דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

מסכים עם כל מה שכתבת ב100 אחוז,ובלי שום קשר מאוד נהנה לקרוא את דעותייך. הטענה היחידה שלי היא שכנראה ההישגים לא היו משתנים דרמטית אם הוא לא היה חלק מהקבוצה.

לא מבין איך הגענו מהשוואה בין איסקו לוניסיוס להשוואה בין איסקו לקרוס/מודריץ’.
להשוות בין מודריץ’ לאיסקו זה בערך כמו להשוות בין איסקו לוניסיוס.

מי השווה ביניהם?

תלוי מי היה במקומו. אם מישהו מהסגל הקיים אז קשה לי להסכים, יש סיבה למעמד שקיבל מזיזו לאורך כמעט כל הנוקאאוט של שתי הזכיות היותר מרשימות שלנו. הקישור די התקשה לשלוט באמצע במשחקים שלא פתח. כמובן שהיו עוד כמה וכמה שחקנים ברמתו ובמעמדו בכל נקודת זמן בקבוצות אחרות, לא בטוח שכולם היו משתלבים בסגל באותה הצלחה ומקבלים את מעמדם באותו אופן.

שוב, ההשוואה לא באה להאדיר את האחד על חשבון האחר או להשוות בין הקריירות. ברור שלאיסקו קריירה מרשימה משל ויניסיוס.
ההשוואה באה להראות שיש תכונות חשובות מאחרות.
אפשר לדבר על ויניסיוס כשחקן שיודע רק לרוץ מהר, ברור שעדיף שידע לעשות עוד דברים, אבל אני באתי להגיד שלפחות זוהי התכונה החשובה מכולן.
על כך ההשוואה לאיסקו. שאיסקו טוב מויני ב9/10 תכונות ועדיין כרגע איסקו יהיה בקצה הספסל.
שוב, מדבר על איסקו של היום! איסקו של היום לא חלק אינטגרלי בשום דבר ולא מוביל אף קבוצה.

באמת? להרוויח איסקו אחד מהוצאה כספית של כמעט 150 מיליון זו הצלחה?
ויניסיוס ב45, רודריגו ב45, רינייר ב30, בראהים ב10, אודגור ב10. באמת יספק אותך שמכל אלה נקבל שחקן איסקו שתוכל לקנות בפחות מ100 מיליון? אל תשכח גם את כל המשכורת שהם קיבלו ומקבלים ואת מענקי החתימה להם ולסוכנים.

בלי קשר, יש פה האדרה רבה מידי של הקריירה של איסקו.
איסקו, כבודו במקומו מונח, פתח לא פעם ולא פעמיים במשחק חשוב, ועדיין הוא השחקן הכי פחות טוב ב11 שלנו. הוא פתח יותר בגלל האכזבה מבייל מאשר בזכות היכולת שלו.
ההשוואה לואסקז מעולה. גם ואסקז היה מצוין כששיחק בגמר מול אתלטיקו וגם כבש את הפנדל. ההרכב עם ואסקז ואסנסיו באגפים ב2018 הוא הסיבה שעברנו את יובה ואת פסז׳, וואסקז גם עזר לנו בחצי גמר כמגן מול באיירן.
להיות חלק מקבוצה גדולה לא הופך אותך לגדול.
פשוט די עם השקר על הגדולה של איסקו, הוא אפילו לא גוטי מבחינתי, וגוטי אהוב רק בגלל קגעי קסם במסירות והיותו מדרידיסטה, ולא בגלל יכולת רציפה.
איסקו היה נכס טקטי. הוא פשוט היה קשר חצי התקפי שעזר לנו ליצור מרכז שדה חזק, אם לא הוא לטעמי שום דבר לא היה משתנה. הוא היה במקום הנכון בזמן הנכון כדי לבנות לעצמו קריירה, אבל שימו לי שם את סבאיוס ולא היינו מרגישים בהבדל.

לא כלכלית אלא מקצועית נטו. אף אחד מהם לא נראה בכיוון של להיות שחקן 11-13 לגיטימי בסגל חזק, אפילו לא קרוב.

בנוגע לאיסקו, אתה חושב אחרת, לגיטימי, (ותודה על העלאת הנשכחות של עונת הפספוס של אנצלוטי, עונה מענגת ומסוייטת ביחד). פשוט לא רואה טעם להמשיך את הדיון, אז מצטער מראש אחי.

