דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

א. הוא לא מגן שמאלי כבר הרבה זמן
ב. השמועה מספרת שהוא לא כזה בין היתר בגלל שהוא לא רוצה לשחק שם
ג. הוא לא טוב באופן מובהק מאף שחקן הרכב אצלנו, במיוחד לא מהבלמים (שם הוא משחק ברוב הזמן)
ד. הוא מקבל חוזה יקר בהרבה מרוב שחקני ההרכב אצלנו> אין סיכוי שהוא יישב על הספסל על בסיס קבוע

ה.(סעיף סובייקטיבי) הוא הרבה מעבר לשיא לדעתי ובמקסימום יכול לתפקיד אצלנו, כאמור, כשחקן ה12, מה שהוא, כאמור, לא יסכים להיות. אבל אם אתבדה ונגלה שהוא מוכן לשחק כשחקן על תפר הרכב-ספסל בכל מני עמדות ומבלי להתלונן על זה כשבחודש בשנה בו כל שחקני ההגנה\קישור כשירים והוא משותף במקסימום כמחליף אז בהחלט מדובר ברכש טוב. אבל לי ההעברה שלו יותר מזכירה את העסקה של קרוס מאשר את זו של מודריץ’

כבר ניהלנו את הדיון הזה פעם ואתה אמרת לי שאתה חושב שזה לא עובד ככה. אני בחרתי שלא להסכים עם הקביעה שאם ראמוס ומרסלו מקבלים יותר מאלאבה אז הוא לא חוסך לנו כסף.

אני יודע שאם אתה מביא שחקן שמקבל x כסף במקום שחקן שמקבל 2x כסף אז חסכת.

אשמח שתאיר את עיניי מדוע אם אלאבה מקבל פחות משחקן שעוזב ואפילו נוכל להפסיק לשלם ל2 שחקנים נוספים, איך לא חסכנו פה כסף.
נשים בצד את המענקים החד פעמיים שאינם קשורים כרגע לחישוב הנתון משום שהם אינם ידועים ושעתי תשתנה אם משובר על 2 מיליון או 100 מיליון.

חוץ מזה שאני לא חושב שיעלה 20, סתם שמועה.

לא, לא ניהלנו את הדיון הזה, אתה ניהלת אותו עם כמה חברים כבר בעבר כשהכי זכור לי זה הסיבוב האחרון שלו מול KB9, אין לי הרבה מה להוסיף על כל מה שענה לך אז.
לא מעניין אותי לנהל דיונים על משכורות וסכומי העברה כי זה לא יוצא מכיס שלי, אבל כן מעניין אותי טובת הקבוצה לכן מצב שהיררכית השכר שנפגעת יכול לגרום לי לדאגות, מצב ששחקן כמו בייל שמקבל 13 מיליון יורו ולא עושה כלום עוד מקובל אצלי, כי את החוזה הזה הוא קיבל כשהוא היה אחד השחקנים הטובים בעולם ומאז הגענו לכאן, אבל אלאבה שמקבל 20 מיליון יורו לעונה יגרום לבלגן גדול בחדר ההלבשה, ואני לא מאמין שפרז יעשה זאת, אלאבה יתוגמל אבל לא בחוזה השכר.

ועכשיו לדברים שמעניינים אותי, עניינים מקצועיים, לא מבין את הטענות נגד החתמת אלאבה מבחינה מקצועית, הבנאדם יכול לאייש את 3 העמדות הכי קשות לאיוש ברמות האלה(הכוונה שמספר השחקנים וורלד קלאס לעמדות האלה מאוד דליל יחסית לשאר העמדות), קשר אחורי, מגן שמאלי ובעיקר בלם בצד שמאל, אתה יכול לתת לו לשחק בשלוש העמדות האלה ואתה יכול לעלות רגוע לכל משחק נגד כל יריבה, החתמה מצויינת לדעתי.

החתמה שלא באמת מוסיפה לנו איכות אלא עומק לדעתי, הרי אני לא באמת חושב שיש מישהו שחושב שאלאבה במצבנו הנוכחי, עולה על מנדי(על אף כל המתנגדים לו) ואראן, ראמוס או קאסמירו. מה שכן כפי שכבר כתבתי בעבר זה שואראן בדרכו החוצה, אני לא זוכר שחקן עם כזה רפרטואר שבגיל המתאים ועוד שנה 1 בחוזה ושהתקשורת לא חופרת על זה שהוא טרם האריך חוזה וכשדבר כזה קורה זה אומר משהו, לטעמי ואראן לא איתנו שנה הבאה בלי שום קשר לתוצאות.
לדעתי האישית כל עוד זה למטרה מקודשת (אמבפה, האלנד וסופרסטארים אחרים), זה מקובל. לכל מטרה אחרת כמו העמקת הסגל הייתי מוותר על זה.
לגבי אלה שטוענים שאפשר למכור מחר ולצאת מורווחים עצה קטנה תיזכרו באריקסן.

