דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

כל אלו הגיעו לקבוצות שההתקפה שלהן היתה בשיאה. הם היו הבורג החסר. לכן יכלו לעשות את ההבדל.

אצלנו, יש חלקים חסרים (כל ההתקפה בעצם).
הלוואי והיה רק בורג 1 או 2…

כיף איתו, תביאו כבר

https://twitter.com/i/status/1392962469761622033

קשה לדעת מה המצב הכלכלי שלנו.
אבל מרגיש לי שיש המון שחקנים נהדרים מפוזרים בעולם שלא מקבלים אמון או לא מרוצים מאיפה שהם נמצאים. הארווי בארנס מלסטר, קלוורט לווין ורישארליסון מאברטון, זייך שחקן ספסל בצ׳לסי ובטח לא מרוצה מזה, פראן טורס שנראה נהדר בסיטי אך הוא מחליף שני.
מרגיש לי שאת רוב מי שכתבתי פה אפשר להביא במחיר לא יקר מידי.

לא הכל חייב להיות אמבפה או האלאנד.
לבנזמה יש עוד שנה או 2 בטופ, ועם הגעה של אמבפה עדיין יש לנו עמדה חסרה באגף השני, גם הגרוע ביותר ברשימה שכתבתי עדיף על הקיים אצלינו.
בכללי מרגיש לי שפלורנטינו מאוד אבסולוטי בכל החלטה שלו. אם צעירים אז רק צעירים ואם כוכבי על אז רק הכוכבים הגדולים ביותר.
יש שחקנים מעולים שמובילים קבוצות צמרת באנגליה שבטח ישמחו להגיע ולא יעלו יותר מידי? יכולים לסגור את העמדה לעוד 2 עונות עד שיגיע קראק גם לשם.
בסוף כנראה שהאלאנד ואמבפה לא יגיעו יחד, ועם היכולת של בנזמה אמבפה יותר נחוץ לנו. נניח האלאנד יגיע עונה הבאה. רק עוד 2 עונות נוכל אולי להביא שחקן לאגף המקביל לאמבפה. לא רוצה לראות שם את אסנסיו או רודריגו עד אז (אלא אם יוכיחו לי אחרת).

באמת שיש כיוונים שלא ברור לי למה לא מסתכלים לשם

גם לדור מיכה לא הולך בקפריסין, מוזר שלא מתעניינים בו להחליף את מודריץ׳.

הבאת הרבה שחקנים בינוניים. צריך להביא שחקני טופ או בכלל לא לדעתי. בינוניים לא חסר לנו (גם בהשאלות).

בהנחה (המאוד הגיונית) שיכול להגיע רק שחקן טופ אחד, לא היית רוצה שחקן טוב יותר ממה שיש לנו כרגע?
אמבפה יוציא את ויניסיוס מההרכב, אבל מה עם אסנסיו?
אנחנו עדיין נשאר קבוצה שתכיל שחקן לא ברמה מתאימה.
כל אחד מהשמות שציינתי הוא שחקן שנתן לא מעט שערים ובישולים. בהחלט אפשרי להביאם במחיר סביר.

אולי אפילו חס וחלילה עסקת השאלה.
אנחנו ריאל מדריד ובלה בלה בלה אבל אולי פראן טורס לריאל בתמורה לחצי או כל המשכורת סוגר לנו את הפינה.
מצד אחד שחקן נהדר שכבר עכשיו טוב מכל מה שיש לנו. מצד שני סוגר נותן לנו התקפה חזקה מאוד לצד אמבפה לשנה הבאה, ומצד שלישי מינימום הוצאות לקראת קראק נוסף בקיץ הבא.
בנוסף אולי יהיה טוב גם לסיטי שהשחקן יראה דקות ברמה הגבוהה ביותר.
זה קצת מוזר שריאל תשאיל שחקנים, אבל קבוצות גדולות כבר עשו דברים כאלה (באיירן עם כל פלופ אפשרי ששיחק פה) ואולי זה יעבוד באמת

דיווחים שזידאן הודיע לשחקנים שלא ימשיך שנה הבאה. מעניין אם זה נכון.
מעניין עוד יותר כיצד ינהג המועדון. איזה סוג של מאמן יחפשו.

