבל בסופו של דבר הם בני אדם. מי לא היה עף על עצמו אם הוא היה שווה 120 מיליון יורו/השחקן הכי יקר במועדון כמו ריאל מדריד? יכול להיות שהזארד שחלם לשחק בריאל הגיע אליה עם גישה של מלך ופה הצרות התחילו.

בשונה משחקנים כמו רובן שהיה פציע בכל מקום, בייל שעל אמת לא התעניין כבר בכדורגל והתחיל להיפצע כל יום, ואפילו קאקא שפשוט הגיע פצוע (בגב למי שלא זוכר), להזארד לא היו איזשהן בעיות. אמנם מדובר בשחקן שעל פי דיווחים תמיד משמין בסוף עונה, אבל סה"כ במקצוען.

אז מה אני בא לשאול? למה סיטואציות כאלו הן חד צדדיות? קרי, למה מועדונים מוציאים הון על שחקנים בלי אופציה להיפטר מהם בצורה שלא תדפוק אותם? האם אין אפשרות להעמיד שחקן לוועדת משמעת בתקווה שתמנע ממנו להיות כזה זורק ז**? ברור שיש. האם המועדון לא עושה את זה כי זה ייראה רע שהכוכב, השחקן הכי יקר בהיסטוריה נענש? אולי, מי יודע.

מה שאני בעצם טוען ושואל זה איך אפשר להגן על המועדון במצב כזה? מה אפשר לעשות על מנת למנוע סיטואציה כזו פעם הבאה שרוכשים שחקן?

*אני מעלה את הסוגיה כי קצת נשבר לי מהזארד ובכנות, הייתי בכיף נפטר ממנו בסיום עונה ומביא שחקן במקומו (נניח אמבפה). לי זה מרגיש יותר כמו שחקן שעלה לו השתן לראש מאשר ביש מזל.

מה דעתכם ידידי?

מסכים עם רוב מה שכתבת, מה שכן קשה לי להאמין שהאזר הגיע ״מנופח מעצמו״. זה לא שהוא זכה בתואר גדול למעט אליפות אנגליה. חסרים לו תארים גדולים כמו ליגת האלופות שהוא יכול להשיג עם ריאל.

הבעיות עם האזר התחילו עוד לפניי שהגיע, היו לא מעט דיווחים שהוא נחת עם עודף משקל ולמעשה הבלגי בעצמו התראיין ואמר שבחופש הוא אוהב להשתחרר.
לגביי חוזה השחקן, המועדון רשאי להכניס הגבלות כאלו ואחרות לחוזה השחקן, אבל זה בדרך כלל קורה עם שחקנים בעייתים והאזר לא היה כזה. לא היו לו בעיות משמעת וכמו שאמרת הוא תמיד היה כשיר מה גם שריאל לא נוטה להכניס סעיפים ״חריגים״ מהסגנון הזה, כלומר המצב הוא כזה וישאר כזה ולנו ולמועדון נשאר רק להתפלל שהוא יהיה כשיר מתישהו. דרך אגב לדעתי המניה שלו נפלה חזק והוא יהיה צריך לתת סיומת מטורפת בליגה וליגת האלופות על מנת לנסוק. אם מודריץ׳ בחצי עונה הראשונה שלו נבחר לרכש הגרוע של המועדון אז האזר משאיר לו אבק כבר במשך שנה וחצי.

בצד של הקבוצה, אני חושב שהביטוח מכסה פציעות כאלה, אז יש פיצוי כלשהו.

בנוגע להזאר, הוא אכן הגיע בגישה לא משהו, אבל הפציעה המרכזית שלו הייתה כתוצאה ממכה חזקה שספג, במהלך תקופה טובה שלו אצלנו. כמעט כל הסיפור שלו נע סביב אותה פציעה, והפציעות לאחרונה הן כתוצאה מלנסות לחזור מאפס למאה בזמן קצר. חוסר מזל מחריד.

דן, מסכים עם מה שרשמת. להזארד יש כביכול עוד הרבה מה להשיג וריאל צריכה להיות המקום בשביל זה, אין ספק על כך. אכן הוא טען את מה שטען באותו ראיון והזכרתי את זה בהודעה שלי. השאלה אם שווה לחכות לו. מודריץ’ הגיע צעיר יותר מהזארד ולא על תקן כוכב, ככה שאתה 100% צודק - הזארד משאיר אבק בצורה מוגזמת.

יוני, נקודות מעניינות. מוכן לפרט איך הביטוח מפצה את הקבוצה? האם כששחקן נפצע הביטוח הוא זה שמשלם משכורת של שחקן או פיצוי למועדון? לא הייתי מודע לזה.
בקשר לנקודה השנייה שלך, קשה לי להאמין שזה רק ביש מזל רציני. אני זוכר את אותה פציעת קרסול, אבל מרגיש לי שהזארד פשוט קצת עצלן.

בכל אופן, בין אם ביש מזל או בין אם זורק ז**, אני לא רואה איך ולמה צריך להשאיר אותו. הייתי מנסה לעשות טרייד הזארד + כסף על אמבפה או משהו בסגנון. זה לא שלהזארד אין מה להציע, מדובר בשחקן עם תכונות שלא היו לנו שנים - כדור שנדבק ולא יוצא מהרגל, משהו שמאוד חסר עם כל האימפוטנטיות שלנו. השאלה אם שווה לחכות לו, כלכלית ומקצועית.