דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

בין אם השמועה נכונה והוא יפרוש אחרי היורו ובין אם ימשיך עוד עונה בשביל לקבל כסף ואז יפרוש הסיפור הזה קרוב לסיום.
אז כן, בייל פצוע חצי עונה שווה יותר שערים מויניסיוס, רודריגו, אסנסיו ומריאנו ביחד (מביך כשלעצמו כן?) אבל הדרקון הוולשי חוטא כנראה בדרישה הראשונה והמובנת מאליה שיש לשחקן כדורגל- לרצות לשחק כדורגל.
מת על הריצה של חצי מגרש מול ברטרה, חולה על המספרת מול ליברפול ובאמת מוקיר תודה על הרבה רגעים יפים אבל מי יתן ויש אמת בדיווח הזה ושבייל ילך כבר למדשאות הגולף עם הקלנועית והמחבטים וישחרר אותנו ממנו.

מדהים אותי שכמה שערים באנגליה ואנשים רוצים פה בחזרה את פאקינג גארת בייל.
אני מאלו שזוכרים לו חסד, חושב שהוא נתן המון לקבוצה ובהסתכלות לאחור אני אזכור לו המון דברים חיוביים, אבל השחקן הזה לא איתנו כבר כמה עונות.
אנשים נוטים לחשוב שהעונה החביבה הזו באנגליה מבטיחה שהוא יחזור למדריד מלא תשוקה ויקרע רשתות, אני ממש בספק שזה יקרה.
כמו במקרה חאמס, הבן אדם לא ברמה של ריאל מדריד כבר כמה שנים, נתן כמה גולים בתחילת העונה וכולם אמרו שעשינו טעות בשחרור שלו.

אני מעדיף רודריגו עם 2 שערי ליגה בשנה הבאה מגארת בייל עם 5 שערים ממורמר, פצוע, מניף שלטים על סדר העדיפויות שלו וכו…

אנטוניו קונטה עוזב את אינטר בגלל בעיות כלכליות,כבר רצות שמועות שאנחנו מעוניינים בו והוא מעוניין בנו,מה אומרים?

מצד אחד,מאמן ליגה מצוין,טקטיקן ברמה גבוהה עם דרך ושיטה ברורה.
מצד שני,ראינו את אינטר שלו העונה באלופות ובכללי הוא די כושל במפעל הזה,גם האופי הדי בכייני שלו לא ממש מוצא חן בעיניי.
ההיפך הגמור מזידאן בערך,לא חושב שזה יעבוד.

שותף לדעתך. כן אהבתי את הקבוצה שהוא אימן בצ’לסי, וכן אהבתי אותו כשחקן מאוד חכם. אני פשוט לא חושב שזה מתאים לריאל מדריד.

קונטה המאמן הכי אנדרייטד בעולם לדעתי. הוא שבנה את הקבוצה של יובנטוס, עשה קמפיין נהדר עם איטליה ביורו, זכה באליפות עם צ’לסי מול סיטי של פפ (ואחרי שבעונה לפני צ’לסי סיימה בערך במקום ה-8) וגם עכשיו באיטליה - זכה באליפות עם אינטר מול פאקינג יובנטוס. יכול להיות שקצת הגנתי, אבל הוא לא נופל מקלופ או פפ מבחינת הישגים.

גם קונטה וגם בייל זה חדשות טובות מאוד.

בייל - הוא אמור לקבל מאיתנו 17.5-20 מיליון נטו בעונה (תלוי לפי איזה דיווח), שזה 35-40 מיליון ברוטו. אבל אם מתירים את החוזה, אז יש הרבה יותר אפשרויות ואפשר למשל לעשות עסקה בין 2 צדדים מסחריים ושם המיסוי (מס חברות דיבידנד וכ’ו) נמוך יותר, ובטח באיחוד האירופי (לעומת ישראל).
אפשר גם לקנות נכסים ולרשום אותם על שמו או משהו בסגנון. בקיצור יש גמישות שתחסוך לנו עלויות והוא בטח גם יהיה מוכן להתפשר על פחות מ-100% מהחוזה אם הוא באמת רוצה לפרוש.

קונטה - אם באמת אינטר בכאלה קשיים אז יש סיכוי טוב שאשרף יחזור אלינו, אינטר עדיין לא העבירו לנו את ה-40 מיליון יורו שהם היו צריכים, וזה עוד אחרי כמה דחיות ופריסה לתשלומים.