הדיווחים הגיעו ממקור אמין?

ברגע שיש לך שחקני טופ גם שחקני סגל יעלו את רמתם, שום שחקן שהבאת הוא לא שחקן שעולה על השחקנים שיש לנו. אתה הבאת את פראן אני נותן לך את ברהאים אתה נותן לי זייך אני אתן לך אסנסיו והאזר. בסופו של דבר לדעתי שחקנים מתקדמים עם התקדמות הקבוצה. הכוונה שלי שהקבוצה טובה גם הסגל המשלים יהיה טוב (לראיה תסתכל על ההרעב השני של 16/17) כולם היו כוכבים אבל ברגע שההרכב הראשון נחלש גם הם הראו את רמתם.

פראן - 13 שערים ו3 בישולים ב2000 דקות
בראהים - 7 שערים ו4 בישולים ב1750 דקות

אסנסיו - 7 שערים ו2 בישולים ב2500 דקות (נחשבת עונה טובה ביחס לאחרונות)
זייך - 6 שערים ו4 בישולים ב1900 דקות (בעונה גרועה)

אז מצטער אבל הם בהחלט שדרוג, גם אם לא כזה גדול.

ברור שכולם יעשו קפיצת מדרגה, גם השחקנים שציינתי שלמעט פראן טורס לא משחקים עם וורלד קלאסים אמיתיים.

אני לא טענתי שהם הכי חשובים, רק טענתי שיכול להיות שבכלום כסף נוכל להביא את אחד מהם.

אם תשאל אותי, בראהים צריך להמשיך את ההשאלה שלו לעוד עונה בשביל דקות אותן לא יקבל בריאל, ויני ורודריגו צריכים להיות מושאלים כדי להתפתח ולקבל ביטחון.
נשארנו עם התקפה כזו:
בנזמה, הזאר, אסנסיו, אמבפה (הכל בהנחה שיגיע), מריאנו.
בהחלט יש מקום לעוד שחקן. במחיר של אולי חינם נוכל להביא שחקן טוב ממי שנשאיל וגם נתחזק מצד אחד וגם נתרום לקריירה של הילדים מצד שני.

מה זייך עשה בדיוק בקריירה שהוא מתאים לריאל? לא פעם ולא פעמיים הבאנו שחקנים שנתנו עונה / עונות טובות בליגה ההלונדית או הגרמנית וכולנו יודעים מה היחס של הצלחה לעומת כישלון. הליגות האלו לרוב אינן מדד לכלום ועובדה שגם זייך וגם וורנר וגם האברץ לא מצליחים להיכנס לקצב טוב. זייך עוד לא הספיק להתסגל לאנגליה ואתה רוצה להעביר אותו לליגה אחרת עם סגנון אחר ושפה אחרת לגמריי? נשמע לי כמו מתכון לעוד עונה בלי הרבה הצלחה.

בראהים לא ראוי בכלל שנדבר עליו, עוד עונת השאלה מינימום. לא רואה איך הוא משפר אותנו לעומת אסנסיו לדוגמה. שחקן שהופיע למשחקי קלאץ׳, כבש נגד בארסה, כבש גמר הצ׳מפיונס ובעוד משחקים חשובים.
פראן טורס הוא השחקן המעניין היחיד שציינת, לדעתי גם יהיה לו קל להתשלב ם במחינת השפה וגם סגנון המשחק, אבל מי החליט שסיטי מעוניינת לשחרר אותו? ואם הולכים חזק הקיץ על האלנד או אמבפה ישאר לנו כסף בכלל?

נכון, אז זהו מהיום מביאים רק קראקים?
אין מה לעשות, כנראה שאין לנו כסף ל11 קראקים. בנתיים בקושי יש לנו ל1. ולכן צריך להשלים את ההרכב עם השחקנים הטובים ביותר שנוכל להשיג.