תוכל לשתף אותנו?
הסתכלתי בטראנספרמארקט, מארקה, ESPN, BESOCCER, בכולם רשום 20-22 מיליון יורו לעונה ברוטו.
אולי 12 מיליון זה המשכורת נטו.
בנוסף, מענק חתימה ועמלת סוכן זה עוד כ 20 מיליון.

דווקא אחרי עונה כזאת יש מישהו שלא מבין כמה חשוב איכות בסגל ושחקן שיכול לשחק בכמה עמדות? ספסל יותר טוב היה שווה לנו בשקט עוד 9-10 נקודות נגד הקטנות העונה ואליפות קלילה

אם מול חטאפה היה פותח אלאבה במקום קאסמירו או מרסלו אתם לא חושבים שזה היה משדרג ברמות את הקבוצה?

חוץ מזה שיש גם את עניין הניסיון. נגיד אם ראמוס וראן שניהם עוזבים העונה (אישית אני בעד, מראמוס כבר נמאס עם כל המשחקים שלו ועל וראן אפשר להרוויח סכום גדול) או אפילו אם שניהם מושכים עוד עונה שתיים (ראמוס), ריאל כנראה מחתימים את פאו טורס מויאריאל או ז’ול קונדה של סביליה (50 מיליון לפחות).
הם לא יודעים מה זה החולצה של ריאל מדריד, הם לא יודעים מה זה לקחת אליפות, הם לא יודעים מה זה לקחת ליגת האלופות. אלאבה כן, ביג טיים כן

נכון שאליפות בגרמניה זה לא כמו בספרד ושעם כל הכבוד באיירן זה לא ריאל מבחינת הלחץ, אבל הבן אדם יודע מה זה להסתכל בלבן של העיניים למאני טיים של העונה - ולצאת מנצח. שחקן כזה זה נכס לכל קבוצה שרוצה שרוצה להתחרות על כל התארים, והוא מגיע בגיל בסדר (אל תשכחו שנאצ’ו ובנזמה בעונת השיא שלהם בקריירה העונה מבוגרים ממנו משמעותית)

כל זה והוא מגיע בעסקה מאוד זולה - לא משנה איך תסתכלו על זה - בשוק העברות שאמנם התקרר מאז הקורונה אבל ממזמן איבד קשר למציאות, על מה יש פה לחשוב או להתלבט?

באופן כללי, אני חושב כי את רוב הכסף יש להשקיע בהתקפה- שם נמצאים השחקנים שעושים את ההבדל המשמעותי. לגבינו זה נכון שבעתיים שכן המצב בהתקפה לא טוב, לראיה מספר שערי הזכות הנמוך שלנו: 56. אתלטיקו מדריד, ברצלונה, מנצ’סטר סיטי, מנצ’סטר יונייטד, לסטר סיטי, אינטר, מילאן, אטאלנטה, יובנטוס, נאפולי - כל אלו כבשו יותר מריאל מדריד. (ואלו רק הקבוצות מספרד, אנגליה ואיטליה).

לכן לדעתי רכישת אמבאפה צריכה להיות המטרה העיקרית. ניכר לי שרכישה שלו תהיה קשה - על אחת כמה וכמה בגלל ההפסדים שריאל ספגה - אבל אני חושב שזו רכישה שתשתלם בשנים הקרובות. אמנם פלורטינו רמז על כך שקריסת מיזם הסופר-ליג תביא לכך שלא יהיו רכישות גדולות, אבל יש בי תקווה שכאיש עסקים מוצלח הוא יצליח להשיג מימון למהלך המתבקש.

מטרה משנית היא מגן ימני נוסף לקרבחאל, בהנחה ולוקאס עוזב. בכל השאר העמדות להערכתי אפשר לסחוב עם מה שיש פלוס עיבוי שחקנים מקסטייה (שחלקם מראים יכולת מעודדת כשנקראו לדגל לאחרונה).

את איסקו ואודריוסולה יש למכור. אני מקווה שיש תמימות דעים לגבי זה בקרב מקבלי ההחלטות במועדון.

