דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

שימוש חסר תקדים במגינים, יכולת נדירה לשחק במגוון רחב של שיטות בזמן משחק ובין משחקים. הוא לא המציא את המשחק מחדש והוא בטח לא מאמן התקפי אבל הוא טקטיקן יותר גדול מרוב המאמנים שהיו כאן. בטח לעומת אנצלוטי. ובהכנה טקטית למשחקים ספציפים הוא המאמן הכי מרשים שיש מאז שהוא על הקווים.

שנשאל אוהד ברסה מי התמודד מול ברסה חזקה יותר? האם ברסה של שנה שעברה או של 2015?
כדי לקחת אליפות אתה לא צריך להיות מעולה, מספיק להיות פחות גרוע מהיריבה. ברסה המשיכה להחלש. בנוסף, עונת 18-19 הייתה בלאגן אחד גדול, שגם זידאן לא הציג יכולת טובה מסולרי ולופטגי (אפילו הציג יכולת חלשה מהם).
עונה לאחר מכן הוא קיבל קצת רכש, שבשילוב עם המשך הדעיכה של ברסה הספיק לאליפות שכן מגיע לו קרדיט עליה, אבל מפה ועד גאונות? מגיע לו קרדיט עליה שלוולוורדה מגיע קרדיט על האליפויות של ברסה. כל הכבוד לו, אבל לא משהו שרק הוא היה מסוגל לעשות.

ה87 נקודות שהשיג לא היו מקנות לו אליפות באף עונה אחרת, דרך אגב.

כי הוא התכונן נהדר למשחקים ספציפיים, אבל זוהי לא הייתה רמה שנשמרה שבוע אחרי שבוע או דרך שנשארה.
כולנו התלהבנו מאותו 442 קלאסי עם ואסקז ואסנסיו. כולנו קיווינו שזידאן עלה פה על משהו ונראה את זה עוד הרבה. בפועל אני חושב שראינו את ההרכב הזה משהו כמו 4 פעמים ורק פעם אחת או פעמיים כהרכב פותח (עקב היעדרות של קשר) על אף שתמיד נראינו ככה טוב.

קאפלו בא, החזיר את הווינריות לקבוצה שהייתה בצלה של ברצלונה, לקח אליפות - ועף. אמנם זה לא פלורנטינו שהניף את הגרזן אבל אתה מבין את המסר. הוא לא עשה ראניירי בלסטר, אתם טועים. בריאל יש דרישה גם לכדורגל מסוים כנראה. האליפות אשתקד - אני לא יודענאם בקלחת של הברנבאו כל ה-0:1ים האלה היו אפשריים. גם על זידאן אף אחד לא היה חס. תקשיב בעונה שעברה נרדמתי פעמיים בזמן משחקים (לאחר הקורונה) וזה לא קרה לי מאז ימי הצבא כחייל עייף. וזה לא קשור לזה שהחיים שלי במשבר.
אם יוביץ’ נכפה עליו זו סיבה לעשות דווקא ולא להשתמש בו?

במה מתבטא השימוש חסר התקדים במגנים? לעומת קודמיו בתפקיד או בכלל ביחס למאמנים אחרים.

אגב, בוא נזכור שגם כיום משחקים בריאל שחקני טופ כמו מודריץ’, וראן, קרוס, קאסמירו, ראמוס, קרבאחל ובנזמה.
לא צריך לזלזל עד כדי כך בחומר השחקנים.

גיא,
אני חושש פה לאובר פירגון מצדך.

אני לא רוצה להישמע שטחי, אבל מה בסוף?
מבחינתך ובמציאות הנוכחית - מעדיף להישאר איתו או בלעדיו?
Lets talk Dugri

איזה סגל? אותו סגל של 2017? יואו באמת סגל גרוע.
או שאתה מתכוון לסגל של אחרי רונאלדו? עם הסגל של אחרי רונאלדו בכמה צ׳מפיונס הוא זכה?

זידאן כמאמן בהסתכלות היסטורית? מצוין.
זידאן כמאמן היום? לא.

לא מבין מה הבעיה להגיד שמאמן (כמו שחקן) יש לו תכונות חזקות יותר וחזקות פחות? אני לא חושב שמסי בלם טוב, אבל זה אומר שהוא שחקן גרוע?
כרגע ריאל לא במצב בו החוזקות של זידאן באות לידי ביטוי.
אחרי שנביא את אמבפה, האלאנד, קאמבינגה, ואלאבה אני בהחלט חושב שהוא יהיה האיש הנכון למשימה.

