דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

לא קשור, דיון היפותטי.
זה מדהים איזה דור חלש יש בכדורגל הספרדי עכשיו. אין כמעט שחקנים ספרדים שראויים לחולצת ההרכב בריאל.

שומרים על הנכס? לפי ה-AS, ריאל מדריד שיפרה משמעותית את הצעתה ללוקאס ואסקס : שכר בגובה חמישה מיליון יורו לעונה בחוזה לשלוש שנים עם אופציה לעונה נוספת (חוזהו הקודם עמד על 3.5 מיליון יורו לעונה אך היה עליו לקצץ 10% כמו שאר השחקנים לאור משבר הקורונה). הקשר-מגן שסיים את העונה והיה נפלא כגיבוי לקרבחאל - מחזיק בהצעות מפתות יותר מבאיירן מינכן ופריז סן ז’רמן אך מרוצה מההצעה שקיבל מקבוצת חייו ויש פתח לאופטימיות. היה חשוב ללוקאס שהמועדון יביע נכונות ויילחם עליו. העונה רשם לוקאס 34 הופעות בכל המסגרות בהן כבש פעמיים ובישל עוד שמונה. מספר הדקות שלו: 2,770 (שמיני בסה"כ ושביעי מבין שחקני השדה). הוא פתח בהרכב בשמונה משחקים בליגת האלופות, 21 במסגרת הליגה, השלים אפילו 120 דקות בגביע וגם פתח בסופרקופה נגד בילבאו. תעשו לבד את המתמטיקה.

בשורות מעולות. אני מקווה שיש בהן מן האמת. לוקאס לא חמדן לדעתי והוא לא יהיה שחקן הרכב במועדון פאר. אם הוא נשאר אני הרבה יותר רגוע, הוא באמת השתפר קצת גם בפן ההגנתי ואם נאמר את האמת - אני לא תופס את הראש במשחקים שהוא פותח כקשר כנף, עמדתו הטבעית. אסנסיו או ויניסיוס מתסכלים אותי הרבה יותר. הוא אחלה שחקן סגל - הוא מהיר, הפס שלו טוב, יודע להשתחרר מלחץ, כל הזמן בתנועה ומרים נפלא, כמו נגד גלדבאך. הלוואי שיישאר.

אם יש לו בחוזה סעיף שמאפשר לו לשחק רק כמגן ימני,אני בעד.

בכושר הנוכחי של ואסקז וקרבאחל, ואסקז לא רק עדיף על אודריוסולה אלא הוא המגן הימני הטוב ביותר בסגל.
לטעמי אפשר להעיף את אודריוסולה ולהשאר עם קרבאחל וואסקז.
ואסקז קצת חור בהגנה אבל זה בסדר כי בצד השני יש לנו את מנדי. כמו שבזמנו זה היה הפוך בין האגפים.
יש את נאצ׳ו כגיבוי נוסף תמיד, וגם וולוורדה במקרה חירום.
עמדת המגן הימני לא צריכה להדאיג אותנו הקיץ, רק להשאיר את הקיים.

חדשות מעניינות:
פרז מעוניין להאריך את החוזה של זידאן עד 2024 ולתת לו יותר השפעה בחתימות.

כפי שראוליטו מעלי ציין, ההצעת חוזה של וואסקס - הוא נוטה לאשר אותה.

החדשות הרעות הן שוואלורדה ומנדי לא התאמנו היום ובספק לצ׳לסי בינתיים

עם אודגור, בלנקו, אריבאס ומיגל יש לנו כבר 4 אפשרויות לרענן את הסגל הקיץ. במידה ומחתימים גם את אלאבה אז מדובר על 5 שחקני סגל חדשים בלי להוציא כסף על רכש. כמובן שאף אחד מהם לא מהווה שדרוג על שחקני ההרכב הנוכחיים. אבל טוב שתהיה הזרמת דם חדש למערכת. מה שהכי חשוב הקיץ זה סקורר איכותי.

