דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

פשוט אני חושב שלויני יש יותר ביקוש בוודאי שאני מעדיף אותו על אסנביו אין שאלה בכלל, אבל לצערי אין לאסנסיו, מריאנו ודומיהם יותר מידי ביקוש בחוץ. ואם צריך להכניס כסך בשביל להביא את אמבפה אז אני מוכן לוותר עליו.

אם זה הוא או אמבפה כבר אמרתי שאני איתך בנושא.

בלי קשר, בלי שערים או בישולים אבל משחק מעולה של אמבפה.

גם סלאח וגם אמבפה לשניהם יש טכניקה ברמה הכי גבוהה ובעיטה ברמה הכי גבוהה.
השאלה לא צריכה להיות מה היה אם איסקו היה מהיר. אלא האם ויני היה כמו איסקו לולא המהירות שלו? ושנינו יודעים שכרגע אין לו מה למכור בלעדיה.

לסלאחהיום יש טכניקה טובה יותר. קח את סלאח של רומא ואני כלל לא בטוח. בכל אופן לא הכתרתי אף אחד, רק אמרתי לא להתייאש עדיין.

ממש לא, זו פשוט לא השאלה. הוא בתחרות להיות שחקן טוב, לא תחרות הקפצות והיילייטס.

הייתי חייב לעצור את הקריאה כדי להגיב לזה למרות שזו לא הנקודה של ההודעה, אבל זה מסתבר טריגר רציני. פשוט לא. אין לו מסירה טובה, והבעיה הכי גדולה של איסקו זה שהוא מתמזמז עם הכדור יותר מדי, יורד מדי אחורה ותוקע את שטף המשחק. זה שהוא איטי זה עוד בעיה, אבל לא הבעיה…

בוא נשווה את איסקו לויניסיוס:
מהירות - ויני
שליטה בכדור - איסקו.
בעיטה - איסקו.
מסירה - איסקו, ולכל הטווחים.
פיניש - איסקו.
משחק ראש - של שניהם לא משהו אך יתרון לאיסקו (ראיתם מה קרה פעם אחרונה כשויניסיוס ניסה לנגוח קדימה).
עצירת כדור - איסקו.
הגנה - איסקו.
קבלת החלטות - איסקו.
הבנת המשחק - איסקו.
חוכמה - איסקו.

ועדיין האחד הוא הבטחה וכבר היום עזר לנו לנצח את ליברפול, מנגד השני הוא בלוף שמן שאנחנו לא מצליחים למכור גם בחינם.

האם זה מסביר לך למה לדעתי מהירות ויכולות גופניות היא בהחלט התכונה החשובה מכולן?

שים לויני את כל התכונות של איסקו והוא שחקן על גבול ההיסטורי.
כל משחק אנחנו תופסים בגללו את הראש כמה פעמים שהוא מול שוער ומפשל, תן לו את הפיניש וקבלת ההחלטות של איסקו והוא עם ממוצע של צמד למשחק.

הסיבה לטעמי שאיסקו כל כך איטי במחשבה שלו היא שהוא לא מסוגל לעקוף אף אחד בריצה ולכן חייב קודם לעצור ולהשתלט.
בכל אופן גם ויני לא איזה מהיר מחשבה ועדיין למרות כל ההבדלים לטובת איסקו, גם אם שניהם היו צעירים ויני היה שווה יותר.

האחד הוא שחקן שבגיל של וניסיוס היה מדהים וכשחקן צעיר הוביל קבוצה קטנה לרבע מר ליגת האלופות ואם לא היה נשדד ע"י השופטים אז לחצי הגמר, ואז עבר לקבוצה הגדולה בעולם השתלב בהרכב והיה שחקן מוביל וזכה ב 4 צ’מפיונס, בנוסף עד לאחרונה היה שחקן חשוב בנבחרת ספרד. בשיאו וורלד קלאס לכל דבר ועניין.
והשני הוא שחקן שאתה כאן בפורום שבוע מוכר ושבוע הופך אותו לטוב בעולם, שחקן שעד עכשיו אף אחד לא מבין איך הצליח להבקיע צמד מול ליברפול ואין אף אחד בעולם שישים כסף שהוא יעשה זאת גם הלילה.