זידאן מאוד מצליח, ושוב אגיד את הדעה שלי לגביו:
בהנתן סגל חזק, זידאן הוא האיש הנכון למקסם את היכולת ולקטוף את הפירות (להשיג את הגרוש ללירה).
בהנתן סגל לא מושלם שמצריך בניה, יש מאמנים טובים ממנו בהרבה.

ולא רק בבניה עסקינן. זה הרבה הרבה מעבר

אין פה שום צורך בתהיות עמוקות - ברור שאיתו. מחליף את כל עובדי המועדון לפניו.

לא הייתה שום קבוצה שכל יכולת ייצור המצבים שלה מבוססת על שני המגינים, וזכתה באליפות ובצמפיונס באותה עונה. יש המון עבודה טקטית שמקטית מאחורי זה ואינספור מהלכים שהקבוצה עשתה בקביעות כדי שזה יעבוד. לנצח אזכור את העונה הזאת כעונת ההרמות בלעג כי זה לא סגנון שאני אוהב - אבל זה לא קרה במקרה.

הקישור ההפוך, קסמירו מקדימה ומודריץ’ וקרוס מאחור, השימוש באיסקו שתמיד התברר כבינגו. וכמובן התאמות הגנתיות, ואז המגנים חגגו.

הרכב הצ’מפיונס והרכב הליגה שהשאיר את הכוכבים רעננים לסיום העונה.

קרוס מגן שמאלי מהעונה שעברה בהנעת כדור מהעונה שעברה כדי להחביא את מנדי בהנעת הכדור, גם קרבחאל מהצד השני הרבה פעמים נכנס למרכז ומודריץ’ מניע כדור במקומו.

זה על קצה המזלג, בנוסף כמובן להכנה למשחקים הגדולים שברוב הזמן הוא נותן נוקאואט טקטי למאמן היריבה.

לא, אבל הוא לקח אליפות, אז אי אפשר לבוא בטענות. הוא התפטר אחרי צ’מפיונס כי לא רצו להקשיב לו בעניין הרכש, גם כשחזר לא קיבל את כל מי שרצה ועדיין זכה באליפות, ובקיץ והחורף הזה לא קיבל אף שחקן, יש לתת לו את הקיץ הבא לבנות קביצה ואז אפשר לבוא אליו בטענות בעניין הרכש אם יכשל.

יכול להיות שפרז הוא האיש שהתווה את מדיניות הרכש שלנו, יכול להיות שזידאן עצמו הוא זה שביקש את השחקנים הללו אבל בכל מקרה הדבר הבולט ביותר לעין לדעתי הוא ההתנגשות והדיסוננס שיש בין השניים.
מצד אחד המדיניות של ריאל כבר כמה שנים היא לרכוש אך ורק צעירים מוכשרים, מצד שני הצעירים האלה לא מקבלים דקות והמשכיות ולאט לאט נדחקים החוצה.
עצם העובדה שיוביץ’ נקנה ב60 מיליון ומושאל, מיליטאו נקנה ב50 וגם בדרך החוצה ועוד שלל החלטות הזויות (אודאגור רצה להישאר עוד עונה בסוסיאדד ומחמם את הספסל, המכירות של תיאו, רגילון, יורנטה וחכימי, מה אודריוסולה עושה פה אם הוא רואה את לוקאס ואסקז משחק על המשבצת שלו ועוד ועוד) הן תעודת עניות אחת גדולה לקבוצה.

אז זה לא באמת משנה מי קיבל את ההחלטה, ברגע שזידאן פה ובמשמרת שלו הוחלט שיוביץ’ ומיליטאו ירכשו זה בהחלט גם עליו.

הדבר הראשון שפרז צריך לעשות בקיץ הוא להחליט לאן המועדון הולך מבחינת מדיניות- אם הוחלט להמשיך את קו השחקנים הצעירים אז לתת להם קרדיט ולשלב אותם כמה שיותר (במקסימום יכשלו כמו ה11 הראשונים שיש עכשיו) במידה ולא, זו לא בושה לחשב מסלול מחדש ולהודות בטעויות, למכור בכמה שאפשר את השחקנים שנרכשו ולא להשאיל אותם למספר שנים ולהביא שחקנים שבאמת מתאימים לכאן ועכשיו.
אני מאד פרו זידאן ומאמין שאם נניח מצליחים להנחית את אמבפה והאלנד הוא יהיה המתאים ביותר לנהל אותם, אבל כדי לבנות משהו חדש בלי הותיקים החסינים אני ממש לא בטוח שהוא האיש המתאים.

