דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

הצמד הזה מוכר לך?

קטלני מבחינת שערים. מרסלו לא כבש הרבה. לדעתי הפוטנציאל של אמבפה-הולאנד מבחינת כיבוש שערים גבוה יותר מכל צמד בהיסטוריה של ריאל, לפחות מאז ימי די סטפנו ופושקש.

כולם מוכנים. השאלה אם אמבפה יהיה מוכן לחכות. מי אמר ששנה אחרי כשהוא יסיים חוזה הוא יבחר דווקא בריאל ולא באיזה סיטי שתציע לו חוזה כפול?
מי אמר שהוא יהיה מוכן לקחת את הסיכון שהוא יהיה שווה לקיאל פחות פתאום?
כרגע השווי שלו בשיא, מי אמר שהוא יהיה מוכן להמר על עונה נוספת כזו? דברים קורים ושחקנים משתנים.
אולי הזאר יחזור לעצמו, אולי ויני/רודריגו יתפתחו, ואולי פתאום בברסה תתפנה עמדת הכוכב של מסי ויציעו לו פרויקט שם. (או כל מועדון אחר).

לא מלחיץ אותי שכרגע הם לא חברים. לא מצפה מיריבים להיות חברים. כשישחקו יחד זה עניין אחר.

אני לא אתנגד שיחתימו גם את אמבפה וגם את הולאנד הקיץ. אני רק בספק אם זה ריאלי מבחינה כלכלית אחרי הקורונה. הלוואי ופלורנטינו יפתיע לטובה. לצערי, נראה לי שיש סיכוי יותר גבוה שלא נחתים אף אחד מהם, מאשר שנחתים את שניהם בקיץ אחד. בגלל זה אני מנמיך ציפיות.

ברור שעדיף לנו לא לחכות אם אתה יכול כלכלית להחתים את אמבפה.
אגב, מבחינת הצרפתי דווקא כן עדיף לו לחכות ולהיות שחקן חופשי. ככה מועדונים יוכלו לתת לו מענק חתימה מטורף במקום לשלם 150 מיליון יורו לפ.ס.ז’.

במהלך העונה הזו הוא יכול להציג יכולת פחות טובה, כרגע המניות שלו בשיאן.
הוא עלול להפצע.

מצד שני, זה שכרגע נראה שהוא מעדיף את ריאל לא אומר שזה לא ישתנה.
לך תדע, אולי סיטי פתאום יסנוורו אותו. הרי זה לשחק תחת פפ, בקבוצה בנויה הרבה יותר נכון מפסז׳, בליגה הטובה בעולם, ובקבוצה שאולי עדיין לא תזכה באלופות כך שתהיה לו הזדמנות לעשות שם היסטוריה כשחקן מוביל. בנוסף, שכר כנראה גבוה בהרבה ממה שריאל תציע לו.

לאמבפה יש אולי אינטרס לחכות עונה, אבל מי אמר שדווקא לריאל.

האלנד בא כל עוד אודגור נשאר.
רנייר הייתי נותן לו הזדמנות אחרונה,
כנ״ל קובו.
הזאר לא הייתי מוכר לעולם, מי ייתן עליו 50 מיליון?
ברהים לספסל - חובה.

כל השאר (כולל בנזמה האלמותי) - על המדף.

התכוונתי למה שכתבת קודם,שהיה ביניהם משהו רע ובגלל זה אולי לא ירצו לשחק ביחד,אז נתתי את מרסלו ורונאלדו כדוגמה,כמובן שזה לא באמת אומר כלום וכל אחד עם האופי שלו אבל אני בספק אם המקרה ביניהם יהווה שיקול בבחירת הקבוצה הבאה שלהם.

כשחושבים על זה המזל של ריאל זה שאודרי באסקי ושבילבאו אוהבת לשלם הרבה מעבר לערך שלהם, חוץ מהם לא רואה אף קבוצה ששמה עליו מעל 15 מיליון. מבחינתי גם להעביר את ויני עכשין שהוא טיפה מעלה את הערך שלו זה זמן טוב מאוד לצאת עליו ברווח יפה.

למה למכור? הוא בדיוק הראה מה יכול לצאת ממנו כאשר הוא קצת משפר את הדיוק שלו.
תמיד אמרתי שזה אפשרי ועדיין מאמין בזה. הוא מזכיר את סלאח בתקופתו ברומא, מי יודע, אולי יצא ממנו סלאח.