בוא נשווה את איסקו לחמיד עבדולעזיז, החלוץ האגדי של ני’זר בתקופת הזוהר שלה בסוף שנות החמישים.

הגנה: עבדולעזיז
התקפה: עבדולעזיז
מסירה: עבדולעזיז
משקל: איסקו

הבנת את הפואנטה. ההשוואות האלה לא שוות כלום. בפועל ויניסיוס יוצר מצבים ומסכן את השער ואיסקו תוקע התקפות ורודף אחרי מי שנמצא עם הכדור כמו כלבלב ומחכה שימסרו לו. יש סיבה שהוא כבר לא משחק. הוא פשוט תוקע את המשחק בלי קשר ליכולות הטכניות שלו. אולי בפיפא הוא יותר טוב, שמה באמת חשובות היכולות על הנייר, אבל בחיים האמיתיים הוא פשוט מכה למשחק שלנו.

אתה סתם מגזים, היה ידוע שחמיד אף פעם לא היה עוזר להגנה, אבל שלט ברחבות למשך עשור וקצת.

צודק בהחלט, ויני מעולם לא העלה קבוצה לחצי גמר ליגת האלופות. מעולם לא שם צמד מול ליברפול.
חוץ מזה, לא אתה טענת שלהצליח בקבוצה קטנה ובריאל מדריד אלה 2 דברים שונים לגמרי?

בהצלחה בלמכור אותו. מישהו מתעניין בכלל במה שאיסקו עשה לפני 4 שנים? היא שחקן אחר היום.

מעולם לא מכרתי אותו, רק השאלתי אותו כדי שישחק בקבוצה אחרת עונה הבאה. (אמרתי פעם אחת למכור עם אופצית החזרה שזה די שקול להשאלה בינינו, וגם זה רק אם הכסף יהיה הכרחי כדי להביא את אמבפה/האלאנד).
מתי הפכתי אותו לטוב בעולם? טענתי שיש לו פוטנציאל גבוה משל רודריגו ושאסור לוותר עליו.
כלומר, אני טענתי שיש לו פוטנציאל גבוה ושאסור לוותר עליו אלא להשאיל. אתה הבנת שהוא הטוב בעולם ושצריך לזרוק אותו.
איזה כיף להקצין, אה?

אתה פשוט פספסת את הטענה שלי ב180 מעלות.
לא טענתי שאיסקו שחקן מטורף, באתי להראות כמה שמהירות היא תכונה כה חשובה.
לכן ההשוואה.
איסקו (של היום) טוב מויניסיוס כמעט בכל תכונה ותכונה מלבד אחת או 2, ועדיין תראו איך הוא כשחקן לעומת הברזילאי.

להגיד שקבלת ההחלטות של איסקו טובה יותר משל ויניסיוס זה כמו להגיד שארבלואה טכני יותר ממנדי. אמנם זה נכון, אבל זה עדיין לא משהו להתגאות בו. חוסר היכולת של איסקו לשחרר את הכדור בזמן כבר הספיק לעלות לנו ביוקר. הלוואי שהבעיות של איסקו היו מסתכמות באיטיות וכושר משחק לקוי.

את איסקו כבר לא מעניין כדורגל, זה שיש לו כמה אלמנטים פרטניים טובים לא הופך אותו לשחקן טוב ברמה הכללית, סתם אכזבה שממשיכה לאכזב, עד לפני שנתיים הייתי בטוח שהוא יהפוך לגוטי החדש, שחקן שעולה מהספסל ונותן שינוי אבל כמו שאמרתי בהתחלה פשוט לא מעניין אותו כדורגל, טוב שישוחרר מבחינתנו ולא ממש מעניין אותי מה יהיה איתו בעתיד, כישלון מהדהד, הביתה.

אני לא מנסה להראות שאיסקו שחקן מושלם חלילה. כל מטרת ההשוואה היא להראות את חשיבותה של המהירות.
כל הזמן אומרים שלויניסיוס יש רק מהירות וצעד ראשון מטורפים. אני אומר שאלה אולי התכונות החשובות ביותר לשחקן התקפה.
שלפתי את איסקו כדוגמה לשחקן שיש לו הכל חוץ מ2 תכונות אלה (נוסיף גם מהירות מחשבה איטית), והראיתי שלהיות טוב ב2 דברים כמו התכונות הללו של ויני זה שווה יותר מכל יכולת טכנית. ואיסקו הוא עילוי טכני, לא פחות.