אגב על פי פבריציו (מקור איכותי לטעמי), אלאבה סגור וחתום בריאל, אם אני לוקח את השכר שלו ואת הדרישה הלגיטימית של שחקן ברמתו להרכב, מי אתם חושבים יעזוב, הימור שלי ואראן, כל השקט סביבו בידיעה שנשאר לו שנה אחרונה בחוזה, די מבשר לי שהוא בדרך החוצה, ראמוס יאריך חוזה למי שיש ספק, ומנדי לא יזוז מההרכב מבחינת זידאן.

לא.
איסקו ומודריץ שניהם שחקנים שעברו את השיא שלהם ואפשר לבחון את הקריירות שלהם.
להשוות בין איסקו לויניסיוס להשוות בין שחקן שעוד לא פרץ לשחקן אחרי השיא. ברור שלאיסקו יש יותר תארים. גם רונאלדו בגיל של ויני נופל מאיסקו.

בוא, גם לוקאס ואסקז הוא מבין המגנים הימניים הטובים ב20 שנה האחרונות. לא נתת משהו מסובך מידי. באיזה קישור לדעתך איסקו היה פותח? במקום זידאן? במקום אוזיל? במקום קרוס/מודריץ? אולי בשנים שהיינו בגלות כשפלורנטינו לא היה פה, וגם זה לא בטוח.
באיזו התקפה איסקו היה פותח ב20 שנה האחרונות? (לא נצמצם רק לקישור.

איסקו היה בקבוצה הנכונה בזמן הנכון.
אם בייל בכושר סביר איסקו לא היה משחק, גם איסקו כמו ויני שיחק בגלל שאין התקפה.
אז הוא היה הקשר הטוב יותר מבין כל הקשרים על הספסל, כבוד גדול.

על מה אתה מדבר? גם אם עונה הבאה יגיעו האלאנד, ואמבפה ויני הוא מחליף ראשון לכל עמדות ההתקפה. (גם לעמדת החלוץ כי אז בנזמה או אמבפה יעברו לחוד וויני לאגף).
ובוא, איסקו קיבל את התפקיד בגלל התקפה חלשה גם כן שגרמה לכך שזידאן יעדיף קשר רביעי.

ושוב ויני לפני השיא, בוא נראה מה הוא שווה. בנתיים אותי הוא מרשים מספיק כדי לצפות לזה

כמה מגנים ימניים עברו פה ב-20 שנה האחרונות? כמה קשרים?

אוזיל (צד ימין/אמצע מלפניי דאבל פיבוט) וזידאן (כנף שמאל) שניהם שיחקו בעמדות קדמיות מאיסקו. באופן כללי בתקופת הגלקטיקוס וקצת אחריה לא ממש היה לנו קישור, בטח שלא קשרי 50/50. אין ספק שבמרכז המגרש איסקו לא נופל מבקהאם, למשל (בלשון המעטה), שלא לדבר על בפטיסטה, גאגו ושאר ירקות שעברו אצלנו. לאורך 2005-2008 היה לפחות קשר אחד חלש ממנו בהרכב בכל רגע נתון, מגראנרו ועד סניידר ודומיו שאולי היה טוב יותר בשיאו, אבל הקריירה שלו מרשימה הרבה פחות בסיכומו של דבר (בטח הקדנציה בריאל). ב-2010 עם פלגריני הקשר הקדמי ביותר בסגל היה אסטבן גראנרו. על המיקום היחסי לעומת גוטי אפשר להתווכח. הוא בטח שחקן הרבה יותר טוב מסמי חדירה, אבל גם מאד שונה, ויש גם היבטים טקטיים-סגנוניים (לא יודע איך היה משתלב תחת מוריניו).

שים לב שעשית פה סלט בין שיא לבין תרומה מצטברת. זרמתי איתך בכל מקרה.

הבנת הנקרא. כתבתי שאף אחד מהם לא בדרך להיות שחקן 11-13 בסגל חזק. לכן לא רלוונטי שויני עוד לא בשיא, ולכן לא מעניין מה יקרה אם האלאנד ואמבפה יגיעו, כי זה עדיין יהיה רחוק מלהיות הסגל החזק ביותר (או לכל הפחות אחד משלושת החזקים) בהיסטוריה של המועדון, שבו איסקו אייש את המשבצת הזו, כאמור.