כן כי ראינו בשנים האחרונות איך ריפוד הסגל בצעירים מבטיחים עבד לנו מעולה ושדרג לנו את הקבוצה…

בהתחשב בעובדה שההתקפה משוועת לשני כוכבים רציניים שיעלו המון כסף נראה לי שלעבות את הסגל עם שחקנים כמו גוטיירז ובלאנקו זה בהחלט בסדר גמור.

הבעיה בשנים האחרונות לא הייתה ריפוד הסגל בצעירים, אלא העובדה שהשתמשו בהם לריפוד ההרכב.
לא הצעירים אשמים בכך.

הסיבה שנכשלנו בשנים האחרונות היא לא בגלל מחליפים גרועים אלא בגלל הרכב ראשון גרוע.
אבל כן נכשלנו בעבר בגלל מחליפים גרועים.
לא מבין למה ריפוד במחליפים טובים יחסית זה משהו רע?
חוץ מזה עם המצב הכלכלי שלנו, לקבל מחליף סביר בחינם עם משכורת של ילד זה בהחלט עדיף על מישהי ברמתו שיעלה מיליונים ויקבל פי 3

נכשלנו בשנים האחרונות?!?! אנחנו אלופי ספרד.

למי שלא הבין, אני לא חושב שזה דבר “רע” אלא שזה דבר די חסר משמעות. החלפת שחקן בינוני בספסל בשחקן ספק בינוני אחר בספסל זה לא משהו שישנה את העונה שלנו לפה ולשם. אפילו השחקנים שהתגלו כיותר טובים מסתם בינוני (ואלוורדה למשל) בסופו של דבר לא מאוד משמעותיים לשורה התחתונה.

פעולות בחלון העברות שבאמת בעלות אימפקט אלו בעיקר רכישות של שחקני קישור והתקפה משמעותיים. כל השאר נחמד אבל לא מאוד משנה. אין מה לעשות, אבל בכדורגל שחקני התקפה איכותיים זה מה שעושה את ההבדל.

דווקא בעונה כמו זאת הטענה שלך לא כ"כ ברורה.
אינסוף פציעות, עומס עצום של משחקים ולא מעט שחקנים שלא פוגעים.
רק לפני שישה ימים ראינו מה קורה לשחקנים שאין להם כוח לרוץ מרוב עומס.
אז כן, ברור ששחקנים איכותיים הם אלה שעושים את ההבדל. זה המובן מאליו בהתגלמותו.
אך כדי שאלה יעשו את ההבדל צריך לתת להם מנוחה מדי פעם וגם להתכונן לפציעות שלהם שתמיד יגיעו.
בעונות צמודות התארים מוכרעים על נקודות בודדות. זה בדיוק ההבדל בין ניצחון על קודיס לעוד תיקו.

ואן דייק, רובן דיאס, אליסון, קאסמירו ואם אשקיע קצת מחשבה בטוח שאמצא עוד מלא. מסכים ששחקני התקפה משמעותיים יותר אבל יש המון שחקני הגנה וקישור אחורי שעושים הבדל עצום.

נו, וכשנותנים להם מנוחה פעם ב- זה באמת משנה האם מי שמשחק זה איסקו, אריבאס או אודגור?

ההשפעה של זה על כלל העונה שואפת לאפס.

אני מעריך בגסות שההשפעה של החלפת כל שחקן פעם ב- על כלל העונה שואפת לאפס.
מבחן יותר טוב הוא תרחיש של פציעה משמעותית, אני חושב שאם תחליף את מודריץ’ בשיאו באיזה רובן בלאנקו זה פוטנציאל לפגיעה משמעותית בעונה.

אני לא בא להפריז בחשיבות הספסל, אני כן חושב שצריך להחזיק גיבוי לכל עמדה משמעותית, בדגש על כלבויניקים כמו ואלורדה או לוקאס.

חלק לי את העשור האחרון לשנים מוצלחות ופחות מוצלחות.
אתה לא חושב שיש קבוצה פחות טובה ב3 שנים האחרונות? אפילו על אף האליפות?