מאוד מסכים (וגם כתבתי משהו דומה).
מה שפשוט לא מובן לי בכלל זה איך התנגשות הדרכים ההפוכות הללו של זידאן ופרז לא יוצרת בעיות או יחסים עכורים?
הרי אם כמו שנאמר אלה רכשים של פרז וזידאן פשוט מתעלם מהם לחלוטין אז אני בצור פרז הייתי כועס על כך שזידאן מבזבז לי כסף פשוטו כמשמעו!
ואם הייתי זידאן, הייתי מעדיף להיות קצת יותר גמיש ולהבין שעמים גם אם בתאוריה הדרך שלי טובה יותר, בהנתן מצב הרכש של פרז אולי עדיף לשתף עם זה פעולה לעתיד.
עזבו אמונה בשחקנים הצעירים שנקנו שיהפכו לוורלד קלאסים.
יוביץ עלה 60 מיליון. יוביץ מיובש ימכר בפחות מיוביץ שמשחק.
אם יוביץ ימכר ביותר כסף אז יהיה לקבוצה יותר כסף לקנות את השחקנים שזידאן מעוניין בהם.

לכן המצב הזה פשוט לא ברור לי.
יש מצב שפלורנטינו הוא פשוט לא אותו פלורנטינו? הגיל עושה את שלו? קשה לי להאמין שפלורנטינו של לפני מספר שנים היה סובל את המעשים האלו של זידאן.
אותו פלורנטינו שהיה מפטר מאמנים על כל שטות, גם אחרי מספר קטן של משחקים.
לא מובן לי איך הוא מקבל בכזו כניעות מאמן שפשוט לא שם על הדרך אותה הוא מנסה להתוות.

אני כמו כולם מתוסכל מאוד מהמצב, מאיך שהקבוצה נראית על המגרש וממה שהשחקנים משדרים. פלורנטינו פרז זה לא אלי טביב. אני בטוח שהוא וזידאן שקופים אחד עם השני. יש פה הרבה מאוד דברים שקורים ביחד שמביאים את כולם למצב הזה. רואים שזידאן מתוסכל מזה בדיוק כמו כולם (למרות שיש לו חלק בזה, אני לא מנקה אותו מאשמה) יש פה סגל מבוגר, שבע, הקפטן עסוק באיומים על חוזה, אין קהל במגרשים, הלוז לא סביר, הקורונה מקשה על כל המצב הכלכלי ובכלל קשה יותר להביא שחקנים ובפרט כוכבים. הז על גבול הבלתי אםשרי לבנות עוד הרכב פיפא לפתע, הליגה הספרדית קצת מדשדשת, האנגליות מלאות בכסף ותחרותיות יותר וההיצע יחסית דל. כולם מבינים מי הכוכבים הגדולים הבאים ומעבר שלהם כבר לא קל כמו לשלם ליונייטד 90 מליון ולהנחית את רונאלדו. אמבפה זה טנגו אחר לחלוטין וצריך לגרום לזה לקרות בהרבה יותר זהירות.

כל זה לא בא להגיד שכולם בסדר. נעשו טעויות והרבה (גם האזר זו טעות כזאת).

זה בא להגיד שאנחנו כאוהדים מתוסכלים (בצדק) אמורים ולפי דעתי יכולים לסמוך על הנשיא שהוכיח את עצמו כבר ואת המאמן שגם הוא הוכיח את עצמו כבר שהם עושים כל מה שצריך ואפשר כדי להחזיר את ריאל מדריד לטופ שהיא אמורה להיות בו.

אין לי ספק שזידאן ופלורנטינו דואגים לזה יותר מכולם ויותר מכל מני שחקנים שדואגים בעיקר לעצמם. אבל “ניקוי אורוות” זה טוב ויפה על הנייר. קצת יותר מסובך במציאות כנראה.