הכל תלוי במה כל פעולה תגרור. אם תגיד לי שכדי להביא את האלאנד ואמבפה חייבים לוותר על ויני אז לא אחשוב פעמיים, אבל בהנתן המצב ההגיוני שזה לא המצב (לא חושב שה50 מיליון שנעשה על ויני יעשו את ההבדל, ואם כן מעדיף לוותר על ראמוס והשכר שלו ולחסוך סכום דומה).
בכל אופן, גם אם אמבפה והאלאנד מגיעים, נצטרך לצידם שחקנים להתקפה. התקפה של קבוה בריאה צריכה לכלול 6 שחקנים. ויני הוא נכון לעכשיו האחרון שאני מוכר. (אם האלאנד ואמבפה מריעים אז אפילו לפני בנזמה, ואם רק אחד אז בנזמה חשוב ממנו).

כי ויני לא מרגיש לי מתאים לשחק לא על יד אמבפה ולא על יד האלנד, ברור שהכוונה שלי שהיא כל עוד תרכוש אחד מהשניים. יש לי הרגשה שויני לא באמת יכול להועיל בקבוצה שהוא לא יהיה הגו טו גאי שלה ויהיה האפשרות הראשונה בהתקפה. ליד אחד מהשניים זה לא יקרה.

מודריץ וקרוס לא יהיו לנצח אתה רואה אותו מצליח להיות צלע התקפית משמעותית ליד ואלורדה או אןדגור?

למה? ההפך! הוא הרבה יותר מתאים לשחק לצידם בכך שהוא ייצר את המצבים ויהיו אחרים שיוכלו לסיים אותם ולא הכל יהיה תלוי בפיניש שלו.

בעיני בדיוק ההפך, ברגע שויני לא יהיה הגו טו גאי הוא יקבל פחות שמירה ועזרה הגנתית כנגדו, יקבל יותר שטח ויהיה יותר פנוי בשביל דריבל. נשתמש בו בצורה פחות מאולצת.

קודם כל מה זה משנה? כי הם מוסרים טובים יותר? אודגור מוסר נהדר, לדעתי הוא סוף סוף יראה כמו שחקן כאשר תהיה לנו התקפה ונזכה להנות ממנו ומיתרונותיו.
אבל בלי קשר לכך, גם אמבפה יהיה טוב יותר כשיש מאחוריו קישור חזק, פשוט אין פה סתירה.

אסיים ואומר שהתקווה אצל ויניסיוס היא שתמשיך מגמת השיפור. ויני הנוכחי לא מספיק טוב לשאיפה שלי מריאל.
אבל טכניקה אפשר לשפר, כמוה גם חוכמה וניסיון והבנה של המשחק (מבעיותיו העיקריות). מהירות כמו שלו לא ניתן ללמד. כרגע יש מגמת שיפור, הוא צובר ביטחון וזה ניכר, זה ההבדל בין ויני של לפני שבועיים לויני של היום. אם זה ימשיך באמת שהשמיים הם הגבול אצלו.

כל עוד הגעה של שחקן לא תלויה בעזיבתו אני אפילו לא אשקול מכירה שלו. אולי השאלה (או מכירה עם אופצית החזרה שזה מקביל להשאלה מבחינתי) אבל לא על זה הדיון.

הבעיה העיקרית עם ויני היא שכנראה ללא המהירות הוא לא שווה הרבה.

השיפור הנוכחי שלו הוא אך ורק בקבלת החלטות.
הטכניקה שלו נותרה בדיוק כפי שהייתה כשהגיע וזה מעלה הרבה מאוד סימני שאלה.

לפי דעתי הנקודות הנחה שלנו שונות מלכתחילה, אני חושב שריאל ב99 אחוז מהמשחקים תשחק נגד קבוצות מצופפות, מתוך זה אני לא רואה יותר מידי מרווח שיווצר לויני ולא משנה מי ישחק איתו, ה"עלייה" של ויני היא בין היתר כי שיחקנו מול קבוצות גדולות שלא יכולות להרשות לעצמם להתגונן, זה לא הכלל וזה לא יהיה הכלל גם בעתיד כל עוד יחסי הכוחות בין הקבוצות הגדולות באירופה ימשיך לגדול.

