דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

קרבאחל עדיף על לוקאס בכל מערך, סיטואציה ומצב שיש.

בבקשה רק תהיה עקבי כשאתה מבקש מאנשים לא להכניס לך מילים לפה חדשות לבקרים ואז מחליט שאני טענתי שאני כן מבין.

אני לא מבין, אין לי שמץ של מושג, וגם לך לא.

אתה יכול יותר מלזרוק לאוויר מספרים בלי סוף מבלי שאתה מבין בהם, זו כל הטענה. גם הפורום ירוויח.

אתה שוקל להחזיר אותו לריאל מדריד בזמן שהוא שוקל פרישה מכדורגל,לא יודע…

עדיף בייל ששוקל פרישה מוניסיוס שעדיין לא התחיל לשחק כדורגל.

איך שהוא נאה במשחקים האחרונים של טוטנהאם אני מאוד בספק שהדיווח הזה אמין.

11 שערים ברבע עונה זה משהו שאנחנו לא מרשים לעצמנו אפילו לפנטז עליו.

אם לא מביאים שחקן התקפה נורמלי אתה פוסל זאת על הסף? לא הספיק מה שהיה השנה? מי אמור להבקיע שערים… תחשוב מה יקרה אם בנזמה ומודריץ׳ יהיו פחות טובים אפילו במעט

שפטת אותי בטענה שאני לא מבין כלום. אז הנחתי שזה אומר שאתה כן מבין.

למה לא? כמה אני אמור להבין כדי להביע דעה?
אני רואה בגוגל שראמוס מקבל יותר מנאצ׳ו ולכן אני אטען את זה.
אני רואה בגוגל כמה בייל מקבל ועל זה אבסס דעה לגבי השכר שלו.
אני פשוט מנסה להבין את הגבול. להגיד שבייל מקבל הרבה זה בסדר (מבוסס לפי גוגל), להגיד שבייל מקבל 18 זה בסדר (מבוסס לפי גוגל), להגיד שרודריגו מקבל בערך 8 זה בסדר (שוב, גוגל) אבל להגיד ש50% של 18 זה יותר מ8 אני לא יכול?
בוא שים את האצבע איפה הגזמתי מבחינתך ב״מחקר״ שעשיתי.
או שנטו המסקנה שלי שגויה בעיניך, ופה הבעיה היא שלך חבר. כלומר זכותך לחשוב אחרת כמובן, זכותך לדון איתי בנושא ולהציג לי את דעתך. זכותך לתקוף את טענותיי עם טיעוני נגד. אבל לא אקבל טיעון של ״אין לך מושג על מה אתה מדבר אז עדיף שאל תדבר״. מילא היית מבסס את זה עם איזו עובדה לכך שאמרתי משהו שגוי, אז הייתי חושב עליך שאתה אדם גס אולי אבל שיש משהו מאחורי דבריו.
כרגע אתה סתם מתנשא ומזלזל.

ועכשיו לדעתי:
זהו דיון העברות ופנטזיות. אני מניח שאיש מאיתנו אינו מנהל את הרכש של ריאל או מקורב לפלורנטינו, לכן כל מה שנכתב פה הוא מבוסס על שמועות ועל מידע מגוגל. על זה אנחנו מבססים השערות ודעות.
אני לא רואה שום בעיה באמירה שלטעמי עדייף את בייל על רודריגו.
מבחינה מקצועית גיביתי את עצמי עם מספרים גבוהים יותר לוולשי.
מבחינת מחשבה לעתיד גיביתי את עצמי בכך שרודריגו ייראה יותר דקות ויצבור ניסיון וביטחון.
מבחינה כלכלית הצגתי את הבעיה שהיא המשכורת של בייל, והסברתי שלטעמי זה סכום יחסית זניח שלדעתי אפשרי להשקיע, מכיוון שלא מדובר בתוספת של 100% מהשכר שלו אלא רק ה50% הנותרים.

ביקשתי לא לתפוס אותי על מיליון לפה ולשם, ממתי למישהו פה אכפת מהמיליון הבודד? אנשים פה (גם אני אגב) זורקים מאות מיליונים באוויר על כל צרפתי/ספרדי/פורטוגלי שרק נגע בכדור יומיים וזה מתקבל פה בהבנה, אבל אותך הקפיץ המיליון הבודד הזה. (אולי מיליון הבדל).

בסוף כמובן שאף אחד לא רואה את התמונה המלאה, אולי זו הסיבה שאני בסוף אוהד ולא נשיא.