וכן, אנחנו אלופי ספרד רק בגלל הברסה שנגדה התמודדנו. הקבוצה של פלגריני הייתה יותר טובה ממה שיש היום.
בכל אחת מהשנים של רונאלדו מאז פלגריני היינו בחצי גמר האלופות.

בכל מקרה אם זה עוזר לך לקבל את מה שכתבתי אז אני מדבר על יכולת. כן, היכולת שלנו ירודה מאוד

קודם כל נכון, סך הכל מסכים.
אבל זה לא סותר.
בלאנקו, אריבאס, צ׳וסט ומיגל מקבלים ביחד משכורת של שחקן ספסל. הם יגיעו בחינם ויחסכו לנו כסף בשביל אותן רכישות גדולות ומשמעותיות.
בשביל רכש משמעותי נצטרך למכור שחקנים.
בלאנקו ואריבאס יסגרו לנו את העמדות בקישור ונוכל להפטר מאיסקו ואפילו לחסוך כסף.
וראן עוזב ויכניס לנו כסף. ראמוס גם רוצה אולי לעזוב או שיקבל משכורת גבוהה בהרבה ממה שמגיע לנו. צ׳וסט ואלאבה בהחלט סוגרים לנו את 2 החורים האלה בצורה מספיק טובה, בנוסף לחור של מרסלו.

אז מה יש לנו כאן:
בזכות אותם צעירים שלא משנים דבר, נוכל להפטר ממרסלו, ראמוס, וראן (70 מיליון), איסקו.
בתמורה נביא את אלאבה, אריבאס, בלאנקו, ומיגל.

מצד אחד נחסוך בטירוף במשכורות ונרוויח את מחיר ההעברה של וראן (ככל הנראה האחרים יעזבו בחינם), ומצד שני לא נפגע מקצועית.

אז נכון שזה לא ישנה דבר, אבל הכסף שנחסוך מהמצב הזה כן ישנה. ה70 מיליון האלה שווים לחצי האלאנד/אמבפה.

אתה לא חושב שההחלפה של קובאצ’יץ’ בואלוורדה למשל כן שדרגה את הקבוצה? כמובן שאין מה להשוות את זה להחלפה של שחקן הרכב בינוני בכוכב על, אבל יש חשיבות לכך שהמחליפים שלך יהיו מספיק טובים כדי שהמאמן יוכל לסמוך עליהם ולהשתמש בהם כשצריך במקום לטחון לגמרי שחקנים כמו קאסמירו, מודריץ’ ובנזמה. מן הסתם אין משמעות להחלפת שחקני הספסל אם ההרכב הראשון בכל מקרה יקבל את כל הדקות.

אני לא יכול להגיד שמיגל ואריבאס בוודאות יהוו שדרוג על מרסלו ואיסקו ושזידאן (או מי שלא ייאמן בעונה הבאה) יסמוך עליהם מספיק כדי לא לייבש גם אותם, אנחנו כן ראינו שהוא בכלל לא סומך (בצדק כמובן) על מרסלו/איסקו/מריאנו והמצב הזה לא יכול להימשך.

אני חושב שההתעסקות בזה מוגזמת ולגמרי מעבר לערך השדרוג עצמו (שאכן קיים במקרה הזה).

התעסקות של מי? שלנו כאוהדים באיזה דיון בפורום או של המועדון בחלון העברות? די ברור מה נמצא בראש סדר העדיפויות של פלורנטינו בקיץ ואין על כך ויכוח. פה בפורום כולם מסכימים שחשוב להחליף את אסנסיו באמבפה ולכן אין התעסקות בכך…

זה לא משנה את העובדה שאיכות המחליפים שלנו לא ברמה מספקת וחוסר הקרדיט שהם מקבלים בזידאן (לא חשוב בכלל אם בצדק או לא) גם פוגע בקבוצה כשההרכב הראשון נטחן עד דק ולכן לא מצליח להתמודד עם הקצב של צ’לסי.