דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מצחיק לשמוע שהוא גילה את פאביניו ששיחק בעצם בריאל מדריד.
חבל שבריאל מדריד לא גילו את פאביניו.

מסתבר שהוא כבר היה חלק מצוות הסקאוטינג במועדון עד 2013, ככה שיש סיכוי שהוא באמת גילה אותו

אמנם שחקנים צעירים זה הדבר האחרון שאנחנו צריכים אבל קשה שלא להתרשם מג’רמי דוקו הבלגי. אתמול צפיתי בו מול בלארוס והבחור מפוצץ כישרון.
לדעתי תוך עונה שתיים הוא משלש את שוויו כעת.

אחרי שעשו סיבוב אצל ברצלונה מדווח כעת שמינו ראיולה ואבא של הולאנד נמצאים בפגישה עם נציגי ריאל במדריד.

מחשבה שעלתה לי: יש לא מעט שחקנים חופשיים שמסיימים חוזה מלבד דויד אלאבה.
גם ממפיס דפאיי שמקושר לברסה יכול לתרום לנו לא מעט.
בהנחה הכי אופטימית שגם אמבפה וגם האלאנד מגיעים לפה אנחנו כנראה שנצטרך להפטר מהזאר או בנזמה (או שניהם) כדי לממן אותם ואת השכר שלהם. במצב כזה דפאיי שחקן טוב ובשל מכל שחקן התקפה אחר שיש לנו במועדון.
אני חושב בלי קשר שכדאי לנו להשאיל את רודריגו וויניסיוס, שיתפתחו בסביבה מתאימה יותר להתפתחות של שחקנים צעירים, דפאיי כרגע בשל יותר משניהם והוא בא על העמדות שלהם.
גם במצב הכי אופטימי יהיו לנו אמבפה, האלאנד, בנזמה/הזאר ואסנסיו. בהחלט יש לו מקום לצד שחקנים כאלה על חשבון הצעירים.
בהנחה פחות אופטימית בה רק אחד מהאלאנד או אמבפה יגיע או אף אחד מהם אז הגעה של דפאי תתרום לנו אפילו יותר.

הוא שחקן שכנראה לא ידרוש משכורת מאוד גבוהה, ובכל מצב שלא יהיה הוא יהיה לכל הפחות מחליף ראשון וכנראה שלכל העמדות.
אני חושב שנרוויח מהגעה שלו לא מעט

דיוויד אלאבה, לפי דיווחים חדשים, הדרך שלו לריאל סלולה וב1 ביולי הוא יהיה במדים הלבנים.
לאחר התצוגה שלו אתמול ותצוגות נוספות העונה אני מתחיל לתהות, האם הוא באמת מה שאנחנו צריכים? האם המשכורת הגבוהה שלו שווה את מה שנקבל ממנו?
שאלה נוספת, על חשבון מי זה הולך להיות? ראמוס? נאצ’ו? מיליטאו?

אשמח לשמוע את דעתכם.

רכש מיותר, שחקן בינוני עם הייפ לא מובן. בטח כשהוא בשלב היורד של הקריירה (ראה ערך רכישת הזאר).

מסוג השחקנים שבמסגרת הקרייסיס העולמי שמשפיע על הכדורגל בפרט, מחתימים ואחר כך שוברים את הראש. קל וחומר במצב הנוכחי ששרוי בו המועדון וכתוצאה ממנו מרסלו, ראמוס, ואסקז ואודריוסולה עתידים לעזוב. כמובן שגם עמדותיהם של נאצ’ו, וראן ומיליטאו אינן ברורות בהחלט.

לא הבנתי מה זה אומר השלב היורד של הקריירה. בנזמה ומודריץ’ העונה נמצאים בשלב הזה? או לוקאס ואסקז ונאצ’ו?

גם אם היכולת שלו קצת ברגרסיה בשנה-שנתיים האחרונות, בגילו הוא בהחלט יכול לחזור לעצמו ואף להשתדרג באופן ניכר. זה לא קריירה בפיפא שברגע שאתה מגיע לגיל מסוים אתה מספיק להשתפר ומתחיל לצנוח, כאמור לא חסרות דוגמאות אצלנו לשחקנים עם עליות ומורדות ביכולת לאורך שנים. על האיכויות שלו בשיאו אני מאמין שמיותר להרחיב.

בסופו של דבר השאלה מה יהיו הדרישות הכלכליות והמקצועיות של אלאבה. האם הוא ידרוש 20 מיליון משכורת ומקום קבוע בהרכב או שמא יסכים לרדת ל10-12 מיליון (מבחינת היררכיית שכר בריאה, קטונתי כמובן מלהיות השמאי של הקבוצה) ולקבל בהבנה ספסולים ומעמד כלבויניקי יותר. זה לא רק בלם ומגן שמאלי, גם לקאסמירו אין לנו מחליף כרגע.

ענית בעצמך - רגרסיה ביכולת. ועוד אוסיף, שהיא אף פעם לא הייתה גבוהה כמו שעושים ממנה.
בנוסף, אל תשווה שחקן שמתאקלם ומגיע למקום חדש בגיל 30 לחבר’ה שמשחקים פה כבר קרוב לעשור.