אבל כל הדיון על בייל הוא על פאקינג כסף!!!

הסיבה שאנחנו מדברים על כסף למרות הידע המועט שלנו בנושא הוא כדי שהדיונים פה יהיו רציניים ולא:
״בואו נביא את אמבפה, מסי,האלאנד, קאנטה, דה יונג, סאנצ׳ו, ואן דייק, רוברטסון וכו׳…״

הרי אם בייל היה מבוקש בקבוצות אחרות עבור כל המשכורת שלו אז לא היה פה דיון.
הרי אם בייל היה מקבל שכר נמוך אז לא היה פה דיון, כל הדיון הזה הוא כלכלי וזה מה שלא מובן לי איך זה לא ברור.

אני לא רוצה את בייל כי בייל מקצועית שחקן מדהים! אני רוצה אותו כי אני מבין שאנחנו תקועים איתו, אז במקום להושיב 18 מיליון ביציע וליצור בעיות בחדר ההלבשה, אני מציע שישחק כמחליף. הנה אפילו עם רבע מהדקות הוא כבש יותר מכל שחקן ריאל שאינו בנזמה.

להלן תסריט בלהות של כל אוהד ריאל שלדעתי לא מופרך בכלל- פוצ’טינו אכן עוזב אלינו או חוזר לטוטנהאם, השייח מביא את זידאן ונותן לו בנוסף את כריסטיאנו.
זיזו, כריס ואמבפה מתאחדים סוף סוף כמו שהיו צריכים לעשות בקיץ 2017 רק שזה יהיה בפאריס ולא אצלנו וזיזו עצמו? הבין שאמבפה לא יגיע אז הוא פשוט מגיע אליו.
ואנחנו? אנחנו נשארים עם ה#%$@ ביד.

זידאן נולד במארסיי,מזוהה עם העיר,אני חושב שהוא יותר מכוון למשרה בנבחרת צרפת מאשר לפסז׳.
בפסז יהיה עליו לא פחות לחץ מאשר בריאל מדריד,בנבחרת יהיו לו חיים טובים ונוחים.

ממש לא. התקפית לוקאס עולה עליו בכמה רמות, ורק כשהוא נפצע וקרבאחל חזר הבנתי כמה לא התגעגעתי להחזרות הכדור אחורה לקורטואה בכל הזדמנות ולשיתוק של אגף ימין. קרבאחל נכה התקפית, איבד הרבה מהביטחון ומהיכולת לצאת קדימה עם כל הפציעות, לעומת לוקאס שבמשחקים הכי חשובים של העונה שיחק הגנה באופן מעורר השתאות, והתקפית מיותר לציין (בישול בקלאסיקו, בצ’מפיונס, ועוד ועוד).
בנוסף לוקאס הוסיף מימד של כדרור, בניגוד לקרבאחל שמרים כאשר הוא פנוי, ונפטר מהכדור כמו תפוח אדמה לוהט כאשר יש לידו שומר, עקב היעדר הטכניקה שלו והחשש לאבד.

הוא פשוט היה מדהים העונה, אני מאמין שאם לא היה נפצע היינו יוצאים עם תואר אחד לפחות העונה, ואני לא מגזים כן… ברגע שהוא נפצע לא הצלחנו לייצר כלום בהתקפה.
אפילו זידאן נדהם שלא חודש לו החוזה עד עכשיו.

זה נראה שאין שום תוכנית פעולה או בעל בית במועדון.
העזיבה של זידאן פחות קריטית מחוסר האונים של ההנהלה שלא סגורה על עצמה.
נראה שפלורנטינו היה עסוק רק בסופרליג ובניית האיצטדיון ושכח שיש גם קבוצה לנהל.
הראיונות של פלורנטינו על הסופרליג הראו כמה הבן אדם איבד אחיזה עם המציאות. נתפס בשקרים גסים שהופרכו בקלות (לא הזמנו את באיירן לסופרליג…) מזלזל ומסתכסך עם כל העולם, ורוצה לשנות את הכדורגל (צריך יותר הפסקות במשחק…).
פלורנטינו תמיד היה מגלומן וזה עבד לטובתנו רוב הזמן. הבעיה שעם השנים התכונות מקצינות והיום פרס בשלב שהוא כבר מביא יותר נזק מתועלת. זידאן מיצה את עצמו והעזיבה שלו באה בזמן. עם פלורנטינו אנחנו תקועים עוד 4 שנים.

לא מסכים עם שום דבר שרשמת, אין צורך להרחיב חוץ מזה שנראה לאן ואסקז יגיע שנה הבאה ומה יהיה תפקידו בכוח.