אז אתה פוסל את אוזיל מההשוואה כי הוא היה קשר קצת יותר קדמי? ואחר כך משווה קשרי 50-50 אמיתיים?
קודם כל איסקו היה קשר התקפי לכל דבר ועניין. הוא שיחק עם 3 קשרים מאחוריו כשהוא ההתקפי מבין רביעיה מאוד הגנתית באופן יחסי. אז אני כלל לא מסכים שאוזיל היה התקפי יותר. לפני אוזיל היו 3 שחקני התקפה (גם אם די מריה עשה לא מעט הגנה הוא עדיין התקפי יותר מכל קשר ששיחק מאחורי איסקו).
השוואת מספרים הוגנת תהיה לקשרים התקפיים. להשוות את המספרים של איסקו לקשרי 50-50 או דיפנסיביים זה עיוות המציאות.
לגבי זידאן אני מודה שלא באמת הייתי בגיל שאני יכול לתת ניתוח מעמיק של התקופה.

בכנות, אתה רואה את איסקו על כל איטיותו משתלב בקבוצה המהירה של מוריניו? במקום מי בדיוק? במקום די מריה באגף? במקום אוזיל? במקום חדירה בקישור האחורי?

איסקו נכנס להרכב כשהוא מתחרה בשחקנים הבאים:
סבאיוס
חאמס (שרב עם זידאן)
בייל (השחקן שאף קבוצה לא מוכנה לקבל בחינם, בקושי כשריאל משלמת חצי מהשכר שלו, שגם פצוע רוב הזמן)
קובאצ׳יץ׳ (שהוא שחקן אחורי יותר כך שהם לא באמת מתחרים זה בזה, ובלי קשר קובאצ׳יץ׳ למרות הכל הועדף על פניו לא פעם)
אלה השחקנים עליהם איסקו חלף כדי להשתחל להרכב.

כן ממש שווה ערך לתחרות שלויני תהיה על ההרכב כשהוא יתחרה באמבפה/בנזמה/האלאנד/הזאר.

שוב, כל הדיון לא בא להגיד מי עשה קריירה טובה יותר, ויני או איסקו. בוא, להשוות קריירה של שחקן מבוגר בקריירה של ילד ברזילאי זה לא רציני.

כל הדיון בא להראות את כוחה של המהירות. כמה שהיא חשובה בכדורגל.
איסקו הובא כדוגמה לשחקן שיש לו בערך הכל חוץ ממהירות (מקבל, גם מהירות מחשבה), ועדיין תראו אותו מחמם את קצה הספסל (היום!).
תנו לאיסקו את המהירות של ויניסיוס ותקבלו את אחד השחקנים המפחידים בכדורגל העולמי. (גם אם הוא לא מסי אלא ״רק״ איזה סטרלינג או סלאח).

אני פשוט לא מסכים עם הטענה הזאת. הוא עדיין אוהב להתמזמז עם הכדור, לבזבז אנרגיה על תרגילים מיותרים, ובכללי הבנת המשחק שלו לא התקדמה מאז גיל 20.
גם אם הוא היה מהיר הוא עדיין הוא תוקע לנו התקפות כי הוא רוצה תמיד שהכל יעבור דרכו. הבנאדם פשוט בעייתי בסגנון המשחק שלו ואין לזה שום קשר למהירות.

אגב אם כבר איסקו, ראיתם מצולמים? בכל פעם שהראו את פיני קטן, איסקו קפץ לי לראש. אל תשאלו למה.

דיווחים רבים בהם אלאבה סגר על חוזה של 400k בשבוע.
נראה לי מוגזם ולא סביר.

צריך חבר נוסף בשכר מופרך להזאר ובייל ביציע.

למה ביציע?
הוא מגן שמאלי מעולה, לדעתי טוב ממנדי התקפית, ובטח שממרסלו כך שבתקווה נחסוך את המשכורת של הברזילאי.
חוץ מזה יש איזה ראמוס אחד שמסרב להאריך חוזה. ראינו השנה כמה זה חשוב שיהיו 4 בלמים בסגל.