אז אנחנו חלוקים לגבי היכולת שלו בעבר (היה לטעמי המגן השמאלי בטוב בעולם בשיאו יחד עם מרסלו) ולגבי היכולת הנוכחית שלו גם אחרי רגרסיה מסוימת. אין לו שום חיסרון בולט, אני גם אעדיף שלא יהיה באנקר כבלם פותח אצלנו אלא יותר כלבויניק אבל בכל מקרה הוא יכול לתרום לנו המון.

ממתי גיל 30 זה גיל שבלמים נמצאים מעבר לשיא? אלבה מעולה ובכושר יותר טוב מכל החוליה האחורית שלנו, אולי פרט לואראן.

אני היחיד שמעדיף אותו כמגן שמאלי?
מנדי מגן חמוד מאוד, אך לוקה בחסר בכל הפן הטכני.
נאצ׳ו, וראן ומיליטאו הוכיחו את עצמם גם מול קבוצות חזקות, ונראה שהמשכיות היא מה שהם היו זקוקים לה. לא רואה כמה אלאבה יחזק את מרכז ההגנה שלנו, אך את האגף השמאלי בהגנה הוא ישפר יותר.

גם אני (וכקשר אחורי, כי חסר). אבל מעניין אותי לדעת, למי שעוקב - למה בבאיירן הוא כבר לא משחק שם? למה הביאו חמישים מגינים שמאליים?

מחסור בבלמים ודיוויס אם אני לא טועה

בהינתן ובאמת פלורנטינו מכין לנו קיץ של גלאקטיקוס 3.0,
קרי:

אמבפה
האלנד
אלאבה
קמאבינגה

(ברהים)
(אודגור)

איפה אנחנו עומדים בגזרת המכירות?
Operacion Salida שלי:
איסקו
ואסקז
אודרי
מריאנו
מרסלו
וארן

(מיוראל)
(סבאיוס)
(בייל)
(יוביץ׳)
(וייאחו)
דעתכם?
פספסתי מושאל כלשהו?

אני לא מבין את הרצון הפתאומי למכור את ואראן (שמעתי על זה מכמה מקורות). מבחינתי הוא צריך להישאר ואני גם מאמין שהוא ישאר.

לוקאס ואסקז הוא מקרה מסובך אחרי שהוא חווה “רנסנס” כמגן. עכשיו הוא גם עם הפציעה. בקיצור, לא ברור מה קורה איתו- האם יחודש החוזה או לא?

לגבי הרכש- הלוואי שהרשימה שנתת פה תקרה באמת. אני חושב שכל אוהד היה מסתפק בשני השמות הראשונים לבדם. אני לא יודע כמה זה באמת ריאלי.

נראה לי קמאבינגה כבר פחות על הרדאר שלנו. אחרי עונת הפריצה בשנה שעברה, העונה הוא מאוד בינוני. הפוטנציאל קיים, אבל לא בטוח שהוא יוכל לתרום מיידית וגם המחיר עלול להיות גבוה מידי.

יש כאלה שצריכים לעזוב בלי קשר לרכש - בייל, מריאנו, איסקו, אודריוסולה, מרסלו.
אם מביאים את אמבפה אז הייתי מוכר גם את הזאר.
אם מביאים את הולאנד אז הייתי נפרד לשלום מבנזמה.

בהתחשב באובדן ההכנסות מהקורונה אני מתקשה להאמין שנראה קיץ גלאקטי מטורף. להחתים גם את אמבפה וגם את הולאנד בקיץ אחד זה נושק ל-300 מיליון יורו כולל עמלות סוכנים ומענקי חתימה. לא הגיוני.

אני חושב שזה בהחלט אפשרי כי פלורנטינו גם לוקח בחשבון את ההגדלה בהכנסות שתהיה מהברנבאו החדש ומהמעבר לשיטה שונה באלופות שתניב יותר כסף למועדוני העל של אירופה ותיכנס לתוקף ב 2024.
מה גם שהבאה של שני כוכבים כאלה תגרום לספונסרים לעמוד בתור כדי לתת לנו חסויות בהרבה כסף.
אני סומך עליו.

יש גם הרבה ״נכסים״ שאפשר למכור:
בייל
סבאיוס
אודגור
בראהים
רינייר
אודריוסולה
יוביץ
הזאר
וראן (אין לי בעיה שיימכר הקיץ)
ואייחו
מאיוראל
איסקו
אולי אסנסיו
אולי אחד מבין ויניסיוס ורודריגו.

אני מוכן “להסתפק” בהחתמה של הולאנד הקיץ, ואמבפה בקיץ הבא כשמסתיים החוזה שלו.

אגב, אנחנו מפנטזים פה על שניהם ודי שוכחים ששניהם זכרי אלפא שכבר הספיקו להסתכסך אחד עם השני. מי אמר שהם בכלל רוצים לשחק ביחד? אולי האגו שלהם יהרוס שיתוף פעולה שכזה?

מבחינה מקצועית נטו אין סיבה שהם לא יוכלו לשחק ביחד. אמבפה באגף שמאל, הולאנד חלוץ 9. זה יכול להיות השילוב הכי קטלני אי פעם.