לפי התקשורת הספרדית, ריאל רוצה להיפטר מ:
אודריוסלה
מיליטאו
מרסלו
איסקו
מריאנו

וויניסיוס יוצע למכירה ככל הנראה בקיץ

בראהים יחזור מהשאלה במילאן כי הוא משחק שם טוב בנוסף כנראה שלא זידאן יעמוד על הקווים עונה הבאה.
קובו יחזור גם (ככל הנראה)
ריינר יחזור מהשאלה ויצא לעוד אחת (ככל הנראה)

ינסו למכור את
יוביץ׳
מיוראל
וואיחו
בייל

המטרות של ריאל בהחתמות זה שחקן לכל קטגוריה:
אלבה חתם ל5 שנים
קמבינגה יגיע
אמבאפה יגיע ( פריז בהפסד של 200 מיל׳ חייבת למכור או את ניימאר או את אמבאפה, והוא התראיין ואמר שהוא יאריך רק אם ירצה להישאר לעוד הרבה שנים.)
רוצים לקנות מגן ימני שיהיה מחליף לדני.
חלוץ בשביל להקל על קארים ( לא יהיה הלאנד השנה, אלא רק ב2022 זה התכנון של ריאל).
בגדול זו מהפכה גדולה שהגביע גרם לזירוז של זה. בנוסף התקשורת הספרדית מדברת שזה די החלטי שזידאן לא ימשיך והפרידה תהיה בצורה יפה. השמות שעולים כמחליפים זה כמובן ראול אבל אבל אלגרי ונגלסמן.

אשמח לשמוע מה דעתכם על המהפכה (אמן) שתתקיים.

זה שזידאן לא יהיה על הקווים לא יפגע בהגעה של אמבפה ?

אי אפשר לדעת… משער שיהיו לזה השלכות… אבל אף אחד לא נראה לי חשב ששחקן יישאר בפריז רק כי נניח זידאן היה עוזב אחרי עוד שנה… נבואה ניתנה לשוטים :slight_smile:

לא ברור לי למה השם של טוכל לא עולה כאן בהקשר של מאמנים.
בכל אופן אני אשמח לנגלסמן, מאמן מאוד מוצלח. החוסר ניסיון שלו בקבוצה גדולה זהה לשל ראול ככה שאבין את הטיעון הזה רק בתנאי שאומרים אותו בלמה אלגרי כן.

אם הזאר יפצע פחות אז התכנית הזו בהחלט יכולה להספיק ולהביא אותנו לטופ (גם בלעדיו האמת).

————קורטואה————
אלאבה - וראן - ראמוס - קרבאחל
——קאסמירו - קאמבינגה——
————מודריץ׳————
—הזאר - בנזמה - אמבפה—

יש מחליפים מספיק טובים, ועם איזה נגלסמן אולי נראה משחק לחץ ושחרור מהיר קדימה.
אולי אפילו נלך על קישור מאוד חזק ופדה ישחק במקום מודריץ. ניצןר משחק לחץ מאוד חזק ושחרור מהיר קדימה עם קשרים שיודעים טוב לפרוץ ולאיים מרחוק.

מה המקור? הוא אמין?
חבל לי על מיליטאו. מהמעט שראיתי אותו משחק הוא בלם לא רע על אחת כמה וכמה אם הוא בלם שלישי או רביעי. כל שאר השחקנים שציינת צריכים ללכת, כל אחד מסיבותיו.

קובו וריינר לא באמת שיחקו העונה יותר מידי בקבוצות שלהם אז קשה לגבש דעה. בראהים לאחרונה מראה יכולת די טובה במילאן, אבל לא הייתי ממהר להסיק שום דבר לגביי עתידו.

אלאבה ואמבפה נשמע נהדר. הייתי שמח לראות את האלנד האמת יותר מאשר את הצרפתי, ההרגשה האישית שלי היא שהאלנד הוא הקילר הכי טוב שתמצא היום מול השער. הוא מכונת שערים ומסוגל לכבוש מכל מצב בכל רגע נתון. לגביי קאמאבינגה זה סוג של הימור. שחקן צעיר מאוד שמשחק בקבוצה סבירה בליגה סבירה, נכון שהוא נתן כמה הופעות לא רעות במידי הנבחרת הלאומית, אבל זה יכול להתפוצץ לנו בפרצוף כמו שקרה עם טאלנטים צעירים אחרים. הייתי שמח לראות קשר אחורי / 50-50 יותר מוכח, למרות זאת גם אם כן יגיע זו עדין תהיה רכישה טובה.

אתר מאוד אמין בשילוב של מספר טוייטרים מאוד אמינים - Madrid Xtra, Madrid Zone and Infinite Madrid.
כמו כן בהרבה מאוד מהטוויטרים שציינתי מדברים על הענין עם אשרף, ריאל לא ראתה בעין יפה את חוסר התשלום אפילו הראשון. הם קבעו תאריכים חדשים. אם התאריכים החדשים לא יכובדו, כנראה שאשרף יחזור.