אף פעם לא אהבתי אותו או את הכדורגל שלו, מקווה שלא יבוא אלא אלגרי אם זידאן לא ממשיך.

קונטה מאמן מצויין. הוא עשה עבודה אדירה ביובה שגם ממשיכיו נהנו ממנה מאד, וגם צ’לסי שלו היתה נהדרת לפרקים וזכתה באליפות מרשימה. כמובן שגם ההישג באינטר כביר. עם זאת, הוא פחות או יותר המאמן שהכי פחות מתאים למועדון הזה בעולם. כל אחת ואחת מהקדנציות שלו הכילה שרשרת של פיצוצים קולניים מול ההנהלה וכולן גם הסתיימו ברעש דומה. אני בספק גדול אם יקבל את מה שהוא רוצה מבחינת חופש בבניית הקבוצה ועוד יותר בספק אם יצליח לשרוד חודשיים בלי לחטוף קריזה על פלורנטינו.

כלומר 50% מ18 זה 9. בדיוק כמו שכתבתי.
זה לפחות כל הפואנטה שלי. בייל עולה 18 מיליון אבל ככה או ככה ריאל תשלם 50% מזה (אלא אם יקרה נס) אז ההבדל הוא 9 מיליון בין כך שישחק אצלינו לכך שישחק בטוטנהאם או קבוצה אחרת. בגלל זה המספרים שכתבתי.

כתבתי שאני לא בטוח בהן, זה מה שגוגל מצא לי.
לצערי עוד לא מצאתי אתר אמין לנושאי המשכורות, במיוחד בהתחשב בכך שמשכורות רבות מושפעות מבונוסים שונים.

בכל אופן באתי להגיד שההבדל בין בייל בהשאלה + תשלום חצי משכורת לבין בייל אצלינו ואחד הברזילאים בהשאלה הוא לא כזה מהותי מבחינה כלכלית, אך מבחינה מקצועית הוא כן.

תגדיר רוצים.
להגיד שאם אנחנו כבר משלמים לו 18 מיליון אז אפשר לחזוך את ה5-8 על אחד הברזילאים ו״להנות״ משחקן שלא נופל מהם ואף עולה עליהם, זה רצון?

צא מנקודת הנחה שאם יש אפשרות שבייל עוזב בחינם כולם ירצו אותה, אבל אין לו כרגע ביקוש.
החינם הזה עולה 18 מיליון פאונד. לקבוצות צמרת הסכום סביר אבל אין להן מה לעשות עם השחקן. לקבוצות תחתית הסכום גבוה, ובתכלס גם להן אין יותר מידי מה לעשות איתו (אל תשכח שהוא גם פציע).

אז לא, אני לא רוצה אותו, אבל אני מבין שהוא כנראה שחוזר. במקום לקבל אותו בבוז ולבזבז 18 מיליון על חימום כסא ביציע, אני אעדיף שיקבל יחס טוב, ישחק קצת, ייתן בתקווה את ה11 שערים שלו מהספסל, ויסיים חוזה בכבוד. בסוף זה לא שהשחקן שיעזוב בשביל בייל יהיה אמבפה, כולה איזה רודריגו או ויניסיוס, וגם זה יהיה להשאלה.

לבייל יש ערך טקטי. בסוף כשבייל יעלה מהספסל יש לי יותר אמון שהוא יעשה גול מאשר רודריגו.
בייל גבוה ונוגח נהדר, יתרון משמעותי למשחק ההרמות שלנו, שכרגע פעיל מאוד על אף שבנזמה לבד ברחבה, עם בייל נקבל עוד שחקן שנוגח טוב.
בנוסף הוא פשוט סקורר.

אז לא אני לא רוצה את בייל, אבל למה לא לנצל את זה שהוא אצלינו. הבעיה בו היא לא שהוא לא שווה כלום אלא פשוט שהוא לא שווה 18 מיליון, אבל את ה18 אנחנו משלמים ככה או ככה אז בואו נהנה מהקצת יותר מכלום שהוא יספק.

רק מזכיר פה לכולם שכל הקבוצות של קונטה עשו במכנסיים בליגת האלופות. כולל אינטר של העונה הנוכחית שהצליחה לסיים אחרונה בבית שלנו ויובנטוס הנהדרת שלו שלמיטב זכרוני הודחה מול גלאטסראי.

חד משמעית לא המאמן בשבילנו.