אני לא מנסה לפתח פה דיון על האם איסקו שחקן טוב, אני חושב שאני הבן אדם שמעריך אותו הכי פחות כאן בפורום, מעבר ליכולת הוא שחקן שמייצג את כל מה שאני לא אוהב בכדורגל.

אם אלה הגבהים אליהם מגיעים רק מלהיות מהיר אז אני לא יודע למה לצפות ברגע שהוא קצת ישפר את הטכניקה שלו.
צריך לזכור ששחקנים כמוהו לא גדלו בחממות האירופאיות. הוא לא קיבל אימון טוב ולכן יש לו בעיות טכניות. אבל זה אומר שיש לו הרבה לאן לשאוף עם הכוונה נכונה.

אבל זה בדיוק העניין, גם אם נוסיף לו מהירות וצעד ראשון אני באמת לא חושב שהיה יוצא ממנו משהו אחר, אולי חוץ מהגדלת תחושת האכזבה שלנו. הבנאדם לא מתעניין בכדורגל מקצועני, זו האמת הפשוטה, יש לו אלפי אפשריות והוא ייבחר את זה שייכנס להיילייטס האישי שלו ביוטיוב, לא מעניין אותו הצלחת הקבוצה, אישיות שלילית על שחקנים צעירים. ועוד הפעם הביתה ויפה שעה אחת קודם.

לא יודע אם אתה יודע, אבל יש הבדל בין להוביל קבוצה לבין להפתיע את כל העולם ואחותו ולהבקיע צמד בצ’מפיונס.

איסקו הוביל בגיל 19 קבוצה להופעה ראשונה בצ’מפיונס, ובגיל 20 היה הכוכב הבלתי מעורער של אותה קבוצה שהוא הוביל לרבע גמר ליגת האלופות ואם לא היה נשדד ע"י השופטים גם לחצי גמר, וניסיוס שחקן משלים שמשחק כי כל השאר או פצועים או לא יכולים לרוץ מעל 20 קמ"ש.
איסקו בגיל 21 נרכש ע"י הקבוצה הטובה בעולם בתקופה שהיא נהנתה מהסגל הכי טוב שלה בהיסטוריה, רכשו את איסקו לסגל הבכיר שיתחרה על מקום בהרכב בגיל 21.
וניסיוס אם לא היה משחק בריאל ומציג את היכולת הנוכחית בקבוצה אחרת אין סיכוי שהיה נרכש ע"י ריאל הנוכחית עם הסגל ההתקפי הכי חלש שלה אולי מאז ומעולם, הוא נרכש בגיל 17 כברזילאי צעיר שאולי יתפתח לניימאר.
איסקו שיחק בהרכב בהרבה משחקים בריאל מדריד הכי טובה אי פעם במקום שחקני על כמו בייל וחאמס ואחרים, כל משחק חשוב בליגה או בצ’מפיונס איסקו תמיד היה בהרכב, וניסיוס משחק כי אין מישהו אחר, הזאר פצוע ופצוע ופצוע ובגלל הקורונה והאיצטדיון לא הגיע רכש, עונה הבאה וניסיוס יראה כמה דקות פה ושם וגביע המלך.

איסקו היה שחקן מוביל בריאל מדריד אגדית ווניסיוס הוא קוריוז באחת הקבוצות החלשות שהיו לריאל.

לבוא ולנסות להשוות את איסקו לוניסיוס זה טימטום ואני מדבר בלשון המעטה ואחרי לקיחת אוויר וספירה עד 10 כדי שלא יקחו את התגובה שלי ויאשימו אותי שאני מתנשא ו/או מזלזל באחרים.

מהירות או לא מהירות, אין מה להשוות בן שניהם ולא בגלל שהם לא משחקים על אותה עמדה, איסקו זה שחקן וורלד קלאס גם בגיל של וניסיוס הנוכחי, וניסיוס זה שון רייט-פיליפס לעניים.

נכון שאיסקו כרגע מבזה את עצמו אבל בצ’מפיונס האחרון שלנו הוא עלה בהרכב למי ששכח.