אודגור שחקן נהדר עם מסירות פאנטסטיות ועדיין הוא לא יתקרב לרמת הדומיננטיות של מודריץ וקרוס (תשים לב שהם תמיד מורגשים בחולשתם ובטח בעליינותם), אודגור כמו הרבה קשרים נהדרים אין דומיננטיות כזאת אגב לואלורדה יש את זה ביג טיים תמייד מורגש הילד.

והכוונה שלי לגו טו גאי זה שחקן שאתה מוכן לקבל 20 פעולות רעות במשחק כי אתה יודע שהוא ייתן לך אחת שתנצח. לויני יש את זה בגדול והוא גם חוצפן מאוד ועדיין לא ברמה של האלנד ואמבפה.

מה סלאח שווה ללא המהירות?
מה אמבפה שווה ללא המהירות?
אתה רוצה לדעת מה שחקן טוב שווה ללא מהירות? תסתכל על איסקו. תן לאיסקו את המהירות של ויני והוא אולי הטוב בעולם (לא בצחוק). שליטה בכדור מהטובות בעולם, מסירה מעולה, בעיטה טובה מאוד אבל שחקן איטי.

לפי מה אתה אומר?
לפי השנה שלו בהולנד בה היה מהטובים בליגה למרות שהיה נער?
לפי השנה שלו בסוסיאדד בה הגיע לנבחרת העונה? (כן כן, לפני קרוס ומודריץ׳)
לפי החצי עונה בה לא קיבל דקות בריאל?
לפי החודשיים בארסנל בהם לא רק שהגיע לקבוצה חדשה אלא השתלט שם על הקישור וכרגע הוא הטוב בקבוצה?

אז אולי הוא לא יהיה קרוס או מודריץ, יש לך איזה קרוס או מודריץ להביא כרגע?
החיפוש שלנו צריך להיות קרוס או מודריץ׳ ומעלה? כי אם כן אני חושב שאפשר לסגור את הבאסטה.

א. אודגור היה מאוד דומיננטי בכל קבוצה שהיא לא ריאל. בריאל הוא לא בא לידי ביטוי בחצי עונה הזו. אפשר לשים מיליון סיבות, אבל שורה תחתונה אם עונה גדולה בסוסיאדד לא הופכת אותו לשחקן ענק אז גם חצי עונה בינונית (בגלל מאמן שלא ספר אותו) לא הופכת אותו לשחקן בינוני.

ב. וולוורדה דומיננטי מאוד? וולוורדה חצי משחק נעלם ואז נותן לך פריצה או 2 מטורפות. מאוד אוהב אותו אבל הוא ההפך מדומיננטי. הוא קצת מתחבא אפילו הייתי אומר והלוואי שהיה יותר דומיננטי.
הלוואי שילמד להיות דומיננטי כי אז באמת שהוא יהיה מהטובים בעולם. חייב לבקש את הכדור יותר.

כי אודגור בלי הכדור לא מורגש, ואני מהיותר תופסים ממנו, אבל גם לו יש מגרעות ואלורדה תמיד במרכז העניינים תמיד באזור שהמשחק חי. הפריצות שלו זה בונוס ענק שהופך אותו מבחינתי לטופ בעמדה שלו אבל ממש לא העיקר, הוא תמיד קרוב לכדור ולא משנה בצד של מי הכדור, תמיד דוחף קדימה וזה מבחינתי דומיננטיות.

אני בטוח שלאודגור יש מקום בריאל אבל הוא יהיה חייב לידו שחקנים כמו ואלורדה בשביל שהפלוסים שלו יעלו והמינוסים שלו לא יהוו מטרד קבוע.

הוא שחקן של כדור לרגל, כמו קרוס ומודריץ׳ אגב. לא רואה פה הבדל בסגנון, רק ביכולת.

אני ממש לא מסכים, וולוורדה לא פעם רחוק מהמשחק והפריצות שלו הן הסיבה היחידה שאנחנו מדברים עליו בכלל.