לא מספיק. מה אסנסיו/בראהים/ויניסיוס/רודריגו עשו בקריירה שבזכותו הם מתאימים לריאל?

השאלה שצריכה להשאל היא מי יותר טוב מזייך? כלומר ברור שבאידיאל הוא לא מספיק טוב, אבל כרגע אין כסף להביא את האידיאל.
זייך בעונה בה לא הצליח להשתלב ונראה נורא עדיין נראה טוב יותר מהקיים אצלינו וזה מה שמשנה.

בכנות לא עקבתי בעצמי ברמה מספקת על כל השמות שציינתי. פשוט ראיתי אותם נותנים עונות טובות מאוד בקבוצות שהצליחו ובליגה קשה ותחרותית והם טובים מהקיים אצלינו.
אם אפשר במחיר רצפה להביא אחד מהם מה טוב.

מה זה משנה אם הצליח או לא הצליח?
בגלל שלא הצליח יש סיכוי לגנוב אותו במחיר טוב. אם יצליח הוא יהיה שווה הרבה.
הנקודה היא שגם בלי הצלחה בשילוב הוא טוב מרודריגו.

בדיוק מה שכתבתי.

די כבר עם זה. היה מאוד מבטיח בתחילת הקריירה שלו ומאז לא רק שנתקע אלא הלך אחורה. מפחד מהכדור ואיבד מהזריזות שלו.
הוא מעולם לא היה מספיק טוב באופן עקבי.
גם איסקו כבש נגד כל הגדולות הקיימות, רוצה אותו בהרכב?
גם חסה רודריגז כבש פאקינג שער בכורה מול ברסה.
5 שערים (או אנע עארף) לא קובעים קריירה. היכולת קובעת (או כמות גבוהה בהרבה של שערים). אסנסיו נתן מספר שערים נהדרים, ומאז נאדה. לא מדובר על עונה חלשה וגם לא על 2, הבחור לא הצליח לשחזר עדיין את היכולת של 16-17 ואפילו לא את של 17-18. כבר שנה שלישית שהוא כישלון למרות אמון מלא מצד המאמנים השונים שהרכיבו אותו כל עוד היה כשיר. זה מדד הרבה יותר מדויק מה6 משחקים הטובים שהיו לו.
הייתה שם פציעה זה נכון, אחלה תירוץ ובגללה אני לא כועס עליו. אבל אם להזאר התירוץ הזה לא קביל אז בטח שלא בשבילו.

ננצל את התקופה היבשה לפנטזיה גאונית שעלתה לי;

אם נניח שאמבפה מגיע, למרות המצב הכלכלי הבעייתי, אנחנו עדיין חסרים שחקן נורמלי מקדימה. הזאר בדיחה, רודריגו מפחד מהצל של עצמו ו-ויניסיוס חייב לצאת להשאלה.

מה דעתכם על ממפיס דפאי? טכני, סקורר ומגיע בחינם. הבאה שלו ושליחה של ויני להתחשלות בליון יכולה להיות הברקה רצינית. בעיקר במצב השוק והיכולות של ריאל.

כתבתי על זה האמת כבר.
ממפיס בחינם הוא שדרוג על הקיים, לא שחקן ענק ולא יעשה הבדל מטורף, אך שדרוג קל של הקיים.
אני מאוד תומך בהבאה שלו. גם שחקן אגף טוב מהקיים בחינם, ואפילו יכול לתת מנוחה לקארים במקום מריאנו.

מה לדעתכם יקרה הקיץ?

הייתי בטוח שקיץ 21 יהיה קיץ שבו תהיה מהפכה בקבוצה. או שהצעירים פורצים ומובילים את הקבוצה קדימה, או שעושים חריש והסגל מקבל לא רק מתיחת פנים קוסמטית, אלא מכונה חדשה לגמרי. לאחר הדברים של פלורנטינו באחד הראיונות האחרונים, הבנתי שהמצב הכלכלי של הקבוצה פחות נחמד ממה שחשבתי, ושככל הנראה אין אפשרות לעשות חריש אמיתי שיחזיר את הקבוצה למקום המתאים לה. לגבי אמבפה, פרז אמר שפירוש שאין אפשרות להביא אותו ללא הסופר ליג.