חד משמעית. למעט בנזמה אין לנו קילרים בחלק הקדמי. הילדים הברזילאים זה נחמד והלוואי שיצליחו, אבל לא על חשבון הקבוצה. מבחינתי שגארת׳ העלוקה בייל יחזור, אנחנו זקוקים נואשות לשחקן שיכול לתת שערים (כמובן שאם האזר כשיר ומגיעים 2 שחקני התקפה אפשר לוותר על הוולשי).

פלורנטינו אמר שבלי הסופרליג זה בלתי אפשרי להחתים את הולאנד או אמבפה.
בראיון לאס הוא נשאל על רכש וענה שהדאגה הגדולה הקיץ תהיה לשמור את השחקנים הטובים שלנו פה.

בקיצור אין טעם לפנטז על רכש.

בעיקרון אני מסכים, אבל יש לי אמונה שאם אמבפה לא יאריך חוזה ופסז תוציא אותו לשוק העברות באופן רשמי. לריאל לא יהיה ברירה והיא תקנה אותו גם במחיר של שיעבוד כמה שנים קדימה. מכירה לקבוצה אחרת יהיה על הראש של פרז וזה נראה לי משהו שהוא לא רוצה להתמודד איתו עכשיו.

מה שכן החלום של דאבל עם האלנד נגנז כמעט לחלוטין, וזה כן מבאס אותי. במיוחד שאני צופה שהאזר ימשיך עם הגלגל פציעות שלו.

רק אני לא מצליח להכיל את העזיבה הצפויה של וראן בסוף השנה?
מדובר על בלם מהטובים בעולם כבר שנים (למרות כמה תקופות פחות טובות), בסה"כ בן 28 ויכול להמשיך לסגור לנו פינה לעוד 6 שנים בשקט.
בניגוד לראמוס, שאני רוחש אליו המון כבוד אבל ברור שמדובר בסוף הקריירה, וראן בגיל שבלמים רק מתחילים לפרוח בו.
נניח והבאנו את אלאבה כאיזשהו תחליף לראמוס ונגיד שמיליטאו עושה את קפיצה המדרגה. אני לא רואה את הצמד הנל כאיזשהו תחליף להגנת הברזל שלנו מהשנים האחרונות.
מבין כי יתכן ומדובר על תחושת מיצוי של הצרפתי ולריאל אין באמת מה לעשות בנידון, אבל אני לא חושב שזה מקבל את המשקל הראוי כמו עזיבה אפשרית של ראמוס, אפילו על ואסקז דיברו יותר.

אני חושב שבעוד לגבי ראמוס אומרים: “נו, שיהיה” לגבי רפא אנחנו במלכוד, הוא לא רוצה להאריך חוזה (לפי הרבה מאוד פרסומים בכלי התקשורת השונים) ואם זה לא למכור אותו בקיץ - אז הוא יעזוב בחינם. מניח שבאנגליה הוא יוכל להרוויח יותר, גם אם הייתה כוונה מצדנו לשדרג את שכרו. כמובן שזה הפסד עצום אבל כנראה שנחנקנו מהכלום בהתקפה וההגנה פחות מעניינת אותנו. דויד אלאבה יעבור לעמדת הבלם, יש את נאצ’ו הנהדר וגם את מיליטאו שפתח לנו את התיאבון עם היכולת שלו לאחרונה. באופן כללי יש גם את סימן השאלה של ראמוס וזידאן וזה מאוד קשה להתנהל ככה ואפילו מעצבן אותי למרות שאני מבין את התשובות הדיפלומטיות במסיבות העיתונאים: “מתרכזים רק בסיום העונה”. אני חושש עזיבה של זידאן וזה יהיה כמו מגדל קלפים ב-2018. לגבי רפא, אגב, דבר אחרון: היו לו קצת נפילות במשחקים הקשים בצ’מפיונס.

אי אפשר להחזיק שחקן בכח,אם הוא רוצה לעזוב עדיף שיעזוב ונקבל עליו כסף.
למזלנו מיליטאו נראה לא פחות טוב ממנו,מהיר וחזק לפחות כמוהו,שולט בגובה ובניגוד לוראן יש לו משחק רגל מצוין,אני בעד לתת לו הרכב,אבל בתנאי שראמוס נשאר כבלם הבכיר לצידו,לא רוצה מרכז הגנה של מיליטאו ואלאבה,לפחות לא בהתחלה.