אז וולקאם לדיוויד אלאבה שמצטרף באופן רשמי לקבוצה.
במהלך העונה התלבטתי האם זה מהלך נכון או לא, בדיעבד… כשיש לך כזה שחקן על השולחן ובחינם אתה חייב להביא אותו.
עיקר הסיפור היא ורסאטיליות, העובדה שהוא יוכל לסגור לנו 3 עמדות במקרה הצורך, ובכל אחת מהן לעשות לכל הפחות עבודה טובה היא היתרון הגדול.
אני חושב שהעמדה הטובה ביותר שלו היא דווקא עמדת המגן השמאלי, אך אני בספק אם זו הסיבה בגינה הוא הגיע לקבוצה וזה די ברור שבונים עליו כמחליף לאחד מ2 הבלמים הפותחים שלנו שעתידים לעזוב.
עוד יתרון- בעיטות חופשיות, דבר שפשוט לא היה רלוונטי לקבוצה בשנים האחרונות ואני מקווה שהשנה זה ישתנה.
באופן כללי מבחינה התקפית הוא יודע לעשות דברים שמרבית שחקני ההתקפה שלנו לא יודעים לעשות.

שיהיה בהצלחה!

ביקורת ממש לא הוגנת. אם הזאר היה אפילו חצי מהשחקן שקנינו מצ’לסי היינו לוקחים אליפות בקלילות וכולם היו מדברים על כמה פלורנטינו הצליח תוך עונה אחת (לופטגי) להחזיר את ריאל להיות קבוצה מנצחת. מישהו חשב שיוביץ’ שהבקיע 29 גולים בעונה בגרמניה ייתן לנו כל כך קצת? וכשיש משבר כלכלי בקנה מידה היסטורי מה לעשות שקצת קשה לתקן כל כך מהר. יש תכנית עבודה ברורה פשוט מה לעשות החיים דינמיים.

הכדורגל מאוד נזיל - מפטרים את בניטז מעלים את זידאן ומקבלים את השושלת הכי גדולה בהיסטוריה של המועדון ואירופה.
צ’לסי מפטרת את למפארד, מביאה את טוכל ועולה לגמר אלופות.
באיירן מפטרת את קובאץ’, נותנת לפליק (עוזר מאמן שמעולם לא אימן בוגרים להזכירך) לאמן וזוכה בטרבל אדיר כולל שמינייה היסטורית לברצלונה.
אם הזאר היה נותן 20/20 גולים בישולים כמו בדרך כלל או אפילו רק חצי מזה הכל היה נראה אחרת. הוא הרכש הכי גרוע בהיסטוריה של הכדורגל וזה ממש לא אשמת פלורנטינו. נזיל כבר אמרנו?

דווקא עצם העובדה שבעונה עם כל כך הרבה פציעות קורונה ושיפוט מוטה (3 פנדלים בעונה!) היינו רחוקים טעות שיפוט אחת נגד סביליה מזכייה באליפות מראה שיש למועדון דרך מאוד ברורה, וההנהלה יודעת לגבות ולתת את הביטחון והתנאים המתאימים למאמן, לשחקנים, ולצוות המקצועי. ממש לא נראה כמו מועדון חסר אונים. להפך, להתגבר על כל כך הרבה בעיות ולרוץ עד הסוף מראה על עוצמה ויכולת.

ברצלונה של ברתומיאו למשל זאת דוגמה למועדון חסר אונים. גם מנצ’סטר יונייטד זאת דוגמה לניהול מאוד כושל, שלמרות מיליארדים שהוציאו שם על רכש מאז שפרגוסון עזב אין להם קבוצה ברמה. ריאל בכלל בכלל לא קרובה לשני המועדונים האלה, שלא לדבר על קריסה אפילו יותר גדולה כמו מילאן ואינטר של רוב השנים האחרונות, או למשל ארסנל שלאף אחד אין מושג מתי תהיה הפעם הבאה שהם ישחקו באלופות.
ואפילו הפרויקט של פריז לא ממש מצליח, לדעתי רק השנה כשהם העיפו את באיירן הם ניצחו פעם ראשונה קבוצה עדיפה מהם, כשגם הגמר של שנה שעברה הגיע בעיקר בזכות הגרלה קלה.