איך אתם הבנתם את הרמזים של פלורנטינו? קיץ יבש? סתם דיבורים כדי להשיג עמדה טובה יותר במשא ומתן מול סוכנים ושחקנים מבית ומחוץ?

אני חושש שעונה נוספת עם יכולת כזאת, תפגע בליגה הספרדית ברמה כזאת שתשלח אותנו להיות מילאן או מנצ’סטר יונייטד. הפוקוס עובר לליגה האנגלית, וכבר לא אטרקטיבי,בלשון המעטה, לראות את הליגה הספרדית.

בהנחה שפלורנטינו לא שיקר, המצב הכלכלי של ריאל רע מאוד.
לא חושב שאנחנו יכולים לצפות לרגש שאנחנו מקווים לו.

לדעתי המצב הכלכלי של ריאל לא להיט אבל ממש לא גרוע כמו איך שמציגים אותו, אל תשכחו שכל מה שפלורנטינו אמר היה בקונטקסט של להריץ את הסופרליג בכל מחיר.
יש לנו המון שחקנים למכירה ומשכורות לחסוך:
סבאיוס, קובו, מיוראל, בייל, יוביץ’, מרסלו, איסקו, אסנסיו, מריאנו, וראן, ראמוס (25 מיליון ברוטו בעונה), והזאר (רק על הטיפולים נחסוך כמה מיליונים). בתרחיש טוב אבל בהחלט לא דימיוני אפשר להכניס/לחסוך 250-300 מיליון על כל השחקנים האלה (כולל משכורות), סכום שאולי אפילו יספיק כדי להביא את הלאנד ואת אמבפה.

בתרחיש הסביר יותר כנראה שמהחוזים היותר כבדים של הזאר, בייל, ויוביץ’ לא נצליח להיפטר (מי יקנה אותם לעזאזל???), אז מקסימום אפשר לקחת הלוואה של 100 מיליון עם פריסה לכמה שנים, אחרי שיחזור קהל לא תהיה בעיה להחזיר כל עונה 20-30 מיליון יורו (ובטח בברנבאו החדש).
לדעתי בהחלט יש כסף להביא את מי שרוצים.

רוב השחקנים האלו לא שווים הרבה. סבאיוס (שנה אחרונה לחוזה) ומיוראל איפשהו בין 10 ל20, וראן היחיד שיגיע לסכום מכובד. המשכורות של ראמוס כבר משלמת את זו של אלאבה כנראה. בייל והזאר איתנו עד סוף החוזים שלהם.

צריך לזכור שגם השנה לא היה קהל במגרשים, המכירות יכסו קודם כל ההפסד הזה. וגם נראה סביר שגם העונה הבאה תיפתח ללא קהל או עם תפוסה חלקית לפחות למשך כמה חודשים.

קיצר, אין מה לפתח ציפיות…

עקשן כמו פרד: להלו 8 דקות בהן זידאן נשאל פעם אחרי פעם אם הוא ממשיך בשנה הבאה/יש לו חשק להמשיך/אם הוא החליט/מתי נדע אם בכלל - וזיזו פשוט מורח אותם אחד אחד בלי למצמץ.

וזה דווקא נותן לי תחושה שהוא יישאר או לכל הפחות לא סגור על עצמו. מסכים עם דוד שבמקרה הטוב נקבל ממנו עוד שנה בהיסוס. האפשרות השנייה היא שהוא רוצה להגיע לשיחה עם פלורנטינו עם מנוף עליו.

חבל שאין דיבורים על סאנצ’ו.
שחקן פשוט מצוין. מעבר ליכולות הטכניות שלו מדובר בשחקן חכם מאוד שמבין את המשחק ברמה גבוהה מאוד.
משחק מצוין בשני הכנפיים וגם מתחת לחלוץ.
ורק בן 21. הדיבורים הם על יונייטד. הלוואי ונעשה מהלך.