חייב להסכים עם טיטי. איסקו מאכזב ביחס לפוטנציאל, ובכל זאת - אם ויניסיוס ייתן קריירה כמו של איסקו זאת תהיה הצלחה כבירה. זה בהחלט לא התסריט הסביר ביותר. בכלל, הלוואי שמכל ערימת הילדודס יצא איסקו אחד.

מצטער פשוט לא מסכים איתכם, לשיטתכם אז כל שחקן אגף אמור לשאוף להיות לוקאס וכל בלם צריך לשאת עיניים לנאצו, הרי גם הם היו חלק אינטגרלי בקבוצה, ובלי להסתכל אני בטוח שלוקאס שיחק יותר מאיסקו. איסקו היה חלק מקבוצה עם כמה שחקנים היסטורים שכנראה היו עושים אותם הישגים פחות או יותר גם בלי איסקו בעל הסיבובים. האכזבה ממנו באמת נוצרה בגלל הכשרון שיש לו אבל בעיקר מרמת המחויבות שלא קיימת.

אתה טועה.

כמעט בכל משחק נוקאאוט בשנים הרלבנטיות (כולל אצל אנצ’לוטי) פתחנו ביהלום עם איסקו בחוד. לא היה מישהו אחר שנתן את אותה עבודת לחץ לתרומה בהנעת הכדור כמוהו (עם חאמס זה לא עבד). זה נכון שהוא לא היה מכוכבי הקבוצה, אבל המשקל שלו בזכיות גדול משל בנזמה נניח, ובוודאי עולה על כל שחקן מהספסל (שכן בנוקאאוט היה דה-פקטו כמעט שחקן הרכב, כאמור).

א- יכול להיות שאני טועה, דרך אגב איפה מצאת את הנתונים האלה?, מחפש בלי שום קשר לטענה.

ב- לגבי האם הוא היה יותר משפיע מבנזמה, פשוט לא מסכים, בתור אנטי בנזמה קיצוני, אני זוכר משחקים קריטיים של בנזמה(צמד מול באיירן, קאריוס בנוסף לכמות אינסופית של מקום בהרכבים בכל שלב) מנגד הדבר היחיד שאני זוכר כתרומה מספרית של איסקו זה אותו גול מול אתלטיקו אבל לא נראה לי שלמישהו יש ספק מי היה גיבור המהלך, האם הוא יותר תרם בליגת האלופות משאר הספסל? בוודאות כן, האם עונה שלמה מסתמכת רק על ליגת האלופות? לדעתי לא, ולכן מוראטה למשל בעונה ה"גדולה" של איסקו ב16/17 היה הרבה יותר קריטי עבורי ולא סתם הצלחנו לדחוף אותו לצלסי ב80 מיליון, מחיר שלא נראה לי מישהו אי פעם חשב להשקיע על איסקו. לגבי שאר ההרכב אני לא חושב שיש טענה שכולם תרמו יותר ממנו, ובגדול בכל זכייה שלנו באלופות הוא לא נכנס לעשירייה אפילו שלי מבחינת חשיבות.

קודם כל מתקן את עצמי:

אצל אנצ’לוטי לא פתחנו ביהלום אף פעם עד כמה שזכור לי, אבל איסקו שיחק הרבה ואפילו נתן שער חשוב נגד דורטמונד.

לגבי היתר - אתה מוזמן להסתכל גם על המספרים של איסקו בליגה, בתקופותיו הטובות ידע לתת כמות יפה מאד של בישולים ושערים. ההשוואה שלו מול קארים בפרמטר הזה לא ממש רלוונטית בגלל העמדה מן הסתם, גם קרוס ומודריץ’ תרמו יותר מקארים עם מעט מאד שערים ובישולים. בגמר של 2017 למשל איסקו פתח, היה נהדר ותרם יותר מבנזמה בכל הגמרים שלנו (עם כל הכבוד לקאריוס). פתח והיה טוב גם בשני חצאי הגמר, ובגומלין מול באיירן.

בקיצור, ברור שלא מדובר בעילוי אבל חד משמעית בשחקן שעשה אצלנו קריירה סופר מכובדת. לא קרוס/מודריץ’ אבל בטופ 10 קשרים שהיו פה בעשור-שניים האחרונים.