דרך אגב עונה שעברה סיימנו עם 87 נקודות והעונה עם 84. ועונה שעברה עפנו בשמינית גמר אלופות, לא היו כמעט פציעות (חוץ מהזאר כמובן), והייתה לנו פגרת קורונה של חודשיים להתכונן למאני טיים של העונה.
ריאל הפסידה 300 מיליון יורו בגלל הקורונה, וזה עוד אחרי עלויות נוספות לא שגרתיות בגלל השיפוץ של הברנבאו. העלויות אמנם נפרסות ל-25 שנה אבל עדיין זה עשרות מיליונים בעונה. ואחרי שהברנבאו המשופץ יתחיל להכניס הרבה יותר כסף מלפני, כולם יגידו שלא רק שפלורנטינו גאון פיננסי אלא גם שהיה לו טיימינג מושלם והוא פתח פער משאר היריבות בקורונה כשריאל ניצלו את זה שאין קהל כדי להשביח משמעותית את הנכס העיקרי שלהם ולהעלות את ההכנסות.

“אנחנו לומדים מההיסטוריה בעיקר את העובדה שאנחנו לא לומדים מההיסטוריה”

פעם אחרונה שדיברו על פרז ככה הוא עזב ואנחנו נפלנו לכמעט עשור של בינוניות אפורה.
יש כל מיני בעיות במועדון, הניהול של פרז זה הדבר האחרון שיש לנו להתעסק בו כרגע.

הניהול של פרז הוא מה שהוביל אותנו למצב הזה.
לקנות צעירים ולמנות מאמן שלא מאמין בבנייה אלא בשמירה על הקיים.

גם פעם אחרונה שהחזרנו את זידאן הוא לקח 3 צמפיונס, זה אומר שתמיד שנחזיר אותו זה מה שיקרה? עובדתית לא.

לא רוצה שפרז ילך, אבל הרבה מהאחריות היא על כתפיו.

בוא אחי, 400 המיליון האחרונים שהשקיע לא קידמו אותנו כלל. אז סבבה נוותר על 100 של הזאר. אבל 45 על ויניסיוס, 45 על רודריגו, ו30 על רינייר.
אתה מבין שבמקום שלושתם היינו יכולים להביא את סאנצ׳ו למשל בתקופת השיא של המחירים (כדי להיות פייר ולהשוות לזמן הקניה שלהם).
את ה60 של יוביץ היינו בכיף משקיעים בשחקנים אחרים.
הוא התעקש להאריך לבייל את החוזה אחרי צמד בגמר ולתת לו שכר שנאז אנחנו בוכים על זה. היא זה שהתעקש להאריך לאיסקו את החוזה עד עכשיו.

כבודו במקומו מונח אבל אפשר גם להצביע לכיוונו כשלא הולך ולא רק להחמיא כשהולך. זה דו צדדי. אם מחמיאים כשהולך לגיטימי לנזוף כשלא.

@Real13 כל עוד פלורנטינו מעורב בהחלטות מקצועיות, ולא ממנה מנהל מקצועי שינהל את העניינים הספורטיביים, הניהול שלו בעייתי בעיניי. הוא לא צריך ללכת רחוק. מספיק להסתכל על צורת ההתנהלות של קבוצת הכדורסל של המועדון. אם היה מנהל מקצועי גם בכדורגל, אולי היה פחות רכש כושל וטעויות של שחרור שחקנים צעירים מבטיחים עבור הישארות של שחקנים שגמרו את הסוס (מרסלו, איסקו). פה אפשר לבוא בטענות לפלורנטינו שמתעקש להשאיר חלק מהניהול הספורטיבי בידיים שלו. כשפרס חזר לקדנציה שנייה היה נראה שהוא למד מטעויות עבר, כמו ההחלטה שלו למכור את מקאללה ולקנות את בקהאם ולהתפאר “שמכרנו שחקן שמוסר על 5 מטר וקנינו שחקן שמוסר למרחק 50 מטר”. מי שמוציא משפט כזה די ברור שהוא לא טקטיקן גדול ולא כדאי שיקבל החלטות ספורטיביות.

הרכישה של הזאר הייתה ביש מזל אבל הסכום ששולם עליו בשנה האחרונה לחוזה שלו היה מופקר. אולי זה גם לא מפתיע ששחקן שמתקרב לגיל 30 ואוהב ג’אנק פוד עומד לחוות דעיכה מהירה.

בכל מקרה ברור שעם העוצמות של ריאל אנחנו לא מועדון שייכשל ברמות של מילאן. עדיין הניהול הספורטיבי שלנו חייב להשתפר, במיוחד עכשיו כשאין הרבה כסף בעקבות הקורונה. הסגל הנוכחי שלנו הוא החלש ביותר מאז שפלורנטינו חזר לקדנציה שנייה. נכון שעם שיפוט הוגן היינו לוקחים אליפות השנה, זה מעיד בעיקר על חולשת היריבות.