בניגוד לשאר המועמדים קונטה זה כן מאמן שהייתי רוצה בריאל מכל כך הרבה סיבות, לגבי הבעיה שלו בליגת האלופות זה לא באמת משנה לי כי אין לנו סגל לזכייה גם ככה.

ועדיין, מעצם היותה “ריאל מדריד”, בקבוצה שאתה אוהד יש הבדל עצום בין אי זכייה לבין הדחה בבתים/מול קבוצה מדרג נמוך בנוקאאוט.

ברור שהדחות כאלה כמו בבתים לא מתקבלות, אבל אני לא מאמין שעם הנסיון שיש בסגל זה יקרה, אבל כמובן היו דברים מעולם והנבואה ניתנה לשוטים. אבל הוא עדיין בטוח טוב יותר משאר המועמדים.

מסכים.
הוא אמנם קבלן אליפויות ואת זה אי אפשר לקחת ממנו. אבל סגנונית, אנחנו סולדים מכל מה שהמאמן הזה מייצג. אל תתנו לריאל של השנים האחרונות להטעות אתכם - שיחקנו בצורה ששיחקנו מכורח מגבלות הסגל והתחת של זידאן. השאיפה של ריאל מדריד לשנים הבאות היא משהו אחר לחלוטין (כך אני רוצה לפחות לקוות).

ועם הניסיון שהיה לו ביובנטוס עם שחקנים כמו בופון, קייליני, פירלו וטבס זה כן הגיוני?

אפילו אנחנו העונה עלינו רק במזל.

בסוף, איך שלא מסתכלים על זה, ריאל מדריד היא קודם כל ליגת האלופות.

אלה לא המספרים. ההבדלים הצפויים הם בסדרי גודל. אם אתה שם את בייל בהרכב אין שום סיבה שהוא לא יתן 20 שערים בעונה

כמו שאמרת - הנבואה ניתנה לשוטים, ובטח ובטח שלא אני זה שיקבע מראש דברים עתידים והיפותטיים. אבל אם מאמן “מוכיח” שהוא נופל במעמדים כאלו, זה לכל הפחות צריך להדליק נורה אדומה אצל מקבלי ההחלטות.
משחק מסודר ומשמעת לשחקנים זה אחלה ומצוין והכל. אבל בלי משהו ביד, בצורה של הישגים שאפשר להכניס לדפי ההיסטוריה, או לפחות לא ליפול בשלבים מוקדמים באלופות - זה לא שווה כלום. בטח לא בריאל.

וזה בדיוק מה שאני אומר, אין לי גם ככה ציפיות בליגת האלופות.
טבס והשאר שאמרת הם ממש לא מודריץ קרוס קאסמירו ושות’. ויובנטוס של תחילת העשור היא ממש לא ריאל הנוכחית.

אבל לא התעלמתי מחוסר ההישגיות במפעל הזה, אני פשוט חושב שיחד עם המינוסים שלו הוא עדיין האלטרנטיבה הכי טובה שיש בשוק כרגע. בלי שום קשר אני מאוד אוהב את הסגנון כדורגל שלו, הצלחתו עם הקשישים, קבלן אליפויות מרשים ועוד הרבה סיבות שכן הןא זה שמתאים.

משער שאתה יודע מה הרזומה של פירלו (מונדיאל, פעמיים אלופות וכו’) או בופון.
גם טבז זלל תארים בין אם ביונייטד ובין אם אחר כך.

אולי השחקנים שלנו מנוסים יותר. אבל אתה לא יכול לבטל בקלות כזו את מה שהיה שם.

דווקא העובדה שהם לא היו שבעים כמו השחקנים הנוכחיים שלנו, היא זו שאמורה להדאיג.
קבוצה מעולה ומנוסה אך גם רעבה, בכל זאת הודחה בשלב הבתים מול קבוצה נחותה משמעותית.

עוד הפעם, אני מכיר באי הצלחה שלו במפעל, והדחות בבתים זה סיבה ישירה לפיטורים מריאל לא משנה מה הסיבות.
ועדיין לא מחזיק מאיתנו הכוח העולה של אירופה אנחנו קבוצת רבע גמר קלאסית שבמקרים מסוימים יכולה לשבור את תקרת הזכוכית כמו העונה ולכן החוסר הישגיות שלו במפעל לא מפריעה לי. מנגד יש הרבה דברים טובים שכן יש לו שאתם בוחרים לא להתייחס אליהם. ובהינתן ואלה האפשרויות הוא המועדף עליי. כמובן שאני לא החכם הגדול של הפורום אבל זו הדעה שלי.