איזה באסה, איפה נמצא שחקן כזה עכשיו. רגע…:wink:

גם אודגור כמו ויני הוא שחקן שבונים על הפוטנציאל שלו יותר מעל המקום הנוכחי בו הוא נמצא. את רונאלדו שפטת בגיל 20? אתה יודע מה מודריץ עשה בגיל הזה? מה עם צ׳אבי ואינייסטה?
יש איזושהי ציפיה משחקן בן 20 להיות כבר וורלד קלאס. תשווה כמעט כל שחקן טופ כשהיה בן 20 לאודגור וויני ותבין שרובם לא עשו יותר בגילם.
זה לא אומר חלילה שאודגור וויניסיוס יהפכו לוורלד קלאס, רק שככה תמיד נראית הדרך, היא פשוט לא אמורה להעשות בריאל מדריד לרוב אחא בהשאלות עד שיהיו מתאימים.

א- מודריץ וקרוס זה ממש לא רק כדור לרגל, התנועה של מודריץ זה משהו מדהים, פותח קווי מסירה ויודע להצטרף נהדר והרמת הבנה של קרוס בסגירות זה אומנות בפני עצמה, וזה בלי להיכנס לאספקטים הנוספים שלהם כי כמו שאני ואתה הסכמנו שניהם וורלד קלאס בפני עצמם. פשוט היה לי שורף בעיניים שכתבת שחקנים לרגל, דבר שאני בטוח שאתה לא באמת חושב.
ב- לגבי ואלורדה הדעות שלנו חלוקות, וזה בסדר, פשוט לא חושב שיש טעם להסביר למה אני חושב ככה ולמה אתה חושב ההפך, אז אני מעדיף לא להיכנס לזה.
ג-הציפיה מהבני 20 להיות וורלד קלאס היא לדעתי תולדה של תקופה שבה בני העשרה כבר הופכים להיות חלק אינטגרלי בקבוצת שלהם, גם אם הם לא הכוכבים של הקבוצה (תסתכל ימינה על בארסה ותבין למה הכוונה שלי).
לגבי אם אני חושב שהם יהיו וורלד קלאס זה שאלה תלוית סיטואציה לחלוטין, יש לך ספק שקוטיניו וורלד קלאס?, לי אישית לא, אבל הוא חי בתקופה ששחקנים מהסוג שלו הופכים לנטל על קבוצות הטופ. אותו דבר לגבי שניהם יכול להיות שריאל תחליט שהם שווים שינוי סגנוני כזה או אחר כי הם צופים שהם כן יהפכו לכאלה, אני אישית חלש בנבואות, אבל מה שברור לי שבשביל שריאל כרגע תתקדם האלד ץ, אמבפה ודומיהם עדיפים.

אני באמת חושב כך. אולי צריך לחדד את המונח. ברור לכולם שהם מתפנים נהדר כדי לקבל את הכדור ולייצר משחק מסירות, אבל לא תראה אותם עושים תנועה ללא כדור לעומק. בניגוד לפדה אותו כן תראה עושה זאת.

פחות הנושא. אני יכול לפתוח הרבה על יכולת ההגנה של קרוס, יש לו דברים בהם הוא נהדר אך גם יש לו לא מעט חסרונות. זה לא הנושא.

אתה עקבת אחרי אודגור בסוסיאדד? אני חייב להודות שאני לא מעבר לתקצירים, אבל היו מביאים פה את הנתונים שלו כל הזמן והם היו נהדרים, כולל חטיפות. וזה כקשר ההתקפי יותר שם. זה הנושא.

בוא נתחיל שאצל ברסה מדובר יותר בתעודת עניות. זה מאוד נחמד אבל אם זה היה תלוי בהם מינגסה לא היה בלם.
פאטי הוא משהו מאוד מיוחד, וכך גם פדרי. בכל אופן בקבוצה בריאה הם לא היו מקבלים כל כך הרבה דקות.
אגב, באותו אופן אפשר להצביע עלינו. תראה את מיליטאו, תראה את פדה, תראה את ויניסיוס, בדיוק שם לך צמד ברבע גמר אלופות, איזה בן 20 עשה את זה?
אגב, אותה עונה של אודגארד בסוסיאדד הייתה טובה פי כמה ממה שפדרי עושה היום בברסה.
יש פה הדשא של השכן קלאסי.

אין פה שום תולדה של תקופה, תמיד היו בני עשרה מוצלחים יותר ופחות. ברור שיותר טוב אם תהפוך לוורלד קלאס בגיל 17 מאשר בגיל 25. אבל יש לך איזשהו וורלד קלאס בגיל 20 להביא לי ככה בחינם? כל בני ה20 היו הימורים שהצליחו, זה בדיוק מה שאנחנו עושים עם ויניסיוס.