@Bblanko הכדורגל שלנו בינוני ואפור כבר כמה שנים, למרות האליפות בעונה שעברה. מכיוון שפלורנטינו מעורב ישיר בבניית הסגל חלק ניכר מהאשמה עליו. מספיק להיזכר בהודעת הפיטורים המביכה של לופטגי כדי להבין את עומק ההכחשה.

יכול להיות שזו הסיבה שפרז לא ממהר להחתים מאמן?

ד״א,איך משתפים פה ציוצים מהטוויטר?

מנהל רכש זה מאוד הכרחי. אבל לטעמי כל עוד לא תהיה פה עבודה משותפת שלו עם המאמן אז הבעיות ימשיכו.
אני לא חושב שפרז טעה בשחקנים אותם קנה, הטעות שלו נבעה יותר מחוסר תיאום עם זידאן לדעתי.
בסוף זה לא נפילה עם השחקנים שהגיעו, כי מאמנים אחרים היו מוציאים מהם יותר לדעתי. אבל לשיטת המשחק של זידאן רובם לא היו מספיק מתאימים, וזידאן פשוט לא מאמן של קידום שחקנים צעירים או אמון בצעירים בכללי (לפחות ממה שהראה לנו עד כה).

אז כן, הלוואי שיגיע מנהל רכש. אבל יותר חשוב לי שיתאם עם המאמן לגבי הדרך. שיעבדו יחד ויהיה באותו ראש.
בסוף זבל של אחד הוא אוצר של אחר גם עם שחקנים.
אז נכון, לרוב זה לא יהיה קיצוני. אבל אולי בשביל מאמן מסוים אין סיבה להשקיע עוד 20 מיליון נניח על שחקן כלשהו שיתרום לפי השיטה של המאמן המסוים הזה לא יותר משחקן זול יותר. או חלילה אפילו יתרום פחות או יאלץ את המאמן לעבוד בשיטה שפחות טובה לטעמו.

לא רוצה לראות רכשים שנכשלים בלי לקבל צ׳אנס עקב אי התאמה.
אני מקבל את הטעות על הזאר בהרבה יותר קלות מאשר את הטעות עם יוביץ׳, על אף הפרשי המשכורות והמחירים.
יוביץ היה שחקן מיותר מלכתחילה. זידאן לא רצה אותו בכלל, ובגלל זה הצ׳אנסים המעטים. פה הבעיה.
אפשר להאשים את זידאן שלא נתן ליוביץ׳ צ׳אנס ואפשר להאשים את יוביץ׳ שלא היה מספיק טוב, בסוף האשמה היא שהביאו שחקן שהמאמן לא רצה והשקיעו 60 מיליון בעמדה של שחקן מחליף לשחקן אולי הטוב בקבוצה. כל זה כשאין לנו שחקנים טובים מספיק בהרכב הפותח וכשאנחנו במצב כלכלי בעייתי

אם לואיס קאמפוס יהיה המנהל המקצועי זה כנראה שם חותמת שאנחנו ממשיכים בכיוון הילדודס בתקופה הקרובה. ההישגים שלו נפלאים אבל ב5 שנים שעברו מאז שהוא עזב אותנו הוא בנה אך ורק קבוצות אנדרדוג-יות, עם דגש על שחקנים צעירים ומציאות. כמובן שניתן לעשות את זה גם בסכומים גדולים יותר, כמו שבמונאקו הוא הביא כמה שחקנים שהיו מוכרים כבר, אבל אני מאמין שזה הכיוון. אין כ"כ טעם במנהל מקצועי כשאתה מחתים שחקנים עם דירוג 90 בפיפא.

אולי שילוב של השניים, איזה שחקן ענקי ועוד כמה משלימים זולים יותר. לפחות אפשר לצאת מנקודת הנחה שמנהל מקצועי עם עין כמו שלו לא יתן ליורנטה הבא להתקע עד לגיל 22 ואז למכור אותו.

*אני לא יודע אם זה בתחום שלו אבל בהנחה שכן, מטורף איך שהוא הצליח למצוא מאמנים שמתאימים בול לקבוצות שלו. ז’ארדים וגלטייה היו ההצלחות אבל גם ראניירי וביאלסה שהגיעו לפניהם ותחת קמפוס הצליחו בפרויקטים דומים באנגליה.