קודם כל לא לשכוח שיש לנו גם את נאצ’ו שלא מאכזב אף פעם. אני חושב שלא יהיה אסון אם יקבל קבע בהרכב.

בהנחה שאלאבה מגיע, אני מאמין שההגנה שלנו תהיה במצב טוב, עם או בלי ואראן וראמוס. אני גם לא רוצה לקבור מיליטאו חצי עונה כי יש שחקנים בכירים ממנו.

נשאר עניין הבלם הרביעי, אני הייתי מהמר על צ’וסט. בסופו של דבר, ככה שחקנים מתקדמים. אני לא מאמין יותר בשיטת ההשאלות. אני מאמין שכדי שהשחקן יתקדם, הוא צריך להתאמן עם השחקנים הטובים ביותר, במתקנין הטובים ביותר ובאווירה של קבותה ווינרית.

כן אני מדבר כמובן על שכר נטו.
20 מיליון ברוטו זה פחות או יותר מה שראמוס מרוויח היום, הזאר ובטח בייל מרוויחים הרבה יותר.
בהסתמך על זה שאין כאן מחיר העברה חוץ מבונוס חתימה ועדיין מדובר על שחקן וורלד קלאס בגיל סביר לדעתי זו אחלה העברה.

אני חושב שאין לנו את כל הקלפים.
אלאבה וראן נאצ׳ו וצ׳וסט יכולים בלי העברה כספית אית ליצור לנו 4 בלמים מספיק טובים בעיניי לכל תרחיש.
ה70 מיליון (מה שקראתי פה לא פעם) של וראן הם אולי ההבדל בין אמבפה ללא אמבפה, או אולי אפילו ההבדל בין אמבפה לאבפה + האלאנד

דבר ראשון וראן רוצה ללכת ואין מה לעשות במצב הזה אלא רק למכור הקיץ כדי להרוויח מה שאפשר.

דבר שני נאצ’ו ומיליטאו לא נופלים מוראן וראמוס בשום דבר. הקבוצה לא תיפגע אם הם יעזבו ואנחנו רואים את זה בחודש האחרון שמהווה מבחן קיצוני במיוחד לתפקוד שלהם תחת עומס של משחקים חשובים ופציעות נון סטופ.

דבר שלישי ריאל אף פעם לא הייתה קבוצת הגנה. הסיבה שבשנתיים האחרונות אנחנו שמים את הפוקוס על ההגנה היא לא בגלל זידאן - תבדקו כמה גולים מטומטמים קיבלנו בקדנציה הראשונה שלו - אלא פשוט בגלל שכמעט ואין לנו מה למכור בהתקפה.
המסורת של ריאל זה הרבה הרבה יותר לקבל 2 ולתת 4 מאשר לסחוט 1-0 קטן.

בע"ה בקיץ כשתגיע התקפה אמיתית אנחנו נראה שהפוקוס ישתנה דרסטית מקבוצת הגנה טקטית לקבוצה התקפית בטוחה בעצמה שיודעת שהיא יכולה להבקיע מתי שהיא רוצה, ובמצב כזה האמת היא שלא כזה קריטי אם מאחורה נמצא וראן מיליטאו או אלאבה.

אם נחלק את סגל הקבוצה (והשחקנים המושאלים שלנו) לכמה קבוצות:

1. שחקני בית - קרבחאל, נאצ’ו, לוקאס, מריאנו, בלנקו, אריבאס, מיוראל, צ’וסט, אלטובה
  2. שחקני רכש ספרדים - ראמוס, אסנסיו, איסקו, ואייחו, אודריוסולה, ברהים, סבאיוס, דורו
  3. הדרום אמריקאים - קאסמירו, ואלוורדה, מרסלו, ויניסיוס, מיליטאו, רודריגו, ריינייר
  4. דוברי צרפתית - בנזמה, מנדי, וראן, קורטואה, הזאר
  5. האחרים - מודריץ’, קרוס, לונין, בייל, אודגור, יוביץ’, קובו

אם אומרים לכם שכדי שיגיע רכש איכותי בקיץ אתם חייבים לוותר על אחת הקבוצות האלה בשלמותה. את מי אתם “מקריבים”?

קל שעל הספרדים, אבל לא הבנתי איך זה קשור?
אגב מוותר על הספרדים גם בלי קשר

לפי פבריציו עניין אלאבה סגור

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1387733668328783878

נ.ב
שנייה לפני ששלחתי את ההודעה שמתי לב שבמקום אלאבה כתבתי האלאנד, אומר משהו.