שחקנים מהסוג של קוטיניו - קשרי 10 ללא יכולת הגנתית אשר אין להם את המהירות לאגף.
אודגור לא כזה. היה מאוד פעיל גם הגנתית ובהנעת הכדור.
ברור שזו העמדה הטובה ביותר בשבילו, לכל קשר כמעט היא כזו, זו עמדה בה כולם עובדים בשבילך והכל עובר דרכך. השאלה אם זה מה שטוב לקבוצה. גם מודריץ נראה שם נהדר, אך ריאל פחות.
בכל אופן אין קשר לויניסיוס בנושא הזה.
לגבי עדיפות להאלאנד ואמבפה זה ברור, אפילו כתבתי את זה שחור על גבי לבן מקודם. אבל כרגע לא רואה שיש פה איזושהי התנגשות. אם תשאל אותי, עונה הבאה ההתקפה המועדפת עליי תהיה הבאה של שניהם לצד הזאר בנזמה וויניסיוס. קשה לי להאמין שזה יקרה, כנראה שאם שניהם יגיעו אז הזאר או בנזמה יעזבו ולכן ארצה שאסנסיו ישאר גם כן.

אבל אתה משווה בין קבוצות שעזוב שהמטרות שלהם שונות איך שהיריב מסתכל עליהם היא שונה. אתה לא באמת יכול להשוות בין פדרי לאודוגר כי אודוגר משחק בקבוצות שא’ נותנות לו את הבמה (ובצדק!!) אבל היריבות נותנות לו את האפשרות לנצל את המסירות שלו מפני שהם באים לשחק הרבה פחות צפוף. פדרי משחק בקבוצה ש99 אחוז מהמשחקים שלה מתגוננים ומצופפים והיכולת לייצר מסירה שמייצרת מצב אמיתי מסוכן הרבה יותר קטנה.

אני אישית אוהב לעקוב אחרי כל שחקן דרג ז’ שריאל קנתה או אפילו סימנה, אז כן לגבי שאלתך ראיתי אותו לא מעט בכלל, עכשיו פחות כי אין לי את הערוצים ספורו 1ו2.

אגב לגבי הגילאים יש לך טעות קטנטנה ויני אמור לחגוג אוטטו 22 ואודגארד כבר חגג 22 לפני לא מעט זמן. זה לא ממש בני 20, מבחינתי זה אמור כבר להיות הגיל שהם מתחילים להראות כיוון. להשוואה לפאטי ופדרי אין עדיין 20.

אבל יש לך איזשהו סייג לטענה שלי שקוטיניו וורלד קלאס?
אודגארד עובד במגרש אין ספק בכלל אבל כמו שאמרתי הוא לרוב לא נמצא במרכז העניינים.

לא, אני פשוט לא רואה איך זה רלוונטי.
אודגור הוא עוד לא מוצר סופי, הוא אולי יהפך לדומיננטי יותר. לא ראיתי אותו מספיק, רק יודע שהוא עשה לא פחות מרוב הצעירים המדוברים ופשוט חא קיבל פה צ׳אנס.
בסוף אודגור שחקן שלנו, פדרי לא זמין לנו וגם לא פודן. כמו שאמרת את הכסף עדיף להשקיע באמבפה והאלאנד, אז איך זה סותר את האמון בצעירים שלנו?

שמע באמת שהגיל הוא רק מספר (בנושא הזה). זה לא רק הגיל כמו גם מספר השנים בקבוצה מקצועית. ויניסיוס לא יפתיע אותי אם אגלה שלפני 3 שנים הוא עדיין הקפיץ כדור בחוף, רואים שיש לו בעיה טכנית ומקווה שזה ישתפר.
אז ויני 21 ולא 20, זה לא משנה שום דבר ממה שאמרתי.
סלאח, שמאוד מזכיר לי את ויניסיוס, בגיל שלו היה שחקן ספסל שלא קיבל אמור ממוריניו. אני הייתי נותן לויני עוד 2 עונות ואז מתייאש (או לא מתייאש, הלוואי).

בכל אופן כל הדיון הוא על האם למכור אותו. האם אתה מעדיף שהוא יחכה לך על הספסל או אסנסיו? שהוא יפצח או אסנסיו? אני לא מעדיף אותו על שום אמבפה