מבחינה כלכלית, קניה של אלאבה תביא לנו בלם מצוין ומגן שמאלי מצוין ובעצם נוכל להפטר מראמוס ומרסלו בתמורה לשחקן אחד.

ההגנה שלנו תוכל להראות ככה שנה הבאה:
קרבאחל/ואסקז - וראן/מיליטאו/נאצ׳ו/אלאבה - מנדי/אלאבה
לטעמי זה מספיק עמוק ונחסוך ככה המון כסף על משכורות.
אל תשכחו שמבחינת פציעות העונה הזאתי היא הזויה ולא נורמאלית, ובשביל ה2 משחקים שאולי נצטרך את מיגל או צ׳וסט אני מוכן לכך.
אפילו נרוויח מחליף לקאסמירו (וגילינו את בלאנקו שיכול לעזור שם)

רכש מעולה בקיצור.

המצב הכספי שלנו לא בשמיים, חיסכון של השכר של מרסלו, ראמוס, קשר אחורי מחליף שאולי היה מגיע אם לא אלאבה, הוא הכרחי בהחלט.
כמובן שבתקווה שגם השכר של אודריוסולה ירד, אך זה לא קשור לאלאבה

והוא גם יכול לשחק כקשר אחורי.

תראו כמה שחקן כזה היה עוזר לנו העונה.

אני באמת לא מצליח להבין את כל מי שנגד החתמה של אלאבה.
מדובר על בחור שיכול לסגור לנו את עמדת הבלם, המגן השמאלי והקשר האחורי וכל זה בשחקן אחד.
בקבוצה עם עומס ופציעות כמו שלנו מדובר על תוספת קריטית ובנוסף להכל הוא מגיע בחינם, אמנם עם שכר גבוה וסביר להניח עם מענק חתימה לא קטן אבל עדיין בחינם, מה יש פה להתלבט בכלל?

ובאופן כללי הקיץ הזה צריך להיות בסימן התקפה, אין לנו זמן או כסף לשטויות ומותרות אחרות, בטח אחרי הריאיון של פרז אפשר להבין את זה.
אז אם צריך שבלאנקו יהיה הגיבוי של קאסמירו לדוגמא שאלה יהיו הצרות שלנו, כנל בעמדת המגן הימני שבה אחד השחקנים הוא בכלל לא מגן ופצוע לחודשיים והשני כשיר פחות או יותר כמו הזאר ובייל העונה, האם זה אידיאלי? לא, אבל אני יכול לקבל את זה ועם זה ננצח.
אין מה לעשות סגל מושלם ככל הנראה לא יהיה אחרי הקורונה ושנה+ בלי אוהדים במגרשים, התפשרויות יהיו.
עיקר המאמצים הפיננסיים שלנו צריכים ללכת העונה לאמבפה/האלנד או בתסריט מושלם על שניהם, עם כל השאר נוכל להתמודד.

התלונות הם בעיקר על השכר, כ20 מיליון אירו בעונה.

בכל גוף רציני מדברים על איזור ה12 מיליון לשנה, הרבה מאד כן? אבל בהסתמך על כך שזה שחקן שהיה נקנה במינימום 50 מיליון בטוטאל העסקה הזו שווה מאד.

גם אם הוא מקבל 20 מיליון.
ראמוס + מרסלו + מחליף לקאסמירו יקחו פי 2 והוא חוסך לנו את שלושתם.
נשתמש בבלאנקו כגיבוי שלישי בקישור האחורי ובמיגל כגיבוי שלישי למגן השמאלי.
מושלם בעיני

כבר ניהלת את הדיון הזה בעבר עשרות פעמים בעבר ואתה חוזר על זה שוב, כפי שהסבירו לך שוב ושוב זה לא עובד ככה, לא ככה עושים את החישובים.
ובנוסף שחקן שמקבל 20 מיליון בעונה והוא לא מסי או רונאלדו זה בעיה גדולה בחדר ההלבשה, לא מאמין שישלמו לו 20 מיליון שכר, יכול להיות שיגיע לזה אחרי משכורת ומענק חתימה שמן כי מגיע בהעברה חופשית, אבל אין סיכוי שיקבל חוזה של 20 מיליון לעונה.